Oznámení

4.března : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.března : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

4.března : Krásná velikonoční dekorace. Stačí stará dřevěná krabička

#1 23. 1. 2008 15:56

Rosni
♥------
Místo: Praha

blázen vzhůru nohama

Ahoj,
před časem jsem si pořídila tarotové karty. Neměla jsem pro to zvláštní důvod, prostě jsem je viděla u kamarádky. Líbí se mi jak jsou zpracované. Zkoušela jsem si je vykládat. Ale velmi často se mi opakuje jedna karta. Většinou má vyjadřovat mě...minimálně se teda nachází na té pozici, která má vyjadřovat mojí osobu...Opravdu tomu zatím moc nerozumím, tak se to snažím nějak srozumitelně popsat. Ta karta, která se mi opakuje je blázen...a zatím byla vždy v pozici vzhůru nohama. Máte někdo npad, co se mi karty snaží říct? Díky předem za všechny odpovědi.

Není tady

#2 23. 1. 2008 16:27

Somaia
Host

Re: blázen vzhůru nohama

Na tom není nic složitého... pokud sis pořídila karty, tak máš jistě k nim i návod jak s nimi pracovat , stačí si přečíst co Blázen znamená.
Každá karta z 22 Arkán obsahuje základní archetyp... to co představuje a k tomu jeho stín. Stín je  něco jako temnější charakteristika osobnosti, odvrácená strana měsíce nebo taky vlastnosti vnímané obecně jako negativní.Když je karta vzhůru nohama, převládá v charakteristice právě ten stín. U Blázna je stínem jeho bezbřehá naivita vrhat se i do projektů odsouzených předem ke krachu a také nezodpovědnost jako životní postoj. Základním archetypem Blázna je kreativita a absence strachu nebo pudu sebezáchovy.. a ve spojení se stínem( s nezodpovědností) je ta kreativita v životě promrhána. Co člověk začne, to většinou není schopen dokončit a vrhá se po něčem novém a momentálně lákavějším.
Takže můžeš popřemýšlet... hezký večer.

#3 23. 1. 2008 16:55

Rosni
♥------

Ano, návod u toho je, ale je stašně kratinkej. Ale vše co jsi napsala je naprostá pravda...Takže budu přemýšlet co mám se sebou provést. Ještě jedna věc: máš nějaký tip, jaká kniha o tarotových kartách je dobrá (srozumitelná i pro laika)? Abych si jí mohla rychle přečíst, než se moje pozornost odvrátí zase jiným směrem (to je samozřejmě vtip).

Není tady

#4 23. 1. 2008 23:10

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Kdyz jsem si take vykladala karty na vztah.Tak mi take vychazela karta blazen.Ale v normalni poloze ne obracena.Taky si to nedovedu vysvetlit.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#5 24. 1. 2008 9:14

Somaia
Host

Rosni, těžko říct, když  nevím, jaký typ tarotu používáš. Některé tarotové  systémy si nesedí ( např. RiederWait  x  Crowley)

#6 24. 1. 2008 16:52

Rosni
♥------

Ahoj Somaia,
díky za odpověď. Používám (no, teda zatím spíš vlastním) Rider Waite tarot. V LK jsem viděla knihu Tarot v životě..., nahlídla jsem a připadá mi docela podrobná. Máš s nějakou zkušenost s touto knihou? Dííííík.

Není tady

#7 25. 1. 2008 9:04

Somaia
Host

Rosni napsal(a):

Ahoj Somaia,
díky za odpověď. Používám (no, teda zatím spíš vlastním) Rider Waite tarot. V LK jsem viděla knihu Tarot v životě..., nahlídla jsem a připadá mi docela podrobná. Máš s nějakou zkušenost s touto knihou? Dííííík.

Musím se přiznat , že neznám a to z toho důvodu, že mám  právě Crowleyho. Mám zkušenost, že každé knihkupectví většinou nabídne několik knih. Těžko určit , co je nejlepší, já jsem kdysi kupovala bez ladu a skladu skoro všechno a v každé knize bylo "něco" co mě zaujalo a bylo přínosem. Určitě doporučuji pro začátek k Rieder-Waitu autora jménem : Hajo Banzhaf.

NÁŠ TIP:

Zápatí