Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 11. 5. 2009 10:16

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Koupě kuchynské linky

Iriku,to je těžké,když nevím odkud si-psala jsem o dědině hned za polským těšínem-tam je velká firma přímo na výrobu kuchyní a hned tam s tebou i udělají budoucí návrh.Jezdí tam mnoho čechů,ale jestli seš někde od Prahy či odkud...
Jinak si projdi více studií,porovnej jejich ceny....Je to otrava a náročné na čas,ale jde tu o poměrně hodně peněz,takže já ten čas obětovala,i když už jsem byla kolikrát naštvaná navšechny kuchyně světa.

Jinak i el.spotřebiče jsem si kupovala sama,právě kvů§li řádnému prodražení jsem to nechtěla od kuch.studia.

Není tady

 

#52 11. 5. 2009 22:23

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Koupě kuchynské linky

Dovolím si nesouhlasit, Oresi je jedno z nejlevnějších kuchyňských studiíí. Návrhy od tebou jmenovaných v našem rozměru a výšce kuchyně vycházely na ca. 180-300 tisíc, pouze v Oresi jsme se vešli s montáží a dopravou do 90 tisíc.
Co se týče digestoře, pokud je cítit 20 cm od zapnuté výsuvné digestoře něco, co zrovna vaříš, nemᚠdostatečnou kapacitu digestoře nebo špatně vyřešený odtah či délku odtahu apod... Já si to propočítala vzhledem k otevřené kuchyni, jídelně a obýváku a žádné smažení ani jiné vaření při správném používání, včasném zapnutí a na správný stupeň atd... nesmí být vůbec cítit.... Až jsem byla překvapená, že mám problém zjistit, zda jídlo, které zrovna připravuji voní, tak jak jsem si představovala... Musím si nahánět dlaní páru či vzduch nad hrncem, abych mohla přivonět....

Není tady

 

#53 12. 5. 2009 8:29

Irik
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 2. 2009
Příspěvky: 680

Re: Koupě kuchynské linky

Macex, a jak vypočítᚠdostatečnou kapacitu digestoře?  Máme stejné dispozice...spojenou kuchyň s jídelnnou a obývákem. Taky bych ráda, aby digestoř pracovala dobře. Kudy a kam odvádíte páry?

Kuty, sice nejsem od polských hranic, ale byla bych moc ráda, kdybys mi mohla napsat místo, kde jste kuchyň kupovali.

Ještě mám dotázek...co vše je zahrnuto v ceně, když se kupuje kuchyň na běžné metry, jako např. u Oresi? Díky.

Není tady

 

#54 12. 5. 2009 9:42

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Koupě kuchynské linky

Cenu mᚠsice metrovou, ale stejně výslednou cenu ovlivní, kombinace skříněk, dekorů atd.... Takže základní cena jsou korpusy, dvířka, poličky. Na přání se přehodí poličky za výsuvy, police za koše, či zásuvky a cena pomalu, ale svižně naskakuje... Ve finále se k tomu přičte montហa doprava a event. cena spotřebičů, které si vybereš a jsme u výsledku.

Není tady

 

#55 12. 5. 2009 9:57

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Koupě kuchynské linky

K té digestoři. Vyčetla jsem, že je nutné mít minimálně sací výkon 500 m3 / hod. pro tento prostor a po takovém typu jsem šla.... Samozřejmostí jsou 2 motory, 3 rychlosti. Při instalaci je potřeba mít, co nejkratší trasu odvodu rourama ven z domu. Čím míň zahnutá a čím míň zmenšovaný průměr potrubí, tím lépe, jak pro funkčnost, tak pro hlučnost. 
Nejdůležitější je samozřejmě ji zapnout, většinou bohatě stačí na 1, ihned při začátku vaření, v průběhu, už to samozřejmě nemá takovej efekt... Tchýně se pořád diví, že má při vaření zamlžená okna... A prý vždy zapne digestoř "skoro" hned, nejpozději hodinu po začátku vaření... lollol

Není tady

 

#56 12. 5. 2009 11:24

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Koupě kuchynské linky

Iriku,na přesné jméno vesnice,kde je ta firma si už fakt nevzpomenu,zkus si zadat na netu Polski Těšín a výroba kuchyní,snad se k tomu dopátráš.

My máme odsavač výsuvný,ale páry nejdou ven,ale máme jen filtr.Myslím že výkon bude kolem 400.Ale slyšela jsem zas od známých,co mají vývod ven,že jim to pak doma rachotí,když je teba venku nějaké povětří skrz tu rouru.
Já osobně jsem na odsavač napruzená,nejenže je jídlo cítit,ale taky řve jako kráva,takže pokud mᚠmotory dva,tak to musí být síla.Jinak 3 rychosti tam mám taky.

Není tady

 

#57 12. 5. 2009 12:05

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Koupě kuchynské linky

Tak, jak se sleduje sací výkon, musí se před koupí sledovat hodnota hluku, jakou digestoř vyrábí...

Není tady

 

#58 12. 5. 2009 12:36

Irik
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 2. 2009
Příspěvky: 680

Re: Koupě kuchynské linky

Macex, a ta hlučnost je také uvedena v tech údajích? Můžu se zeptat, kde konkrétně máte vy rouru vyvedenou...do sřechy nebi do boční zdi? my máme taky digestoř s filtrem...výkon nic moc a taky řve jako kráva.

Kuty, díky, mrknu se celkově, jak to vychází v PL.

Není tady

 

#59 12. 5. 2009 13:08

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Koupě kuchynské linky

Já nevím, já vyrůstala v paneláku, takže tam byly všechny digestoře vyvedené do centrálního svodu. Ale neznám nikoho v rodinném domku, kdo by si nechal filtrovat vzduch pouze v rámci kuchyně a neměl vývod ven z domu??
Žádný filtr přece nezachytí vodní páru z papiňáku nebo hodinové smažení řízků atd., atd.....
Tak jak se dělá větrací mřížka do spíže apod..., tak stejně se ven vyvádí i digestoř nebo odvětrání sušičky či ventilátor ze záchodu a koupelny apod...
Do střechy skrz patra či půdu je nesmysl, nejkratší a nejjednodušší cestou ven skrz boční zeď.
Plastové trubky stojí pár korun, ozdobná venkovní krytka také, udělat díru do zdi, pokud dosud nebyla, taky není problém...
Žádný zásadní hluk z otvoru ani lomoz se neozývá, protože je tam zpětná protiprůvanová klapka, takže to by musel být uragán se střídavou intenzitou větru, aby tedy semtam klapnul s tím plechem.

Není tady

 

#60 12. 5. 2009 13:42

Irik
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 2. 2009
Příspěvky: 680

Re: Koupě kuchynské linky

Macex, však já myslela digestoř v paneláku. Je jasné, že do baráku takovou nechci. Ten vývod je možné dělat dvěma způsoby. Buď vyvézt trubku do společné roury, kde bude i větrák z koupelky (spodní i horní) a půjde to do střechy (taky je na to takové mřížkové víčko), nebo se trubka zalomí doboku a jde to ven ze zdi. Nevím, co je pro ten vývod lepší...jestli směr nahoru, ale delší společná roura, nebo zalomení doboku a kratší cesta. Proto jsem se taky ptala na to, jak to máte vy.

Není tady

 

#61 12. 5. 2009 13:45

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Koupě kuchynské linky

Určitě, slušný výrobce uvádí na svých stránkách nebo stránkách svých prodejců max. informací o výrobku. Tzn., počet ventilátorů (zaměnila jsem s motorem- důležité jsou větráky), hlučnost při max. zapnutí, a objem vyměněného vzduchu za určitý čas. To jsou nejdůležitější parametry...
Pokud to má mít nějaký výkon, nelze předpokládat, že bude digestoř mlčet. Ale pokud nechci, aby nikdo v domě či vedlejší místnosti tušil, že se smaží např. topinky či bramboráky nebo vaří v papíňáku x-hodin něco, tak je určitě pohodlnější si trošku přidat na hlasitosti televize než mořit okolí smradem.  Většinou stačí mít zapnuto na 1, pokud nejedou všechny plotýnky a několik hodin a při této rychlosti má většina digestoří normální hlučnost ca. 40-50 dB. 
A kdo vaří na plynu uvítá i to, že mu digestoř odtáhne z domu část těch hnusných upatlaných plynových sazí, které se pak usazují všude po dostupných a otevřených prostorech.

Není tady

 

#62 12. 5. 2009 13:52

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Koupě kuchynské linky

Irik napsal(a):

Macex, však já myslela digestoř v paneláku. Je jasné, že do baráku takovou nechci. Ten vývod je možné dělat dvěma způsoby. Buď vyvézt trubku do společné roury, kde bude i větrák z koupelky (spodní i horní) a půjde to do střechy (taky je na to takové mřížkové víčko), nebo se trubka zalomí doboku a jde to ven ze zdi. Nevím, co je pro ten vývod lepší...jestli směr nahoru, ale delší společná roura, nebo zalomení doboku a kratší cesta. Proto jsem se taky ptala na to, jak to máte vy.

Já mám nad sebou ještě jedno patro a půdu, takže byla jediná volba... kdo nemá hotovou kuchyň, radí se dispozičně směrovat varnou desku s digestoří na stěnu, která je venkovní, aby byla nejjednodušší cesta. Nám to bohužel nevycházelo (skoro přes celou střední část U máme velké okno) a tak máme digestoř na jedné z bočních stran U a jde roura skr skříňku nahoru, nad skříňkou se láme a  pod stropem přímým směrem ven do zdi. Není to nejkratší cesta, ale jde to....
Odborník na domácí spotřebiče Ti řekne, že je důležité málo lámat a zkrátit cestu na nejkratší, jak to jde... Jinak ztratíš tah, výkon digestoře a zvýšíš hlučnost. Pokud možno zachovat nejlépe tu 150 nebo 120 vývod, co jde přímo z digestoře... my to z důvodu nedostatku místa pod stropem (máme horní skříňky skoro až ke stropu) museli svést do té ploché varianty, takže riziko zvýšeného hluku tu bylo, ale valí to báječně... Já mám Fagorku s výkonem 590m3 a jsem max. spokojená... Opravdu nikdo nic netuší, co tam vařím a všude je čisto, sucho a bez jakýchkoliv zápachů...

Panelákové digestoře, a už původní nebo dokupované se samostatnou vrtulí a světýlkem apod..., to je story sama za sebe... to nadělalo fakt jen hluk a přitom prd....

Není tady

 

#63 12. 5. 2009 14:36

Irik
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 2. 2009
Příspěvky: 680

Re: Koupě kuchynské linky

Macex, a máte v obýváku krb? Četla jsem, že digestoře s vyšším výkonem mohou nasávat vzduch z krbu a krb má nemá tah.

Není tady

 

#64 12. 5. 2009 14:50

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Koupě kuchynské linky

Máme krb v obýváku, jasan, ale jednak je ke kuchyni otočený zády a jednak jsem o tomhle nikdy neslyšela. Dole to přisávání míváme dost často zcela zavřené, když není nutné velký žár, ale spíše dlouhotrvající příjemno a táhne to i tak výborně.  Komín nemáme nejširší (původní z původního domu), hodně, hodně vysoký a bez přídavných ventilátorů nám to vytápí i horní patro, takže tah je víc než dobrý....
Na tohle je dobré vznést dotaz na dobrého krbaře.... pokud mᚠpochybnost.

Není tady

 

#65 20. 2. 2012 19:49

martina76
Zablokovaný
Registrovaný: 20. 2. 2012
Příspěvky: 19

Re: Koupě kuchynské linky

Dobrý den pokud můžu chtěla bych vám tu poslat odkaz na reklama oni mi s kuchyní poradili výborně vyzkoušejte je taky.

Upravil(a) mala.popelka (20. 2. 2012 21:23)

Není tady

 

#66 1. 3. 2012 14:27

petra vahalová
♥------
Registrovaný: 27. 2. 2012
Příspěvky: 8

Re: Koupě kuchynské linky

Ahoj,

nevíte, kolik by mohla stát takováhle obyčejná kuchyň? Alespoň řádově? Nechceme chodit do žádné drahé společnosti, ani si to dělat na zakázku. Máme starou, už dost nevyhovující hrůzu doma a s manželem se chceme podívat po lepším smile Nemáme ale zase tolik moc penízků, jestli mi rozumíte.
http://bydlete-v-novem.cz/ads/pronajem- … ou-teplice
Díky za Vaše názory a tipy!

Peule

Není tady

 

#67 4. 3. 2012 22:10

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Koupě kuchynské linky

Chodí nám letáky z obi a podobných marketů a tam jsou krásné kuch.linky už kolem 4tis.

Není tady

 

#68 21. 8. 2012 10:44

anavi0
♥------
Registrovaný: 21. 8. 2012
Příspěvky: 3

Re: Koupě kuchynské linky

já taky teď viděla kuchyňskou linku za supr cenu i se spotřebičema http://www.slevonabytek.cz/kuchyne/vse/moebelix/ a je krásná.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů