Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 7. 2. 2008 19:15

PetaZ
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3668

Pag

potřebovala bych upřesnit místo na ostrově Pag, kde se nachází solné jezírko s léčebným bahnem.. Chtěla bych v té lokalitě najít apartmán pro 2 osoby a 1 dítě. Děkuji kapitulation

Není tady

 

#2 8. 2. 2008 10:44

Tomislav
♥♥♥♥---
Místo: Praha 9
Registrovaný: 8. 12. 2006
Příspěvky: 328
Web

Re: Pag

Lečivá bahna jsou u Potočnice - link: http://www.dalmacijatour.cz/index.php?o … ;Itemid=28
Slané jezírko je u Mandre - link: http://www.dalmacijatour.cz/index.php?o … ;Itemid=28

Není tady

 

#3 8. 2. 2008 13:29

PetaZ
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3668

Re: Pag

Tomislave, děkuji moc smile

Není tady

 

#4 8. 2. 2008 20:20

PetaZ
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3668

Re: Pag

napadla mě ještě jedna otázka.. Kolik stojí trajekt na ostrov? Pro osoby a auto? Díky, P.

Není tady

 

#5 9. 2. 2008 22:26

Tomislav
♥♥♥♥---
Místo: Praha 9
Registrovaný: 8. 12. 2006
Příspěvky: 328
Web

Re: Pag

Ceny a jizdni rady trajektu na vsechny chorvatske ostrovy najdete na teto adrese:
www.jadrolinija.hr

Není tady

 

#6 9. 2. 2008 23:37

majkafa
Host

Re: Pag

A já se sem hrnu celá natěšená, že tady bude moje milá Pag. No tak nic, no. dumbomsmile

 

#7 10. 2. 2008 13:45

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Pag

Peto,
tak ostrov Pag Ti vřele doporučuji, jezdíme tam každoročně - už 8 let. Ubytování najdeš absolutně bez problémů, teď je tam ještě víc apartmánů volných, protože nᚠdomácí si postěžoval, že výstavbou dálnice prostě lidi (hlavně Italové, kteří dřív využívali trajekt) najedou na ni a frčí to směrem dolů k jihu, takže na rozdíl od předchozích let měli barák skoro prázdný.
Mandre je malá vesnička, sympatická, ale ubytování v městečku Pag je trošku výhodnější, pokud si chceš užít i večerního ruchu. Ale zase z Mandre uvidíš na volné moře se dvěma ostrovy nedaleko, zatímco Pag leží v zálivu.
Jinak na Pag se dostaneš i bez trajektu, když sjedeš z dálnice za Maslenickým mostem. Ostrov je totiž s pevninou spojený novým mostem (starý jim rozbombardovali ve válce), takže trajekt nepotřebuješ.
Mějte se tam moc krásně!

Upravil(a) Tercila (10. 2. 2008 13:47)

Není tady

 

#8 10. 2. 2008 15:37

PetaZ
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3668

Re: Pag

Tercilo, i tobě díky za užitečné rady smile a určitě se tam podíváme...

Není tady

 

#9 15. 2. 2008 11:25

ajisek
♥♥-----
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 34

Re: Pag

Nechci nikoho urazit, ale byla to ta nejmíň pěkná dovolená. Ostrov je vyprahlá pustina, i když jsme měli tu výhodu, že jsme měli auto a máme ostrov procouraný od západu k východu, od severu k jihu. Jedině snad městečko Pag je taková světlejší výjimka. Jinak nic moc, spíš nic jak moc...

Není tady

 

#10 15. 2. 2008 17:27

Tomislav
♥♥♥♥---
Místo: Praha 9
Registrovaný: 8. 12. 2006
Příspěvky: 328
Web

Re: Pag

I po*ný nazor je nazor.Jizni cast ostrova smerem na Italii je zeleny, severni cast smerem k pevnine je jako mesicni krajina. Ato z toho duvodu protoze v zime je tam takovy vitr a vlny ze ta slana voda vyzere veskerou vegetaci. Ale i to ma sva kouzla. Zato na Kanarech je snadkazda palma umele vysazena a je tam jen pisek, sklo a beton.
Takze dle libosti - nekdo ard tamto, nekdo zas tady to smile

Není tady

 

#11 16. 2. 2008 15:11

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Pag

Myslím, Ajisku, že neurazíš, názory na Pag jsou často podobné Tvým, vím to, taky znám lidi, kteří řekli "tam už nikdy". Ale to samé řekl kamarád i o těch zmiňovaných Kanárech. Každý má jiný vkus smile. Klidně sem napiš nějaké svoje doporučení, a víme, kam na pěkná místa zajet - díky.

Byli jsme na Pagu 8x a pojedem zas, protože právě to kamení a zvláštní tamější "příroda"  nás přitahuje. Poprvé jsme se taky divili, z čeho jsou ty ovce živy, že spásají kamení. Typický je jejich slaný Pažský sýr (Paški sir)...
Jezdíme stále k jedné rodině, stali se z nás přátelé, vždycky čekají s obědem, až si to unavení přihasíme smile, nějak jsme tam zdomácněli, říkáme si, že jezdíme "na chatu" - v posledních letech jsme hodně zaměstnaní, pracovní doba 12 - 15 hodin je běžná, takže je to pro nás lepší odpočinek, než se trmácet po poznávacích zájezdech. A je nám příjemné, když jsme zjistili, že si nás zapamatoval majitel cukrárny a po našem příjezdu mává a volá "ahooooj, jak se mateeee, jaka byla cestaaaa?" a při posledním zmrzlinovém poháru u něj: "a zase za rok tadyyy, neeee?" big_smile
Když vjíždím na ostrov (a už mostem nebo z trajektu) mám při nádechu pocit, že se vracím "domů". Je mi nějak blízký, je to totiž "můj objev" smile Taky máme procouraný ostrov křížem krážem a když vidím v noci z nejvyšší hory u Pagu moře... no mám to tam prostě ráda. smile

Ovšem pro nadšence botaniky doporučuji Madeiru.

Pochopitelně by mě mrzelo, kdyby někdo mým doporučením byl zklamán. Zažili jsme i větrné bouře, kdy jsem se dost bála, na most nesměly vjet motorky a autobusy a pod autem to nějak dunělo (já měla strach, že nás to nadzvedne a převrátí do moře) a domácí se smála, že to nic, že když je opravdu bouře, tak lítají satelity ze střech big_smile.

Ono je nejlepší poznat i tu zeleň i kamení, že? tummenupp Chválabohu se dá cestovat, tak to už záleží jen na výběru lokality. Peti, už sis zjistila ty ceny? Někde bych asi našla lístek, kdybys potřebovala. Dcerka si ho asi schovala do alba.
Jo a jestli vám zbyde čas a penízky, ještě bych doporučila určitě se zastavit u Plitvických jezer. Loni jsme sehnali nocleh u velmi příjemnných lidí (velmi levně!) a jezera za vidění stojí. Ale chtělo by to vyčlenit na ně aspoň jeden celý den nejmíň. Však napiš.

Upravil(a) Tercila (16. 2. 2008 15:18)

Není tady

 

#12 2. 3. 2008 20:02

PetaZ
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3668

Re: Pag

Tomislave, tak jsem poslala k vám objednávku smile Moc nás zaujala nabídka v Potočnici smile Zatím děkuji...
PS: ještě by mě zajímalo, jak dalekou jsou ty léčivá bahna od Potočnice?

Není tady

 

#13 4. 3. 2008 13:43

Tomislav
♥♥♥♥---
Místo: Praha 9
Registrovaný: 8. 12. 2006
Příspěvky: 328
Web

Re: Pag

Zdravim PetaZ.
Leciva bahna jsou 200-300 m od domu Macadams

Není tady

 

#14 5. 3. 2008 14:19

PetaZ
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3668

Re: Pag

Tomislave, díky moc, tak to je super big_smile Už se tam moc těšíme smile

Není tady

 

#15 20. 5. 2008 9:49

Blanka LBC
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Liberec
Registrovaný: 24. 5. 2006
Příspěvky: 4713
Web

Re: Pag

I naše rodinka byla na Pagu tummenupp moc se nám tam líbilo, hlavně večerní karneval a vždy když jedeme autem tak se tam zastavíme v naší lol cukrárně naše dcerka zmrzku zdarma ale mi si ji musíme zaplatit lol taky na nás volají ahoooj reta jinak teď jezdíme do Petrčane wink

Není tady

 

#16 20. 5. 2008 14:41

Tomislav
♥♥♥♥---
Místo: Praha 9
Registrovaný: 8. 12. 2006
Příspěvky: 328
Web

Re: Pag

I Petrcane jsou pro lidi... lol
Ahooooj v Chorvatsku volaji kdyz nekdo odchazi a zapomene zaplatit

Upravil(a) Tomislav CK Dalmacijatour (20. 5. 2008 14:42)

Není tady

 

#17 21. 5. 2008 12:29

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Pag

"Ahooooj v Chorvatsku volaji kdyz nekdo odchazi a zapomene zaplatit"

big_smile big_smile To mě rozesmálo - nene, myslím si, že naši chorvatští známí se kvůli nám trošku počeštili a skutečně nás takhle zdraví big_smile big_smile. Protože jakou by to Tebou popisované "ahoooj" mělo logiku, když teprve do cukrárny přicházím? big_smile big_smile tummenupp
Ale díky za informaci. tummenupp

Není tady

 

#18 30. 5. 2008 11:24

Tomislav
♥♥♥♥---
Místo: Praha 9
Registrovaný: 8. 12. 2006
Příspěvky: 328
Web

Re: Pag

To volaji preventivne abys nezapomela zaplatit yikes)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů