Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 29. 3. 2008 22:41

Bleanch
♥------
Registrovaný: 29. 3. 2008
Příspěvky: 3

Návrat k expříteli

Ahojky, nevim, jestli se to tu uz neprobiralo, ale v soucasne dobe resim velke dilema. Pred rokem jsem odesla od sveho pritele kvuli jinemu...pred mesicem muj novy vztah stroskotal. Nyni se pratelsky stykam se svym byvalym, zili jsme spolu pres 6 let. Citim, ze me ma porad rad, ani mne on neni lhostejny. A stale si kladu otazku, zda do toho jit znovu, kdyz uz nam to jednou nevyslo....tehdy vztah ztroskotal na mne. Mam velky strach ze po roce je jiz pozde. Kdyz sleduju pary ve svem okoli, tak nikomu navrat zpet neprinesl nic dobreho, vzdy to brzy skoncilo. Prosim, kdo s tim mate zkusenosti, nebo mate nejaky nazor...dekuji za nej:)

Není tady

 

#2 29. 3. 2008 22:51

Sfings
♥♥-----
Místo: Praha 6
Registrovaný: 29. 3. 2008
Příspěvky: 32

Re: Návrat k expříteli

Ahojky,

v tomhle mám relativně "bohatou" zkušenost. V minulosti jsem měla 2 cca 3leté vztahy. V obou jsem je ukončila kvůli jinému chlapovi. Časem to s tím novým skončilo a já se vrátila k bývalým. (samozřejmě postupně, ne najednou big_smile). Musím ale říct, že to už nikdy nefungovalo tak jako dřív, ba si teď troufnu říct, že ty návraty byly naprosto zbytečné. Do pár měsíců jsme se stejně rozešli a i když nikdy neříkám nikdy, asi bych už do jednou rozbitého vztahu zpátky nešla...asi to bude o důvěře, kterou díky jednomu rozchodu už jen těžko slepíš tak, aby tyslepený částečky nebyly vidět. sad

Ale třeba někdo přidá něco optimističtějšího. :-)

Není tady

 

#3 29. 3. 2008 22:56

Bleanch
♥------
Registrovaný: 29. 3. 2008
Příspěvky: 3

Re: Návrat k expříteli

Ja se prave setkavam jen s takovym nazorem jako jsi tu napsala ty....dekuju ti za nej....iluze si nechci delat...

Není tady

 

#4 29. 3. 2008 23:16

Sfings
♥♥-----
Místo: Praha 6
Registrovaný: 29. 3. 2008
Příspěvky: 32

Re: Návrat k expříteli

Není zač, každopádně držím pěsti, aby bylo to nej, pro co se rozhodneš. tummenupp

Není tady

 

#5 29. 3. 2008 23:20

mimyy
♥♥♥----
Registrovaný: 4. 7. 2006
Příspěvky: 182

Re: Návrat k expříteli

Ahojky..
po dvouletém vztahu jsme se rozešli..tak nějak to vyšumělo. Po dalších dvou letech, kdy mi pomáhal s maturitou to znovu zajiskřilo..pomaličku, jemně..on zadaný, já volná.
Tehdy jsem jezdila jako vedoucí na tábory, kde jsme se původně jako děti poznali..On se rozešel s přítelkyní a řekl, že se na nás - starou bandu přijede podívat. Defakto jsme se všichni znali od nějakých šesti sedmi let.
Přijel..postavil si stan vedle ostatních..kousek od mého. Jeden večer jsem měla noční hlídku a on zustal se mnou, že si budeme povídat, jako celé roky - nezáleželo, jestli spolu chodíme nebo ne, byli jsme na naše hovory zvyklí..a pak mě obejmul. Obrovská láska, obrovský cit - vše jiné, dospělejší, vyzrálejší, procítěnější..krásné tři roky. Plánovali jsme spolubydlení..ale nevyšlo to..
Vůbec nelituju, ten vztah mi dal hrozně moc, jsem ráda, že jsme to zkusili znovu a dali jeden druhému, co jsme potřebovali. Ano, rozchod mě bolel, ale i tak mám přítele, který tu je..i když já jsem skoro rozvedená a on nyní ženatý. Sblížilo nás to mnohem víc a já vím, že navždy tu ve vedlejší ulici mám člověka, který mě zná,který pozná, co cítím a já to samé. Jen se naše cesty rozdvojily..Jsem štastná, když je on štastný a totéž cítím u něj.

U nás to byl vyloženě dar...uměli jsme spolu o všem mluvit, pochopit, vysvětlit si - z mnoha pohledu (žena-muž,milenec-milenka,učitel-učetní). Neskutečně si toho vážíme - oba...mnohé jsme pochopili, hodně zažili..Ta jiskra tu je a asi navždy bude. Svým způsobem říkáme, že jsme si byli určeni..i když každý s jiným partnerem.

nebudu ti říkat, zda do toho jít - ano nebo ne. Myslím, že to nejde.

zas na druhou stranu - odešla jsem od manžela..žila jinde - dali si druhou šanci a okamžitě během dvou týdnů bylo jasné, že tudy cesta nevede a jsme rádi, že jsme definitivně od sebe.

Není tady

 

#6 30. 3. 2008 3:58

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: Návrat k expříteli

Myslím si co jednou rozbiješ,už neslepíš pořádně...,,a když náhodou jo,tak už to není takový jaký to bylo..


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#7 30. 3. 2008 11:30

Jiněnka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 6. 6. 2006
Příspěvky: 479

Re: Návrat k expříteli

Já osobně jsem po jednom dááávném a nepovedeném návratu začala striktně zastávat názor "Dvakrát do jedné vody nevstoupíš".
Ale jak Tě tak čtu... Asi vždycky záleží na tom, proč se Ti dva rozešli. Jestli tam byly opravdu nepřekonatelné problémy (pak je návrat z méh pohledu ztráta času, lidská povaha se během roku nijak radikálně nezmění!), či jestli jen jednoho z páru začalo lákat něco nepoznaného a odešel, aniž by před tím byl nějak výrazně nespokojený. Tu druhou možnost jsem si také před lety prožila. Dodnes se se svým bývalým často potkávám na přátelské úrovni (momentálně dokonce bydlí v protějším domě),zajdeme posedět do klubu či si navzájem půjčíme dobrou knížku, ale občas červíček přece jen zahlodá, jestli ON nebyl ten pravý...
Víš, pokud ho mᚠopravdu ráda a cítíš že on Tebe taky, osobně bych to ještě jednou zkusila... Než se pak po zbytek života ptát "jaké by to bylo, kdybych ho nenechala jít" a nedostat už nikdy odpověď... Ano, hrozí že zjistíš že to opravdu nepůjde, nebo že on zkrátka nedokáže překousnout že jsi ho opustila a už Ti neuvěří.  Ale budeš mít jasno...


...nevěřím že zrovna já někomu píšu a to zkusí znovu dumbom

Upravil(a) Jiněnka (9. 4. 2008 11:35)


Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl!

Není tady

 

#8 30. 3. 2008 14:44

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Návrat k expříteli

My sme s ak sebe vrátili s ex-milencom, boli nejaký čas spolu a znovu rozišli... ale nežutujem, že som do toho znovu šla. Prvý raz sme sa rozišli rázne a  bolestne(ja som to pretrhla "z ničoho nič" - z jeho pohžadu), druhý raz nenásilne a tak, že sme mohli osta aspoň kamaráti; pritom osm ale definitívne pochopila, že my dvaja by sme vo vzahu nevydržali. A naučila som sa v tom druhom vzahu veža o sebe, vzahu so ženatým, aj o ňom samotnom... Ide o to, čo si od toho sžubujete, nakožko ste sa zmenili a nakožko sa zmenili vaše očakávania od vzahu. Takto teoreticky ažko pvoeda.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#9 30. 3. 2008 16:10

mfilip
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 1. 2008
Příspěvky: 412

Re: Návrat k expříteli

Nefunguje to a pak to boli jeste vic.


Srdce nemá vrásky, bývají v něm pouze jizvy.
Coletteová Gabrielle Sidonie
Život: Pro lásku se jmenovaný odsuzuje k trestu odnětí srdce na doživotí.
Já. Martin. Ne Filip. Ale nevadi, jen mi to už dlouho nikdo neřekl. Jen tak, třeba z lásky.

Není tady

 

#10 30. 3. 2008 16:46

Sfings
♥♥-----
Místo: Praha 6
Registrovaný: 29. 3. 2008
Příspěvky: 32

Re: Návrat k expříteli

Selima napsal(a):

My sme s ak sebe vrátili s ex-milencom, boli nejaký čas spolu a znovu rozišli... ale nežutujem, že som do toho znovu šla. Prvý raz sme sa rozišli rázne a  bolestne(ja som to pretrhla "z ničoho nič" - z jeho pohžadu), druhý raz nenásilne a tak, že sme mohli osta aspoň kamaráti; pritom osm ale definitívne pochopila, že my dvaja by sme vo vzahu nevydržali. A naučila som sa v tom druhom vzahu veža o sebe, vzahu so ženatým, aj o ňom samotnom... Ide o to, čo si od toho sžubujete, nakožko ste sa zmenili a nakožko sa zmenili vaše očakávania od vzahu. Takto teoreticky ažko pvoeda.

Tak to buď ráda, že spolu vycházíte. Já když jsem se s příteli rozešla poprvé, asi by zůstalo u přátelství. Jak jsme se ale rozešli podruhé, nemáme spolu zrovna vřelé vztahy. :-)

Není tady

 

#11 15. 4. 2008 20:19

Alyssa
♥♥♥♥---
Registrovaný: 15. 4. 2008
Příspěvky: 373

Re: Návrat k expříteli

Musím přiznat, že jsem se dnes konečně odhodlala zaregistroval na babinet, abych mohla vložit příspěvek pro Bleanch:) Já mám totiž zkušenost, na rozdíl asi od všech, co sem psaly, pozitivní. S přítelem jsme se rozešli a po téměř roce se k sobě vrátili. Teď už tomu bude další rok, co jsme spolu a musím říct, že nám pauza opravdu prospěla. Asi je důležité, aby si oba uvědomili, co dělali špatně a snažili se to napravit, pokud mají pocit, že o ten vztah stojí. To se nám podařilo a jsem za to ráda. Je to ale všechno hrozně individuální. Každopádně Bleanch držím palce!

Není tady

 

#12 15. 4. 2008 20:29

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 4. 2006
Příspěvky: 1367

Re: Návrat k expříteli

Bleanch,  jdi a zkus to. Když to neuděláš, budeš na to pořád myslet. Když to nevyjde /dej si třeba lhůtu rok/, budeš vědět, že to nemělo cenu. Ale je lepší to zkusit, než si celý život vyčítat, žes to neudělala. Bez ohledu na to, jak dopadly slepované vztahy jiných...prostě to udělej.

Není tady

 

#13 16. 4. 2008 12:22

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Návrat k expříteli

Podle mě je důležité vědět, proč jste se rozešli. Pokud je to něco, co ti na tvém expříteli zásadně vadilo, tak bych už do toho nešla.  Jestli ses s ním ale rozešla jen kvůli tomu, že ses zamilovala do jiného a expřítel ti v ničem nevadil, tak bych to zkusila.

Není tady

 

#14 17. 4. 2008 0:30

sharon111
♥------
Registrovaný: 17. 4. 2008
Příspěvky: 1

Re: Návrat k expříteli

Ahojky, tak jsem se dneska zaregistrovala, abych mohla napsat take par radku. Momentalne resim ten samy problem. Vracim se k přiteli po vice nez roku. Nerozesli jsme se kvuli nekomu jinemu, ale byli jsme spolu 7 let a proste jsme to neustali. Rekla bych, ze jsme se meli uplne plne zuby. Behem toho roku jsem navazala vztah s muzem o 9 let mladsim a muj byvaly pritel si nasel taky divku, shodou oklonosti takje o 9 let mladsi. Chci jen podotknout, ze mi je 36 let a jemu 38. Oba jsme rozvedeni. Jenze po cely rok co jsme byli zadani jsme stale na sebe mysleli. Zacinalo to sms zpravou 1x za 14 dni , pak emaily, telefonovani apod. Za celou dobu jsme se nesesli, nechtela jsem, myslela jsem, ze budu zit s novym partnerem naporad a ze vracet  se je hloupost. Chci podotknout, ze veskera aktivita vychazela ze strany meho expritele. S novym pritelem jsem byla ze zacatku velmi stastna, casem ovsem jsem zacali mit ruzne nazory a taky mi trosku chybelo to, ze s byvalym pritelem jsem meli spoustu spolecnych zajmu, kdezto s novym to nejak neslo. Abych rekla pravdu, tak i kdyz byl o 9 let mladsi, dusi stary clovek. Ale abch to zkratila, setkala jsem se pred vanoci s byvalym pritelem, protoze za kazdou cenu mi chtel predat darky k vanocum a od te doby to jde z kopce:-). Byvaly pritel se okamzite rozesel se svou pritelkyni a cekal, cekal... No a ja se rozesla s pritelem pred 2 tydny. Nyni nas ceka prvni spolecny vikend po 16 mesicich. Jsme z toho oba dost nervozni, ale rikam si, ze k sobe nejspis patrime. A proto klidne to zkus, protoze clovek lituje jen veci, ktere neudelal.

Není tady

 

#15 17. 4. 2008 9:32

dixina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 3. 2008
Příspěvky: 2750

Re: Návrat k expříteli

Já tedy nemám dobrou zkušenost s návraty. Právě jsem se rozešla s přítelem, již po čtvrté, ale tentokrát navždy. Ale myslím si, že je to o lidech. Určitě to holky zkuste, třeba to vyjde a když ne, tak alespoň nebudete litovat, že jste to nezkusily.Ale souhlasím s mfilipem, že další rozchod už bolí víc.
Tak dobrou volbu!


Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem ŽIVOT. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij....!

Není tady

 

#16 17. 4. 2008 10:30

Jitka8
♥♥♥♥---
Místo: okolí Zlína
Registrovaný: 1. 11. 2007
Příspěvky: 351

Re: Návrat k expříteli

Ahoj,ono je to opravdu individuální-záleží na jen na těch dvou a okolnostech.

-Můj bratranec chodil s holkou od 16roků.V 21letech se rozešli(ona si našla jiného,spíš v tom byla zvědavost zkusit něco nového).Za rok se k sobě vrátili,do roka se vzali,za 3/4roku byli rozvedení.Dnes mají oba nové partnery a děti.

-Sousedka znala svého manžela od ZŠ.Stále ji nadbíhal,ale ona jako správná puberačka měla z něho srandu.Od prváku spolu chodily 1,5-2roky(přesně nevím).Když se vrátil z vojny,tak se opět potkali a jsou spolu šastní dodnes.Mají 7 a 3leté děti.hjartahjartahjartahjartahjartahjartahjartahjartahjartahjarta


Na světě je krásně.

Není tady

 

#17 17. 4. 2008 18:31

Alyssa
♥♥♥♥---
Registrovaný: 15. 4. 2008
Příspěvky: 373

Re: Návrat k expříteli

Sharon, byla jsem na tom podobně jako ty. Vztah jsem navázala, ale nebylo to ono. Taky jsme s partnerem měli krizi, kdy už to dál nešlo, ale pořád nás k sobě něco táhlo a nedokázali jsme se úplně odpoutat. Když přišla ta správná doba, zkusili jsme to znovu. Asi by bylo naivní čekat, že všechno bude úplně jiné, ale důležité je, že spolu být chcete a přestože jste si lezli na nervy, je tam něco, kvůli čemu do toho chcete jít. Moc držím palce, určitě si víkend užijete!

Není tady

 

#18 30. 4. 2008 15:08

Mariska
♥♥♥----
Registrovaný: 24. 4. 2006
Příspěvky: 131

Re: Návrat k expříteli

Sice je to asi už pozdě, ale také mám zkušenost po rozchodu a odžitém roce o samotě jsem se k bývalému vrátila, ale spíš ze své iniciativy. Nedokázala jsem na něj zapomenout, on zapomněl brzo:-( ale asi zrovna nikoho neměl, tak svolil k druhému pokusu...tak to vidím dneska s odstupem, protože nám to opět nevyšlo...zase v tu samou dobu začaly konflikty, ve kterých se projevovaly naše rozdílné povahy a přístup k životu..takže jsem si potvrdila, že první rozchod měl své opodstatnění...ale nelituji a jsem ráda, že jsme spolu strávili čas a v podstatě se zase posunuli někam dál. Ale dneska je to zase rok po rozchodu a opět začíná hlodat červíček:-)))
Nicméně já bych návrat zkusila...lidi se nemění podstatně, ale k určitému posunu v jejich životě mohlo dojít a tak to třeba na podruhé může vyjít...rozhodně lepší, než opravdu litovat toho, že jsem to nezkusila...v podstatě člověk nic moc neriskuje, pokud si nevezme společný úvěr na byt apod.:-)

Není tady

 

#19 24. 5. 2008 17:16

Babetka12
♥------
Registrovaný: 19. 4. 2008
Příspěvky: 8

Re: Návrat k expříteli

Ahojky dovoluji si odporovat.Návrat zpět nemusí vždy dopadnout špatně.Záleží jen na Vás.Já jsem žila s přítelem rok ve společné domáctnosti ,Měl mě rád a já ho milovala víc než svůj život ale mělo to háček deset let věkového rozdílu.Ještě nebyl připraven na delší soužití a tak mě jednoho dne řekl že je konec.Po té se během sedmi let oženil, rozvedl a náhoda Nás dala opět dohromady.Tet spolu opět žijeme již šest let jsme štastný a klape Nám to jako nidy před tím.Jasně že tenkrát rozchod strašně bolel ale jsem osudu vděčná že Nás svedl opět dohromady,Takže stojí za to zkusit to ještě jednou není co stratit.To je má zkušenost ahojky

Není tady

 

#20 7. 8. 2008 16:59

Ksukol
♥------
Registrovaný: 6. 8. 2008
Příspěvky: 3

Re: Návrat k expříteli

ahoj,

řeším problém, jestli se vrátit zpět. Před několika dny jsem se rozešli - napsal mi SMSku, ale kvůli blbosti - z jeho strany malé komplexy a to, že o tom nemluvil a jeho směru se mu zdálo, že spadl do stereotypu. Z mé strany byl jediný problém moje seběvědomí. Teď, když jsme si to po pár dnech uvědomili a dneska spolu mluvili...a dokázali spolu dneska na pár chvilek mluvit bez emocí. Všechno si řekli, teď nastal problém, že se na něj naštval otec i brácha - že ho nechtěj zpátky. Že jsem kvůli němu zamrzla, ale to byla moje chyba, protože jsem nebyla sobecká. Nevím jak z toho - jsem teď hodně zmatená, ale svým způsobem nelepime žádný karambol, ale jen jsme se probrali ze svých chyb.

Mám to zkusit znovu? Skoro jsem se smířila, že už není

Děkuju

Není tady

 

#21 7. 8. 2008 17:34

Janina08
♥♥♥----
Registrovaný: 6. 4. 2006
Příspěvky: 107

Re: Návrat k expříteli

Já bych to zkusila.Pokud jste se nerozešli kvůli žádnému zásadnímu problému , tal ted máte šanci to napravit a dát si pro příště pozor.

Není tady

 

#22 7. 8. 2008 17:40

dixina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 3. 2008
Příspěvky: 2750

Re: Návrat k expříteli

To Bleanch:
mně návrat do vztahu také nevyšel, ale zastávám názor, že zkusit se má všechno.
Výjimka potvrzuje pravidlo, takže určitě bych do toho šla.

Upravil(a) dixina (7. 8. 2008 17:40)


Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem ŽIVOT. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij....!

Není tady

 

#23 7. 8. 2008 17:45

Janina08
♥♥♥----
Registrovaný: 6. 4. 2006
Příspěvky: 107

Re: Návrat k expříteli

Já ted řeším také to samé a to už jsem si myslela ,že mám klid a jasno.Rozhodla jsem se pro součastného přítele.Stále se mi stýskalo po bývalým,ale měla jsem se dobře přítel se ke mě chová krásně... tak jsem si řekla dost takhle už to dál nejde , musíš se rozhodnout jen pro jednoho!Ale pořád se myšlenkama stále vracím k bývalému a chtěla bych se vrátit,ale mám strach ,že se návrat nevydaří a já mu opět ublížím.Opustila jsem ho já po 8 letech kvuli nekomu jinému , který si mě více všímal a já zažila zase to krásný v začátcích každého vztahu.Se součastným přátelem je to pořád hezké ,ale je o dost mladší a já se bojím ,že mě stejně jednou opustí.U bývalého přítele cítím jistotu vztahu protože již víme o čem to vše je a priority máme jinde.Jednoduše řečeno , žádná vášeň nás ve vztahu nečeká pokud se k sobě vrátíme ,ale jinak si spolu moc rozumíme a on mě vždy dokáže rozesmát.

Není tady

 

#24 7. 8. 2008 22:57

Ksukol
♥------
Registrovaný: 6. 8. 2008
Příspěvky: 3

Re: Návrat k expříteli

Děkuju moc za radu, fakt si toho vážím ....ještě si zkusím to pořádně promyslet.....a počkám, co na to on. Jen se nechám chvilku dobývat, pokud do toho půjde a zapracuju na svém sebevědomí ( s ním i bez něj)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů