Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

  • Diskuse
  •  » Pavlač
  •  » Musí mít pro vstup do Egypta Ital pas?Prosím, pomozte, spěchá!!!

#1 4. 2. 2008 16:35

Laskonka
♥♥♥----
Registrovaný: 21. 8. 2007
Příspěvky: 174

Musí mít pro vstup do Egypta Ital pas?Prosím, pomozte, spěchá!!!

Ahoj, moc vás prosím o pomoc. Mám přítele Itala a rozhodli jsme se včera, že pojedem na poslední chvíli do Egypta. Já už jsem tam byla, a tak vím, že při příletu nám do pasů dávají razítka a lepí víza. Ale jak to mají Italové? Mají taky vízovou povinnost? Nemáte tady s tím někdo zkušenost? Protože je to zákon schválnosti, ale přítel má právě ten pas asi měsíc propadlej. Bydlí teď momentálně ještě v Itálii a když k nám jede, tak bez problémů na občanku. Vím, jakej to je u nich porod nechat si vystavit novej dokument, no hrůza....a já bych ten zájezd potřebovala nutně koupit a nevím, jestli to teda má cenu, protože nemáme čas čekat, až mu vystavěj novej pas. Proto nevíte teda někdo, jestli k tý cestě pas potřebuje? Dík!

Není tady

 

#2 4. 2. 2008 16:40

estelle
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 11. 2006
Příspěvky: 564

Re: Musí mít pro vstup do Egypta Ital pas?Prosím, pomozte, spěchá!!!

Pokud předpokládám, že Egypt není součástí EU, pak pas asi bude potřebovat.

Upravil(a) estelle (4. 2. 2008 16:40)

Není tady

 

#3 5. 2. 2008 7:30

Moninka
♥♥♥----
Registrovaný: 20. 4. 2006
Příspěvky: 131

Re: Musí mít pro vstup do Egypta Ital pas?Prosím, pomozte, spěchá!!!

Taky si to myslím, my když byli v Egyptě, byla tam hromada různých zahraničních  turistů a všichni potřebovali pas :-(

Není tady

 

#4 5. 2. 2008 8:38

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Musí mít pro vstup do Egypta Ital pas?Prosím, pomozte, spěchá!!!

A si zajde na svou ambasádu a nebo jakoukoli EU tam mu řeknou přesně. Myslím že nejen pas , al i vízum.


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#5 5. 2. 2008 9:17

beruska
♥♥♥----
Registrovaný: 3. 2. 2006
Příspěvky: 106

Re: Musí mít pro vstup do Egypta Ital pas?Prosím, pomozte, spěchá!!!

Pas určitě potřebuje,bez pasu ho nepustí ani u nás na letišti do letadla které letí do Egypta. co se týče víza tak to potřebuje taky, ale to ve většině případů ho zařizuje cestovní kancelář od které si koupíte zájezd, a nebo pokud prokáže že tam jede opravdu jen na dovolenou /voucherem na jeho jméno do hotelu/ prodají mu vízum na letišti v Hurghadě.

Není tady

 

#6 5. 2. 2008 9:51

Daniela S.
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 26. 11. 2006
Příspěvky: 914

Re: Musí mít pro vstup do Egypta Ital pas?Prosím, pomozte, spěchá!!!

Já vím, prosím, já vím!
Pas potřebovat bude, vízum se vyřídí přímo na letišti po příletu do Egypta (za peníze!). Pas musí být platný ještě tuším dva měsíce. A pokud by mu už pas neplatil, nemusí podstupovat martýrium vyřizování nového, stačí si prodloužit platnost, dostane do pasu razítko, že je prodlouženo do... Prý rychlá procedura na obecním úřadě (comune).

Není tady

 

#7 5. 2. 2008 12:07

Romča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: ostravsko
Registrovaný: 5. 4. 2006
Příspěvky: 4803

Re: Musí mít pro vstup do Egypta Ital pas?Prosím, pomozte, spěchá!!!

Mám pocit , že platnost pasu po příletu musí být ještě 6 měsíců.

Není tady

 

#8 5. 2. 2008 16:44

Laskonka
♥♥♥----
Registrovaný: 21. 8. 2007
Příspěvky: 174

Re: Musí mít pro vstup do Egypta Ital pas?Prosím, pomozte, spěchá!!!

0k, díky za info. Pořád mně ten pas vrtal hlavou, protože v Itálii záleží, s kterou ck jedeš a podle toho musíš nebo nemusíš mít pas. Maj totiž jinak řešený vztahy s Egyptem a některý ck posílaj komplet data z pasů všech cestujících, takže pak se už tam nemusej proukazovat pasem (ale říkám - jenom jak který). Jinak i s prodloužením pasu, natož vydáním novýho,  to je v Itálii katastrofa. Sice vám řeknou, kdy bude hotovej, ale většinou se čeká 1-3 měsíce, podle toho, jak se jim chce. Docela tragédie na to, že je to Evropa. Tím, že budoucího příbuzenstvo jsou Italové, tak vím, o čem mluvím. Kvůli zpoždění a neschopnosti úřadů neodjeli strejdovy italský děti k nám na návštěvu do ČR, protože jim úřad nevydal včas pas, i když už měl být dávno hotový. Pak tam taky existujou soukromý firmy, který to vyřizování pasů jsou za těžký prachy schopný urychlit. Jinou frašku podobnýho stylu jsem tam zažila, když jsem žádala o povolení k pobytu, který tam sice v dnešní době není oficiálně vůbec potřeba, ale v realitě ho všude vyžadujou....tak proto jsem se ptala na ten pas, abych věděla, jestli má vůbec cenu někam jezdit...

Není tady

 

#9 6. 2. 2008 8:59

Daniela S.
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 26. 11. 2006
Příspěvky: 914

Re: Musí mít pro vstup do Egypta Ital pas?Prosím, pomozte, spěchá!!!

Tak já nevím, je pravda, že moje informace je tři roky stará a ten pas v době žádosti o prodloužení ještě samozřejmě platný byl. Prý to bylo u okýnka požádat - zaplatit kolek - obdrženo razítko - nashledanou. Ale ono bude i záležet, na jakého úředníka člověk narazí...
Jinak, italské děti by potřebovat pas k nám neměly, ne? Samozřejmě carta d´identita per espatrio ano, ale pas?
Povolení k pobytu, no nestraš... To mám zprávy, že fyzicky trvá vystavení carta d´identita asi deset minut. Když mᚠznámou, která je vystavuje... :-(

Není tady

 

#10 6. 2. 2008 16:45

Laskonka
♥♥♥----
Registrovaný: 21. 8. 2007
Příspěvky: 174

Re: Musí mít pro vstup do Egypta Ital pas?Prosím, pomozte, spěchá!!!

Jé, pokud funguje známá, která tam pracuje, tak určitě nebude problém sehnat pas za schůdnou dobu, to je pak o něčem jiným...jojo, jinak povolení k pobytu byla fakt záležitost k popukání. V dnešní době EU tam sice fakt není potřeba nechat si ji vystavit, ale jinak v reálu ji po mně chtěli jak u doktora, tak v práci, tak v pracovní agentuře...prostě všude

Není tady

 
  • Diskuse
  •  » Pavlač
  •  » Musí mít pro vstup do Egypta Ital pas?Prosím, pomozte, spěchá!!!
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů