Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 17. 2. 2008 20:52

Persi
♥♥-----
Registrovaný: 17. 2. 2008
Příspěvky: 26

Návrat do práce dříve než v jednom roce dítěte?

Ahoj všichni,

možná se tato otázka tady nehodí, ale nevím, kde bych ji zařadila.

Právě řeším otázku, jestli se vrátit do práce, když mám doma malé miminko a měla bych se vrátit, kdy bude mít sotva 9 měsíců..
Jedná se o velmi dobře placenou práci, ale kolektiv tam není úplně nejlepší.
Již za měsíc bych měla nastoupit. Je to o to horší, že jsem to slíbila, jedná se o úplně novou práci, kterou jsem ještě nedělala. Než jsem šla na mateřskou, tak jsem se této pozice dožadovala a byla mi přislíbena. Teď po narození miminka nějak měním názor. Chci být s ním a popravdě asi si trochu užít té mateřské. Fiananční situaci zatím neřeším a asi bych si dala mateřskou na 2 roky, takže bych na tom byla finančně dobře. Problém je ale to, že jsem to již v práci slíbila a partner s tím také počítá - jeho to ale nijak neomezí, pokud nepůjdu do práce. Já ale nějak nejsem vnitřně přesvědčena o tom, že je to to správné - jít do práce. Bojím se, abych nechodila domů více naštvaná a nevyčítala si to. Mám ale taky strach, že takovou práci již neseženu a možná neseženu skoro žádnou kvalitněji placenou práci.
Nebo tu práci vzít, dát si mateřskou na 3 roky a po třech letech znovu otěhotnět? Určitě bych chtěla ještě jedno dítě. Moc děkuji za vaše rady!

Není tady

 

#2 17. 2. 2008 21:03

Gabrielle
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Kladno
Registrovaný: 7. 4. 2006
Příspěvky: 12032
Web

Re: Návrat do práce dříve než v jednom roce dítěte?

No Persi, těžké rozhodování sad
Já jsem na tom podobně, nabídli mi taky zajímavou práci, ale už od půlky dubna, kdy by Beru bylo 7 měsíců. Je to jen částečný úvazek a navíc se dá hodně udělat externě, ale stejně bych musela 2x týdně na pár hodin přijet i s malou, protože ji nemám komu svěřit... taky pořád nevím, co s tím, peníze by se hodně šikly... ale zas aby to malá "neodnesla"...

A ty bys musela na plný úvazek? Nejde to nějak omezit?

Není tady

 

#3 17. 2. 2008 21:11

Persi
♥♥-----
Registrovaný: 17. 2. 2008
Příspěvky: 26

Re: Návrat do práce dříve než v jednom roce dítěte?

Gabrielle,

já bych musela bohužel na plný úvazek. Hlídání mám plně zajištěno, ale malého by vychovávali mí prarodiče..navíc byc malý musel bydlet u nich, jezdila bych z domu již před pátou ráno a tak by musel být u nich. A ty ještě kojíš? Poloviční úvazek by se dal, ale s tou malou do práce, to je o ničem. Ty sis zažádala na jak dlouho o mateřskou?

Není tady

 

#4 18. 2. 2008 13:39

keny
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 8. 2006
Příspěvky: 882

Re: Návrat do práce dříve než v jednom roce dítěte?

Já vím že dnes práce,kariera je hooooodně důležitá věc,ale slyšet o svém dítěti jen od vyprávění hlídačů,nechci Vás soudit nic proti tomu nemám,ale jedno vím jasně :nikdy už to neprožijete to co ty tři roky co člověk může s tím děckem být!!!!
Je pravda že bych svého synáčka někdy vystřelila na Měsíc,ale stejně jsem ráda že můžu být u toho jak roste....
Na druhou stranu mu zas po fin.stránce nemohu dopřát moře a značkové oblečení
Jo a s tou únavou někdy jsem taky tak otrávená že mu nenachystám zrovna fajn den,ale myslím že je docela dobré aby dětičky věděli že maminky nejsou stroje...
Z mé strany závěr pokud nemáte vyloženě hlad a dluhy tak bych do toho nešla ...nechtěla bych aby mi říkalo mé dítě mamo jen proto že mu to ta babička říkala a nesnesla bych aby mi někdo říkal"to jsi měla vidět ,jak udělal...řekl....a jak už mu to jde...ukaž mamince co jsme se dnes naučili.....!"
Už vidím na svém synovi ,jak kouká na výrazu a vím co bude,jak to myslí,co chce...to si myslím že by chybělo....



Prosím je to jen názor a můj...ale třeba je to názor z doby kamenné a jen od člověka se středoškolským vzděláním,který je už 4 rokem doma a běhá od 3 měsíční dcery k 3,5letému klukovi,kterému je ten"jakoby Váš"svět(myšleno v dobrém) uzavřen a proto i ten můj mozek až dalece nezapracuje......godlike

Upravil(a) keny (18. 2. 2008 13:41)


http://www.etickr.com/ticker.php?img=9,99,122,0,CD,MjAwNy8xMS8wNg==,QW5kZWxrYQ==http://www.etickr.com/ticker.php?img=9,111,130,0,CD,MjAwNC8wOC8yMQ==,TWlrdWzhcw==

Není tady

 

#5 18. 2. 2008 13:51

Ráček
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 973

Re: Návrat do práce dříve než v jednom roce dítěte?

Keny nezbývá mi jen než souhlasit pussa
Já teda ještě miminko nemám, i když se o ně poctivě snažíme, ale opravdu kdybych netrpěla hladem a bídou, nikdy v životě bych nevolila mezi prací a dítětem...
A Perci připrav se taky na to, že tvé dítě bude zvyklé hlavně na babičku a bude ji považovat za matku, jelikož s ním bude pořád...Bude u toho když udělá 1 krok , bude říká první slůvka, taky se bude učit hlavně od babičky a néé od Tebe ... Je to tvé rozhodnutí, ale toto bych já nikdy nedopustila..


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20721;30/st/20081120/k/ab7c/preg.png
Bude to kluk :-)
KO 16.7
4.7 velký UTZ ve 20.tt

Není tady

 

#6 18. 2. 2008 14:48

Persi
♥♥-----
Registrovaný: 17. 2. 2008
Příspěvky: 26

Re: Návrat do práce dříve než v jednom roce dítěte?

Ahoj lidičky,

se vším plně souhlasím. Nejhorší je, že mi o peníze nejde. Jde o práci. Pokud nenastoupím, tak už v této firmě budou pro mne dveře uzavřeny. Je tam spousta výhod, dobrý plat, skvělá pracovní doba. Taky bych chtěla být raději doma tři roky. Jenže nevím, co budu dělat potom. S touto firmou nemám smlouvu, takže neplatí to, že mne musí zaměstnat do tří let.
Ještě ke všemu mám partnera, který mne nutí jít do práce. Mí rodiče říkají a si to rozhodnu sama. A třeba zůstanu dva roky doma a pak něco hledám. Ale nevím jaké to bude hledat s malým dítětem. A jinak já mám taky jen střední školu, ta práce je dost pozitivní náhoda v mém životě. Vždy jsem měla s pracema spíš smůlu. Ale máte pravdu, že bych přišla o to nejhezčí u malého.

Není tady

 

#7 18. 2. 2008 16:41

Gabrielle
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Kladno
Registrovaný: 7. 4. 2006
Příspěvky: 12032
Web

Re: Návrat do práce dříve než v jednom roce dítěte?

Persi, já už nekojím sad Doma budu 3 roky.
Keny, Jsem s malou doma šastná, spokojená. Nechci jí obětovat nějaké kariéře. Ta práce je zajímavá, nebudu lhát - jde mi i o finanční stránku věci. Neotřebuju malé kupovat značkové věci a 2x ročně jezdit k moři. Potřebujem jen splácet hypotéku, alimenty a slušně vyžít. Navíc se po mateřské nebudu moct vrátit do původní práce (dojížděla jsem do Prahy a časově to prostě nepůjde), tak myslím, že by mi tahle práce mohla pomoct i do budoucna. Babička mi hlídat nebude, protože prostě bydlí 60km od nás a ta druhá 100km.

Navíc u mě se opravdu jedná o 2-3 hodiny 2x týdně, a to navíc sudé týdny je přítel doma a malá bude s ním. Tak myslím, že to by nᚠvztah s Berunkou nijak nerušit nemělo. Takže jsem se rozhodla takto. Zkusím to. A když to Beru nebude svědčit, tak to prostě dělat nebudu. Puntík.

Persi, na tvém místě bych se na to asi vybodla, byl by to fakt zápřah a broučka bys viděla mimimálně.

Není tady

 

#8 18. 2. 2008 18:10

keny
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 8. 2006
Příspěvky: 882

Re: Návrat do práce dříve než v jednom roce dítěte?

Gabrielle....promiň asi to vyznělo hloupě ,ale já to nějak na tebe vůbec nemyslela....tak pokud jsem to napsala nějak špatně omlouvám se....a zase ten čas co popisuješ mi nepříde tak hrozný...


http://www.etickr.com/ticker.php?img=9,99,122,0,CD,MjAwNy8xMS8wNg==,QW5kZWxrYQ==http://www.etickr.com/ticker.php?img=9,111,130,0,CD,MjAwNC8wOC8yMQ==,TWlrdWzhcw==

Není tady

 

#9 18. 2. 2008 21:19

Gabrielle
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Kladno
Registrovaný: 7. 4. 2006
Příspěvky: 12032
Web

Re: Návrat do práce dříve než v jednom roce dítěte?

Ne, Keny, to je v pohodě. Akorát mi to přišlo jako že nás odsuzuješ jako nezodpovědný kariéristky :lol Přitom mně teda práce nechybí vissla jen ty penízky...

Není tady

 

#10 18. 2. 2008 21:24

Persi
♥♥-----
Registrovaný: 17. 2. 2008
Příspěvky: 26

Re: Návrat do práce dříve než v jednom roce dítěte?

Gabrielle,

myslím, že zůstanu doma. Četla jsem více příspěvků od jinud a ty maminky, které pracují, mají toho všeho nad hlavu. Je hodně těch, které to zvládnou, ale já byla spíš taková, že jsem měla klidnou práci a i tak jsem chodila utahaná jako pes domů, takže jsem nejraději relaxovala. A teď mám mít dobře placenou práci, ale hodně náročnou na přesnost a vůbec strasně moc tam toho je, jedná se o personalistiku a samé papírování a je to firma s více než 1000 zaměstnanci a to bych musela zvládat. Asi to nepůjde. Nemám na to. Budu se muset omluvit. Rozhodnutá ještě nejsem, ale spíš to nevemu a třeba zkusím studovat nějaký jazyk a nejsem jen tak doma. Nějaký přivýdělek by se hodil, ale jak říkáš, tak na 2 dny v týdnu, to ale tady asi neseženu. Je tady dost nouze o práci, nejsem z Prahy, ale z druhé strany republiky. Takže teď mi možná napíšete a to vemu, protože nezaměstnanost je tady velká.

Není tady

 

#11 18. 2. 2008 21:29

Gabrielle
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Kladno
Registrovaný: 7. 4. 2006
Příspěvky: 12032
Web

Re: Návrat do práce dříve než v jednom roce dítěte?

Persi, rozhodně myslím, že bude lepší, když se přivzdělᚠdoma  - třeba ty jazyky, nebo večer nějaký kurz.

Můj přítel jako malej byl u babičky od půl roku do 3 let, s mámou se viděl max. o víkendu a podle toho, co mi vyprávěla to bylo špatný pro oba. No, horší asi ještě víc pro ni. Vyprávěla mi, že jednou odjížděla tak nešastná, že není s ním, že ho popadla a chtěla odvézt s sebou. Jenže nemohla, pracovala v lese a neměla by ho kam dát. Babička jí ho musela doslova sebrat z náručí a posadit ji do autobusu, tak byla vyřízená...

Není tady

 

#12 19. 2. 2008 11:17

keny
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 8. 2006
Příspěvky: 882

Re: Návrat do práce dříve než v jednom roce dítěte?

Já se jen děsím kam až nás tenhle zapráskaný stát donutí zajít....ve finále řeknou že nám nikdo neříkal a máme děti ne?!
To je v čudu... hypotéky se splátkami jak ta co bučí,jídlo bomba drahý,ovoce a jogurty se stávají luxusem...a chlapy servaný z práce a ženský děti po babičkách v lepším případě a makaj taky...to je fakt humus....a co ty dě
ti co řeknou za pár let???????To otázka.........radšï o tom nepřemýšlet..............





Ps: Nikoho jsem nechtěla odsoudit,jen je mi to líto co se dnes musí řešit,proč práci a hlídání proč ne odřená kolena,a upatlané pusy:dudlik:

Upravil(a) keny (19. 2. 2008 11:18)


http://www.etickr.com/ticker.php?img=9,99,122,0,CD,MjAwNy8xMS8wNg==,QW5kZWxrYQ==http://www.etickr.com/ticker.php?img=9,111,130,0,CD,MjAwNC8wOC8yMQ==,TWlrdWzhcw==

Není tady

 

#13 19. 2. 2008 12:47

Gabrielle
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Kladno
Registrovaný: 7. 4. 2006
Příspěvky: 12032
Web

Re: Návrat do práce dříve než v jednom roce dítěte?

Jojo, nejdřív bylo dětí málo, teď zas moc. Tak jak přinutíme lidi, aby si děti nepořizovali? všechno zdražíme a peníze jim seberem... smile To je politika...

Není tady

 

#14 19. 2. 2008 16:49

Persi
♥♥-----
Registrovaný: 17. 2. 2008
Příspěvky: 26

Re: Návrat do práce dříve než v jednom roce dítěte?

Myslím si, že ženy, které mají dobré zázemí nebo spíš které mají bohatou praxi a VŠ toto nemusí řešit, prostě zůstanou doma 3 roky a hotovo.

Není tady

 

#15 19. 2. 2008 16:52

host5522
Host

Re: Návrat do práce dříve než v jednom roce dítěte?

Persi napsal(a):

Myslím si, že ženy, které mají dobré zázemí nebo spíš které mají bohatou praxi a VŠ toto nemusí řešit, prostě zůstanou doma 3 roky a hotovo.

Jak s tím souvisí bohatá praxe a VŠ? va

Myslím, že pokud žena/rodina nemá existenční starosti, nikoho ani nenapadne jít před jedním rokem věku dítěte do práce. A to z žádných důvodů. Polož si otázku, jestli je pro tebe důležitější mít zajištěnou práci a nebo vidět, jak tvoje dítě začíná chodit... Souhlasím s příspěvkem Keny.

Ale přijde mi, že ses už rozhodla... wink

Upravil(a) yellow108 (19. 2. 2008 16:56)

 

#16 19. 2. 2008 21:10

Persi
♥♥-----
Registrovaný: 17. 2. 2008
Příspěvky: 26

Re: Návrat do práce dříve než v jednom roce dítěte?

Máte pravdu, spíš se přikláním k tomu, že zůstanu doma. Jen říkám, že ženy s VŠ a praxí si pak snadněji najdou práci..

Není tady

 

#17 20. 2. 2008 0:37

tina
Moderátor(ka)
Místo: Brno
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 10967
Web

Re: Návrat do práce dříve než v jednom roce dítěte?

mám vš bez praxe a moc jsem si vybírat nemohla - mám nalajnovanou RD na čtyři roky a chci nebo ne - takže to budeme řešit tak, že mě vystřídá manžel, ten na tři roky může smile


http://lb4m.lilypie.com/TikiPic.php/gndx.jpghttp://lb4m.lilypie.com/gndxp2.png
http://lbym.lilypie.com/TikiPic.php/JTqs.jpghttp://lbym.lilypie.com/JTqsp2.png

Není tady

 

#18 20. 2. 2008 5:56

rendapech
♥------
Registrovaný: 25. 1. 2008
Příspěvky: 3

Re: Návrat do práce dříve než v jednom roce dítěte?

ja jsem nastoupila do prace na castecny uvazek, kdyz byly nasi holcice tri mesice (nyni 15M), kdyz jsem v praci, tak se o ni stara manzel, ze zacatku to bylo narocne kvuli tomu, ze jsem nebyla dost vyspana a souhlasim s tim, ze se mi nekdy do prace nechce a chci byt radsi s moji holcickou, ale na druhou stranu jsem strasne rada, ze si tatinek sve holcicky taky uzije, nemuzu rict, ze by me mrzelo, kdyz mi manzel sdeluje nejaky novy pokrok, protoze to proste prozivame spolu a s radosti si sdelujeme, co nase holcicka snedla, kolikatou ma plenku atd.
jinak chci rici, ze bydlime v usa a znam dost holek, ktere jdou do prace po trech mesicich (tak dlouho tu je obvykle materska dovolena) a miminko daji do "jesli",  to bych nesvedla, protoze chodit do prace na cely uvazek a pak prijit domu a starat se o mimi je dost narocne a taky by mi vadilo, ze se mi o nej stara nekdo cizi, rozhodne me hreje u srdce, kdyz si ctu prispevky, jak ceske mamy povazuji za dulezite byt se svymi miminky...

Není tady

 

#19 20. 2. 2008 15:29

Persi
♥♥-----
Registrovaný: 17. 2. 2008
Příspěvky: 26

Re: Návrat do práce dříve než v jednom roce dítěte?

Já vím, že v zahraničí se k tomu přistupuje jinak, jenže podle toho co mi říkala kamarádka pak vztahy mezi rodiči a dětmi nejsou moc dobré, samozřejmě né všechny. Já bych měla práci na celý úvazek, ale zase bych byla doma myslím nejpozději v 15 hod., takže to je dobré, ale jak říkám, práce je tam hodně a je náročná na přesnost a pak když příjdu domů, nevím, jestli bych vše zvládla. Na částečný úvazek jít je asi nejlepší. Já v současné chvíli zvažuji školu, doplnit si vzdělání. Mám taky strach, že když nastoupím, tak toho bude na mne hodně a pak budu dělat chyby v práci a nakonec mne vyhodí a může to být ještě horší. A pak taky nevím, jestli pochopí to, že chci být s malým ještě doma a tím bych tu práci nevzala. Docela se to ve mne bije. Když nepůjdu do práce, tak mne to bude štvát, ale když půjdu, tak budu nešastná, že neuvidím malého vyrůstat a to je důležitější. A jak čtu, tak to tady všechny schvalujete. Moc vám děkuji za rady a vaše názory!

Není tady

 

#20 21. 2. 2008 11:24

Tigger
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha 4 :)
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 2670

Re: Návrat do práce dříve než v jednom roce dítěte?

Zdravím wink

Mám úplně stejné dilema. Mám práci ve firmě, kde jsem "vyrostla" a vypracovala se a před mateřskou jsem měla už manažerský plat. Když se na práci vykašlu na 3 roky, už se do ní nevrátím, co si budem nalhávat - je spousta mladších, bez závazků a taky ochotných pracovat za mnohem méně peněz, zvl᚝ když jde o slováky nebo mimopražské, tím nechci nikoho urazit, pouze konstatuji realitu.

Abych si udržela práci i nezbytnou dávku nezastupitelnosti, nevypadla z procesu a zachovala si přehled i kontakt s firmou, tak jsem záměrně nezapracovala svoji nástupkyni v celém rozsahu mojí náplně a navrhla vedení, že budu dále zpracovávat část mojí práce, jedná se hlavně o analýzy a reporty. Můžu to dělat z domova a zabere mi to cca 1, maximálně 2 dny v týdnu a asi 3 dny na začátku měsíce, časem toho bude o něco víc.

Otevřeně přiznávám, že víc bych teď ale nezvládla a ani se tomu nechtěla víc věnovat.
A mám docela strach co bude později, protože jsme si směle naplánovali dalšího potomka na příští rok lol, takže mi přibyde práce kolem dětí.
Možná budu donucena to časem přehodnotit, ale zatím to pořád ještě cítím, že je pro mě práce, peníze a postavení velmi důležité, zároveň se ale nechci okrádat o čas s dítětem a nechci se připravovat o energii, kterou bych mu mohla věnovat... takže model práce/chůva je pro mě nepřijatelný... chce to nějaký zlatý střed...

Rozhodně nechápu (a jsem tady tím i nechvalně pověstná), jak si někdo může udělat dítě, jít na mateřskou a neřešit budoucnost a pak teprve řešit z čeho se bude žít, z čeho se zaplatí školka a další náklady. roll

wink


http://lilypie.com/pic/080507/oR54.jpghttp://b1.lilypie.com/9DPcp2/.png

Není tady

 

#21 21. 2. 2008 12:33

Gabrielle
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Kladno
Registrovaný: 7. 4. 2006
Příspěvky: 12032
Web

Re: Návrat do práce dříve než v jednom roce dítěte?

Tygříku, nevím, jestli tou poslední větou narážíš na to co jsem napsala o hypotéce, alimentech atd... Asi spíš ne... Ale když to tak čtu, nedá mi to neodpovědět. V našem případě jsme plánovali a počítali hodně dlouho. Rozhodně se nemůžem vyskakovat, ale ani nehladovíme. A tím, že bych sem tam jela do práce, můžu zabezpečit aspoň občas nějaký nadstandart - a už ve formě pěkných golfek nebo třeba týdenní dovolené někde na Šumavě.

Není tady

 

#22 21. 2. 2008 13:16

trisha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Karlovarský kraj
Registrovaný: 19. 2. 2008
Příspěvky: 1679
Web

Re: Návrat do práce dříve než v jednom roce dítěte?

Milá Persi,
než si pročtu veškeré odpovědi, reaguji hned tak, co mne k tomu napadá.
Osobně se domnívám, že v první řadě bys měla vyřešit priority. V tuto chvíli váhᚠmezi prací a dítětem. Polož si otázku, kdo tě víc potřebuje... Zaměstnavatel nebo dítě?
Víš, ačkoliv v zahraničí je běžná praxe, že se maminky navrací do zaměstnání i po třech měsících od narození miminka, u nás je stále možnost být s dítetěm do tří let věku, kdy se nejvíce vyvíjí jeho osobnost. V plánu jsem měla totéž co ty, vrátit se do práce a péči o dítě řešit au-pair... Ale přesně v době, kdy jsem zjistila, že mě dcera potřebuje a jak je s ní každý den, týden, měsíc jiný, jak mi roste před očima a takřka denně přijde s něčím novým... jen těžko jsem se smiřovala s představou, že první, kdo pokrok zaznamená bude žena, dívka, která se malou stará v době, kdy jsem v práci. Pochopila jsem, že je mnohem důležitější dát dítěti vše co mohu nabídnout, protože to jsou léta, která nikdy nevrátím zpátky, než to, jestli se vrátím do zaměstnání a dodržím tak slib.
Mít dobré pracovní místo je dozajista super vyhlídka a věřím, že pokud mᚠsvé kvality, bude znovu podobná či jiná... A už se rozhodneš jakkoliv, věřím, že to bude správné.


http://lilypie.com/pic/090204/YjkK.jpghttp://by.lilypie.com/nsaHp1.png
http://lilypie.com/pic/090204/BOc7.jpghttp://by.lilypie.com/LrbAp1.png

Není tady

 

#23 21. 2. 2008 14:03

Lenina2
Babinet Klub
Registrovaný: 3. 5. 2006
Příspěvky: 3990

Re: Návrat do práce dříve než v jednom roce dítěte?

Já když jsem nastupovala do práce a bavili jsme se o tom jak to bude až budu chtít dítě, tak jsem pořád říkala, že to není problém, že budou hlídat babičky a já se určitě hned jak to půjde vrátím. 1. těhotenstvím se to naprosto změnilo. Jak už tady bylo napsáno, dítě si člověk pořizuje proto, že ho chce a  miminko, dítě prostě rodiče potřebuje. Já jsem od 3 měsíců malého pracovala z domu a občas když bylo potřeba, tak jsem si ho vzala do práce, ale tak aby to nenarušilo jeho režim. To se ale dá dělat, dokud dítě neleze, atd. Takže u nás do půl roku. Pak jsem to omezila a teď po ročních narozeninách Matýska chodím 1x týdně na celý den a pak ještě sem tam z domu. A to vyhovuje oběma. On si aspoň zvyká být i bez mámy - užije si babičku a dědečka a já trochu zrelaxuju tím, že prostě jeden den neřeším jenom plínky, dětičky atak. Do práce jsem nastoupila proto abych si udržela přehled a taky peníze se na ulici nenajdou. Nemáme nouzi, ale korunky se hodí.

Gabriel - ty to mᚠmyslím vyřešené dobře, tak hodně štěstí.

Persi, na tvém místě bych zůstala doma.


http://lb5f.lilypie.com/g31Yp1.png
http://lb3f.lilypie.com/0Cgop2.png

Není tady

 

#24 21. 2. 2008 14:44

Persi
♥♥-----
Registrovaný: 17. 2. 2008
Příspěvky: 26

Re: Návrat do práce dříve než v jednom roce dítěte?

Trisho,
jak píšeš o těch kvalitách, tak samozřejmě nějaké mám, ale dnes je spousta lidí s lepším vzděláním a praxí. Nemám VŠ, takže uvažovat o tom, že se najde taková práce jako je mi nyní nabízená, nemůžu.
Nejlepší řešení by byl poloviční úvazek, jenže na toto místo to není bohužel možné, je to místo, kde je člověk potřeba opravdu na 100% a mám strach, že budu muset zůstávat i přesčasy, protože práce je tam opravdu mnoho a hlavně než se zapracuji, tak mi to bude déle trvat. Bohužel v blízkém okolí je málo práce.

Jak to řešíte vy, hledaly jste si novou práci na poloviční úvazek nebo ji dostaly u vašeho zaměstnavatele?
U mne se jedná o úplně novou práci a na poloviční úvazek tam nic není. Ale stále se spíš přikláním k tomu zůstat doma.

Není tady

 

#25 21. 2. 2008 14:51

Persi
♥♥-----
Registrovaný: 17. 2. 2008
Příspěvky: 26

Re: Návrat do práce dříve než v jednom roce dítěte?

Tigger,

myslím si, že ty si najdeš kvalitní práci lehce, mᚠpraxi manažerky, takže pokud bys přišla o tuto pozici, tak se najde jiná, ale asi to bude chcít opět čas než se vypracuješ. Každopádně pokud plánujete ještě jedno dítě, tak bych asi na práci zatím zapomněla. Jedině, že bys chtěla druhé až později. Taky mne to napadá, že můžu teď jít do práce a třeba za tři roky být doma s druhým dítětem až si zajistím smlouvu v práci atd.
Ale kde je jistota, že to nevemou jako podraz, že jsem nastoupila do práce na dva roky a opět otěhotněla..To je pořád něco. Neřešila bych to, kdyby tady u nás bylo práce dost nebo měla více možností, ale jak říkám, za celou dobu mé kariéry je tato práce ta nejlepší.
Ale cítím, že chci být s malým.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů