Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#1 25. 2. 2008 10:49

IlonaN
♥♥♥----

Jak se chovat 2

Zdravím,
jak jsem psala, já mám podobný problém jako Jitka. Sestra mého manžela (28) je je člověk, který dle mého názoru má docela jednoduchý život: bydlí se svým dlouholetým přítelem u rodičů, vydělává si slušné peníze, a díky svému otci se v podstatě nemusí starat o svoji budoucnout, v podstatě to, co chce, tak má....
Můj problém: nic jsem jí neudělala, na začátku našeho vztahu s manželem jsme se i docela normálně bavili.
Postupem času ale začala mít na mě divné narážky - přede mnou, nebo i když jsem nebyla přítomna (vyslechla  jsem její výroky když si manžel povídal na chatu s tchánem.....). Jenom pár příkladů:
když jsme všichni pohromadě, komunikuje pouze s ostatníma... nadhazuje témata, o kterých ví, že mne absolutně nezajímají a nebudu se k nim vyjadřovat. Mluví víc, když jsem přítomna, a taky více nahlas. Hodnotí negativně moje oblečení - jéé, co to mᚠdneska na sobě? To se k sobě nehodí... No nevím, jestli jde tohle k sobě jde... atd...  Jednou jsem u nich vařila.. všem chutnalo, ale jinak pro ni bylo trvdé maso... Sepla jsem si vlasy do sexy učesu, který se líbil i její mamce, (to už bylo co říct :-) ), ale ona řekla, že takový učesy nemá ráda, že ji to ruší, a abych si je upravila... na naši svatbu se vyjádřila, že s ní nesouhlasí.... Prostě takovéhle výroky na moji osobu jsou dost časté, a já nechápu, proč. Vyvrcholilo to na vánoce, kdy mi před manželem řekla, že se mnou absoutně nebaví, že nosím nos nahoru a další nesmysly....
Shnuto: já jí ignoruji, a její výroky vůči mne příležitostně vracím. Manžel stojí při mne...to jsem si tak nějak vybojovala...
OTAZKA: proč si myslíte, že to všechno dělá? Já tomu nerozumím...

Není tady

#2 25. 2. 2008 12:28

Sally
♥♥♥----

Re: Jak se chovat 2

Potřebuje být středem pozornosti a to za každou cenu. Zřejmě má i manipulativní sklony.
Až bude ta správná chvíle, zeptej se jí otevřeně co proti tobě má, bylo by ale dobré, kdyby vᚠrozhovor někdo slyšel, třeba kdyby u toho byla kamarádka.
Připrav se na to, že nejlepší bude odpovídat krátce a stručně. Přečti si něco o asertivitě, jde o to aby neuhýbala otázce, aby jste řešily jen to konkrétní, nezabývat se podružnými tématy. Prostě stylem: ano mᚠpravdu, ale vra´tme se k tomu, proč ti vadí můj účes...  Snaž se s ní řešit jednu věc po druhé.
Připrav se na ten hovor, nenech se vlákat do neplodných výtek.

Není tady

#3 25. 2. 2008 12:44

IlonaN
♥♥♥----

Ahoj Sally, děkuji za radu, ale probírat s ní něco o samotě, to nejde,  instinktivně se vyhýbáme¨tomu, abysme byli sami...
Někdy mne napadá: jestli mne nemá ráda proto, že jsem v jistých ohledech lepší než ona, anebo je tu druhá věc:
možná mne považuje za blbku....
A taky mne napadá, jestli si něco nekompenzuje: o víkendech jezdí nakupovat (nejlépe pražské butiky, protože tam je to nejlepší zboží), a všechno musí být značkové, protože když to není značkové, tak to stojí za prd.
Mě je to uplně jedno, ale ona to ještě zdůrazňuje, že jede nakoupit do Prahy do těch nejlepších butiků, že velmi dobře zná s prodavačkami z Pietro Fillipi, a že to super, jak je úspěšná, a jak je spokojená.....
Nezdá se ti to jako namlouvání si něčeho?

Není tady

#4 25. 2. 2008 13:02

Sally
♥♥♥----

Psala jsem aby u vašeho hovoru byl někdo další, třeba kamarádka.
Namlouvání si něčeho, kupování v butikách... víš, mně to spíš připadá jako když to vadí především tobě. Myslím, že ona si může nakupovt kde chce a co chce a pokud bude mít obdivovatele a posluchače, bude to tak pořád. Co dělá ona sama sobě, je její věc. Tebe se týká jen její chování vůůči tobě. I kdyby si namlouvala, že je nevím co, je to pořád jen její věc.
Spíš se zamysli nad tím, proč to tebe tak "dráždí".
Nesedíte si, vyříkejte si to, stanovte si hranice...

Není tady

#5 25. 2. 2008 13:19

IlonaN
♥♥♥----

To je právě to: mě to vůbec nedráždí, je mi to jedno, kdo si kdo nakupuje a za kolik, co má na sobě.  Já se mám s manželem velmi dobře, peníze také máme, takže v tomto to není, nezávidím to.  Vadí mi pouze ty výroky vůči mě jak jsem psala, prostě nerozumím tomu, proč to dělá, když je ve všem  spokojená a uspěšná.

Není tady

#6 26. 2. 2008 13:49

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Web

Ilono víš co, tak jí příležitostně sděl, že Pietro Phillipi má italský jenom název, jinak je to česká firma. A pak se jí taky zeptej, proč si myslí, že prodavačka v obchodě s hadrama je nějaká celebrita :-)). Ale jinak bych jí neustoupila ani o milimetr..ruší tě můj účes ? Hmm, to je tvůj problém.

Není tady

#7 26. 2. 2008 15:03

Astra
♥♥♥♥♥--

IlonoN, sestra tvého manžela na tebe zřejmě z nějakého důvudu žárlí a proto se snaži tě v rodině shazovat a kritizovat. Asi tě někdo chválil, manžel, tchýně, kdokoliv. A ona tě tím pádem bere jako konkurentku v rodině, asi nesnáší, když je někdo jiný pochválen. S tím asi nic moc nenaděláš, ale musíš jí dát najevo, že si nepřeješ od ní takové kritické řeči. Každý si k tobě dovolí jen to , co mu ty sama dovolíš.

Každý chce být šastný. Aby toho dosáhl, musí především vědět, co vlastně štěstí je.

Není tady

#8 26. 2. 2008 15:47

Eva36
♥♥♥♥♥♥-

IlonaN: Proc to, Ilono, vlastne resis? Kdyz te svagrova pomlouva atd., co je Ti do ni? To je jeji problem, nemyslis?... ja myslim, ze jo... Zkusila bych reagovat asi takhle: Ona by mi treba rekla, ze mam hrozny uces. Tak bych ji rekla `Myslis? Mne se libi, necham si ho.` Ze mam hrozne obleceni, rekla bych ji `mne se libi`. Rekla by, ze se na me nehodi. Odpovedela bych ji, ze si to nemyslim. A tecka. Dal bych to s ni nerozebirala. To je totiz voda na jeji mlyn. Ja bych ji hned nevysvetlovala, aby takovy nesmysly nepindala. Ale s usmevem bych ji odpovedela jednou vetou (tedy - `mne se to libi´) a bylo by hotovo. Uvedom si, ze svagrova ma problem. Ne ty. Ona nesnese tebe. Ty se ji netrap. Nezavdecis se nikdy vsem wink

Není tady

#9 26. 2. 2008 20:50

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-

Myslím, že tu padly správné názory. Ona má na Tebe nějakým způsobem pifku. Buďto Tě chce vystrnadit tam, odkud jsi přišla, nebo se Tebou cítí ohrožená, abys nezaujala v rodině oblíbenější příčku, než ona, nebo si na Tobě cvičí to, co nemůže zkoušet na jiné. Nebo cítí Tvoji nezradnost a mírnost a dělá jí to prostě radost. Tak trochu se divím, že někdo nezasáhne, kdž to je tak jednostranné. Asi bych nevydržela a řekla té vaší hvězdě, být u toho, co do ní pořád reješ, ona Ti taky nic nedělá! Ale ostatní členové si myslí, že je to Tvá věc a nechtějí se mezi vás dvě vkládat.
Mᚠsamozřejmě několik možností. Můžeš se s ní domluvit na lichých a sudých týdnech, abyste se nepotkávaly. Můžeš přejít do frontálního útoku a dřív, než otevře ústa příště, jí vpálit zhruba totéž a pobaveně sledovat, jak fialoví vzteky. Taky můžeš reagovat otázkou, aby ji vytočila. Myslíš? Proč myslíš? Co si myslíš, že bych k tomu měla nosit? Účinné by možná bylo nahrání jejích citací na mobil a opětovné puštění do´éteru. Například  s komentářem: Tak si to teď poslechneme ještě jednou...No, to je síla. No může tohle říct člověk, co uznává osobnost druhého? Myslím, že já tohle nikomu nedělám...

Co ale hlavně nesmíš, dát najevo vztek či lítost. To je její cíl. Vytočit Tě, aby na ní zaútočila. Měla by sis zachovat sportovní přístup - to kvůli sobě - a ironický nadhled - to kvůli ní. Když totiž budeš klidná, ona bude agresi stupňovat. A tam ji nachytᚠna švestkách. protože povede-li se Ti vhodná odpověď, která švihne a přitom neurazí, bude připravená se rozječet jako siréna.

Musíš jí dát inteligentně a slušně, nenapadnutelně najevo, že ta vadná je ona, ne Ty. Takže reaguj pouze na to, co se Tě týká. Blekotání o zboží v butikách ponech druhým, chtějí-li reagovat. Ozvi se pouze na útok na sebe. Zkus si udělat legraci sama ze sebe. Zeptej se...že bych fakt vypadala jako strašidlo? Budu si muset najít módní poradkyni, abych byla in.

Docela chápu, že bys jí nejradši šlápla do úsměvu. Třeba tím maskuje svoji hloupost. Možná, kdybys porovnala objektivně její a Tvoje znalosti, že by ses divila. Umí-li se bavit jenom o něčem, asi toho v hlavě moc mít nebude. Zvl᚝, když si tak protiřečí. Nasazuje na Tebe a pak řekne, že nosíš nos nahoru. Člověka to mrzí a často ho vhodná odpověď napadne pozdě. Co jí tak říct. Ano, nosím. Všimla jsem se, že ho ještě nemám tak vysoko, jako Ty. Co bych pro to měla udělat, abych Tě dohnala?

Myslím, že Ti brzy dojde trpělivost a přímo se jí zetáš: Hele, ty proti mně něco máš, nebo mᚠnějakej nevyřešenej problém? Klidně to vybal tady přede všema, mě už to vážně  přestává bavit.

Není tady

#10 26. 2. 2008 21:59

Astra
♥♥♥♥♥--

Kalupinko, ty mᚠtakovou povahu, že k tobě by si ta švagrová vůbec nic nedovolila, protože by jí došlo, že si to nenechᚠlíbit.  dumbom
Ale IlonaN má asi jinou povahu a proto se do ní švagrová naváží, zřejmě by tady měl i pomoci a zasáhnout její manžel a současně bratr té rýpalky.
Mírné povahy to někdy nedokáží zvládnout samy.

Každý chce být šastný. Aby toho dosáhl, musí především vědět, co vlastně štěstí je.

Není tady

#11 26. 2. 2008 23:58

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-

Astro, pokud mě tak vidíš, jsem potěšená i pobavená. Léta se na mě úspěšně mohlo dříví štípat. Nevěděla jsem, co je obrana, natož útok. Znᚠto...druhým se radí snáze, koukáme na věc z nezaujatého a nestranného odstupu.

Není tady

#12 27. 2. 2008 16:21

Vladena
♥♥♥♥♥♥-

Sestra mého manžela (28) je je člověk, který dle mého názoru má docela jednoduchý život: bydlí se svým dlouholetým přítelem u rodičů, vydělává si slušné peníze, a díky svému otci se v podstatě nemusí starat o svoji budoucnout, v podstatě to, co chce, tak má....

Já to vidím z jiného úhlu. Švagrová bydlí s přítelem u rodičů,takže v domácnosti jsou čtyři dospělí. Pokud ještě jezdíš Ty a partner pravidelně, a zdržujete se delší dobu než na kafe, musí tam být už dusno. Já bych se nezaměřila na reakci švagrové ,ale na maminku partnera. Možná,že ji už zmáhá ta práce kolem všech, proto nechá dceru takto mluvit.Sama nic neřekne. Promluv si s tchýní a své návštěvy omezte. Udělejte si svůj program na volné dny.Uvidíš,že se vztahy zlepší. Bohužel, rozmohl se nešvar,že pokud je člověk mladý, doma ho nic nebaví a utíká z domova. Potom má svojí domácnost a utíká za servisem do hnízda. Je snadné přijít k obědu a doma mít hezky naklizeno.Mimoto se ušetří i spousta peněz.Nevím,zda je to zrovna dobrý příklad pro tento příspěvek,ale promluv si určitě s tchýní co Tě trápí.Nejlépe poznᚠpravdu.

Upravil(a) Vladena (27. 2. 2008 16:23)

Není tady

#13 28. 2. 2008 12:47

IlonaN
♥♥♥----

Všem vám mod děkuji za příspěvky. Opravdu. Potvrdila jsem si to, co jsem tak nějak intuitivně tušila. Úplně nejlépe to vystihla Kalupinka - nejsi ty náhoudou PSYCHOLOG?

- Ona má na Tebe nějakým způsobem pifku. Buďto Tě chce vystrnadit tam, odkud jsi přišla, nebo se Tebou cítí ohrožená, abys nezaujala v rodině oblíbenější příčku, než ona, nebo si na Tobě cvičí to, co nemůže zkoušet na jiné. Nebo cítí Tvoji nezradnost a mírnost a dělá jí to prostě radost.-

Vidím to jako mix prvních dvou možností, které jsi napsala. Ohroženost a nálada rýpat, to jsou ty dva stěžejní body.  Já taky reaguji různě: jednou odpovím s úsměvem, někdy nereaguji, někdy reaguji přehnaně,
a někdy odpovím tak (mě se to líbí). Takže mix, a tady si myslím, že dělám chybu. že nereaguji pokaždé stejně.

Ještě je tu jeden příspěvěk od Vladeny: týká se tchýně. Bohužel před rokem umřela. Někdo napíše, že to je asi ten zakopaný pes: můj názor je ten, že jí maminka určitě chybí, má na starost domácnost a další povinnosti.
Ale oponuji tím, že byla taková již před tím a teď se to ještě zhoršilo. Myslím tím ty všeobecné výroky, o kterých jsem již psala (jsem spokojená, mám peníze, byt, práci, která mne baví), no, a ještě jsem si vzpomněla: vyčetla mému manželovi, že: "ty jsi odjedeš pryč, a já to tady mám všechno na starosti", " nikdo není vděčnej, co tu dělám" atd... Pro vysvětlení: jsme v nějakou dobu v zahraničí, a mezitím se stala tahle nepříjemná událost.

Shrnutí: Je jasné, že z nás kámošky asi nikdy být nemůžou. Museli bysme se změnit obě a to se nám asi nebude chtít. Dle vašich názorů, které převažují, že ve mne vidí konkurentku, jsem nějak tušila (ale nechápala), Teď se musím rozhodnout, jak na podobné věci reagovat komplexně: jestli s úsměvem, s ignorací, nebo útokem.
A ještě jedna věc: myslím, že ve skutečnosti tak šasná není, jak říká, jinak by neměla potřebu se přede všemi takhle projevovat. I její nákupní mánie mne  v tom utvrzují. (četla jsem mnoho článků o ženách, které si svoje neduhy kompenzovali častým nakupováním a utrácením peněz).
Takže: A si nakupuje, žije spokojeně, povídá si co chce, ale pokud se to týká mě, a je mi to nepříjemné, tak hurá do boje s úsměvem, tak jak to píše Astra....

Upravil(a) IlonaN (28. 2. 2008 14:23)

Není tady

#14 1. 3. 2008 12:48

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-

Asi jsi to přesně vystihla: kdyby švagrová  byla spokojená, nerýpala by do Tebe, naopak, měla by dobrou náladu a šířila ji kolem sebe. Jakýmkoli způsobem.
To, jak se projevuje ona, svědčí o křečovitosti, jakési nenaplněnosti života. Ty jsi na tom lépe. Ty nemᚠzapotřebí plýtvat energií na žabomyší války. Tobě stačí v klidu sedět, občas výpad trefně odrazit, s úsměvem se pokusit o vtip či decentně povytáhnout obočí a mírně zavrtět hlavou...
Ona Ti vlastně dává ne zrovna vhodným a slušným způsobem najevo: Já jsem ta důležitější a byla jsem tu dřív. Tohle je moje území. Chovej se tady podle mých pravidel, nebo budeš mít problém. Já na Tebe dohlížím, všechno vidím a chovat se k Tobě budu po svém. Ty drž pusu a krok.

/ Přečti si něco o neverbální komunikaci. Poznáš, jaký má postoj k ostatním podle gest a držení těla.Hodně Ti to o ní řekne./

No a Ty jí nějakým způsobem musíš dát jasně najevo: Já se Tě nebojím a nepřišla jsem Tě ohrozit. Nelíbí se mi Tvoje chování ke mně, ale nic si z něj nedělám. Já umím s lidmi vycházet líp. Na rozdíl od Tebe je neurážím. A nad to, že Ty se prostě chovat neumíš, se dokážu povznést. Jednou mi ale může dojít trpělivost, holka. A pak budou padat trakaře! nechtěla bys to svoje chování kapku přehodnotit..?

A taky nezapomeň, že jinde je problém s tchýní...tady ne...nebo s jiným rodinným příslušníkem....tady ano. Jsi pro jejího bratra teď ta první...a ona to neunese.

Psycholožka nejsem. Jenom mi život párkrát dal za vyučenou.

Upravil(a) kalupinka (1. 3. 2008 12:50)

Není tady

#15 11. 3. 2008 13:57

IlonaN
♥♥♥----

Ach jo, tak je to tu zas. Člověk si myslí, jak se přes to přenese, a všechno bude najednou OK. Ale není to tak jednoduché. Zrovna včera: zase jsem vyschlechla rozhovor manžela s tchánem a se švagrovou přes internet:
Všechno bylo v pohodě, až mne zase nastartilo: pár výtahů z rozhovoru:
Švárová: pojedeš s námi příští rok na hory, už máme zamluvený tři místa. Manžel: no to asi pojedem ve 4,  pojedu s manželkou, ne? Švárová: no to teda nevím, kdebude spát, asi někde venku...
PŘ: manžel: dneska (já) uvařila výborný kuřecí na paprice....Švagrová: no jo, hlavně že ti chutnalo, (malý pohrdavý smích) Manžel: tak snad bys taky mohla uvařit ty, až přijedu domů.....na vánoce jsem vařil já, tak se taky trochu předveď....(jsme teď mimo republiku, doma jsme byli na vánoce - o svátcích jsem byla u mých rodičů, a manžel u svého, s tím, že švagrová měla vařit na vánoční stůl husičku, jak chtěla dělat: ale nakonec  šla bruslit a nechala ji na manželovi) proto tahle diskuse mezi nimi.....Tchán do tohoto rozhovoru nezasahoval, ale zřejmě mu to nějakým způsobem bylo nepříjemné, protože se snažil přejít na jiné téma (zřejmě si uvědomoval, že mohu poslouchat)
Zkrátka:
Musím to napsat, protože potřebuji, abyste to okomentovali, znova vědět vᚠnázor, nestranný, z konkrétních příkladů, které teď nastávají. A taky že jsem naštvaná a všechno mi to vadí...
Po skončení hovoru jsem m. na to upozornila, co to mělo zase být....prostě to nechce mezi námi řešit... ví o tom, říká, že obě dvě navzájem nesnášíme, že to vnímá, ale zároveň chce a doufá, (ve skrytu duše)  že budeme šastná family. A tak nějak mu nemůžu vysvětlit, nebo to nechce pochopit, že to za těhle podmínek není reálné..

Není tady

#16 11. 3. 2008 15:56

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

Ilono, co řešíš? Rozhovor, který jsi vyslechla, ale nebyla jsi účastníkem? Manžel se tě pořád zastával, švagrová vyrypovala. Nic víc, nic mín. Dal jí jasně najevo, že hory jedině s tebou a že dobře vaříš. CO ty bys chtěla víc? Proč to rozebíráš? Proč to pitváš?  Až si na tyhle otázky odpovíš, snad něco pochopíš. Tobě to vadí, ty mᚠproblém. Manžel ne.

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#17 11. 3. 2008 16:47

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

hmm proč se ptᚠmanžela, (který se tě ostatně zastával jak mohl) co to zase mělo znamenat ? Snažíš se ho vinit za to, jak o tobě švagrová mluví, ale on za to přece nemůže???  Co asi tak podle tebe měl dělat???

Strach je malá smrt...

Není tady

#18 11. 3. 2008 17:33

Eri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: sever

No, tak mě by teda hodně mrzelo, kdyby o mne švagrová řekla, že pokud pojedu s nimi na hory, budu spát venku a manžel by jí neposlal někam.
Díky Bohu za mojí švagrovou. Ze začátku jsme se fest nesnášely, dneska musím říct, že je to strašně bezva ženská! tummenupp
Takže Ilčo, pevný nervy. Měla bys stanovit hranice, každý si k Tobě dovolí jen tolik, kolik ho necháš. Tvá švagrová mi připomíná malého vzteklého psa........

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;49/st/20061031/n/Mariannka/dt/6/k/7cad/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10762;421/st/20020808/n/Mikes/dt/6/k/b03e/age.png

Není tady

#19 12. 3. 2008 8:51

IlonaN
♥♥♥----

PavlaH napsal(a):

Ilono, co řešíš? Rozhovor, který jsi vyslechla, ale nebyla jsi účastníkem? Manžel se tě pořád zastával, švagrová vyrypovala. Nic víc, nic mín. Dal jí jasně najevo, že hory jedině s tebou a že dobře vaříš. CO ty bys chtěla víc? Proč to rozebíráš? Proč to pitváš?  Až si na tyhle otázky odpovíš, snad něco pochopíš. Tobě to vadí, ty mᚠproblém. Manžel ne.

No jasně že mi to vadí, nasírá, mrzí, koho by to nechalo v klidu? Manžela z ničeho neviním, za to nemůže, ale
jak jsem psala, doufá, že se usmíříme a všechno bude v pohodě. A tohle byla vhodná příležitost vyvést ho z omylu, aby se nesnažil schazovat vinu i na mne, protože já první neútočím.
Řeším to, jaký při tom mám nasírací pocity, který obvykle při jiných osobách nemám a neumím si s tím poradit.
Už tu někdo psal, že to nebude mít dlouhý trvání a já vybuchnu jako sopka a pak se nebudu znát.... A toho tak trochu bojím, protože pak jsem schopna říct opravdu hnusný věci...

Není tady

#20 12. 3. 2008 8:55

IlonaN
♥♥♥----

Bety napsal(a):

hmm proč se ptᚠmanžela, (který se tě ostatně zastával jak mohl) co to zase mělo znamenat ? Snažíš se ho vinit za to, jak o tobě švagrová mluví, ale on za to přece nemůže???  Co asi tak podle tebe měl dělat???

Asi očekávám, že to za mě vyřeší? Anebo bude víc ráznější? Prostě řekne: Takhle o ní nemluv, ona takhle o tobě taky nemluví a mě se to nelíbí. Proč to děláš? Mᚠnějaký problém? a pak by byl klid......

Není tady

#21 12. 3. 2008 9:12

Sally
♥♥♥----

Klid by nebyl, u tebe ne, kdyby se manžel zachoval přesně podle tvých představ (a je dobře, že to nedělá), stejně by jsi si v budoucnu našla někoho dalšího, před kým by se tě musel zastat. Ten problém mᚠty, ne on, ne švagrová.
jediné, co mně  z toho vyplývá, že jsi v podstatě stejná jako ona (je to manželova sestra, zná ji od mala a tedy si tě vybral na základě vzorce chování, který zná) a i když to popírᚠa křičíš jak ona je špatná, neshledávám na jejím chování nic špatného. Stejně bych to napsala jí, kdyby sem psala ona. Každý se může chovat jak chce, je to jeho právo a jeho zodpovědnost. Tedy z toho vyplývá jediné. když mi něco štve, tak to prostě neberu, nereaguju na to nebo pochopím proč a zařídím se podle toho. Manžel tě má rád, to je alfa a omegga, to že chce aby jsi si rozuměla s jeho sestrou je pochopitelné, to si přeje každý člověk, jenže ty tu jen píšeš v čem všem je špatná a proč si s ní nemůžeš rozumět i kdyby jsi chtěla. Ona není jen špatná, ona je , jaká je a jejího bratra jsi si vzala.
Chápu moc dobře, že tě ona dráždí ale tím, co jsi psala naposledy to opravdu nevyřešíš, nikdo jiný ani muž taky ne. Cesta vede jinudy, připus si, že problém mᚠty. A je úplně fuk v čem. Jí nepředělᚠa ni to nemůžeš chtít, jde jen o to naučit se reagovat - nereagovat, způsob, který používᚠje špatný. Myslím, že vy obě jste stejné a obě děláte to, co druhé vadí. Vždycky bude někdo, kdo tě bude dráždit, vždy... To pokaždé poběžíš za manželem aby to za tebe vyřešil, nebo se to naučíš sama?

Není tady

#22 12. 3. 2008 17:24

mia
♥♥♥♥♥♥-

Já myslím,že je to u ní obyčejná žárlivost,měla své pozice v rodině,zřejmě je dost fixovaná na otce i bratra,kterého tys jí "ukradla". Není asi dostatečně vyzrálá osobnost,když odmítá akceptovat novou rodinu svého bratra - viz zamluvené hory pro ni,otce a bratra.
Ty její uštěpačné poznámky taky spíš asi pramení z její nejistoty,prostě jsi pro ni vetřelec.
Asi bych trošku omezila styky s ní,aspoň do doby,než si sama najde partnera a založí vlastní rodinu,snad pak přestane být tak kritická.
Tak trošku to pozoruju možná i ve vlastní rodině,dcera sice s partnerkami svých starších bratrů vychází výborně,ale asi je to v ní taky,prostě si přijdou cizí ženské a bráchy jí seberou.

Není tady

#23 12. 3. 2008 21:21

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

IlonaN napsal(a):

No jasně že mi to vadí, nasírá, mrzí, koho by to nechalo v klidu?

Mě. Vím, že toho druhého nezměním, jediné, co můžu změnit je můj postoj k němu. Když na tebe půjde vztek, všimni si toho vzteku. Ten pak vyšumí. Taky jsem "bojovala" se švagrovou. Teď je mi jedno. Nic od ní neočekávám, takže ted mě může maximálně příjemně překvapit. Snažím se k ní přistupovat jako k naprosto cizímu člověku.

IlonaN napsal(a):

Manžela z ničeho neviním, za to nemůže, ale
jak jsem psala, doufá, že se usmíříme a všechno bude v pohodě. A tohle byla vhodná příležitost vyvést ho z omylu, aby se nesnažil schazovat vinu i na mne, protože já první neútočím.

Tvoje snaha se obhajovat. Takovou potřebu máme, pokud se cítíme ohroženi. Ona tě ohrožuje, ty se cítíš pnížena, proč? Myslíš si, že je lepší?

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#24 13. 3. 2008 10:50

annie
♥♥♥♥♥♥-

Ilono - jako bych četla o své švagrové. Jen s malým rozdílem - přede mnou je hihi haha, příjemná, vtipná, milá a pozorná a stačí si odskočit na wc a už manželovi naštvaně syčela, co si to ten spratek na ni dovoluje /je o 5 let starší/. Nakonec manželovi kdysi řekla: stav se někdy - však můžeš aj bez ní...
Trápilo mě to dost dlouho, přemýšlela jsem hodně sama o sobě - jestli nemám nějaké narážky, nebo jestli jsem se nějak vhodně o čemkoliv nevyjádřila, ale nepřišla jsem na nic.
Takže po skoro osmi letech, co se známe, jsem zvolila ignoraci - nevyhledávám ji, nejezdím k ní na návštěvu, když ji potkám/většino u tchánů/, tak se pozdravíme, povykládáme nanejvýš o počasí a tím to hasne. Ráda by zabředla v nějaký rozhovor, ale po několika špatných zkušenostech, kdy jsem se dozvěděla, jaká jsem kráva, když říkám a myslím si to a to, jí to už neumožňuju.
Na jedné oslavě se mi její manžel svěřil, že jí moc mrzí, že ji přehlížím, že je smutná, doma brečí.... Tak jsem mu to prostě vysvětlila.

S takovým člověkem asi nezbývá než se nezabývat, s úsměvem jí odvětit, že dneska se zrovna taky neohákla dobře, popřát jí hezký den. Ono jí to přestane bavit. smile

Není tady

#25 13. 3. 2008 18:41

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-

Vidíš, Ilono, názorný příklad toho, jak si sama škodíš. Protože předpokládᚠproblémy, hlídᚠi to, co by Tě až tak nemuselo zajímat. Místo, abys byla šastná, že jste sami, naslouchᚠhovoru, který nebyl pro Tvoje uši. Jistě proto, abys byla informovaná a připravená. A Tvůj muž jistě věděl, že jsi na doslech a nezavřel se před Tebou do komory. Ale Tobě by bylo líp, abys to neslyšela. Protože sis uškodila. Kdyby Tvá švagrová vytáhla lži a pomluvy, bylo by Ti to užitečné. Ale že jen špičkovala a provokovala, tak Tě to trápí. Ilono, ona moc dobře věděla, že to slyšíš. Proto to dělala. Aby Tě potrápila. A Tys na to skočila. Takže příště, když u toho budeš, zareaguj. Vstup do hovoru a řekni, to je ale milé pozvání, odpovídá jí, žejo, to by mohla opravdu vymyslet jenom ona. Jak přišla na to, že bychos jen uvažoval o horách s ní a beze mě, to teda nechápu...Hned jsi ji měla odpálkovat stejným metrem: mluvit o ní, jako by u toho nebyla. A na druhou možnost jsi jistě už přišla sama: až se bude ten Tvůj chystat na komunikaci se svou miloučkou sestřičkou, popadni, co bude po ruce a řekni..."Jdu do marketu, se psem, k sousedce ma kafe, aby se mi zase nestalo, že uslyším, co by mě jenom mohlo mrzet...!"A ještě poslední věc: od ní Tě asi vytočí opravdu i to, co bys u jiného přešla. Mᚠuž v sobě vůči ní averzi /ne, že bych se tomu divila, či to odsuzovala/, ale pak si dej při osobním setkní pozor, aby ses nezačala bránit dřív, než ona zaútočí. pořád musíš uchovávat svůj nadhled: "Jsem jaká jsem a Tebe se neleknu, nezajímᚠmě, nestojíš mi za problém a čas..."

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí