Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 22. 2. 2008 14:23

Agnes49
♥♥-----
Registrovaný: 18. 2. 2008
Příspěvky: 63

Re: POMOC.NEMÁM KÁMOŠE A ANI NIKOHO

Nosím normální oblečení, které nijak zvlášt není nápadné, ale také není jako hadr.Mamka vydělává jeden plat a otec na mne posílá peníze.Kapesné nedostavám.Poradte.A za ty rady mockrát děkuji.
Nejsem rozmazlená a nedělám nic věčí než to je.

Není tady

 

#52 22. 2. 2008 14:34

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: POMOC.NEMÁM KÁMOŠE A ANI NIKOHO

Na stránkách www.sikana.org radí Dr. Kolář šikanovaným dětem:

TRÁP͊ SE KVŮLI ŠIKANĚ?
O šikaně mluvíme jestliže jeden nebo více spolužáků úmyslně, většinou opakovaně ubližuje jiným.
Znamená to, že ti někdo, komu se nemůžeš ubránit, dělá, co je ti nepříjemné, co tě ponižuje, nebo to prostě bolí. Strká do tebe, nadává ti, schovává ti věci, bije tě. Ale může ti znepříjemňovat život i jinak. Pomlouvá tě, intrikuje proti tobě, navádí spolužáky, aby s tebou nemluvili a nevšímali si tě.

CHYBA NENÍ V TOBĚ, ale často ve špatných vztazích celé třídy. Ostatní jsou k tvému trápení lhostejní, nebo mají strach se tě zastat, nebo se dokonce zlomyslně na tvém neštěstí přiživují.

PAMATUJ:
- Nikdo nemá právo ti ubližovat!
- Strach obrátit se o pomoc /dospělí mi nebudou věřit, děti se mi pomstí apod./ je častý a pochopitelný, ale bohužel všechno ještě zhoršuje.

OBRA SE na rodiče, výchovného poradce nebo učitele ke kterému mᚠdůvěru a svěř se. Je povinností nás dospělých tento problém řešit. Jedná-li se o opakované potíže, tak na ně většinou děti samy nestačí a často dochází k jejich zhoršování.
Na Linku bezpečí, bezplatně můžeš volat na telefon 800 155 555.


Pokud chceš něco změnit, měla by ses především obrátit na maminku. Sama to totiž asi nezvládneš. Zkus jí vysvětlit, co ve škole prožívᚠa jak ti je. A protože jsou vztahy ve tvé třídě asi narušené, bylo by dobré, kdybyste pouvažovali o změně třídy nebo školy. Maminka by s tebou také měla zajít do školy a promluvit si o té situaci s třídním učitelem i výchovným poradcem.


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#53 22. 2. 2008 14:41

Agnes49
♥♥-----
Registrovaný: 18. 2. 2008
Příspěvky: 63

Re: POMOC.NEMÁM KÁMOŠE A ANI NIKOHO

PROSÍM POMOZTE.VE TŘÍDĚ MĚ POMLOUVAJÍ, STRKAJÍ DO MĚ LAVICE, NADÁVAJÍ, NECHTĚJÍ MNE VEDLE SEBE, PŘEKÁŽÍM JIM,VYMYŠLÍ SI ABY SE MI NĚCO STALO NEBO ABYCH MĚLA OSTUDU.JAK TO MÁM VYŘEŠIT??MĚ JE TAK SMUTNO.VŽDY SE SEJDOU A JÁ JSEM SAMA.NEVÍM JAK DLOUHO TO JEŠTĚ VYDRŽÍM

Není tady

 

#54 22. 2. 2008 14:50

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: POMOC.NEMÁM KÁMOŠE A ANI NIKOHO

Čteš ty vůbec, co ti tu píšem?
Ještě jednou, my to tu na Netu nemůžem vyřešit, ale dostala jsi x kontaktů, kde ti mohou pomoci konkrétně.
Kromě toho si myslím, že a chceš nebo ne, budeš skutečně muset svou maminku a svého pana učitele do problému zapojit, protože sama to vyřešit nedokážeš.


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#55 22. 2. 2008 15:25

sýkorkas
♥♥♥----
Registrovaný: 15. 9. 2007
Příspěvky: 245

Re: POMOC.NEMÁM KÁMOŠE A ANI NIKOHO

Milá Anetko
(a už jsi identita kohokoliv)

POMOC = díl, kterým někdo JEN pomáhá, někomu kdo NĚCO OPRAVDU DĚLÁ

PISNI SEM TEDY, CO VLASTNĚ DĚLÁŠ TY PRO ZMĚNU KTEROU POTŘEBUJEŠ ???

Protože tady se vlastně jen DOŽADUJEŠ dalšího a dalšího POLITOVÁNÍ
(což ti jde už dost efektivně viz PŘEKOPÍROVÁVÁNÍ tvých příspěvků rovnou do všech třech témat big_smile
To svědší, že když chceš, tak se umíš o sebe brát).

tummenupp a to ani nenarážím na to co jsi psala, že dělᚠ2x denně _na jiném tebou založeném vlákně. Takže by se třeba stačilo soustředit taky na jiné věci, nejméně tolikrát denně, tj.: "PROCVIČOVAT" I MOZEK skurt
CO NA TO ŘÍKÁŠ  tummenupp ???  reta

--------------------------------
Ne nadarmo se říká: učiň první krok ...

Upravil(a) sýkorkas (22. 2. 2008 15:35)

Není tady

 

#56 22. 2. 2008 15:51

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: POMOC.NEMÁM KÁMOŠE A ANI NIKOHO

Aneto, nebuď obě. jak jednoduché.... Ale nikdo to za tebe neudělá.

Míšo Kuličko, rady dr. Koláře bohužel neřeší příčinu problému.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#57 22. 2. 2008 16:02

Majja
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 715

Re: POMOC.NEMÁM KÁMOŠE A ANI NIKOHO

Holky už tady napsaly spousty rad a kontaktů, sama jsem šikanu nezažila a necítím se příliš kompetentní radit, ale na základce si tohle zažil můj brácha, přestoupil kvůli tomu na jinou školu, tam to začalo nanovo ... asi ty grázlíky něčím přitahoval .... chodil ke školní psycholožce a nakonec to vygradovalo tak, že jednoho dne si prostě to neustálý posmívání a postrkování nenechal líbit, asi příslovečná poslední kapka a hlavního aktéra těch útoků poměrně slušně srovnal. Od tý doby ne že byl hvězda třídy, ale už mu dali pokoj. Takže přeju hodně síly a a se to brzo srovná.


"There are no limits, you are only limited by however far you want to be limited." - Chuck Schuldiner

Není tady

 

#58 22. 2. 2008 16:29

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: POMOC.NEMÁM KÁMOŠE A ANI NIKOHO

PavlaH napsal(a):

Míšo Kuličko, rady dr. Koláře bohužel neřeší příčinu problému.

Ale nabízí rozumné řešení - zapojit dospělé, vyhledat konkrétní pomoc. Nevím (nebo vlastně vím smile), proč se tomu Aneta brání, ale bude se muset překonat. Protože příčinu problému ani jeho řešení sama nenajde, rozhodně ne ve svém věku. A my tady v podstatě také ne.


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#59 22. 2. 2008 17:17

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: POMOC.NEMÁM KÁMOŠE A ANI NIKOHO

anet, odkud jsi? nešlo by zkusit hledat kámošku v jiné třídě? psala jsi že ti je 13, jsi na základce, tam jsou děti pěkný hyeny, pamatuju si to a moje kámoška na tom byla podobně, pokud plánuješ jít na střední nebo gympl, tam jsou lidi jiný a ne tak zabedněný, jako ta směska na základce ( omlouvám se pokud někoho urazim, ale takhle si to pamatuju a nejsem sama). co tě baví? mᚠnějaký zájmy? chodíš do nějakýho kroužku? oni si na tebe dovolují, protože vědí že si to nechᚠlíbit, vim, že je těžký se bránit. Ted by to chtělo najít spřízněnou duši, já kámošky nacházela na kroužcích, když ve třídě to stojí za prd. Nebo zkusit se s někým seznámit na netu, určitě nejsi divná. Kámoška na tom byla skoro stejně, a taky nemá od narození tátu. A je to jeden z nejlepších lidí co znám, ty jsi určitě taky fajn holka. Nevzdávej to s lidma, nejsou všichni takoví.

Není tady

 

#60 22. 2. 2008 17:46

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: POMOC.NEMÁM KÁMOŠE A ANI NIKOHO

Míšo, zapojit dospělé může být kontraproduktivní.... Lepší je vyhledat psychologa a naučit se sám bránit. Jak píše Majja, s přestupem na jinou školu se to může objevit znova. Vím, o čem mluvím.


Příčina problému? Je trochu jiná, a ti méně sebevědomí si na ní honí ego.  A to že nemá tátu doma? Vždy každé druhé manželství je dnes rozvedeno. Řešení? Naučit se sama za sebe bránit. Změnit postoj. Jak jednoduché a jak složité.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#61 22. 2. 2008 21:47

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: POMOC.NEMÁM KÁMOŠE A ANI NIKOHO

Pavli, jenže se 13-letou kočenou se bez doprovodu jednoho z rodičů nebude nikdo bavit ... pro tyto případy v té radě byl i odkaz na bezplatnou linku bezpečí a např. Laura jí včera psala podobný odkaz - v podstatě se jedná taky o pomoc dospělých ... a taky zůstala nepovšimnuta. No a nesmíme zapomenout na to, že maminka Anetce také nabídla rozhovor se známou psycholožkou ... Holky tuto možnost zavrhly pod dojmem, že maminka Anetu týrá, což se ukázalo jako nepravdivá informace. Mě se to v tuto chvíli jeví jako nejjednodušší řešení, protože kamarádka psycholožka asi Anetu zná, asi je ochotná jí pomoci a také by možná byla ochotná zajít i do školy. Otázkou je, proč toto řešení Aneta odmítá hmm

Prostě, pokud svou situaci Anetka vyřešit chce, bude se muset na nějakého dospělého obrátit, protože pláč a zoufalé vzkazy na Netu jí rozhodně nepomohou.

Upravil(a) Míša Kulička (22. 2. 2008 21:48)


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#62 22. 2. 2008 21:55

Agnes49
♥♥-----
Registrovaný: 18. 2. 2008
Příspěvky: 63

Re: POMOC.NEMÁM KÁMOŠE A ANI NIKOHO

Odmítám to proto, že se bojím, že to tak bude ještě horší a rozkřikne se to. A za druhé zná mamku a nemohu jí věřit.neutral

Není tady

 

#63 22. 2. 2008 22:01

majkafa
Host

Re: POMOC.NEMÁM KÁMOŠE A ANI NIKOHO

Proč to nemůže vědět tvá maminka? Je to tvůj nejbližší človíček. Anet, zkus si s ní promluvit, říct jí vše tak, jak to tady píšeš nám. Nebo jí dát přečist to, co tady píšeš. Možná budeš mile překvapena. Přemýšlej nad tím, prosím.
Byla jsem taky na základní škole šikanována. Nikdy jsem to nikomu neřekla a dodnes to v sobě mám. Hrozně moc jsem se styděla.
Ale má šikana nebyla tak strašná, jako to, co tady píšeš ty.

 

#64 22. 2. 2008 22:08

Agnes49
♥♥-----
Registrovaný: 18. 2. 2008
Příspěvky: 63

Re: POMOC.NEMÁM KÁMOŠE A ANI NIKOHO

Víte s maminkou se o tom takhle otevřeně nemůžu bavit. Prostě to nejde. Jak s námi není tatínek, tak je to vše jiný.Ráda  bych šla za tátou, mám ho moc ráda, škoda že nemůžu. Já bych jen chtěla aby on věděl, že ho mám moc ráda a stýská se mi.
Ale všem děkuji za rady, vše jsem si pečlivě přečetla, jenže jsem dost uzavřená a bojím se nových kroků, ale jsem vám vděčná. Pomohli jste mi jen alespon po psychické stránce. A to jsem potřeboivala

Není tady

 

#65 22. 2. 2008 22:13

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: POMOC.NEMÁM KÁMOŠE A ANI NIKOHO

Anetko, prosím tě, psychologa se neboj. Nech si slíbit mlčenlivost a natrénuj s ním, jak bránit sama sebe. Důležité je, aby nikdo neřešil problémy za tebe, aby sis je dokázala vyřešit sama. Bez pomoci psychologa se obávám, že to nepůjde. On ti může pomoci natrénovat krizové situace. Mámě nemusíš říkat všechno.

Najdi si prosím tě nějaký sportovní kroužek, nejlépe mimo školu. Cvičení ti taky pomůže zvýšit sebevědomí, naučíš se něco extra a taky poznᚠjiné lidi.

Jsi člověk jako každý druhý. Mᚠprávo na klid, ale uzavíráním se, spoléháním na zázrak svoje problémy akorát odsuneš na pozdější dobu. Situaci, kterou právě procházíš, stejně budeš muset řešit.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#66 22. 2. 2008 22:18

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: POMOC.NEMÁM KÁMOŠE A ANI NIKOHO

Míšo ano, psycholog je řešení, ale chození dospělého do školy ne. Anetka se za svůj problém stydí, pokud se na to upozorní, bude mít tendenci všechno popřít, popřípadě bagatelizovat. Nemůže ještě všem ukázat, že ji to trápí a má s tím problém, to už by neunesla.  V tom se rozchází můj názor od Dr. Koláře. Jinak opravdu tohle vlákno je plné dobrých rad. Jde jen o to, aby si Anetka nějakou vybrala a zkusila něco udělat sama, popřípadě přijmout máminu pomocnou ruku. A to je dost těžký krok.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#67 22. 2. 2008 22:23

Agnes49
♥♥-----
Registrovaný: 18. 2. 2008
Příspěvky: 63

Re: POMOC.NEMÁM KÁMOŠE A ANI NIKOHO

Ráda chodím za zvířatama na statku jsem hodněkrát do týdne, půjčuji si psa od jedné paní a sama tam s ním chodím.A ted k tom u kroužku. Ráda bych se učila jízdě na koni, ale mamka nechce.Nevíte o jiných kroužcích???Se zvířaty??

Není tady

 

#68 22. 2. 2008 22:49

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: POMOC.NEMÁM KÁMOŠE A ANI NIKOHO

Aneto, měla bys mezi lidi a sportovat.  Aerobic, sokol, joga.... Jízda na koni je zase o samotářství. Tam si sebevědomí nevybuduješ. Nevěříš si, také proto si na tebe ostatní troufají. Zastav se, neutíkej. Sundej klapky z očí a dívej se kolem sebe.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#69 23. 2. 2008 6:45

x256987
Host

Re: POMOC.NEMÁM KÁMOŠE A ANI NIKOHO

Pavlo, proč by si nemohla vybudovat sebevědomí u koní? Kolik spolužáků se asi tak umí postarat o koně? Netvrdím, že je to nějaká vyhledávaná dovednost, že bude díky tomu in, ale bude svá a to je cennější.

 

#70 23. 2. 2008 9:48

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: POMOC.NEMÁM KÁMOŠE A ANI NIKOHO

Judito, pokud by se dostala do nějakého jezdeckého kroužku, tak možná ano. Pokud bude jezdit individuálně, tak zpravděpodobně bude od problému utíkat ke zvířaům.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#71 23. 2. 2008 10:26

corinka
♥♥-----
Registrovaný: 13. 4. 2007
Příspěvky: 43

Re: POMOC.NEMÁM KÁMOŠE A ANI NIKOHO

Pavlo, myslím, že u zvířat může také potkat spoustu kamarádů. Spousta holek v jejím věku jezdí na koni, aniž by byli v nákém klubu. Anet zkus si najít kamaradku pres net v místě tvého bydliště, která má také ráda zvířata, můžete spolu chodit venčit psíka, nebo chodit na statek....prostě dělat, co vás bude bavit! smile

Není tady

 

#72 23. 2. 2008 14:09

Agnes49
♥♥-----
Registrovaný: 18. 2. 2008
Příspěvky: 63

Re: POMOC.NEMÁM KÁMOŠE A ANI NIKOHO

Tak se začínám řídit, podle vašich rad. Něco se snad podaří. Dnes jsem chtěla mluvit s mamkou, a ptám se jí ,,můžu s tebou mluvit, mami", ale bohužel mamka řeklaže ne.A nevíte kde bych měla na kletrých stránkách najít tu kamarádku??

Není tady

 

#73 23. 2. 2008 18:11

Heluška
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 1943

Re: POMOC.NEMÁM KÁMOŠE A ANI NIKOHO

Anet, bylo by fajn, kdybys vybrala jedno vlákno, na kterém Tě najdeme a ostatní by ti pomohl moderátor zavřít. To abychom Tě nehonili po celém Babinetu, a taky tam pak budeš mít odpovědi a reakce na jednom místě. Co Ty na to?


S tou mamkou to ještě zkus.  Dej vám šanci. Znᚠji dobře a tak zkus odhadnout dobu, kdy by to mohlo jít nejlépe. Nevím, třeba ji uvař kávu nebo nachystej snídani, nebo bez keců udělej, o co Tě požádá. Většinou to rodiče dobře naladí a bude ochotná Tě vyslechnout.

Není tady

 

#74 23. 2. 2008 19:54

Agnes49
♥♥-----
Registrovaný: 18. 2. 2008
Příspěvky: 63

Re: POMOC.NEMÁM KÁMOŠE A ANI NIKOHO

Když mamka si nechce přiznat že má vadné dítě. Moc se za to stydí, že jsem jiná...

Není tady

 

#75 23. 2. 2008 20:43

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: POMOC.NEMÁM KÁMOŠE A ANI NIKOHO

Anetko, holčičko, ty nejsi jiná. Mᚠdvě oči, dvě uši, pět prstů na rukou? Nejsi jiná. Jen nějaký debil si na tobě léčí svoje vlastní trable a dělá mu to dobře.

Sport jsem ti navrhovala také proto, že při aktivním sportu se uvolnují hormony dobré nálady. A když budeš v dobrém rozpoložení bude to na tobě poznat.

Psychologové jsou jako lékaři, pokud si budeš přát, aby neinformoval mámu, měl by to dodržet. Ale bez vyzkoušení an to nepřijdeš.

POkud se sama nenaučíš říkat ne a pokud se sama nenaučíš bránit, nidko jiný to za tebe neudělá. A to by s tebou mohl právě natrénovat psycholog. Pochop, že když změníš školu, od problému pouze utečeš a i tam se najde nějaký primitiv, který si takhle bude zvedat sebevědomí.

První kroky jsou moc těžké, ale nevzdávej to, Nikdo nemůže tvoje problémy za tebe vyřešit.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů