Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 3. 3. 2008 9:45

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Kolegyně, která si vynucuje soucit

Damila napsal(a):

Ale stejně se ty její nářky špatně poslouchají. .... Jak byste se chovali vy k takové kolegyni?

Nářky bych neposlouchala, zdravotní stav neřešila. Když mi někdo v práci nesedí, tak se nerozptyluju nějakými osobními problémy, které se mě v žádném případě netýkají, a řeším s ním výhradně pracovní problémy, které se mě i jeho týkají, tzn. zda má pro mě hotovo a pokud ne, kdy to bude ... a rozhodně ne, proč nemá hotovo, protože to není moje starost, na to už je šéf.


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#27 3. 3. 2008 11:04

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Kolegyně, která si vynucuje soucit

Damilo, ona je fakt těžká rada. Stejně jako ty, na "asi to tak má být, máte se něco naučit" atd moc nehraju.

Bohužel nějaká snadná pomoc není, to už by sis asi pomohla sama a neptala se tady smile Můžu ti říct co bych udělala já, jestli je to nejlepší nevím, ale je to strategie, kterou používám a zatím jsem lepší nenašla. Takže u mě jsou dva případy:

1. je to někdo koho potkám jen občas a v podstatě mi na něm nezáleží: v tom případě pouze důsledně ignoruju jakékoli nářky a žebrání o pozornost v podobě mysteriózních narážek na těžký zdravotní stav.

2. je to někdo koho potkávám denně a musím s ním pracovat, tj. stojí mi to za tu energii snažit se ho ovlivnit tím správným směrem. V tom případě opět zcela ignoruju ty "špatné" narážky, nedávám dotyčné nebo dotyčnému pozornost za to, co si ji nezaslouží, ale zároveň velmi cílevědomě "odměňuji" jakékoli zdravé pokusy o konverzaci z její strany. Ta ženská prostě potřebuje pozronost, takže bych ji dávala za to, co si ji zaslouží. Zmíní se o počasí, o tom co dělala o víkendu, jak pekla koláč? Zapojím se do konverzace, "odměním" (teda to jsi šikovná, to mě mrzí že se spálil, u nás bylo taky hezky). A hned jak přejde k sebelítosti nebo tomu co považuju za nezdravé vyžadování pozornosti, stáhnu se a vědomě (a velmi očividně) ignoruji. S trochou štěstí jí to dojde a časem se s tebou bude bavit jen o těch normálních věcech a z ostatních dramat tě vynechá.

V případě mé kolegyně z laborky ("já se zabiju, stejně mě nikdo nemá rád") to tak fungovalo, ale musela jsem investovat hodiny a hodiny do pokecu a jejím tancování nebo domácích zvířatech. Dnes už se se mnou baví normálně, ale jestli na ostatní pořád valí ty své sebevražedné nápady to fakt nevím.


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#28 3. 3. 2008 11:58

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Kolegyně, která si vynucuje soucit

Damilo,

je, taky známej případ. Přesně jako z mojí minulé práce. My jsme se takové baby děsili. No prostě na sebe stráhvala pozornost. Taky byla chudinka. Buď jí něco bolelo, nebo zlobil manžel, nevděčné děti a v práci toho zase tolik neudělala. A před šéfem? To se uměla culit.
Když za mnou byla asi po desáte, co jí bolí,tak jsem jí jen něžně řekla"Hani, já jsem ti poradila co mᚠdělat? Pokud to chceš zlepšit, řiď se tím, pokud si jen postěžovat, jdi za jinou obětí, já to tady musím dodělat". Výsledek? Nafoukla se,ale měla jsem od té doby pokoj. Slušně,ale rázně.
Co dovolíš, ty, dovolí si ona.

Jinak tady ještě padal řeč,kdo je jak nemocný a musí nebo nemusí to zveřejňovat. Já si myslím, že když je člověku fakt na h...o,tak to napak probere max s těmi nejbližšími a ty ostaní (práce, kámoši, atd.) tím neotravuje, protože mezi nimi chce příjít na jiné myšlenky.
Jsem typ, kterému, když je zle (třeba tenkrát po chemošce) chci zalézt do kouta a trpět sama se sebou. Až si odpočinu, teprve si jdu chvíli "postěžovat" ostatním.


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#29 3. 3. 2008 14:10

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Kolegyně, která si vynucuje soucit

Ježkovy oči.....prý asi něco s plícama! A co když má chlamydie pneumonie - ty infekční a nakažlivé??? Ty působí na úplně všechno v těle a to ji může fakt otrávit na celý život:-). Tak to bych chtěla vidět na papíře, aby mě nenakazila/ už je stejně pozdě/ ...ony se totiž nedají vyléčit /snad jen v počátku/.....

Není tady

 

#30 3. 3. 2008 14:21

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Kolegyně, která si vynucuje soucit

Aneri, smile Ty jsi číslo! To snad ne.
To určitě ne. Zas bych to tak nedramatizovala, za těch 30 let, co tam dělá, už by pozdechal celý nᚠkolektiv! big_smile

Není tady

 

#31 3. 3. 2008 14:21

Slavek17
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 25. 8. 2007
Příspěvky: 1348

Re: Kolegyně, která si vynucuje soucit

Ste si našli krááásně hypochondrické téma.... !!!
dumbom lyssna vissla

Není tady

 

#32 3. 3. 2008 14:24

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ve stínu Plzeňské věže
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 6474
Web

Re: Kolegyně, která si vynucuje soucit

A co zkusit metodu: "Já tak obdivuju, když ženská v 50 je čilá jak rybička a ne žádnej chcípák"?

Není tady

 

#33 3. 3. 2008 14:38

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Kolegyně, která si vynucuje soucit

Aneri je asi chodiaca čierna kronika, ako moja mama. Tá si tiež vždy neomylne vyberie najhoršiu možnos  a potom ju masochisticky rozoberá do detailov. roll


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#34 3. 3. 2008 15:23

holka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 16. 5. 2006
Příspěvky: 479

Re: Kolegyně, která si vynucuje soucit

Takovýhle lidi ani nemá smysl se snažit pochopit. Podobně jsme na tom taky byli v práci, kolegyně co neustále mluvila hláskem jako by každou chvilku měla umřít, což u lidí vzbuzují soucit a nejhorší je, že jí nikdo nic nedokázal odmítnout aby se z toho náhodou nesesypala, z toho ona měla mylný pocit že jsou všichni její ohromní kamarádi. Já jsem jí několikrát jasně řekla NE, nebo a se do toho neplete, třeba týden se mnou nemluvila, ale pak mi dala pokoj. Ostatní jí to neřeknou a tak jí dělaj sluhy a pak na ní akorát za zády nadávaj. Takový lidi jiný nebudou a děsně to z lidí kolem vycucává energii a dělá dusno v kolektivu. Jak jim jasně neurčíte hranice, bude to jen horší.

Není tady

 

#35 3. 3. 2008 17:05

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Kolegyně, která si vynucuje soucit

Nejsem chodící černá kronika, myslím, že nejsem ani hypochondr. Ale má to něco do sebe, já jsem říkala - distancovat se od ní! Mě by otravovat nesměla, navíc bych poukazovala na její nedostatky! Ale pozor, chlamydie je pomalá a končí demencí lol ,ale máte ještě 20-30 let času a to je dost. Ono se o tom začíná pomaloučku mluvit, aby toho pak nebylo najednou moc...to jsou ty divné chřipky a pod.....

Není tady

 

#36 3. 3. 2008 18:49

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Kolegyně, která si vynucuje soucit

Muž mojej kamošky mal podozrenie an pžúcne chlamýdie, ja ich nespochybňujem, ale je mi do smiechu, keď ako alergička kýcham alebo kašlem a vidím, ako sa žudia štítivo odahujú, aby odo mňa neičo nedostali. Mám chu poveda im, že som alergická na blbos, ktorá je bohužiaž oveža rozšírenejšia ako chlamýdie. big_smile A neviem, či nie je aj nákazlivá... hmm


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#37 3. 3. 2008 19:01

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Kolegyně, která si vynucuje soucit

Selimo,
ale nediv se, nemᚠnapsané na čele, že to je alergie.

Není tady

 

#38 3. 3. 2008 19:03

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Kolegyně, která si vynucuje soucit

No nie, ale zasa v Blave je alergik každý druhý, takže každý prvý Bratislavčan by si to mohol uvedomi... Ale možno si to na to čelo dám, ak sa mi to zmestí medzi ofinu a okuliare... to nie je zlý nápad. A keď pripíšem, že som alerigkcá na blbos, možno sa mi niektorí sebekritickejší žudia aj vyhnú. tummenupp


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#39 3. 3. 2008 19:24

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Kolegyně, která si vynucuje soucit

Víš, on má každý tak nějak v hlavě spoutu jiných věcí, úkolů a starostí, než aby se zamýšlel nad tím, jestli tento kašel a toto kýchnutí je alergického původu, a jestli jsme v místě, kde to má každý druhý.
Asi bych se taky otočila na někoho, kdo by vedle mě v tramvaji prskal (to neber osobně, to je jen příklad).
Prostě automatická reakce. smile

Není tady

 

#40 3. 3. 2008 19:30

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Kolegyně, která si vynucuje soucit

No to je v poriadku, ale ja mám rovnaké právo netrápi sa tým, ako berú moju alergiu tí okolo mňa, keď im nestojím ani za myšlienku, a opätova im pohžad vraha(a myslie si pritom svoje). Bývalého dcéra má dos vážnu(nenákazlivú wink pžúcnu diagnózu a žudia na ňu zazerajú, keď kašle, ale napr. sadnú ju nepustia, kým nevytasí preukaz ZTP. Zazera je jednoduchšie ako zamyslie sa nad človekom stojacim vedža mňa v buse.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#41 3. 3. 2008 21:19

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Kolegyně, která si vynucuje soucit

No jo, tak to funguje. Každý se stará o sebe.
A každý máme máslo na hlavě. Nikdo není tak bezbřeze empatický a rozdavačný, u každého je na prvním místě on sám, jeho pocity, jeho bolístky.
Děláme to všichni. A už to říkáme nebo ne.A zazlíváme si to navzájem.

Není tady

 

#42 8. 3. 2008 8:11

Opheliaa
♥♥♥♥---
Registrovaný: 7. 3. 2008
Příspěvky: 341

Re: Kolegyně, která si vynucuje soucit

Damilo, taky znám jednu takovou osobu, taky z práce. Každou chvíli se tváří, že určitě během pěti minut umře, ale zároveň vím, že ji to hrozně baví, mluvit o nemocech a kde ji co bolí a píchá - to paradoxně úplně ožívá při tomto tématu - a když někomu v jejím okolí něco je, tak to z něj vyloženě tahá podrobnosti, jaký má příznaky atd. (a a kdokoli mluví o jakékoli nemoci, s každou nemocí má ona osoba kupodivu zkušenosti, fakt se divím, že ještě žije big_smile ) a pak během týdne má kupodivu úplně to samý. Navíc je mistrná herečka, když nikde nikdo není na chodbě (resp. je - třeba já - jenomže ona tu osobu nevidí), jde rovně a čile a jakmile někoho zahlídne, tak se nahrbí a svraští obličej a je schopná předstírat i že omdlívá. Vidím na ní, že by se ráda nechala litovat a rozprávěla o svých nemocech a nakonec to končívá jako "áchich áchich, umírám, udělᚠza mě to a to a to?", takže na řeči o nemocech reaguju jenom "hm" nebo "tak to je blbý", prostě hraju necitelnýho a nedovtipnýho pařeza, co taky jinýho s ní? Zkouší to fakt na všechny z okolí.

Jak už tu někdo psal, taky mi nepřijde normální se exhibovat se svýma bolístkama, i kdyby byly pravý a ne předstíraný. Když je mi blbě, tak si taky zalezu do koutka a chci být hlavně sama, než mi bude líp.


Ani největší radič všech radičů přes vztahy MUDr. Plzák neušel rozvodu. /z jedné netové diskuse/

Není tady

 

#43 8. 3. 2008 9:27

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Kolegyně, která si vynucuje soucit

Veranna: "A co zkusit metodu: "Já tak obdivuju, když ženská v 50 je čilá jak rybička a ne žádnej chcípák"?"

Veranno, jsem si skoro jistá, že hypochondr by na to odpověděl: "No, to buďte ráda, že zrovna vy jste tak zdravá, že vám nic není, to máte ale štěstí, mě tak hezký osud nepotkal...." big_smile

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů