Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 31. 1. 2008 22:36

LK
♥------
Registrovaný: 31. 1. 2008
Příspěvky: 1

Osobní bankrot

Zhruba před rokem a půl se můj muž začal bez mého vědomí zadlužovat.Když jsem na to přišla a nabylo to nekontrolovaných rozměrů,rozhodla jsem se pro zůžení společného jmění.Souhlasil,sepsali jsme u notáře smlouvu a následně samozřejmě dluhy přestal platit,protože to nezvládal.V bezplatné právní poradně mi bohužel bylo řečeno,že mi nikdo nezaručí,že v případě exekuce bude zůžení SJM bráno v potaz.Chci se tímto zeptat,jestli by znamenalo pro mne větší bezpečí,kdyby manžel požádal soud o vyhlášení osobního bankrotu??

Není tady

 

#2 31. 1. 2008 23:52

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Osobní bankrot

Já myslím, že na netu už je dost informací.

http://www.sfinance.cz/zpravy/finance/1 … -prichazi/            a další....

Není tady

 

#3 1. 2. 2008 0:06

ViktorkaLove
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Brno
Registrovaný: 8. 9. 2007
Příspěvky: 5741

Re: Osobní bankrot

Aneri napsal(a):

Já myslím, že na netu už je dost informací.

http://www.sfinance.cz/zpravy/finance/1 … -prichazi/            a další....

tummenupp

Není tady

 

#4 1. 2. 2008 7:04

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Osobní bankrot

zůžení SJM by bylo bráno v tomto případě jako účelové. Takže Ti nepomůže.

Není tady

 

#5 1. 2. 2008 8:51

xxxx
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 9. 2006
Příspěvky: 3804

Re: Osobní bankrot

mě spíš na OB zaujalo, že dlužník musí splatit třetinu dluhu, to přeci za pět let při milonových dluzích a běžném platu nemůže klapnout. Když bankrotuje firma taky se po konkurzu  neřeší kolik se splatilo. Nějak mi ten zákon nedává smysl. Navíc vyžít z životního minima obnáší neplatit byt nebo ho platit ale nemít co jíst. Spíš bych pochopila kdyby soud bral v potaz i povinné výdaje dlužníka jako nájemné za běžný přimeřený byt i to že třeba musí platit výživné a taky že musí těch pět let jíst.


dum spiro spero

Není tady

 

#6 1. 2. 2008 9:03

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Osobní bankrot

... to je zase o tom, když někdo vyhlásí osobní bankrot, tak pomalu zdechá a stejně ho musí někdo živit.....a pět let je dlouho bez peněz, ale to je zase jen pro žebráky, těm, co dluží miliardy, se zbaví jakoby dluhů, ale budou si žít zase dobře... lol  tak já jsem to pochopila....zákony nejsou dělány pro lidi, ale pro horních pár tisíc...

Není tady

 

#7 1. 2. 2008 9:22

xxxx
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 9. 2006
Příspěvky: 3804

Re: Osobní bankrot

Aneri napsal(a):

... to je zase o tom, když někdo vyhlásí osobní bankrot, tak pomalu zdechá a stejně ho musí někdo živit.....a pět let je dlouho bez peněz, ale to je zase jen pro žebráky, těm, co dluží miliardy, se zbaví jakoby dluhů, ale budou si žít zase dobře... lol  tak já jsem to pochopila....zákony nejsou dělány pro lidi, ale pro horních pár tisíc...

...no takhle bych to  pochopila taky kdyby tam nebyla ta formule o te zaplacené třetině.


dum spiro spero

Není tady

 

#8 1. 2. 2008 19:06

marica
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 9. 2007
Příspěvky: 514

Re: Osobní bankrot

Našla jsem ve svých databázách první případ oddlužnění fyzické osoby. Ale je to na Slovensku a stalo se to na OS  Žilina. Má někdo zájem o podrobnější informace - co všechno ten chlap musel mít a ještě musí doplatit? Jedená se o zákon z EÚ - nemyslím si že je od české legislativy nějak odlišný.

Upravil(a) marica (1. 2. 2008 19:08)

Není tady

 

#9 1. 2. 2008 19:39

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: Osobní bankrot

Slyšela jsem, že to každý udělat nemůže. Pokud nemá žádný majetek, tak mu nebude vyhověno. Navíc se to prý  netýká osob, které jsou osvč.
Zůstane mu jen životní minimum a jinak vše schrábne věřitel.
Asi by bylo pak jednoduché si nabrat půjčky, užívat si a neplatit a po chvíli vyhlásit bankrot, pět let to nějak plácat a pak začít nanovo. Takových chytráků by asi bylo.
Podle mně by bylo daleko jednodušší, kdyby neměli lidi možnost se předlužit.


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#10 29. 4. 2011 16:02

Jan Karlík
♥------
Registrovaný: 29. 4. 2011
Příspěvky: 3

Re: Osobní bankrot

Frigo napsal(a):

Slyšela jsem, že to každý udělat nemůže. Pokud nemá žádný majetek, tak mu nebude vyhověno. Navíc se to prý  netýká osob, které jsou osvč.
Zůstane mu jen životní minimum a jinak vše schrábne věřitel.
Asi by bylo pak jednoduché si nabrat půjčky, užívat si a neplatit a po chvíli vyhlásit bankrot, pět let to nějak plácat a pak začít nanovo. Takových chytráků by asi bylo.
Podle mně by bylo daleko jednodušší, kdyby neměli lidi možnost se předlužit.

reklama

Upravil(a) Ronja (30. 4. 2011 12:34)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů