Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 5. 3. 2008 12:38

Kakulik
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 9. 2006
Příspěvky: 366

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

OXI, jako bych slyšela svého přítele: že já Kok*t si jí bral, no holt, nikdy nevíš co Tě čeká za pár let...

Není tady

 

#27 5. 3. 2008 12:40

marplova
♥♥-----
Registrovaný: 15. 9. 2007
Příspěvky: 43

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Pisatel napsal(a):

Kakulik napsal(a):

To jo a znemožňuje, a to hlavně rozvedeným mužům, začít znova normálně žít!

těm kdo nemají dítě v péči tak je to přesně bohužel svaz čarodějnic tedy OPD nejraději dává děti do péíče matkám a otcové mse mohou pokud nejsou zrovna ředitelé ČEZu kouzat.
OXI mᚠpravdu, ale aj u Vás je to stejné smile
Zůžení majetku je že jeden manžel má na sebe napsanou firmu a pod druhý to samé a jen věci, které mají doma v bytě nebo si společně pořídí pokud si to taky nedají do ono zúžení se pak dělí.

marplova že by další sykoras? potažmo ničitelka BM zato že není její pokladničkou? Výživné není pro matku, ale na děti!!!!

Pisateli,
muj manzel poctive a spravedlive plati vyzivne na sve deti. Mimo jine prispiva i nadstandard a to nejen penezi, ale i hodnotnymi dary. Nikde nerikam, ze si vyzivnym chce zvysovat svou uroven exmanzelka, ale pisi, ze ji to bavi a dela to 'ze sportu'. Nikdy se nesmirila s tim, ze ji opustil (ji, nikoliv sve deti). Msti se na kazdem kroku a to jiz nekolik let. Muj manzel ji kdysi daval hodne penez navic, pripadne, kdyz nemela, tak platil jeji nemale ucty za elektrinu, nu coz, vzdyt v tom byte (ehm, jeho byte, ktery venoval byvale zene) bydli i jeho deti. Ale ji to vubec nebranilo zazadat u soudu o zvyseni vyzivneho na deti a to zpetne, s tim, ze pry nic neprispival navic. Kdyz argumentoval mnohatisicovymi castkami na el. proud, tak se dozvedel, ze to byl pry 'darek' jeho detem smile
Budme spravedlivi, on plati, ale stejne s nim u soudu zachazi jako s nejakym prizivnikem, co nechce davat.

Není tady

 

#28 5. 3. 2008 12:44

Kakulik
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 9. 2006
Příspěvky: 366

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Díky Pecule, tohle všechno už je za námi, rozvod, výživné na děti, manželku... Teď se řeší SJM, už asi rok. Dokonce jsme dávali návrh na výkon rozhodnutí exekucí ze mzdy, protože Ex nechtěla platit výživné na syna....dokonalá matka. No a nyní Ex žádá o zrušení výživného na syna úplně...Nikdy před tím moji výpověď ani zaměstnavatele nechtěli...

Není tady

 

#29 5. 3. 2008 12:44

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 2. 2006
Příspěvky: 14365

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Kakulik napsal(a):

OXI, jako bych slyšela svého přítele: že já Kok*t si jí bral, no holt, nikdy nevíš co Tě čeká za pár let...

Este jedna taka a budem musiet zmenit zasa stat, bo tu mi uz asi vyssi plat nedaju a keby aj dali sud ma o jeho velku cast osklbe big_smile
Dokonca teraz socialka chce, aby som BBM daval tolko, ze mne zostane o 1000 menej, ako bude mat nakoniec ona lol
Toto moze byt len v CR lol (popripade pre pisatele aj v SR ... ale to neviem wink )


http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

 

#30 5. 3. 2008 12:52

Kakulik
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 9. 2006
Příspěvky: 366

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

lol pak mi řekni, kam jsi se rozhodnul odstěhovat, myslíš, že na Aljašce by bylo dobře?
Ano, pamatuji si, že jednu dobu to měl přítel taky tak, až na to, že synovi, kterého má v péči bylo 14 a dceři, kterou má EX bylo 9...a to přítel ještě bydlel v podnájmu, aby byl klid....takže větší náklady...mám pocit, že s tím člověk nic nenadělá!

Není tady

 

#31 5. 3. 2008 12:53

Kakulik
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 9. 2006
Příspěvky: 366

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

marplova, úplně s tebou souhlasím a díky za rady, alespoň vím, jak se do budoucna bránit!

Není tady

 

#32 5. 3. 2008 12:55

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 2. 2006
Příspěvky: 14365

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

U nas je to tak, ze mame dceru v stiedavej peci ... a ja budem doplacat, aby u mamy mohla mat rovnaku zivotnu uroven ... ze u mna ju bude mat uz nizsiu, je asi nepodstatne big_smile
Chcel som skusit japonsko ... ale nedokazal by som zostat bez dcery ... tak asi budem drzat hubu a krok a platit za chyby minulosti lol

Upravil(a) Oxi (5. 3. 2008 12:57)


http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

 

#33 5. 3. 2008 13:02

Kakulik
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 9. 2006
Příspěvky: 366

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Buď rád, že jí vídáš...přítel neviděl dceru skoro rok...píše jí, má už 3 x změněné číslo, když jde za ní domů, nikdy tam nikdo není...Je z toho docela nešastný...Když jí jednou potkal venku, tvářila se, jakoby viděla nějakou nestvůru, měla strach s ním mluvit, kdyby jí náhodou někdo viděl...A posledně, když na ní venku volal, utekla....No maminka se ní pěkně vyjádřila= syndrom zavrženého rodiče...

Není tady

 

#34 5. 3. 2008 13:03

Kakulik
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 9. 2006
Příspěvky: 366

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Jinak, Japonsko je fajn...jen nevím, jak se řekne japonsky výživné lol

Není tady

 

#35 21. 3. 2008 9:37

petula29
♥------
Registrovaný: 28. 8. 2007
Příspěvky: 18

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Zdravím všechny a prosím o názor. Manžel si zažádal o rozšíření styků se synem, BM okamžitě reagovala žádostí o zvýšení výživného. Soud chce předložit potvrzení o příjmech od manžela, ale i ode mě. Je mou povinností příjmy k soudu doložit, ikdyž nemám k dítěti vyživovací povinnost a k soudu předvolaná nejsem. Je toto jednání ze strany soudu v souladu se zákonem. Předem díky za odpovědi.

Není tady

 

#36 21. 3. 2008 9:52

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 2. 2006
Příspěvky: 14365

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Podla toho co som cital tak ano. Sud si chce asi urobit predstavu, v akych pomeroch zijete. Sice nemas vyzivovaciu povinnost voci jeho synovi, ale zijes s jeho otcom v spolocnej domacnosti a kedze ste manzelia tak mate SJM, nie? Teda zivotna uroven otca (na ktorej sa podla zakona ma pravo podielat dieta) sa odvija aj od tvojich prijmov ...


http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

 

#37 21. 3. 2008 10:27

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

petula29 Oxino má pravdu jen bych kopíroval jeho slova. Oxi perlíš nechceš mi tu pomáhát už mám osobní asistentku .)


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#38 21. 3. 2008 12:11

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Já Vám popíšu zase jiný příběh na stejné téma:
Můj přítel se rozvedl(žádala jeho BM) a platil na své 2děti (tenkrát po rozvodu) 4roky a 6let =6tis. Děti jsme brali na 2 dovolené v létě (k moři), v zimě na hory, peníze platil i navíc (škola v přírodě, před Vánoci vždy BM sepsala seznam co děti potřebují - jako oteplováky, zimní bundy, boty atd-což jsme kupovali, pojištění 500 pro jedno dítě atd), dárky samozřejmě,2-3 víkendy v měsíci byly u nás, přes Vánoce, Velikonoce , letní prázdniny, jarňáky atdatd.
Jednoho dne chtěla paní BM 1tis. Kč měsíčně na soukromého trenéra sportu u dítěte začátečníka. Můj přítel odmítl.
Následoval soud o zvýšení alimentů a zde usoudili, že sice se o děti stará , bere si je často, platí alimenty, platí i nad rámec, BM se vdala - zvedla se jí životní úroveň ...no a tak mu zvedli výživné na 8tis. Kč/měs. a zpětně rok.

Není tady

 

#39 21. 3. 2008 12:20

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Wiki napsal(a):

Já Vám popíšu zase jiný příběh na stejné téma:
Můj přítel se rozvedl(žádala jeho BM) a platil na své 2děti (tenkrát po rozvodu) 4roky a 6let =6tis. Děti jsme brali na 2 dovolené v létě (k moři), v zimě na hory, peníze platil i navíc (škola v přírodě, před Vánoci vždy BM sepsala seznam co děti potřebují - jako oteplováky, zimní bundy, boty atd-což jsme kupovali, pojištění 500 pro jedno dítě atd), dárky samozřejmě,2-3 víkendy v měsíci byly u nás, přes Vánoce, Velikonoce , letní prázdniny, jarňáky atdatd.
Jednoho dne chtěla paní BM 1tis. Kč měsíčně na soukromého trenéra sportu u dítěte začátečníka. Můj přítel odmítl.
Následoval soud o zvýšení alimentů a zde usoudili, že sice se o děti stará , bere si je často, platí alimenty, platí i nad rámec, BM se vdala - zvedla se jí životní úroveň ...no a tak mu zvedli výživné na 8tis. Kč/měs. a zpětně rok.

A jak to bylo od jedno soudu po druhej?


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#40 21. 3. 2008 14:46

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Pisateli - no ..myslím že po třech letech. Ano.
Těch šest tisíc byla dohoda - to nebylo soudní rozhodnutí - pro doplnění a těch 8tis. vypočítali  z předloženého čistého příjmu cca 22tis. Kč, bez další vyživovacích povinností. A musím říct,  abych byla aktuální k tématu, že já jsem je vůbec nezajímala (jako partnerka). Ani soudkyni moc nezajímal manžel BM. Vlastně ani nevím, co ji zajímalo.

Mě se dotklo jediné: BM řekla, že nechce, aby se děti (moje, protože spolu dítě nemáme) měly lépe , jak ty "jejich". A to mě dostalo. Ani tak mi nejde o peníze, to mě vůbec netrápí,ani partnera, naopak jeho dětem platím a dávám peníze o kterých ani neví... jako do prasátka a za vysvědčení a když něco "nutně" potřebují (časopis, nutnosti do vlasů apod), jde mi o manipulaci a mstu: "nezaplatíš sokromého trenéra? Dobře. Jak myslíš. Uvidíš sám!"

A tak vidíme.smile

Není tady

 

#41 22. 3. 2008 17:29

Simon
♥♥♥♥---
Registrovaný: 28. 3. 2007
Příspěvky: 331

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Marplova, a jak jsi ovlivnila, aby se nezohledňoval při vyměření alimentů tvůj plat? Vedli jste jakoby oddělenou domácnost? Ale jak, když jste manželé?

Není tady

 

#42 22. 3. 2008 17:58

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Možná už začínáte tušit proč jsme se my s manželem museli kvůli mým vyšším příjmům na oko rozvést a odhlásil si trvalé bydliště do svého domu, nic nebylo platné, že jsem si vilu a vše další pořídila před ním, soud si zjišoval při tahanicích mé příjmy  celkem šestkrát, potom mii došla trpělivost a dnes platí výživné třetinové , jako podnikatel má přece i náklady, kdo chce moc, nemívá nic, tak dopadla jeho BM:


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#43 22. 3. 2008 18:43

Alosek
Host

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Tak moje zkušenost:
Žiji sama, z jednoho platu živím sebe a syna + dostávám výživné od jeho otce. Na všem jsme se dohodli, dohodu sepsali a chtěli nechat potvrdit soudem.
Soud si vyžádal pouze příjmy mé a otce dítěte (nebyli jsme manželé, žili jsme spolu 10 let).
Když jsem se ozvala, že otec žije už rok s přítelkyní, oba mají nahlášené trvalé bydliště v jeho domě, vedou společnou domácnost a mají dokonce i rok společný bankovní účet, soudce se optal - no a?

Takže její příjmy v potaz vůbec nebral... a ještě navrhl, že výživné je moc vysoké, tak abychom se dohodli na snížení. Takú figu borovú... fuckyou
Já mám pro sebe a pro syna na měsíc tolik, co má on jenom pro sebe a ona jenom pro sebe... a jsem s tím spokojená, vyjdu v pohodě, nic nám nechybí. Jenom nechápu přístup některých bývalých a jejich nových partnerů/-ek, o přístupů některých soudců a soudkyň ani nemluvím...
A to nepočítám:
Její peníze od jejího bývalého manžela za jejich původně společný byt, ze ktrého jí polovinu vyplatil.
Jeho peníze, které dostal ode mě za dům.
Peníze, které si vydělají každý ročně navíc a do příjmů je nepřiznávají (a není to málo).
A že dostal darem od rodiny stavební parcely, dům po rodičích atd, které může kdykoli prodat, tak to soud pochopitelně už vůbec nezajímalo. Zato mi bylo sděleno, že já přece můžu kdykoli dům (koupený od bývalého, splácím ho) prodat a jít například na přechodnou dobu do azylového domu vissla

A co se týče OPD, tak tam mi zbývá jedině hořce zaplakat na jejich prahu a již nikdy nevejít dovnitř... grater

 

#44 22. 3. 2008 23:45

amba
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 857

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Alosek:
To je opravdu síla!  Z jakého důvodu by jsi měla počítat  peníze jeho současné přítelkyně? Nejen ty, co jí vyplatil její BM, ale i ty, co vydělává ona? Do nich ti přece vůbec nic není. Proto nechápu, že ses u soudu vůbec ozvala. Nebo patříš mezi ty vychytralé bývalé , které by nejraději z  otce dítěte stáhly i kůži?
Jak víš, že OBA vydělávají nemalé peníze? U otce dítěte to vědět můžeš, ale zaráží mě, kde bereš informace o jeho nové přítelkyni.
Proč bys měla  počítat peníze, které jsi vyplatila otci dítěte za vᚠsplečný dům? On přece do domu také investoval a když tobě zůstal dům celý, tak on holt nemá dům, ale peníze.To je spravedlivé, nemyslíš?
Jestli tvůj  bývalý přítel dostal darem od své rodiny nemovitý majetek, na který ty nedosáhneš, neznamená to, že bude vaše dítě ošizené, on si nemovitosti do hrobu s sebou nevezme. Mᚠpravdu, svůj majetek může dál rozmnožit, nebo kdykoliv prodat, ale a udělá cokoliv, je to jen jeho rozhodnutí, které ty nemůžeš ovlivnit a ani z tohoto majetku nic mít. Něco jiného je vaše dítě, to na majetek otce má právo, ale neznamená to, že otec má povinnost svůj majetek prodat a dát ti určitou část peněz k dispozici. Možná dítěti šetří na budoucnost sám od sebe, ani o tom nemusíš vědět.

Není tady

 

#45 23. 3. 2008 7:58

Tajgr
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mars
Registrovaný: 29. 1. 2008
Příspěvky: 1287

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Alosek,koukám jak to mᚠvšechno perfektně zjištěný,i to že mají společné konto,ještě zjistit kolik tam mají že?Nezlob se ale nevím co je ti do peněz přítelkyně tvého BM které má z vypořádání se ze svého manželství a vyplatit BM a ještě ty peníze brát v potaz?!Nezlob se ale připomínᚠmi zas další zapšklou(takových na babinetu je!) co nemůže rozchodit že má BM přítelkyni a je št'astný a spokojený.Jinak naprosto souhlasím s Ambou.


http://sign.kards.ru/images/sign/0a/00/10.jpg?rnd=6500
Člověk se narodí nahý,mokrý a hladový.Pak se věci začnou zhoršovat.

Není tady

 

#46 23. 3. 2008 11:00

Alosek
Host

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

A já zase koukám, jak tady někdo nečte základní otázky... a jak písmenka zkreslují. Fakt zírám. va

Mně do peněz bývalého opravdu nic není, nezajímají mě, ani jeho majetek, a rozhodně s ním nepočítám, a to ani za svého syna v případě dědictví. To všechno, co vím, vím přímo od bývalého, který se ničím natají, spíš naopak. Rozhodně neberu jakékoli jeho peníze v potaz, jen jsem zcela objektivně vykreslila momentální finanční situaci obou stran, která v konečném důsledku nezajímá ani soud, ani sociálku.

Základní dotaz zněl, zda se do příjmů bývalého budou u soudu započítávat peníze jeho případné další manželky/družky/přítelkyně/spolubydlící. Já jsem jenom popsala, jaká byla a je situace u nás - třeba taková Irenka21 sáhla po naoko rozvodu, aby se její peníze u soudu v případě výživného jejího manžela nezapočítávaly.

A kde kdo přišel na to, že bych snad po něm chtěla ještě nějaké peníze navíc, třeba kdyby prodal své nemovitosti??? va . Psala jsem, že jsme se dohodli, a to k oboustranné spokojenosti, vycházíme spolu přes počáteční problémy normálně a v pohodě. U soudu jsem se zeptala čistě informativně, protože mě se soudce ptal, jestli s někým vedu společnou domácnost, pak by chtěl znát naše společné příjmy (nevedu, žiju se synem sama). U otce to nechtěl, a to mě překvapilo, ten rozdílný přístup.

Svým příspěvkem jsem pouze chtěla vyjádřit rozdílnost přístupu jednotlivých soudů a soudců, ve srovnání s příspěvky, které zde byly napsány přede mnou - např. Irenky21. A opravdu nejsem zapšklá bývalá, která nemůže rozchodit, že je můj BM spokojený a šastný s novou partnerkou. Soudíte, Ambo a Tajgre, velice rychle a unáhleně, na základě jednoho krátkého příspěvku... což nechápu, nerozumím tomu, a ani nechci.

 

#47 23. 3. 2008 13:22

Simon
♥♥♥♥---
Registrovaný: 28. 3. 2007
Příspěvky: 331

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Alosek: proč bys měla započítávat, že přítelkyně dostala nějaké peníze za prodej domu? Co je ti po tom, že vydělává peníze, které nezapočítává do příjmů? A víš to jako jak? Co je ti po tom, že má BM peníze z prodeje vašeho domu? Myslíš jako, že by měl platit vyšší alimenty? To by byla dobrá finta - vyplatím ho z domu a peníze z něho pak zpět dostanu v alimentech big_smile A co je ti jako po tom, že BM vlastní nějakou parcelu - ty přece taky vlastníš dům neutral Možná bys ho měla prodat a peníze investovat do dětí - podle tvého uvažování.

V druhé příspěvku píšeš, jak jsou ti příjmy jeho nové přítelkyně fuk, ale z prvního to tedy vůbec tak nevypadá. Kdyby ti to bylo jedno, necházela bys to takhle do placu - ani by sis to takhle podrobně taky nezjišovala.

Nechápu, proč by noví partneři měli platit alimenty dětem, které nejsou jejich - absolutně to nechápu. Děti jste si pořídili vy dva, ne on a jeho nová. Tak na ně plate vy dva, dle svých možností (rozuměj - příjmů).

Jestli mi někdy přijde předvolání, abych doložila své přijmy, tak se s přítelem snad naoko rozejdu reta

Upravil(a) Simon (23. 3. 2008 13:28)

Není tady

 

#48 23. 3. 2008 18:57

marplova
♥♥-----
Registrovaný: 15. 9. 2007
Příspěvky: 43

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Simon napsal(a):

Marplova, a jak jsi ovlivnila, aby se nezohledňoval při vyměření alimentů tvůj plat? Vedli jste jakoby oddělenou domácnost? Ale jak, když jste manželé?

Tehdy jsme manzele nebyli a po te jsme si vyridili "zúžení SJM", tzn. co vydelam, mam, dostanu, vymenim, koupim, vyhraju ci jakkoliv jinak nabydu je jen moje. Nikoliv jeho byvale, ktera ma taky moc dobre obslapnuto co vlastnim a pozjistovano kolik vydelavam.

Není tady

 

#49 23. 3. 2008 19:28

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

marplova: "Tehdy jsme manzele nebyli a po te jsme si vyridili "zúžení SJM", tzn. co vydelam, mam, dostanu, vymenim, koupim, vyhraju ci jakkoliv jinak nabydu je jen moje."

A upozornil Tě právník, že po zúžení SJM cokoliv Tvůj manžel nabyde, vyhraje, zdědí..  se Tě taky netýká? Každá mince má dvě strany...

Od svých známých (nových partnerů těch rozvedených) jsem taky slyšela, že se o jejich výdělky zajímal soud. Možná je to "kus od kusu", jak který soudce pracuje.

Ještě snad slovo útěchy těm druhým partnerkám... smile Vy, co si najdete rozvedeného se závazky, máte možnost zavčas zhodnotit situaci, zda do toho svazku jít nebo ne. Máte možnost volby, vy v době seznámení s tím mužem víte, že má děti a bývalou manželku. Ale manželka, kterou chlap během soužití prudí k nevydržení až to dotáhne k rozvodu (a před vámi hraje andílka) nebo přejde přímo do náruče milenky, tu možnost volby jaksi moc nemá a - těžko v době svatby předpokládala, že její manžel ji opustí, případně že se s ním nebude dát za 10 let vydržet - člověk se totiž mění smile... (stejně tak to budete jednou mít možná i vy) neutral.

Tím se vůbec nezastávám nějakých nepravostí, které probíhají kolem finančích vypořádání po rozvodech, to by se dít nemělo, to je jasné. Jen - to máte jednodušší vzhledem k tomu, že víte, do čeho jdete a můžete si to rozmyslet. Ta okoukaná manželka s dětmi na krku těžko ovlivní zamilovaného manžela...

Je to v životě jako se vším, zneužívat může jak exmanželka přemrštěnými nároky na výživné, tak exmanžel svým ignorováním i těch minimálních povinností, které k té bývalé rodině má. Zase je to "kus od kusu".
Tak všem zúčastněným přeji hladký průběh nepříjemných soudních jednání a pohodu.

Není tady

 

#50 23. 3. 2008 20:01

Simon
♥♥♥♥---
Registrovaný: 28. 3. 2007
Příspěvky: 331

Re: Manželka-družka a výše jejího příjmu

Terci, já jsem si to rozmyslela smile Jsem vyrovnaná s tím, že má přítel syna, kterému platí ZE SVÝCH peněz alimenty a stará se o něj a chce ho vídat... a v tom všem ho podporuju smile Ale nemyslím, že "přijmout" vyženěné/vyvdané dítě je o tom, abych ho ze svých peněz živila.

Marplova, aha, díky. No třeba to nebude potřeba - poslední dobou jsou vztahy na obou stranách celkem ok.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů