Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 28. 2. 2008 13:30

Petuna
♥♥♥♥♥--

Re: Nevim co bude....

Málokterý zaměstnavatel dnes přijme "16" letého na brigádu, vím z vlastní zkušenosti a dělám dlouho v oboru. Zájemci by byli ale zaměstnavatelé ne, každý se bojí toho kdo není plnoletý k něčemu pořádnému pustit a taky ty peníze za nic nestojí.

Není tady

#27 28. 2. 2008 13:33

Kukačka
♥♥♥♥♥♥-
Web

jo, moje dcera taky neúspěšně sháněla brigádu. Dokud jí nebude 18, nikde ji nechtějí.

Není tady

#28 28. 2. 2008 13:38

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥

Bety napsal(a):

Klubko napsal(a):

Bety, já myslím, že jde spojit studium, brigáda i pomoc doma. Nebo to pomažuji jen u sebe za samozřejmost? vissla

myslím že jsi špatně četla můj příspěvek - já jsem psala, že DĚTI mají najít brigádu a přispívat, aby všechno nezůstalo jen na eremuss...

Bety, vždy já to tak myslela. Nemám děti. Taky jsem jako dítě pracovala, pomáhala doma a chodila do školy...

"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

#29 28. 2. 2008 13:43

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥

Jasně, načerno. Ale já jsem sehnala vždycky. Ve městě,které nemá ani 100 000 obyvatel. Vykládání zboží, stříhání keřů, vázání pohřebních věnců, tisk smutečních stuh, zdobení perníků v pekárně, umývání veřejného koupaliště přes léto, Mc Donald, utírání hajzlíků, roznášení novin, čepování a mytí sklenic v hospodě.
A jak tady psala Ivety X s tím doplácením věci na sebe. Ano přesně tak to bylo.Máma řekla, mám na jedny kalhoty na sezonu za 500. Pokud chceš něco víc, tak si na to vydělej. Jinak prázdniny jsem trávila téměř vždy na brigádách. Buď jednocení celeru v anglii. Jahody v Irsku atd.

"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

#30 28. 2. 2008 13:52

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

Kolegyně si sehnala to roznášení letáků a roznášejí to její synové aby měli kapesné, je na ně taky sama.... ale i to roznášení se neshání lehce. S těmi přivýdělky je to opravdu těžké, aspoň v určitých oblastech, nevím jak ve velkých městech, tam jsou aspoň supermarkety a berou na vyskladňování a na inventarizace apod. U nás berou někdy (málokdy) do pekárny do výroby.

Strach je malá smrt...

Není tady

#31 29. 2. 2008 17:49

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Dekuji za odpovedi,bohuzel jem mela rozbity internet tak jsem se k internetu nedostala.Jinak k tomu mohu rict,ze brigadu tu deti tezko sezenou jsme na malem meste.Do uciliste budou obe deti dojizdet,protoze v nasem meste tento obor neni.Protoze pro holky je u nas jen cukrarka.Vice placenou praci u nas nesezenu,protoze v okoli 50 km je to nejlepe placena prace co se tyce delnicke profese.Coz je zhruba 15 tisic.Otec na deti plati nepravidelne.O druhym zamestnani jsem take uvazovala,ale pracuji na dve smeny takze nevim jak bych to delala,protoze nekdy musime jit i o vikendu.Myslim,ze tahle situace je asi neresitelna....

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#32 29. 2. 2008 19:05

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

Ani to roznášení letáků by se nepodařilo? Dcera Avon, Oriflame pro spolužačky? Každá korunka dobrá... od dcery spolužačka si tak přivydělává a z každého katalogu si pár děvčat objedná...

Strach je malá smrt...

Není tady

#33 29. 2. 2008 19:23

baba
♥♥♥♥♥--

eremuruss napsal(a):

Tak jsem tak premyslela,ze,az me od zari nastoupi dcera take do uciliste tak vubec nevim jak vse financne zvladnu,protoze jak dcera tak syn me mesicne kazdy projede 2000Kc.Kdyz zaplatim poplatky za bydleni  tak me zbyde 5000 kc s toho budu muset uzivit i oblict nas tri. Otec na deti plati nepravidelne a jeste ke vsemu  na kazdeho 1000 kc.Kdyz mu to necham zvednout tak to stejne platit nebude a na nej nemuzu,protoze zije v zahranici.Syn sice ma v ucilisti podminecny vylouceni za absence a na konci brezna se rozhodne zda-li v ucilisti zustane ci ne.Zatim nevim co bude.Resili jste take nekdo takovy problem a jak jste ho vyresily?

Nemas to jednoduchy,nemam radu,tu ti daji  a dali holky,ale reknu ti jedno:mas velkou vyhodu,totiz vis co chces,a to je tvoje deviza.Jste na to tri,bude materialne vselijak ale dobre.Drzim palce.

Není tady

#34 29. 2. 2008 19:23

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Roznaseni letaku by se nepodarilo,protoze je to obsazene ptala jsem se na to.O te kosmetice jsem uvazovala,ale kde by jsem to nabizela,kdyz v zamestnani uz to nekdo dela.Chtelo by to praci domu na prividelek.Stacili by me 2000 mesicne.Jenomze nevlastnime auto takze nevim jak by jsme tu praci dopravovali.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#35 29. 2. 2008 19:29

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

baba napsal(a):

eremuruss napsal(a):

Tak jsem tak premyslela,ze,az me od zari nastoupi dcera take do uciliste tak vubec nevim jak vse financne zvladnu,protoze jak dcera tak syn me mesicne kazdy projede 2000Kc.Kdyz zaplatim poplatky za bydleni  tak me zbyde 5000 kc s toho budu muset uzivit i oblict nas tri. Otec na deti plati nepravidelne a jeste ke vsemu  na kazdeho 1000 kc.Kdyz mu to necham zvednout tak to stejne platit nebude a na nej nemuzu,protoze zije v zahranici.Syn sice ma v ucilisti podminecny vylouceni za absence a na konci brezna se rozhodne zda-li v ucilisti zustane ci ne.Zatim nevim co bude.Resili jste take nekdo takovy problem a jak jste ho vyresily?

Nemas to jednoduchy,nemam radu,tu ti daji  a dali holky,ale reknu ti jedno:mas velkou vyhodu,totiz vis co chces,a to je tvoje deviza.Jste na to tri,bude materialne vselijak ale dobre.Drzim palce.

Babo vim jen jedine,chci,aby se obe deti vyucili.Syn to pokazil tim,ze promeskal jeden rok tim,ze skoncil ve dvou ucnakach ted dela treti a rekla jsem mu,ze posledni.Takze ta krize potrva 2 roky.Taky jsem premyslela o pujcce,ale zase nevim jak by jsem to splacela,protoze ty splatky by byli urcite velky.

Není tady

#36 29. 2. 2008 19:30

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

NE ty, dcera na učňáku mezi spolužačkama!! ty pořád přemýšlíš co bys ty dělala navíc, to je cesta do pekla, děcka se musí přičinit!

Strach je malá smrt...

Není tady

#37 29. 2. 2008 19:34

baba
♥♥♥♥♥--

eremuruss napsal(a):

baba napsal(a):

eremuruss napsal(a):

Babo vim jen jedine,chci,aby se obe deti vyucili.Syn to pokazil tim,ze promeskal jeden rok tim,ze skoncil ve dvou ucnakach ted dela treti a rekla jsem mu,ze posledni.Takze ta krize potrva 2 roky.Taky jsem premyslela o pujcce,ale zase nevim jak by jsem to splacela,protoze ty splatky by byli urcite velky.

Ja vim,chapu tve obavy,a nerikam,ze nejsou namiste.Neznam te,ale nejak vim,ze se tim protlucete.Pujcka nic neresi,nezahrab se do stavu,kdy budes jednu pujcku splacet druhou.Musi proste deti taky nejak prispet a musi se snazit si najit nejakou brigadku,kdyz ne na studium,tak aspon pro sebe na kapesne,aby ti to ulehcilo.V tehle situaci kazda kacka dobra.

Není tady

#38 29. 2. 2008 19:37

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Bety napsal(a):

NE ty, dcera na učňáku mezi spolužačkama!! ty pořád přemýšlíš co bys ty dělala navíc, to je cesta do pekla, děcka se musí přičinit!

Asi jsem te nepochopila jak dcera mezi spoluzackama?

Není tady

#39 29. 2. 2008 19:43

baba
♥♥♥♥♥--

no nemusis prece,sorry bety,vydelavat jen ty,treba ty parfemky muze nabidnout dcera kamoskam ve skole a tak,ty us snad delas dost pro vase blaho,nebo snad ne?At se vic snazi deti.Tak.

Není tady

#40 29. 2. 2008 19:50

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

baba napsal(a):

no nemusis prece,sorry bety,vydelavat jen ty,treba ty parfemky muze nabidnout dcera kamoskam ve skole a tak,ty us snad delas dost pro vase blaho,nebo snad ne?At se vic snazi deti.Tak.

No to muze nabidnout spoluzackam.Jak znam dnesni holky tak ty si toho naobjednaji a pak,az to prijde tak zjisti,ze na to nemaj penize a to neni jenom u deti.Avon delala moje kamaradka a prestala ho delat prave kvuli tomu,ze i dospeli si objednali a pak kdyz to prislo tak si to nevzali.

Není tady

#41 29. 2. 2008 19:52

majkafa
Host

To je dobrý nápad s tou  kosmetikou. Můj syn mi taky nosí domů katalogy Oriflame a Avon od svých spolužaček a jednak jsou tam prima věci a druhak si vždy ráda něco, třeba jenom malinkého objednám, abych holčinám přilepšila. Když jim nebylo 18, bylo "podnikání" psáno na jejich maminky a ony si takhle vydělávají nějakou korunku na studia.

#42 29. 2. 2008 19:59

baba
♥♥♥♥♥--

eremuruss napsal(a):

baba napsal(a):

No to muze nabidnout spoluzackam.Jak znam dnesni holky tak ty si toho naobjednaji a pak,az to prijde tak zjisti,ze na to nemaj penize a to neni jenom u deti.Avon delala moje kamaradka a prestala ho delat prave kvuli tomu,ze i dospeli si objednali a pak kdyz to prislo tak si to nevzali.

jo, to znam.Ty ses nenapravitelna pesimistka jako ja.nebo ne pesimistka,ale spis proste vse radsi vidim hur,proto,abych pak mel vetsi radost.jak se tomu rika sakra...sebekolibac?

Není tady

#43 29. 2. 2008 20:02

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

A nemohla by si na ty výrobky tedy vybrat zálohu předem? A objednat to jenom těm děvčatům, které si dopředu zaplatí? Když nic nezkusí, tak nic nevydělá a právěže od dcery vím, že  děvčata ve škole vždycky prodají, nejsou to horentní sumy, ale korunka ke korunce.. já si taky od té její spolužačky občas objednám, ona má Avon i Oriflame a do domácnosti se vždycky něco hodí, jednou šampon a podruhé tělové mléko, jsou tam výprodejové akce vždycky - dost výhodné. Vím že i ostatní maminky si objednávají a spolužačky taky.

Strach je malá smrt...

Není tady

#44 29. 2. 2008 20:03

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

Právěže se mi zdá, že ve škole je největší akční rádius - spousta holčiček a ty to navíc ukážou doma, to není jako v práci kde je nás pár...

Strach je malá smrt...

Není tady

#45 29. 2. 2008 20:03

majkafa
Host

Kukačka napsal(a):

jo, moje dcera taky neúspěšně sháněla brigádu. Dokud jí nebude 18, nikde ji nechtějí.

Třeba v Severočeské distribuční berou od 16-ti všemi deseti. Třídí se tam časopisy a noviny na rozvoz do stánků a prodejen v kraji. Existuje i Středočeská distribuční, nebo tak něco? Mé děti dojížděly do Severočeské 35 km, po 18-tem roce tam byli nadšeni, když chtěly děti dělat i noční.
Stejně tak i v tiskárně.
Ještě jsem si vzpomněla - dcerka od 16-ti pracovala taky v Black and Deckeru, montovala motorové pily. lol Jsem zvědavá, jak majitelům fungují. Nu, snad dobře, nikdo si k nám stěžovat nepřišel.

Dětem jsem taky domlouvala brigádu u nás v práci, dcerka nám každé prázdniny "hnula s archivem" a zastoupila dovolené pří přípravě faktur k zadávání do programu a při zakládání faktur vrácených z oběhu do šanonů.
Synáček jezdí s projektanty po ČR zaměřovat a tak všelijak, někdy je to i několikadenní pracovní cesta, spí v hotelech a synáčkovi se moc líbí. Bereme i jiné studenty, než jenom děti zaměstnanců, když máme věčší zakázky, i přes rok, když jsou vypsaná výběrová řízení na veliké zakázky, kde je třeba připravit a nakopírovat spousty materiálů.
Ve Fotostar Sudcolor berou všemi deseti o prázdninách studenty na výrobu fotek, v létě je veliký zájem, když se lidi vrátí z dovolených.

Upravil(a) majkafa (29. 2. 2008 20:10)

#46 29. 2. 2008 20:09

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

baba napsal(a):

eremuruss napsal(a):

baba napsal(a):

jo, to znam.Ty ses nenapravitelna pesimistka jako ja.nebo ne pesimistka,ale spis proste vse radsi vidim hur,proto,abych pak mel vetsi radost.jak se tomu rika sakra...sebekolibac?

To mas pravdu jsem pesimistka.big_smile

Není tady

#47 29. 2. 2008 20:14

majkafa
Host

Ještě jsem si vzpomněla, když bylo synovi 17, dělal měsíc o prázdninách v Bille, doplňoval zboží, odebíral Vratné lahve lol a tak různě, co bylo zapotřebí. Našel si to sám.
Obě děti byly, syn stále je registrován ve studentské agentuře práce, která jim shání práci, třeba i ve školním roce, do Makra běžně berou, stejně i do Globusu, i do 18 let, po 18. roce bere většina hypermatketů i k pokladnám.

#48 29. 2. 2008 20:15

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

eremuss, hlavně vydrž s nervama, děti a se poptají taky kamarádů - kolikrát tak člověk na něco zajímavého natrefí, a přihodí se vám brigáda ani nebudete vědět jak, všichni zkuste rozhodit sítě a možná se něco naskytne.

Strach je malá smrt...

Není tady

#49 29. 2. 2008 20:16

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

Zrovna jsem si vzpomněla, že u nás brávají Technické služby na dočišování chodníků - okopávají děcka ty okraje od trávy...

Strach je malá smrt...

Není tady

#50 29. 2. 2008 20:18

majkafa
Host

Dcerka byla v komparzu při natáčení jednoho dílu Růžového pantera na fotbalovém stadikonu v Teplicích, dobře tam platili. Byla za francouzskou fanynku. big_smile
Syn vede v Domě dětí počítačový kroužek. Sice je za to jenom pár korunek, ale zase se naučí spoustu věcí na PC a i práce s dětmi mu přinese určitě spoustu zkušeností.
Dcerka na VŠ měla brigádu, že chodila ve svém volnu na přednášky s neslyšícími, od školy dostala notebook, seděla vedle neslyšícího studenta a psala mu přednášku do notebooku. Ale na to snad musela mít státnici ze psaní na PC, tu má.
Ještě jeden nápad - syn vlastně, když to tak počítám, chodil v 15-ti o prázdninách na brigádu do Kovošrotu.

Upravil(a) majkafa (29. 2. 2008 20:19)

NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí