Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 18. 3. 2008 11:34

Samum
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2008
Příspěvky: 148

Čím a jak často krmíte štěndy?

Máma mimi jack russell teriéra, krmíme tak třikrát denně, granule nebo kapsička s masíčkem, ale granulema ho musím "krmit", i když má hlad, sám je nechroustá. Čím a jak často krmíte vy?
Ještě napíšu, že ten nᚠklučík má necelých osm týdnů.

Není tady

 

#2 18. 3. 2008 11:47

ita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 8. 2006
Příspěvky: 2003

Re: Čím a jak často krmíte štěndy?

On na to má každý jiný názor. Brala jsem si štěně NO v 8 týdnech a chovatelka mi dala mleté syrové maso, že tím ona krmí,  je na to zvyklý a nejlépe po tom roste. Nelíbilo se mi to syrové, tak jsem je vařila s rýží nebo těstovinami, pak jsem si objednala štěněcí granule PROPAG. Ze začátku byl problém s cestováním, granule tráví asi 8 hodin. Pak jsem začala krmit granulema Chicopee - jehněčí s rýží. Mají všechny důležité živiny i na klouby. Ovšem granule jí jen na vycházce se psím kamarádem, už má 15 měs. takže krmím 2 x - večer vařené maso (drůbež). Vím, že někdo doporučuje buď granule, nebo maso, zvykla jsem si to u prvního psa, maso vyžadoval. Známá zase štěněti  granule zalévala vývarem, suché je nechtěl.

Není tady

 

#3 18. 3. 2008 11:57

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Čím a jak často krmíte štěndy?

V ideálních podmínkách ráno něco mléčného (tvaroh, instantní kaši) a večer může už granulky- ovšem ty štěněcí. Jaký to budou, Fati, to záleží na prckovi - někdo je nenažranej a sbaští i ty nejlevnější....naše čuby vybíravý vybíraly a vybíraly lol Zkus mu ty granule namočit trochou vařicí vody (jenže to se zas pak musí čekat, až to vystydne) - množství -tedy jak moc namočený - musíte zase vyzkoušet roll U Amálky se mi osvědčilo, když jí do toho přimíchávám trochu konzervy - aby to aspoň vonělo. Taky jsou vynikající vařené, na kousky nakrájené žaludky do těch granulek - ono to hned líp chutná. smile


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#4 18. 3. 2008 13:43

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: Čím a jak často krmíte štěndy?

No našemu Míšovi už jsou tři roky, ale co se tak pamatuju, dostával tvaroh s mlíkem a rohlíkama třikrát denně plus granule. Namáčené, aby nabobtnaly. Samozřejmě speciální granule pro štěnata velkých psů.

Není tady

 

#5 18. 3. 2008 14:00

Samum
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2008
Příspěvky: 148

Re: Čím a jak často krmíte štěndy?

Jsem z toho trochu jelen, pač z jedné strany slyším, že štěnda by kravské mlíko neměla vůbec dostávat, pak zase že jo... ;o) A tvaroh jako fakt tvaroh, jo? Nemá z toho pejsa průjem??

Není tady

 

#6 18. 3. 2008 14:10

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Čím a jak často krmíte štěndy?

No víš, jak jsem psala. Mléko fakt ne. Ono zahleňuje i normálního člověka. Není upravené. Jenže tvaroh, sýr, pribiňák už prošlo "termizací", úpravou kultur při teplotě,takže to je něco jiného. Jasně, že ne přehánět,ale občas mu to dát. Dobrý je taky kus tvrdého sýra, neochuceného.
To můžeš, ale já nejsem moc pro experimentování. Když koupíš kvalitní granule pro štěně, tak nemůžeš nic zkazit. Někdo je namáčí, já třeba ne. Když byl štěně jedl 4-5x denně, od půl roku jsem mu dávala 2x denně. Půl dávky ráno a půl večer. Po 20ti minutách co nesnedl, miska pryč,aby si nemyslel, že bude mít furt žrádlo k dispozici.Tak to dělám dodnes. Občas nějaký pamlsek. Cihlu, pribinák, piškot, kousek rohlíku.
Nechci se pasaovat na vševěda,ale pesa mám pátého a dost se mi to vyplatilo. Třeba nedávat vůbec čokoládu. Kakao je zdroj plísní, které pes nestráví. Stejně tak mléko.ale to si každý vyloží jinak.
Vařit vs. nevařit. No v kvlatiních granulích mᚠvšechno. při vaření bych měla zastat všechny složky, tzn. bílkoviny, sacharidy, maso, těstoviny, zelenina) a ten poměr vždy nevystihneš.
Já se psem cestuji, dávám mu najíst vždy minimálně 1hodinu před cestou autem. Po jídle má každý pes mít min 30minut klid. Žádné hraní. Kvůli torzi žaludku. Ale to hlavně u velkých plemen.
Konzervy moc nedoporučuji, nejsou super kvalitní, občas průjem.

Já mám vyzkoušené Hill´s nebo Silence Plan. Jsou drahé,ale co do štěnda teď dáš, to se ti vrátí. Na srst jsem dávala taky občas do tvarohu lněné semínko,ale jen cca 2x do týdne před línáním asi po jeden měsíc. Počítat s tím že může mít objemější stolici, přeci je to jen vláknina navíc.

Já říkám, že hovínko akorát je indikátor zdravého trávení psa:))


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#7 18. 3. 2008 14:43

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Čím a jak často krmíte štěndy?

Jo, "syrové" mléčko bych malému taky nedávala, ale přese všechny teorie žití strom se zelená....hele, Amála se začla tak ve třičtvrtě roce sápat po mlíce, co občas dostane kocour, nebo když jsem si dělala müsli - tak jí ho občas dám, protože ho miluje. Ale samozřejmě pouze plnotučný, protože tu bleděmodrou vodu ani nebude smile čuchne a jde pryč...taková je to dobrota usch
Jo a Klubko - víš po čem měla srajdu naše princezna? po Eukanubě štěněcí, člověče. A jak dlouho jsme nemohli přijít na to, čím to může být va Takže, když vyloučíme ty levný granule (který jsou stejně "hladový") tak zbyde ještě dost, s čím se stejně musí poexperimentovat....ale třeba bude Jackz dravě nenažranej lol
Mmch - co se týče počtu jídel to taky - Amála prostě na 2 měsících nežrala víckrát, než 2x denně hmm
Prostě - vyzkoušet.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#8 18. 3. 2008 14:55

Samum
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2008
Příspěvky: 148

Re: Čím a jak často krmíte štěndy?

Jo jo, Jack vypadá, že bude hodně nenažraný ;o) Jak jsem říkala, že nežebrá, tak dneska ráno ho opravdu hodně zajímlo, jak moc dobrý je ten chlebík ze sejrem, co papá panička ;o)
Zatím mi spapal všechno, co dostal. I granule mu jednou, štěněcí, ale těma ho prostě musím krmit. Nejvíc ho baví ty granule lovit.
A je vtipné, že občas se s tou granulí ke mně otočí zadkem, nebo si jí odnese do pelíšku, asi má obavy, že bych mu tu dobrotu mohla zbaštit... ;o)
No jo, musím zkontrolovat panečka, jestli mu už dal obídek

Není tady

 

#9 18. 3. 2008 15:07

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Čím a jak často krmíte štěndy?

Taky jo! Kdo je tam Alfa - přece ty, žejo lol Když se občas zatváříš, že mu ujídᚠz mističky, bude to přesně podle psího bontónu tummenupp
Jo a pokud už neodolᚠa dᚠmu od stolu, dej mu ZÁSADNĚ až poslední sousto, právě proto, že jsi Alfa a Alfou musíš zůstat - i kdyby dělal toho nejubožejšího pejsánečínečka na světě.....nebo ti vyskočí na hlavu během týdne, uvidíš.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#10 18. 3. 2008 21:54

ita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 8. 2006
Příspěvky: 2003

Re: Čím a jak často krmíte štěndy?

Tady zase doporučují nedávat štěňatům moc mléčných výrobků a všeho, co obsahuje vápník. Prý by to mělo špatný vliv na tvorbu kloubů. Konzervy u nás taky nejdou, ale jako poochoutka kapsičky ano. Průjem měl po granulích s rybím tukem. Opravdu to chce odzkoušet.

Není tady

 

#11 19. 3. 2008 8:00

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Čím a jak často krmíte štěndy?

Ito, myslím, že v rozumné míře tvroh nebo sýr nemůže na klouby uškodit. Tam zase tolik toho vápníku není, i když je to stále tvrzeno. Jack je malé plemeno. Takže by to mělo stačil. Spíše štěně nezatěžovat velkými výlety do půl roku, kdy se tvoří kostní dřeň. Vedle kola bych to zkoušela až v roce.
Jinak velkým plemenům doporučuji dávat ještě vápník mimo do roka. Ale jen v té nejnižší předepsané dávce. On se vápník pak může usazovat v ledvinách a v kloubech, neodplaví se z těla a taky to není dobře. Všeho prostě s mírou.
Ono je něco jiného výživa u psa, který 3x denně jde na 20 minut ven kolem baráku a něco jiného třeba tažní psi nebo psi chodící dogtrek. My když jdeme dogtreking nebo jsem běhala cannicros,tak pes musel dostat 3x tolik, než normálně.
Jinak k těm granulím. Ano musí se vyzkušet ty vhodné. Ale stále mi to příjde nejlepší řešení. Nejhorší je každý den to jídlo střídat. V létě zalévám ještě neslaným vychladlým vývarem,abych doplnila tekutiny.

Naopak u psů, kteří mají spíše zácpu jsem občas dávala lžičku olivového oleje do žrádla.


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#12 19. 3. 2008 8:45

Samum
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2008
Příspěvky: 148

Re: Čím a jak často krmíte štěndy?

Tak jsem večer vyzkoušela zalít granule, přidala jsem masíčko. Jack předvedl precizní práci, když s granulí začal vybírat masíčko. Granule, kterému až do včerejšího pokusu jely, už ho evidentně neoslovují ;o))
A jinak konečně už se chodí sám napít, když má žízeň. Dříve jsem mu musela pořád dokola ukazovat mističku s vodou a žbluňkat do ní prstem, aby se šel napít.

Není tady

 

#13 19. 3. 2008 8:47

Samum
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2008
Příspěvky: 148

Re: Čím a jak často krmíte štěndy?

lupina montana napsal(a):

Taky jo! Kdo je tam Alfa - přece ty, žejo lol Když se občas zatváříš, že mu ujídᚠz mističky, bude to přesně podle psího bontónu tummenupp
Jo a pokud už neodolᚠa dᚠmu od stolu, dej mu ZÁSADNĚ až poslední sousto, právě proto, že jsi Alfa a Alfou musíš zůstat - i kdyby dělal toho nejubožejšího pejsánečínečka na světě.....nebo ti vyskočí na hlavu během týdne, uvidíš.

Jo jo, ale je to hrozně těžké, protože nejubožejšího pejsánečínečka umí dělat na jedničku. Občas mi připomíná Gaspodu z Pratchetta - haf, bifteček pro pejska by nebyl? Haf.. big_smile

Není tady

 

#14 19. 3. 2008 9:17

ita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 8. 2006
Příspěvky: 2003

Re: Čím a jak často krmíte štěndy?

Klubko, mᚠúplnou pravdu, samozřejmě to záleží na zátěži psa. S tím vápníkem se to prý nemá přehánět, dokud nemá dorostlé klouby, aby se brzy nezapouzdřily. Mimo domoc krmíme taky jen granulema, to jen doma rozmazlujeme. Můj první NO (měla jsem ho 10 let) taky nechtěl granule (nalezenec, nejvíc mu voněly popelnice). Syn mě přesvědčoval, že když mu pár dní nedám nic jiného, pustí se do nich. Nežral klidně 3 dny a já to už pak nevydržela. Tak jsme začali snídat granule v parku se psíma kamarádama. Jsou tak závistiví, že je rychle sežerou. Vyzkoušeli jsme několik značek, kamarád boxer utrpí na průjmy a Chicopee s jehněčím zvítězily.

Není tady

 

#15 19. 3. 2008 13:53

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Čím a jak často krmíte štěndy?

Samum napsal(a):

lupina montana napsal(a):

Taky jo! Kdo je tam Alfa - přece ty, žejo lol Když se občas zatváříš, že mu ujídᚠz mističky, bude to přesně podle psího bontónu tummenupp
Jo a pokud už neodolᚠa dᚠmu od stolu, dej mu ZÁSADNĚ až poslední sousto, právě proto, že jsi Alfa a Alfou musíš zůstat - i kdyby dělal toho nejubožejšího pejsánečínečka na světě.....nebo ti vyskočí na hlavu během týdne, uvidíš.

Jo jo, ale je to hrozně těžké, protože nejubožejšího pejsánečínečka umí dělat na jedničku. Občas mi připomíná Gaspodu z Pratchetta - haf, bifteček pro pejska by nebyl? Haf.. big_smile

No to víš že jo - to je to první, co se naučí lol Jen si vzpomeň na moji ukázněnou a ocvičákovanou Málinku, když zjistila, jak snadno z tebe vyloudí piškotek lol Nicméně - oni to pak zkoušejí dál a dál, kam až můžou zajít. Moje tchýně měla nevychovaného spratka (to se jinak nazvat nedá usch ) který to dopracoval tak daleko, že když jsi mu nedala okamžitě, jak se kouk, začal škrabat nohu, zároveň štěkat, pištět a výt a když to nepomohlo, vyskočil ti na klín - a do talíře šup! A když jsi ho shodila, kous tě. A když jsi ho praštila (jenže to už samozřejmě byl souboj nejen se psem, ale i s tchýní smile) a vyhodila za dveře, začal do nich kousat a škrabal jak šílenec a vyváděl tak, že by sousedi klidně mohli zavolat Ochranu zvířat dumbom
Já vím, že takhle nedopadneš pussa .... to jen jako ilustraci, kam až to zajít může.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#16 20. 3. 2008 16:16

Samum
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2008
Příspěvky: 148

Re: Čím a jak často krmíte štěndy?

Jé Lupi, no já se bojím, že právě takhle dopadnu ;o) A jak se má Amálka? Nevyrazíme někdy společně na procházku, až ten můj čudla bude oočkovaný a vydrží to venku déle než pět minut?

Není tady

 

#17 20. 3. 2008 17:42

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Čím a jak často krmíte štěndy?

Můžem - klidně někam do Troje, tam se dá hezky chodit - třeba za Zologoškou. Amálka hárá a já marodím, takže prochajdy nic moc a tak se nuďká.....roll a dělá tady děsnej binec


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#18 25. 3. 2008 16:02

Samum
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2008
Příspěvky: 148

Re: Čím a jak často krmíte štěndy?

Ahoj Lupíšku, tak jsem od Bubli slyšela, co tě to trápí, tak tě moc lituju. Doufám, že se brzo uzdravíte, to se stihne i vylepšit počasí a budu se na vás moc těšit. Pa paaa

Není tady

 

#19 25. 3. 2008 16:57

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Čím a jak často krmíte štěndy?

Díky, Fati pussa no to počasí je vskutku unikátní - dneska u nás 3x sněžilo, z toho jednou hotový blizzard; několikrát vyšlo sluníčko a jednou pršelo gratergrater a zima jak v morně usch


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#20 12. 4. 2008 20:24

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Čím a jak často krmíte štěndy?

Mame pul rocni stene americkeho staforda.Krmim ho varenym hovezim masem ktere mu udelam bud s testovinama nebo s ryzi.Nebo kurecimi zaludky a jatry.Jako doplnek ma granule ktere ma porad v misce,ale ty moc nechce.Obcas mu dame bily jogurt s troskou marmelady to mu chutna.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#21 1. 11. 2012 20:40

lucka v.
♥♥-----
Registrovaný: 26. 1. 2012
Příspěvky: 26

Re: Čím a jak často krmíte štěndy?

Štěnda jsme odchovali na Brit Care a tvaroh jsme taky dávali.stolt

Není tady

 

#22 15. 11. 2012 19:48

Vachu
♥♥♥♥♥--
Místo: Brno
Registrovaný: 25. 6. 2009
Příspěvky: 767

Re: Čím a jak často krmíte štěndy?

Ani jsem netušil, že existují slova "štěnda", "štěndy"...   dumbom

Není tady

 

#23 3. 12. 2012 12:45

radka.vejpuska
♥------
Registrovaný: 3. 12. 2012
Příspěvky: 1

Re: Čím a jak často krmíte štěndy?

Samum napsal(a):

Máma mimi jack russell teriéra, krmíme tak třikrát denně, granule nebo kapsička s masíčkem, ale granulema ho musím "krmit", i když má hlad, sám je nechroustá. Čím a jak často krmíte vy?
Ještě napíšu, že ten nᚠklučík má necelých osm týdnů.

Štěňata krmíme už od počátku granulkama, Brit Care Puppy, samozřejmě někdy neodoláme nějakou tu konzervu, nebo masíčkovej pamlsek. Do tří měsíců krmíme 3 x denně...

Není tady

 

#24 2. 3. 2013 15:15

Jamina89
♥------
Registrovaný: 2. 3. 2013
Příspěvky: 3

Re: Čím a jak často krmíte štěndy?

Ahoj. Máme pitbulku 3.5 roku, krmení ji pravidelně střídáme, protože když má jeden druh moc dlouho, už jí nejede... To samé bylo když byla malá. Jedeme superprémiovky pro-pack, pro-plan atd.. Na trhu je mnoho kvalitních krmiv, ale také hodně nekvalitních smile

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů