Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 28. 3. 2008 14:11

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Problém s kamarádkou...

zuzaninka napsal(a):

No tak vám pěkně "děkuju"... já tu chci řešit svůj vztah ke kamarádce a vy tu z toho děláte fakt offtopic
Nepamatuju se, že bych psala, že mám problém s ARABEM (btw. je to můj manžel a když už, tak mu říkejte tak a ne "tvůj Arab", jak by se vám líbilo, kdyby někdo psal "Tvůj Čech" nebo tak???) Sorry, ale s těmito předsudky a nevyžádanými radami se setkávám dnes a denně...a už mi to leze krkem. Já si musela ulevit!
Že jsem to sem vůbec psala...to s tím původním tématem vůbec nesouviselo, jenom jsem tím reagovala na to, jak mi někdo psal, že musím kámošku pochopit, že žije v jiném prostředí a má partnera cizince, tak abyste věděli, že ji v tomhle ASI chápu. Ona mi ho nějak moc nerozmlouvala, jenom na začátku utrousila pár pochybností a předsudků jako vy teď...ale dál už to neřešila a před třemi měsíci nám byla na svatbě, úplně v pohodě.
Ten problém se fakt týká jen mě a jí, naší komunikace, to nesouvisí s našimi partnery, ani kdyby ona chodila s černochem (ostatně to některé její kamarádky v Německu z bývalé školy taky:)

Tak prosím, jestli mi chcete poradit, vrae se k původnímu a neřešte ARABA...dík vissla

Ofelie: díky, tys asi jediná, kdo pochopil, oč mi jde wink

Nedaj sa... a nič si z toho nerob. Trčíš spomedzi nich (aj tvoj muž), tak štekajú. Je oveža žahšie rieši "tvojho Araba" než svoje s.r.a.č.ky, dokonca aj než tvoj vzah s kamoškou. wink


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#27 28. 3. 2008 14:12

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 2. 2006
Příspěvky: 14365

Re: Problém s kamarádkou...

Selima napsal(a):

kalupinka napsal(a):

Doufám, že jsi viděla film Bez dcerky neodejdu. Pokud ne, podívej se na něj, než si vyjedeš na prázdniny...

roll A čo takto nejaký film o otrasných českých manželoch...?

a manzelkach tiez ... lol

Upravil(a) Oxi (28. 3. 2008 14:13)


http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

 

#28 28. 3. 2008 14:16

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Problém s kamarádkou...

Zuzi, já budu takovej velkej protiva. Co mě znají kdybych při své výšce 195 napsal malej asi by mě ukamenovali:)
Asi znᚠokřídlenou větu vše se vyvíjí. Tím mě hned přišlo na jazyk jedno typyckz mužské pořekadlo, "Nic netrvá věčně ani láska k jedné slečně" smile
Přátelství jsou také taková, některá kratká a bohatá a některá dlouhá a prázdná.A nebo taky naopak. Nic nelze nikdy zasuznout do krabice a s tím pak nějak hospodařit.
Víš řeknu ti osobní zkušenost., V původní práci kde jsem byl 22 let jsem sice 3x vyměnil post. Na spoledním postě jsem měl dost kamarádů a přátel. Mnoho mi "slibovalo" přátelství až za hrob. Pak se něco stalo, já se obrátil o radu tu o pomoc a nějak se mi ti přátelé začali vyhýbat až nakonec zmizeli. Zbylo jich pár většinou těch co nikdy nic nechtěli nidky neslibovali a vždy jen přišli a jako duch přinesli co zrovna jsme "potřeboval". Těchto přátel je pramálo. 
Nikde není psáno, že dál si spolu nemusíte vyměňovat maili, dopisy když náhodou budeš v D tak zajdeš a pod. Prostě i to přátelství prochází obdobím kdy nejsou kontakty a více méně se zdá že to přátelství je "mrtvé". Jsi ty nebo ona v období, kdy něco řešíte, ty mᚠpotřebu být s ní v kontaktu, ale ona ne nebo ten kontak vyhledácᚠproto aby jsi vyřešila svůj problém nebo její problém. A ona to nechce neví nedospěla do bodu kdy je to třeba řešit.
Osobně bych tomu nechal absolutně volnej průběh. Šel dál cestou svou měl jí v srdci a pokud se ozve  tak odpověz stejně jak před roky, Ozvy se ty jen tak ncehtě znát co a kdy a kde. prostě jen tak. Ono čase to buď umlkne a pak čas přátelství je ukončen a nebo se něco stane a zas bude ty dvě kočky v 6 třídě. smile


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#29 28. 3. 2008 14:38

zuzaninka
♥------
Registrovaný: 24. 3. 2008
Příspěvky: 13

Re: Problém s kamarádkou...

Ad "ARAB":
Selimo - dík, konečně někdo, kdo mě chápe v tom "arabském problému" lol
Já tady nechci působit nějak napruženě, vy jste toho zas tolik neřekli, ale vzhledem k tomu, že jsem se s tím setkala mnohokrát v reálu (jakmile jsem třeba řekla někomu, koho jsem vlastně vůbec neznala a on mě taky ne a ani manžela, že dlouho chodím s Arabem a budeme se brát, hned spustil povyk, i když mu do mě vlastně nic nebylo). Tak od té doby jsem v tomhle taková napružená trochu...stolt

Ještě k tomuto:
byl kdysi jeden zpočátku dobrý a moudrý seriál Beverly Hills 90210. (Dobře, můžete se mnou nesouhlasit, je to věc vkusu, ale některé počáteční díly byly podle mě moc dobré). Byl tam jeden díl o černochovi, který šel v noci do nóbl čtvrti za svojí holkou s kytkou (její rodiče ho neměli rádi a proto se scházeli tajně). Ale protože v té době hledali policajti nějakého chlapa, který měl na svědomí vloupačky do baráků v té čtvrti, když chytli tohoto černocha, vůbec nic se ho neptali a prostě ho zabásli. Pak se samozřejmě ukázalo, že ten zloděj nebyl on. Ale protože byl černý a z chudé čtvrti (a kradl se tam v noci, i když navoněný, s pugétem a neozbrojenýwink), tak hned předpokládali, že to on musí být. Na konci toho dílu bylo nádherné poučení, které si doma často opakujeme (co už mým rodičům zbývá, když jsem si vzala Araba, že: gloria:): Jestli nepřestaneme vnímat rasy a nezačneme vnímat jednotlivce, naše generace bude v koncích.
Howgh. wink

Ad můj původní problém:
Martina1 - no, závislost, možná jo. Já vidím u svých kamarádek (jsou dvě), že jsou si prostě opravdu tak moc blízké, volají si každý den, scházejí se často, řeší všechno možné. Nechodí spolu do školy, znají se od 14ti, ale furt je to mezi nimi takové. Ty si můžou říkat "nejlepší kamarádky". Jsem divná, že bych chtěla něco podobného? K tomu kamarádovi: je jako můj brácha a mám ho ráda. Ale jsem vdaná wink a manželovi to fakt nevadí. No, možná mu to vadilo trochu, když jsme se poznali. Ale ten člověk pro mě udělal tolik a když mi bylo nejhůř, ještě před tím, než jsem poznala manžela, mě podržel (vždy platonicky), že by pro mě bylo prostě nemyslitelné ho vyřadit ze života JEN proto, že mám manžela. Mně se to zdá krajně nelogické. Vím, že tohle mnozí nepochopí, ale já zas fakt nechápu, co tím, že se sejdeme 2x do měsíce a pokecáme a párkrát za měsíc si napíšeme (o tom, jak se máme, žádné "intimnosti" neřešíme), dělám špatného. Kdyby měl manžel takovou dlouholetou (ne nějakou novou, to by bylo podezřelé...) kamarádku, taky bych nežárlila, protože já dělám to samé smile Je to můj život a můžu si ho snad žít podle sebe, ne podle nějakých pochybných pravidel, jak by to být "mělo".

Není tady

 

#30 28. 3. 2008 15:02

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Problém s kamarádkou...

zuzaninka napsal(a):

Ad můj původní problém:
Martina1 - no, závislost, možná jo. Já vidím u svých kamarádek (jsou dvě), že jsou si prostě opravdu tak moc blízké, volají si každý den, scházejí se často, řeší všechno možné. Nechodí spolu do školy, znají se od 14ti, ale furt je to mezi nimi takové. Ty si můžou říkat "nejlepší kamarádky". Jsem divná, že bych chtěla něco podobného? K tomu kamarádovi: je jako můj brácha a mám ho ráda. Ale jsem vdaná wink a manželovi to fakt nevadí. No, možná mu to vadilo trochu, když jsme se poznali. Ale ten člověk pro mě udělal tolik a když mi bylo nejhůř, ještě před tím, než jsem poznala manžela, mě podržel (vždy platonicky), že by pro mě bylo prostě nemyslitelné ho vyřadit ze života JEN proto, že mám manžela. Mně se to zdá krajně nelogické. Vím, že tohle mnozí nepochopí, ale já zas fakt nechápu, co tím, že se sejdeme 2x do měsíce a pokecáme a párkrát za měsíc si napíšeme (o tom, jak se máme, žádné "intimnosti" neřešíme), dělám špatného. Kdyby měl manžel takovou dlouholetou (ne nějakou novou, to by bylo podezřelé...) kamarádku, taky bych nežárlila, protože já dělám to samé smile Je to můj život a můžu si ho snad žít podle sebe, ne podle nějakých pochybných pravidel, jak by to být "mělo".

Kamarád - všechno je to asi jenom o míře (a o tom, jestli to zůčastněným vadí či nevadí)... samozřejmě že není nic špatného se 2x za měsíc sejít s kamarádem.
"Svěřujeme se" - já jsem to brala tak, že s ním řešíš třeba i intimnosti v manželství, to by pro mě bylo nepřípustné. Pokud řešíte věci ve stylu jaké je počasí, co jsme koupili do kuchyně, jak se mají děti atd. - tak je to ok :-)
Spíš mi připadalo divné, že bys měla větší intimnosti s kamarádem (nemyslím v sexu) než s vlastním manželem.
Tak to jsme si asi nerozuměly.

Kamarádky - pokud jim to oběma tak vyhovuje, tak je to v pořádku. Možná jenom závidím, že žádnou takovou kamarádku nemám :-) Ale já bych neměla čas a ani bych nechtěla kamarádku, se kterou bych se viděla třeba každý den, protože chci mít čas pro sebe, pro partnera... kamarádka na denním programu prostě není. Možná na týdenním, či delším... ano. Ale to záleží na potřebách toho konkrétního člověka.

Proto mám kamarádku, se kterou se vidím cca jednou za měsíc, dva - podle toho, jak často jedu navštívit "rodné" město, kde ona bydlí, nebo když ona přijede do Prahy. Vyhovuje nám to. Mám kamarádku i v Praze, ale vidím ji asi tak stejně často, máme společné aktivity, občas zajdeme do čajovny. Pak mám kolegyni v práci, ale tu nevnímám jako kamarádku, bavíme se v podstatě o prac. věcech. Ostatní asi zařadím spíš mezi známé než kamarádky...

Asi už jsem "přelidněná", každý den v práci mezi lidma, cestou mezi lidma, na nákupu mezi lidma, koníčky mezi lidma, člověk potřebuje být taky sám :-)

Není tady

 

#31 28. 3. 2008 15:11

Amriana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 3063

Re: Problém s kamarádkou...

Martinka1 napsal(a):

zuzaninka napsal(a):

Ad můj původní problém:
Martina1 - no, závislost, možná jo. Já vidím u svých kamarádek (jsou dvě), že jsou si prostě opravdu tak moc blízké, volají si každý den, scházejí se často, řeší všechno možné. Nechodí spolu do školy, znají se od 14ti, ale furt je to mezi nimi takové. Ty si můžou říkat "nejlepší kamarádky". Jsem divná, že bych chtěla něco podobného? K tomu kamarádovi: je jako můj brácha a mám ho ráda. Ale jsem vdaná wink a manželovi to fakt nevadí. No, možná mu to vadilo trochu, když jsme se poznali. Ale ten člověk pro mě udělal tolik a když mi bylo nejhůř, ještě před tím, než jsem poznala manžela, mě podržel (vždy platonicky), že by pro mě bylo prostě nemyslitelné ho vyřadit ze života JEN proto, že mám manžela. Mně se to zdá krajně nelogické. Vím, že tohle mnozí nepochopí, ale já zas fakt nechápu, co tím, že se sejdeme 2x do měsíce a pokecáme a párkrát za měsíc si napíšeme (o tom, jak se máme, žádné "intimnosti" neřešíme), dělám špatného. Kdyby měl manžel takovou dlouholetou (ne nějakou novou, to by bylo podezřelé...) kamarádku, taky bych nežárlila, protože já dělám to samé smile Je to můj život a můžu si ho snad žít podle sebe, ne podle nějakých pochybných pravidel, jak by to být "mělo".

Kamarád - všechno je to asi jenom o míře (a o tom, jestli to zůčastněným vadí či nevadí)... samozřejmě že není nic špatného se 2x za měsíc sejít s kamarádem.
"Svěřujeme se" - já jsem to brala tak, že s ním řešíš třeba i intimnosti v manželství, to by pro mě bylo nepřípustné. Pokud řešíte věci ve stylu jaké je počasí, co jsme koupili do kuchyně, jak se mají děti atd. - tak je to ok :-)
Spíš mi připadalo divné, že bys měla větší intimnosti s kamarádem (nemyslím v sexu) než s vlastním manželem.
Tak to jsme si asi nerozuměly.

Kamarádky - pokud jim to oběma tak vyhovuje, tak je to v pořádku. Možná jenom závidím, že žádnou takovou kamarádku nemám :-) Ale já bych neměla čas a ani bych nechtěla kamarádku, se kterou bych se viděla třeba každý den, protože chci mít čas pro sebe, pro partnera... kamarádka na denním programu prostě není. Možná na týdenním, či delším... ano. Ale to záleží na potřebách toho konkrétního člověka.

Proto mám kamarádku, se kterou se vidím cca jednou za měsíc, dva - podle toho, jak často jedu navštívit "rodné" město, kde ona bydlí, nebo když ona přijede do Prahy. Vyhovuje nám to. Mám kamarádku i v Praze, ale vidím ji asi tak stejně často, máme společné aktivity, občas zajdeme do čajovny. Pak mám kolegyni v práci, ale tu nevnímám jako kamarádku, bavíme se v podstatě o prac. věcech. Ostatní asi zařadím spíš mezi známé než kamarádky...

Asi už jsem "přelidněná", každý den v práci mezi lidma, cestou mezi lidma, na nákupu mezi lidma, koníčky mezi lidma, člověk potřebuje být taky sám :-)

au au au au ... a co když se to kamarádství vymkne kontrole .. myslím klukx holka ... to je pak mazec ...ach joo ... omlouvám se za vpád do debtay ale prostě tohle je pro mě osobní téma sjuk


Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola. (Gloria Steinemová)

Není tady

 

#32 28. 3. 2008 15:13

zuzaninka
♥------
Registrovaný: 24. 3. 2008
Příspěvky: 13

Re: Problém s kamarádkou...

Martinka1 napsal(a):

Kamarádky - pokud jim to oběma tak vyhovuje, tak je to v pořádku. Možná jenom závidím, že žádnou takovou kamarádku nemám :-)

Martinka - jo, v pohodě, tohle je přesně to, co myslím smile

Já bych právě takovou kamarádku chtěla taky, abych jí mohla kdykoliv zavolat, probrat s ní cokoliv...nemusely bysme se vídat každý den, to ostatně ani nejde, mám taky dost svých povinností, manžela a jsem docela ráda sama. Kamarádek mám podle všeho dost (jakože fakt kamarádek, se kterými se scházím a píšu si - tak pět, šest)...ale s žádnou to není takový intenzívní vztah. A když to třeba vypadá jako že jo, tak ty moje kamarádky mají x dalších kamarádů a těžko určit, jestli jsem pro ně já ta "nejlepší", ale spíš asi ne. Chtěla bych někoho takhle blízkého, neříkám, že by se nemohl vídat s jinými lidmi, ale prostě abych věděla, že jsme si nejblíž...myslela jsem si, že to půjde s tou, kterou tu řeším, ale když porovnám nᚠvztah a těchle dvou kamarádek, tak ani omylem, no.

Takhle mám "jen" toho kamaráda, že jsme pro sebe "ti nejlepší" smile Ale samozřejmě (nejen kvůli manželovi) bych chtěla i takovou kamarádku ženského pohlaví. Asi jsem zmlsaná, že...
Je fakt, že v mém věku (25) se už ale taková kamarádství těžko tvoří, každý(á) už má někoho z minulosti, kdo je mu bližší...

Upravil(a) zuzaninka (28. 3. 2008 15:16)

Není tady

 

#33 28. 3. 2008 15:17

Amriana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 3063

Re: Problém s kamarádkou...

zuzaninka napsal(a):

Martinka1 napsal(a):

Kamarádky - pokud jim to oběma tak vyhovuje, tak je to v pořádku. Možná jenom závidím, že žádnou takovou kamarádku nemám :-)

Martinka - jo, v pohodě, tohle je přesně to, co myslím smile

Já bych právě takovou kamarádku chtěla taky, abych jí mohla kdykoliv zavolat, probrat s ní cokoliv...nemusely bysme se vídat každý den, to ostatně ani nejde, mám taky dost svých povinností, manžela a jsem docela ráda sama. Kamarádek mám podle všeho dost (jakože fakt kamarádek, se kterými se scházím a píšu si - tak pět, šest)...ale s žádnou to není takový intenzívní vztah. A když to třeba vypadá jako že jo, tak ty moje kamarádky mají x dalších kamarádů a těžko určit, jestli jsem pro ně já ta "nejlepší", ale spíš asi ne. Chtěla bych někoho takhle blízkého, neříkám, že by se nemohl vídat s jinými lidmi, ale prostě abych věděla, že jsme si nejblíž...myslela jsem si, že to půjde s tou, kterou tu řeším, ale když porovnám nᚠvztah a těchle dvou kamarádek, tak ani omylem, no.

Tohle co bys chtěla vzniká postupně ...mám takovou kámošku ... nevidíme se každej den voláme si občas .... ale ... můžu zvednout telefon ve tři ráno a řekne mi že jsem vrána ale přijede ..a naopak ... proč to ale říkám .. vzniklo to pomalu, nikdy bych neřekla že zrovna s ní ten vztah bude tak blízkej ... a trvalo to napojování asi 3 roky než se z toho stalo tohle ... a poznaly jsme se až v úctyhodném věku 25 let ... čili určitě tam někde na tebe blízká dušička ve formě kámošky čeká ...


Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola. (Gloria Steinemová)

Není tady

 

#34 28. 3. 2008 16:26

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Problém s kamarádkou...

zuzaninka napsal(a):

Pisateli, její problémy se školou - žádný nemá, snaží se a učí se dobře. Její problémy s matkou - do toho šourat nechci, je všeobecně známo (jsme malý město), že její matka je k...a a pro ni je to jistě bolestný, na druhou stranu už to má asi v sobě vyřešený a mně do toho nic není, ani nevím, co bych jí k tomu řekla, když do toho ani tak moc nevidím. Její problémy s manželem - je to btw. jen přítel, jsou spolu 8 let a ona se vdávat nechce, i když spolu dávno bydlej a v podstatě jako manželé žijou...mně se zdá, že pořád čeká jakoby na "něco lepšího", na druhou stranu je asi ráda za to, co má. Možná mezi sebou nějaký problémy maj, jako každej, ale do toho mi taky nic není, když se mi sama nesvěří.

Máte asi pravdu - nezbývá, než se s tím smířit. To je nejosvědčenější rada, co? neutral
Já nechci být nijak kousavá, ale myslela jsem, že někdo bude umět poradit víc než to. Třeba, co s tím "konstruktivně" můžu dělat já. Pokud jste ale dospěli k závěru, že nic, tak to tak asi bude, no.

Nemám radu, len ksúsenos - od niekožkých kamošiek ma akoby "oddlialil sám život". Bolo mi smutno, ale keďže prišli noví priatelia a nové zážitky, nejako ma to zmierilo. Málokedy sa to skončilo nejakou hádkou či hnevom, skôr sme prestali ma čas, alebo sa naše životné štýly a životy vôbec vzdialili... Stáva sa to občas, dokonca aj v manželstve.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#35 28. 3. 2008 16:37

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Problém s kamarádkou...

Oxi napsal(a):

Selima napsal(a):

kalupinka napsal(a):

Doufám, že jsi viděla film Bez dcerky neodejdu. Pokud ne, podívej se na něj, než si vyjedeš na prázdniny...

roll A čo takto nejaký film o otrasných českých manželoch...?

a manzelkach tiez ... lol

stolt Aj o slovenských kžudne... big_smile


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#36 28. 3. 2008 16:39

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Problém s kamarádkou...

Amriana napsal(a):

Martinka1 napsal(a):

Kamarád - všechno je to asi jenom o míře (a o tom, jestli to zůčastněným vadí či nevadí)... samozřejmě že není nic špatného se 2x za měsíc sejít s kamarádem.
"Svěřujeme se" - já jsem to brala tak, že s ním řešíš třeba i intimnosti v manželství, to by pro mě bylo nepřípustné. Pokud řešíte věci ve stylu jaké je počasí, co jsme koupili do kuchyně, jak se mají děti atd. - tak je to ok :-)
Spíš mi připadalo divné, že bys měla větší intimnosti s kamarádem (nemyslím v sexu) než s vlastním manželem.
Tak to jsme si asi nerozuměly.

Kamarádky - pokud jim to oběma tak vyhovuje, tak je to v pořádku. Možná jenom závidím, že žádnou takovou kamarádku nemám :-) Ale já bych neměla čas a ani bych nechtěla kamarádku, se kterou bych se viděla třeba každý den, protože chci mít čas pro sebe, pro partnera... kamarádka na denním programu prostě není. Možná na týdenním, či delším... ano. Ale to záleží na potřebách toho konkrétního člověka.

Proto mám kamarádku, se kterou se vidím cca jednou za měsíc, dva - podle toho, jak často jedu navštívit "rodné" město, kde ona bydlí, nebo když ona přijede do Prahy. Vyhovuje nám to. Mám kamarádku i v Praze, ale vidím ji asi tak stejně často, máme společné aktivity, občas zajdeme do čajovny. Pak mám kolegyni v práci, ale tu nevnímám jako kamarádku, bavíme se v podstatě o prac. věcech. Ostatní asi zařadím spíš mezi známé než kamarádky...

Asi už jsem "přelidněná", každý den v práci mezi lidma, cestou mezi lidma, na nákupu mezi lidma, koníčky mezi lidma, člověk potřebuje být taky sám :-)

au au au au ... a co když se to kamarádství vymkne kontrole .. myslím klukx holka ... to je pak mazec ...ach joo ... omlouvám se za vpád do debtay ale prostě tohle je pro mě osobní téma sjuk

Je to menšia pravdepodobnos, než že si nabrnkne neikoho z ulice wink čiste štatisitcky. Ale záruky samozrejme neexistujú, to je jasné. Mne sa to "vymklo" celý jeden raz a to mám tých kamošov dos...

Upravil(a) Selima (28. 3. 2008 16:55)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#37 28. 3. 2008 16:42

Amriana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 3063

Re: Problém s kamarádkou...

Selima napsal(a):

Amriana napsal(a):

Martinka1 napsal(a):


Kamarád - všechno je to asi jenom o míře (a o tom, jestli to zůčastněným vadí či nevadí)... samozřejmě že není nic špatného se 2x za měsíc sejít s kamarádem.
"Svěřujeme se" - já jsem to brala tak, že s ním řešíš třeba i intimnosti v manželství, to by pro mě bylo nepřípustné. Pokud řešíte věci ve stylu jaké je počasí, co jsme koupili do kuchyně, jak se mají děti atd. - tak je to ok :-)
Spíš mi připadalo divné, že bys měla větší intimnosti s kamarádem (nemyslím v sexu) než s vlastním manželem.
Tak to jsme si asi nerozuměly.

Kamarádky - pokud jim to oběma tak vyhovuje, tak je to v pořádku. Možná jenom závidím, že žádnou takovou kamarádku nemám :-) Ale já bych neměla čas a ani bych nechtěla kamarádku, se kterou bych se viděla třeba každý den, protože chci mít čas pro sebe, pro partnera... kamarádka na denním programu prostě není. Možná na týdenním, či delším... ano. Ale to záleží na potřebách toho konkrétního člověka.

Proto mám kamarádku, se kterou se vidím cca jednou za měsíc, dva - podle toho, jak často jedu navštívit "rodné" město, kde ona bydlí, nebo když ona přijede do Prahy. Vyhovuje nám to. Mám kamarádku i v Praze, ale vidím ji asi tak stejně často, máme společné aktivity, občas zajdeme do čajovny. Pak mám kolegyni v práci, ale tu nevnímám jako kamarádku, bavíme se v podstatě o prac. věcech. Ostatní asi zařadím spíš mezi známé než kamarádky...

Asi už jsem "přelidněná", každý den v práci mezi lidma, cestou mezi lidma, na nákupu mezi lidma, koníčky mezi lidma, člověk potřebuje být taky sám :-)

au au au au ... a co když se to kamarádství vymkne kontrole .. myslím klukx holka ... to je pak mazec ...ach joo ... omlouvám se za vpád do debtay ale prostě tohle je pro mě osobní téma sjuk

Je to menšia pravdepodobnos, než že si nabrnkne neikoho z ulice wink čiste štatisitcky. Ale záruky samozrejme neexistujú, to je jasné. Mne sa to "vymklo" celý jeden raz a to mám tých kamošov dos...

No ... podle mě víš ... jedna taková zkušenost s vymknutím ... a mám vystaráno na celej život ... teda doufám ... a to zcela vážně ... protože nejhorší je že jsem tím o toho kámoše přišla a to je pak ...no bolavý no ..


Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola. (Gloria Steinemová)

Není tady

 

#38 28. 3. 2008 16:52

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Problém s kamarádkou...

zuzaninka napsal(a):

Martinka - jo, v pohodě, tohle je přesně to, co myslím smile
Já bych právě takovou kamarádku chtěla taky, abych jí mohla kdykoliv zavolat, probrat s ní cokoliv...nemusely bysme se vídat každý den, to ostatně ani nejde, mám taky dost svých povinností, manžela a jsem docela ráda sama. Kamarádek mám podle všeho dost (jakože fakt kamarádek, se kterými se scházím a píšu si - tak pět, šest)...ale s žádnou to není takový intenzívní vztah...
Takhle mám "jen" toho kamaráda, že jsme pro sebe "ti nejlepší" smile Ale samozřejmě (nejen kvůli manželovi) bych chtěla i takovou kamarádku ženského pohlaví. Asi jsem zmlsaná, že...
Je fakt, že v mém věku (25) se už ale taková kamarádství těžko tvoří, každý(á) už má někoho z minulosti, kdo je mu bližší...

dumbom Ja som si našla priam "spriaznenú dušu" počas práce v zahraničí, a to mi bolo 39... Nemáme také intenzívne kamarátstvo, už tým, že ona žije a robí 1000 km odo mňa, ale raz za čas ju idem navštívi a keď ona prechádza Blavou, zastaví sa a kecáme a kecáme a nevieme presta... S ňou sme si padli do oka priam okamžite, a to sme pritom dos rozdielne - ale možno práve preto. Na kamarástvo ani na lásku nikdy nie je neskoro.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#39 28. 3. 2008 16:54

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Problém s kamarádkou...

Amriana napsal(a):

No ... podle mě víš ... jedna taková zkušenost s vymknutím ... a mám vystaráno na celej život ... teda doufám ... a to zcela vážně ... protože nejhorší je že jsem tím o toho kámoše přišla a to je pak ...no bolavý no ..

Zaujímavé je, že ja som oňho pritom neprišla. Asi preto, že nám obom bolo od začiatku jasné, že to priatežstvo je dôležitejšie než čokožvek iné, než akákožvek výmena telesných tekutín. To žudské porozumenie zvíazilo nad "žudskými pudmi". tongue


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#40 28. 3. 2008 17:00

Amriana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 3063

Re: Problém s kamarádkou...

Selima napsal(a):

Amriana napsal(a):

No ... podle mě víš ... jedna taková zkušenost s vymknutím ... a mám vystaráno na celej život ... teda doufám ... a to zcela vážně ... protože nejhorší je že jsem tím o toho kámoše přišla a to je pak ...no bolavý no ..

Zaujímavé je, že ja som oňho pritom neprišla. Asi preto, že nám obom bolo od začiatku jasné, že to priatežstvo je dôležitejšie než čokožvek iné, než akákožvek výmena telesných tekutín. To žudské porozumenie zvíazilo nad "žudskými pudmi". tongue

A o tom to je ... bylo vám to jasný oběma ... tak to mám já .. brala bych všema deseti zpět kámoše .. on ... prostě už mě má zařazenou do jiné škatulky.Čili Ti to strááášně přeju ale i tak trochu závidím a honem mi poraď jak jsi to dokázala ..  protože já sjuk au ..

Upravil(a) Amriana (28. 3. 2008 17:00)


Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola. (Gloria Steinemová)

Není tady

 

#41 28. 3. 2008 17:05

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Problém s kamarádkou...

Ja som to tak nejako cítila od začiatku... že sme skôr kamaráti... a mala som pri ňom až incestný pocit - a mala som ho rada, ale skôr tak nejako... nie zamilovane, ale ako človeka. Vežmi rada, asi radšej ako on mňa, ale on mal zasa voči mne takú nejakú úctu, takže keď sme sa dohodli, že "Všetko je zle, spä na stromy!" tak sme to dokázali naozaj vráti do prvotného štádia. Ono to nikdy vežmi nepripomínalo partnerstvo... A boli sme vežkorysí, lebo ja som potom žila s jeho kamošom z partie a on s jednou babou tiež z partie a stretávali sme sa bez problémov aj ako rodiny... Ten nepodarený pokus o vzah tak nejako vyšumel. Lenže podstatné bolo, že sme obaja stáli o kamarástvo toho druhého.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#42 28. 3. 2008 18:59

Slavek17
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 25. 8. 2007
Příspěvky: 1348

Re: Problém s kamarádkou...

Selima napsal(a):

Slávkovi: Blanka Matragi s Makramom sú bezdetní, ale on ju má aj tak rád a ostal s ňou (čo je možno viac, než by urobil nejden Čech, ale čo už). Bože, jak som stará, tak som sprostá a furt chcem nasilu šíri osvetu žuďom, ktorí sú aj tak šastnejší, keď si myslia, že Česi sú jediný dobrý a vyvolený národ(a že už Slovensko je Západné Mongolsko, nehovoriac o iných štátoch a národoch). Ospravedlňujem sa, že im(vám?) to chcem bra.

Sel, je mi tě líto, vážně nevím, proč pořád tak aktivně přispívᚠdo našich diskuzí, když ti "ten vyvolený český národ" tak vadí...
Asi ti musel někdo velmi ublížit. No jo... co už včil....
cool

Upravil(a) Slavek17 (28. 3. 2008 19:22)

Není tady

 

#43 28. 3. 2008 19:56

Amriana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 3063

Re: Problém s kamarádkou...

Selima napsal(a):

Ja som to tak nejako cítila od začiatku... že sme skôr kamaráti... a mala som pri ňom až incestný pocit - a mala som ho rada, ale skôr tak nejako... nie zamilovane, ale ako človeka. Vežmi rada, asi radšej ako on mňa, ale on mal zasa voči mne takú nejakú úctu, takže keď sme sa dohodli, že "Všetko je zle, spä na stromy!" tak sme to dokázali naozaj vráti do prvotného štádia. Ono to nikdy vežmi nepripomínalo partnerstvo... A boli sme vežkorysí, lebo ja som potom žila s jeho kamošom z partie a on s jednou babou tiež z partie a stretávali sme sa bez problémov aj ako rodiny... Ten nepodarený pokus o vzah tak nejako vyšumel. Lenže podstatné bolo, že sme obaja stáli o kamarástvo toho druhého.

Takže tam nepřeskočila z tvé strany žádná jiskřička ? Ani zamilovanost ? Tak proč jsi s ním byla intimně ? Bylo Ti ho líto ? nebo to bylo jinak .. nezlob se že se vyptávám, ale já si tak rovnám hlavu víš? Snažím se zjistit co nejvíc informací...tak mě to zajímá...


Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola. (Gloria Steinemová)

Není tady

 

#44 14. 6. 2009 18:47

zuzaninka
♥------
Registrovaný: 24. 3. 2008
Příspěvky: 13

Re: Problém s kamarádkou...

Nevím, jestli se někdo na tuto mou zpověď vůbec ještě pamatujete, ozývám se více než po roce :-)

Vztah s mou kamarádkou prodělal od té doby zajímavý vývoj. Někdy dva měsíce po tom, co jsem sem psala, se mi sama ozvala, že by mě chtěla vidět. Byla jsem tím hodně překvapená a samozřejmě ráda... Bohužel k tomu nedošlo, protože se "domákla" toho, že jsem jí založila falešný profil na facebooku, který se stal mou závislostí a ona se tam odmítala registrovat. Vím, že to z mé strany byla velká hloupost, někomu se takhle vbourat do soukromí proti jeho vůli, ale poučila jsem se a dnes už bych nic takového neudělala. (!) Podotýkám, že na tomto "profilu" nebylo nic vidět, jen naše společná fotka a její jméno. Všechny ostatní info (maximálně datum narození, nic jiného tam ani nebylo) byly ukryté a nemohl je vidět nikdo jiný než já, zakladatelka. Když na to ale kámoška přišla (asi přes google search), ztropila mi hroznou scénu přes Skype, který se stal naším jediným komunikačním prostředkem. Já jí slíbila, že to smažu a omluvila jsem se jí. Ale ona mě nazvala primitivem a na moje opětovné pokusy se jí omluvit nereagovala. Vždycky se odhlásila :-(. Věděla jsem, že se neozve, že bude naštvaná HODNĚ dlouho a bylo mi hodně smutno :´( Odjela jsem na dvouměsíční pobyt do Arábie k rodičům manžela, který proběhl btw. takřka bez problémů. Mezitím jsem pověřila našeho společného kamaráda (toho mého nejlepšího kámoše), aby se s ní během léta snažil sejít a trochu to s ní "vyžehlit", nebo jsem se vzdala naděje, že by chtěla mluvit přímo se mnou (zasklila mě). Osobně si myslím, že jsem nic tak hrozného, aby byla naštvaná déle než týden, dva, neudělala... Nakonec jsem to nevydržela a zavolala jí. Z Arábie, takže to zároveň asi hodně stálo, ale mně to bylo fakt jedno. Oslovila mě tak, jako by se mě skoro lekla. I když jsem si nasypala popel na hlavu, řekla jsem jí, jak mě to mrzí a a mi to odpustí, že ji mám pořád ráda a chci, aby to bylo jako dřív, byla velmi chladná. Nakonec mi řekla, že už mi "nemůže nikdy věřit" a "měj se hezky, ahoj." A zavěsila. Já brečela a vyváděla. Nevěřila jsem, že by dokázala být až taková...sad Pomalu jsem se smiřovala s tím, že je s naším přátelstvím nadobro konec. Kolem Vánoc jsem však opět vyměkla (blížil se termín našeho každoročního tradičního srazu s ní a tím mým nejlepším kámošem, byli jsme taková parta), tak jsem jí napsala "srdceryvný" mail, kde jsem jí všechno vysvětlila, i věci, které jsem nikdy neměla příležitost jí říct, snad i proto, že jsme se nevídaly. Na konci jsem napsala, že ji mám ráda a ráda bych, aby to bylo zas jako dřív. A jestli se s námi chce sejít, že ji ráda uvidím. Kámoš jí pak napsal sms, kde a kdy se sejdeme. Samozřejmě se zachovala tak, jak jsme oba čekali - neodpověděla, nepřišla. Napsala jsem jí tedy na profil na photoserver, že vidím, že o nás nestojí a něco podobného v jejím stylu "A tě nikdy nikdo nezklame. Měj se hezky. AHOJ" ve smyslu sbohem. Pořád mě to sice trápilo, ale řekla jsem si, že je lepší začít nový rok s čistým štítem a netrápit se můrami z minulosti.

Přes 5 měsíců jsem o sobě nedala vědět, nepřihlásila jsem se na photoserver, kam ona chodí. Nechtěla jsem o ní nic vědět a nechtěla jsem, aby ona věděla o mně, že ji vyhledávám, šmíruju nebo tak. Skutečně jsem to vydržela a i když mě to pořád trošku bolelo, byla jsem za to na sebe pyšná.

Před týdnem došlo k zásadnímu obratu: sama od sebe se ozvala :-O To bylo něco, co jsem od ní nečekala, možná jsem DOUFALA, že k tomu někdy dojde, tak jsem to čekala třeba za rok, dva... Takhle brzo ne. Prý "Ahoj Zuzko, jak se vede..." atd. Zcela jasná snaha dát vše do pořádku. Setkání jsem navrhla sice já, ale proběhlo to líp než v mých nejdivočejších snech. Objala mě a pak jsme mluvily, jako by ten rok nebyl. Jako by všechno to špatné nebylo... Je jasné, že jí to je trochu trapné. O pocitech nadále moc nemluvila, ale tímto dala dostatečně najevo, že o mně pořád stojí. Já se k tomu už taky nechtěla moc vracet, a hlavně jsem jí už nechtěla "lézt do zadku" jako dřív...ukázat jí, že jsem taky trochu nad věcí, ne jak dřív. Řekla jsem jí jen, že jsem pochopila, že máme asi rozdílnou představu kontaktu, a že bych jen ráda řekla, že bych se s ní viděla ráda víckrát než 2x do roka. Na to ona: "Mohly bysme!" Dokonce mě velmi překvapila tím, že nesoudila můj život tak, jak to dělala dřív. Byla velmi milá, dokonce i když jsem jí prozradila, že jsem nechala školy a šla do práce. Když jsem jí řekla, že si hledám jinou, lépe placenou práci, jen se na to usmála a radila mi (přátelsky!), co říkat a jak se chovat na pohovorech, že prý k tomu měla nějaké školení. Snažila se mi pomoct :-o Pak mě ještě přemlouvala, a tam přespím (byla sama doma), že můžeme kecat i dál, ale já nemohla, měla jsem ráno zařizování a nemohla jsem nechat mámu samotnou, když jsem přijela dom jen na otočku. Pak mě šla doprovodit na zastávku trolejbusu (bylo skoro 11) a ještě mi psala zprávu, a si dávám pozor na divného chlápka, který jel se mnou a poslouchal, co si povídáme a a jdu po hlavní - vykřičník...měla o mě strach (!)

Jediné, co mě teď trošku trápí, je, jestli se fakt uvidíme víc. Na příští víkend jsme se domluvily, že pojedeme navštívit naši společnou třetí kamarádku. Tak doufám, že se ozve první spíš ona, já už do toho teď chci investovat trochu "míň", než dřív, aby to bylo zase vyrovnané...

Co myslíte...můžu to považovat za happy end? :-)

Není tady

 

#45 14. 6. 2009 20:03

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Problém s kamarádkou...

To by si mala asi cíti ty. A otázka je, ako si TY predstavuješ happy end. Mne to tak pripadá - ale nemám dos informácií.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#46 14. 6. 2009 22:16

zuzaninka
♥------
Registrovaný: 24. 3. 2008
Příspěvky: 13

Re: Problém s kamarádkou...

Ahoj Selimo,
díky za reakci.
Já to jako happy end beru, a cítím, že je to super :-) Jen se zase bojím, aby to nezapadlo do starých kolejí. Pro mě totiž tito dva přátelé - ona a ten můj nejlepší kamarád, hodně znamenají... Před pár lety jsem ani neměla jiné kamarády a vůbec mi to nechybělo. Věřila jsem, že my tři budeme pořád.

S kamarádem to tak zůstalo, ale vztah s ní prodělal hodně divných peripetií. Skoro bych po tom, jak tvrdě mě odbyla v létě v tom telefonu, nevěřila, že to byl ten samý člověk smile Já jsem ochotna jí odpustit všechno, hezky se usměje a má mě zase v hrsti. Sice jí to už nedám znát. Jen bych prostě chtěla, abysme se fakt scházely víc...ale já si to vynutit nemůžu, to záleží vše hlavně na ní. Já kvůli své iluzi, že jsme zase nejlepší přátelé teď o tom budu fantazírovat a ono to pak třeba bude zase stejné - jednou za půl roku :-( Já bych chtěla, abychom trochu sdílely ty své životy. Ale vcelku to dopadlo, jak nejlíp mohlo...

Není tady

 

#47 15. 6. 2009 14:20

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Problém s kamarádkou...

Omlouvám se za upřímnost, ale chceš názory.

On bude možná problém v tom, že to, čemu ty říkᚠ" vřelá a  spontánní je pro někoho jiného třeba "vlezlá a neodbytná"

Každý je prostě jiný a někomu skutečně stačí toho přátelení o něco méně. Prostě už jste dospělé, máte své rodiny, své starosti..... není dobré se na nikoho upínat, vytvářet si závislost a potom vyčítat, že se ten druhý nechová podle našich očekávání - tím si přátele jedině odeženeš


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#48 15. 6. 2009 15:27

D.
♥♥♥♥---
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 18. 3. 2008
Příspěvky: 438

Re: Problém s kamarádkou...

Píšeš, že jsi jí ochotná odpustit všechno.. Ale napadlo Tě, že možná není co odpouštět?


Lidé jsou tak svobodní, jak chtějí. James Baldwin

Není tady

 

#49 15. 6. 2009 19:12

zuzaninka
♥------
Registrovaný: 24. 3. 2008
Příspěvky: 13

Re: Problém s kamarádkou...

mashanka - dík za názor, ale nemyslím si, že bych se na někoho upínala.
Vím, že člověk může věřit jedině sobě a jedině na sebe se spolehnout. Za tu dobu, co jsme se neviděly, jsem zjistila, že ji k životu nepotřebuju, stejně jako 99% ostatních svých známých. Jsem s těmi lidmi ráda jen proto, že nás spojují nějaké zážitky, vzpomínky na "mladší" období života, a já si to chci trochu zachovat, nechci žít tak, jako by to nebylo, a jediné, co mi to teď může "připomenout", jsou lidi z té doby. Jako kdybysme se už nikdy neviděly, tak bych se s tím časem smířila, vlastně už jsem se s tím smiřovala ;-)

Myslím, že jsem dospěla k tomu, co tady píšeš ty. Možná jsem někdy byla moc "vlezlá", jak říkáš. Já si to neuvědomovala, že má jinou potřebu kontaktu. Teď, když to budu muset zase řešit, tak mě to bude asi pořád trošku mrzet, ale tlačit na nikoho nebudu.
Dík ;-)

Není tady

 

#50 16. 6. 2009 9:44

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Problém s kamarádkou...

já měla naprosto užasnou kamarádku, hrozně moc jsme si rozuměli, my dvě i celé naše rodiny, bylo to moc užasné.bohužel se její pití začalo vymykat a přestala mít vlastně o cokoliv zájem. Ne , že by chodila opilá, ale pití začlo být na prvním místě.vlastně jsme se kvůli tomu, že jsem jí řekla, že zanedbává rodinu rozhádali na půl roku, nedavno jsm se zase sešli. ale už to není ono.to "souznění" uplně vymizelo.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů