Oznámení

8. června : Vážení uživatelé, v současné době pracujeme na vylepšení stránek Babinet.cz, což může způsobovat občasné výpadky či problémy spojené zejména s přihlašováním. Na odstranění problémů a doladění detailů usilovně pracujeme. Děkujeme za pochopení.

8. června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

28. května : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

#101 25. 3. 2008 9:14

Alosek
Host

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Oxi, tak s těmi soudci jsi mě dostal lol

A jinak... nebyla jsem v té situaci a nevím, jestli budu, ale teď si neumím představit, že bych děti partnera dělila na "moje-naše" a "tvoje-vaše"... asi bych chtěla, aby hlavně měly všechny pocit, že jsou milované, chtěné a mají všechno, co potřebují. A peníze to na prvním místě rozhodně nejsou.
Možná je to ovlivněné i tím, že mám kamarádku (narodila se ve stejný den jako já), která pracuje v dětském domově - vede jednu "rodinu". Moc si jí vážím, protože je to úžasná žena, která právě tyhle rozdíly nedělá. A já jí rozumím... a bylo mi s nimi se všemi vždycky moc dobře.

 

#102 25. 3. 2008 10:13

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Míšo II pěkně a k čemu tolik slov stačilo konstatovat že je to vše v pr-****
zaujala mě však z celého dlouhého toto "Na druhou stranu, když to tu tak čtu tak mě ano opravdu  FASCINUJE  , jak jsou ty role obrácené. Bývalé BM , které chtějí stále víc, bývalí BM, kteří musí platit , bývalé BM , co si užívají a bývalí BM, kteři jou vysmátí a na vše kašlou, nové M, které  se snaží a chlap na to kašle, nové M kreté platí za to , že jsi vzaly něčího BM a naopak."
Tak nějak bych řekl, že jinými slovy chceš, aby jsou li jednou dva lidi spolu tak až je smrt rozdělí?
Život je složitej. Moc, bohužel je zde něco co je zaseto v lidství a myslím především v ženách /nemám nic proti vám/ a to, že v okamžiku, kdy vᚠmilovaný přestane být tím do koho jste vložily svou mysl a tělo a on najednou odchází nebo nebyly naplněny jeho představy projeví se ve vás zvířecí krvelačné pudy. V tom okamžiku je vše pěkné zapomenuto, v očích máte červeno. On toho mamuta už dom nenosí a skládá ho jinde a tak vy najednou ho chcete a škubete a trháte. Nedivte/me se že ve společnosti najednou začala opatrnost a nedůvěra. Jistě vím děti ale protože vy tu zlobu  a zhrzení z toho že nejste ta jeho Sněhurka vytáhnete zbroj a hurááááá  vše špatně ona je kur** ona je potfora, moje dítě a zatlačíte ho do kouta kde on si řekne a s takovou fůrií jsem žil bože ona maminka měla pravdu a cokoli pak řeknete je jen protitlak na něj.
Mnohdy rozmysl a klidná úvaha dá nejen vynikkout muži otci ale moudré ženě. Bohužel ty co zde hodně křičí si to myslím zavařily v prvopočátku a te´d jen sklízejí plody svého setí.
Osobně MíšoII jsou i speciality vím o nich ale tohle je nějak obecná rovnice toho jak většina uvažuje.
Nic proti nikomu nemám...... Mám vás tu rád.
P.S. Sám jsem jednou takovou fůrií postižen sad


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#103 25. 3. 2008 10:30

Tajgr
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mars
Registrovaný: 29. 1. 2008
Příspěvky: 1287

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

No,soudit taková soudkyně od které odešel manžel za jinou a založil si novou rodinu dumbom ,pomooooooc!


http://sign.kards.ru/images/sign/0a/00/10.jpg?rnd=6500
Člověk se narodí nahý,mokrý a hladový.Pak se věci začnou zhoršovat.

Není tady

 

#104 25. 3. 2008 10:50

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Lony napsal(a):

Alosek napsal(a):

Terci,
tak nějak... dík. Líp bych to nenapsala.
Taky mám pocit, že Amba nečte, ale na základě svých vlastních špatných zkušeností soudí...
Já bych mohla taky ledacos napsat o svých zkušenostech s tou "novou"...

godlikegodlikegodlike
Jó dámy paráda
Opravdu by mě zajímalo jestli mi někdo z vás dokáže vysvětlit proč se mi BM toulala po nocích když jsem byl v práci a malou nechala doma s babičkou. Proč si našla někoho jiného a mě pustila k vodě ??? Né jen chlapi ale i ženy by si měli zamést před vlastním prahem.

Tak na tohle bys si měl odpovědět především ty sám - proč sis právě takovouhle ženu vybral.
A neříkej mi, že taková začala být až v manželství s tebou, protože o to hůř pro tebe.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#105 25. 3. 2008 10:52

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Tajgr napsal(a):

No,soudit taková soudkyně od které odešel manžel za jinou a založil si novou rodinu dumbom ,pomooooooc!

tummenupp jo, i soudci jsou jen lidi, a bohužel je znát i to jak se třeba vyspí, jestli např. rozvedený soused doma pořádal mejdan s mladejma kočkama a dělali rachot do půlnoci dumbom
Je až k nevíře jaké extrémy se mohou v rozsudcích objevit. Nejspíš mohu děkovat bohu, za to jaká soudkyně nás soudí (uk uk uk na dřevo) smile

Není tady

 

#106 25. 3. 2008 10:53

amba
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 857

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

PetrHl:
Oxi:
Souhlasím , lépe bych to nenapsala.
Jen mi vadí, že se do výpočtu výše alimentů zatahují noví partneři. Dítě má otce i matku a podle výše JEJICH příjmů a vyživovacích povinností by měly být alimenty určené, bez ohledu na jejich další partnery. Pokud nový partner svými příjmy výrazně zvyšuje životní úroveň nové rodiny, tedy i partnera, je to jeho rozhodnutí, se svými penězi si totiž může nakládat jak chce, investovat je kam chce a dávat komu chce. Proto existují předmanželské smlouvy a rozdělený majetek. Jednodušší varianta - páry se vůbec neberou.

Rozhodně není pravda, že rozvedený muž je automaticky lump, který nemá právo na novou rodinu, případně další dítě, aby jeho první dítě nebylo "ošizené". Je zajímavé, že když otec má další dítě, je souzen jako nezodpovědný atd., kdežto chudinka matka, když má další dítě,  okamžitě žádá BM o zvýšení alimentů, protože má dítě s jiným mužem. Ona nenese žádnou odpovědnost za budoucnost svých dětí? Do dalšího dítěte BM bývalému manželovi totiž vůbec nic není, nemluvě o tom, že by matku měl zajistit otec jejího dalšího dítěte. První dítě se narozením dalšího sourozence holt musí uskromnit, stejně, jako v úplné rodině.

Už slyším, jak se BM ohánějí péčí o dítě, která je vyčerpávající a která se také počítá. Ano, s tím souhlasím, ale předpokládá se, že matka o dítě pečuje s láskou a ráda, zatím co otec citově strádá. No, a když matka péči o dítě  fyzicky, psychicky nebo finančně nezvládá, tak se to může řešit střídavou péčí, když je to možné,nebo by dítě mělo být v péči otce a matka by měla platit alimenty jemu.
Samozřejmě, jedná se o otce, kterému na dítěti záleží a má ho rád.

Není tady

 

#107 25. 3. 2008 11:09

Kakulik
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 9. 2006
Příspěvky: 366

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

tummenupp

Není tady

 

#108 25. 3. 2008 11:13

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Misa II napsal(a):

Tak já hodím první lol
Není ti nic do příjmů nového partnera tvé bývalé BM, rozumím, ti , naprosto, jak to myslíš s ovlivněním dětství , naprosto a i dokážu pochopit , jak jsi naštvaný , protože to já taky . Ale, to , nesouvisí s výší výživného, protože pak by musel být zákon o tom, kdo z rodičů se " zamiluje " a opustí partnera - ten bude platit. To že vybrala pojištění je svinárna ale to svědčí o jejím charakteru , ne o výši příjmů a výživném, které by měla platit. Spíš jí chceš osladit jen to , že žije s někým jiným. Pokud se své dceři bude věnovat, zajímat se o ní tak nevidím důvod, proč se zajímat o příjmy jejího nového přítele. .Sorry, ale to je o dospělých, tedy o tobě a tvé a tvé BM , nebo spíš o tom, ten její vydělává tak at platí, ale nechápu proč, není to jeho dítě.

Míšo víš, ono to nejspíš vypadá z mojí strany jako snaha po pomstě, ale není to tak. Já sám jsem schopen dceru zajistit dostatečně, ale dítě je obou. Pokud někdo vstupuje do vztahu s rozvedeným rodičem dítěte, musí počítat s tím, že ho to cizí dítě bude něco stát.
Vlastně jsem ex vděčný za to, co udělala, otevřela mi oči, zjistil jsem s kým jsem vlastně přes 10 let žil a do koho jsem investoval svůj veškerý potenciál. To že jsem teď na dně je pouze krátkodobá záležitost, opět se odrazím.
Já sám nevím co moje BM navykládala svému příteli o tom jak to bude s penězi, ale podle toho, že dceru za ten rok a půl co jsme od sebe nevzali ani na hory, ani k moři, ona cestuje za ním do Německa za své, ne aby přijel on za ní do Prahy, tak to nevidím moc růžově. Navíc bydliště matky od dcery bude 700 km, nedovedu si představit jak se jí chce věnovat. Nejspíš tobude tak že na začátku ze sebe udělala soběstačnou zajištěnou ženu, která bude mít příjmy z pronájmu rodiného domu v Praze a z vysokých alimentů od manžela, takže v Německu jí bude stačit najít si práci tak na 10 hodin týdně a jeho se to finančně vůbec nedotkne. Ke ždímání jsou určeni přeci ti bývalí a vinni nebo nevinni  smile

Není tady

 

#109 25. 3. 2008 11:22

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

amba napsal(a):

PetrHl:
Oxi:
Souhlasím , lépe bych to nenapsala.
Jen mi vadí, že se do výpočtu výše alimentů zatahují noví partneři. Dítě má otce i matku a podle výše JEJICH příjmů a vyživovacích povinností by měly být alimenty určené, bez ohledu na jejich další partnery. Pokud nový partner svými příjmy výrazně zvyšuje životní úroveň nové rodiny, tedy i partnera, je to jeho rozhodnutí, se svými penězi si totiž může nakládat jak chce, investovat je kam chce a dávat komu chce. Proto existují předmanželské smlouvy a rozdělený majetek. Jednodušší varianta - páry se vůbec neberou.

Ambo, v zásadě mᚠpravdu, ale není případ jako případ. Představ si situaci kdy rozvedená žena s dítětem z prvního manželství se dá dohromady s mužem který podniká. Žena proto aby se lépe postarala o domácnost zůstane doma na podpoře a bude novému příteli pomáhat s podnikáním z domova. V tu chvíli je to sociální případ a bývalý manžel je nějakou dobu povinen živit i ji, přestože žije s podnikatelem a má životní úroveň daleko vyšší než bývalý. Stejně tak to může být obráceně. Vlastně těm soudcům není co závidět, hrabat se v takové špíně big_smile a každý případ je uplně jiný, neexistuje šablona

A ke zbytku tvého příspěvku tummenupp godlikegodlikegodlike

Upravil(a) PetrHl (25. 3. 2008 11:23)

Není tady

 

#110 25. 3. 2008 12:19

Tajgr
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mars
Registrovaný: 29. 1. 2008
Příspěvky: 1287

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

amba napsal(a):

PetrHl:
Oxi:
Souhlasím , lépe bych to nenapsala.
Jen mi vadí, že se do výpočtu výše alimentů zatahují noví partneři. Dítě má otce i matku a podle výše JEJICH příjmů a vyživovacích povinností by měly být alimenty určené, bez ohledu na jejich další partnery. Pokud nový partner svými příjmy výrazně zvyšuje životní úroveň nové rodiny, tedy i partnera, je to jeho rozhodnutí, se svými penězi si totiž může nakládat jak chce, investovat je kam chce a dávat komu chce. Proto existují předmanželské smlouvy a rozdělený majetek. Jednodušší varianta - páry se vůbec neberou.

Rozhodně není pravda, že rozvedený muž je automaticky lump, který nemá právo na novou rodinu, případně další dítě, aby jeho první dítě nebylo "ošizené". Je zajímavé, že když otec má další dítě, je souzen jako nezodpovědný atd., kdežto chudinka matka, když má další dítě,  okamžitě žádá BM o zvýšení alimentů, protože má dítě s jiným mužem. Ona nenese žádnou odpovědnost za budoucnost svých dětí? Do dalšího dítěte BM bývalému manželovi totiž vůbec nic není, nemluvě o tom, že by matku měl zajistit otec jejího dalšího dítěte. První dítě se narozením dalšího sourozence holt musí uskromnit, stejně, jako v úplné rodině.

Už slyším, jak se BM ohánějí péčí o dítě, která je vyčerpávající a která se také počítá. Ano, s tím souhlasím, ale předpokládá se, že matka o dítě pečuje s láskou a ráda, zatím co otec citově strádá. No, a když matka péči o dítě  fyzicky, psychicky nebo finančně nezvládá, tak se to může řešit střídavou péčí, když je to možné,nebo by dítě mělo být v péči otce a matka by měla platit alimenty jemu.
Samozřejmě, jedná se o otce, kterému na dítěti záleží a má ho rád.

Ted' souhlasím.Ale jsou i případy kdy BM chce jen vysoké alimenty ale jakmile se teda navrhne střídavá péče tak je ohen na střeše!


http://sign.kards.ru/images/sign/0a/00/10.jpg?rnd=6500
Člověk se narodí nahý,mokrý a hladový.Pak se věci začnou zhoršovat.

Není tady

 

#111 25. 3. 2008 12:23

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Tajgr napsal(a):

Ted' souhlasím.Ale jsou i případy kdy BM chce jen vysoké alimenty ale jakmile se teda navrhne střídavá péče tak je ohen na střeše!

tajgre, ty znᚠmojí BM?? yikes

Není tady

 

#112 25. 3. 2008 12:32

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 2. 2006
Příspěvky: 14365

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Hmm a to ja zase nesuhlasim. Pretoze amba, podla teba ma prvotne pravo na dieta matka a len pokial nieco nezvlada "tak se to může řešit střídavou péčí" ... Podla mna by striedava starostlivost mala byt automaticky zakladnou, pretoze dieta ma rovnake pravo na oboch rodicov.
A vyjadrenie "Samozřejmě, jedná se o otce, kterému na dítěti záleží a má ho rád." ma zdviha zo stolicky.

Co je na peci o zdrave a normalne sa vyvyjajuce dieta tak vycerpavajuce? Sakra to by som rad vedel. Ale asi na tom nieco bude, ked dieta nosi v tyzdni ked je u matky poznamky ze si nieco zabudlo, ze nemalo ukol, nema zastruhane tuzky ... matky to pravdepodobne dost vycerpava ... najma take, pre ktore su zivotnou energiou prachy.


http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

 

#113 25. 3. 2008 12:51

Tajgr
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mars
Registrovaný: 29. 1. 2008
Příspěvky: 1287

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Oxi,jsem to přečetla nějak v rychlosti,myslela jsem nezvládnutí finančně,nikoli vyčerpavající péči.Taky nechápu co je na tom vyčerpávájícího(pozor,beru to ze své zkušenosti).Jsem vdaná,mám 5leté dítě a 2měs.mímo ale manžel odjede ráno do práce a dorazí až večer takže jsem na to sama a nějak mně to nevyčerpává a to ještě mám čas sedět u internetu,a taky uklízím,vařím,žehlím atd.,prostě se necejtím vyčerpaná.   PetrHL:neznám tvoji BM grater   ba ne tongue.Čtu na babinetu a už jsem i četla příspěvky zhrzených BM a zaručené návody od podobných mučednic jak oškubat BM.Samozřejmě že není nad to se domluvit ale s některejma to prostě nejde no.


http://sign.kards.ru/images/sign/0a/00/10.jpg?rnd=6500
Člověk se narodí nahý,mokrý a hladový.Pak se věci začnou zhoršovat.

Není tady

 

#114 25. 3. 2008 13:01

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Tajgr napsal(a):

Oxi,jsem to přečetla nějak v rychlosti,myslela jsem nezvládnutí finančně,nikoli vyčerpavající péči.Taky nechápu co je na tom vyčerpávájícího(pozor,beru to ze své zkušenosti).Jsem vdaná,mám 5leté dítě a 2měs.mímo ale manžel odjede ráno do práce a dorazí až večer takže jsem na to sama a nějak mně to nevyčerpává a to ještě mám čas sedět u internetu,a taky uklízím,vařím,žehlím atd.,prostě se necejtím vyčerpaná.

takto jsem tvuj příspěvek také pochopil

Není tady

 

#115 25. 3. 2008 13:06

amba
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 857

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Oxi:
Přednostní právo určitě nemá matka, ale běžná praxe taková je. Samozřejmě, že oba rodiče mají k dítěti stejná práva. Měla jsem na mysli ty matky, které se péčí o dítě ohánějí, víš. No, a když si stěžují, tak jsem měla na mysli jim ulevit a dítě dát do péče automaticky otci. (I když mᚠpravdu, střídavá péče by měla být normou, pokud oba rodiče žijí v jednom místě).
Jinak doufám, že už na stoličce zase pevně sedíš. Když chci být oboustranně spravedlivá, tak musím připustit, že se pár nezodpovědných otců , kteří o svoje dítě nestojí, najde. Jsou to například ti, kteří neplatí alimenty a kteří se o dítě dlouhodobě nestarají. U nich opravdu pochybuji, že jim na dítěti záleží a nedovedu si představit jejich každodenní "péči". Vím, že ty mezi ně nepatříš.

Není tady

 

#116 25. 3. 2008 13:07

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 2. 2006
Příspěvky: 14365

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

PetrHl napsal(a):

Tajgr napsal(a):

Oxi,jsem to přečetla nějak v rychlosti,myslela jsem nezvládnutí finančně,nikoli vyčerpavající péči.Taky nechápu co je na tom vyčerpávájícího(pozor,beru to ze své zkušenosti).Jsem vdaná,mám 5leté dítě a 2měs.mímo ale manžel odjede ráno do práce a dorazí až večer takže jsem na to sama a nějak mně to nevyčerpává a to ještě mám čas sedět u internetu,a taky uklízím,vařím,žehlím atd.,prostě se necejtím vyčerpaná.

takto jsem tvuj příspěvek také pochopil

myslis ten ambin? smile


http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

 

#117 25. 3. 2008 13:11

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 2. 2006
Příspěvky: 14365

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

amba mas pravdu smile Ja mam dnes asi ... PMS.


http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

 

#118 25. 3. 2008 13:13

Tajgr
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mars
Registrovaný: 29. 1. 2008
Příspěvky: 1287

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

storstark I chlapi mají své dny... lol Oxi

Upravil(a) Tajgr (25. 3. 2008 13:14)


http://sign.kards.ru/images/sign/0a/00/10.jpg?rnd=6500
Člověk se narodí nahý,mokrý a hladový.Pak se věci začnou zhoršovat.

Není tady

 

#119 25. 3. 2008 13:27

Alosek
Host

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

amba napsal(a):

Jen mi vadí, že se do výpočtu výše alimentů zatahují noví partneři. Dítě má otce i matku a podle výše JEJICH příjmů a vyživovacích povinností by měly být alimenty určené, bez ohledu na jejich další partnery. Pokud nový partner svými příjmy výrazně zvyšuje životní úroveň nové rodiny, tedy i partnera, je to jeho rozhodnutí, se svými penězi si totiž může nakládat jak chce, investovat je kam chce a dávat komu chce. Proto existují předmanželské smlouvy a rozdělený majetek. Jednodušší varianta - páry se vůbec neberou.

Fajn, a teď mi tedy vysvětli, proč, když začnu s někým žít, je jeho příjem (ve společné domácnosti) automaticky započítáván i pro výpočet výše dávek SSP - přídavků - pro dítě, které je "moje", ale ne "jeho"?
Protože takhle bychom se mohli dohadovat dlouho, co je správné a co není... A každý to máme nastavené asi jinak, soudcové možná nejvíc lol

Aha, a k té střídavé péči... pokud rodiče bydlí v jednom místě, ano, pokud je to skutečně v zájmu dítěte.
V našem konkrétním případě jsem proti, protože vím, jak tatínkova péče vypadá o víkendech tongue - ale aspoň syn pozná i něco jiného a vytváří si vlastní názor. Na druhou stranu si může pro syna přijet, kdy chce, klidně i v týdnu, mimo dohodu od soudu, stačí zavolat, napsat mail, nemáme problém. Když někam jedu na delší dobu, třeba na služební cestu během týdne, rád přijede a o syna se postará, pokud může. A tatínek sám uznal, že by tu každodenní péči nezvládl - psychicky. Vážím si toho, že dokážeme jednat na rovinu. Jeho nová přítelkyně prosazovala střídavou péči, aby bývalý neplatil. On sám ji z tohoto snu vyvedl.

Upravil(a) Alosek (25. 3. 2008 13:34)

 

#120 25. 3. 2008 13:33

Tajgr
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mars
Registrovaný: 29. 1. 2008
Příspěvky: 1287

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Alosek napsal(a):

amba napsal(a):

Jen mi vadí, že se do výpočtu výše alimentů zatahují noví partneři. Dítě má otce i matku a podle výše JEJICH příjmů a vyživovacích povinností by měly být alimenty určené, bez ohledu na jejich další partnery. Pokud nový partner svými příjmy výrazně zvyšuje životní úroveň nové rodiny, tedy i partnera, je to jeho rozhodnutí, se svými penězi si totiž může nakládat jak chce, investovat je kam chce a dávat komu chce. Proto existují předmanželské smlouvy a rozdělený majetek. Jednodušší varianta - páry se vůbec neberou.

Fajn, a teď mi tedy vysvětli, proč, když začnu s někým žít, je jeho příjem (ve společné domácnosti) automaticky započítáván i pro výpočet výše dávek SSP - přídavků - pro dítě, které je "moje", ale ne "jeho"?
Protože takhle bychom se mohli dohadovat dlouho, co je správné a co není... A každý to máme nastavené asi jinak, soudcové možná nejvíc lol

Tak tohle teda taky nechápu,pochopila bych to u příspěvku na bydlení,soc.příplatek ale na dávky na dítě které není přítelovo?To by chtělo zeptat se na sociálce.


http://sign.kards.ru/images/sign/0a/00/10.jpg?rnd=6500
Člověk se narodí nahý,mokrý a hladový.Pak se věci začnou zhoršovat.

Není tady

 

#121 25. 3. 2008 13:36

Alosek
Host

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Tajgr napsal(a):

Alosek napsal(a):

amba napsal(a):

Jen mi vadí, že se do výpočtu výše alimentů zatahují noví partneři. Dítě má otce i matku a podle výše JEJICH příjmů a vyživovacích povinností by měly být alimenty určené, bez ohledu na jejich další partnery. Pokud nový partner svými příjmy výrazně zvyšuje životní úroveň nové rodiny, tedy i partnera, je to jeho rozhodnutí, se svými penězi si totiž může nakládat jak chce, investovat je kam chce a dávat komu chce. Proto existují předmanželské smlouvy a rozdělený majetek. Jednodušší varianta - páry se vůbec neberou.

Fajn, a teď mi tedy vysvětli, proč, když začnu s někým žít, je jeho příjem (ve společné domácnosti) automaticky započítáván i pro výpočet výše dávek SSP - přídavků - pro dítě, které je "moje", ale ne "jeho"?
Protože takhle bychom se mohli dohadovat dlouho, co je správné a co není... A každý to máme nastavené asi jinak, soudcové možná nejvíc lol

Tak tohle teda taky nechápu,pochopila bych to u příspěvku na bydlení,soc.příplatek ale na dávky na dítě které není přítelovo?To by chtělo zeptat se na sociálce.

Já se ptala - na to je jedno jediné potvrzení o výši ročního příjmu. Pokud uvedu, že s někým vedu společnou domácnost (a může to být klidně i mamka, u které jsem bydlela), její příjmy se započítávají taky. A obráceně - moje příjmy by se potom započítaly u přídavků na mého bráchu...

 

#122 25. 3. 2008 13:43

Tajgr
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mars
Registrovaný: 29. 1. 2008
Příspěvky: 1287

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Alosek napsal(a):

Tajgr napsal(a):

Alosek napsal(a):


Fajn, a teď mi tedy vysvětli, proč, když začnu s někým žít, je jeho příjem (ve společné domácnosti) automaticky započítáván i pro výpočet výše dávek SSP - přídavků - pro dítě, které je "moje", ale ne "jeho"?
Protože takhle bychom se mohli dohadovat dlouho, co je správné a co není... A každý to máme nastavené asi jinak, soudcové možná nejvíc lol

Tak tohle teda taky nechápu,pochopila bych to u příspěvku na bydlení,soc.příplatek ale na dávky na dítě které není přítelovo?To by chtělo zeptat se na sociálce.

Já se ptala - na to je jedno jediné potvrzení o výši ročního příjmu. Pokud uvedu, že s někým vedu společnou domácnost (a může to být klidně i mamka, u které jsem bydlela), její příjmy se započítávají taky. A obráceně - moje příjmy by se potom započítaly u přídavků na mého bráchu...

No to je taky dost dobrý dumbom .


http://sign.kards.ru/images/sign/0a/00/10.jpg?rnd=6500
Člověk se narodí nahý,mokrý a hladový.Pak se věci začnou zhoršovat.

Není tady

 

#123 25. 3. 2008 14:08

Alosek
Host

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

A proto jsme kupovaly dva prací prášky, dvě zubní pasty, měly rozdělené poličky v lednici... atd. vissla
I tohle u nás kontrolovaly paní ze sociálky, když jsem uvedla, že bydlím s miminem u mamky s bráchou, ale společnou domácnost nevedeme... smile

 

#124 25. 3. 2008 14:20

Tajgr
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mars
Registrovaný: 29. 1. 2008
Příspěvky: 1287

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Já žasnu co vše chodí kontrolovat ale že by zašli k cigánům a zkontrolovaly za co utrácejí peníze určené dětem tak to ne butter .Doufám že mně nezavřou že jsem cigána pojmenovala cigánem butter .


http://sign.kards.ru/images/sign/0a/00/10.jpg?rnd=6500
Člověk se narodí nahý,mokrý a hladový.Pak se věci začnou zhoršovat.

Není tady

 

#125 25. 3. 2008 14:27

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Od ledna 2007 se  pro dávky hmotné nouze posuzuje osamělý rodič se svými rodiči, toto však neplatí pro dávky SSP a rovněž se nedělá sociální šetření pro nárok na přídavky.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů