Oznámení

2. listopadu : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

2. listopadu : Univerzální tvarohové těsto, ze kterého připravíte mnoho variant různorodých sladkých dobrot!

2. listopadu : Začátek adventu se každý rok mění. Letos si první svíčku na věnci zapálíme už 28.listopadu

#1 13. 3. 2008 14:49

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Antidepresiva u dětí

Máte s tím někdo zkušenosti?
Trochu se toho bojím. Přijde mi to brzo začínat s takovým svinstvem.

Není tady

 

#2 13. 3. 2008 21:22

konstance
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 3. 2008
Příspěvky: 755

Re: Antidepresiva u dětí

jak je to presne u deti, to nevim, ale antidepresiva nejsou az takove svinstvo. nejsou navykova a pro organismus nejsou nijak moc skodliva (prasek je prasek samozrejme). nejbeznejsi antidepresiva funguji na zpetnem vychytavani serotoninu. to je hormon ktery ovlivnuje dobrou naladu a kterou nas mozek vytvari pusobenim slunicka a svetla (proto ma vetsina lidi depku na podzim a v zime, nebo je aspon smutna a zasmusila, protoze serotonin se v podstate nevytvari). nekdo ma vsak depku hlubsi nez ostatni, muze mit proste takovou povahu, nebo to muze byt zpusobeno nejakym traumatem, ktere si prozil, nebo prostredi. je dobre hledat pricinu, neco se da vzdy zmenit k lepsimu. lecba prasky by mela probihat pul roku az rok, aby se hladina poradne srovnala, a pak by se to nemelo vracet a kdyz tak az po letech (ale mezi tim ma clovek dost casu aby si nasel zpusob jak tomu predejit). to je lecba dospelych. a pak taky existuji dalsi druhy antidepr. ale zas takovy expert nejsem. jaky je rozdil kdyz se jedna o dite nevim, ale vseobecne plati ze cim driv se neco zacne lecit, tim vetsi sance na uspesne vyleceni. ja bych se tomu tak nebranila ale urcite bych se poradila s co nejvice odborniky, vic hlav vic vi. jinak vas mozna prekvapi, ze u nas se pry kazdy 4. clovek leci na depresi, v severskych zemich kazdy 2.-3. (no moc slunicka si neuzijem, to tam na jihu, tam se jim to zpiva a tancuje :)jo a kdyztak pozor, prasky zabiraji az tak po trech tydnech a do te doby je to spis horsi, chemie v mozku pracuje, ale po 3-4 tydnech by se to melo zacit rapidne zlepsovat..

Není tady

 

#3 14. 3. 2008 7:39

Andromeda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 19. 11. 2006
Příspěvky: 2245
Web

Re: Antidepresiva u dětí

Konstance, nevíš, jestli se serotonin vytváří v mozku jen na základě působení sluníčka nebo i v jiných případech (a kdy)? (myslím ne na základě medikace ale přirozenou cestou)
Díky wink


Plýžením v plyš! tongue

Není tady

 

#4 14. 3. 2008 8:34

Sally
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 2. 2008
Příspěvky: 246

Re: Antidepresiva u dětí

Odkaz sem dát nesmím, tak zkopíruji co je na stránkách doktorka....cz

5. 11. 2004. Serotonin je jedním ze základních neurotransmiterů. Umožňuje komunikaci mezi jednotlivými synapsemi v mozku a ovlivňuje tak emoce, paměť, bolest, spánek i apetit. Přispívá také k celkovému pocitu pohody. Jeho nedostatek se projevuje depresí, poruchami spánku, nervozitou až agresivitou. Hladina serotoninu se dá ovlivňovat chemickými léky i přírodními prostředky.
1) L-Tryptofan
Mozek syntetizuje serotonin z tryptofanu, aminokyseliny, která se dostává do těla potravou. Vysoký obsah tryptofanu se nachází v banánech, avokádu a mléčných výrobcích. Dále tvorbu serotoninu přímo podporují následující potraviny: maso (zejména krůtí a lososí), vejce, celozrnné pečivo, švestky, rajčata, ořechy, luštěniny a zelená listová zelenina.
L tryptofan lze též zakoupit jako potravinový doplněk.

2) Rozchodnice růžová
Adaptogen Rozchodnice růžová obsahuje účinné látky jménem rosavin a salidroside, které zvyšují hladinu serotoninu v mozku, čímž snižují depresi. Navíc má Rozchodnice růžová pozitivní účinky na sexuální funkce, imunitní systém, paměť a celkovou regeneraci organismu.

3) Noni
V roce 1993 byl ve šťávě noni zjištěn skopoletin a serotonin, později rovněž melatonin. Vědci došli k závěru, že tyto hormony spolupracují mezi sebou a ve spojení s xeroninem zmírňují napětí a stres, podporují úpravu biologického rytmu spánku a bdění, menstruačního cyklu, napomáhají zlepšení nálady a uvolnění. Podporují rovněž procesy regenerace a restaurace poškozených buněk.
Melatonin a serotonin působí podpůrně při léčbě depresí, fobií (strach z výšek), břišních křečí v době menstruace a premenstruačního syndromu. Upravují psychický stav a spánek, regulují biorytmus spánku a bdění a zpomalují proces stárnutí buněk.
Pro osoby, které využívají mobilní telefon, je důležité vědět, že jsou ohroženy škodlivým působením elektromagnetického záření, způsobujícím postupnou ztrátu neurotransmiterů v mozku, což může být příčinou vážných nemocí! Podle amerických vědců melatonin a serotonin působí jako ochrana proti tomuto postupnému procesu.

4) Kudzu
V r. 1989 vědci z univerzity Severní Karolíny uveřejnili první zprávu na téma kudzu, v níž konstatovali, že kořen této rostliny stabilizuje nervový systém, neboť podporuje produkci hormonů serotoninu a dopaminu v mozku. Díky kudzu zůstává serotonin a dopamin déle v oběhovém ústrojí. Dále se též kudzu podílí na procesu zpomalování rozkladu etanolu na škodlivý aldehyd kyseliny octové a podporuje regeneraci alkoholem zničeného organismu.

5) Fototerapie
S cílem stimulovat zvýšení syntézy serotoninu se pacientům doporučuje fototerapie, obzvláště v zimě, kdy je zkrácená doba slunečního světla. Fototerapie depresivních pacientů byla velmi rychle přijata a praktikována na desítkách klinických pracovišť. Osvětlení světlem o intenzitě 10 000 luxů má trvat 30 minut denně, 2500 luxů 1 až 2 hodiny denně, pokud možno ráno po probuzení. Zatímco účinek farmak nastupuje po několika dnech až týdnech užívání, výsledky mnoha studií ukazují, že zlepšení depresivních symptomů nastává již po jedné hodině osvícení.

NEZDRAVÉ ZPŮSOBY:

6) Nikotin a alkohol
Obě tyto drogy podporují uvolňování serotoninu na nervových synapsích. Způsobují tak, že člověk má zlepšenou náladu, uvolní se a na chvíli zmizí starosti i úzkost. Pokud však "nepřikrmujeme" tento stav a nedráždíme serotoninové receptory znovu a znovu tím, že dál a dál pijeme a kouříme, což má samozřejmě plno vedlejších negativních účinků na zdraví organismu, pak dochází k nedostatku serotoninu a vzniku deprese. Mnohem vhodnější je proto podporovat tvorbu serotoninu potravou, popřípadě výše zmíněnými potravinovými doplňky, které nacházejí uplatnění právě při zmírňování abstinenčních příznaků při odvykání od alkoholu a kouření.

7) Čokoláda
I čokoláda může vytvářet závislost, protože obsahuje kromě serotoninu a tryptofanu i plno dalších látek, které mají stimulační účinek na nervový systém.

snad ti to k něčemu bude
Jinak antidepresiva jsou i u dětí plně na místě, když jsou třeba, on ten vývoj dítěte, které je v depresi, není takový jak by měl být, to dítě vyrůstá pak v "černém světě" a to není dobrý začátek. Je ale nutné najít antidepresiva, která sednou, což může trvat.

Není tady

 

#5 14. 3. 2008 13:01

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Antidepresiva u dětí

Děkuji za informace.
A je problém to pak vysadit? Co se stane s dítětem, kterému se antidepresiva vysadí?

Není tady

 

#6 14. 3. 2008 16:10

Sally
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 2. 2008
Příspěvky: 246

Re: Antidepresiva u dětí

Antidepresiva se berou pod lékařským dohledem a stejně tak se i vysazují. Vysazují se  v době, kdy pominuly příčiny, kvůli kterým se nasadily, z toho vyplývá, že je jako mámy nesmíme vysadit, když nám se zdá.... Pokud jsou to léky "silnější" vysazují se postupným snižováním dávky. Stejně tak jako dlouho trvá nástup jejich účinku tak i po vysazení není změna ze dne na den (pokud nejde o silné léky), berou se dlouho, tak min 4 měsíce, až půl roku rok. Mluvím jen o dětech, které nemají psychiatrické onemocnění, trpí třebas depresí vázanou k životním situacím nebo věku.

Není tady

 
NÁŠ TIP:

    Zápatí

    Powered by PunBB 1.2.24c
    © Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
    Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
    Ochrana osobních údajů