Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 20. 3. 2008 15:55

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

a jak máme všude parkety a dlažbu, tak mu to klouže při běhání. Jako malé kotítko každou chvíli nezvládl zabrzdit nebo vybrat zatáčku, ale teď už to má vychytaný a občas vypadá jako kdyby surfoval nebo jel na skejtu smile

Není tady

 

#52 20. 3. 2008 16:12

Ladie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2007
Příspěvky: 2242

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

Tak to znám! Máme všude (kromě chodby) plovoucí podlahy, tak si z Annie děláme legraci, že při rozběhu vypadá jako kreslená kočka (takoví ti animáci, kterým se dlouho protáčí nohy, než se rozběhnou smile ). Nějakou dobu jí trvalo, než vychytala brzdění, ale teď to řeší tak, že skočí na zeď big_smile No ona vlastně skoro pořád skáče po zdi nebo zárubních. A nejradši někomu skáče přímo před obličej...

Upravil(a) Ladie (20. 3. 2008 16:13)

Není tady

 

#53 20. 3. 2008 18:36

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

Ladie napsal(a):

Já bych ji vyměnila. A je jedno jestli za psa neboza hodnější micinu. Je to strašlivá potvora a neuplyne den, kdy bych ji nevyhrožovala, že ji hodím z balkonu (6.patro) big_smile
Ne, samozřejmě, že si dělám srandu. Už bych ji nedala (i přesto, že ji občas mám chu zabít). Je to prostě potvora dumbom

Hele nemáme my kočky z jednoho vrhu???


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#54 20. 3. 2008 20:13

Ladie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2007
Příspěvky: 2242

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

Pan, nestraš, že se takové potvory rodí časteji, než jednou za 100 let!!! lol

Není tady

 

#55 21. 3. 2008 9:26

DarkAngel
♥♥♥♥♥♥-
Místo: klášter sester karmelitánek
Registrovaný: 6. 9. 2006
Příspěvky: 2892

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

Fidorka : Muj kocour je take mazlivy, ale uz by neprijal zadneho ciziho tvora. Jedna zkusenost s postarsim jezevcikem - duchodcem, ktery to nerozchodil a male kote, ktere to bohuzel take uz nerozchodilo...Je schopen roztrhat vsechno, co je mensi, nez on sam a zasahuje mu do jeho prostoru. Takze zvaz, zda je vhodne porizovat mu kamarada, kocka si v pohode vystaci sama se sebou, nebo se to resi tak, ze se poridi rovnou dve malinka kotatka.

Macex : jeloz jsem nenasel v Tvem vypisu zadne nenormalni veci, teda krome granuli, ktere jsem vymenil, nevim, jak jinak bych mel odpovidat wink Vse, co pises, je u nas v naprostem poradku, ty kocky se chovaji uplne normalne, jsou hrave i drave, zerou normalne, piji docela dost a miluji vodu, ktera je ochucena stavickou z kapsicek. Jedinou vec, kterou mohu udelat, je vymenit jim granule. Popr. nechat jim udelat jaterni testy, ale pokud by kocku neco bolelo, urcite bych to poznal. Cisti se proto, ze jim neco vadi a muze to byt neco fyzickeho, nebo muzou mit psychicky problem.


Chtěly jste světici, tak prosím, jsem zde! Ale měly by jste vědět, že se mi to, co dělám, dost  hnusí...

Není tady

 

#56 21. 3. 2008 9:31

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

Ladie napsal(a):

Pan, nestraš, že se takové potvory rodí časteji, než jednou za 100 let!!! lol

No už to tak asi bude....

Navíc, nic ve zlém, asi přece jen platí ono: jakéj pán, takej krám...
Milagra donesla přítelkyně mého syna. Vyhrabala ho někde v křoví a tak dlouho mne mořila, až umořila.
Je to moc hodné děvče a Milagro je kliďas přítulnej mazlivej. Ani jsem v podstatě nezaznamenala, že tu s námi bydlí. Prostě zlatíčko.

Nenušu jsem si přivazla sama. No....a je to přírodní katastrofa sad Pomazlit se příjde, jen když ona chce, dělá si, co ona chce, nejčastěji páchá nenepravitelné škody na majetku - zničila mi například oblíbený kámen za fůru peněz, rozhrabala orchidee, přeorganizovala koupelnu, rozbila šamanský bubínek...  ale i na psychice, například mne donutila  uklízet častěji než když se mi právě chce sad
Je to prostě mrcha non plus ultra. Prý jako já....


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#57 21. 3. 2008 9:45

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

Tak to já jsem asi schizofrenik, protože obě čičiny jsem přitáhla já a každá je jiná! big_smile

Není tady

 

#58 21. 3. 2008 12:50

Ladie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2007
Příspěvky: 2242

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

Pan, jak to tak čtu, tak vidím, že Annie má dvojnici Nenu smile No a s tím, že zvíře je stejné jako "páníček"(hahaha, spíš je to přesně naopak) naprosto souhlasím. Možná proto jsem na ní tak alergická vissla

Není tady

 

#59 22. 3. 2008 12:31

Somaia
Host

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

Já mám taky kocourka a kočičku. Každý z nich má naprosto jinou povahu. Kocourek k nám doputoval sám, toho jsem si přitáhla a poprvé v životě zjistila jak funguje Vesmírný objednávkový servis. Ta historka je známá po celé naší rodině. Je stejný jako můj manžel, osobitý  milující  gentleman lol , ale odsuď-podsuď lol Kočičku jsem zdědila jako sirotka  v pokročilém věku big_smile , je to šíleně mazlivá a hodná stařenka, která už nemá zuby, slyší krásně na své jméno, chodí za mnou jako pejsek na zavolání, občas jí i  v  pokročilém věku "jebne"  prohání kocoura a lítá po bytě jako střelená... je vidět, že vitalita jí neopouští a přes všechna dramata svého života se přenesla a je s námi šastná a spokojená. Je zajímavé, že u své původní paničky byla jiná, smutnější, línější ostražitější a nevrlejší. Když přišla do naší rodiny , kde byly děti, tak viditelně pookřála a změnila povahu na vstřícnější a mazlivější. To je možná zajímavý poznatek.
Kocour je velmi vstřícný a není tolik teritoriální jako kočička, ta si hlídá svůj byt a je na všechny vetřelce v podobě kočičích návštěv strašně nepříjemná , to kocour si hned zjedná pořádek a jde si po svém, kdežto závislačka trpí  při návštěvách dlouho a těžce lol

Upravil(a) Somaia (22. 3. 2008 12:36)

 

#60 22. 3. 2008 12:39

Somaia
Host

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

DarkAngel napsal(a):

Fidorka : Muj kocour je take mazlivy, ale uz by neprijal zadneho ciziho tvora. Jedna zkusenost s postarsim jezevcikem - duchodcem, ktery to nerozchodil a male kote, ktere to bohuzel take uz nerozchodilo...Je schopen roztrhat vsechno, co je mensi, nez on sam a zasahuje mu do jeho prostoru. Takze zvaz, zda je vhodne porizovat mu kamarada, kocka si v pohode vystaci sama se sebou, nebo se to resi tak, ze se poridi rovnou dve malinka kotatka.

Myslím, že to Pan vystihla naprosto přesně... jaký pán takový krám lol lol

 

#61 22. 3. 2008 19:34

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

Ladie napsal(a):

Pan, jak to tak čtu, tak vidím, že Annie má dvojnici Nenu smile No a s tím, že zvíře je stejné jako "páníček"(hahaha, spíš je to přesně naopak) naprosto souhlasím. Možná proto jsem na ní tak alergická vissla

Tak tohle mám vyřešený - já ji miluju smile))
Je fakt, že když "bojujeme" má Nena smůlu.... "zatím". Já vím, že ona mi to jednou spočítá a podtrhne, ale na druhou stranu zase to bude pro mne info k nezaplacení a pokud zrovna nepodpálí barák, anebo mi nerozdupe zuby, tak jde vastně o ho....houby lol lol lol


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#62 26. 3. 2008 11:49

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

Naše čičinka má už 8 dní po kastraci. Právě mi spí na klíně. smile
Doktor říkal, že máme přijít na vytáhnutí stehů až po 14 dnech. není to pozdě? Dva stehy si už vyškubla. Už dělá vše co předtím, i se pere s kocourem.

Chci se zeptat:
Prou se vaše čičinky?
Adéla provokuje, Tomík se přidá, ale kolikrát přitlačí tak, že Adéla řve, a chlupy jen lítají. On na ni nesyčí, vypadá to, že si s ní s velkou radostí prostě hraje, jenže je silnější. Ada má škrábance na stehnech a za krkem.
Vím, že je to potvora otravná, ale přece jen ji nechci nechat roztrhat. Jinak se mají rádi, a Tom ji často líže, umí si spolu i hezky a tiše hrát.
Když se vaše kočky perou, co děláte?
Já po nich hodím polštář a zařvu. Nekdy je nutné je od sebe rukama odtrhnout.Pak kočky oddělím a za 5 minut jsou v pohodě.
nechci vědět, co se tu děje, když nejsme doma...

Není tady

 

#63 26. 3. 2008 12:56

DarkAngel
♥♥♥♥♥♥-
Místo: klášter sester karmelitánek
Registrovaný: 6. 9. 2006
Příspěvky: 2892

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

Somaia : mas pravdu a Pan take wink je to samec...a nesnese konkurenci, stejne jako jeho panecek big_smile nicmene srovnavat zvire s clovekem po geneticke strance je naprosta hloupost wink

Damila : moje kocky se neperou a kdyz to tak vypada, jen si hraji. Je to matka a syn, vyrustaji spolu, ale matka byt je mensi a slabsi si dokaze zridit poradek a kocour vetsinou odkraci se stazenym ocasem. Pokud se i perou, je to z legrace, ale kocka da vzdy najevo, kdy se ji to prestava libit a staci jedno zasyceni a opet kocour odkraci. Jak jsem uz psal, horsi je to s navstevami, ktere pravdepodobne nemiluji sve male mazlicky smile a i pres upozorneni se chteji s mazlikem pochlubit smile Kocky obecne sarvatky nevahledavaji, pouze citi-li se ohrozeny, u Tvych mazliku se pravdepodobne jedna jen o hru. Joooo a abych nezapomel, kocky ktere se navzajem cisti jazyckama, projevuji si tak vzajemnou naklonnost, tudiz se v zadnem pripade nemuze jednat o nepratelsky vztah.


Chtěly jste světici, tak prosím, jsem zde! Ale měly by jste vědět, že se mi to, co dělám, dost  hnusí...

Není tady

 

#64 26. 3. 2008 13:00

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

Damilo, není to zcela dokonalé řešení, ale většině hlubších šrámů zabráníš pravidelným stříháním drápů na předních packách.... To poznᚠi sama, že když tě afne kočka neostříhaným drápem, jde to pěkně do hloubky a bolí to, když ostříháným, je to taková lehce sedřená kůže většinou i bez krve.....

Není tady

 

#65 26. 3. 2008 13:13

Ladie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2007
Příspěvky: 2242

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

Jojo, pravidelně stříhat drápky na předních a šrámů ubyde stolt U nás se to osvědčilo - přítel už není tak doškrábaný big_smile

Není tady

 

#66 26. 3. 2008 13:33

DarkAngel
♥♥♥♥♥♥-
Místo: klášter sester karmelitánek
Registrovaný: 6. 9. 2006
Příspěvky: 2892

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

Macex : Ladie : To si jako ted delate prcu ? Odkdy se kockam strihaji drapky ? Co kdyz zapomenete zavrit okno, kocka vam utece ven a kdyz ji napadne vetsi zvire, jak se asi ubrani ? To je zverstvo, nezlobte se na me. Nechcete tem kockam vyoperovat drapky uplne a navic jim ostrihat vousky a pro jistotu take srst ? Vzdyz naco jsou tyto nadbytecne drobnosti kocce domaci ?


Chtěly jste světici, tak prosím, jsem zde! Ale měly by jste vědět, že se mi to, co dělám, dost  hnusí...

Není tady

 

#67 26. 3. 2008 13:37

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

DarkAngel napsal(a):

Macex : Ladie : To si jako ted delate prcu ? Odkdy se kockam strihaji drapky ? Co kdyz zapomenete zavrit okno, kocka vam utece ven a kdyz ji napadne vetsi zvire, jak se asi ubrani ? To je zverstvo, nezlobte se na me. Nechcete tem kockam vyoperovat drapky uplne a navic jim ostrihat vousky a pro jistotu take srst ? Vzdyz naco jsou tyto nadbytecne drobnosti kocce domaci ?

Pokud kočka žije v bytě, pak stříhání drápků je to nejmenší, co musí podstoupit. Kastrace je daleko horší zásah. A taky to děláme.
A kočce domácí jsou tak ostré drápky opravdu na nic, protože v paneláku ve 12. patře vyskočí jen jednou a drápky ji přitom budou skutečně naprd...

Není tady

 

#68 26. 3. 2008 13:39

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

Drápky stříháme, ale je fakt, že už dlouho jsme nestříhali. Vždycky mě k tomu donutí až nějaké škody na majetku či šrámy na rukách smile

Není tady

 

#69 26. 3. 2008 15:04

DarkAngel
♥♥♥♥♥♥-
Místo: klášter sester karmelitánek
Registrovaný: 6. 9. 2006
Příspěvky: 2892

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

Damila : Ok, s tou kastraci jsem zapomel. Je to nutnost, pokud nechceme mit smrduty byt a urvane kote, ktere cele noci nespi - a je to pro jeho dobro. Drapky v panelaku...no, dejme tomu, ale kdyz zije v byte, naco ji je srst, kdyz se tam topi ? A myslim, ze fousky take nepotrebuje, protoze nemuze vlezt nikam, odkud by nevylezla, takze mam vlastne pravdu, jen je hezky vsechny oskubejte a udelejte z nich naproste dementy hmm Kdyby nedejbuh moje holka prisla s myslenkou, ze by ostrihala kocourovi drapky, asi bych sbalil kocoura, kufry a uz by me nikdy nevidela...


Chtěly jste světici, tak prosím, jsem zde! Ale měly by jste vědět, že se mi to, co dělám, dost  hnusí...

Není tady

 

#70 26. 3. 2008 17:17

Ladie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2007
Příspěvky: 2242

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

DA, kdyby naše kočka chtěla skočit z okna, tak jí drápky budou na nic. Šesté patro je šesté patro big_smile No a stříhání drápků je prostě nutnost. Zadní si "ohlodá" sama (několikrát se mi povedlo ji při tom nachytat), ale přední ji jednou za čas (tak jednou za měsíc, 6 týdnů) jí musím kousíček - cca 2 mm zastříhnout. Dlouhé drápky jsou nejen nebezpečné při hraní, ale navíc jí osobně hrozně vadí. Škrábe na škrábadle jako šílená, je hrozně agresivní a nakonec je ráda, když jí trošku pomůžu...
Třeba si tvůj kočičák drápky sám okusuje a ani o tom nevíš. Jo, co bych za to dala, kdyby se naše dámička starala nejen o zadní, ale i o přední drápky stolt

Není tady

 

#71 26. 3. 2008 20:06

Tetamáma
♥♥♥♥♥♥-
Místo: u Strakonic
Registrovaný: 3. 11. 2006
Příspěvky: 1936

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

Já mám kočku jednu, jmenuje se Penny, ale je to první kočka, kterou mám, která neslyší na jméno. rodna  Drápky jí nestříhám, radši se nechám roztrhat. Je to pěkný éro, myslím, ze Nenušce a Annie se vyrovná. Stále honím kočku, která po psím způsobu vzala do zubů něco, co já si myslím, že ještě budu potřebovat a odnáší to pryč, snaží se něco schodit ze stolu, vezme si bonbon a mlátí s ním v noci o dlaždičky, na cokoliv dosáhne, to se snaží stáhnout na zem. Dneska jsme měli místo budíčku sušák na prádlo, který letěl na zem, před ním kočka. Jakmile jdeme někdo ven, sedne si před dveře a hezkou chváli tam zoufale mňučí. Totéž před koupelnou a záchodem. Ven nechodí a tak mlátí ostatní kočky přes sklo okna. tongue

Není tady

 

#72 26. 3. 2008 20:55

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

Taky jsou vaše kočky tak zvědavé?
Já mám dojem, že to víc ani nejde. Nejhorší je, když hledám něco ve spíži. To mi obě vlezou přesně do té poličky, kde hledám, a všelijak se tam proplétají jako hadi. nevidím přes ně vůbec nic.
Když přijdu domů z obchodu a vybaluji nákup, chodí mi po kuchyňské lince a dělají "výstupní kontrolu". Vše očuchat, a hlavně chodit tak, aby na linku už nebylo možné nic dalšího dát.
Taky jsem zjistila, že rozumím tomu, co kočka chce, že normálně přesně slyší na jméno (jen se jí obvykle nechce přijít), malá dokonce po zavolání jejího jména doslova odmlouvá. Mňouká směrem ke mně po napomenutí ("Adélo,  nesmíš!"), drzounka jedna.
Tomíček zase mívá s mým mužem "pánské chvilky", když manžel přijde domů, Tom už čeká u dveří, a pak ho neomylně láká k sedačce (několikrát se pro něho vrací, aby se ujistil, že za ním opravdu jde) a musí se několik minut mazlit. Vrní u toho tak, že není slyšet vlastního slova...smile

No, všechny kecy o falešných a hloupých kočkách šly do háje. To musel vymyslet nějaký divný člověk, co kočku viděl jen z rychlíku...

Upravil(a) Damila (26. 3. 2008 20:56)

Není tady

 

#73 26. 3. 2008 22:27

Zlata
♥♥♥----
Registrovaný: 19. 7. 2006
Příspěvky: 215

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

Koukám, že jsou potvory všechny stejné. Před 14 dny u nás týden marodil syn. Vyhnali ho k rodičům, aby chřipkou nenakazil jejich kojenečka. Chudák chlapec byl úplně perplex z toho jak si Lízinka umí říct, že má žízeň. Tak dlouho chodila mezi sedačkou a koupelnou a ohlížela se, až i on pochopil, že se má zvednout a jít za ní. Pak skočila do vany a třela se o baterii, dokud jí nepustil vodu. Naše princezna totiž z misek nepije, pouze tekoucí ledovou a chlorovanou z kohoutku. Syn mi pak celý večer vyčítal, že mám to zvíře děsně rozmazlené a že on se tedy doma takhle neměl. Na dovršení všeho šel v noci na záchod a když se vrátil, tak zjistil, že už nemá ani tu postel, protože se mu v ní roztahuje kočka. Surovec ji hned vyhnal, tak si musela jít hojit raněné ego do postele k paničce. Šlapala po mně snad hodinu.

Není tady

 

#74 26. 3. 2008 22:31

Zlata
♥♥♥----
Registrovaný: 19. 7. 2006
Příspěvky: 215

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

Jo, a kvůli lososovým pralinkám je ochotná panáčkovat jako pejsek. Potvora jedna podlejzavá. Kdepak je v tu chvíli pověstná kočičí hrdost.

Není tady

 

#75 27. 3. 2008 8:46

DarkAngel
♥♥♥♥♥♥-
Místo: klášter sester karmelitánek
Registrovaný: 6. 9. 2006
Příspěvky: 2892

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

Ladie : Vsadime se ( o cokoli ) ze kdyz vypadne kocka ze 6. patra ze se nezabije ? big_smile

Damila : To co pises o kocici zvedavosti je na chlup presne i u nas wink Jsou to zvedave potvory wink Kocky nejsou hloupe, jen nedelaji to, co se jim rekne, jsou vypocitave a hlavne vycurane. Kocka se domestikovala asi pred 5000 lety ( nevim, mozna to neni uplne presne ), domestikovala se sama, protoze videla, ze je to pro ni dobre. Od te doby nam zprijemnuji chvilky, ale jako jediny druh domacich zvirat si zachovava svoji povahu selmy ( uvazovali jste nekdy, zda by si pes dokazal ve volne prirode ulovit zvire ? ). At si o tom mysli kdo chce co chce, ale pokud nepocitam takove ty zdegenerovane preslechtene rasy jako je perska, britska, popr. kartouzska, atd...kazda kocka se dokaze o sebe postarat sama a je to jen jeji vycuranost, pokud vyzaduji nasi peci, jsou jen pohodlne, ale jakmile je vypustite ven, nestacite se divit. Kocka velmi rychle prijde na to, ze nazrat nedostane a musi se o jidlo postarat sama. Pokud nema prisun tekutin, velmi rychle si preprogramuje organizmus na setrnejsi rezim, atd...Nevim jak moc jsou toho schopne preslechtene rasy, odpoved nechavam na odbornikovi, pac ja takovou kocku nevlastnim ani vlastnit nebudu.


Chtěly jste světici, tak prosím, jsem zde! Ale měly by jste vědět, že se mi to, co dělám, dost  hnusí...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů