Oznámení

4.března : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.března : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

4.března : Krásná velikonoční dekorace. Stačí stará dřevěná krabička

#1 31. 1. 2008 17:51

Jdhehajnx
♥♥♥♥♥♥-

Je to vůbec Štír?

Ahojky,můj přítel se narodil 24.10. kdy začíná Štír, ale on není štíří ani trošku...Teda podle toho dyž ho porovnám s mým tátou, který je štír jako bejk lol Je možné, že je to kvůli tomu, že je přesně takhle na přelomu? A jak se vůbec na lidech projeví tato "přelomová doba"?
Já jsem podle kalendáře Býk (2.5.) ale jeden kamarád mi kdysi podle hvězdné mapy řekl, že jsem jasnej Beran. A já už jsem z toho Jelen lol

Není tady

#2 31. 1. 2008 17:57

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Re: Je to vůbec Štír?

Tvůj přítel asi bude mít Sluníčko ve Štíru, ale třeba 3 osobní planety  ve Vahách nebo Střelci...proto není "čistý" Štír.

Jinak přelomová doba...na to se názory liší. Obecně ale se bere, že taková doba může být jen pár minut v měsíci, kdy přechází Slunce z jednoho znamení do druhého. 99,9% všech lidí je jednoznačně v jednom znamení.

Není tady

#3 31. 1. 2008 18:04

Jdhehajnx
♥♥♥♥♥♥-

Jenoznačně v jednom znamení? To je zajímavé, já myslela, že všechny ty domy a ascendenty a descendenty člověka tak jako "rozkouskovávají" mezi ostatní znamení...
Nevíš o nějaké chytré knize pro úplně začátečníky? Astrologie mě docela zajímá. Děkuju smile

Není tady

#4 31. 1. 2008 18:11

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Luizi napsal(a):

Jenoznačně v jednom znamení? To je zajímavé, já myslela, že všechny ty domy a ascendenty a descendenty člověka tak jako "rozkouskovávají" mezi ostatní znamení...
Nevíš o nějaké chytré knize pro úplně začátečníky? Astrologie mě docela zajímá. Děkuju smile

Počkej, mluvila jsem o Slunci, že jaksi nemůže být ve dvou znameních současně. Jinak samozřejmě ostatní vlivy z horoskopu člověka skutečně roztříští.

Učebnic astrologie je dost. Žádná ale komplexní a zároveň dobrá. Nezbude, než jich prostudovat víc.
Linda Goodmanová  Sluneční znamení je fajn co se týče znamení. Tím se dá začít. Vtipné, výstižné, milé.

Není tady

#5 31. 1. 2008 18:19

Jdhehajnx
♥♥♥♥♥♥-

Děkuju. Tak já se asi začnu vzdělávat smile

Není tady

#6 2. 2. 2008 1:07

leny.wood
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kladensko
Web

je nějaké datumové rozmezí, které je vyhrazeno pro "čistá znamení"?

musím se přiznat, že jsem štír - většina charakteristik na mě sedí, ale třeba se charakt. rozděluje do tří období, kdy je štír. pokud se jedná o toto, vrhá to na mě špatné světlo - je to jedna z nejhorších charakt., s kterou se ani trochu nestotožňuji. tím nechci říct, že na to dám, jen mě to zaráží a udivuje a velmi zajímá, podle čeho se to určuje (pokud nějaké určení je)
děkuji za odpověď smile

Upravil(a) leny.wood (2. 2. 2008 1:08)

Člověk míní, život mění.
Život je krásný, ale přesto končí smrtí.
http://leny-wood.wp.cz/wp-content/uploads/wp.cz/leny-wood/horse.jpg

Není tady

#7 2. 2. 2008 2:37

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

Leny! Já tě mazjnu a Damila doufám taky!
Himlhergotfagot......co to čteš, sobotní Ahoj?? dumbom
NEEXISTUJE "špatný", ani "dobrý" znamení - to je totéž, jako bys dělila nože na "špatný", co se jima dá zamordovat a "dobrý" co se jima dá nakrájet guláš dumbom
A Štír je jedno z nevýraznějších a nejzajímavějších znamení. Mmch - moje starší dcera je Štír a můj táta byl Štír.
Jo a jinak moc nevím, na co ses to vlastně ptala - jakože jak se pozná, jestli je někdo "hodně" nebo "málo" Štír? va
Dami, já mám synovce, který je na pomezí Panny a Lva a musím říct, že je živoucím příkladem toho, že pár dnů tam a zpátky se fakt míchají.....rodnasmile

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#8 2. 2. 2008 6:24

Damila
♥♥♥♥♥♥-

lupina montana napsal(a):

Leny! Já tě mazjnu a Damila doufám taky!
Himlhergotfagot......co to čteš, sobotní Ahoj?? dumbom
NEEXISTUJE "špatný", ani "dobrý" znamení - to je totéž, jako bys dělila nože na "špatný", co se jima dá zamordovat a "dobrý" co se jima dá nakrájet guláš dumbom
A Štír je jedno z nevýraznějších a nejzajímavějších znamení. Mmch - moje starší dcera je Štír a můj táta byl Štír.
Jo a jinak moc nevím, na co ses to vlastně ptala - jakože jak se pozná, jestli je někdo "hodně" nebo "málo" Štír? va
Dami, já mám synovce, který je na pomezí Panny a Lva a musím říct, že je živoucím příkladem toho, že pár dnů tam a zpátky se fakt míchají.....rodnasmile

Líbí se mi Tvé přirovnání k nožům.tummenupp Trefné.

Co se týče míšení znamení, nebude to tím, že Slunce stálo u Tvého Synovce na rozhraní Lva a Panny (to by fakt musel mít Slunce opravdu na 00:00° Panny. Že má charakteristiku obou znamení v povaze, bude spíše tím, že má některé planety v Panně, ne?

Můj muž js jasný Lev, ale v Panně má 3 planety (Uran, Pluto, Merkur), a má jasné znaky Panny. Jinak je to Lev jak Brno.

Můj syn je Váha a má ale v Panně Lunu, Venuši a Merkur, a je často spíš Panna, než Váha. Ale svou Váhu v sobě nikdy neztrácí.

Není tady

#9 2. 2. 2008 6:34

Damila
♥♥♥♥♥♥-

leny.wood napsal(a):

je nějaké datumové rozmezí, které je vyhrazeno pro "čistá znamení"?

musím se přiznat, že jsem štír - většina charakteristik na mě sedí, ale třeba se charakt. rozděluje do tří období, kdy je štír. pokud se jedná o toto, vrhá to na mě špatné světlo - je to jedna z nejhorších charakt., s kterou se ani trochu nestotožňuji. tím nechci říct, že na to dám, jen mě to zaráží a udivuje a velmi zajímá, podle čeho se to určuje (pokud nějaké určení je)
děkuji za odpověď smile

Mám dojem, že píšeš o jednotlivých dekanech ve znamení.
1-10 stupňů je 1. dekan,
10-20 st. druhý dekan,
20-30 st. třetí dekan.

Konkrétně, když jsi Štír, tak v 1. dekanu by ses narodila (zhruba, protože každý rok je to + - 1 den rozdíl),
tedy 24.10 - 2. 11.
Druhý dekan dalších 10 dnů, třetí dekan dalších 10 dnů.
Každý dekan znamení má trochu jinou charakteristiku. Ale žádný není špatný.smile

Co se Týče otázky o "čistých znameních" ve smyslu toho, že Slunce je jen vždy v jednom znamení, pouze při přechodu se může mísit s následujícím, je to vysvětleno výše, ale názory se na to různí.
Ve skutečnosti jde o pár časových vteřin (max. minut) v každém měsíci.

Není tady

#10 2. 2. 2008 12:55

leny.wood
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kladensko
Web

Damilo děkuju moc, myslela jsem dekany smile

můj problém je, že se neumím jednoduše a trefně vyjádřit lol - něco vysvětluju a je to na hodně dlouho, přitom by to šlo říct např. dvěma větami rodna

Lupi, sobotní Ahoj neznám, co to je? tongue lol a jinak promiň, že jsem tě tak rozhořčila, já nechtěla gloria lol

Člověk míní, život mění.
Život je krásný, ale přesto končí smrtí.
http://leny-wood.wp.cz/wp-content/uploads/wp.cz/leny-wood/horse.jpg

Není tady

#11 2. 2. 2008 22:15

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

Ale to nic smile To víš, musím se takhle rozčílit, to se nedá nic dělat.........lol Ale zas rychle vychladnu. gloria
Ahoj byla sobotní příloha Rudýho práva v době, kdy žádný takový přílohy neexistovaly a právě tam jako jedni z prvních uveřejňovali takový ty "Horoskopy na tento den" usch
Zrovna ndeska - MF Dnes: Dami poslouchej, jo?
Raci: novoluní ve vašem osmém domě........no vidělas někdy takovou pitomost???? gratergrater

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#12 2. 2. 2008 22:24

Damila
♥♥♥♥♥♥-

lupina montana napsal(a):

Ale to nic smile To víš, musím se takhle rozčílit, to se nedá nic dělat.........lol Ale zas rychle vychladnu. gloria
Ahoj byla sobotní příloha Rudýho práva v době, kdy žádný takový přílohy neexistovaly a právě tam jako jedni z prvních uveřejňovali takový ty "Horoskopy na tento den" usch
Zrovna ndeska - MF Dnes: Dami poslouchej, jo?
Raci: novoluní ve vašem osmém domě........no vidělas někdy takovou pitomost???? gratergrater

Jednak není novoluní, to bude asi za 2 dny, a jednak berou osmý dům asi jako osmé znamení od Raka, což je Vodnář.
No samozřejmě pitomost na entou.

Já jsem zase četla kdysi podobnou blbost:
"Znamení Lva s aspektem Býka."
Děs. Nevím, co tím myslel. Asi ascendent...

Mám nové kursy na DVD, tak poslouchám Baudyše, takže Babincem dnes jen procházím...dobrou.hjarta

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí