Ozn�men�

30. listopadu : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

30. listopadu : Pracny, zázvorky a anýzky. Trojice voňavého cukroví, bez kterého nejsou Vánoce!

30. listopadu : Originální vánoční dekorace. Stačí pár klacíků a bílá barva.

#1 6. 3. 2008 10:47

Bennie
♥------
Registrovaný: 8. 5. 2007
Příspěvky: 24

skolioza

Máte někdo zkušenosti s timto onemocněním popř. zda Vám pomohla Dornova metoda či operace?

Není tady

 

#2 6. 3. 2008 22:25

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: skolioza

no, skoliozu sem měla jako malá, začínala sem mít hrb, když sme začala závodně plavat a ted mám záda téměř rovná i když už neplavu..takže mě pomohla tahle činnost....

Není tady

 

#3 31. 10. 2012 15:50

MadlaDockalova
♥------
Registrovaný: 29. 10. 2012
Příspěvky: 7

Re: skolioza

Já zkušenosti mám, ale se slabší formou. Pomohl mi pravidelný sport, lehčí cviky na záda - pozor na těžké zátěže - přece jenom záda namáháme nerovnoměrně. Také jsem cvičila půl roku s trenérkou v posilovně. Bylo to ale hodně drahé, za trénink jsem dala třeba 500Kč, ale zase bylo dobré, že mě pohlídala, jestli se nehrbím a podobně, protože člověk má tendenci na to zapomínat, jakmile ho nikdo nekontroluje :-)

Potom masáže, ale je důležité, aby byly spíše relaxační, protože silný tlak skolíóze nesvědčí. Je třeba uvolňovat svaly okolo páteře, protože jedna strana je pernamentně namáhaná více. Cviky jako hluboký předklon, vyvěšení se z pasu a nebo pro ty silnější střecha z jógy a ještě hodně dalších.

Plavání je super, jenomže mně se po měsíci chození na bazén objevil ekzém, takže jsem musela přestat. Ale jinak mi to doporučoval i doktor a rehabilitační asistentky.
Další co mi pomohlo - sezení na overballku v práci - nutí mě sedět rovně. Dobré jsou i zdravotní židle, třeba Spinalis, ale pro mě moc drahá záležitost. V tom sezení se toho dá pokazit nejvíc, protože přecejenom prosedíme celý den.
Stejně tak spánek. Měla jsem zdravotní matraci - tuhletu http://www.kralovske-spani.cz/matrace-c … 80-26.html - ale musím se přiznat, příliš mi to nepomohlo. Spíše jde o spací polohu - já spím na boku, tak polštář mezi nohama a mezi hlavou a ramenem.
Držím palce, skolióza je řehole. Musíme na ni myslet opravdu při všem, co děláme.

Není tady

 
NÁŠ TIP:

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů