Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 17. 8. 2008 10:03

Florio
♥♥♥----
Registrovaný: 8. 7. 2008
Příspěvky: 124

Re: Jak se chovat 2

Ilono, tam bude asi fakt nejlepší - tedy já si to myslím - kontakty omezit na minimum :-), asi byste si ušetřily spousta nepříjemných chvil a pocitů, buď v pohodě, ty za sebe asi víš, že její obavy jsou zbytečné a přesvědčíš ji o opaku asi těžko, takže je to na ní. smile

Není tady

 

#52 17. 8. 2008 14:07

IlonaN
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 2. 2008
Příspěvky: 239

Re: Jak se chovat 2

Dneska jsem mela rozhovor s manzelem, kde jsem mu rekla, ze se obavam, jak to bude tedy do budoucna, se svatky, s narozeninami atd, kdyz oni se ted berou jako rodina, a clenove teto rodiny mi davaji najevo, ze mne nemusi...
Tak mi bylo receno, ze pujdu s nim, a kdyz jsem mu rekla, ze za takovychto podminek tam proste chodit nebudu, tak mi nekompromisne rekl, ze tedy bude navstevovat rodinu sam.
TAk ja to vidim jako svoji osbobni prohru a to, ze to v nas dava klin nebo jeste bude, ze se kvuli tomu hadame a ja jsem stale ta spatna... Mozna asi opravdu jsem, nevim.

Nebudu a nemuzu nikomu zakazovat, aby navstevoval svoji rodinu, ale pokud jeho rodina nechce prijmout mne a manzel si nechce svoji rodinu rozhadat..... tak fakt nevim, jak to bude...aby nas to opravdu nerozdelilo.

Není tady

 

#53 17. 8. 2008 14:40

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Jak se chovat 2

"a kdyz jsem mu rekla, ze za takovychto podminek tam proste chodit nebudu, tak mi nekompromisne rekl, ze tedy bude navstevovat rodinu sam.
TAk ja to vidim jako svoji osbobni prohru a...."

Ale Ilonko, neblázni, v době svátků a narozenin se kolikrát nenavštěvují ani milující se přibuzní, tak proč by mělo být tragédií, že Ty u nich v tu dobu nebudeš?  Věř mi, že se to přežít dá.
A konečně, když Tvůj chotík odcválá s dárkem k jeho rodině, Ty si můžeš zatím v klídku zajít na kosmetiku nebo s někým do kina.
Usmívám se tu, jsem si skoro jistá, že to Tvého manžela za chvíli přestane bavit. Já vím, že lidé jsou různí, ale neznám moc chlapů, kteří by s pugétem v ruce dodržovali termíny svátků svých příbuzných... big_smile Během krátké doby u nich u hořkého kafete bude nervózně poposedávat při myšlenkách, jestli Ti náhodou bez něj není někde líp big_smile.
Manželova sestra do mě před čtvrtstoletím rejpala podobně - časem jsem vymazala její čísla z telefonu a přestala se jim ozývat. A nepřestávám se za tento počin chválit tummenupp Můj manžel taky sám viděl, že spravedlivá není, a přestože dřív měl ve zvyku se u nich zastavit cestou z nějakých pojížděk, časem ho to přešlo, nemají si co říct.
Nehro to. Jsou v životě větší problémy. Tvůj manžel je na chování své sestry zvyklý víc, než Ty - nepřipadá mu v takové míře jako Tobě, že se chová nemožně. Nemohl Ti přece říct, že se kvůli Tobě okamžitě vzdává své rodiny, ale neboj, on na ledacos přijde časem sám wink.

Není tady

 

#54 18. 8. 2008 20:37

IlonaN
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 2. 2008
Příspěvky: 239

Re: Jak se chovat 2

Jejich rodinu jsem vlastne nikdy nechapala, tedy vadilo mi to, jak se snazi byt na povrchu dokonala rodina,
a ono to tak nebylo. Aspon mne to tak prislo.
Tchyne se snazila o spolecne nedelni obedy, ktere vetsinou koncily nejakou hadkou, budto mezi ni a manzelem nebo zacala sama na sveho manzela. Chtela, aby vsechno bylo dokonale, ale bohuzel nebylo.
O vanocich se predhaneli, kdo komu da drazsi darek, jaka restaurace je lepsi pro oslavu narozenin atd...
Manzel ale v tomto ohledu byl jiny, jakoby obycejnejsi, nedelal takove rozdily a proto jsme si asi rozumeli, protoze se snobem bych zit nemohla.

Po jeji smrti (dnes ji chapu, byla nestastna, osamocena ve svem zivote a chtela, aby rodina fungovala, abysme byli spokojeni, kdyz se vsichni sejdeme atd...) se to vsechno zmenilo a jeji snaha proste nevysla.
Stejne vyslo na povrch, co bylo citeno, ale nikdy ne receno....

Není tady

 

#55 10. 2. 2009 11:13

IlonaN
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 2. 2008
Příspěvky: 239

Re: Jak se chovat 2

Ahoj, jsem zoufalá. Vztah se švagrovou je pro mne uzavřená kapitola. Ale začali problémy jiné - včera se začal navážet potencionální švagr do mého manžela. Nebyla jsem u toho, ale:
Celá věc se má tak, že manžel přijel domů podívat se na svého otce. Byl osočen, že se nechová vuči š.  slušně, protože si DOMA sedl do křesla vedle švagra a ani se nezeptal, jestli je tam volno a švagr se zvedl a odešel si sednout někam jinam. To manžela naštvalo a odjel.... Byly tam prý přítomni švagrová a tchán, takže situaci viděli, ale manžela se nezastali,
Začalo z toho hnusné e-mailové dopisování, mezi pš. a manželem: že můj muž se ma doma - u tchána -  chovat jako na navstěvě, protože má domov někde jinde a že švagr se podílí finančně na domácnosti, takže v podstatě už je tam doma on....což nebylo řečeno doslova, jestli víte, co tím myslím.
Manžela jsem samozřejmě podpořila, a řekla, a si to tak nebere.... Ale víte, slova útěchy a pocity jako takové jsou jiná věc.
Je to tak, že tchán už bez nich neudělá ani krok: kromě snad práce. A myslím, že ho dost ovlivňují - říkají, že už tam ani manžel skoro nejezdí, že je sobec atd.. Ale za těchto podmínek, kdo by se na takovéto návštěvy těšil, že?

Co si o celé situaci myslíte? Poradíte, jak se zachovat, aby se všichni chovali normálně? Třeba opět přeháním, nevím...

Upravil(a) IlonaN (10. 2. 2009 11:56)

Není tady

 

#56 10. 2. 2009 11:54

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Jak se chovat 2

IlonaN napsal(a):

Ahoj, jsem zoufalá. Vztah se švagrovou je pro mne uzavřená kapitola. Ale začali problémy jiné - včera se začal navážet potencionální švagr do mého manžela. Nebyla jsem u toho, ale:
Celá věc se má tak, že manžel přijel domů podívat se na svého otce. Byl osočen, že se nechová vuči š.  slušně, protože si DOMA sedl do křesla vedle švagra a ani se nezeptal, jestli je tam volno a švagr se zvedl a odešel si sednout někam jinam. To manžela naštvalo a odjel.... Byly tam prý přítomni švagrová a tchán, takže situaci viděli, ale manžela se nezastali,
Začalo z toho hnusné e-mailové dopisování, mezi pš. a manželem: že můj muž se ma doma - u tchána -  chovat jako na navstěvě, protože má domov někde jinde a že švagr se podílí finančně na domácnosti, takže v podstatě už je tam doma on....což nebylo řečeno doslova, jestli víte, co tím myslím.
Manžela jsem samozřejmě podpořila, a řekla, a si to tak nebere.... Ale víte, slova útěchy a pocity jako takové jsou jiná věc.
Je to tak, že tchán už bez nich neudělá ani krok: kromě snad práce. A myslím, že ho dost ovlivňují - říkají, že už tam ani manžel skoro nejezdí, že je sobec atd.. Ale za těchto podmínek, kdo by se na takovéto návštěvy těšil, že?

Co si o celé situaci myslíte? Poradíte, jak se zachovat, aby se všichni chovali normálně? Třeba opět přeháním, nevím...

Myslím že nepřeháníš... ale chování druhých lidí prostě ovlivnit moc nejde.
Já bych to řešila tak, že bych omezila styky s tchánem a švagrovci na minimum, tak 2x ročně, na Vánoce atd., a při této návštěvě bych se chovala opravdu odměřeně, jako na návštěvě...
Nelze se nutit lidem do života, i když jsou to příbuzní, pokud vás nechtějí.
A na psychické vydírání nedej, je to pouze psychické vydírání a proti tomu je potřeba být imunní. hjarta

Není tady

 

#57 10. 2. 2009 12:54

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Jak se chovat 2

To, co popisuješ jsou manipulace. Pokud bych jela za rodiči, jela bych pouze za rodiči - pokud to lze dohodnout. Zkusila bych s rodiči dohodnout pravidla hry. Oni jsou vlastníky domu, oni "by měli" sjednat pořádek, navíc jsou starší a zkušenější... jenže podle "měli by" věci nefungují. Pokud se nepůjde domluvit, pak nezbývá než zvát rodiče k sobě a s rizikovými příbuznými wink se nestýkat. Proč se trápit. At si žijí, jak chtějí.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#58 10. 2. 2009 16:35

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: Jak se chovat 2

Pokavad přijedu domů se podívat na svého otce a švagr děla takovéhle problémy..byl by mě v danou chvíli švagr ukradenej ..Já přijela za otcem a né za ním!!!! ..


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů