Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#126 25. 3. 2008 14:36

Alosek
Host

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Tak to jsou super "novinky". U nás to takhle kdysi probíhalo. A jsem ráda, že momentálně už nic podobného řešit nemusím, bylo to na hlavu wink

Upravil(a) Alosek (25. 3. 2008 14:37)

 

#127 25. 3. 2008 15:11

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Dobrá hádka, ale opravdu o ničem, každá strana jen to své jediné a jedinečné. Mimochodem tohle s právem nemá co společného, pokud nenavrhnete panu ministrovi text nového zákona o rodině. Jinak veškerá tato debata má takový vliv jako postavení země v mléčné dráze, tj plkání o ničem. Tkaže bych doporučoval toto řešit na psychologické a nebo jinde.!


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#128 25. 3. 2008 15:29

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 2. 2006
Příspěvky: 14365

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Tak zacni vypracovavat navrh wink
Ja navrhujem aby tam bolo pevne zakotvene ze
- dieta a narok rovnako na oboch rodicov
- ze matka nieje nic viac len jeden z dvoch rodicov
- ze rodic je povinny sa starat o VSETKY potreby dietata, nielen tie financne
- kludne preskumavat vhodnost rodicov k vychove dietata (ako Klubko pisalo minule o nejakej inej krajine ...)
- prepracovat system vyzivneho tak, aby s nim nemohli vyje*avat ani zapskle fuchtle ani podnikatelia
- prisne postihovat neplnenie si vyzivovacej povinnosti
- prisne postihovat fuchtle ktore zneuzivaju vyzivne ak sa to podari preukazat
...
- nevhodnych rodicov strielat za pochodu (uz mam objednany nepriestrelny oblek i helmu)

Upravil(a) Oxi (25. 3. 2008 15:37)


http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

 

#129 25. 3. 2008 17:42

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Oxi napsal(a):

myslis ten ambin? smile

ano Oxi, myslel jsem ten Ambin příspěvek smile

Není tady

 

#130 25. 3. 2008 17:45

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Oxi napsal(a):

Tak zacni vypracovavat navrh wink
Ja navrhujem aby tam bolo pevne zakotvene ze
- dieta a narok rovnako na oboch rodicov
- ze matka nieje nic viac len jeden z dvoch rodicov
- ze rodic je povinny sa starat o VSETKY potreby dietata, nielen tie financne
- kludne preskumavat vhodnost rodicov k vychove dietata (ako Klubko pisalo minule o nejakej inej krajine ...)
- prepracovat system vyzivneho tak, aby s nim nemohli vyje*avat ani zapskle fuchtle ani podnikatelia
- prisne postihovat neplnenie si vyzivovacej povinnosti
- prisne postihovat fuchtle ktore zneuzivaju vyzivne ak sa to podari preukazat
...
- nevhodnych rodicov strielat za pochodu (uz mam objednany nepriestrelny oblek i helmu)

pod to se klidně podepíšu smile

Není tady

 

#131 25. 3. 2008 21:06

x21365
Host

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Oxi napsal(a):

Sa mi paci ako sa daju vase nazory rozdelit do kategorii podla toho, ci ste nova partnerka alebo stara, s vlastnymi detmi alebo bez ... ale furt sa mi zda, ze hrabete nie pre vlastne deti ale pre seba a za deti to len uspesne maskujete (niekolkym malo vynimkam, u ktorych mam pocit, ze su vpoho sa ospravedlnujem).
Ze sudnictvo v CR stoji za <|> je nesp.orne.
(Alosku to vies, sudcovia su len ludia a v CR(pre rypalov asi aj v SR-ale nezijem tam takze nehodnotim) asi zvlast vyberani - mozno pri psychotestoch u MP - vyssie cisla k PCR, stred k MP a najnizsie k Justice)
Ale zakon hovori jasne a teoreticky v prospech dietata. Dieta (a je u pr... vas pohlad ci novy pankhart ma alebo nema na nieco narok), ma pravo podielat sa na zivotnej urovni OBOCH rodicov. Takze ak vam nedochadza, ak ste si zalozili novu rodinu a vas/a NM(D) uz ma dieta, vy tomu cloveku (partnerovi) zvysujete zivotnu uroven, to je ten dovod, preco niekedy sud zaujimaju vase prijmy.
A pre stekny co si myslia ze ich deti su najdolezitejsie a tie ostatne nemaju narok: deti su si rovne, bez ohladu na farbu, pohlavie, debilitu rodicov alebo hrabivost matiek.

Misa II, netusil som ze je este stale v tebe tolko zloby a nenavisti ...

Oxi, ty zas dneska jedeš co ? wink Tak to sorry, ale zvoba a nenávist tu dnes kape hlavně z tebe, koukám že všechny jen hrabem , jj.........
A|hele, já si teda nebudu hrát na " matku Terezu " v tom smyslu, že mě blaží pomyšlení a jsem ráda, že bývalý zvyšuje životní úroven dětem, které nejsou jeho, tím spíš , že ty cizí děti mají OBA rodičw a ano, jsou mi u zadku . To není zloba ale realita smile  - tohle tě tak nadzvedlo ?Mi to překvapuje , pokud vím tak zrovna ty bys za dceru dejchal a už vídím, jak jí " ochuzuješ " . Ráda dětem pomůžu, ale sama rozhodnu jakým. stolt

 

#132 25. 3. 2008 21:11

x21365
Host

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Co je na peci o zdrave a normalne sa vyvyjajuce dieta tak vycerpavajuce? Sakra to by som rad vedel. Ale asi na tom nieco bude, ked dieta nosi v tyzdni ked je u matky poznamky ze si nieco zabudlo, ze nemalo ukol, nema zastruhane tuzky ... matky to pravdepodobne dost vycerpava ... najma take, pre ktore su zivotnou energiou prachy..................

Oxi, tak přestan furt bulet a něco s tím dělej, zažádej si o svěření do vlastní péče , a ano, začni bojovat za svůj život s dcerou. To že tu budeš předem skuhrat, že nemᚠnárok ....sakra, jsme se o tom bavili. Mluvením totiž nic nevyřešíš, je potřeba i něco udělat pussasmile

Upravil(a) Misa II (25. 3. 2008 21:11)

 

#133 25. 3. 2008 21:53

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 2. 2006
Příspěvky: 14365

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

koukám že všechny jen hrabem
nie, vsetky nie, par ferovych a podla mna "normalnych" v tomto ohlade som tu uz cital wink
Mi to překvapuje , pokud vím tak zrovna ty bys za dceru dejchal a už vídím, jak jí " ochuzuješ "
hmm, toto je to, co nechapem ... ani keby som polovicu penazi co mam daval kojenaku nemal by som pocit ze ju ochudobnujem
zažádej si o svěření do vlastní péče, a ano, začni bojovat za svůj život s dcerou
evidentne si necitala co som napisal:
- dieta ma narok rovnako na oboch rodicov
Mluvením totiž nic nevyřešíš, je potřeba i něco udělat
si si ista ze vies o vsetkom, co robim? yikes


http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

 

#134 25. 3. 2008 22:42

x21365
Host

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Ale Oxi , pleteš to všechno dohromady smile
Tady byla diskuze o výši alimentů a o tom, jak noví partneři / partnerky a jejich děti ovlivnují výši výživného .
To nemá s kojenákem a adopcí dětí na dálku co dělat / mmch, moje děti si ty adoptované vybraly sami smile /.
A pokud chceš příklad konkrétně na tebe, tak už ted si nepříčetný, kolik budeš muset platit, já se ti na jednu stranu ani nedivím ,ale moc by mě zajímalo, až se např. tvé bývalce narodí dítě , a ty budeš platit i na něj , jestli nebudeš prskat a jistě by si ty peníze raději spořil na dceru. Asi tak . Ajestli si od minulého týdne podnikl nějaké kroky tak hurá tummenuppgodlike
Jinak dámi a pánové rodna , z vašeho psaní jsem pochopila, že výše příjmů nového partnera by se měla započítávat , když bere hodně - to aby výživné bylo co nejvyšší nebo aby se naopak platilo co nejmín. lollol .
No , a proto já prostě zastávám názor, že ty příjmy by se zohlednovat měli pouze v tom případě, že založí bývalý partner novou rodinu a má nové děti. To naprosto chápu, pak má i novou vyživovací povinnost.
Ty zákony jsou prostě v některých případech postavený na hlavu a zbytek vykoná soudce - či soudkyně dumbom


amba napsal(a):
Jen mi vadí, že se do výpočtu výše alimentů zatahují noví partneři. Dítě má otce i matku a podle výše JEJICH příjmů a vyživovacích povinností by měly být alimenty určené, bez ohledu na jejich další partnery. Pokud nový partner svými příjmy výrazně zvyšuje životní úroveň nové rodiny, tedy i partnera, je to jeho rozhodnutí, se svými penězi si totiž může nakládat jak chce, investovat je kam chce a dávat komu chce. Proto existují předmanželské smlouvy a rozdělený majetek. Jednodušší varianta - páry se vůbec neberou.

Já souhlasím, to je ono. A už se mi nechce rozepisovat to znova ......... páč mě to nebaví rodna

A já bych snad když to tu tak čtu byla pro to, aby se dítěti založil účet, na který by oba rodiče posílal výživné  ve výši, jaké by určil soud, ten by stanovil poměrnou částku na nájem a jídlo, které dítě potřebuje a který by ten rodič, co ho má v péči mohl každý měsíc vybírat a dále by se všechny potřeby dítěte jako obědy, kroužky, oblečení apod. platilo z toho. Pak by přestao to věčné obvinování jedním a druhým, kdo komu přispívá a kdo čeho zneužívá.
Pro rejpaly , je to čistě hypotetická záležitost, je mi jasné že sem někdo přijde s tím, jak si nechat proplatit zmrzlinu dumbomdumbomsmile

Upravil(a) Misa II (25. 3. 2008 22:42)

 

#135 25. 3. 2008 23:46

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Misa II napsal(a):

A já bych snad když to tu tak čtu byla pro to, aby se dítěti založil účet, na který by oba rodiče posílal výživné  ve výši, jaké by určil soud, ten by stanovil poměrnou částku na nájem a jídlo, které dítě potřebuje a který by ten rodič, co ho má v péči mohl každý měsíc vybírat a dále by se všechny potřeby dítěte jako obědy, kroužky, oblečení apod. platilo z toho. Pak by přestao to věčné obvinování jedním a druhým, kdo komu přispívá a kdo čeho zneužívá.

To by bylo možné jen kdyby se pro rozhodování použil zdravý rozum - takže smůla - nic takového nebude hmm.

Jinak Míšo, promiň, ale tohle si neodpustím, to mne hodně pobavilo:

Misa II napsal(a):

Jinak dámi a pánové rodna , z vašeho psaní...

Že by už dámi byli měkčí než chlapy? lollollol
lollollol praštilo mne to do očí, protože s dcerou píšeme každý den diktáty, tak se nezlob lol

Není tady

 

#136 26. 3. 2008 0:05

x21365
Host

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Ježiši gloriagloria , já jsem fakt prase. Když já to píšu ve spěchu a nečtu po sobě dumbomdumbomdumbom
Teda , tuhle jsem si něco pročetla zpětně a našla tam asi 12 hrubek, což je na zabití a neomlouvá mě ani to , že neustále přepínám klávesnici a už to vypadá, že neumím česky , protože písmenka vynechávám apod.
Ale tohle je fááákt děs a běs dumbomdumbomdumbom, a to jsem nedávno dělal dětem přednášku dumbom, že neumí psát česky.
To je opravdu jako  vydle nebo miš. Tak já to po sobě budu muset začít číst rodnarodnarodna

Petře, měkčí nééé ....spíš lechčí lollollol

 

#137 26. 3. 2008 10:25

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Oxi napsal(a):

Tak zacni vypracovavat navrh wink
Ja navrhujem aby tam bolo pevne zakotvene ze
- dieta a narok rovnako na oboch rodicov
- ze matka nieje nic viac len jeden z dvoch rodicov
- ze rodic je povinny sa starat o VSETKY potreby dietata, nielen tie financne
- kludne preskumavat vhodnost rodicov k vychove dietata (ako Klubko pisalo minule o nejakej inej krajine ...)
- prepracovat system vyzivneho tak, aby s nim nemohli vyje*avat ani zapskle fuchtle ani podnikatelia
- prisne postihovat neplnenie si vyzivovacej povinnosti
- prisne postihovat fuchtle ktore zneuzivaju vyzivne ak sa to podari preukazat
...
- nevhodnych rodicov strielat za pochodu (uz mam objednany nepriestrelny oblek i helmu)

k ad 1 Úmluva o právech dítěte,
k ad 2 žekni to ženám a hlavně čarodějnicím na OPD
k ad 3 definuj co je třeba moc vágní viz ustanovení stávajícího zákona o rodině
k ad 4 tohle nelze, že bys hnal budoucí matkuz a otce ka IQ test smile
k ad 5 no konečně slovo do pranice uvážím sežeň na 10 000 podpisů pod petici
k ad 6 jak nucené práce, posezení po škole nebo po domácnosti?
k ad 7 ano souhlasím vypálit lilii nebo nasadit pás cudnosti?
Asi dva body bych já osobně bral aza vhodné. Jinak je to vše jen a jen v lidech


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#138 26. 3. 2008 10:38

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

No jak jsem řekl, tato debata je tak trochu off topic a mimo mísu. Vše je v lidech jejich myšlení a přístupu. Jak se říká blb zůstane blbem a pitomec pitomcem. Tohle je skutečně dost individuální, ale současně podnětné v tom, že mnoho lidiček si řekne to snad ne a nebo naopak tohle a ještě hůř, já to tomu koko**vi zavařím jen aby věděl že ten svůj oc**s nemá strkat jinam. A navíc já jsem ta nejubožejší a nejopuštěnejší blablabla.
Z Oxiho je něco dobrého, bo by se dalo na tom i pracovat. Bylo by daleko jasnější že pán z 20 000 po 5000 na nájem a 3000 na jídlo a 2000 na osobní  může dát 25% ze zbytku příjmu a dost. Ostatní je jen na něm. Hned vidím jak svaz čarodějnic bude říkat to je málo, Ale ruku na srdce dáváme to těm děckám když jsme s nima v úplné rodině? Aje mi jedno zda dotyčný pán bydlí pod mostem nebo je gigolo, či bydlí nad poměry. Ano i opak je pravdou, že mnoho mužů bude tak dlouho s matkou že matka raději skočí z okna.... I to je onen důsledek nuceného svazku rodičů. Ale i opak je pravdou no ženy jak by vám bylo kdyby jste byly na pozici že muž dostane dítě a vy máte platit toto jak jsem napsal. Už vidím to hořekování jak matka je biologická a jak dítě musí být opečováváno a jak ten chlap to nezvládne. blablabla. Dámy ruku na srdce my to umíme  jen si přiznejte že by jste měli pocit zmaru a nenaplněnosti, a jen to z vás dělá ony "fůrie" a lovkyně "alimentů".
A co se týče chyb, proboha lildi. Jsme jen lidi omylní a nedokonalí. Nějaká ta chybka se vloudí kór u těchto blech. Zízám na to s brejlema a stejnak vidím hov**. podstané je víc obsah myšlenky než pravopis, gramatika a slovosled.
Tak jak dál?


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#139 26. 3. 2008 11:19

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

ženy jak by vám bylo kdyby jste byly na pozici že muž dostane dítě a vy máte platit toto jak jsem napsal

Aby ses nedivil - kdysi jsem se nechala před jedním právníkem slyšet (a myslela jsem to vážně), že v případě rozvodu bych klidně nechala všechny 3 děti školního věku manželovi a budu na ně platit určené výživné - a dozvěděla jsem se, že jsem pěkná potvora, anžto by dětičky strádaly, protože matky nikdy nemají tak velký plat a navíc by otec musel dělat všechny domácí práce a jak by k tomu přišel... Když jsem se zajímala, jak k tomu přijdu já, bylo mi řečeno, že matky přece děti, domácnost a zaměstnání zvládnou vždycky - rozuměj bez alíků či pomoci tatínka.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#140 26. 3. 2008 11:27

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

helena napsal(a):

ženy jak by vám bylo kdyby jste byly na pozici že muž dostane dítě a vy máte platit toto jak jsem napsal

Aby ses nedivil - kdysi jsem se nechala před jedním právníkem slyšet (a myslela jsem to vážně), že v případě rozvodu bych klidně nechala všechny 3 děti školního věku manželovi a budu na ně platit určené výživné - a dozvěděla jsem se, že jsem pěkná potvora, anžto by dětičky strádaly, protože matky nikdy nemají tak velký plat a navíc by otec musel dělat všechny domácí práce a jak by k tomu přišel... Když jsem se zajímala, jak k tomu přijdu já, bylo mi řečeno, že matky přece děti, domácnost a zaměstnání zvládnou vždycky - rozuměj bez alíků či pomoci tatínka.

Ale já tě chápu, dokonce takové případy znám kdy matzky odchází a vše valí na tatínky. je to možná dobré možná zlé, ale spíš mi šlo o ty dámy co tu jen hořekují jak ony musí to dítě a ty alimenty mít a jak ten jejich BM je zlotřilec. Jistě vyjímky jsou v obou táborech.


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#141 26. 3. 2008 12:37

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 2. 2006
Příspěvky: 14365

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

helena napsal(a):

ženy jak by vám bylo kdyby jste byly na pozici že muž dostane dítě a vy máte platit toto jak jsem napsal

Aby ses nedivil - kdysi jsem se nechala před jedním právníkem slyšet (a myslela jsem to vážně), že v případě rozvodu bych klidně nechala všechny 3 děti školního věku manželovi a budu na ně platit určené výživné - a dozvěděla jsem se, že jsem pěkná potvora, anžto by dětičky strádaly, protože matky nikdy nemají tak velký plat a navíc by otec musel dělat všechny domácí práce a jak by k tomu přišel... Když jsem se zajímala, jak k tomu přijdu já, bylo mi řečeno, že matky přece děti, domácnost a zaměstnání zvládnou vždycky - rozuměj bez alíků či pomoci tatínka.

heleno ale to je pravnik pekny idiot


http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

 

#142 26. 3. 2008 12:40

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 2. 2006
Příspěvky: 14365

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Miso, je jedno aky priklad dam, urcite si velmi dobre pochopila co som chcel povedat. A to ze pokial by mal tvoj BM dalsie dieta je to len pankhart, ktory uziera tvojim detom (vasim spolocnym) ale ak by si ty s novym partnerom mala dalsie dieta, bolo by to uplne OK. Hmmm ...


http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

 

#143 26. 3. 2008 12:55

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Pisatel - "vše valí na tatínky" - co je to proboha za výraz? Skoro to zní, jako bys chudáky tatínky litoval, jak na ně ta lavina (kterou mají holky denně) spadne.

Oxi - řekl´s to ty http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png, já si to tehdá mohla jen myslet.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#144 26. 3. 2008 13:03

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 2. 2006
Příspěvky: 14365

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

helena napsal(a):

Pisatel - "vše valí na tatínky" - co je to proboha za výraz? Skoro to zní, jako bys chudáky tatínky litoval, jak na ně ta lavina (kterou mají holky denně) spadne.

To je moj nesplneny sen tongue Ale prihluply sen ...


http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

 

#145 26. 3. 2008 13:27

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Oxi, můžeš mi říkat teto Kateřino :-)

Pokud jste i stavěli vzdušné zámky, není vaše práce ztracená, když si pod ně postavíte základy.

Neodpoutávej se nikdy od svých snů! Když zmizí, budeš dál existovat, ale přestaneš žít.

Nejbláhovější sny dávaly lidem odjakživa největší sílu.

Přejít ze sna do skutečnosti není tak těžké, je to jedna dvě a člověk se okamžitě přizpůsobí. Těžké je rozhodnout se opustit sen a vstoupit do skutečnosti. Vyžaduje to úžasnou sílu vůle a je to tím t잚í, čím víc narostl sen.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#146 26. 3. 2008 17:39

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Petr: "dost často tady čtu názor že rozvedený muž který má vyživovací povinnost by si už neměl zařizovat dalšího potomka s novou přítelkyní, páč je to nezodpovědné a svému prvnímu potomkovi nebude moci dát vše na co si ukáže. Podle mne je to z výchovného hlediska špatně."

Petře, momentálně na všechno nazírᚠočima "osamostatnělého" chlapa, který jakoby bojuje za svou možnost se třeba ještě oženit "s tou pravou" atd. (Určitě si dělej, co chceš! big_smile) Ale uvažuj jinak bez ohledu na tuto debatu - vždy Ty přece i u původní rodiny samozřejmě snad přemýšlíš, pokud nejsi primitiv, kterému je budoucnost ukradená, zda na druhé, třetí... dítě mᚠfinance nebo ne. Jestliže jsi nezaměstnaný, případně vydělávᚠubohých pár tisíc, ze kterých nejsi schopen našetřit ani na auto, které by dovezlo děcko k doktorovi, ani na levnou dovču atd., neříkej mi, že se pustíš do druhého potomka (a je jedno, jestli s první nebo druhou ženou).

A jako matka jedináčka bytostně nesouhlasím s Tvým tvrzením, že pokud mᚠjedno dítě, je v tom cosi nevýchovného. Protože ani to moje dítě zdaleka nemá všecko a musí si určitě věci zasloužit. Není to počtem dětí, ale způsobem výchovy!!! Osobně znám tvrdé sobce, pocházející ze čtyř sourozenců tongue smile.

Jo, mimochodem, a třeba já jsem ani zdaleka nepsala o tom, že by dítě z prvního manželství mělo dostat, na co si ukáže. Já jsem psala o tom, jak se asi budeš cítit, až nebudeš mít prachy na to, abys dopřál svému děcku solidní střední školu (a to je podstatný rozdíl) wink.

Upravil(a) Tercila (26. 3. 2008 17:44)

Není tady

 

#147 26. 3. 2008 20:52

x21365
Host

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Oxi napsal(a):

Miso, je jedno aky priklad dam, urcite si velmi dobre pochopila co som chcel povedat. A to ze pokial by mal tvoj BM dalsie dieta je to len pankhart, ktory uziera tvojim detom (vasim spolocnym) ale ak by si ty s novym partnerom mala dalsie dieta, bolo by to uplne OK. Hmmm ...

Tak já fakt nevím, budto neumíš číst ale tohle jsem neřekla, přesně naopak, viz věta ........................že založí bývalý partner novou rodinu a má nové děti. To naprosto chápu, pak má i novou vyživovací povinnost...........
Já celou dobu mluvím o " cizích dětech ", které mají oba své rodiče. A končím, páč to evidentně pochopit nechceš a překrucuješ to a mě to  nebaví. smile

PS : Ted odešla Dakota, takže ti gratuluju tummenuppgodliketummenuppgodlike winkvissla

 

#148 26. 3. 2008 21:00

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 2. 2006
Příspěvky: 14365

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Vies, ja som nepisal ani o tebe, ja som to pisal tym ostatnym. Tebe patrila len posledna veta. Preto bola volnymi riadkami oddelena od zvysku textu.

Dakujem. pussa


http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

 

#149 26. 3. 2008 21:28

majkafa
Host

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

helena napsal(a):

Nejbláhovější sny dávaly lidem odjakživa největší sílu.

Děkuji. pussa

 

#150 26. 3. 2008 21:31

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

helena napsal(a):

Pisatel - "vše valí na tatínky" - co je to proboha za výraz? Skoro to zní, jako bys chudáky tatínky litoval, jak na ně ta lavina (kterou mají holky denně) spadne.

Oxi - řekl´s to ty http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png, já si to tehdá mohla jen myslet.

Ale Heli to snad ne. Já jen tady se snažím vysvětlit jedno. Maminky tady lajou otcům, jak se o dětičky nestaraj, jak jsou nevěrní a jak když se rozváděj na dětičky nechtěj platit. Jen papouškuji. Když tatíne nakonec něco "urve" tak je to nezodpovědné jak to möhou soudy dopustit že děti tatínkovi a nebo jak málo mají paltit. A když tady řeknu, že dobrá tak tatínkové nástup matky my se o ně postaráme tak zas vše valím na tatínky opravdu nechápu.


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů