Oznámení

15. října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

15. října : Různé životní příběhy, trápení i radosti a starosti žen si s námi můžete pročítat v našem magazínu.

29. září : Uvařme si spolu dietní květákové kari.

#1 6. 4. 2008 15:42

Romana.P
♥♥♥♥♥♥-

Dovolená Toskánsko

Holky, poraďte..Plánujeme dovču. Rádi bychom Itálii-Toskánsko. Vzhledem k tomu, že to není obvyklá pobytová lokalita, mysleli jsme, že bychom tam jeli vlastní dopravou, např. se Student agency do Florencie a odtud vlakem nebo autobusem někam na místo, které bychom si předem rezervovali, bez jídla, max. snídaně. Nějakou místní dopravou(autobus, vlak) bychom pak vyjížděli do okolí...Co tomu říkáte?

Není tady

#2 6. 4. 2008 15:49

konstance
♥♥♥♥♥--

Re: Dovolená Toskánsko

toskansko je nadherny! dobrej vyber.. zkus treba nejaky agriturismo, byva to levny, vyborny jidlo a mili lidi..akorat mozna problem s dopravou.. jak je to s pensionama nevim ale je jich tam dost, urcite neco najdes na netu

Není tady

#3 6. 4. 2008 16:00

Romana.P
♥♥♥♥♥♥-

Mysliš italský stránky?

Není tady

#4 6. 4. 2008 18:34

lepista
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Toskánsko se mi nelíbilo. Hodnotím ho jako drahé a blbé. Ale všichni kolem mě, cp tam jeli, si ho chválili.

Byla jsem tam autem. Vše mi přišlo neskutečně drahé od hotelu po jídlo (srovnávám s Rakouskem, Španělskem, Francií, Holandskem) a nic moc. Asi agroturistika vyjde levněji a mají to hezčí, ale ta nebývá u moře a to já chtěla. Moře také nic moc, jsou tam hromadné nacpané pláže, kde se platí vstup a jste tam jeden vedle druhého. Já ráda soukromí na poloopuštěné pláži, což např. ve Španělsku člověk najde. Dále mi vadilo, že je tam moc kopců, kopců si já zde užiji dost a nechci se v létě vláčet horem dolem, na to mohu jet na hory. Krajina vypadá jako tady (čekala jsem trochu exotiky), akorát je tam horko.

Co ale dovolenou zachránilo byli lidi, ty jsou tam moc milí a pak Carrara, mramorové doly, kde jsem byla snad 6x v horách, projela jsem si to opravdu důkladně ( a zadarmo až na jeden vstup) a v moři byly mramorové oblázky bílé jako sníh, akoráte se na nich blbě leželo. Je tam také hodně drahý benzín, více než v okolních zemích.

Není tady

#5 6. 4. 2008 20:09

Romana.P
♥♥♥♥♥♥-

A máte někdo zkušenosti s tou agroturistikou?

Není tady

#6 7. 4. 2008 11:16

Eliska23
♥♥♥----

Agriturismo. Je soukromy barak, jako treba penzion u nas. Rozdil je v tom, ze aby se to mohlo opravnene jmenovat agriturismo: turistika agricoltura(obdelavani) musi mit kazdy sve speciality. Napriklad svoje salamy co vyrabi jen oni, nebo syry takze musi mit sve ovce nebo kravy, nekteri maji i kone a pujcuji je na prochazky. Maji obycejne zdrave dobre jidlo, protoze maji sve vyrobky. Pokoju muze byt jen par. Zalezi hodne jestli hledas pohodu a prirodu. Ale cokoliv vyberes, musis rezervovat hodne brzy. Cervenec a srpen je prelidneny. Ale zase v tech agriturismech je klid. Oni ti i poradi exkurze kolem. S autostopem nepocitejte, je to tady zakazany. Jasne ze cim bliz jsi u more, tim je to drazsi. Mam tady brozuru o agriturismech, jestli neumite italsky muzu ti neco prelozit co tady nabizeji.

Není tady

#7 7. 4. 2008 17:05

Romana.P
♥♥♥♥♥♥-

To bys byla moc hodná, Eliško:-)

Není tady

#8 8. 4. 2008 16:11

Eliska23
♥♥♥----

jo muzete si zajit na agriturismo.it je to i nemecky a anglicky.
Chcete blizko more nebo nejakyho mesta nebo parku? je tady toho stovky nevim jak smensit vyber a taky napis do jake ceny. jestli chcete tam i jist a tak.

Není tady

#9 8. 4. 2008 19:32

Romana.P
♥♥♥♥♥♥-

No, mysleli jsme někde mezi Florencií a Sienou, o moře vůbec nejde. Jídlo bychom si kupovali, takže max. snídani. Jinak žádné další nároky nemáme:-)

Není tady

#10 9. 4. 2008 18:07

Eliska23
♥♥♥----

Tak hod voko. Ja ke kazdymu napisu cislo tak si vyberes a ja ti dam tel cislo a tak.
1; Barberino val d'elsa
Kopecky vinice, typicka struktura rurale, vinice, olivi, 8 apartmanu s nezavyslym vchodem, kuchyn koupelna, krb.
vyroba chianti, bianco toskano, sampan ,grappa, olej oliva. Bazen, treking, v blizkosti kone.
Minimalne jeden tyden, kolem 40e na osobu za den.
2; castefranco di sopra
horska oblast 800m, stru. rurale, 8 apart rustici, vyroba marmelad, medu,ovoce. v biologicke oblasti takze zdravota, Firenze38km, Arezzo 40, siena60,
bazen, pingpong, kolo, padak, doprovody v turistice. cena 390-670 na tyden.zalezi na terminu
3;montefiridolfi
kopce, jezero. hazienda s produkci vina a oleje, takze kolem vinice a olivi, 9 apartmanu kazdy makoupelnu , hezky vyhled, moznost koupani, kola, turistyka, poblis kone, ochutnavky vina,
cena neni uvedena vypada hezky
4;carmignano
kopecky,vino,olivy, marmelady, med,5 apartmanu s koupelnou,
zajimavosti kolem: hrobky etrusku, museum keramiky, Leonarduv dum, oslava tresni v cervnu, fiku v cervenci, kastany v zari.
hodne zelene,pin pong, v blyzkosti je golf, kone,tenis,rybareni
BaB 44e na osobuasi zalezi na vyberu, apart 340-1000e tyden.
5;carmigniano
6 pokoju pro dva, vino olej, hrobky etr, je to jenom na spani jak se divam nic tam nemaji as na ten sklep s vinem
cena 30 e na os
6;pergine valdarno
kopce, vila s 10 pokoji a 5 apartmany,lovecka zona,  vari se bud CP ci PP,
30e na os a 15e za jidlo ja bych brala tu pp protoze tam pry dobre vari, biliard, kolo,  fodbal,
snad to prelustis. dej vedet. je tady toho vic na jinacich mistech tohle je tak priblizne kde jsi myslela ty. podivej se hlavne jak se tam dostat nektery bez auta mozna budou problem nevim.

Není tady

#11 9. 4. 2008 19:49

Romana.P
♥♥♥♥♥♥-

No,když tak na to koukáme, bude problém nejen se dostat tam, ale i odtud vyjíždět, když nemáme auto. Asi se budeme muset spokojit s nějakou cestovkou. Bylo by to super, ale museli bychom celý týden trávit na místě a to asi fakt nemá cenu. Jsi moc hodná. Díky za ochotu.

Není tady

#12 10. 4. 2008 14:21

Eliska23
♥♥♥----

No prave. S autem je to uplne neco  jinyho. Cestovka vas zaveze na ty nejzajimavejsi mista. Jo jestli tam mate vyber kam vas vsude zavezou, tak se podivejte jestli vas zavezou taky ke vridlum. Toje bozi. Byla jsem tam minule Velikonoce. Prectav si normarli potok, co misto normalni vody, tece syrova voda rovnou ze sopky takze  teploucka jak ve vane. Pekne to kolem smrdi ale je to fakt zajimavy. A tam kde ta voda dela splav, se tvori takove piskovcove vanicky,a lidi se tam rochni. Nebo nektery prameni rovnou v mesteckach a oni tam ve stredoveku vykopali kanalky a starovekke lazne( ale ty us nefunguji), po meste tam si taky lidi namaci nohy a stika to kaskadou do dalsi reky. Fakt zjimave. Saturnia se jmenuje to mesto ale jsou aji jinaci v te zone. Cestovka Kudrna je na takove blbosti vysazena, treba tam neco maji.

Není tady

#13 12. 4. 2008 0:11

Romana.P
♥♥♥♥♥♥-

To zní zajímavě:-) Určitě to prozkoumáme. Strašně moc se těšim, tak nám drž palce, aby všechno dopadlo dobře. Ještě jednou díky a ahoj.

Není tady

#14 13. 4. 2008 21:02

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-

Byli jsme v Toskánsku 2x, pravda vlastním autem, ale myslím, že by neměl být problém jet tam hromadnou dopravou. Poprve jsme bydleli v již výše zmiňovaném Barberinu Val d' Elsa, což je místo takřka přesmě na půli cesty mezi Sienou a Florencií, překrásné městečko. Do Sieny i Florencie jsme pak jezdili autobusem, doprava dobrá, rychlá, cenově skousnutelná, dostali jsme se přímo do centra města, aniž bychom museli řešit problémy s parkováním. Nevím, jak si svou dovolenou představujete. Pokud nechcete projet The best of Tuscany, ale sami si dělat program, přijde mi tato varianta daleko lepší. Neuvidíte všechno, ale budete se kochat (stejně se budete pohybovat na hranici přehlcení). Když jsem viděla např. v Sienském dómu české výpravy s CK, bylo mi jich líto: tak si to prohlídněte a sejdeme se za 20 minut u východu... Bydlení jsem opatřila již v Čechách přes agenturu INTERHOME - viz Internet. Vařili jsme si vesměs sami, potraviny jsou téměř stejně drahé jako zde, vesměs (hlavně zelenina) podstatně kvalitnější.

Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

#15 6. 10. 2010 12:14

marca1
♥------

Romana.P napsal(a):

To zní zajímavě:-) Určitě to prozkoumáme. Strašně moc se těšim, tak nám drž palce, aby všechno dopadlo dobře. Ještě jednou díky a ahoj.

držim palce taky, snad to všechno klapne. Musíš tomu jen věřit, pak jde vše líp.

Není tady

NÁŠ TIP:
    • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

• Značkové parfémy a kosmetika, 3 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

• Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

• Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

• Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

• Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

• Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.

Zápatí