Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 16. 3. 2008 17:27

panda
♥♥-----
Registrovaný: 10. 3. 2008
Příspěvky: 28

krev neí voda

Jsem ve svazku 10 let z toho 6 let v manželství. Poznali jsme se - jiskra přeskočila  a spálila bývalé vztahy a manželství. Já měla v péči 3 děti, které změnu uvítaly, protože si asi uvědomovaly krizi. Nejmladší dítě chodilo do 1 třídy a právě mu diagnostikovali dyslexii a LMD- tedy nesoustředěnost.Syn prošel všemožnými testy a vyšetřením, výsledek -nadprůměrné IQ- ale roztěkanost, která pomine věkem,ůj partner- současný manžel byl rád, že víme jak na kluka a  že známe důvod jeho ,, jiné,, povahy. Čas běžel , neměli jsme jediný problém, žili v harmonii a lásce, jezdili na dovolené, děti patrnera zbožňovali, chrlil nápady, výlety a překvapení. Byl plný emocí a šastný, že je s námi.Čas běžel a s dítětem , terý potřeboval všechno opakovat 3x, neměl rád náhlé změny a nechápal tresty, bylo potřeba věnovat u více času ale naše štěstí to nijak nenarušilo, Odstěhovali jsme se 100km dál, za lepší prací a rok na to se stali manželi. Po půl roce, mě manžel jednou v noci probudil a velice sklesle a zoufale mě požádal, že na výchovu syna nemá a abych ho s ním nespojovala. Synovi bylo 11 a půl roku. Snažila jsem ho pochopit, měl neradostné dětství, otec ho jen bil a tak jsem na to přistoupila. Nevěděla jse co však bude následovat.A najednou jsem zjistila, že manžel syna neoslovuje jménem, neoslovuje ho vůbec, všechno řeší přeze mne a ani ho vlastně nezdraví. Začal vyžadovat abych ho za jakékoliv vychýlení trestala, např.zapoměl si vypnout na víkend budíka- ten 3x zazvonil a tak mu na 3 dny odpojil počítač.Začal hlídat co jí, že například nemá k jogurtu pečivo.Ostatní jídlo musel bezezbytku dojídat. Mrzelo mě to, ale syn se k tomu postavil tak, že manžela také omlouval že měl v životě málo lásky a tak neumí nic než buzerovat(je tovoják a má to v sobě)má to v sobě říkával kluk. Dcery se odstěhovaly před 2roky a máme s nimi i jejich partnery ideální vztah.Dnes je synovi 17 let, ke studiu brigádničí, ale jelikož kouří, je to špatně a nic si v očích manžela nezaslouží.Přehlíží ho, doslova ho nenávidí jen za to, že se o něj starám vařím mu a peru, zajímám se kam a s kým jde  a kdy přijde.Jsem normální máma, nic víc.Manžel mu v jeho nepřítomnosti čmuchá v pokoji aby mi dokázal, že např. špatně utřel prach, nebo špatně vyluxoval. Kontroluje jak si stele postel, kolikrát jde do lednice, nebo že bouchlo prkýnko na záchodě. Mám docela náročnou práci a s tímhle zázemím se kolikrát nemohu ani pořádně na práci sousředit. Jsem unavená a psychicky vyčerpaná. Vím že z toho nemám nikdy šanci vyjít jako vítěz, protože u puberáka se vždycky najde ,,něco,,co měl udělat jinak. Pohádali jsme se jako nikdy. Já ho prý jen omlouvám. Manžel přestal komunikovat i se mnou,,za trest,,odmítá si o tom promluvit. Prý on názor nezmění. Navrhovala jsem mu manž. poradnu , ale to je pod jeho úroveň. Mám pocit, že mě deptá úmyslně, pro svoje nějaké uspokojení. S dcerou s 1 manželství se skoro nestýká, nevidí v tom nic a co by si s ní povídal. Nemá nikoho než mě a mé děti. Syn se chová jako většina vrstevníků, svěřuje se mi s 80% svých zážitků i těch se slečnami, má mě rád a je celkově hodný, ve škole nemá problémy a je označován za nejslušnějšíhokluka ve třídě. Jsem z manžela zoufalá, přemýšlím, protože mě to tolik bolí a tíží,  o rozchodu, přesto nevím, jak mám tuto krizi-jestli se to dá tak ještě nazvat přežít. Nemám z ničeho radost, netěší mě už ani život sám. Kdo mi poradí tomu děkuji předem.

Není tady

 

#2 16. 3. 2008 17:42

henrietta
♥♥♥♥---
Registrovaný: 25. 6. 2007
Příspěvky: 400

Re: krev neí voda

Pando, asi mᚠfajn syna a nerozumím tomu, co se tvému manželovi stalo, že se tak změnil a nevlastního syna už nemá rád, tak jako na začátku. Že s tebou teď "za trest", že mᚠráda vlastního syna, nekomunikuje, mi přijde dost šílené. Určitě jsi o tom s ním už mnohokrát mluvila, takže tvoje uvažování o rozchodu chápu. O této možnosti jsi už manželovi říkala? Třeba by ho to probralo.

Není tady

 

#3 16. 3. 2008 17:47

maricka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 9. 2007
Příspěvky: 954

Re: krev neí voda

Je to škoda, že by ani druhé manželství nevyšlo, ale hold to u někoho a někdy tak chodí... Myslím, že na místě je říci manželovi, co chceš, jak se cítíš a že pokud se to nezmění, tak si vezmeš svůj uzlík a půjdeš, popř. on, pokud je to Tvůj byt. Věř, že pokud kývne, tak za to nestál... Jeho výchovné metody jsou opravdu hrozné, a navíc pokud vidí, že i Tebe jeho chování vyčerpává a nic s tím nedělá, přijde mi to jako vrchol sobectví.

Věř, že samotné se synem Ti bude lépe a budeš méně stresovaná. A určitě si opět někoho najdeš, snad to tentokrát vyjde.

Není tady

 

#4 16. 3. 2008 17:54

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: krev neí voda

Pando, jsou to jen dedukce,ale někde mezi řádky cítím, že tvůj manžel žárlí na děti, že mají lepší dětství něž on.
Že syn "požaduje" více pozornosti,než on. Ale nepřizná si to ani o tom nechce mluvit.
Naopak tě obdivuji, že mᚠtaky skvělý vztah se synem, který "trpí" LMD. Někdy to je s těmi dětmi t잚í a rodiče bývají z výchovy dost unavení.
Možná to je silné co řeknu,ale když opustíš manžela, zbyde ti láska syna, který tě má rád. A aby ještě toto poslední se ti díky jeho reakcím rozpadlo, tak to by asi bylo příliš.
Víš, je to debiln rada,ale sedni si a napiš si s rozmyslem na kus papíru, co ti ten vzah s manželem dává a co bere. Možná napsané černé na bílém to bude zřetelnější.
Hodně štěstí.


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#5 16. 3. 2008 18:03

merunka
♥♥♥----
Registrovaný: 4. 5. 2007
Příspěvky: 200

Re: krev neí voda

Popravdě vůbec nevím co bych v takovéhle situaci dělala já.Tvůj manžel evidentně syna nemůže vystát.Nechápu proč,ale důvod asi nějaký má a možná si ho ani neuvědomuje.
Jediný co mě napadá,je žárlivost.Někdy muž dokáže žárlit i na vlastního syna,protože mu bere jeho místo u ženy.Možná by to chtěl být on o koho budeš pečovat víc, o koho se budeš zajímat jak se měl celý den.
Nemůže mít třeba pocit(v mých očích velmi hloupý),že mᚠsyna raději než jeho?

Není tady

 

#6 16. 3. 2008 18:41

panda
♥♥-----
Registrovaný: 10. 3. 2008
Příspěvky: 28

Re: krev neí voda

Děkuji všem za podporu a názory, vážím si toho a fakt to člověku hodně pomůže:jojo:ale s manželem jsme chodili na pivko, hraje fotbal, samá oslavička, jezdila jsem pro něj aby se mohl napít, maximální tolerance, jsme oba v očích našich kamarádů vzorem manželství, tolerance a humoru, byli jsme každý rok i na jedné dovolené bez dětí- tady sami. Hodně věcí jsme zvládli a děti byly vždycky samostatné, nebyl problém, že s námi všude nejsou, přály nám to a byly rádi, že jsem šastná, obvzl᚝ dcery, které byly starší to tak vnímaly. Nevím ale fakt jediné bude ta žárlivost, žárlil manžel často , ale tak nějak roztomile třeba když jsem mívala školní srazy. Vypadalo to, že pochopil už mnohé, ale s klukem a tím jak mužní je to čím dál tím horší. Strašně mě to mrzí.sad

Není tady

 

#7 16. 3. 2008 18:47

Slavek17
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 25. 8. 2007
Příspěvky: 1348

Re: krev neí voda

Ve vztazích to tak bývá, že jeden má rád víc a druhý míň. - Není to dobře, ale kdo to může poznat dopředu?

Ten kdo má rád míň se pak může uchylovat k různým diktaturám, podloženým zdánlivě rozumově velmi dobře zdůvodněnými argumenty.

Tady je třeba být na pozoru. A máme vztah skvělý, nebo narušený, zákony a dobré mravy platí stále.
Což znamená, že pokud se nám nějaký argument nezdá, pak ho máme posuzovat podle jednoho dobrého hlediska:
Jak bychom se na věc dívali, kdybychom ji zaznamenali u sousedů, v jejich rodině, mezi jejími členy?!
Připadala by nám normální?
Co bychom na ni říkali?

Pokud si odpovíme, že u sousedů to normální není, že se tam děje něco divného, pak to ZÁKONITĚ nemůže být akceptovatelné ani u nás.
stolt

Upravil(a) Slavek17 (16. 3. 2008 18:48)

Není tady

 

#8 16. 3. 2008 18:56

Slavek17
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 25. 8. 2007
Příspěvky: 1348

Re: krev neí voda

Tak mě napadá, třeba má manžel nějaké problémy, zdravotní, v práci....
kterých sisi nevšimla... třeba ho to žere....

Není tady

 

#9 16. 3. 2008 19:16

panda
♥♥-----
Registrovaný: 10. 3. 2008
Příspěvky: 28

Re: krev neí voda

Díky ještě jednou za snahu poradit, s manželem probíráme všechno do detailu, nemáme tabu, práci má sice na hlavu a nárazovou, ale to všechno spolu probíráme,hlásí že bude v práci např.déle  a tak za ty roky už vím, že kolikrát chce být sám vyčistit si hlavu, nejsem štěnice, dáváme si prostor pro koníčky a když mi zavolá , že půjde s kolegy na,,jedno,, není to problém ba naopak, jsem ráda, On totž neumí vypnout. Relaxovat. Pořád vnímá co se kolem něj děje, kdykoliv i když si třeba čte noviny.Před vánocemi jsem ho doslova vykopala na pánskou jízdu, musela jsem ho ubezpečit, že chci aby jel, že na tom nic není.Byl šastný, že jel ,vyblbnuli se popili a já mu to přála, dovezl fotky, já relaxovala po svým. Zaběhla jsem na solárko, dala si s dcerou kafčo a uklidila byt, aby se vrátil a já ho nezatěžovala, on totiž když uklízím má pocit, že musí dělat všechno se mnou. On mi  pomáhá a rád, nic co jsem po něm kdy chtěla nebyl pro něj problém. Jen co se zmíním, že potřebuji např.boty, můžu vzít jed na to, že příští nákupy budou hlavně proto, abych si ty boty koupila. Cítím, žes tím co teď mezi námi je trpí i on ,ačkoliv si hraje na tvrďáka, je to klubko emocí, je to takový papiňák, musí vypustit, i to beru(kdo je bez chyby). Já mu fakt ale nemůžu víc pomoct, a omlouvat se mu za to, že jsem si bez jeho dovolení syna pořídila. Chtěla bych jít do manželské poradny, ale sama bez něj? K čemu by to bylo. Jednou už jsem kontaktovala psycholožku, která slyšela samozřejmě jen moji verzi a konstatovala, že je problém opravdu v manželovi. Nejsem pro ultymáta, nikdy jsem žádné nedala a na žádné bych asi ani nepřistoupila, přijde mi to pod lidskou úroveň si tímto způsobem něco vynucovat, ale teď uvažuji, jestli to právě není to co jsem měla udělat již dávno.

Není tady

 

#10 16. 3. 2008 19:26

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: krev neí voda

Jak to tak čtu, tak si myslím, že tvůj manžel na tvého syna žárlí. Nemá ho rád a chtěl by, aby už odešel z domu a ty ses věnovala jenom jemu. Možná to tak není, ale já mám takový pocit.

Není tady

 

#11 16. 3. 2008 19:40

ita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 8. 2006
Příspěvky: 2003

Re: krev neí voda

Pando, podle Tvého popisu je manžel jasný "manipulátor". Takového si pořídila moje dcera. Je s ním šastná, nosí jí kytičky, tráví s ní každou volnou chvilku, pečuje o ni, neustále jí radí, vše za ni vyřizuje. Jenže... její nejstarší dceru už vypudil, když se snažil "vychovávat" - zákazy, příkazy, tresty i fyzickými. Tak ji zpracoval, že ona to brala jako pomoc. Měla jsem s dcerou báječný vztah, dokud nepotkala jeho. Dnes se snažím pomáhat alespoň jejím dětem.

Není tady

 

#12 16. 3. 2008 21:11

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 4. 2006
Příspěvky: 1367

Re: krev neí voda

Píšeš, že synovi je sedmnáct. Za nějaký čas bude plnoletý, kdyby byl ještě malý, měla bych asi jiný názor, musela bys to řešit radikálněji. Takhle bych Ti spíš poradila, abys byla mazaná. Zkus muže trošinku nauknout, říct mu, no za chvíli tady budeme sami, až se  kluk osamostatní, tak bychom na to měli trénovat, hele, víš co, pojedeme, půjdeme spolu sami...prostě někam. Prostě když víš, že kluk bude o víkendu doma, vytáhni toho svého někam ven. A jindy zase ho pošli samotného, a si užiješ kluka.

A když je syn Tvůj a muž Ti dal před pár lety zelenou v jeho výchově, nemá právo kontrolovat jeho pokoj, vypínat mu PC a podobně. To bych se asi hádala. Nenech syna žít s pocitem odstrčenosti. Má právo na klidný domov. Aby jednou, až bude odcházet bydlet sám, neměl pocit, že k tomu byl dostrkán a že jít musí...

Není tady

 

#13 16. 3. 2008 21:23

Kubula
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 5. 2006
Příspěvky: 1248

Re: krev neí voda

kalupinka napsal(a):

A když je syn Tvůj a muž Ti dal před pár lety zelenou v jeho výchově, nemá právo kontrolovat jeho pokoj, vypínat mu PC a podobně. To bych se asi hádala. Nenech syna žít s pocitem odstrčenosti. Má právo na klidný domov. Aby jednou, až bude odcházet bydlet sám, neměl pocit, že k tomu byl dostrkán a že jít musí...

Přesně, souhlas. Nechce se zúčastňovat jeho výchovy, fajn, nemusí, ale v tom případě a nemluví do toho, jak pokládá záchodové prkénko, to je bohapustá buzerace a šikana. A jakkoliv jsem obecně proti ultimátům, tak tady bych neváhala - bezva, že vám to jinak ve vztahu celkem klape, ale nechat šikanovat své dítě je věc, kterou by sis snad nemohla ani odpustit grater  Jestli se nechce zapojovat, může syna ZDVOŘILE ignorovat, ale cokoliv za touhle lajnou bych považovala za důvod k separaci dumbom

Není tady

 

#14 16. 3. 2008 21:29

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: krev neí voda

Souhlas s Kubulou.
Ona mu ted může cukrovat, že za pět let třeba syn odejde. Třeba jo a třeba ne. Za těch pět let se dá synovi ještě hodně ublížit. A přeci tam bude i dál mít "domov" i když bude mít svou rodinu. Snad bude jezdit k matce občas na návštěvu? S dětmi atd.
Jsem asi občas pro to aby děti šly brzo z domu a pro "přísnnější"výchovu,ale tady jsem jednoznačně na straně syna. A ještě hlavně vím,co jsou děti s LMD. Myslím že dle popisu matky se synek správá skvěle.


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#15 17. 3. 2008 7:50

Amriana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 3063

Re: krev neí voda

Ahojky.Tak si to tu tak čtu a přemýšlím, jak je možný, že mᚠtak hodnýho syna, kterej přece musí cítit, že ho Tvůj muž nemá rád a přesto je schopnej říct : mami on to má v sobě ...je takovej.Uvědomuješ si, že Tvůj syn je vlastně mnohem dospělejší než Tvůj muž?Já z tohohle postoje cítím : mami já to přežiju- kvůli Tobě, abys byla šastná....Víš v Tvým povídání mě zarazilo hodně věcí, třeba to, že si muž "počkal" až se vezmete a odstěhujete 100 km za prací a teprve po té přestal mít syna rád ???Druhá věc- to, že muž nikam moc nejde sám a doma se do všeho plete- Ty říkᚠpomáhá .. no co když to chce mít celý pod kontrolou??? ... a jen si tak chce zajistit Tvou vděčnost ? Přece se těžko zlobíme na někoho kdo pomáhá,kupuje nám boty atd ... přece si na takovým člověku nebudem hledat "mouchy" že ?Někdo tu říkal, že mu to připadá jako manipulace...upřímně mě to tak připadá taky.Taky jsi psala, že to vše "začalo" v synových 11 po pár letech soužití ... no podle mě to začalo dřív, jen sis nevšimla ...přece se láska k dítěti(i nevlastnímu) jen tak lusknutím prstů nevytratí?, třeba tam nikdy nebyla?, jen se Tvůj muž zvládal ovládat?...a pak jste se vzali a odstěhovali a měl vás všechny pod kontrolou a to ovládání nebylo potřeba???Na holky nežárlil ... to není konkurence a on možná toho Tvýho syna jako konkurenci bere?.... A potom to jak Tě "trestá" tím že nemluví, protože jsi "zlobila" - zastala se syna... to je čistá manipulace
Já mám taky syna- zatím je mu jen deset let a tak přemýšlím, co bych udělala já ... asi bych řekla svýmu muži ... poslouchej- láska se nedá vynutit, ale tím že nepřijímᚠa nenávidíš mý dítě odmítᚠkus mě a tím mě ztrácíš.Vím, že je Ti těžko a tohle celý moje psaní ber prosím spíš jako návod k přemýšlení než nějaký závěry, ale já osobně bych se postavila na stranu dítěte.Mámou nepřestane člověk být, když je dítěti 18, to je na furt a máma má chránit a hladit svý dítě i když je mu třeba 30.
Přečti si příběh Hoandry a možná budeš vděčná, že mᚠtakový dítě a budeš za něj líp bojovat.Držím palce, myslím na Tebe...


Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola. (Gloria Steinemová)

Není tady

 

#16 17. 3. 2008 19:30

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: krev neí voda

zdravím...hodně už tady bylo řečeno!!!!přikláním se k názoru,že tvůj manžel je manipulátor.,ale on asi za to nemůže..žárlí na syna aníž by si to uvědomil...Myslím ,jestli náhodou jako kluk ve věku tvého syna ,,neměl nějaký problém....Vždy spolu tak dlouho jste ,,nemůže být přeci zas tak špatný!!!!e ,ale fakt,že syn se chová dospěleji než tvůj manžel!!!!prostě bych s manželem zkusila znova o tom všem si promluvit,,,držím palce..a to zvládneš...


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#17 17. 3. 2008 19:48

Ladie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2007
Příspěvky: 2242

Re: krev neí voda

Nesouhlasím s názorem, že tvůj muž je manipulátor. Podle mě je (až na to chování k synovi) naprosto normální chlap, který doma pomáhá jak může - co by za to jiné ženy daly že stolt
Docela mě zaráží to, že se odmítl podílet na jeho výchově, že syna neoslovuje, nezdraví.... ale kontrolovat a buzerovat to jo. O tomhle bych si s ním opravdu pořádně promluvila.
A synovo chování je naprosto úžasné. Má tě moc rád a toleruje i chování otce, které by jiný puberák hned tak neskousl par

Není tady

 

#18 17. 3. 2008 19:55

Kubula
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 5. 2006
Příspěvky: 1248

Re: krev neí voda

Ladie napsal(a):

Nesouhlasím s názorem, že tvůj muž je manipulátor. Podle mě je (až na to chování k synovi) naprosto normální chlap, který doma pomáhá jak může - co by za to jiné ženy daly že stolt
Docela mě zaráží to, že se odmítl podílet na jeho výchově, že syna neoslovuje, nezdraví.... ale kontrolovat a buzerovat to jo. O tomhle bych si s ním opravdu pořádně promluvila.
A synovo chování je naprosto úžasné. Má tě moc rád a toleruje i chování otce, které by jiný puberák hned tak neskousl par

Možná není manipulátor, ale hodně mi přijde jako "control freak", tj. člověk, který musím mít (až patologicky) všechno pod kontrolou a absolutně nevydejchá, že by neměl. Jediný, co podle mých zkušeností platí, je hodně hlasitě zadupat a ukázat, že tudy panáčku ne. Od té doby, co jsem na "svého" freaka zadupala, mám relativně pokoj, ale je to pokoj za cenu, že neustále hlídkuju, aby zase nezačal vystrkovat růžky, a když začne, musím zase dupat. Celkem otrava dumbom - ale jestli ti ten vztah jinak stojí za to, tak je to možná cesta tillfreds

Není tady

 

#19 17. 3. 2008 20:03

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: krev neí voda

Pando,
omlouvám se, že budu příkrá. Mně ten Tvůj příspěvek prostě nadzvedl. Toho chlapa, Tvého manžela, bych vypakovala, že by si nestačil ani ten kufr vzít. Nemᚠpocit, že si ten Tvůj syn tu dvojitou smůlu na "tatínky" nezaslouží???? Já bych s takovým chlapem už ani nepromluvila, nemohla bych si ho vážit. Nepřeháněj svou vděčnost za to, že kus svého života prožil ve Tvé rodině. Jemu s vámi taky jistě zle nebylo. Jestli se necítí dobře, a jde sám k psychologovi a netýrá Tvé dítě.
V případě, že by se mi takhle začal chovat partner k mému děcku, bych vůbec nebrala v úvahu takové maličkosti, jakože občas umyje nádobí nebo mi koupí boty.
A tresty???? Co to je???  Nikdy jsem své děcko nemusela trestat a je z ní fajn mladá baba, která ví, co může a co už ne. Z duše nenávidím tresty typu neuděláš, vypneme na 3 dny počítač... K tomu bych se nikdy nesnížila. Je to primitivní.
Přeji Ti, abys měla brzy klid, ale za sebe říkám, že týpka, který najednou začne nesnášet mé dítě, bych velice rychle začala nesnášet já.

Není tady

 

#20 17. 3. 2008 21:01

Slavek17
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 25. 8. 2007
Příspěvky: 1348

Re: krev neí voda

Tercila je teda vostrá..... ale to co říká v té poslední větě je přesný.
V tom s ní naprosto souhlasím.
Nikdo nemá právo otírat se matce o její děti.
Ani nový partner.

A naopak tady je na místě, aby ses bila za své děti jako ta lvice!
stolt

Pěkně ukaž drápy a třebas i zuby... A rovnou manžílkovi naservíruj, že tvé děti
za tebou budou i v budoucnu jezdit, kdykoli se jim zlíbí (a taky ty za nimi).
tummenupp

Není tady

 

#21 17. 3. 2008 21:22

sunyata
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mama Earth
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 3745

Re: krev neí voda

Tvuj manzel ma nezpracovane traumaticke zazitky z detstvi, ktere si bohuzel "naprojektoval" na tveho syna a ten mu slouzi jako hromosvod. Buzerovani syna je uz psychicke tyrani a tebe se svym pasivnim postojem vidim jako spolupachatale. Je smutne, ze jsi to nechala dojit takhle daleko, syn muze mit psychicke nasledky, i kdyz ted se jevi ze to bere skoro s humorem.
Obavam se, ze tvuj muz trpi  patologii osobnosti, kterou nelze vylecit jen tak rozhovorem ci "zenskym sarmem" jak tu myslim navrhovala kalupinka.

Není tady

 

#22 17. 3. 2008 21:52

Slavek17
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 25. 8. 2007
Příspěvky: 1348

Re: krev neí voda

To co tady, holky, píšete o manipulaci a patologii osobnosti, je jistě k zamyšlení.
Ověřit, prověřit pravdivost těchto varování, může jen samotná panda...
Stačí, když se za syna radikálně postaví.
Z reakce pozná, zda máte pravdu. Jestli se stáhne a bude klid, je dobře.
Jestli ale si ale lajzne hrát uraženého mlčenlivého vlka, a své mlčení protahovat
víc, než je zdávo, pak je to zlé.... va

Není tady

 

#23 19. 3. 2008 7:29

vánek
♥♥-----
Registrovaný: 18. 3. 2008
Příspěvky: 30

Re: krev neí voda

Docela ze zájmen čtu tohle téma, měla jsem hodně podobný osud, akorát s tím, že můj partner, co řekl o klukovi byla pravda, že je lempl, línej, nic nedělá, neučí se atd. Bila jsem se jako lvice za syna, ale když mi otevřel oči ve druhém ročníku stř, školy -neomluvené hodiny, nevypracované úkoly,důtky, zjistila jsem , že má ,, nevhodné kamarády,, neměli žádné vzdělání , chodili do práce a syn viděl jen peníze, šel tedy taky ke škole ještě na brigádu, peníze měl- utrácet je však začal za cigarety, diskotéky a pivko... po 8 měsících skončil, chtěla jsem aby dodělal školu, kde sbíral 4ky a 5ky. Kamarádi mu radili a mi jsme to vyřešili s bývalým takto. Děti s LMD jsou zkrátka jiní , citlivější , milí, soucitní až moc s druhými,ale s malou vůlí něco dotáhnout. Tak když nepomohly domluvy ani hádky se synem.kdy Já byla na zhroucení- partner občas raděj přespal v práci a v očích syna jsem byla ta ,, nepříjemná matka,, tak v tomhle zakročil otec. Bydlí mimo Prahu, nevládne tam takové anonymní prostředí, vše je lépe kontrolovatelné - i kamarádi a tak šel synek světem. Otec mi věřil, že jsem udělala maximum a ,,oběma,, nám šlo jen o kluka, aby z něj něco bylo. Myslím si že cesta je vždycky nějaká, nemůžeme vidět chybu v tom, ženám někdo řekne o vlastním dítěti co si myslí. Bolí to, když to není nic potěšujícího, ale stojí to nejen za vytržení dítěte se spár, které ho mohou přivést na scestí, ale i by panda měla vědět, že manžel kdyby jí neměl rád tak by s ní už dávno nebyl. U nás to bylo podobné. A ten propad začal opravdu na střední škole. Na základce nebyl premiant, ale své povinnosti si plnil a nebyly žádné problémy. Vidím dneska problém v tom, že středoškoláci mají velice volnou morálku, to že má syn zameškané hodiny, jsem se nikdy nedozvěděla dříve než na tř, schůzce. A syn vlastně jen kopíroval to co prostě dělalo 75% třídy! Nevím kde je chyba, ale tohle by mělo být i proioritou škol, aby přílišná volnost nemotivovala ty jedince, kteří si v tomto věku sami se sebou nevědí rady. Syn se srovnal, proto vím, že prostředí vrstevníků a školy je velmi důležité

Není tady

 

#24 19. 3. 2008 10:45

D.
♥♥♥♥---
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 18. 3. 2008
Příspěvky: 438

Re: krev neí voda

Ahoj.

Při čtení Vašeho příspěvku mě mrazilo v zádech, vzpomínala jsem na svoje dětství.. a nemohu než souhlasit s Tercilou. Můj nevlastní otec se choval jako Vᚠmanžel(a hůře). Když dnes mluvím o svém dětství, tak používám výraz: psychické domácí týrání. Svoji mamku jsem dlouho omlouvala, asi stejně jako Vᚠsyn omlouvá Vašeho manžela(a Vás?).. každé dítě chce být milované..
Máte právo být šastná a to právo má i Vᚠsyn.. A nakonec, podle mě by žena měla být matkou(se vším co k tomu patří - i např. ochrana) svým dětem a ne partnerovi.. D.

Upravil(a) D. (19. 3. 2008 10:48)


Lidé jsou tak svobodní, jak chtějí. James Baldwin

Není tady

 

#25 19. 3. 2008 11:09

ita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 8. 2006
Příspěvky: 2003

Re: krev neí voda

D., souhlasím. Asi mám předpotopní názory, ale nechápu, jak se může matka nechat ovlivnit partnerem proti svým dětem. Prožívám to právě u své dcery, ten její "manipulátor" ji izoloval od nejstarší dcery, už i ode mne. A ona si myslí, že je šastná. Rozvrátil jí rodinu, další dvě děti budou mít stejné vzpomínky na dětství, jako mᚠTy. Než se objevil, měli jsme spolu hezký vztah, teď ho poslouchá, jako ovce a nechá ubližovat svým dětem.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů