|
9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení! 9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce. 1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus? |
|
|
Z ruznorodych duvodu se chystam vysadit anti. Tak vas prosim, kdo mate zkusenosti, mam par otazek...
1) jake antikoncepci metody pouzivate? (kondom,chemicke...)
2) jake byly zmeny po vysazeni anti? Kdy se vam spravil cyklus a jestli jste shodily nejake to kilco, protoze ja kvuli te sve docela pribrala, tak doufam, ze to zase pujde dolu. Diky moc.
Není tady
Od 16 jsem brala Minisiston a nenapadne pribrala kazdy rok dve kila, po peti letech to bylo deset a na misto 45 kilo pri vysce 160 jsem se dostala na 55. Zmenila jsem ji a zacala brát Diane 35, po ktere jsem nepribrala nic, vycistila mi plet a neprojevila se nijak ani na naladach jako u te prvni. Skoncila jsem s ni, chteli jsme miminko a kdyz jsem resila anti po porodu, uz jsem tabletky nechtela. Zvolila jsem nitrodelozni telisko, o kterem jsem ale bohuzel vedela pri milovani... Nechala si ho rok a pul a ted zas zkousime druhe... Jinak jsem po vysazeni antikoncepce mela cyklus v poradku.




Není tady
Ja jsem brala cca od 16ti Trinordiol, po 4 a pul letech jsem vysadila... Cyklus hruza... Poprve to prislo v pohode, pak se to stridalo (jednou jsem to dostala po 12ti dnech, jednou po 45...). A pak jsem musela uz na agolutin, protoze proste nic...
Zhubla jsem hodne, ale to nebylo praskama, ale tim, ze jsem v te dobe mela velke osobni problemy a vubec jsem nejedla...
Ted si celkem vycitam, ze jsem je tenkrat prestala brat, protoze ted co beru prasky, tak je to des, se vsema spinim i s tim Trinordiolem, s kterym jsem 4 roky nemela problem. Takze budu od pristiho mesice zkouset naplast a uvidi se...

Není tady
Já užívala HA 10 let, poslední 3 roky mikrogynon, nikdy jsem s tím neměla problémy, nepřibrala jsem. Přestala jsem užívat, protože chceme miminko. Cyklus mám pravidelný 27-28 dní a jediné co se po vysazení změnilo je občas nějaká malá vyrážka na zádech, ale opravdu jen občas, na obličeji naštěstí vůbec nic 
Není tady
Kamčatka napsal(a):
Já užívala HA 10 let, poslední 3 roky mikrogynon, nikdy jsem s tím neměla problémy, nepřibrala jsem. Přestala jsem užívat, protože chceme miminko. Cyklus mám pravidelný 27-28 dní a jediné co se po vysazení změnilo je občas nějaká malá vyrážka na zádech, ale opravdu jen občas, na obličeji naštěstí vůbec nic
Taky chceme a zacina mi hrabat 




Není tady
Ty už jedno sluníčko doma máš, viď??? Nám se zatím nedaří....
Není tady
Kamčatka napsal(a):
Ty už jedno sluníčko doma máš, viď??? Nám se zatím nedaří....
Sice mam, ale taky nam k ni pomohli - mela jsem vysokou hladinu Prolactinu a trpim tim neustale, tak to bude muset jit do rovnovahy...




Není tady
Já jsem brala 6 let Logest s malými přestávkami. Teď jsem zhruba před rokem vysadila, cyklus mám celkem v pohodě a to předtím jsem to měla hoodně nepravidelný (ale taky mi bylo 16). Zhubla jsem zhruba 2-3 kilča, myslím, že je mi bez těch prášků líp.. Jediná docela blbá nevýhoda je v tom, že se mi skoro o číslo zmenšily prsa a už mi tam toho moc nezbylo 
Není tady
Prave ze ja beru Regulon asi 3 roky, pul roku nic, ale ted se to sbira a uz jsem od te doby pribrala asi 6 kg, coz me docela hodne stve. Ale myslim si, ze mi bez tech prasku bude taky lepe. Hodlam je brat o velkych prazdninach - prece jen, byt mesic u more a tyden si ani nezaplavat
Nicmene se tim volne dostavam k dalsi otazce.
Jako novou metodu chci zkusit Pharmatex+kondom. Na kolikrat vydrzi 1 baleni toho kremu? (kdyz uz stoji 250kc!!!). Diky
Není tady

Tak ja som dokonca po vysadeni HA pribrala
a narusil sa mi komplet cyklus a nedavno mi dokonca gynekolog povedal, ze by som sa k nej mala vratit (pokial nechcem otehotniet
), lebo bez nej sa mozu vytvarat cysty.
Není tady
Ahoj, tak já jsem s HA skončila před měsícem, zatím to vypadá dobře. Ovulace došla, cyklus měl 29 dní, MS trvala 7 dní, ale byla slabá, bolest žádná. Snad to tak bude pokračovat i nadále. Jako antikoncepci používáme symptotermální metodu a mám připravený i Pharmatex (kupovala jsem v lednu za 190Kč) na dobu před ovulací. Po ní nebudeme používat nic.
Není tady
Já jsem brala před otěhotněním Jeanine a i ted 3 roky od porodu je beru a jsem spokojená.Nepřibýrám po nich a mentruaci mám tak 4-5dní a hodně málo a nejsou prý tak škodlivé obsahují méně hormonů.Balení na 3měsíce-necelých 800kč.
Není tady
Tak jsem anti vysadila. Kondom a pharmatex funguji. Jen jsem to mela dostat uz v pondeli, dnes je streda, porad nic... Nevim, jestli mam zacit panikarit, nebo nic nedela a cekat
Nejhorsi je, ze ani nevim, jaky cyklus jsem mela pred anti, protoze jsem 2,5 let zila v domeni, ze se mi to jeste ustali a dostavala to co 30-60 dnu, ale nakonec za tim stala cysta a tak mi napsala doktorka 3 mesicni lecbu, takze jsem mela cyklus uplne presne na den a pak jsem hned nasadila anti :-) Tak nevim, vsichni zname, ktere prestaly anti uzivat si stezovaly, ze to mely co 16 dni a ja uz mam 30. a porad nic. Sex jsme od vysazeni meli 3x a kondom vypadal docela zachovale
Tak ja nevim.
Není tady
Já myslím, že se to ještě ustálí. Jsou holky, co mají menstruace po vysazení hodně daleko od sebe. Když to jde blbě tak i 40 dní, nebo vůbec a musejí na vyvolávačku. Mně se to zatím vyhlo, oba cykly 29dní i ovu došla u obou. Taky nevím, jakou MS jsem měla před HA, už je to moc dávno. Radím jetě počkat, ono po HA to může chvilku trvat než se tělo samo rozeběhne.
Není tady
No, tak doufam, ze to bude ok. Clovek by ani nerekl, ze kdyz menstruace neni zrovna nic, co se oslavuje, ze se na ni bude "tesit" a vylozene cekat :-D
Není tady
Hm, tak jsem se nedockala. Zitra jsem objednana na gyndu, jsem zvedava, co mi rekne. Jestli to bude mimi, tak fakt nevim 
Není tady
Tak já jsem brala od 15 let Cilest, ten mi po roce začal nevyhovat, tak mi to změnili na Triqilar, po dalším roce jsem přešla na Triregol a u toho už jsem zůstala až do 29 let. Skoro 3/4 roku mám vysazeno a stále mám obtíže s cyklem, buď to mám po 14dnech, nebo musím po 40 dnech na vyvolávku. Váha se mi nezměnila, ani na pleti nejsou žádné změny...jinak snažíme se o mimi už skoro půl roku a zatím nic. Gynekolog říká, že s tak rozhozeným cyklem je těžké zjisit, kdy vlastně ovuluji....zatím to ale žádnou jinou cestou neřeším

Není tady
Ahoj holky, beru HA už nějakých 8 let, cca 6 let jsem měla Pramino a bylo v pohodě (jen se s ním nedalo oddalovat), ale ke konci začalo zlobit, Teď už mám 3.HA, ale co se mi teď děje při Jeanine, to jsem snad ještě nezažila - opravdu hrůza! Pomalu si píšu seznam negativních věcí, které musím v úterý gynekologovi říct. Taky už jsem uvažovala, že HA vysadím (mně i snižuje chuť na sex
( ), ale mám z toho docela obavy. Kdysi v 16 jsem měla menstruaci tak ob týden,což byla síla. Takže jsem zvědavá, co mi v úterý oznámí.
Není tady
tak zacinala jsem s Minisistonem, pribrala jsem po ni docela dost, po vysazeni hruza des, nepravidelna MS, akne
potom to byl triquilar, ktery mi nesedl a tudiz jsem presla na Mercilone - ten jsem vysadit musela - depresivni stavy, a pak vazna nemoc, po ktere me musely hospitalizovat, potom hormonalni nerovnovaha, cisty na vajecnich, takze mi lekari, co mi ha zakazaly, ha znovu nakazaly
- tudiz jsem vybrala Logest a s tim OK asi rok, potom vysazino a rok naprosto super cykly, zadny problem az pak posledni dva mesice pred snazenim i 14ti denni krvaceni, pak jeden mesic zase ha a pak vysazeni a tehotneni
po tehotneni devet mesicu docela dobry, nasadila jsem pak Yasminelle, ktery jsem brala 3 mesice a hned prestala, hruza des, 14ti denni spineni, deprese, nechute, ztrata libida a pod...
ted uz ha neberu a nejspis uz nikdy ani brat nebudu
davame si pozor a zatim to funguje 
Není tady
Jako jiné antikoncepční metody se požívá nejen kondom, existuje také Patentex creme nebo globule ,které se aplikují do pochvy tak cca 1hod před předpokládaným stykem, dále existuje metoda tkz. neplodných dní,která se dá ovšem používat pouze při pravidelném cyklu.Kromě pilulek však můžete jako antikoncepci používat antikoncepční náplasti nebo Nuvaring-což je jednoduše řečeno takový koroužek, který se splikuje do pochvy na 3 týdny
2/cyklus by se měl upravit cca po 3 měsících po vysazení, záleží na délce používání antikoncepce.Kila půjdou dolů určitě,protože při užívání hormonální antikoncepce se zadržuje voda v buňkách,takže po vysazení by 3-4 kila měla jít dolů určitě a nebo používat již od začátku antikoncepci s drospirenonem, kde k tomuto zadržování vody nedochází ( u nás dostupný v preparátech Yadin a Yasminelle)
Není tady

já brala yadine - po ktere jsem jeste shodila, kdyz jsem vysadila, tak jsem nemela vubec MS, a po třech mesicich byla tehulka,ale chtela jsem, takze jsem se jinak nechranila... ale ja jsem hrozna a neverila bych jen na kondom a ty lubrikanty atd... protoze se muze stat cokoli a urcite by se mi to stalo v dobe, kdy bych chtela nejmene otehotnet:)....takze uz mam zase antikoncepci, ted pri kojeni depoproveru(opravdu na kratkou dobu) a pak si zase dam yadine nejspis....byla jsem spokojena
Není tady
1) Po vysazeni prasku jsem mela dojem, ze mi mene padaji vlasy, nejsem naladova a vratila se mi chut k sexu. Pupinky se mi objevily, ale s nimi jsem mela problem vzdycky a ted necely rok po nebrani HA sice jeste porad jsou, ale ne velke a daji se uz i zamaskovat, rozhodne to nejsou takove ty bolaky. Menstruaci jsem nikdy pravidelnou nemela, ale ted se mi zda, ze snad se telo umoudrilo.
2) S pritelem pouzivame prezervativ a pharmatex (gel), pro jistotu si vzdycky jednou za mesic nebo za dva udelam tehotensky test
K praskum se nechci vracet.
Není tady