Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 28. 2. 2008 13:10

Sára6
♥♥♥♥---
Registrovaný: 15. 12. 2006
Příspěvky: 353

Re: BM mi chce zaplatit......

Nicolas napsal(a):

Vžívám se do situace, kdy mi moje bývalá manželka v telefonu nabízí, že mi a našemu synovi nanbízí zaplatit dovolenou u moře.

1. Mám upřímnou radost - protože mé přání a vesmírná objednávka (VOS) se vyplnilo.
2. Moje současná partnerka za ušetřené peníze za dovču u moře může nakoupit novou mikrovlnku nebo jen tak nějaký šperk pro radost
3. Všichni jsou štastní a spokojení a není co řešit.

Vžívám se do situace, kdy moje současná partnerka dostane od svého BM peníze na to, aby mohla jet se synem z prvního manželství k moři.

1. Jsem žárlivka a je to pro mě tak trochu potupa. Ukazuje to nepřímo, že nejsem schopen poskytnout mé partnerce takový materiální standard, jaký měla s BM. Takhle ten za.s.raný BM pořád ovlivnuje nᚠvztah a nedá mi pokoj. I proto jsem pořád vytočený, že s ním moje současná partnerka komunikuje uplne normálně a nemluví o něm jako o tom impot.entním sr.áči, který jí zničil život....dokud tedy nepotkala mě, skvělého chlápka, který ji učinil štastnou.

2. Veškeré rozumné a finanční agrumenty jdou kolem mě. Nechci to moc přiznat, ale potřeboval bych intenzivní a opakované ujištění, že ty peníze nemají vůbec co dělat s naším vztahem. Že jsem skvělý partner i táta svých dvou dcer a nedostatek peněz mé osobnostní kvality nikterak nesnižují. Že se nemusím bát, že se moje současná partnerka vrátí k BM či že jsem nějak srovnáván s jeho schopností vydělávat více peněz než já.

3. I když to nedám hned najevo, tak budu souhlasit s rozhodnutím své současné partnerky, že si peníze vezme. Na dovolenou za ty peníze samozřejmě nepojedu. Jsem příliš hrdý. Ale udělá mi dobře, když mi současná partnerka navrhne, že by mě na tu dovolenou pozvala nebo navrhne, abych jel s nimi, že ona pojede za peníze BM a pokud me to je nepříjemné, tak já pojedu za své peníze - a chápe, že mi to je nepříjemné.
Jde o princip jasného vyjádření. Trvání na svém rozhodnutí. A zároveň ujištění, že to není útok proti mně a že jsem jediný skvělý chlápek v jejím životě.

PS: tzn. Sáro, že být odměřená je slušná taktika, ale otevřená komunikace má dle mého hlubší smysl.

Díky za dlouhý příspěvek, ale ještě přidávám ALE:

- dovolenou na horách jsem si platila celou sama, jeli jsme mým autem a půlku nafty jsem musela taky zaplatit
- jídlo na svahu ten můj platil jen sobě a svým dvou dětem
- řekl mi, že je schopen našetřit jen pro sebe a holky
-když jsem řekla, že mi to dělá problém našetřit na druhou dovolenou za rok, tak mi řekl, že mám přece alimenty, tím pádem když si já platím vše, tak více dopřeje svým dětem
-nakonec jsme k moři nejeli, jeli tam,kde jsem to finančně zvládla já a to k Balatonu
-argumentovala jsem tím, že může taky říci, že budu vařit jen pro sebe a syna, uklízet jen po sobě a synovi, nakupovat jen pro sebe a syna, v obchodě nakupovat jen pro sebe a syna, na nájem dávám půlku a když byl doplatek za elektriku, platila jsem taky půlku
- měl by mě trošku brát jako svou partnerku a ne paní provozní, která si hradí veškerý provoz

Mᚠk tomu nějaký komentář??

Není tady

 

#27 28. 2. 2008 13:13

Jája
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 10163

Re: BM mi chce zaplatit......

Sáro, tvýho přítele jsme tu už řešili... ale pokud jsi se rozhodla s nim dál žít tak bych řekla jen Jaký si to uděláš, takový to máš


Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

 

#28 28. 2. 2008 13:15

Alosek
Host

Re: BM mi chce zaplatit......

Sáro, v tom případě - co řešíš??? va

 

#29 28. 2. 2008 13:17

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: BM mi chce zaplatit......

Nicolas - situace 2, všechny body:
Téměř bych řekla "typicky chlapský přístup" - a netýká se to jen BM, ale občas i více vydělávající partnerky. To se blbě zkousává, co? Proč to nevzít tak, že BM má péči o to, aby JEHO dítě jelo k moři a protože on zrovna nemá čas a dítko nemůže jet samo, zaplatí mu "doprovod" - ten nejlepší, jeho mámu.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#30 28. 2. 2008 13:18

Nicolas
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 2752
Web

Re: BM mi chce zaplatit......

Nemám :-)
To by chtělo účetní a to já nejsem.

Svoji otázku jsi na začátku položila jinak - o tom, že BM ti chce zaplatit dovolenou. Pokud to naznačuje jen vrcholek ledovce vašeho vztahu, tak stejně nezbyde, než si o těchto věcech buď promluvit (muži prý neradi něco řeší, ale nedělejme z nich nesvéprávné osoby neschopné normální dospělé lidské komunikace) a postupně to  pročistit k jakés-takés spokojenosti všech investorů..

Není tady

 

#31 28. 2. 2008 13:23

Nicolas
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 2752
Web

Re: BM mi chce zaplatit......

helena napsal(a):

Nicolas - situace 2, všechny body:
Téměř bych řekla "typicky chlapský přístup" - a netýká se to jen BM, ale občas i více vydělávající partnerky. To se blbě zkousává, co? Proč to nevzít tak, že BM má péči o to, aby JEHO dítě jelo k moři a protože on zrovna nemá čas a dítko nemůže jet samo, zaplatí mu "doprovod" - ten nejlepší, jeho mámu.

Protože:
- mᚠsice pravdu na úrovni účetní rozvahy
- ale zároveň opomíjíš fakt, že muži jsou také lidské bytosti a mají své emoce. Nejsou blbé nebo dobré. Prostě je mají. Stejně jako je mají ženy.

A...
bud ti ten chlápek stojí za to, aby se naučil komunikovat a proto s ním komunikuješ (i když je to samozřejmě tak trochu jako s malým dítětem).

Anebo ho vyměníš za model, který je bud sám o sobě schopný otevřeného partnerského vztahu a přístupný ke kompromisům nebo ho již někdo před tebou toto naučil :-)

Není tady

 

#32 28. 2. 2008 13:27

Kukačka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4246
Web

Re: BM mi chce zaplatit......

Nico - 1*, skvělý komentář a zhodnocení.
Sáro - přítele, který by na svahu koupil občerstvení sobě a svým dětem a mně ne, bych těžce, T̎CE, rozdýchávala. Ale ty to tu neřešíš poprvé. Pamatuji si.
Jsme u dalšího problémku - kdo co platí. Mám trvalejší poměr (milenecký vztah) a od přírody jsem rozdavačná. Přítel u mě spí, jí, sprchuje se. Nenapadlo by mě, chtít po něm peníze na nájem a teplou vodu. On mě zas nenechá platit útratu v hospodě, o nákupy se dělíme někdy rovným, někdy náhodným dílem. Ovšem když jsem za ním přijela do zahraničí na prodloužený víkend i s dcerou, nenechal mě vytáhnout peněženku. Letenky a ubytování jsem nám dvěma platila sama.
V případě, že u mně bude úplně natrvalo on nebo někdo jiný, předpokládám, že dojde k nějakému společnému "hromadění" peněz a z toho se bude platit potřebné společné. I zážitky a dovolené. Já nemám z domova zavedeno dělení na MOJE a TVOJE.

Není tady

 

#33 28. 2. 2008 13:30

Kukačka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4246
Web

Re: BM mi chce zaplatit......

Jo a na dovolenou bych s BM nejela. Protože je BM. Ráda bych s ním jela v případě, že by byl MM.
Jinak komunikujeme klidně, slušně, ale prostě některé věci už nejdou.

Není tady

 

#34 28. 2. 2008 13:38

Sára6
♥♥♥♥---
Registrovaný: 15. 12. 2006
Příspěvky: 353

Re: BM mi chce zaplatit......

Nicolas napsal(a):

Nemám :-)
To by chtělo účetní a to já nejsem.

Svoji otázku jsi na začátku položila jinak - o tom, že BM ti chce zaplatit dovolenou. Pokud to naznačuje jen vrcholek ledovce vašeho vztahu, tak stejně nezbyde, než si o těchto věcech buď promluvit (muži prý neradi něco řeší, ale nedělejme z nich nesvéprávné osoby neschopné normální dospělé lidské komunikace) a postupně to  pročistit k jakés-takés spokojenosti všech investorů..

Víš, BM to bere jako pomoci mě a nic si od toho neslibuje. Hlavně nᚠsyn ten rozvod těžce bere a byl by moc rád, kdybychom spolu jeli k moři.

Není tady

 

#35 28. 2. 2008 13:43

Sára6
♥♥♥♥---
Registrovaný: 15. 12. 2006
Příspěvky: 353

Re: BM mi chce zaplatit......

Kukačka napsal(a):

Nico - 1*, skvělý komentář a zhodnocení.
Sáro - přítele, který by na svahu koupil občerstvení sobě a svým dětem a mně ne, bych těžce, T̎CE, rozdýchávala. Ale ty to tu neřešíš poprvé. Pamatuji si.
Jsme u dalšího problémku - kdo co platí. Mám trvalejší poměr (milenecký vztah) a od přírody jsem rozdavačná. Přítel u mě spí, jí, sprchuje se. Nenapadlo by mě, chtít po něm peníze na nájem a teplou vodu. On mě zas nenechá platit útratu v hospodě, o nákupy se dělíme někdy rovným, někdy náhodným dílem. Ovšem když jsem za ním přijela do zahraničí na prodloužený víkend i s dcerou, nenechal mě vytáhnout peněženku. Letenky a ubytování jsem nám dvěma platila sama.
V případě, že u mně bude úplně natrvalo on nebo někdo jiný, předpokládám, že dojde k nějakému společnému "hromadění" peněz a z toho se bude platit potřebné společné. I zážitky a dovolené. Já nemám z domova zavedeno dělení na MOJE a TVOJE.

Taky jsem byla rozdavačná, nikdy jsem tak peníze neřešila, ikdyž jsem měla dluhy. 9 měsíců jsem tahla domácnost sama (podnájem 9tis.),každý druhý víkend u nás byly jeho děti a příspěvek na domácnost byl 4tis. měl finanční problémy, chápala jsem to, nic jsem neřešila. Dokoupila jsem mu nějaké věci-pyžamo, prádlo, triko, nic jsem neřešila. On platil alimenty, v té době ještě živil manželku, dětem koupil nové posletele a pak si koupil nový mobil cca 8tis. Když jsem se nastěhovala k němu, jeho finanční situace se zlepšila, tak řekl, že musí udělat vypočítat, kolik projí on a jeho děti!! Do této doby jsem peníze neřešila. Ale nejsem banka a toto bylo pro mě dost poučné!!

Není tady

 

#36 28. 2. 2008 13:50

Kukačka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4246
Web

Re: BM mi chce zaplatit......

Hele - je o mně známo, že jsem loni s jedním převozníkem doputovala až do Brazílie. Pozval mě a zaplatil mi letenku. Ovšem cestou se vyskytly problémy a my se tam rozešli. Když jsme přiletěli zpět, chtěl rozdíl mezi cenou letenky a ubytováním, které jsem platila já, doplatit (protože jsem se mu nerentovala a neužil si to  jak chtěl). V tu ránu pro mě ztratil glanc a od té doby si na jisté věci dávám pozor.
Ale by někdo počítal, kolik projím já a kolik projí on...to je silná káva. Vadilo by mi to. A myslím, že tobě to taky vadí, viď?

Vezmi prachy a jeď se synem sama, odpočiň si od všeho a udělej si prima dovolenou. Kluk bude mít zážitek a ty príma opálení.

Není tady

 

#37 28. 2. 2008 13:55

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: BM mi chce zaplatit......

Nico - "přítele", který uvažuje na úrovni účetní rozvahy (viz Sára 142) bych se necítla povinována hejčkat i s jeho emocemi, sorry. Chápala bych, že ho to žere, kdyby měl jiný přístup, ale styl "každý za svoje" (a Sára asi víc) a ještě vyčítat, to néé...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#38 28. 2. 2008 13:55

Sára6
♥♥♥♥---
Registrovaný: 15. 12. 2006
Příspěvky: 353

Re: BM mi chce zaplatit......

Kukačka napsal(a):

Hele - je o mně známo, že jsem loni s jedním převozníkem doputovala až do Brazílie. Pozval mě a zaplatil mi letenku. Ovšem cestou se vyskytly problémy a my se tam rozešli. Když jsme přiletěli zpět, chtěl rozdíl mezi cenou letenky a ubytováním, které jsem platila já, doplatit (protože jsem se mu nerentovala a neužil si to  jak chtěl). V tu ránu pro mě ztratil glanc a od té doby si na jisté věci dávám pozor.
Ale by někdo počítal, kolik projím já a kolik projí on...to je silná káva. Vadilo by mi to. A myslím, že tobě to taky vadí, viď?

Vezmi prachy a jeď se synem sama, odpočiň si od všeho a udělej si prima dovolenou. Kluk bude mít zážitek a ty príma opálení.

Díky moc za podporu, taky to tak cítím. Hlavně si odpočinu. Víš, syn mého přítele nemusí. Přítel není nadšený jeho koníčkem - fotbal. Je to časově náročné. A taky syn vidí, že tomu mému vadí, že se bavím s ex. No a taky syn cítí, že můj přítel jeho taku nemusí a když s ním komunikuji po telefonu já, tak párktár proběhla hádka, co s ním pořád řeším.....komunikuji s BM, když jsem v práci a ne doma:-))

Není tady

 

#39 28. 2. 2008 13:59

kleopatra
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 100

Re: BM mi chce zaplatit......

Proc jsi s pritelem,vis to??

Není tady

 

#40 28. 2. 2008 14:03

Nicolas
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 2752
Web

Re: BM mi chce zaplatit......

helena napsal(a):

Nico - "přítele", který uvažuje na úrovni účetní rozvahy (viz Sára 142) bych se necítla povinována hejčkat i s jeho emocemi, sorry. Chápala bych, že ho to žere, kdyby měl jiný přístup, ale styl "každý za svoje" (a Sára asi víc) a ještě vyčítat, to néé...

potom tedy je všem jasné, že platí varianta B :-)
a proto žehnejme tomu, že máme možnost přítele vyměnit (nebo býti bez přítele).
Haleluja.

Není tady

 

#41 28. 2. 2008 14:04

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: BM mi chce zaplatit......

Sáro jen tak mimochodem, neříkala si tady nedávno, že toho tvého dárečka pustíš k vodě ?

Není tady

 

#42 28. 2. 2008 14:06

Kukačka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4246
Web

Re: BM mi chce zaplatit......

Jsou rodiny, kde mají domácí účetnictví podivné a přitom to jsou manželé. Jsou partnerství, kde to klape a na nic není papír, nikdo neřeší co je čí. Všude je to to různé, 100 lidí, 100 názorů...

Já nerada komunikuji s ex, i když jsme k sobě slušní. Stále mezi námi visí nějaké nedokončené vyrovnání SJM. Mohla bych ho popotahovat po soudech a podobně, ale nedělám to. A protože mě vyčerpává i poslat mu sms, tak jsem pořád tam, kde jsem. Ale prožila jsem s ním 20 let a je to otec mých dětí. Přítel mě naopak nabádá, abych mu nepsala, ale volala, že je to tak víc osobní a nebude mi moct říct NE.
Možná jsem měla štěstí, že jsem potkala slušného partnera.

Není tady

 

#43 28. 2. 2008 14:06

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: BM mi chce zaplatit......

Já nechápu jednu věc. Když BM nepřispívá na děti, tak to nynějším přítelům vadí, že většinou musí doplácet ten rozdíl. Nebo žena po nich chce peníze na "cizí" dítě.
Když BM chce platit a ještě navíc, tak jim to zase nedovolí jeho ego...
Hele, ty mᚠdítě, přítel má dvě dcery. Když tak děsně rozlišuje dělení peněz a majetku, tak mu je do peněz od manžela kulový. A že chce abys byla na BM chladná? Tak to už je problém zase jeho ega. Je dobře, že k sobě chováte na úrovní a dokážete po rozvodu normálně komunikovat .Tak žádný výčitky a hezký počasí na dovolené přeji!


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#44 28. 2. 2008 14:13

Sára6
♥♥♥♥---
Registrovaný: 15. 12. 2006
Příspěvky: 353

Re: BM mi chce zaplatit......

Tiina napsal(a):

Sáro jen tak mimochodem, neříkala si tady nedávno, že toho tvého dárečka pustíš k vodě ?

jo říkala, kroky dělám, od neděle mám již volný byt a další týden ho "vylepšuji". Docela mám obavy z jeho reakce a reakce jeho rodiny, nejsem prostě šastná, nevím, prostě není to, co jsem chtěla. Velký podíl na tom má i vztah mého syna a mého přítele, ale to je bohužel chyba toho mého. A ve svém věku zase změna. Prostě mi to trvá.

Není tady

 

#45 28. 2. 2008 14:16

Jája
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 10163

Re: BM mi chce zaplatit......

tak proč řešíš jeho reakci?


Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

 

#46 28. 2. 2008 14:18

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: BM mi chce zaplatit......

potom tedy je všem jasné, že platí varianta B :-)
a proto žehnejme tomu, že máme možnost přítele vyměnit (nebo býti bez přítele).
Haleluja.

Jo - ta platí - ale jenpro někoho, víš. Sára zjevně už delší čas řeší, co s tím (tohle je jen další kamínek), ale stejně evidentně se k variantě B není schopná dokopat.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#47 28. 2. 2008 14:33

shiden
Host

Re: BM mi chce zaplatit......

Jája napsal(a):

tak proč řešíš jeho reakci?

Tak by tedy rovnou mohla zalhat a říci, že pojede na tu dovolenou s BM. lol

 

#48 28. 2. 2008 14:36

Kukačka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4246
Web

Re: BM mi chce zaplatit......

šlo by to rychleji, viď?

Není tady

 

#49 28. 2. 2008 14:39

Sára6
♥♥♥♥---
Registrovaný: 15. 12. 2006
Příspěvky: 353

Re: BM mi chce zaplatit......

Jája napsal(a):

tak proč řešíš jeho reakci?

proč řeším jeho reakci??

Asi takto, mě by nejvíce vyhovovala, kdyby jsme měli každý svou domácnost a na tom pomalu pracuji. Na obědy s holkami o víkendu může chodit, o tu práci mi nejde. Ale spíše takové omezování z jeho strany .... a hlavně tak jsem si to nějak nepředstavovala....abych se měla ještě dovolovat, jestli můžu se svým synem jet na turnaj.....

Není tady

 

#50 28. 2. 2008 14:41

Sára6
♥♥♥♥---
Registrovaný: 15. 12. 2006
Příspěvky: 353

Re: BM mi chce zaplatit......

shiden napsal(a):

Jája napsal(a):

tak proč řešíš jeho reakci?

Tak by tedy rovnou mohla zalhat a říci, že pojede na tu dovolenou s BM. lol

ale já fakt s BM nejedu!! Ta jeho by mi vyštípala oči, možná by mě asi chtěla i odstřelit:-))

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů