Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 25. 3. 2008 14:28

Beba
♥------
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 4

Děti toho druhého

Jsem svobodná se šestiletým synem a před půl rokem jsem se seznámila s přítelem, který má dva syny (9+11). Přítel právě zahajuje rozvodové řízení, půl roku však již s manželkou a dětmi nebydlí ve společné domácnosti, ale bydlí od nich ve vzdálenosti asi 50m a vídá se se syny téměř denně. S přítelem a jeho dětmi se všichni stýkáme pravidelně jednou za 14 dní, kdy buď přijedeme my k nim nebo oni k nám, dělí nás vzdálenost 200km a podnikáme různé výlety a aktivity, vždycky zaměřené na děti a jejich zábavu. Čím déle se s dětmi znám a stýkám, tím je situace horší. Chlapci odmítají jezdit k nám a účastnit se společných výletů, když jsme my u nich na návštěvě, ptají se, kdy už odjedeme domů, nejradši by celý víkend proseděli u počítače nebo si dělali vlastní aktivity. Můj syn je velmi komunikativní a kamarádské dítě, zpočátku si kluci rozuměli, hezky si hráli, teď jim můj syn spíše vadí, nadávají mu sprostě a začali se mezi sebou i často bít. Již dvakrát jsem byla svědkem scény chlapců vůči svému otci, ted o vikendu dokonce starší z chlapců, poté co můj přítel mu několikrát opakoval, aby si vyčistil zuby a šel se vykoupat, na něj vztáhl nůž se slovy: Nech me na pokoji ty hajzle! Můj přítel je mírumilovná osoba, která neublíží ani kuřeti, bohužel si ani nedokáže dupnout a snaží se vše vysvětlovat a vysvětlovat a zkouší věci řešit vždy po dobrém. Chlapci mu na jakýkoliv příkaz, který jim dá odpovídají sprostými urážkami: ty hajzle, nechej me na pokoji, nedotýkej se me, ty hulváte, ty p..., k..., vypadni atd. Jsou to opravdu těžké boje, kdy oba chlapci jsou v obrovské agresi a já a můj syn tomu mlčky přihlížíme a je to pro nᚠnechutná podivaná. Víkendovou příhodu s nožem můj syn těžce nesl, chtěl si o tom povídat a nerozuměl tomu. Druhý víkendový den jsme jeli všichni autem a můj syn nechtěně přiskřípl mladšímu z přítelových synů prst do upínacího pásu v autě a začal mého syna tak strašně kopat a bít, že jsem ho rychle vytáhla a chytila k sobě, aby mu více neublížil. Přítel mu začal domlouvat, bohužel chlapec byl plný nevybouřené agrese, začal po nás "aspon plivat", kdyz uz nemohl kopat. Přítel to opět řešil domluvou. Jsem z těchto situací čím dál více rozčarovaná, příteli jsem řekla, že by měl okamžitě vyhledat pomoc zkušených odborníků a také že navrhuji, abychom se stýkali nějakou dobu raději sami, bez dětí. Jsem si vědoma toho, že to může i trvat několik let. Přítel by byl velmi rád, kdybychom čas trávili všichni spolu, plánuje společně víkendy pod stanem, společnou dovolenou. Já s dětmi problém nemám, troufám si i říct, že mě děti mají rádi, jezdila jsem na tábory jako instruktor a poté vedoucí, vedla jsem dětské kroužky, jsem asistentkou trenéra ve fotbalovém oddílu, s dětmi mám kamárádské vztahy. S dětmi přítele si však poradit neumim, nevím, jak s nimi, jsem z toho zoufala. Cítím obrovské napětí, když jsme všichni pohromadě. Chlapci ode me nic nechtěji, nedokážou přijmout pomoc, poděkovat za cokoliv, odmlouvají a drze až sprostě se vyjadřují. Chápu to tak, že jim určitě vadí naše přítomnost, sami si nedokážou poradit s rozvodem rodičů, reaguji na něj agresivitou a mělo by to být především starostí jejich rodičů to s nimi probírat a snažit se řešit. Vím, že ne moje. Se synem jsem si bolestivy rozchod prožila take, ale zdaleka to nedosahovalo techto rozmeru. Přítel porad doufa, že se to spraví a idealizuje si to. Ja vsak nevim, jak se mam k jejich chlapcum chovat a uz tomu nechci mlcky prihlizet. Zatim stale mlcim a reseni nechavam na priteli, ale už se to mě a mého syna příliš dotýká. Díky za případné rady.

Není tady

 

#2 25. 3. 2008 14:48

Alosek
Host

Re: Děti toho druhého

Umím si představit, jak je jejich mámě po odchodu muže/před rozvodem. Ty pocity znám, ale je hnusné je takhle ventilovat prostřednictvím dětí, přenášet je na ně.
Zajímalo by mě, jestli tvůj přítel s jejich matkou o jejich chování mluvil, jestli spolu vůbec komunikují?
Já na tvém místě bych asi taky chtěla nějakou dobu se s nimi nevídat.
Ale rozhodně bych si takové chování nenechala líbit. A nejednala bych z pozice nějaké "nové přítelkyně jejich táty"  - jednala bych sama za sebe jako člověk. Pokud ubližují a jsou sprostí, je potřeba jim dát zcela jasně najevo, že tohle k mé osobě nepůjde, a k mému synovi taky ne. Sama za sebe můžu říct, že jestliže by mi mlátili syna, a slušné domluvy by nepomohly, dostali by pěkných pár facek. Ale to samé bych udělala i v případě, že by to bylo naopak.
Přimlouvala bych se za návštěvu odborníka. To můžete i vy sami bez dětí, třeba vám poradí, jak na ně.

Z mé zkušenosti - podle mého názoru jste seznamování s dětmi příliš uspěchali... Půl roku je krátká doba na to, aby si nejen oni, ale i jejich matka zvykli na skutečnost, že táta odešel, ale denně ho vídají, a už má navíc novou známost, ještě i s dalším dítětem... tak to na mě působí.

Chápu to správně, že jste se poznali, on se odstěhoval - ve stejné době, před půlrokem? Možná to bude znít tvrdě, ale co jste čekali? Na místě jeho ženy bych teď asi prožívala dost hrozné období...
I když nevím, proč se rozcházeli, to je taky pravda. Rozhodně bych nespoléhala na verzi tvého přítele, z vlastní zkušenosti. Verze mého bývalého byla totiž zcela zcestná, a on to nakonec taky přiznal - že vlastně ani neví, proč se tak litoval a dělal ze sebe ublíženého.

 

#3 25. 3. 2008 14:51

ita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 8. 2006
Příspěvky: 2003

Re: Děti toho druhého

Bebo, samo se to nespraví, bude to horší. Zřejmě je jejich matka neustále proti Vám popouzí. Svému příteli vysvětli, že domluva už nepomůže. Pokud není schopen synům vysvětlit, co si mohou a nemohou dovolit, nikdy to nebude fungovat. Zažila jsem něco podobného, manželovy děti s námi také (matka je štvala) odmítaly jezdit na víkendy. Manžel byl moc nešastný, až mu přítel poradil, a je nechá být, že až dospějí, pochopí, kdo měl pravdu a přijdou. Dnes už jsou dospělí, mají rodiny a jsme nejlepší přátelé, trávíme společně i dovolenou, jezdí za námi na chatu..

Není tady

 

#4 25. 3. 2008 15:12

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: Děti toho druhého

Já myslím, že matka chlapce ani nemusí popouzet, prostě kluci najednou zjišují, že matka a otec už spolu nejsou, rozpadla se jim rodina, tak svým způsobem"bojují".Třeba by situace byla jiná, kdyby i oni svého tátu viděli jen 2x do měsíce, prostě by si museli zvknout, že už nejsou jedna rodina.Možná už taky začínají dorůstatt do věku, kdy výlet s rodičem je pro ně horor, a opravdu by raději seděli u počítače celý víkend a nenechávali se rušit nikým

Ale to by  měl vyřešit tvůj přítel společně s matkou dětí, opravdu je "rychle" seznamovat s novou partnerkou asi nebylo nejlepší....na mě to dělá dojem, že ti chlapci se prostě pouze brání něčemu, co   neovlivní, ale to oni nevědí...

Není tady

 

#5 25. 3. 2008 15:14

Beba
♥------
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 4

Re: Děti toho druhého

Pritel s manzelkou vic jak pul roku nebydli. 5 let spolu nezili manzelkych zivotem. Chtela, aby se odstehoval z jejich bytu (aby uz konecne vypadl), protoze si nasla pritele - cisnika. Pritele jsem poznala temer pul rokem, kdy jiz kratce bydlel sam a truchlil z rozpadu rodiny. Manzelce nechal byt kvuli detem a sam si koupil byt, aby byl co nejblize detem. Svou manzelku do posledni chvile miloval, bohuzel. Jeho manzelce nechal 3 pokojovy byt, firemni auto, firemni mobil - vse hradi - kvuli detem. Jeho manzelka ma pritele - cisnika, ktery u ni obcasne bydli. Bohuzel jsem nastoupila do takto rozjete situace, ale rozhodne jsem nebyla a nejsem pricinou jejich rozchodu.

Není tady

 

#6 25. 3. 2008 15:17

Beba
♥------
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 4

Re: Děti toho druhého

Seznamili jsme se na cyklodovolene prostrednictvim deti, kdy jsme spolu nakonec stravili 10 krasnych dni, od te doby se vidame pravidelne.

Není tady

 

#7 25. 3. 2008 15:18

Alosek
Host

Re: Děti toho druhého

Já to tak nemyslela, že jsi byla příčina, já jsem jen neměla jasno v situaci. Nikdy to není tak jednoduché, jak to vypadá.
Drž se, souhlasím s Itou a Michaelou.

 

#8 25. 3. 2008 15:29

Tajgr
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mars
Registrovaný: 29. 1. 2008
Příspěvky: 1287

Re: Děti toho druhého

Chtěla bych vidět ty děti jak se chovali když ještě rodiče byly spolu,přijde mi že se chovají jak když jsou z děcáku.Zřejmě maminka je popuzuje,říkat tátovi ty hajzle a spoustu jiných nadávek anebo už to takhle chodilo dříve?A na otce s nožem???No kde to jsme?


http://sign.kards.ru/images/sign/0a/00/10.jpg?rnd=6500
Člověk se narodí nahý,mokrý a hladový.Pak se věci začnou zhoršovat.

Není tady

 

#9 25. 3. 2008 15:34

shiden
Host

Re: Děti toho druhého

Já bych na ně poslal sestry Mauerovy.

 

#10 25. 3. 2008 15:38

Tajgr
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mars
Registrovaný: 29. 1. 2008
Příspěvky: 1287

Re: Děti toho druhého

A vůbec,jak to že vlastní táta je hajzl a všechno možný a co ten přítel matky,to je hodný strejda?


http://sign.kards.ru/images/sign/0a/00/10.jpg?rnd=6500
Člověk se narodí nahý,mokrý a hladový.Pak se věci začnou zhoršovat.

Není tady

 

#11 25. 3. 2008 15:39

Alosek
Host

Re: Děti toho druhého

shiden napsal(a):

Já bych na ně poslal sestry Mauerovy.

Sorry, ale tos´ přehnal...

 

#12 25. 3. 2008 15:41

Jay
♥♥♥----
Místo: Landgraaf - Nederland
Registrovaný: 11. 4. 2006
Příspěvky: 244

Re: Děti toho druhého

Tajgr napsal(a):

Chtěla bych vidět ty děti jak se chovali když ještě rodiče byly spolu,přijde mi že se chovají jak když jsou z děcáku.Zřejmě maminka je popuzuje,říkat tátovi ty hajzle a spoustu jiných nadávek anebo už to takhle chodilo dříve?A na otce s nožem???No kde to jsme?

ty mas zkusenosti s detmi z decaku??? To me docela popudilo...myslis si, ze deti z decaku jsou takhle nevychované??? mam naprosto odlisny nazor...deti z decaku jsou vdecne za kazdou pozornost...to teda nechapu, odkud jsi cerpala tyto informace...


http://img511.imageshack.us/img511/5350/princeznaqr5.th.jpg

Není tady

 

#13 25. 3. 2008 15:44

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Děti toho druhého

sorry,ale tvůj přítel jasně neumí svým synům stanovit hranice. Já vím, že jsou ve stresovém obodbí rozvodu,ale na to se nelze vymlouvat a ještě na otce vytahovat nůž? Přiště už bude mít za pasem Glocka "devítku" ?????


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#14 25. 3. 2008 15:57

Tajgr
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mars
Registrovaný: 29. 1. 2008
Příspěvky: 1287

Re: Děti toho druhého

Jay napsal(a):

Tajgr napsal(a):

Chtěla bych vidět ty děti jak se chovali když ještě rodiče byly spolu,přijde mi že se chovají jak když jsou z děcáku.Zřejmě maminka je popuzuje,říkat tátovi ty hajzle a spoustu jiných nadávek anebo už to takhle chodilo dříve?A na otce s nožem???No kde to jsme?

ty mas zkusenosti s detmi z decaku??? To me docela popudilo...myslis si, ze deti z decaku jsou takhle nevychované??? mam naprosto odlisny nazor...deti z decaku jsou vdecne za kazdou pozornost...to teda nechapu, odkud jsi cerpala tyto informace...

Mᚠpravdu,v rychlosti to bylo špatné přirovnání,hodilo by se asi vězení nebo Chánov.Ono to i zní odlišně děcák a dětský domov.


http://sign.kards.ru/images/sign/0a/00/10.jpg?rnd=6500
Člověk se narodí nahý,mokrý a hladový.Pak se věci začnou zhoršovat.

Není tady

 

#15 25. 3. 2008 16:23

Jay
♥♥♥----
Místo: Landgraaf - Nederland
Registrovaný: 11. 4. 2006
Příspěvky: 244

Re: Děti toho druhého

Tajgr napsal(a):

Jay napsal(a):

Tajgr napsal(a):

Chtěla bych vidět ty děti jak se chovali když ještě rodiče byly spolu,přijde mi že se chovají jak když jsou z děcáku.Zřejmě maminka je popuzuje,říkat tátovi ty hajzle a spoustu jiných nadávek anebo už to takhle chodilo dříve?A na otce s nožem???No kde to jsme?

ty mas zkusenosti s detmi z decaku??? To me docela popudilo...myslis si, ze deti z decaku jsou takhle nevychované??? mam naprosto odlisny nazor...deti z decaku jsou vdecne za kazdou pozornost...to teda nechapu, odkud jsi cerpala tyto informace...

Mᚠpravdu,v rychlosti to bylo špatné přirovnání,hodilo by se asi vězení nebo Chánov.Ono to i zní odlišně děcák a dětský domov.

Ještě bych si te dovolila poopravit...dětský domov a děcák je stejny...ty más na mysli výchovný ustav pro mladež, neboli pasák...
Do detskeho domova se dostavaji deti, o ktere se rodice nestaraji nebo tyrane deti..a do vychovneho ustavu deti, které maji problemy s vychovou a jejich rodice na ne nestaci..


http://img511.imageshack.us/img511/5350/princeznaqr5.th.jpg

Není tady

 

#16 25. 3. 2008 18:53

x25635
Host

Re: Děti toho druhého

Myslím, že hodně záleží na tom, jaké vztahy a jakou výchovu měli kluci před rozvodem. Pokud bylo všechno v pořádku, je možné, že je tohle reakce na zátěžovou situaci a časem při snaze všech stran pomine. Spíš tipuji ale druhou možnost ( mluvím z vlastní zkušenosti, téměř totožné jsem prožívala) - nejednotná nebo skoro žádná výchova už od malička, žádné hranice. A pak to nepomine. V tomhle věku už ne, a už se nic moc dělat nedá, teda aspoň v tom našem případě, který je Tvému fakt hodně podobný.

 

#17 26. 3. 2008 4:19

Tajgr
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mars
Registrovaný: 29. 1. 2008
Příspěvky: 1287

Re: Děti toho druhého

Jay napsal(a):

Tajgr napsal(a):

Jay napsal(a):


ty mas zkusenosti s detmi z decaku??? To me docela popudilo...myslis si, ze deti z decaku jsou takhle nevychované??? mam naprosto odlisny nazor...deti z decaku jsou vdecne za kazdou pozornost...to teda nechapu, odkud jsi cerpala tyto informace...

Mᚠpravdu,v rychlosti to bylo špatné přirovnání,hodilo by se asi vězení nebo Chánov.Ono to i zní odlišně děcák a dětský domov.

Ještě bych si te dovolila poopravit...dětský domov a děcák je stejny...ty más na mysli výchovný ustav pro mladež, neboli pasák...
Do detskeho domova se dostavaji deti, o ktere se rodice nestaraji nebo tyrane deti..a do vychovneho ustavu deti, které maji problemy s vychovou a jejich rodice na ne nestaci..

Tak tak,past'ák,ano.Ale stejně,příjde mi dost přehnaný,já chápu že dítě to prožívá ale s nožem??Až vyroste taky to bude řešit nožem?Možná je na místě psychiatr...


http://sign.kards.ru/images/sign/0a/00/10.jpg?rnd=6500
Člověk se narodí nahý,mokrý a hladový.Pak se věci začnou zhoršovat.

Není tady

 

#18 26. 3. 2008 8:03

Sally
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 2. 2008
Příspěvky: 246

Re: Děti toho druhého

Kluci jsou jednoznačně pod vlivem matky, to je jasné, že si ona nebere servítky, když mluví o tátovi, to je také jasné. Že si táta neumí u svých dětí získat respekt a atutoritu, je víc než zřejmé.
Beba, ale můžeš si repsekt a autoritu získat ty, to že nejsi jejich rodič, neznamená, že nemůžeš dělat nic. Stanov hranice chování ty, s přítelem si promluv, vysvětli mu co a proč a jaký výsledke by to mělo přinést. Požádej ho o pomoc, říkat o někom, že je hodný a neumí si dupnout zní v této situaci spíš, jako že neví jak vychovat děti. Donu ho přečíst si nějaké knihy o výchově. Důležité je aby pochopil, že mᚠděti ráda a že jim rozhodně ublížit nechceš. Co se víkendů týká, zkuste je spíš trávit na cizím místě, ne doma ani u jednoho. A nemělo by to být ani přes noc. Možná by bylo úplně nejlepší brát si kluky po jednom, oni mají své bratrstvo a cokoli se bude míjet účinkem. Možná by to i tobě pomohlo, poznat každého o samotě.

Není tady

 

#19 26. 3. 2008 8:44

Alosek
Host

Re: Děti toho druhého

Souhlasím se Sally. I tudy vede cesta, ačkoli úspěch nezaručen, zkusila bych to.
offtopic Sally, mᚠhezký web wink

 

#20 26. 3. 2008 8:45

Sally
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 2. 2008
Příspěvky: 246

Re: Děti toho druhého

offtopic děkuju smile

Není tady

 

#21 26. 3. 2008 12:25

Helča2
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 9. 5. 2006
Příspěvky: 987

Re: Děti toho druhého

Syn,který by na mě vzal nůž by jednoduše jednu chytil

Upravil(a) Helča2 (26. 3. 2008 12:30)


http://ticker.7910.org/as1cA1P0g410010Mzk0MTIxfDAwMDY3NDRkfCBadXphbmthIG3h.gif
nar. v úterý 15.5.2007 ve 23:55 hod v Motole, váha  3,60 kg a  49 cm *

Není tady

 

#22 26. 3. 2008 12:33

Alosek
Host

Re: Děti toho druhého

A sama za sebe říkám, že i kdyby to byl syn mého přítele a vzal by nůž na svého tátu, tak by především jednu chytil... ode mě.
Ale pak by následovalo něco z toho, co už tu bylo napsáno dřív, protože je potřeba s tím něco urychleně dělat.

Upravil(a) Alosek (26. 3. 2008 12:34)

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů