Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 22. 3. 2008 21:22

D.
♥♥♥♥---
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 18. 3. 2008
Příspěvky: 438

Problém při setkání s jiným psem

Hezký večer.

Mám čtyřletého pejska z útulku, který byl dříve izolovaný od jiných psů(a kdo ví co ještě).. a teď má problém při setkání s jinými psy. Už na dálku na ně doslova řve, skáče na vodítku, a je pes malý nebo velký... Nemáte někdo podobnou zkušenost a víte jak z toho ven? Díky:)


Lidé jsou tak svobodní, jak chtějí. James Baldwin

Není tady

 

#2 22. 3. 2008 22:26

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Problém při setkání s jiným psem

Ahoj, Dí...osobní zkušenost nemám, ale nedávno jsem koukala na můj oblíbený pořad "Buď já, nebo pes" kde se problémoví psi řeší - a jeden měl přesně ten problém, co ten tvůj. Tak ti aspoň řeknu, jak to pojala ta cvičitelka: pustila milému zlobivci kazetu, na které běhali a ňafali psi a pokaždé, když se dotyčný delikvent podíval se zájmem na obrazovku, chválila "hodný pes, hodný" a dávala pamlsek. On si postupně zvykal, že jsou nablízku nějací cizí psi, ale zřejmě ten fakt, že je necítil způsobil, že na ně reagoval daleko mírněj, než kdyby byli skuteční.
Když pak vyrazili ven, museli mít domluveno s jiným psem, který (na vodítku) chodil "jen tak" okolo. s "delikventem" se přibližovali postupně a musel se neustále dávat pozor na jeho reakce - kdykoli reagoval klidně, bylo to "hodný pes, šikula" a když vystartoval, otočili se na podpatku a beze slova odkráčeli kousek vedle. A znova a furt dokola - s tím, že když se povedlo, aby se přiblížil k tomu druhému psu klidně a blíž, než se čekalo, dávala se mu speciální dobrotka - kuře. Aby věděl, že to udělal extra správně smile
A hlavně: pořád cvičitelka zdůrazňovala, že musejí zachovat jakýsi velitelský klid, že se nesmějí nechat znervóznit případnými reakcemi psů a lidí, protože jinak se ta nervozita přenese samozřejmě i na psa - ale to je běžná zásada. Jen tady v tom případě bylo ještě důležitější ji dodržovat.
Takže a se ti výchova daří a kdybys potřebovala skutečně fundovanou radu, zkus www.psiskolafalco.cz


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#3 22. 3. 2008 23:32

ita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 8. 2006
Příspěvky: 2003

Re: Problém při setkání s jiným psem

D., je to pravda. Měla jsem tentýž problém. S hrůzou jsem koukala, koho zase potkáme a pes si to vyložil tak, že já se bojím a on mě musí ochránit. Teď taky sice koukám, koho potkáme, ale jsem klidná a naučila jsem ho na "to je kamarád, hodný pes". Většinou si ho ani nevšimne ( s výjimkou, že začne ten pes vrčet první).

Není tady

 

#4 23. 3. 2008 8:33

mag
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 2. 12. 2006
Příspěvky: 7438

Re: Problém při setkání s jiným psem

já doporučuju pročíst si tuto poradnu

www.psycholog-psu.com

Není tady

 

#5 23. 3. 2008 12:13

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Problém při setkání s jiným psem

ita napsal(a):

Měla jsem tentýž problém. S hrůzou jsem koukala, koho zase potkáme a pes si to vyložil tak, že já se bojím a on mě musí ochránit.

Bingo! tummenupp Co když je ten Díin pejsek tak nervózní, aby nepřišel o paničku, kterou si konečně "ulovil", že se pro jistotu vrhá na kazdého psa? Aby mu ji náhodou neodloudil....třeba? va


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#6 24. 3. 2008 14:00

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1093

Re: Problém při setkání s jiným psem

Pořad " Já nebo pes " je naprosto suprový.Určitě bych ho doporučila všem majitelům psů.Já osobně psa nemám,ale kdybych měla,brala bych ho jako slabikář.
Já pořad sleduju na kanále Spektrum.Ta ženská udělá slušného psa i z ďábla,a vše klidně a nenásilně.smile

Není tady

 

#7 25. 3. 2008 15:44

Pirátka :)
♥------
Registrovaný: 6. 12. 2007
Příspěvky: 20

Re: Problém při setkání s jiným psem

Já chcu satelit, bych se na ten pořad ráda mrkla. D. já zažívala něco podobného, kydyž jsem psa dostala po druhém majiteli. Nejen, že vyjel po každém psovi, chlapovi, ... ale občas jsme se nedohodli ani my. Začala jsem s nim chodit na cvičák a všechno se na 200% zlepšilo. Je to teď můj mazlík, mezi psema se naučil už žít a nemusim mít strach, že by mi někdo něco udělal když jdu s nim...

Není tady

 

#8 25. 3. 2008 15:55

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Problém při setkání s jiným psem

Protože tvůj pes není díky útulku socializovaný na ostatní psi. Tak na ně vyjíždí. jsou dvě možnosti. Strachová agrese. To zn. že začne útočit dříve, než by se ten druhý ho pokusil napadnout.
Druhá možnost. Agrese, dokazování si, že nad něj není.A teď je na tobě, abys ukázala, že TY jsi pán. TY určuješ, jak se pes bude chovat. Nikoliv on!
Jakmile uvidíš psa, nevyhýbej se mu. Zachovej klid. Psa vezmi na kratší vodák,ale nedus ho! Neškube, nebudĄnervní, ten pes to vycítí. Pokud začne vyvádět, první povel řekni laxním tonem "nech toho". Pokud bude šílet dál, řekni k noze, jdeme a na krátkém vodítu u nohy přejdi. Pokud se cuká, vyvádí, dej povel sedni a soustřeď jeho pozornost na tebe. Musí splnit povel sedni,abys odvedla pozornost od psa, na kterého štěká. Pokud neuposlechne,trest.Měl splnit povel sedni.ale ne bytím!!!!
Jinak bych to tipla na tu strachovou agresi a nedůvěru k ostatním psům a lidem, pokud je z útulku. Takže ty upevňuj vztah pán - pes.TY jsi vůdce smečky a ty jej musíš ochránit i trestat.
Klidně mrkni na ty doporučené webovky viz níže. toho psychologa můžu jen doporučit...


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#9 30. 3. 2008 15:18

D.
♥♥♥♥---
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 18. 3. 2008
Příspěvky: 438

Re: Problém při setkání s jiným psem

Díky moc hjarta !

Jednu dobu jsme to dotáhli asi tak na metr k jinému psovi, s tím, že šel se mnou na krátko(jakmile jsem uviděla jiného psa), já mu říkala: "Jdeme" a on třeba jen trochu zakňučel, ale šel v pohodě dál.. Jenže když jsme se potkali s jiným psem třeba na rohu, tak na něj začal štěkat a skákat, ale možná to dělal, protože jsem ho rychle přitáhla na vodítku k sobě.. Ale zlepšuje se to a zhoršuje, je to kolotoč, takže je mi jasné, že něco dělám špatně..
Nejhorší pro mě je zachovat klid, když uvidím psa, snažím se netrhnout s obojkem a rychle ho nepřitahovat, ale čeká mě ještě hodně tréninku tongue

Zkusím "hodného" psa smile a prostuduji doporučené. Ještě jednou díky!


Lidé jsou tak svobodní, jak chtějí. James Baldwin

Není tady

 

#10 4. 4. 2008 14:57

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: Problém při setkání s jiným psem

včera sme ve škole rozebírali strach, u psů...a kámoška pak šla za profesorkou se stejným problémem..dá se použít metoda která se dělá i při pokusech se psy, co se týče strachové agrese..je to docela jednoduchý....někdo druhý s jiným psem, pokud možno nějakým klidným by měl být v dálce a pomalu se velkýma obloukama přibližovat, chválit a odměňovat psa za klid, jakmile začne štěkat a  projeví se neklid( řeč těla-postoj,uši, tlama..), tak ten druhý se zastaví a ten den se dál nepokračuje,tak by se to mělo každý den dělat a druhý dvojice by se měla pořád přibližovat. ale nikdy nejít násilně přes to že se pes chová agresivně a za jakékoli pozitivnější chování hodně chválit. nevim sice jak to funguje v praxi, ale poradila nám to ženská která celý život studuje chování zvířat, tak by to mělo mít něco do sebe myslim.

Není tady

 

#11 5. 5. 2008 18:43

konstance
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 3. 2008
Příspěvky: 755

Re: Problém při setkání s jiným psem

D. napsal(a):

Díky moc hjarta !

Jednu dobu jsme to dotáhli asi tak na metr k jinému psovi, s tím, že šel se mnou na krátko(jakmile jsem uviděla jiného psa), já mu říkala: "Jdeme" a on třeba jen trochu zakňučel, ale šel v pohodě dál.. Jenže když jsme se potkali s jiným psem třeba na rohu, tak na něj začal štěkat a skákat, ale možná to dělal, protože jsem ho rychle přitáhla na vodítku k sobě.. Ale zlepšuje se to a zhoršuje, je to kolotoč, takže je mi jasné, že něco dělám špatně..
Nejhorší pro mě je zachovat klid, když uvidím psa, snažím se netrhnout s obojkem a rychle ho nepřitahovat, ale čeká mě ještě hodně tréninku tongue

Zkusím "hodného" psa smile a prostuduji doporučené. Ještě jednou díky!

ja myslim ze pes reaguje dost na pocity sveho pana, vyciti to jak se citis ty. snaz se hlavne zustat v klidu ty, protoze pes si z tebe bere priklad. kdyz nebudes mit strach ty, on se to nauci od tebe..

Není tady

 

#12 6. 5. 2008 12:39

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Problém při setkání s jiným psem

ja myslim ze pes reaguje dost na pocity sveho pana, vyciti to jak se citis ty. snaz se hlavne zustat v klidu ty, protoze pes si z tebe bere priklad. kdyz nebudes mit strach ty, on se to nauci od tebe..

To si nemusíš myslet. To mᚠnaprostou pravdu. Pes není idiot a naše rozpoložení odhadne na 100%.


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#13 7. 5. 2008 14:04

D.
♥♥♥♥---
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 18. 3. 2008
Příspěvky: 438

Re: Problém při setkání s jiným psem

Souhlasím, Konstance.. Ale např. včera jsem byla absolutně v klidu, protože jsem si druhého psa nevšimla wink a jeho přítomnost jsem si uvědomila, až když po něm ten můj cvakl zubama roll Lekla jsem se stejně jako jeho majitelka, naštěstí to bylo vedle..
No, máme se spolu ještě co učit..


Lidé jsou tak svobodní, jak chtějí. James Baldwin

Není tady

 

#14 7. 5. 2008 21:58

Amysterya
♥♥♥----
Registrovaný: 26. 4. 2008
Příspěvky: 248

Re: Problém při setkání s jiným psem

Ahojky,mám taky psinu z útulku(byl jí rok,našli ji v popelnici a ted už ji mám 9 let) a bohužel když vidí jiného psa,jakékoliv velikosti barvy rasy pohlaví,tak je nepříčetná.Začne vrčet a štěkat a já se za ni stydim...........z vodítka ji pouštím jen v lese,je zajímavé,že se motá stále kolem mě a neutíká.Myslim,že je to tím,že prostě žárlí anebo se bojí,abych si nevzala domů toho jiného pejska místo ní (asi je tohle úplná blbost,ale prostě mi to tak přijde).Nenávidí psy,ale miluje lidi............kdyby k nám přišel zloděj tak by snad pomáhala i nosit.......

A ještě jedna nepochopitelná věc - známá z vedlejšího domu měla staršího jezevčíka pejska,taky z útulku a toho když ta naše potvůrka vidí,tak mám pocit že si ten ocas uvrtí.......on byl o dost starší tak moc na její výzvy ke hře nereagoval,ale snesli se v pohodě a i se tak kočkovali.Nevim jestli si to řekli,že jsou oba z útulku......

To mě napadají ale pěkný nesmysly........

Není tady

 

#15 7. 5. 2008 23:11

ita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 8. 2006
Příspěvky: 2003

Re: Problém při setkání s jiným psem

To nejsou nesmysly. Určitě spolu psi komunikují. Máme chatu kus od silnice, není na ni vidět. Sousedovi psi mají naopak přehled a štěkají na vše, co se pohne. Můj první NO zareagoval jen na štěkání na manželovo a synovo auto, když přijížděli za námi a běžel je vítat. Stejně nepochopitelně šel čekat pána ke dveřím, ještě než otevřel domovní dveře, miloval vnuka, běžel ke dveřím, ještě než zazvonil.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů