Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 26. 2. 2008 16:33

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Nevim co bude....

Tak jsem tak premyslela,ze,az me od zari nastoupi dcera take do uciliste tak vubec nevim jak vse financne zvladnu,protoze jak dcera tak syn me mesicne kazdy projede 2000Kc.Kdyz zaplatim poplatky za bydleni  tak me zbyde 5000 kc s toho budu muset uzivit i oblict nas tri. Otec na deti plati nepravidelne a jeste ke vsemu  na kazdeho 1000 kc.Kdyz mu to necham zvednout tak to stejne platit nebude a na nej nemuzu,protoze zije v zahranici.Syn sice ma v ucilisti podminecny vylouceni za absence a na konci brezna se rozhodne zda-li v ucilisti zustane ci ne.Zatim nevim co bude.Resili jste take nekdo takovy problem a jak jste ho vyresily?

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#2 26. 2. 2008 17:52

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Nevim co bude....

Já neřešila nic takového, nemᚠto lehké... Co syn - kdyby ho vyloučili z učiliště, může jít aspoň někam do práce? Předběžně možná ouknout nějaké možnosti zaměstnání pro syna, aby nezůstal v případě potřeby jen tak doma.... také by si mohli oba hledat brigádu, ale to vím z vlastní zkušenosti že je to dost těžké v ČR (nebo aspoň v naší oblasti to těžké je, dcera nic nenašla a jela o prázninách na jahody do Irska a hodně si vydělala). Ale cokoliv, jen aby se museli sami aspoň nějak podílet na nákladech a nebylo všechno jen na tobě.

Strach je malá smrt...

Není tady

#3 26. 2. 2008 18:47

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥

Určitě se taky přikláním k brigádám v zahraničí po čas prázdnin. Já si tak vydělávala na svoje potřeby.
Proč manžel neplatí,když je v cizině? Tam zákon o zvýšení přídavků neplatí?

"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

#4 26. 2. 2008 22:44

ita
♥♥♥♥♥♥-

A nezkusilas sociálku? Letos sice omezili možnost dávek, ale na něco určitě mᚠnárok. Naše holky chodí o víkendu na brigádu do supermarketu. Ovšem taky nám jedna sociální pracovnice řekla, že když na to nemáme, nemusíme je nechat studovat.

Není tady

#5 26. 2. 2008 22:58

ViktorkaLove
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Brno

Klubko napsal(a):

Určitě se taky přikláním k brigádám v zahraničí po čas prázdnin. Já si tak vydělávala na svoje potřeby.
Proč manžel neplatí,když je v cizině? Tam zákon o zvýšení přídavků neplatí?

No, bohužel, cizinec by mohl dávat mnohem víc, než "našinec", chyba je v tom, že i za cizince VŠECHNO vyřizujou NAŠE české (a neschopné!) úřady...

Není tady

#6 26. 2. 2008 23:06

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha

Už bylo napsáno - tak to shrnu:
- požádej o výšení výživného na děti
- poptej se na sociálce, jaké příspěvky by bylo možné čerpat
- pošli obě děti na brigády, a pomáhají taky vydělávat
Předpokládám, že učiliště je v místě bydliště? Že děti bylí s Tebou... Pokud ne, můžeš (možná) ušetřit na tom, že děti budou chodit do učiliště v místě bydliště.
No a když bude nejhůř, od 15-ti už můžou pracovat, tak půjdou do práce a školu si dodělají (když budou chtít) dálkově... v případě nejvyšší nouze.
Samozřejmě je tu taky možnost (jestli to jde), že si najdeš práci kde Tě líp finančně ohodnotí, nebo nějaký přivýdělek...
Jinak děti jsem nikdy řešit nemusela protože žádný nemám, ono stačí řešit hypotéku... Prostě nějak to půjde, ale nebude to lehký.

Ještě mě napadlo, jestli Ti nemůžou finančně vypomoct třeba rodiče nebo tcháni... Jsou to přece i jejich vnoučata (myslím těch tchánů)... Když neplatí tatínek, proč ne oni? (Mimochodem, pokud otec dětí neplatí výživné, je to trestný čin a lze s tím něco dělat - určitě i když je v zahraničí).

A ještě mě napadlo - najít si přítele, který na tom bude finančně dobře a bude ochoten Ti přispívat :-)

Upravil(a) Martinka1 (26. 2. 2008 23:07)

Není tady

#7 27. 2. 2008 6:39

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

Já bych možná byla trochu opatrná s tím přivýdělkem, takhle všechna starost zůstane jen na eremuss a myslím že děti jsou už dost velké na to, aby se podílely trochu samy... ona toho má dost - zaměstnání a sama se stará o dvě děti (syn problémy) a domácnost a když se bude starat jenom pořád sama, ještě si vezme práci navíc, o to méně bude doma a děti to budou brát jako samozřejmost. Nehledě k tomu že sehnat "přivýdělek" ještě k normální práci, to si např. u nás neumím ani představit, taky jsem něco sháněla než jsem měla pořádnou práci ovšem i o roznášení letáků je rvačka....

O finanční výpomoci babičky a dědečka???? to bych si netroufla nikdy ani uvažovat, snad občas něco k narozeninám ale  výpomoc???? na kterou bych měla spoléhat ? yikes

Upravil(a) Bety (27. 2. 2008 6:41)

Strach je malá smrt...

Není tady

#8 27. 2. 2008 7:37

majkafa
Host

Tento problém naštěstí neřeším. Mám dobrou práci, sice psychicky velmi náročnou, neustálé studium změn, po večerech, o víkendech, jsem v práci "od nevidim do nevidim", ale malé děti nemám, doma na mě žádný přítel nečeká, syn je rád, když má odpoledne volný byt a může tam být s přítelkyní a dcerka žije s přítelem. Syn letos maturuje a bude pokračovat ve studiu na VŠ. Myslím, že to zvládneme, i když bývalý manžel mi nedávno napsal, že z důvodu finanční tísně snižuje synovi výživné. Což mě dost pobavilo, když vím, jaký má asi plat a za kolik jsme prodali nᚠdům, peníze si rozdělili na půlku, i když děti zůstaly se mnou a dcera tehdy studovala VŠ. Nu, a si těch penízků se slečnou užije. Věci nejsou důležité. Děti vědí, kdo jim je jakým rodičem, kdo se o ně kolik zajímá, kdo jim fouká bolístky. smile

Upravil(a) majkafa (27. 2. 2008 7:37)

#9 27. 2. 2008 7:57

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Erem - a musí obě děti dojíždět? Nedalo by se najít něco v okolí? Přece jen se doma žije trochu levněji, navíc bys ušetřila za jejich cesty. Nebo jak funguje intr - nebylo by možné, aby tam třeba 2x do měsíce byly přes víkend? A spojit to třeba s nějakou tou brigádou?

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#10 27. 2. 2008 8:12

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥

Bety, já myslím, že jde spojit studium, brigáda i pomoc doma. Nebo to pomažuji jen u sebe za samozřejmost? vissla

"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

#11 27. 2. 2008 8:44

helena
♥♥♥♥♥♥♥

ona toho má dost - zaměstnání a sama se stará o dvě děti (syn problémy) a domácnost a když se bude starat jenom pořád sama, ještě si vezme práci navíc, o to méně bude doma a děti to budou brát jako samozřejmost

Když si vezme práci navíc, aby byly korunky, tak zas děti musí o to víc hrábnout doma, ne? U nás to teda tak fungovalo a jako samozřejmost to v žádném případě nebraly, spíš jako rozumnou dohodu "něco za něco" -  vydělávala jsem "navíc" a dětičky se postaraly třeba o nákup, uvaření večeře a pod. Jako samozřejmost to budou brát jen tehdy, když máma od nich nic chtít nebude, i kdyby padala na hubu.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#12 27. 2. 2008 8:59

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

Klubko napsal(a):

Bety, já myslím, že jde spojit studium, brigáda i pomoc doma. Nebo to pomažuji jen u sebe za samozřejmost? vissla

myslím že jsi špatně četla můj příspěvek - já jsem psala, že DĚTI mají najít brigádu a přispívat, aby všechno nezůstalo jen na eremuss...

Strach je malá smrt...

Není tady

#13 27. 2. 2008 16:35

ita
♥♥♥♥♥♥-

Taky nejsem pro další zaměstnání matky. Moje dcera na tom byla obdobně, sháněla peníze, aby vyšla a doplatila na to výchova dětí (zhoršení prospěchu, záškoláctví...)

Není tady

#14 27. 2. 2008 16:39

ita
♥♥♥♥♥♥-

Martinko, navrhuješ, že od 15 mohou děti pracovat, myslela jsem, že až od 16 let.

Není tady

#15 27. 2. 2008 16:59

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

ita napsal(a):

Martinko, navrhuješ, že od 15 mohou děti pracovat, myslela jsem, že až od 16 let.

Ne že bych si byla jistá, ale je povinná 9-letá školní docházka, a za předpokladu, že dítě nastoupí do školy v 6-ti letech jak je obvyklé, zákl. školu dodělá v 15-ti. Další vzdělání povinné není. Předpokládám, že jakmile splní zákonnou povinnost "odstudovat" těch 9 let, musí mít možnost jít pracovat.
Co by jinak dělalo ten další rok, když by nešlo do další školy? Pokračovat ve studiu totiž může, ne musí.

Není tady

#16 27. 2. 2008 17:00

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

Jinak já osobně si pamatuju, že jsem byla na brigádě to mi bylo 15, je pravda, že je to už dýl, ale když se mohlo tenkrát, nemyslím si, že by v tomhle přitvrdili.

Není tady

#17 27. 2. 2008 19:13

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-

Né že by na tom moji rodiče byli v mém dospívání finančně špatně, ale vychovávali mě v tom smyslu, že mi dali např. na zimní boty 300 Kč, (tehdy). Když jsem chtěla dražší za 500 Kč z Luxusu, tak jsem si na ně zbytek musela přivydělat. Já vím, že teď je jiná doba a tehdy nebyl problém sehnat brigádu při střední škole. Dneska je problém sehnat i normální práci. Tehdy jsem tedy chodila o sobotách do prádelny, jindy jsem o víkendech uklízela v nemocnici a navíc jsem měla takovou stálejší brigádu - všechny letní i jarní prázdniny jsem chodila vypomáhat do kanceláře.
Na místě Eremuruss bych  zapojila děti do finančních starostí. Možná by je motivovalo, že vydělané peníze budou jen jejich, můžou je utratit za parádu, kino, diskotéky atd. Eremurus by tak odpadla část starostí o ošacení a kapesné.

Iveta X

Není tady

#18 27. 2. 2008 21:27

ViktorkaLove
♥♥♥♥♥♥♥

Martinka1 napsal(a):

Jinak já osobně si pamatuju, že jsem byla na brigádě to mi bylo 15, je pravda, že je to už dýl, ale když se mohlo tenkrát, nemyslím si, že by v tomhle přitvrdili.

Tož sa pleteš. Legálně až od 18, jinak na zkrácený úvazek, za nevýhodných podmínek... atd.atd.

Není tady

#19 27. 2. 2008 21:29

majkafa
Host

ViktorkaLove napsal(a):

Tož sa pleteš. Legálně až od 18, jinak na zkrácený úvazek, za nevýhodných podmínek... atd.atd.

Pleteš se ty, Viki. Legálně od 16, i na odpolední, nesmí se na noční. Mám doma živoucí příklady a mimo jiné mě i znalosti o tomhle živí. smile

#20 27. 2. 2008 21:33

ViktorkaLove
♥♥♥♥♥♥♥

majkafa napsal(a):

ViktorkaLove napsal(a):

Pleteš se ty, Viki. Legálně od 16, i na odpolední, nesmí se na noční. Mám doma živoucí příklady a mimo jiné mě i znalosti o tomhle živí. smile

Ale do 18-ti nesmí na osm hodin. Nevim kolik přesně, možná na šest, to zas vim já, ptz. děcko pracovalo na plný úvazek jako brigádnice, legálně, a po změně zákona, myslím že vloni, v lednu, nebo tak okolo, museli měnit smlouvu, ač jenom na pár měsíců, než dosáhla plnoletosti... hm, teď jsem si uvědomila
to muselo být koncem roku, ptz. je říjnová...
...a teda nejenom smlouvu, nemohla už odpracovat tolik hodin, jako před tou změnou..., prostě to v globálu bylo nevýhodné...

Upravil(a) ViktorkaLove (27. 2. 2008 21:35)

Není tady

#21 27. 2. 2008 21:33

majkafa
Host

Já chodila o prázdninách sbírat jahody po šesté třídě, od té doby brigáda každé prázdniny a na podzim jsem sbírala a dávala do sběrny šípky, dalo se celkem hezky vydělat. smile Mé děti se taky snažily, snaží, jsou to pilňuchy. Jsem na ně pyšná

#22 27. 2. 2008 22:48

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥

Martinka1: Jinak já osobně si pamatuju, že jsem byla na brigádě to mi bylo 15, je pravda, že je to už dýl, ale když se mohlo tenkrát, nemyslím si, že by v tomhle přitvrdili.

Marti, a byla to oficiální brigáda? Mám totiž dojem, že můj muž taky nezaměstnává děti pod 16 let... zeptám se ho... Jo, už vím, tam platí spíš omezení časové (nesmí odpracovat víc jak 6 hodin nebo tak nějak) než věkové. Popravdě řečeno, k žádné mašině na dílně bych 15leté děcko nepustila. A taky jsem slyšela, že na vyskládávání zboží je fronta brigádníků... neutral

Není tady

#23 28. 2. 2008 10:50

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

Tercila napsal(a):

Martinka1: Jinak já osobně si pamatuju, že jsem byla na brigádě to mi bylo 15, je pravda, že je to už dýl, ale když se mohlo tenkrát, nemyslím si, že by v tomhle přitvrdili.

Marti, a byla to oficiální brigáda? Mám totiž dojem, že můj muž taky nezaměstnává děti pod 16 let... zeptám se ho... Jo, už vím, tam platí spíš omezení časové (nesmí odpracovat víc jak 6 hodin nebo tak nějak) než věkové. Popravdě řečeno, k žádné mašině na dílně bych 15leté děcko nepustila. A taky jsem slyšela, že na vyskládávání zboží je fronta brigádníků... neutral

Stoprocentně Ti to neřeknu, ale myslím, že to byla oficiální brigáda, byla jsem tam o prázdninách po prváku (na konci prváku mi bylo akorát 15), ale byla to práce v kanceláři. Na kolik hodin denně to už si nepamatuju. Ale bylo to v roce 1990.

Není tady

#24 28. 2. 2008 11:22

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Web

K mašině ani nesmí. Manžel už je taky nebere. Navíc by měla děcka mít nepřetržitý dohled. Syn choil o prázdninách do stavební firmy, nemají píchačky, odpracované hodiny mu rozdělili jak to vyhovovalo jim, on peníze dostal a všichni byli spokojení.

Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

#25 28. 2. 2008 11:26

Jája
♥♥♥♥♥♥♥

majkafa napsal(a):

ViktorkaLove napsal(a):

jsem si to hledala a našla jsem, že od 15ti a musí být ukončená povinná docházka...

Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí