Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 18. 3. 2008 6:02

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Kočičky - napište své zkušenosti

Vždycky mám nutkání založit nové téma, když se chci zeptat něco ohledně koček, ale to bych jich musela založit mnoho...tak jsem se rozhodla pro tohle jedno univerzální a postupně bych sem (já nebo kdokoliv jiný) vkládala  své dotazy a poznatky.
Asi to moc prožívám, no. smile Jsou to "jenom" kočky. (Vyrostla jsem mezi psy.)
Máme dvě. Úplně obyčejné, žádné rasy. To je pro nás nejlepší.

Černobílý kocourek Tom (Tomíček, Tomášek, Tomislav, Tomule, Tomášeček-sluníčko big_smile )k nám přišel před necelým rokem ve věku 11 měsíců. Vzali jsme si ho od hodných lidí, co měli 2 kocoury (stále si píšeme a posíláme fotky koček), a od narození hledali pro jednoho z nich místo. Po příchodu k nám byl hned kastrován (značkování v bytě bylo strašné), chudinka, a léčen na ušní svrab. Šíleně pálící kapky, kocourkovi, co nás zná pár dnů...to bylo hrozné. Schoval se a tři dny nevylezl z pod postele.  Pak jsem přišla na Stronghold. Pohoda. Bezbolestné. Dvě aplikace (ta druhá spíše pro jistotu), a bylo po problému.
Tom je skvělý živý kocourek, děti jsou z něj nadšené. Především mladší synek, to je takový kočkomil, úplně kočkama žije a vlastně on byl ten impuls, který nás přiměl kočku si pořídit.

Mourovatá kočička Ada (Adélka, Adelaida, Adelína), mourovaté špinavé malilinké kotě, co se choulilo u baráku a na všechny a všechno syčelo, v říjnu, před zimou, kterou by to 5-ti týdenní kotě nemohlo samo přežít.
nevíme, kde mělo mámu. Vzali jsme ho domů, vyléčili (dostalo ATB), a chvíli jsme mu říkali Adolf (podle přilepeného začernalého výtoku pod nosíkem, které připomínalo knírek Hitlera), než jsme zjistili, že jde o holčičku, takže je to Ada, Adélka.
Teď už je u nás 5 měsíců, živá, krásná půlroční slečna.

S Tomíkem si často hrají, ale často také demolují byt svými honičkami. big_smile

Není tady

 

#2 18. 3. 2008 6:20

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

Dnes jdu s naší kočičkou na kastraci. Protože je to velká poerace, fakt se cítím provinile, ale ta naše maličká už 2x mrouskala, váží 2,5 kg, a má přes půl roku. To jsou myslím základní požadavky ke sterilizaci kočičky. sad
Přesto je mi těžko a bojím se. "Trápím" ji od včerejšího odpoledne hlady, a dnes ráno jsem ji vzala i misku s vodou. V poledne jdeme.
Společně s ní trpí i Tomík, protože jsou zvyklí jíst z jedné misky. Takže taky nemá nic. Ada by mu vše sežrala.

Chtěla bych se zeptat, jestli bychom měli po sterilizaci kočenku od kocourka na noc (a dobu, kdy budeme v práci) oddělovat, aby se zahojila.
Aby jí kocourek svým laškováním a hrou neublížil. On je takový rozverný divoch. Adéla též, ba ještě více, ale když bude mít rozřezané bříško, tak se bojím. Holčička naše malinká.
Myslíte, že ucítí kocourek, že je kočenka zraněná, a nebude ji provokovat? Nebo je máme opravdu raději oddělit?

Není tady

 

#3 18. 3. 2008 12:17

Tajgr
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mars
Registrovaný: 29. 1. 2008
Příspěvky: 1287

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

Myslím že to není nutne,ranka je malinká,tak 2-3 cm a kočička když se nebude chtít hrát s kocourkem tak to kocourek pozná,vystrčí drápky a bude to.Jen po narkoze bude malátná,může i zvracet,ale za pár hodin už bude v poho.


http://sign.kards.ru/images/sign/0a/00/10.jpg?rnd=6500
Člověk se narodí nahý,mokrý a hladový.Pak se věci začnou zhoršovat.

Není tady

 

#4 18. 3. 2008 12:43

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

On to pozná a spíš by měl mít tendenci, jí chránit a zahřívat a ležet vedle ní atd.... event. i očichávat ránu apod...
Ale buď malounko v pohotovosti, kdyby náhodou nepochopil nebo ta láska nebyla zase tak velká, tak aby ji zbytečně nebudil a neprovokoval... Ona nesmí pár dnů skákat, vytahovat se na zadní apod... kvůli stehům, takže pokud je chytrá při první bolesti zjistí, že to pro ni ještě není.. nějaké divočení, ale.... občasná kontrola neuškodí....

Není tady

 

#5 18. 3. 2008 12:45

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

Dam,
když jsem byla v kočičím útulku, jizvičky po kastaraci se mi snažili ukázat. Jsou tak malé, že jsem je skoro ani nenahmatala. Dost mne to uklidnilo.
Takže přeji kočičce hodně štěstí a tobě taky. Držte se holky.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#6 18. 3. 2008 13:17

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

Děkuji za povzbuzení.
právě jsme dorazili domů. Byla na operaci  celkem půl hodiny.
Teď se plazí chudinka. Je to hrozný pohled.
A když mi usínala v náručí...uf. Teď mi doma dávají za vinu, že za to můžu já...(děti a manžel), přitom ví, jak to je. Asi to potřebují na někoho hodit. Což o to, já to ustojím, ale líto mi jí je... Moc.
Já vím, zítra bude líp.

Není tady

 

#7 18. 3. 2008 15:56

Ladie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2007
Příspěvky: 2242

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

Za pár dní si na to ani nevzpomene, uvidíš. Ta naše potvora byla trošičku klidnější 3-4 dny po operaci a pak se vše vrátilo ke starému - tj. řádila jako blázen, drápala všechno kolem sebe, ničila, kousala... Prostě miláček roll

Ale je fakt, že Annie bolest snáší jinak - jako minikotě ji  v útulku naočkovali proti kočičímu moru v době, kdy nebyla úplně OK, tak nám několik dní po tom, co jsme si ji vzali domů hrozně onemocněla. Nejedla, nepila, nehýbala se,  neskutečně zhubla. Veterinář jí neustále píchal antibiotika, vitamíny...a pořád se to zhoršovalo. Dokonce nám jednoho dne oznámil, že do rána chcípne grater Změnili jsme veterináře a Anča se začala uzdravovat. Do toho záněty v uších a očích... Vytrpěla si toho dost, tak snad už ji čeká jenom to pěkné. Ona v podstatě neměla dětství, my si ji jako kotě vůbec nepamatujeme (malé nemocné nic v rohu místnosti).
Jinak je to strašná potvora. Vleze všude, kam nemá, kytky se před ní třesou a hlavně nesnáší kohokoli, koho nezná (zvířata, návštěvy - kamarádovi, který přišel na oběd dokonce rozsekla ruku od dlaně až k lokti, když ji chtěl pohladit big_smile ). No ale naštěstí přítele má ráda a já jsem její "kočičí máma", které dokonce povolí i ostříhat ji drápky nebo ji vykoupat big_smile

Není tady

 

#8 18. 3. 2008 17:14

DarkAngel
♥♥♥♥♥♥-
Místo: klášter sester karmelitánek
Registrovaný: 6. 9. 2006
Příspěvky: 2892

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

Tajgr napsal(a):

Myslím že to není nutne,ranka je malinká,tak 2-3 cm a kočička když se nebude chtít hrát s kocourkem tak to kocourek pozná,vystrčí drápky a bude to.Jen po narkoze bude malátná,může i zvracet,ale za pár hodin už bude v poho.

Dovol, abych Te opravil. Kocicka muze byt ( kus od kusu ) po sterilizaci i tyden nemohouci a sotva se naji. Narkoza je to nejmensi, co nezvlada, operace je trosku narocnejsi, nez u kocourku. Nicmene, tyden po operaci nesmi vobec ven, bere antibiotika a melo by o ni byt pecovano panickou. Priroda si to takto nezaridila - to my ... Operace u kocourka je trivka - kocourek muze dostat najist uz pristi rano a do vecera ani nevi, ze mu nekdo neco udelal. Ja mam kocku a kocoura, muzu o techto dvou tvorech napsat knihu a take prirucku pro kocici psychiatry, presto vim, ze o techto zviratkach nic nevim. Kocka zije dvoji zivot, jak ja rikam, trpi zvlastnim druhem schizofrenie - ve dne mazlive zviratko, neschopne se o sebe postarat, obcas si myslim, ze koukaji, jako by neumely do 5-ti pocitat smile ale vecer, az se setmi, se z nich stavaji drave selmy, ktere dokazi velmi efektivne ulovit cokoli, co je mensi, nez ony sami.

Co se zde bude psat o kockach ? Kocici pribehy ?


Chtěly jste světici, tak prosím, jsem zde! Ale měly by jste vědět, že se mi to, co dělám, dost  hnusí...

Není tady

 

#9 18. 3. 2008 17:20

DarkAngel
♥♥♥♥♥♥-
Místo: klášter sester karmelitánek
Registrovaný: 6. 9. 2006
Příspěvky: 2892

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

Ladie : To je zverstvo koupat kocku wink Jsou dva duvody, proc kocky nekoupat: 1) Kocka se cisti sama a i po vydezinfikovani se citi spinava, tudiz se cela jeste jednou umeje a na panicku se diva velmi zle. 2) Nejsem sado-maso a nesnasim nemocnice, natoz cekarny na chirurgickem oddeleni big_smile


Chtěly jste světici, tak prosím, jsem zde! Ale měly by jste vědět, že se mi to, co dělám, dost  hnusí...

Není tady

 

#10 18. 3. 2008 17:51

Ladie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2007
Příspěvky: 2242

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

Když jsme Annie koupali poprvé, byli jsme na ni tři a jednomu jsem půl hodiny desinfikovala hluboké škrábance na břiše a zádech (micinka chtěla utéct přes něj big_smile ). Teď už to zvládáme v pohodě. Šoupnu číču do vany (je fakt, že se v koupelně spolu musíme zavřít, aby na nás nikdo nekoukal a nerozptylovat Anču), šampon, sprcha a je to. Je fakt, že i když stojí, drží a očividně ji to není nepříjemné, tak řve na celý barák, aby všichni věděli, jak strašně ji trápím stolt

DA, ty kočky nekoupeš? To já tu naši musím, protože když je špinavá hodně (např. se jí nepovede použít WC přesně podle jejich představ big_smile ), tak se odmítá umývat sama usch No a když je v nejhorším období línání, tak je ráda, že ji pomůžu se těch chlupů zbavit... To za mnou tak po půlhodině vražedných pohledů i přijde...

Není tady

 

#11 18. 3. 2008 19:55

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

DarkAngel napsal(a):

Ladie : To je zverstvo koupat kocku wink Jsou dva duvody, proc kocky nekoupat: 1) Kocka se cisti sama a i po vydezinfikovani se citi spinava, tudiz se cela jeste jednou umeje a na panicku se diva velmi zle. 2) Nejsem sado-maso a nesnasim nemocnice, natoz cekarny na chirurgickem oddeleni big_smile

Ba ba stolt
Nasprostý souhlas.
Radši vlezu do úpíří sluje, než bych Nenu koupala stolt


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#12 18. 3. 2008 20:28

Ladie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2007
Příspěvky: 2242

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

I ná vás jednou dojde!! lol

Není tady

 

#13 19. 3. 2008 10:27

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

Adelinka už něco málo pojedla (dvě lžičky Pribináčku), stále polehává, už si strhla gázu, má asi 7 stehů, a jen na jednom boku! Tak netuším, jak se dostali k tomu druhému vaječníku?!
Manžel si dělá srandu, že je to tak jak v tom vtipu, jak operovali oční rohovku přes konečník...

Co se týče koupání koček, tak kocourek teda vodu nemusí, ale kočenka je blázen do vody, vany, umývadla.
Když myju nádobí, strká mi čumáček do proudu vody. Také pije vodu napuštěnou v hrnci třeba přes noc, aby se odmočil...fuj.
Říkáme jí
"Dřezalka tečkovaná" big_smile

Koupala jsem ji jen jednou, když jsme ji našli. Jinak zatím jsou doma, čičiny, tak jsou čisounké. Až začnem jezdit na chatu, to zas bude kocour spát na uhlí...děs.

Není tady

 

#14 19. 3. 2008 12:06

Cirilla
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 1. 2008
Příspěvky: 314

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

Naše Líza po kastraci už druhý den lítala po skříních a začaly se jí rozjíždět stehy. Doktorka nám poradila ustřihnout punčocháče, udělala jsem do nich díry na nožičky a navlíkla ji do toho. vypadala jako salám s nožičkama. Ale stahovalo ji to a  blbě se jí v tom skákalo. nakonec uraženě strávila celý týden do vyndání stehů na teplém radiátoru v obýváku odkud nás sledovala vražednými pohledy. Na milost mě ale vzala docela rychle. Uplatila jsem ji několika dávkami čerstvých jater. Může se po nich utlouct.

Není tady

 

#15 19. 3. 2008 13:29

DarkAngel
♥♥♥♥♥♥-
Místo: klášter sester karmelitánek
Registrovaný: 6. 9. 2006
Příspěvky: 2892

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

Cirilla : a pak ma prujem. Kocky NESMI cerstve vnitrnosti. Dela se to tak, ze jatra, ledvinky, atd.. se nechaji zmrazit na -18°C a ukrajuji se po malych kouskach. Rozmrazena jatra uz neobsahuji mikroby ktere kockam skodi.

Ladie: ja vim, jak to myslis, ale kocka se prece sama ocisti. Problem nastava, kdyz s okakanou pr... vleze do postele...hmm Dlouho, dlouho trva naucit kocicku se nejdrive umyt a az pak stradovat po pokoji. I na chlupy mam recept. Prodavaji granulky na traveni chlupu, cisteni je prirozeny proces a kocky chlupy vyzvraci, ale pokud jsou doma, nastava problem s uklizenim. Znacku granulek Ti poslu, nevybavim si ted hned sfleku.


Chtěly jste světici, tak prosím, jsem zde! Ale měly by jste vědět, že se mi to, co dělám, dost  hnusí...

Není tady

 

#16 19. 3. 2008 14:01

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

DarkAngel: předpokládám, že ten nadbytek chlupů bylo myšleno, ne, že se špatně tráví a tudíž je třeba koupat, ale že hrozně líná a musela by se česat třeba 2x denně a všude by v bytě poletovaly chlupy, tak proto ji asi vykoupe a spoustu těch uvolněných chlupů se odplaví...
Já teda taky nejsem zastáncem koupání, koupala jsem jen dvakrát za 8 let /jednou blechy, jednou vyplavení bláta a mastnoty z vody z rybníka/ a bylo to smrtelně nebezpečné pro obě strany....
Granule pro hladší cestování bezoárů trávícím traktem koček vyrábí skoro každá dobrá firma.... stačí se zaměřit na krmivo pro indoorové kočky, tudíž to není pro nikoho problém si najít v obchodě nebo u veta.
U koček s delší srstí nebo hustou podsadou to teda stejně nestačí a musí se to intenzívně doplňovat trávou a maltovou pastou, jinak by to s tý kočky snad nedostal nikdo ani heverem.... lol Jednu takovou vlastním, tak vím, co se toho do ní vejde... Výhoda maltpasty je, že to obalí a pošle po správném směru dál, tudíž výjde to ven přirozeně, narozdíl od trávy, po které je flekatej celej byt. dumbom

Není tady

 

#17 19. 3. 2008 14:49

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

Jo, jenže mi kočenky žádné takové speciální granulky na bezoáry ani pasty jíst nechtějí. Kolik peněz už jsem za takové věci vyhodila! A pak to putovalo vše do koše. sad

Není tady

 

#18 19. 3. 2008 15:27

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

Ladie napsal(a):

I ná vás jednou dojde!! lol

No jestli říkᚠ"koupat" akci, kdy ji, ruce v pracovních rukavicích až po lokty, držím nad vanou za ocas a sprchuju pos...ej zadek, tak to už jsme se koupali několikrát kapitulation

V poslední době se vracím ale pozdě domů, takže jsem zjistila, že je lepší to pak zatvrdlé z chlupů na nohhou a kolem zadečku vyčesat. Nena to zjistila taky, tak si dává větší pozor.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#19 19. 3. 2008 15:36

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

Damila napsal(a):

Jo, jenže mi kočenky žádné takové speciální granulky na bezoáry ani pasty jíst nechtějí. Kolik peněz už jsem za takové věci vyhodila! A pak to putovalo vše do koše. sad

Dam,
moje kočky granulky dlabou a navíc už zlikvidovaly jeden velký šáchor, velikonoční osení a olizují se i nad dalšíma kytkama. Tak jsem koupila kočičí trávu, hned ji vyseju do velkýho truhlíku, aby si to užily.

Ta rána na boku mi připomíná, že dnes se už používá modernější metoda - operují to přes bříško a ranka je pak hodně maličká. Proto jsem taky opustila našeho milého starého pána - veterináře - a zajela si pro info na zvířecí kliniku. Je lépe vybavená, bude to sice dražší, ale nebude to taková zátěž pro Nenušu.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#20 19. 3. 2008 15:44

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

Jo, stehů ve středu břicha je pár a je jedno, zda je to velká dospělá kočka nebo kotě... ale je fakt, že naší kočce tam po kastraci zůstal vybroušenej trávník ve velikosti fotbalového hřiště, celej fialovej od desinfekce a málem jsem myslela, že jí to nikdy nezmizí a nezaroste... Teď tam má chlupů jak hrom, ale narostli jí delší než na ostatních částech těla, takže na výstavu, už by to teda nebylo....

Není tady

 

#21 20. 3. 2008 8:36

Cirilla
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 1. 2008
Příspěvky: 314

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

DARK ANGEL

V životě neměla průjem. Játra i maso je ochotná konzumovat pouze čerstvé. Jak to projde mražákem nebo vařením, tak k tomu čuchne a znechuceně odejde. Dostává to ale jen občas, na zpestření, základ stravy jsou granule a kapsičky.

Není tady

 

#22 20. 3. 2008 8:51

DarkAngel
♥♥♥♥♥♥-
Místo: klášter sester karmelitánek
Registrovaný: 6. 9. 2006
Příspěvky: 2892

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

Cirilla : Je videt, ze kocky jsou odlisne, kus od kusu. Dokonce, jak to tu procitam, nektere maji rady vodu.

MaceX : Muzete me prosim poradit, kdyz uz se tu pise o kockach ? Po sterilizaci a po zahojeni rany po operaci si moje kocka zacala extremne cistit srst na brisku. Za dva roky ji tam uz moc srsti nezbylo a zaboha nedovedu prijit na to, proc to dela. Napadla me alergie, ale bohuzel, alergie u kocek je prakticky nezjistitelna a na veterine mi lekarky sice vse co si mysli, ze to mohlo byt odkyvaji, ale nic nevyresi. Nejvetsi problem je ten, ze kocky se uci  odpozorovanim cinnosti od jinych kocek a tudiz tu prehnanou cistotnost zacal provozovat i kocour. Mate nekdo ( nejen Macex ) nejake vysvetleni, proc to delaji ?


Chtěly jste světici, tak prosím, jsem zde! Ale měly by jste vědět, že se mi to, co dělám, dost  hnusí...

Není tady

 

#23 20. 3. 2008 9:23

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

No, přehnaná čistotnost není za závadu, ale je zvláštní, když je provozována pouze na určité části těla.... To jsem u koček neviděla... Je to běžné např. u exotických velkých ptáků...
Kočky se rády napodobují, ale že by kocour sám dobrovolně si vylízal všechny chlupy na břiše, jen z důvodu, že to dělá jeho společnice v domácnosti? To tím nebude....
No, hodím pár kontrolních otázek, co mne tak z hlavy napadne... Předpokládám tedy, že na veterině kočku důkladně prohlédli, na kůži neshledali žádné kožní problémy, lupy, ekzém, strupy atd..... zduřené prsní žlázy /nevím, jaký je přesný terminus u koček big_smile/. To totiž vypadá, že jí tam něco svědí, pálí, bolí apod... tudíž se tím může masírovat, drbat apod....
Co všechno doporučili brát a užívat?
Předpokládám, že panthenol ve spreji nebo gel /ten nám doma teda neprošel/, vnitřně sýrovou pastu, speciálně na srst a pokožku /myslím, že od Gympetu/ a vnitřně nějaké další kvasnicové tablety a vitamíny zaměřené na srst a citlivou pokožku....
Neproběhla v poslední době výměna krmiva? Obměňuješ /většina babinetníků si tyká big_smile/ pravidelně příchu a zaměření krmiva? Je možné, že si najel na krmivo, které může obsahovat např. kuřecí nebo rybí složky, které zrovna v tomto podání kočce nemusí vyhovovat a citlivá srst se jí může projevit pouze na břiše....
Určitě bych zkusila okamžitě koupit granule na citlivé zažívání a zaměřené na srst.... Ovšem změna se může projevit třeba až za měsíc... těžko říct, co se v kočičákovi vlastně děje.... Tím by se tak trošku vyloučila alergie na složky stravy.
Je zvláštní, že to začal dělat i kocour? Na čem leží? Protože přeci jen, je to jejich nejčastější styčná plocha se světem. Není nějaký nový pelech s agresivní látkou, nejsou vyčištěné koberce nějakých agresivním čističem, nemyjete doma podlahy něčím novým?  (Dle předchozích příspěvků předpokládám, že koupaní nehrozí lol, to je v pořádku).
No, ta kočka je kastrát a jak stará?

Není tady

 

#24 20. 3. 2008 9:33

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

No a na to nejdůležitější jsem se nezeptala, a sono vnitřních orgánů + odběr krve tedy žádné zvýšené hodnoty a nepříjemnosti nezjistil?

Protože pokud to není od kůže, tak to opravdu bude od bolesti vnitřních orgánů...
Zde např. podobný problém, ale místo výskytu trošku jiné... tudíž může jít např. o jiný vnitřní orgán...
http://www.vetcentrum.cz/stodulky/poradna/722/?pid=3107

Není tady

 

#25 20. 3. 2008 11:24

DarkAngel
♥♥♥♥♥♥-
Místo: klášter sester karmelitánek
Registrovaný: 6. 9. 2006
Příspěvky: 2892

Re: Kočičky - napište své zkušenosti

Macex : smile Dobre, budeme si tykat, tykani vzdy navrhuje zena...wink Dekuji za odpoved a take dekuji, ze ses kvuli me rozepsala. Polozila jsi dost otazek, pozorne jsem cetl vsechno radeji dvakrat. Myslim, ze nic z toho, co pises, nemuze mit vliv. Napada me jen krmivo. Vymenil jsem znacky krmiva, ale na veterime me ujistovali, ze tim to nebude. Dostava denne pastu na traveni, pangamin, cely komplex ruznych vitaminu a presne podle davkovani specialni granulky obohacene mineraly. Zdalo by se, ze ji nic nechybi a prece jen. Je to kocka divoka, mam tim na mysli zpusob, jakym by rada zila. Denne chodi ven, ale na noc by se rada uchylila do tepla - to ji umoznuji a nechci ji nijak tyrat tim, ze ji zavru doma a nepustim ven, protoze to tak chci ja. Kocour je uplne jiny, ten se ven netaha, ma velmi dobre spocteo, ze venku ho ceka hlad a nehezke pocasi smile Dale me napada, ze jim nesvedci koberce, ale ani ty uz vlastne nicim necistim, nebude to mozna prave tim, ze nejsou cistene ? Zatim mi v tom nikdo neporadil, ale kazdopadne se alespon vratim k predchgozi znacce granuli, ktere papala pred sterilizaci.


Chtěly jste světici, tak prosím, jsem zde! Ale měly by jste vědět, že se mi to, co dělám, dost  hnusí...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů