Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

  • Diskuse
  •  » Právní
  •  » jak z bytu LEGÁLNĚ VYŠTVAT náhlou "návštěvu" ???

#26 2. 3. 2008 19:33

sýkorkas
♥♥♥----
Registrovaný: 15. 9. 2007
Příspěvky: 245

Re: jak z bytu LEGÁLNĚ VYŠTVAT náhlou "návštěvu" ???

aprill napsal(a):

Přišly dvě,  protože se jevíš jako problémový klient a socka chtěla mít svědka. Osobní důvod té dané klientky byl ten se se vědomě  zapletla s jistým mužem.  Myslím, že moc řešíš a hledᚠproblém tak kde není kapitulation .

Aji k jiným chodily tyto dvě.
Jak zjistím že jsem zařazená do "problémových klientů"?
to mám napsáno ve spise?

Je to legální klasifikovat takto i člověka který vždy splnil to co požadovaly i v termínu který daly? -a že těch papírů sehnat není zrovna málo a těch institucí oběhnout... (!!)

ps:
dumbom A těm kdo si myslí, že je to nějaká ulejvárna bejt na HN, tak a si to zkusí  dumbom

Není tady

 

#27 2. 3. 2008 19:41

sýkorkas
♥♥♥----
Registrovaný: 15. 9. 2007
Příspěvky: 245

Re: jak z bytu LEGÁLNĚ VYŠTVAT náhlou "návštěvu" ???

ita napsal(a):

Sýkorko, opravdu se zbytečně stresuješ. Trochu Tě chápu, kdysi jsem měla vedoucí, ze které se mi klepaly ruce, jednou jsem skončila u psychologa. Nebyla na mne vysazená, chovala se hrozně ke všem. Pak přišel jeden starý pán a když zjistil, co máme za problém, poradil: "až půjdete příště na kobereček, představte si ji v noční košili se svíčkou v ruce". Za pár dnů jsme byly s kolegyní předvolány. Začala na nás štěkat, my se na sebe podívaly a začaly se smát. Od té doby jsme od ní měly pokoj. Byla malá, zuřivá, my mladé a pěkné, musela nám dát najevo svoji moc. Nesmíš jí ukázat, že se bojíš, buď ochotná, klidná, milá, slušná.

Jak jsem psala, to na venek jsem
i když na sebe nevidím jak vypadám, takže doufám že jo.

Ale to nepomáhá.
je to jak ta "Věrka Řepka" z ULICE, ale 10x horší
Mám spíš dojem, že dokud jí neukážu DRÁPKY (nějaký podnět, stížnost) tak to neustane.
Co když se ona se na slušném člověku odreagovává právě z jednání s těmi klienty, kteří jsou hrubšího zrna?

Není tady

 

#28 2. 3. 2008 19:53

sýkorkas
♥♥♥----
Registrovaný: 15. 9. 2007
Příspěvky: 245

Re: jak z bytu LEGÁLNĚ VYŠTVAT náhlou "návštěvu" ???

ita napsal(a):

Sýkorko, opravdu se zbytečně stresuješ. Trochu Tě chápu, kdysi jsem měla vedoucí, ze které se mi klepaly ruce, jednou jsem skončila u psychologa. Nebyla na mne vysazená, chovala se hrozně ke všem. Pak přišel jeden starý pán a když zjistil, co máme za problém, poradil: "až půjdete příště na kobereček, představte si ji v noční košili se svíčkou v ruce". Za pár dnů jsme byly s kolegyní předvolány. Začala na nás štěkat, my se na sebe podívaly a začaly se smát. Od té doby jsme od ní měly pokoj. Byla malá, zuřivá, my mladé a pěkné, musela nám dát najevo svoji moc. Nesmíš jí ukázat, že se bojíš, buď ochotná, klidná, milá, slušná.

To taky dělám, představuji si ji jako MALOU VZTEKLOU HOLČIČKU, KTERÁ SE PŘEMÁHÁ A TAK JE NĚKDY JEN IRONICKÁ. Ani mi to nedá moc práce.

Ituš, si představ, kdyby "taková .."  ti měla "NĚCO" kontrolovat doma
a ty ani nevíš co to "NĚCO" je,
ani nevíš co ještě může a co už ne.

Je to dobrá taktika (to vysmát se jí do očí), jsem ráda žes mi ten nápad dala, ale budu před ní stát sama, tak nevím jestli ...

cO když pak ona řekne, že jsem  udělala URÁŽKU VEŘEJNÉHO ČINITELE ?
Jí budou věřit, nebo to bude tvrzení proti tvrz.
Ale kdo bude věřit mě ?, že ona je ten provoketér.

Není tady

 

#29 2. 3. 2008 20:03

sýkorkas
♥♥♥----
Registrovaný: 15. 9. 2007
Příspěvky: 245

Re: jak z bytu LEGÁLNĚ VYŠTVAT náhlou "návštěvu" ???

aprill napsal(a):

sýkorkas napsal(a):

Holky, myslíte že bych si měla půjčit kameru?
a normálka si to natáčet.
Však kde je psané že se to nesmí ?

Podle správního řádu i pracovnice může použít kameru nebo fotoaparát.

Našla jsem tento, ale je aktuální ??:
http://www.compet.cz/legislativa/obecna … 002004-sb/

Úvodní strana > Legislativa > Obecná > Správní řád 500/2004 Sb.
Správní řád
500/2004 Sb.
ZÁKON
ze dne 24. června 2004
Správní řád
Novela: 413/2005 Sb.
Parlament se usnesl na tomto zákoně České republiky:

ptám se protože v něm nejde najít slova: foák, kamera, záznam.technika

Není tady

 

#30 2. 3. 2008 21:09

marplova
♥♥-----
Registrovaný: 15. 9. 2007
Příspěvky: 43

Re: jak z bytu LEGÁLNĚ VYŠTVAT náhlou "návštěvu" ???

Aprill, ty mi malicko pripadas zrovna jak ta pani, co ma k Sykorce prijit na navstevu. Taky neodpovidas na otazky (kam az muze ta zenska zajit? Muze se divat do lednice, do loznice, do skrini?) a jen meldujes svou ve smyslu 'nemas se ceho bat', prip. 'ceho se bojis'?, nebo 'maji te tam vedenou, jako problemovou'. No, ona se asi moc neboji, "jenom" je ji navsteva Verky repky neprijemna. Verka ji prijde do jejiho rajonu, do jeji zahradky, kam si nepousti ani spoustu ji milych lidi, tak tam se ted bude promenovat a cenichat nekdo, kdo se k ni chova arogantne, nekdo, kdo ignoruje jeji otazky, pripadne odpovida jako gramofon. Pokud si muze tocit a fotit pracovnice, pak si jiste muze tocit a fotit Sykorka (coz doporucuji). Taky bych volila navstevu na kavu, napr. jednu ze svych kamaradek, aby mohla pripadne dosvedcit, jak se pani chovala. Zjevne neni vyjimkou, ze jsou damy dost neprijemne, kdyz je musel tatinek vyvest z domu.

Není tady

 

#31 2. 3. 2008 21:37

mag
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 2. 12. 2006
Příspěvky: 7438

Re: jak z bytu LEGÁLNĚ VYŠTVAT náhlou "návštěvu" ???

sýkorkas napsal(a):

aprill napsal(a):

sýkorkas napsal(a):

Holky, myslíte že bych si měla půjčit kameru?
a normálka si to natáčet.
Však kde je psané že se to nesmí ?

Podle správního řádu i pracovnice může použít kameru nebo fotoaparát.

Našla jsem tento, ale je aktuální ??:
http://www.compet.cz/legislativa/obecna … 002004-sb/

Úvodní strana > Legislativa > Obecná > Správní řád 500/2004 Sb.
Správní řád
500/2004 Sb.
ZÁKON
ze dne 24. června 2004
Správní řád
Novela: 413/2005 Sb.
Parlament se usnesl na tomto zákoně České republiky:

ptám se protože v něm nejde najít slova: foák, kamera, záznam.technika

Je tam audio a video záznamy, je to zákon, ne belterie, opravdu slovo foák tam nenajdeš.

Není tady

 

#32 2. 3. 2008 21:38

mag
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 2. 12. 2006
Příspěvky: 7438

Re: jak z bytu LEGÁLNĚ VYŠTVAT náhlou "návštěvu" ???

sýkorkas napsal(a):

ita napsal(a):

Sýkorko, opravdu se zbytečně stresuješ. Trochu Tě chápu, kdysi jsem měla vedoucí, ze které se mi klepaly ruce, jednou jsem skončila u psychologa. Nebyla na mne vysazená, chovala se hrozně ke všem. Pak přišel jeden starý pán a když zjistil, co máme za problém, poradil: "až půjdete příště na kobereček, představte si ji v noční košili se svíčkou v ruce". Za pár dnů jsme byly s kolegyní předvolány. Začala na nás štěkat, my se na sebe podívaly a začaly se smát. Od té doby jsme od ní měly pokoj. Byla malá, zuřivá, my mladé a pěkné, musela nám dát najevo svoji moc. Nesmíš jí ukázat, že se bojíš, buď ochotná, klidná, milá, slušná.

To taky dělám, představuji si ji jako MALOU VZTEKLOU HOLČIČKU, KTERÁ SE PŘEMÁHÁ A TAK JE NĚKDY JEN IRONICKÁ. Ani mi to nedá moc práce.

Ituš, si představ, kdyby "taková .."  ti měla "NĚCO" kontrolovat doma
a ty ani nevíš co to "NĚCO" je,
ani nevíš co ještě může a co už ne.

Je to dobrá taktika (to vysmát se jí do očí), jsem ráda žes mi ten nápad dala, ale budu před ní stát sama, tak nevím jestli ...

cO když pak ona řekne, že jsem  udělala URÁŽKU VEŘEJNÉHO ČINITELE ?
Jí budou věřit, nebo to bude tvrzení proti tvrz.
Ale kdo bude věřit mě ?, že ona je ten provoketér.

Zaměstnanci správních orgánů nemají statut veřejného činitele.

Není tady

 

#33 2. 3. 2008 21:49

ita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 8. 2006
Příspěvky: 2003

Re: jak z bytu LEGÁLNĚ VYŠTVAT náhlou "návštěvu" ???

Sýkorko, to je dobrý nápad, někoho si pozvat, abys s ní nebyla sama. Třeba se bojíš zbytečně, ale chápu, že nesnášíš, když Ti někdo leze do soukromí. Hlavně je to ponižující, nedůstojné.  Pozvi si kamarádku a paní ze sociálky mile přivítejte. Pokud někam poleze, zeptej se jí, co hledá, že jí pomůžeš. Připomíná mi to stupidní americké filmy, kde úředníci prolízají vše a rozhodují o osudech lidí. Bláhově jsem se domnívala, že u nás to není.

Není tady

 

#34 2. 3. 2008 22:41

Jay
♥♥♥----
Místo: Landgraaf - Nederland
Registrovaný: 11. 4. 2006
Příspěvky: 244

Re: jak z bytu LEGÁLNĚ VYŠTVAT náhlou "návštěvu" ???

Muj pohled na vec...
Hmotna nouze je sama o sobe velmi ponizujici a o teto davce by meli rozhodovat lide se socialnim citenim. Ja bych to asi delat nemohla, protoze bych tem lidem asi hned podstrcila penize ze sveho...
Na me pusobi pribeh sykorky hrozne smutne a odpovedi Aprill taky velmi profesionalne. Souhlasim s Marplovou.
Taky nesouhlasim s tim, aby lide s potrebou hmotne nouze museli zit v uplné bide, protoze jsem o tom slysela sve. Zajimalo by me, o jakou castku se vlastne jedna.


http://img511.imageshack.us/img511/5350/princeznaqr5.th.jpg

Není tady

 

#35 3. 3. 2008 7:37

marplova
♥♥-----
Registrovaný: 15. 9. 2007
Příspěvky: 43

Re: jak z bytu LEGÁLNĚ VYŠTVAT náhlou "návštěvu" ???

Tak jsem o tom pribehu premyslela a napadla me odpoved na otazku. Jak ji legalne z bytu vystvat? No jednoduse. Proste ji rici, ze nema mnoho casu, ze leti vyzvednout dite/ deti ze skolky/skoly, krouzku, od autobusu ... prijde mi, ze tohle je jasny argument a na to neni zadne odpovedi.

Není tady

 

#36 3. 3. 2008 21:34

sýkorkas
♥♥♥----
Registrovaný: 15. 9. 2007
Příspěvky: 245

Re: jak z bytu LEGÁLNĚ VYŠTVAT náhlou "návštěvu" ???

Připadám si jak kdyby mi měla bytem vést veřejná cesta,
jako by si "dámy", coby bohaté turistky, šly fotit do skanzenu ...

Však víte jak končil ten fiml o Cimrmanovi:
byly tam cedulky  "papuče", "brýle", "postel", ...

pššššššššššššššššššššššššššššššššššššššt
pšt: už tušíte co mě napadá že?,
"nedojezené tvarůžky" .. godlike

PS:
Aprill, domnívala jsem se, že bys mi mohla říci aspoň kde najdu nějaké ty ZÁSADY při provádění SOC.ŠETŘENÍ.
Nebo odkázat někam na veřejný zdroj __ knížku/www/vyhlášku/....
.. kdyžs to tu nenapsala rovnou
Beru to tak, že mᚠhold nějaký důvod pro takové "tajení".
Když tak mi pisni SZ, budu ráda.

Po psych.stránce jsem tu chytla nápady rock , co jste mi nahodily = díky marplova,  Jayo,  ito, mag, marico, aneri  wink
Zkusím ještě popřemýšlet co a jak, mám ještě cca tejden.
Za každej, a sebe dumbom nápad, dékuji předem a netrpělivě je očekávám
(je to tu jako BRAINSTORMING fuckyou a to je dobře)

storstark

Upravil(a) sýkorkas (3. 3. 2008 21:38)

Není tady

 

#37 3. 3. 2008 22:39

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: jak z bytu LEGÁLNĚ VYŠTVAT náhlou "návštěvu" ???

Sýkorkas - hlavně se nestresuj . jasně, něco od státu chceš, tak něco musí prověřit. Tak trochu ukliď a uvidíš, ono to vyplyne ze situace, jak se budou chovat.

Není tady

 

#38 3. 3. 2008 22:57

Jay
♥♥♥----
Místo: Landgraaf - Nederland
Registrovaný: 11. 4. 2006
Příspěvky: 244

Re: jak z bytu LEGÁLNĚ VYŠTVAT náhlou "návštěvu" ???

sýkorkas napsal(a):

Jayo

Jay-čti džej-se nesklonuje;)

Jinak by me opravdu zajimalo, kolik penez bys mela dostat kvuli takovymu divadlu...jestli by treba nebylo lepsi se slozit tummenupp

Upravil(a) Jay (3. 3. 2008 22:58)


http://img511.imageshack.us/img511/5350/princeznaqr5.th.jpg

Není tady

 

#39 4. 3. 2008 9:40

sýkorkas
♥♥♥----
Registrovaný: 15. 9. 2007
Příspěvky: 245

Re: jak z bytu LEGÁLNĚ VYŠTVAT náhlou "návštěvu" ???

Jay napsal(a):

sýkorkas napsal(a):

Jayo

Jay-čti džej-se nesklonuje;)

Jinak by me opravdu zajimalo, kolik penez bys mela dostat kvuli takovymu divadlu...jestli by treba nebylo lepsi se slozit tummenupp

Ja gavarju pa rusky, nět po anglickom jazyké wink Izviní meňá, pažálsta

Na tohle  přesně jsem se tam pokoušela zeptat,
protože jsem si sama pro sebe říkala, že než si kvůli pár kačkám dumbom
(třeba 200 nebo taky 30, to nevím jak to teď po té Sociální reformě je),
nechat šmejdit po bytě, tak to to raděj vzdám.

Ale ona než by mi normálně odpověděla: "dávka vám vychází v XY výši", jen vám ji vyplatím až po soc.šetření u vás doma.
Ale řekla: "To nemůžu vědět dokud se k vám nepodívám, pak to dám do počítače"
Dále rozhovor probíhal takto:
Já: "To jako za to šetření jsou nějaké body?, které ovlivňují výši dávky HN?"
Ona: "To je speciální program, dopředu vám předem neřeknu. Bla bla bla (nějaká nic neříkající formulka), mějte se pěkně, přeji pěkný den."

Tak tam volám znovu, říkám:
"Ale já jsem chtěla jen vědět kolik .. (ale do toho ona hned spustila to stejné):
.. Bla bla bla (nějaká nic neříkající formulka), mějte se pěkně, přeji pěkný den."

Takže je to pro mě nedobytné hmm

Upravil(a) sýkorkas (4. 3. 2008 9:42)

Není tady

 

#40 4. 3. 2008 9:48

sýkorkas
♥♥♥----
Registrovaný: 15. 9. 2007
Příspěvky: 245

Re: jak z bytu LEGÁLNĚ VYŠTVAT náhlou "návštěvu" ???

Aneri napsal(a):

Sýkorkas - hlavně se nestresuj . jasně, něco od státu chceš, tak něco musí prověřit. Tak trochu ukliď a uvidíš, ono to vyplyne ze situace, jak se budou chovat.

Stresuju se tím sjuk , to je fakt. Ale když se pak podívám na TV, třeba na Černé ovce, nebo Obč.judo, tak ....
"cizí neštěstí potěší"  vissla
(ale nepotěší, ale hned mi to připomene, že jiní lidi mají daleko větší problémy s birokr.systémem než já)

Není tady

 

#41 4. 3. 2008 11:13

Jay
♥♥♥----
Místo: Landgraaf - Nederland
Registrovaný: 11. 4. 2006
Příspěvky: 244

Re: jak z bytu LEGÁLNĚ VYŠTVAT náhlou "návštěvu" ???

Ja gavarju pa rusky, nět po anglickom jazyké  Izviní meňá, pažálsta

ja panimaju toze parusky:-)

Mam takovy pocit, ze body, podle kterych dostanes penize jsou dane a stat se snazi dat co nejmene, cili opravdu jen tem potrebnym. Tohle dokazu trochu pochopit, kdyz vidim ty pocetne rodiny a chlap vsechny prachy prochlasta. Nicmene si myslim, ze by ten pristup mel byt jiny. Ona sice nemuze rict castku, ale vlidna byt muze.
Asi bych pochopila, kdyby rekla "Mlada pani, ty castky jsou pokazde jine, my mame urcite insturkce, podle kterych se ridime a catska je pro kazdou rodinu jina. A mozna mohla rict rozmezi od 50-500...priklad...pak by si i dotycna osoba rozmyslela, zda do toho jit ci ne...


http://img511.imageshack.us/img511/5350/princeznaqr5.th.jpg

Není tady

 

#42 4. 3. 2008 14:56

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: jak z bytu LEGÁLNĚ VYŠTVAT náhlou "návštěvu" ???

sýkorkas napsal(a):

Jay napsal(a):

sýkorkas napsal(a):

Jayo

Jay-čti džej-se nesklonuje;)

Jinak by me opravdu zajimalo, kolik penez bys mela dostat kvuli takovymu divadlu...jestli by treba nebylo lepsi se slozit tummenupp

Ja gavarju pa rusky, nět po anglickom jazyké wink Izviní meňá, pažálsta

Na tohle  přesně jsem se tam pokoušela zeptat,
protože jsem si sama pro sebe říkala, že než si kvůli pár kačkám dumbom
(třeba 200 nebo taky 30, to nevím jak to teď po té Sociální reformě je),
nechat šmejdit po bytě, tak to to raděj vzdám.

Ale ona než by mi normálně odpověděla: "dávka vám vychází v XY výši", jen vám ji vyplatím až po soc.šetření u vás doma.
Ale řekla: "To nemůžu vědět dokud se k vám nepodívám, pak to dám do počítače"
Dále rozhovor probíhal takto:
Já: "To jako za to šetření jsou nějaké body?, které ovlivňují výši dávky HN?"
Ona: "To je speciální program, dopředu vám předem neřeknu. Bla bla bla (nějaká nic neříkající formulka), mějte se pěkně, přeji pěkný den."

Tak tam volám znovu, říkám:
"Ale já jsem chtěla jen vědět kolik .. (ale do toho ona hned spustila to stejné):
.. Bla bla bla (nějaká nic neříkající formulka), mějte se pěkně, přeji pěkný den."

Takže je to pro mě nedobytné hmm

Skutečně existuje program, který nárok na dávku spočítá. Výši dávky ovlivňuje několik skutečností - příjem , snaha zvýšit si svůj příjem vlastní prací, uplanění všech nároku, aj . . Protože stále sem dávᚠcitace zákona, tak si myslím, že jsi v zákoně o HN kovaná  a jsi schopná si sama nárok na dávku vypočítat.  Jen pozor na odůvodněné náklady, program všechno co hradíš, nepovažuje za přiměřené .

Není tady

 

#43 4. 3. 2008 17:33

Jay
♥♥♥----
Místo: Landgraaf - Nederland
Registrovaný: 11. 4. 2006
Příspěvky: 244

Re: jak z bytu LEGÁLNĚ VYŠTVAT náhlou "návštěvu" ???

Skutečně existuje program, který nárok na dávku spočítá. Výši dávky ovlivňuje několik skutečností - příjem , snaha zvýšit si svůj příjem vlastní prací, uplanění všech nároku, aj . . Protože stále sem dávᚠcitace zákona, tak si myslím, že jsi v zákoně o HN kovaná  a jsi schopná si sama nárok na dávku vypočítat.  Jen pozor na odůvodněné náklady, program všechno co hradíš, nepovažuje za přiměřené .

Aprill, nechapes, ze kdyz je clovek v takove situaci, tak hleda, kde se da? Jsi tady na foru, vlastne primo u zdroje a nejsi schopna ji dat uspokojujici odpoved???
Jak si muze laik sam spocitat davky?
Ja to chapu i z tve strany, ale proc lide, jako jste vy, tak jak to jen rict??? Nevlidni? Nechapajici?
Mozna je to i z toho, ze jste ledacos videli, ale nelze hazet vsechny lidi do stejneho pytle.
Omlouvam se, pokud se te to dotklo kapitulation urcite tim nemyslim nic spatneho...


http://img511.imageshack.us/img511/5350/princeznaqr5.th.jpg

Není tady

 

#44 4. 3. 2008 19:34

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: jak z bytu LEGÁLNĚ VYŠTVAT náhlou "návštěvu" ???

Jay napsal(a):

Skutečně existuje program, který nárok na dávku spočítá. Výši dávky ovlivňuje několik skutečností - příjem , snaha zvýšit si svůj příjem vlastní prací, uplanění všech nároku, aj . . Protože stále sem dávᚠcitace zákona, tak si myslím, že jsi v zákoně o HN kovaná  a jsi schopná si sama nárok na dávku vypočítat.  Jen pozor na odůvodněné náklady, program všechno co hradíš, nepovažuje za přiměřené .

Aprill, nechapes, ze kdyz je clovek v takove situaci, tak hleda, kde se da? Jsi tady na foru, vlastne primo u zdroje a nejsi schopna ji dat uspokojujici odpoved???
Jak si muze laik sam spocitat davky?
Ja to chapu i z tve strany, ale proc lide, jako jste vy, tak jak to jen rict??? Nevlidni? Nechapajici?
Mozna je to i z toho, ze jste ledacos videli, ale nelze hazet vsechny lidi do stejneho pytle.
Omlouvam se, pokud se te to dotklo kapitulation urcite tim nemyslim nic spatneho...

Není to dávno, co jsem to sykorce nabízela v SZ, že ji vypočítám případný nárok na dávku neměla zájem. K tomu výpočtu je potřeba hodně informací a ty já neznám! Nevím kolik je dětem let,  jaké má příjmy, jaký má majetek, zda již vypověděla stavbní spoření, které tady před časem taky řešila, v jakém bytě bydlí, jaké jsou náklady.  Vím jen to , že nechce strpět šetření. Zkus se na to podívat i z druhé strany.

Není tady

 

#45 4. 3. 2008 19:53

Jay
♥♥♥----
Místo: Landgraaf - Nederland
Registrovaný: 11. 4. 2006
Příspěvky: 244

Re: jak z bytu LEGÁLNĚ VYŠTVAT náhlou "návštěvu" ???

aprill napsal(a):

Jay napsal(a):

Skutečně existuje program, který nárok na dávku spočítá. Výši dávky ovlivňuje několik skutečností - příjem , snaha zvýšit si svůj příjem vlastní prací, uplanění všech nároku, aj . . Protože stále sem dávᚠcitace zákona, tak si myslím, že jsi v zákoně o HN kovaná  a jsi schopná si sama nárok na dávku vypočítat.  Jen pozor na odůvodněné náklady, program všechno co hradíš, nepovažuje za přiměřené .

Aprill, nechapes, ze kdyz je clovek v takove situaci, tak hleda, kde se da? Jsi tady na foru, vlastne primo u zdroje a nejsi schopna ji dat uspokojujici odpoved???
Jak si muze laik sam spocitat davky?
Ja to chapu i z tve strany, ale proc lide, jako jste vy, tak jak to jen rict??? Nevlidni? Nechapajici?
Mozna je to i z toho, ze jste ledacos videli, ale nelze hazet vsechny lidi do stejneho pytle.
Omlouvam se, pokud se te to dotklo kapitulation urcite tim nemyslim nic spatneho...

Není to dávno, co jsem to sykorce nabízela v SZ, že ji vypočítám případný nárok na dávku neměla zájem. K tomu výpočtu je potřeba hodně informací a ty já neznám! Nevím kolik je dětem let,  jaké má příjmy, jaký má majetek, zda již vypověděla stavbní spoření, které tady před časem taky řešila, v jakém bytě bydlí, jaké jsou náklady.  Vím jen to , že nechce strpět šetření. Zkus se na to podívat i z druhé strany.

Ale tohle nemuzu prece vedet....reaguji jenom na to, co je tady... prijmi mou omluvu godlike kapitulation


http://img511.imageshack.us/img511/5350/princeznaqr5.th.jpg

Není tady

 

#46 4. 3. 2008 22:32

sýkorkas
♥♥♥----
Registrovaný: 15. 9. 2007
Příspěvky: 245

Re: jak z bytu LEGÁLNĚ VYŠTVAT náhlou "návštěvu" ???

Jay napsal(a):

aprill napsal(a):

Jay napsal(a):


Aprill, nechapes, ze kdyz je clovek v takove situaci, tak hleda, kde se da? Jsi tady na foru, vlastne primo u zdroje a nejsi schopna ji dat uspokojujici odpoved???
Jak si muze laik sam spocitat davky?
Ja to chapu i z tve strany, ale proc lide, jako jste vy, tak jak to jen rict??? Nevlidni? Nechapajici?
Mozna je to i z toho, ze jste ledacos videli, ale nelze hazet vsechny lidi do stejneho pytle.
Omlouvam se, pokud se te to dotklo kapitulation urcite tim nemyslim nic spatneho...

Není to dávno, co jsem to sykorce nabízela v SZ, že ji vypočítám případný nárok na dávku neměla zájem. K tomu výpočtu je potřeba hodně informací a ty já neznám! Nevím kolik je dětem let,  jaké má příjmy, jaký má majetek, zda již vypověděla stavbní spoření, které tady před časem taky řešila, v jakém bytě bydlí, jaké jsou náklady.  Vím jen to , že nechce strpět šetření. Zkus se na to podívat i z druhé strany.

Ale tohle nemuzu prece vedet....reaguji jenom na to, co je tady... prijmi mou omluvu godlike kapitulation

Pro Jay + April storstark . Díky holky za příspěvky a zvl᚝ tobě Jay, protože jsem měla pocit, že jsi se mne zastala, a to je fajn pocit, když se člověka někdo zastane (ani neva že je to jen tady a ne na živo).

Jay smile, podle mne se nemᚠAprille za co omlouvat, protože jsi opravdu reagovala (slušně i decentně) na to, co tu bylo psáno.
Některé niky jsou tu ale déle a znají se lépe, mnohdy mají mezi sebou rozjeté diskuze i z dřívějška a znají se už velice dobře. A taky se vzájemě lépe pamatují, než třeba já je.
Já jsem tu v podstatě z těch novějších a kdyby mi cca v době registrace nevyvstaly některé otázky
(které před tím pro mne neexistovaly),
na které jsem hledala v internetovém vyhledavači odpovědi, tak bych o Babinetu doteď ani nevěděla.

fuckyou Babinet je fakt dobrej (připadá mi, že hlavně na PSYCHO to žije),
ale když zrovna na PRÁVNÍm není právník tak co se dá dělat, ale aspoň je tu Pisatel a zvládá radit __i když svým VÝRAZNÝM způsobem, ale jistě s dobrým úmyslem a proto je třeba ho RESPEKTOVAT, tak jak kohokoli jiného zde. fuckyou

Ale zpět:
Ano, ano, vzpomínám si na pocit, tehdy hned z kraje co jsem tu byla, že na mě  někdo "bafnul" (tj.překvapivě),
něco v tom smyslu: "dej mi ty a ty údaje, já ti spočítám kolik dostaneš".
Tak tos tehdy byla ty Aprill rock  Tehdy ale šlo o SSP, na což je na internetu dost odkazů na kalkulačky SSP, nebo přímo cifry v tabulkách. Tkže to si každej může sám spočítat nebo zadat do těch kalkulaček.
Dobbrá je třeba tato:  http://www.vyplata.cz/
Netřeba však nikoho předem podceňovat že by si sám neuměl zadáním do takové kalkulačky spočítat dávky SSP
(o ty se žádá na ÚP).
ALE Aprill, tys mi tehdy nenapsala nic o tom, že dělᚠv oboru sociálním.
Takže toto jsou dva důvody proč jsem tvou nabídku tehdy nereflektovala.

fuckyou Ovšem teď se mi jedná o jiný druh dávek, o HN
(o ty se žádá na MÚ).
Takže mi to prosím tě Aprill trošilinku upřesni
(fakt se neznáme a z dřívějška si to už tak přesně nepamatuji -jestli jsi to tedy psala).

JESTLI VŠAK ZNÁŠ WWW STRÁNKU NA KTERÉ JE VEŘEJNĚ
KALKULÁTOR POMOCI V HN,
TAK SEM S NÍ tummenupp

Není tady

 

#47 4. 3. 2008 23:08

sýkorkas
♥♥♥----
Registrovaný: 15. 9. 2007
Příspěvky: 245

Re: jak z bytu LEGÁLNĚ VYŠTVAT náhlou "návštěvu" ???

A ještě Aprill napsala:
K tomu výpočtu je potřeba hodně informací a ty já neznám! Nevím kolik je dětem let,  jaké má příjmy, jaký má majetek, zda již vypověděla stavbní spoření, které tady před časem taky řešila, v jakém bytě bydlí, jaké jsou náklady.  Vím jen to , že nechce strpět šetření. Zkus se na to podívat i z druhé strany.

--------
Aprill, To je fakt že třeba hodně informací v číslech i v okolnostech (nejméně to co píšeš),
a že jsou v Zák.o pomoci v HN přímo vypsány.
Ale o to přece nejde.
Jde o to, že tento zákon není program a proto NESPOČÍTÁ V݊I dávek v HN,
kvůli kterým mi někdo přijde dělat šetření domů.
Mé příspěvky ohledně tohoto šetření nespočívají v tom že ho NECHCI  strpět,
ale v tom, že mi dopředu nechce PŘEDEM podat informace typu:
-rozsah šetření
-o jakou částku mi jde, když kvůli ní mám toto šetření podstoupit
a ještě jedná tak jak jedná ..viz.popis níže
A TAK KDYŽ UŽ TO MUSÍ BÝT, TAK A JE TO JEN V NEZBYTNÉM ROZSAHU A PO NUTNOU DOBU - o to mi jde.

JESTLI TEDY jsou v tom programu co NENÍ VEŘEJNÝ nějaké "body" za to s jakým výsledkem proběhlo šetření v bytě, tak já se nedovím ani to,
jestli tam ty body jsou k zadávání pro výpočet
dumbom ani jestli vůbec takové body vůbec existují, jestli to totiž není tak, že vůbec žádné body NEJSOU, ale jen se tím šetřením dávka HN buď SCHVÁLÍ, nebo NESCHVÁLÍ

Prostě "mnoho povyku pro nic" a přitom by stačilo jen to, že když se KDOKOLI na kterémkoli místě zeptá ÚŘEDNÍKA za přepážkou, určeného pro práci s LIDMI před přepážkou,
TAK MU TENTO ÚŘEDNÍK ODPOVÍ NORMÁLNĚ  a ne třeba arogantně nebo citací ze zákona (což je mnohdy pěknej oříšek taková věta na 4 řádky..)
A když jde o takové věci jako o info o šetření v bytě (soukromí), tak o to ohleduplněji a ne naopak.

Já je beru za profesionály, kteří mají každodenní praxi a tak dovedou i odpovídat atd...
Ale to se někdy u někoho hold člověk zmílí,
však všichni jsme jen lidi.
Na žádné straně přepážky nejsou unifikovaní roboti.

Aprill, všimla sis, že jsem se tu )a nejen v tomto témátku) na něco poměrně jednoduchého ptala, na co bys právě ty mohla "z fleku" odpovědět, ale neudělalas to?
Místo toho tu máme propsáno slov a slov,
ale vlastně jsem se nic po té právní stránce věci, nedověděla. sad

storstark Toto jen konstatuji,
protože ty mᚠjistě (tak jako každý) důvod ke svému jednání.

------------------------------
Každý dělá v dané chvíli to nejlepší co může.
Věřme tomu wink, bude se nám žít líp

Upravil(a) sýkorkas (4. 3. 2008 23:11)

Není tady

 

#48 4. 3. 2008 23:38

Jay
♥♥♥----
Místo: Landgraaf - Nederland
Registrovaný: 11. 4. 2006
Příspěvky: 244

Re: jak z bytu LEGÁLNĚ VYŠTVAT náhlou "návštěvu" ???

libi se mi, jak pises sykorko...proste ano...jdes si za svymi pravy, kolik lidi tohle ani neumi, drzim ti palce!!!!!!!


http://img511.imageshack.us/img511/5350/princeznaqr5.th.jpg

Není tady

 

#49 5. 3. 2008 6:49

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: jak z bytu LEGÁLNĚ VYŠTVAT náhlou "návštěvu" ???

Sýkorko, tady je článek i kalkulačka:
http://www.penize.cz/18784-davky-v-hmot … em-nestaci
ale zároveň si přečti, co tam píšou:
"Zákonná ustanovení o dávkách v hmotné nouzi jsou poněkud komplikovaná a jejich výpočet složitý. S tím vám pomůže kalkulačka pro zjištění nároku a výše dávek.
Jde pouze o orientační výpočet, protože samy úřady pro hodnocení nároku na dávky používají celostátně jednotný počítačový program, který jim pomáhá nárok na dávky posoudit. Od jeho výpočtů se může naše kalkulačka do určité míry odlišovat."


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#50 5. 3. 2008 22:13

sýkorkas
♥♥♥----
Registrovaný: 15. 9. 2007
Příspěvky: 245

Re: jak z bytu LEGÁLNĚ VYŠTVAT náhlou "návštěvu" ???

helena napsal(a):

Sýkorko, tady je článek i kalkulačka:
http://www.penize.cz/18784-davky-v-hmot … em-nestaci
ale zároveň si přečti, co tam píšou:
"Zákonná ustanovení o dávkách v hmotné nouzi jsou poněkud komplikovaná a jejich výpočet složitý. S tím vám pomůže kalkulačka pro zjištění nároku a výše dávek.
Jde pouze o orientační výpočet, protože samy úřady pro hodnocení nároku na dávky používají celostátně jednotný počítačový program, který jim pomáhá nárok na dávky posoudit. Od jeho výpočtů se může naše kalkulačka do určité míry odlišovat."

Helen, děkuju, tohle jsem potřebovala tummenupp

Našla jsem tam i tu větu,
hmm ale když jsem tam klikla (--jednotlivě) na     Jaké dávky lze dostat? :
--příspěvek na živobytí
--doplatek na bydlení
--mimořádná okamžitá pomoc.



tak se mi bohužel NEobjevila žádná kalkulačka, ale wwwstránka s různými odkazy:

Sponzoři: Cestovní pojištění, Hifi shop.cz, Eternity
--------------------------------------------------------------------------------
Home | O nás | Kontakty | Volná místa | Ochrana osobních údajů
Nᚠtým | Obchodní podmínky | Pravidla používání portálu Peníze.cz | Provozovatel | Reklama na Peníze.cz | RSS
nahoru ↑
--------------------------------------------------------------------------------
Peníze.CZ vydává společnost SALVE GROUP CZ a. s.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Všechna práva vyhrazena. ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez ....





Ta wwwstránka se mi objevila i po kliknutí na slova "kalkulačka", která se opakují o kousek níže 3x pod sebou.


skurt tak nevím jestli je to mým prohlížečem (explorer + zkoušela jsem i Operu), nebo ta kalkulačka tam fakt není ? Jukni mi tam prosímtě kapitulation 
Zatím dík dík

Upravil(a) sýkorkas (5. 3. 2008 22:15)

Není tady

 
  • Diskuse
  •  » Právní
  •  » jak z bytu LEGÁLNĚ VYŠTVAT náhlou "návštěvu" ???
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů