Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 2. 4. 2008 16:47

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Koupě kuchynské linky

a tady je šedy za postelí:
http://forum.living.cz/download.php?id=487885

Není tady

 

#27 3. 4. 2008 20:36

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Koupě kuchynské linky

Já jsem ráda, že jsem si vybrala granitový dřez. Není na něm vidět každá kapka, jako by byla na nerezu. Myčku jsem si vybrala jedině na 12 sad, do menší nejdou nacpat hrnce (a mýt to v ruce - no fuj, to člověk pak nemusí mít myčku, že smile Hodně jsem ušetřila na spotřebičích koupí na internetu na www.bilezbozi.cz Přivezli bez problémů, odnesli do prvního patra.  Třeba sporák mám za 11,5 tisíce, v krámě byl o 1,5 až 2 tisíce dražší, myčka taky s takovou nějakou slevou. Je ale pravda, že to nemám vestavěný, sporák stojí vedle a myčka je tzv. podstavná.

Upravil(a) Eva36 (3. 4. 2008 20:37)

Není tady

 

#28 4. 4. 2008 8:46

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ve stínu Plzeňské věže
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 6474
Web

Re: Koupě kuchynské linky

Eva36 napsal(a):

Já jsem ráda, že jsem si vybrala granitový dřez. Není na něm vidět každá kapka, jako by byla na nerezu. Myčku jsem si vybrala jedině na 12 sad, do menší nejdou nacpat hrnce (a mýt to v ruce - no fuj, to člověk pak nemusí mít myčku, že smile Hodně jsem ušetřila na spotřebičích koupí na internetu na www.bilezbozi.cz Přivezli bez problémů, odnesli do prvního patra.  Třeba sporák mám za 11,5 tisíce, v krámě byl o 1,5 až 2 tisíce dražší, myčka taky s takovou nějakou slevou. Je ale pravda, že to nemám vestavěný, sporák stojí vedle a myčka je tzv. podstavná.

Jůůů, Evi, to jsi mne potěšila, protože na "bílým zboží" chceme taky všechny spotřebiče objednat (mám totiž linku teprve ve výrobě big_smile )
A granitový dřez mne taky láká, do týdne se musím rozhodnout...

Není tady

 

#29 4. 4. 2008 9:02

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: Koupě kuchynské linky

ten dřez granitový ..já říkám pískový je supr,,mohu doporučit..a vypadá to hrozně hezky..


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#30 16. 2. 2009 11:52

pepsa
♥------
Registrovaný: 16. 2. 2009
Příspěvky: 2

Re: Koupě kuchynské linky

Máte někdo zkušenost se sklem lacobel jako obkladem? Hodně o něm uvažuju, ale bojím se, že na něm bude všechno vidět a že by mohl třeba prasknout díky horku, co vydává sklokeramická deska.

Není tady

 

#31 16. 2. 2009 13:21

Regina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 5487
Web

Re: Koupě kuchynské linky

Vypadá pěkně, ale: je na něm vidět všechno, čmouhy, kapičky páry, omastek...., druhá, mnohem větší nevýhoda: dělá se to na zakázku a nemůžeš do toho dodatečně cokoliv navrtat a připevnit maximálně lepením.

Moc se mi to líbí, ale  u nás se vaří hodně, denně a ve velkém, takže si nedovedu představit úsržbu.
Info mám přímo od prodejce kuchyní Koryna.


Krása a zdraví Před svítáním je největší tma.

Není tady

 

#32 16. 2. 2009 18:13

ajaE
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 7. 8. 2007
Příspěvky: 713

Re: Koupě kuchynské linky

Muze mi nekdo,kdo ma zkusenosti s tim Lacobel napsat jak je to sklo tluste,nechce se mi sundavat dlazdicky,chtela bych to na ne nalepit,dik za spravu.

Není tady

 

#33 4. 5. 2009 13:03

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Koupě kuchynské linky

Já mám bohužel s granitovým dřezem špatnou zkušenost. kamarádka si koupila přesně ten co jsem chtěla také - béžový, světlý krásný. Pokud tam cokoliv oplachuje - hrnek od kávy, vylévá víno, cokoliv barevného, zůstavá jí na granitu ten odstín. Ačkoliv jsem ho sama drhla nějakým prostředkem, tak to nešlo dolů. je mi to divné. Vypadá stále jako špinavý , zašlý, a má ho pár měsíců...Žádný z prodejců tomu nevěří. Mohla mít i vadný kus - což jetaky možné..nevím.

Kvůli údržbě také nechci nerez, pořád se musí leštit ... ale existují tzv. tkané struktury nerezu - ty se mi líbí a udržují se snáz.

Lacobel je dost drahý , cena je snad kolem 5tis. kč /m2 a víc

Není tady

 

#34 4. 5. 2009 13:34

Irik
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 2. 2009
Příspěvky: 680

Re: Koupě kuchynské linky

Holky, máte nějaké tipy pro řešení rohů v kuchyni ve tvaru U? Díky.

Není tady

 

#35 4. 5. 2009 14:07

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Koupě kuchynské linky

Irik napsal(a):

Holky, máte nějaké tipy pro řešení rohů v kuchyni ve tvaru U? Díky.

Rohů čeho? Desky, spodních skříněk, obkladů? 
Já mám kuchyň do U, tak se zeptej konkrétněji.

Není tady

 

#36 4. 5. 2009 14:14

Irik
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 2. 2009
Příspěvky: 680

Re: Koupě kuchynské linky

Macex, měla jsem především na mysli rohové skříně...jejich řešení a přístupnost (především uvažuji v rohu o větší špajzové skříni na potraviny, protože mi jinde nesedí). Taky by mě zajímaly názory na sporák nebo dřez v rohu.

Není tady

 

#37 5. 5. 2009 9:39

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Koupě kuchynské linky

No, názory se různí. Já chtěla do jednoho roku varnou desku, to mi rozmluvili už v kuchyňském studiu, pak jsem tam chtěla dřez a to mi kvůli špatné přístupnosti do celé rohové skříňky rozmluvili uživatelé takto napasovaných kuchyní.
Takže já mám v obou rozích pouze klasické skříňky s dvojitými dvířky. Kdy jsem si na netu koupila 3/4 karusel, který je teleskopický a volně nastavitelný, tudíž se nemůže stát, co tady někdo popisoval, že by se ti tam nevešel nějaký hrnec, láhev či cokoliv, co tam chceš skladovat.
Pokud nemᚠpeníze na skříňku s celovýsuvem pomocí dvířek, tak bych řekla, že karusel je nejlepší řešení pro tyto rohové skříňky. Protože hodně unese a takový 75 nebo 85 průměr pobere neskutečně věcí a je to krásně přehledné a dostupné.
Mám v jednom rohu všechny pánve a pekáče a v druhém rohu všechny hrnce, mísy a cedníky a po straně na dně skříňky, kde vznikl takový praktický prostor, mám navíc např. nějaké lahve apod....

Nějak nerozumím tomu, jak bys chtěla v účkové kuchyni mít v rohu špajzovou skříň? Ta rohová skříňka má buď normální dvoje samostatně do elka otvírací dvířka a nebo jedno čelní, které ale musí být zmenšené, aby se vešlo a dalo otvírat.  Takže taková skříň, do které musíš celá vlézt, aby sis podala mouku, kterou mᚠv zadní části skříňky, to není moc praktické... Notabene těmi zmenšenými dvířky se tam hodně blbě natahuje, pro cokoliv.
Nejčastěji se špajzy umísují vedle tzv. průmyslové skříně, v které bývá trouba,mikrovlnka a pod... a navzájem se podpírají a vytváří pevnou část.

Není tady

 

#38 5. 5. 2009 9:46

Irik
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 2. 2009
Příspěvky: 680

Re: Koupě kuchynské linky

Díky za názory.

Jo jo, myslela jsem skříň na potraviny rohovou, kde jsou dvířka nakoso, takže jsou zúžené. je mi jasné, že je to blbé řešení, co se týká přístupnosti. Bohužel tam nemám místo, aby mohly "velké skříně" (zabudovaná lednice, špajz, trouby) stát samostatně.

Můžu se zeptat, co je to ten karusel? Všude na to narážím, ale ještě jsem nikde nenarazila na vysvětlení.

Není tady

 

#39 5. 5. 2009 9:48

Irik
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 2. 2009
Příspěvky: 680

Re: Koupě kuchynské linky

Ještě dodatek...z jakého důvodu ti rozmluvili v rohu sporák, kdyby byl bez trouby?

Není tady

 

#40 5. 5. 2009 11:20

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Koupě kuchynské linky

že by deska standardních rozměrů v podstatě neměla moc šanci se vejít a být kvalitně uchycena v desce. Navíc pod horní skříňkou by nemohla být vysouvací digestoř, ale jen nějakej ten hroznej komín.

Karusel? To je prosté ... najdu Ti odkaz...

http://www.obracena.cz/kuchynske-linky- … pager_cont

Při troše hledání se dá sehnat i kvalitní za méně než 1000,-- Kč v tom největším provedení. Do některých typů skříněk, lze vkládat jen 1/2 karusely, do některých 3/4 karusely, a nebo i celé karusely, záleží, jaký typ skříňky a dvířek si vybereš....

Není tady

 

#41 5. 5. 2009 11:54

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Koupě kuchynské linky

Nám dělali kuchyň na zakázku - před 4 lety a nechali jsme si to udělat kousek za polským těšínem.Poláci mají hodně dotovaný dřevařský průmysl a ceny tam jsou opravdu nesrovnatelné s těmi našimi studii typu Koryna,hanák,apod.A jsme s ní spokojeni dosud.
Kuchyň mám do U a téměř v levém rohu mám sklo keram.desku-taky mi to nedoporučovali v českém kuch.studiu,ale prosadila jsem si svou,že to tak chci a dobře jsem udělala-nemám s tím vůbec žádný problém,ani s přístupem k jednotivým plotýnkám.To jsou jen jejich teoretické a jimi v praxi nevyzkoušené bláboly.Jinak karusol si nemůžu vynachválit a vůbec mi nepřipadne že zabírá místo-dole mám v rohu postavené ještě nějaké věci a je krásný a pohodlný přístup k hrncům.
Sprchová baerie se mitaky hodně osvědčila-na oplach ovoce a celého dřezu.
Mikrovlnku u nás teda používáme hodně na různé ohřevy i na rozmraz.
na Odpadkový koš mám vynechané místo v lince,bez dvířek,mám ho nášlapný,protože kolikrát mám při vaření např.ruce od mouky a když potřebuju cokoli vyhodit,nemusím ještě předtím chmatat a špinit madlo od skříněk.Kuchyň je především pracovní místo a mělo by se skloubit s estetičnem,ne naopak.

Je dobré si dát pozor,aby dýha na nábytku byla kolem všech hran dveří,aby nekončila na hraně,má pak tendenci se odlepovat a to zvláště vlivem tepla,které sálá z pečící trouby.

Jinak můžu doporučit jen a jen šuplíkovou kuchyň,je to o naprostém přehledu,kde se co nachází,žádné police.

Není tady

 

#42 5. 5. 2009 12:37

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Koupě kuchynské linky

Kuty, co je to téměř v levém rohu?
Mᚠji přesně v rohu a napříč skrz roh a nebo ji mᚠzarovnanou s přední hranou desky a je jen zkrátka šoupnutá co nejvíc do rohu?

Není tady

 

#43 5. 5. 2009 13:10

Irik
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 2. 2009
Příspěvky: 680

Re: Koupě kuchynské linky

Díky díky, tak už vím co je karusel...myslela jsem si, že jsou to ty otočné koše. Ještě nechápu, jaký je přístup do rohových skříněk, pokud nejsou dvířka nakoso.

Není tady

 

#44 5. 5. 2009 13:25

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Koupě kuchynské linky

Dvířka na koso je nejméně praktické řešení rohu... musíš si zadat na netu a projít pár odkazů...
Jeden např. zde... http://www.tvujdum.cz/kuchyne/spotrebic … stemy.aspx

Nebo zde...
http://bydleni.lidovky.cz/hra-s-kuchyns … ydleni_byt

V kuchyňském studiu Ti většinou ukážou všechny možnosti, ale ty praktičtější také o hodně více stojí.... Takže nechcešli každé dvířko otvírat zvl᚝ a mít tzv. roletkový systém (má např. Ikea) a nebo přímo dvířka propojená s vysouvacím drátěným programem, pak je třeba si také trošku připlatit.

Ale variant je hromada... A nejhorší je dvířka na koso a uprostřed té megaskříně police.... Má to tchýně a ač není nejmenší, tak věci ze zadní části vyndává smetákem... lol

Není tady

 

#45 6. 5. 2009 10:48

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Koupě kuchynské linky

Macex napsal(a):

Kuty, co je to téměř v levém rohu?
Mᚠji přesně v rohu a napříč skrz roh a nebo ji mᚠzarovnanou s přední hranou desky a je jen zkrátka šoupnutá co nejvíc do rohu?

Pokusím se vysvětlit - stojím čelem před nejkratší částí písmene U a zde je varná deska,spíš vlevo.Půl desky mám jakoby přesně před sebou a druhá půlkapřečnívá víc nalevo ode mně,takže můžu míchat i levou rukou na těch plotýnkách,co jsou víc vlevo a nebo se můžu k celé desce postavit na koso",jakoby do rohu písmene U,s tím taky není problém.

Upravil(a) Kuty (6. 5. 2009 10:49)

Není tady

 

#46 6. 5. 2009 15:00

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Koupě kuchynské linky

Jojo, chápu, to jsem si přesně myslela... protože opravdu na koso (/tak jako třeba rohový dřez), tzn. přes roh by deska dát normálně nešla... jsem to doma včera měřila.. A taky vysouvací digestoř by nemohla sedět přímo nad tím.

Není tady

 

#47 7. 5. 2009 0:39

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Koupě kuchynské linky

Macex napsal(a):

Jojo, chápu, to jsem si přesně myslela... protože opravdu na koso (/tak jako třeba rohový dřez), tzn. přes roh by deska dát normálně nešla... jsem to doma včera měřila.. A taky vysouvací digestoř by nemohla sedět přímo nad tím.

Přesně tak.Dokonce mám i tu vysouvací digestoř jak píšeš,ale připadne mi,že to je věc na nic,i když má silný výkon;stejně je vždy v místnosti po vaření smrad,digestoř,nedigestoř.Ještě,že jsme neinvestovali do nesmyslné komínové digestoře,která je pěkně drahá a když je ještě navíc nerezová,tak pak to čistěníčko,to je "mňamka".

Není tady

 

#48 7. 5. 2009 7:51

Irik
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 2. 2009
Příspěvky: 680

Re: Koupě kuchynské linky

Holky, ještě uvažuji o jedné alternativě a to, že bych zrušila tvar kuchyně do U (ramena tam vychází přibližně 2,5m + 2,5 m + 2,5 m)  tak, že bych úplně zrušila prostřední část a nechala jen dvě rovnoběžné linky proti sobě. Pořád se mi moc nelébí to řešení rohů. dívala jsem se např. na kuchyně Oresi a všechny horní skřínky do rohu se řeší zkosením a to se mi moc nelíbí. nevyšly by mi tam ani horní skřínky, které se mi líbí (širší a menší na vyšku), musela bych tam dát klasické dvížka šířky 30 nebo 40 cm.
Řešila jste některá možnost těchto dvou variant?

A ještě jeden dotaz: na tu prostřední stěnu U kuchyně mi vychází sporák (jen varná deska bez trouby) a kolem pracovní plocha + nad deskou digestoř...vypadalo by opticky blbě, kdyby ten vařič nebyl uprostřed? Kdybych ho totiž umístila doprostřed, jak by bylo asi nejlepší, mohla bych mít po jeho stranách právě jen ty nudlovité skřínky šířky 30 cm.

Macex, tvůj návrh mě inspiroval v řešení rohů dolních skřínek + vyskolé skříně vedle. Díky.

Není tady

 

#49 11. 5. 2009 9:56

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Koupě kuchynské linky

Iriku,přečti si moje předch.příspěvky s macexem-taky nemám varnou desku přesně uprostřed a vůbec to nevadí.
A horní skříňky mám vlastně jen do L,směrem k obýváku je pak bar - mezi prac.deskou a odkládací deskou baru mám neprůhlednou výplň-to aby nebyl vidět z obýváku binec,resp.odložené věci,které jsou na lince a jsem s tím velmi spokojená.jinak ORESI jsou dost drahé kuchyně a ne vše co je drahé je taky dobré a praktické.

Není tady

 

#50 11. 5. 2009 10:04

Irik
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 2. 2009
Příspěvky: 680

Re: Koupě kuchynské linky

Kuty, tak mi prosím napiš nějaké tipy na kuchyně, jestli můžeš. U nás je k dispozici jen Sýkora, Mahon, Oresi, Koryna. Ikeu nechci. Příjdou mi drazí všichni big_smile

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů