Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 11. 2. 2008 13:22

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 8. 2007
Příspěvky: 3800

Re: neumím žít

Mě to přijde u XYZ, jak už tu někdo psal, o nedostatečné sebelásce.....
Ve smyslu její básně(jak jsem ji pochopila já)- že bez něj není vlastně nic, , bez něj "neumí žít"....
Když se tu řeší ta otázka otce, přikláním se taky k tomu,že nemuselo jít vůbec o rozvod, o nějaké souboje rodičů....ale o nenaplněnou lásku otce a dcery.../proto její zmínka o "nikdy dobrém otci"/.
A tu lásku možná stále podvědomě hledala a našla ji ve svém příteli.....bohužel se na to nezdravě upla a bez té lásky myslí, že není schopná žít....  Je to závislost, nezdravá fixace...je potřeba se odpoutat, nalézt sebe, dospět a pokud možnos svobodně (partnersky!) milovat...


18.12.2009 přišel na svět nᚠOndrášek dudlik hjarta

"Chcete-li být šastny s mužem, musíte mít pro něho spoustu pochopení a trošku lásky,
  chcete-li být šastni s ženou, musíte ji zahrnout spoustou lásky a vůbec se nesnažit
  o pochopení"   MAUROIS

Není tady

 

#27 11. 2. 2008 13:32

Slavek17
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 25. 8. 2007
Příspěvky: 1348

Re: neumím žít

... nenaplněná láska otce a dcery... versus ... nikdy dobrý otec....  ?

Račice, co je podle tebe nenaplněná láska otce a dcery?
A co nikdy dobrý otec?

(pozor, vstupuji na tenký led...) ... chjo!
Ale risknu to, jinak bych se nikam neposunul...

Není tady

 

#28 11. 2. 2008 13:49

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: neumím žít

Odpoviem ti: Poznám niekožko báb, ktoré sú z nerozvedneých manželstiev, a aj tak majú pocit nenaplnenej otcovsko-dcérskej lásky - aj keď sa to asi vymyká tvojmu chápaniu... Kladieš rovnítko medzi dve veci, ktoré spolu môžu, ale nemusia súvisie. A minimálne môj posledný ex je aj po rozvode výborným otcom - pravda, za prispenia svojej BM, ktorá sa síce mohla právom cíti ukrivdená a robi ofuky, ale kvôli synovi - a predtým ešte aj dcére - to nerobila.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#29 11. 2. 2008 14:00

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 8. 2007
Příspěvky: 3800

Re: neumím žít

Slavek17 napsal(a):

... nenaplněná láska otce a dcery... versus ... nikdy dobrý otec....  ?

Račice, co je podle tebe nenaplněná láska otce a dcery?
A co nikdy dobrý otec?

(pozor, vstupuji na tenký led...) ... chjo!
Ale risknu to, jinak bych se nikam neposunul...

Slávku, já se s Tebou nechci hádat o pravdě, jen jsem popsala, jak vnímám příspěvek XYZ, a že to podle mě nutně nemusí souviset s rozvodem jejich rodičů....

Sama za sebe, jsem z rozvedeného manželství, a ač si naši začali i vykat, ikdyž jsme ještě žili všichni pod jednou střechou a naprosto se nesnesli v jednom pokoji, nemyslím si,že by příčinou toho, na co se snažíš teď poukázat, byl právě onen rozvod.

K Tvé otázce, no těžko říct, před 10 lety bych Ti tu napsala, že můj otec vlastně nebyl až tak dobrým otcem, v jistých chvílích bych Ti řekla, že nikdy nebyl dobrým otcem,dnes Ti napíšu, že v tom byla nenaplněná láska otce a dcery, po té, co jsem nad tím začala uvažovat jinak.

Myslím si, že ženská, která nemá normální pouto se svým otcem - třeba ho nesnáší, nerozumí si s ním, má pocit, že v něčem zklamal, jako otec sehnal, Ti klidně může říct, že to vlastně nebyl nikdy dobrý otec...
Až si to srovná v hlavě, pochopí, že dělal, co mohl, a je to jen člověk s chybami a na víc neměl, tak bude mluvit o nenaplněné lásce....

Rozvod si myslím, že je jen taková poslední kapka, která o ničem ale nerozhoduje.....kdyby ten vztah byl dobrý i předtím, rozvodem by se najednou otec nestal v očích dcery otcem špatným...


18.12.2009 přišel na svět nᚠOndrášek dudlik hjarta

"Chcete-li být šastny s mužem, musíte mít pro něho spoustu pochopení a trošku lásky,
  chcete-li být šastni s ženou, musíte ji zahrnout spoustou lásky a vůbec se nesnažit
  o pochopení"   MAUROIS

Není tady

 

#30 11. 2. 2008 14:07

Slavek17
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 25. 8. 2007
Příspěvky: 1348

Re: neumím žít

Selima napsal(a):

Odpoviem ti: Poznám niekožko báb, ktoré sú z nerozvedneých manželstiev, a aj tak majú pocit nenaplnenej otcovsko-dcérskej lásky - aj keď sa to asi vymyká tvojmu chápaniu... Kladieš rovnítko medzi dve veci, ktoré spolu môžu, ale nemusia súvisie. A minimálne môj posledný ex je aj po rozvode výborným otcom - pravda, za prispenia svojej BM, ktorá sa síce mohla právom cíti ukrivdená a robi ofuky, ale kvôli synovi - a predtým ešte aj dcére - to nerobila.

Sel, to je právě ten rozdíl - že BM Tvého EX  (právě!)  kvůli synovi a dceři nedělala ofuky....
Šastné děti, když mají tak moudrou matku.

stolt

Není tady

 

#31 11. 2. 2008 14:15

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: neumím žít

Nenaplněná a nebo nepřijatá láska? To prazákladní otázka
Uměl otec dát onu lásku /jež příjemmce chtěl a píše o ní jako o nenaplněné/ nebo dával jak uměl a příjemmce chtěl tu jinou dle jeho naplněnou a nepřijal daleko lepší lásku kterou dostával jen jí neumí a nechce?
Opravdu to je zatím moc tenký ledík Slávku prvotní je Ona sama a jak si poradit s láskou jak hormonální tak duchovní k příteli. To ostatní se vyřeší jak autorka odopoví


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#32 11. 2. 2008 14:16

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: neumím žít

No, a ešte poznám mužov, ktorí sa po rozvode so ženou rozvedú aj s demi... dumbom roll - ale netrúfla by som si zovšeobecňova, že to tak robí každý muž... (ale je ich dos, to je fakt!). Čo keby si aj ty skúsil nezovšeobecňova svoju vlastnú skúsenos na všetky ženy a všetky rozvedené rodičovstvá?


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#33 11. 2. 2008 14:22

Slavek17
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 25. 8. 2007
Příspěvky: 1348

Re: neumím žít

Račice dračice napsal(a):

.....kdyby ten vztah byl dobrý i předtím, rozvodem by se najednou otec nestal v očích dcery otcem špatným...

Však taky netvrdím, že se to stane NAJEDNOU...
Já jen mám tu zkušenost, že se to stane časem...
Asi netušíš, co dělá s lidskou psychykou, když někdo pomalu ukapává jedu...
Každý (i ten nejlepší) vztah, lze časem otrávit.
Poukázat čas od času na nějakou drobnou negativní zkušenost z minulosti
tomu, bohužel, napomáhá...

Stokrát opakovaná lež se stává pravdou.
Stokrát připomínané opomenutí se stává KATASTROFOU... zlým úmyslem... schválností...
Chjo... sad

Co však je zlým úmyslem, schválností: - To dávné opomenutí, anebo to připomínání?

Není tady

 

#34 11. 2. 2008 14:25

shiden
Host

Re: neumím žít

Račice dračice napsal(a):

Mě to přijde u XYZ, jak už tu někdo psal, o nedostatečné sebelásce.....

XYZ se trochu podobám, trochu dost v některých věcech. Prý si mám vážit sám sebe, mít k sobě úctu a mít se rád. (Většinou k sobě nezaujímám vůbec žádný postoj - prostě jsem) Jak se to dělá? To se mám chválit, kupovat si dárky, či si vybírat jen to, co je opravdu pro mě dobré? A jak zabránit, aby to pak nepřerostlo v nějakou příliš velkou sebelásku - zaslepenost, pýchu atd?

 

#35 11. 2. 2008 14:29

Slavek17
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 25. 8. 2007
Příspěvky: 1348

Re: neumím žít

Selima napsal(a):

No, a ešte poznám mužov, ktorí sa po rozvode so ženou rozvedú aj s demi... dumbom roll - ale netrúfla by som si zovšeobecňova, že to tak robí každý muž... (ale je ich dos, to je fakt!). Čo keby si aj ty skúsil nezovšeobecňova svoju vlastnú skúsenos na všetky ženy a všetky rozvedené rodičovstvá?

Sel, tu nebyla řeč o všech ženách ani o všech rodičovstvích.

A vůbec: Mojí snahou bylo podat pomocnou ruku XYZ. Naznačit možné příčiny, navrhnout
i tu možnost s příčinami se nějak vyrovnat ... - nesnažit se léčit důsledky... třeba...

XYZ se sama rozhodne, zda něco z postřehů tady použije.

Není tady

 

#36 11. 2. 2008 14:34

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: neumím žít

Dračice, Slávku asi máte pravdu každý z části. Nevíme kdy se rodiče XYZ rozváděli. Možná byla princeznou otce a když najednou on /otec/ nebyl bylo to vše špatně a ona si to tenkrát neuměla v hlavě srovnat, proto dnes flustrace a mnoho "problémů". jke možné, že celý ten problém je zapříčiňěn rozvodem a "soubojem" rodičů" ale domnívám se že hlevně se musí stát optimistou XYZ a pak se to vše rozmotá jak klubíčko smile


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#37 11. 2. 2008 14:36

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 8. 2007
Příspěvky: 3800

Re: neumím žít

Slávku,
já si myslím, že jde celkově o vztah,a pokud je dobrý, myslím, že ani lži to nemohou zničit. Víš, já si myslím, že daleko větším problémem je to, že si Ti dva spoustu věcí nevyjasní, dcera něco může vnímat jako otcovo selhání a otce tohle třeba vůbec nemusí napadnout.......Já si myslím, že když dojde k selhání, tak je to díky špatné komunikaci...a když čerpᚠz vlastní zkušenosti, věř, že to mohlo být o chybějící  nevysvětlování z Tvé strany....
Nemyslím si, že kdyby byl vztah otce a dcery dobrý, tak pomluvy a naschávaly matky s tím něco zmůžou...

P.s. vím Slávku, co dělá s psychikou, můj otec nesnáší matku od mých 5 let, a rozvedli se až v mých 19...
nemyslím, že by otcův odpor k matce nějak posílil jeho teorii a nevyrovnání se s tím proč a jaká je má matka...nebo dokonce, že by zhoršil vztah s matkou

Upravil(a) Račice dračice (11. 2. 2008 14:38)


18.12.2009 přišel na svět nᚠOndrášek dudlik hjarta

"Chcete-li být šastny s mužem, musíte mít pro něho spoustu pochopení a trošku lásky,
  chcete-li být šastni s ženou, musíte ji zahrnout spoustou lásky a vůbec se nesnažit
  o pochopení"   MAUROIS

Není tady

 

#38 11. 2. 2008 14:49

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: neumím žít

No, tak najlepšie bude počka si na vyjadrneie XYZ ohžaodm ocka, svojho vzahu k mužom a jej sebahodnotenia. Zatiaž je to celé o domnienkach, dohadoch a "O nás bez nás".


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#39 11. 2. 2008 14:50

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 8. 2007
Příspěvky: 3800

Re: neumím žít

shiden napsal(a):

Račice dračice napsal(a):

Mě to přijde u XYZ, jak už tu někdo psal, o nedostatečné sebelásce.....

XYZ se trochu podobám, trochu dost v některých věcech. Prý si mám vážit sám sebe, mít k sobě úctu a mít se rád. (Většinou k sobě nezaujímám vůbec žádný postoj - prostě jsem) Jak se to dělá? To se mám chválit, kupovat si dárky, či si vybírat jen to, co je opravdu pro mě dobré? A jak zabránit, aby to pak nepřerostlo v nějakou příliš velkou sebelásku - zaslepenost, pýchu atd?

Shidene, sebeláska není o zaslepenosti a pýše....
A nemyslím si, že  prostě jen jsi....ale že se nemᚠrád....třeba už tím, že udržuješ vztahy, které Tě trápí a štvou a dávají Ti jen kousek toho, co chceš...
Sebeláska - je především o POCITU ZE SEBE SAMA , tzn. nemít k sobě postoj nijaký (přece nejsi nic!)
, ani ne takový, jaký jsi před nedávnem tady přiznal - viz. ta válka atd. však víš (tím naopak přiznáváš, že se nemᚠrád)...ale láskyplný,srdečný, už protože prostě jen jsi. Je to o sebepřijetí a nenalhávání si, že nestojíš o něco, jen aby Ti to neublížilo...
Jak se to dělábig_smile No já se to učila skoro 10 let:), ale sama ten recept neumím úplně přesně popsat.
. Začala jsem dělat věci, které mi byly příjemné a nedělala, které mi byly naopak nepříjemné a z toho jsem neuhla a pak to šlo pomalinku samo. Snažila jsem se směrovat vnitřními pocity....
A ano, místo, abych si za něco nadávala, tak jsem se i za nezdařenou věc pochválila a ikdyž jsem něco zkonila, tak jsem na tom hledala něco pozitivního....smile


18.12.2009 přišel na svět nᚠOndrášek dudlik hjarta

"Chcete-li být šastny s mužem, musíte mít pro něho spoustu pochopení a trošku lásky,
  chcete-li být šastni s ženou, musíte ji zahrnout spoustou lásky a vůbec se nesnažit
  o pochopení"   MAUROIS

Není tady

 

#40 11. 2. 2008 14:53

Slavek17
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 25. 8. 2007
Příspěvky: 1348

Re: neumím žít

Račice dračice napsal(a):

... pokud je vztah dobrý, myslím, že ani lži to nemohou zničit....  nemyslím si, že kdyby byl vztah otce a dcery dobrý, tak pomluvy a naschávaly matky s tím něco zmůžou...

Račice,
kdybys měla pravdu, tak by moje dnešní milovaná přítelkyně nezažila na vlastní kůži, že ji
dokázal její ex-přítel rozeštvat s vlastními rodiči...
(- ale stalo se)!
Kdybys měla pravdu, tak by ani mě moje bývalá žena nedokázala rozeštvat s mými rodiči...
(- ale stalo se)!

Kdybys tak měla pravdu...

Jenže .....  bohužel existují lidé, kteří znají heslo: Rozděl a panuj!

Není tady

 

#41 11. 2. 2008 14:53

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: neumím žít

shiden napsal(a):

Račice dračice napsal(a):

Mě to přijde u XYZ, jak už tu někdo psal, o nedostatečné sebelásce.....

XYZ se trochu podobám, trochu dost v některých věcech. Prý si mám vážit sám sebe, mít k sobě úctu a mít se rád. (Většinou k sobě nezaujímám vůbec žádný postoj - prostě jsem) Jak se to dělá? To se mám chválit, kupovat si dárky, či si vybírat jen to, co je opravdu pro mě dobré? A jak zabránit, aby to pak nepřerostlo v nějakou příliš velkou sebelásku - zaslepenost, pýchu atd?

Podža mňa je prvý krok spozna dobre sám seba, durhý PRIJA sám seba vrátane svojich chýb a omylov, svojich démonov... a tretí ma sa rád a ma rád druhých. Ma rád sám seba u mňa znamená o. i. nemusie si nič dokazova(ani druhým) a dos mi to užahčuje medzižudskú komunikáciu.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#42 11. 2. 2008 14:53

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 8. 2007
Příspěvky: 3800

Re: neumím žít

Selima napsal(a):

No, tak najlepšie bude počka si na vyjadrneie XYZ ohžaodm ocka, svojho vzahu k mužom a jej sebahodnotenia. Zatiaž je to celé o domnienkach, dohadoch a "O nás bez nás".

Souhlas, i s Pisatelem, že pravda může být kdekoliv, třeba jsme se jí každý, co tady napsal,něčím dotkli aspoň trošku a třeba pravda je někde úplně jinde, a to ví jen XYZ. Já jsem třeba za sebe popsala, jen jak to působilo na mě. A když všichni víme, že čerpáme z vlastních zkušeností, je pro mě  pochopitelné, co píše Slávek, co Sel, co Pisatel, co jásmile


18.12.2009 přišel na svět nᚠOndrášek dudlik hjarta

"Chcete-li být šastny s mužem, musíte mít pro něho spoustu pochopení a trošku lásky,
  chcete-li být šastni s ženou, musíte ji zahrnout spoustou lásky a vůbec se nesnažit
  o pochopení"   MAUROIS

Není tady

 

#43 11. 2. 2008 14:59

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 8. 2007
Příspěvky: 3800

Re: neumím žít

Slavek17 napsal(a):

Račice dračice napsal(a):

... pokud je vztah dobrý, myslím, že ani lži to nemohou zničit....  nemyslím si, že kdyby byl vztah otce a dcery dobrý, tak pomluvy a naschávaly matky s tím něco zmůžou...

Račice,
kdybys měla pravdu, tak by moje dnešní milovaná přítelkyně nezažila na vlastní kůži, že ji
dokázal její ex-přítel rozeštvat s vlastními rodiči...
(- ale stalo se)!
Kdybys měla pravdu, tak by ani mě moje bývalá žena nedokázala rozeštvat s mými rodiči...
(- ale stalo se)!

Kdybys tak měla pravdu...

Jenže .....  bohužel existují lidé, kteří znají heslo: Rozděl a panuj!

Slávku,nemůžu sloužit, nemám tuhle zkušenost,mluvím jen za sebe, takže pro mě to pravdou zůstává, mě nedokázal s lidmi, s kterými jsem měla vždy opravdu dobrý vztah, nerozeštvat nikdo a nic. A že se o to spoustu lidí snažilo! Asi jsem neoblomná, ale psychiku to naruší, to souhlas!
Zvrtlo se to jen s těmi lidmi, se kterými jsem nikdy neměla úplně dobré vztahy....a kde jsme si spoustu situací a věcí nevyjastnili - jak jsem psala, kde to bylo o chybějící (nebo špatné) komunikaci...
Ty mᚠjiné zkušenosti, já ne...proto jsem napsala, to co jsem napsala....

P.s. ale když se necháme tedy ovlivnit, o čem to tedy svědčí?? Pořád asi naivně žiji v tom, že pokud je ten vztah tak dobrý, tak ho neovlivní nic....asi v tomhle s mojí naivitou nehnu:)

Upravil(a) Račice dračice (11. 2. 2008 15:06)


18.12.2009 přišel na svět nᚠOndrášek dudlik hjarta

"Chcete-li být šastny s mužem, musíte mít pro něho spoustu pochopení a trošku lásky,
  chcete-li být šastni s ženou, musíte ji zahrnout spoustou lásky a vůbec se nesnažit
  o pochopení"   MAUROIS

Není tady

 

#44 11. 2. 2008 15:01

vlcice_samotarka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 5. 2007
Příspěvky: 1296

Re: neumím žít

XYZ napsal(a):

Co s tím, když kromě svého přítele, který je momentálně na půl roku pryč, nemůžu v životě najít nic, co by mě těšilo? Jsem z rozvedeného manželství, otce nesnáším, nikdy mi nebyl pořádným otcem, snad i proto jsem se vždycky hrozně upnula na lásku. Dlouho mi to ale nevycházelo, až teď. žiju s mamkou, doma mám zázemí dobré, mám i docela dost přátel, kterým důvěřuju. Ale přesto se teď celý můj život upnul jen na přítele, a teď, když jsem bez něho, nezvládám. Nenávidím celý svět, nic mě netěší. Mám jenom samé povinnosti, všechno se to na mě valí. V důsledku toho jsem nepříjemná na své okolí i na přítele, místo abych si užila chviličky, kdy se můžeme aspoň na pár minut slyšet, jsem na něho nepříjemná, hádám se s ním, že mi půl dne nebral telefon a já o něho měla strach....mám panickou hrůzu z toho, že bychom se mohli rozejít, i když jedinou příčinou rozchodu by mohl být můj věčný pesimismus, chorobná žárlivost (která ale není neopodstatněná) a tendence hroutit se z každých překážek. O něm jsem si jistá, že je to člověk, o kterého se můžu opřít, který je spontánní, zábavný, dokáže řešit problémy...Upínám se na představy, že jednou spolu budem žít a vychovávat děti, jsem si jistá tím, že bude skvělý otec...jenom mám strach, že k tomu nikdy nedojde, protože já to pokazím. A pokud ne (protože vím, že on o mě dost stojí a trvrdí, že jsem první žena, se kterou by chtěl strávit celý život), tak se zase bojím, že to stejně budu kazit, že ten pesimistický náhled na svět mám tak zakořeněný, že i vbudoucnu si vždycky nějaký ten problém najdu, že to bude práce, že zase budu vyvolávat hádky...a pokud mu jednou dojde trpělivost a nechá mě, asi se zblázním. Bez něho žít nechci. Vím, že jsem na něho strašně upnutá, ale nevím, jak se mám tvářit, že si bezstarostně užívám života a že ho sice miluju, ale nejsem na něm závislá, když opak je pravdou?? K psychologovi chodím asi 4 měsíce, zatím žádná extra změna. Akorát on si vyčítá, že tam chodím kvůli němu a že on je zdrojem mojich problémů, ale to tak není!!! Problém jsem já a nevím, jak to řešit. Občas mi pomůže, když se z toho "vypíšu", že si napíšu nějakou básničku...ale to nejde každý den.
jednu jenom pro demonstraci, možná mě tím líp pochopíte. Není to nic světoborného, ale mi to pomáhá, teda občas. Byla bych vděčná za nějakou radu.
[b]

Jak tohle delate? ja od te doby, co mam pritele, jsem cim dal vic aktivnejsi (castecne jeho pricinenim   ;-))), naucil me efektivne vyuzivat volny cas, takze ted se citim mnohem a mnohem sebevedomejsi, nez driv....a navic jsem zjistila, ze uz nemam cas ani na toho pritele a vlastne ho vubec ani k zivotu nepotrebuju, protoze se umim velmi kvalitne zabavit i bez nej... ;-DD

Není tady

 

#45 11. 2. 2008 15:02

Slavek17
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 25. 8. 2007
Příspěvky: 1348

Re: neumím žít

Račice dračice napsal(a):

Souhlas, i s Pisatelem, že pravda může být kdekoliv, třeba jsme se jí každý, co tady napsal,něčím dotkli aspoň trošku a třeba pravda je někde úplně jinde, a to ví jen XYZ. Já jsem třeba za sebe popsala, jen jak to působilo na mě. A když všichni víme, že čerpáme z vlastních zkušeností, je pro mě  pochopitelné, co píše Slávek, co Sel, co Pisatel, co já...

stolt

Upravil(a) Slavek17 (11. 2. 2008 15:06)

Není tady

 

#46 11. 2. 2008 15:04

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 8. 2007
Příspěvky: 3800

Re: neumím žít

Selima napsal(a):

shiden napsal(a):

Račice dračice napsal(a):

Mě to přijde u XYZ, jak už tu někdo psal, o nedostatečné sebelásce.....

XYZ se trochu podobám, trochu dost v některých věcech. Prý si mám vážit sám sebe, mít k sobě úctu a mít se rád. (Většinou k sobě nezaujímám vůbec žádný postoj - prostě jsem) Jak se to dělá? To se mám chválit, kupovat si dárky, či si vybírat jen to, co je opravdu pro mě dobré? A jak zabránit, aby to pak nepřerostlo v nějakou příliš velkou sebelásku - zaslepenost, pýchu atd?

Podža mňa je prvý krok spozna dobre sám seba, durhý PRIJA sám seba vrátane svojich chýb a omylov, svojich démonov... a tretí ma sa rád a ma rád druhých. Ma rád sám seba u mňa znamená o. i. nemusie si nič dokazova(ani druhým) a dos mi to užahčuje medzižudskú komunikáciu.

tummenuppstolt


18.12.2009 přišel na svět nᚠOndrášek dudlik hjarta

"Chcete-li být šastny s mužem, musíte mít pro něho spoustu pochopení a trošku lásky,
  chcete-li být šastni s ženou, musíte ji zahrnout spoustou lásky a vůbec se nesnažit
  o pochopení"   MAUROIS

Není tady

 

#47 11. 2. 2008 15:13

Slavek17
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 25. 8. 2007
Příspěvky: 1348

Re: neumím žít

Není ďábla, není pekla - jsou jen lidi a ti stačí...
Když stačili na to, aby si ďábla a peklo vymysleli,
stačí i na to, aby je na Zemi zastoupili.
                                                          (Jarmila Loukotková, Dar jitra prvního).

Není tady

 

#48 11. 2. 2008 15:14

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: neumím žít

Slavek17 napsal(a):

Není ďábla, není pekla - jsou jen lidi a ti stačí...
Když stačili na to, aby si ďábla a peklo vymysleli,
stačí i na to, aby je na Zemi zastoupili.
                                                          (Jarmila Loukotková, Dar jitra prvního).

godlikegodlike


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#49 11. 2. 2008 15:59

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 8. 2007
Příspěvky: 3800

Re: neumím žít

Slavek17 napsal(a):

Není ďábla, není pekla - jsou jen lidi a ti stačí...
Když stačili na to, aby si ďábla a peklo vymysleli,
stačí i na to, aby je na Zemi zastoupili.
                                                          (Jarmila Loukotková, Dar jitra prvního).

Jenže pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistíbig_smile


18.12.2009 přišel na svět nᚠOndrášek dudlik hjarta

"Chcete-li být šastny s mužem, musíte mít pro něho spoustu pochopení a trošku lásky,
  chcete-li být šastni s ženou, musíte ji zahrnout spoustou lásky a vůbec se nesnažit
  o pochopení"   MAUROIS

Není tady

 

#50 11. 2. 2008 16:47

XYZ
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17. 12. 2007
Příspěvky: 809

Re: neumím žít

Irenka21 napsal(a):

Nechtělo by to k nějakému psychoterapeutovi, i když dočasná nepřítomnost partnera může být startem pro depresi, jinak si řekni, že lidé mají mnohem větší starosti, třeba postižené děti nebo nezaměstnanost, jsi na tom dobře, jenom potřebuješ celou věc rozebrat s odborníkem, aby sis uvědomila, že Tvůj život má i klady a neomezené možnosti, že se limituješ jenom Ty sama, svými postoji, neodkládej to nebo přijdeš o přítele i ostatní přátele.

jak jsem psala, psychologa mám od listopadu, zatím žádná velká změna.


You cannot know wine by the barrel.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů