Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#151 21. 3. 2008 9:05

x256987
Host

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Hm, tak mě napadlo, že pokud vezmeme vaši rodinu jako "tělo" a neteř jako "koleno", tak ta situace přesně odpovídá - část těla odmítá pracovat v souladu s celkem a bují si bez ohledu na to, že ji to zničí.

Nevím, možná je to něco dětsky vzdorovitého ve mně, ale jde mi mráz po zádech, když tady píšeš, jak ji chcete zlomit (odstranit odpor) a donutit ke spolupráci. Mám obavu, že tahle částečka půjde proti vám tím víc, čím víc se semknete, že stavět situaci "my, kteří víme, co je dobré" a "ta špatná, co to nechce pochopit" - že to situaci jenom vyhrocuje. Všechny ty moudré knihy přece říkají, že máme vzít nemoc jako paráka, který nám chce něco říct. Z toho, jak to líčíš, moc partnerského postoje necítím.

 

#152 21. 3. 2008 9:10

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Průser je, že nikoho nemůžeme léčit proti jeho vůli...

Není tady

 

#153 21. 3. 2008 9:11

Jája
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 10163

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Judita má zajímavej postřeh... čim víc vy budete spolu tak ona bude proti vám... a průšvih je, že  čas je také proti vám...


Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

 

#154 21. 3. 2008 9:46

Somaia
Host

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Judito, kde píšu něco o tom, že jí chceme zlomit nebo že jí označujeme jako špatnou, která nechce spolupracovat proti všem ??
Tohle jsem nikde nenapsala, ani to tak necítím.
Pokud to tak cítíš ty, tak místo obecného  filozofování zkus přemýšlet i jak jinak  ten momentální stav,  vycházející z tvého jiného pohledu, řešit ...,
Takhle je to plané hloubání o ničem.

Příjímám všechny vaše alternativní pohledy s otevřenou myslí, ale prosím uvědomte si, že není čas dlouze hloubat nad vším a čekat, že něco někomu dojde samo, případně nedělat nic, děkuji za pochopení.

Upravil(a) Somaia (21. 3. 2008 9:47)

 

#155 21. 3. 2008 9:59

Jája
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 10163

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Somaia napsal(a):

přinutila jí spolupracovat.Celá rodina se semkla a jsme jednotní v názorech,
ale času je, bohužel, strašně málo a pacientka je jediná proti... no tak to je prekérka....

nejsem Judita, ale v těhle slovech cítim to, co by jí mohlo ještě víc postavit do opozice...
i když je to vytržený z kontextu - tak je to "my proti ní"
jinak chápu a rozumim - tlačí vás moc čas, je potřeba jednat rychle - tak jen pozor, aby se to nestalo brzdou...


pussahjartahjartahjarta


Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

 

#156 21. 3. 2008 9:59

Somaia
Host

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Mě je v tuto chvíli jasné, že nemoc vznikla z velmi vážného dlouhodobého  stavění se na odpor všem autoritám jako jsou rodiče, prarodiče, učitelé a teď lékaři, ohniskem je koleno, což ukazuje na silnou osobní nepokoru vůdči všem a všemu. Všechny informace, které jsem za několik dní nashromáždila tomu naprosto odpovídají.  Nemám čas ani chu tu vypisovat všechny detaily.Pokud neteři někdo rychle, cíleně a účelně nevysvětlí, že tady JE ta pravá příčina a ona sama sebe nebude chtít zmněnit, tak je snaha o léčení těla naprosto zbytečná, to je mi zcela jasné předem. Tímto shrnuji veškeré své úvahy.

 

#157 21. 3. 2008 10:07

Somaia
Host

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Jája napsal(a):

Somaia napsal(a):

přinutila jí spolupracovat.Celá rodina se semkla a jsme jednotní v názorech,
ale času je, bohužel, strašně málo a pacientka je jediná proti... no tak to je prekérka....

nejsem Judita, ale v těhle slovech cítim to, co by jí mohlo ještě víc postavit do opozice...
i když je to vytržený z kontextu - tak je to "my proti ní"
jinak chápu a rozumim - tlačí vás moc čas, je potřeba jednat rychle - tak jen pozor, aby se to nestalo brzdou...


pussahjartahjartahjarta

Touhle větou jsem chtěla vyjádřit něco naprosto jiného, než jste pochopili. Napsala jsem jsem to z toho důvodu, že jsem mimořádně pocítila to, co se do této doby neprojevovalo. A to, že jak "materialisti" , kteří se do této doby vyhýbali jakékoliv zmínce o "duchovnu", tak i ti co jsou na cestě... jsme se naprosto jednotně shodli, že příčiny této nemoci JSOu jednoznačně na narušené psychice a odtud je potřeba začít napravovot. A že žádná chemoterapie ani alternativní medicína nepomůže bez změny postojů nemocné k sobě samé a ke svému okolí.
O žádné vymezování my versus neteř se nejedná.

 

#158 21. 3. 2008 10:11

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

A že žádná chemoterapie ani alternativní medicína nepomůže bez změny postojů nemocné k sobě samé a ke svému okolí.

Jako onkologická pacientka,2x po operaci a jedné chemoterapii. 4x důrazně podepisuji a podtrhávám!


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#159 21. 3. 2008 10:15

Koloběžka.1
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 349

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Somaia napsal(a):

Mě je v tuto chvíli jasné, že nemoc vznikla z velmi vážného dlouhodobého  stavění se na odpor všem autoritám jako jsou rodiče, prarodiče, učitelé a teď lékaři, ohniskem je koleno, což ukazuje na silnou osobní nepokoru vůdči všem a všemu. Všechny informace, které jsem za několik dní nashromáždila tomu naprosto odpovídají.  Nemám čas ani chu tu vypisovat všechny detaily.Pokud neteři někdo rychle, cíleně a účelně nevysvětlí, že tady JE ta pravá příčina a ona sama sebe nebude chtít zmněnit, tak je snaha o léčení těla naprosto zbytečná, to je mi zcela jasné předem. Tímto shrnuji veškeré své úvahy.

Větší tlak vyvolá ještě větší protitlak. Myslím, že můžete třeba pracovat v duchovní rovině, všechno to, co nelze uskutčnit v reálu, připravovat v duchovnu. Úpřimná modlitba s prosbou o pomoc pro ní ...
Je potřeba si uvědomit, že vždy, pokud jsme vtaženi do nějakého dění, není to jen o osobě "v hlavní roli", ale i o všech kolem ...


Zázrak je, když žijeme se zásadami, které necítíme jako okovy.

Není tady

 

#160 21. 3. 2008 10:27

Somaia
Host

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Koloběžka.1 napsal(a):

Somaia napsal(a):

Mě je v tuto chvíli jasné, že nemoc vznikla z velmi vážného dlouhodobého  stavění se na odpor všem autoritám jako jsou rodiče, prarodiče, učitelé a teď lékaři, ohniskem je koleno, což ukazuje na silnou osobní nepokoru vůdči všem a všemu. Všechny informace, které jsem za několik dní nashromáždila tomu naprosto odpovídají.  Nemám čas ani chu tu vypisovat všechny detaily.Pokud neteři někdo rychle, cíleně a účelně nevysvětlí, že tady JE ta pravá příčina a ona sama sebe nebude chtít zmněnit, tak je snaha o léčení těla naprosto zbytečná, to je mi zcela jasné předem. Tímto shrnuji veškeré své úvahy.

Větší tlak vyvolá ještě větší protitlak. Myslím, že můžete třeba pracovat v duchovní rovině, všechno to, co nelze uskutčnit v reálu, připravovat v duchovnu. Úpřimná modlitba s prosbou o pomoc pro ní ...
Je potřeba si uvědomit, že vždy, pokud jsme vtaženi do nějakého dění, není to jen o osobě "v hlavní roli", ale i o všech kolem ...

Ano, souhlasím, pokusím se tímto neverbálním způsobem ovlivnit situaci a prosit o změnu jejího postoje, děkuji.

 

#161 21. 3. 2008 10:35

Jája
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 10163

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Som, spíš jsem to myslela tak, aby to tak ona nepociovala a nepostavila se na odpor...

a teď jen nápad - co zkusit si s ní promluvit na rovině duší? Regrese, konstelace? asi nejlépe pro rodiče...

budu na ní také myslet hjarta


Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

 

#162 21. 3. 2008 10:56

Somaia
Host

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Jájo, děkuji,  taky máme myšlenkově  připravenou tuto alternativu s mým druhým bratrem, chceme dostat  k  naší terapeutce našeho prvního bratra. stolt
Prostě je to u nás teď takový brainstroming big_smile s nadějí, že s vyšší pomocí něco z toho nabyde účinnosti. Jojo, mě to řekli moje kartičky...moc myšlenek a informací  bez sebereflexe, budu se muset sama zklidnit, poodstoupit a přestat přemýšlet, pak mě snad cvrkne do nosu to pravé ořechové.

Upravil(a) Somaia (21. 3. 2008 10:58)

 

#163 21. 3. 2008 11:21

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Som,
to je tedy síla...

Já si taky myslím, že aniž bys sama sobě nakarmila, můžeš pracovat jen na mentální úrovni, tedy poprosit svou duši, aby se domluvila s duší tvé neteře...
Chce to nejspíš hodně velkou pokoru a sebereflexi. A to především u tebe, pokud jí chceš pomoci.

Nejspíš jediné, co pro ni můžeš udělat, je dát ji informace a modlit se za ni. A mentálně pracovat, aby byla schopná informace příjmout.

Já osobně bych co nejrychleji šla na rodinné konstalace a postavila si to. Možná by bylo úžasné, kdyby s tebou šli rodiče děvčete. Možná to ale ani není nutné, protože zakopaný pes je někde v širší rodině.

Ještě jedna, zcela praktická věc mne napadla, jen nevím, zda ji to pomůže nebo úplně zboří: vytisknout příběh Estely a dát ji to přečíst.... možná by byl ale účinnější rebelantský příběh Klubka, kdyby ho pro tebe sepsala. Ten je také hodně působivý - jak se vpořádat s domnělou křivdou, osvobodit se, naučit se odpouštět, a to hlavně sama sobě, a naučit se se sebou žít, mít se ráda....
Holka musí pochopit, že roli, kterou ve vaší rodině hraje, si sama vybrala, bylo to její rozhodnutí, nemá se tedy co na ostatní zlobit.... Chtěla ostatní zachraňovat, teď potřebuje sama zachránit. Jenže to musí taky vám všem, lékařům i vyšší síle dovolit. Přes její svobodnou vůli přece nikdo nepůjde.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#164 21. 3. 2008 11:27

x256987
Host

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Som, já se jenom snažím říct, že když se jako rodina stmelíte a jediný, kdo vám z toho vypadne, bude ta neteř, tak to není ideální stav věcí. Ptejte se jí, co chce. Nebo si zkuste rozdělit to, co na sebe vzala ona, patrně to není jenom její.

Myslím, že tady různými slovy říkáme totéž. Mně přijde výrazné, že neteř se vlastně chová stejně jako ta její rakovina.

Upravil(a) Judita (21. 3. 2008 11:32)

 

#165 21. 3. 2008 11:32

Somaia
Host

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Pandorraa napsal(a):

Ještě jedna, zcela praktická věc mne napadla, jen nevím, zda ji to pomůže nebo úplně zboří: vytisknout příběh Estely a dát ji to přečíst.... možná by byl ale účinnější rebelantský příběh Klubka, kdyby ho pro tebe sepsala. Ten je také hodně působivý - jak se vpořádat s domnělou křivdou, osvobodit se, naučit se odpouštět, a to hlavně sama sobě, a naučit se se sebou žít, mít se ráda...

Nevím, na koho jsi čarodějko jedna napojená, jestli na mě nebo na Klubko, ale  oznamuji ti , že už se na tom pracuje big_smile Klubíčko, holka jedna moudrá godlike  mi učinila před chvílí zcela konkrétní nabídku v tomto duchu big_smile

 

#166 21. 3. 2008 11:39

Koloběžka.1
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 349

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Pandorraa napsal(a):

Som,
to je tedy síla...

Já si taky myslím, že aniž bys sama sobě nakarmila, můžeš pracovat jen na mentální úrovni, tedy poprosit svou duši, aby se domluvila s duší tvé neteře...
Chce to nejspíš hodně velkou pokoru a sebereflexi. A to především u tebe, pokud jí chceš pomoci.
Nejspíš jediné, co pro ni můžeš udělat, je dát ji informace a modlit se za ni. A mentálně pracovat, aby byla schopná informace příjmout.

Dovolila bych si doplnit - její duch ví, ale pokud ona nebere to, že člověk je duchovní bytost, nedostane se pak k ní informace od jejího ducha, je to blokováno rozumem. Spíš "vyšší síly", jak říkáš, můžou pomoct - tam se ví, jak nejlépe - například připravit pro ni prožití, situace, silná emocionální hnutí, aby POCHOPILA, aby ucítila, uslyšela svoji duši a řídila se podle toho ...


Zázrak je, když žijeme se zásadami, které necítíme jako okovy.

Není tady

 

#167 21. 3. 2008 11:45

Somaia
Host

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Judita napsal(a):

Som, já se jenom snažím říct, že když se jako rodina stmelíte a jediný, kdo vám z toho vypadne, bude ta neteř, tak to není ideální stav věcí. Ptejte se jí, co chce. Nebo si zkuste rozdělit to, co na sebe vzala ona, patrně to není jenom její.

Myslím, že tady různými slovy říkáme totéž. Mně přijde výrazné, že neteř se vlastně chová stejně jako ta její rakovina.

Myslím, Judito, že situace je teď taková, že každý  člen jednotlivě si začíná uvědomovat, co je jeho "dílem"  a jak sám osobně přispěl...k  celé vzniklé situaci.  Pozitivní je, že zarytí materialisti začínají myslet alternativně...
Já jsem odjakživa  byla v rodině pojítko a katalyzátor a stejná funkce mi připadá i teď, tak to cítím a to je mým úkolem i v tuto chvíli, pokusit se jí ovlivnit, aby se přidala k společné snaze o vyléčení.

 

#168 21. 3. 2008 12:33

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Somaia napsal(a):

Nevím, na koho jsi čarodějko jedna napojená, jestli na mě nebo na Klubko, ale  oznamuji ti , že už se na tom pracuje big_smile Klubíčko, holka jedna moudrá godlike  mi učinila před chvílí zcela konkrétní nabídku v tomto duchu big_smile

Tak tohle se mi zdá úúúúplně nejlepší řešení pro oblast materiálna.
Rozmluvy duší pak pro tu naši wink

A jak je to s tím napojením, to nevím, ale poslední dobou se mi dějou věci......až mi narostou i ty třetí zuby, denně se za to modlím, tak pak už budu jasná a i já ztratím poslední pochybnosti stolt


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#169 21. 3. 2008 13:26

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

No mně připadá jako jediný rozumný nápad, aby jí napsala Klubko - ale v duchu "hele, mně je fuk, co s tebou bude, klidně si umři - požádali mě, tak ti píšu....nadšená taky nejsem" lol A vy všichni ostatní abyste se tvářili, že jste nad ní zlomili hůl....a dlouho to vydrželi, dokaváde se nepřestane ježit hmm prekérní situace, jojo.
Jo akdyby hrozilo, že bude číst tyhle stránky, tak rychle poprosit moderátorku, aby to smazala yikeslol


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#170 21. 3. 2008 13:50

Somaia
Host

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Ne, Lupi, nebude číst tyhle stránky. Normální osobní zpověď to bude, ne pro ni konkrétně adresovaná.

 

#171 21. 3. 2008 13:58

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

No jen aby se nějak nepropracovala sem....to by to bylo v kélu všechno va


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#172 21. 3. 2008 13:59

Somaia
Host

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Nevidím nic, co bych měla tajit, i když by tato varianta nastala.

 

#173 21. 3. 2008 14:04

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Tak to já zas vidím úplně všechno, Som, co bys měla konkrétně před touto osůbkou tajit smile Páč kdyby si náhodou přečtla tyto řádky, nikdy by nikomu žádné dobré úmysle už neuvěřila va


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#174 21. 3. 2008 14:08

poletucha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2535

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

myslím, že kdyby se náhodou dostala právě sem, tak už je na dobré cestě.

Není tady

 

#175 21. 3. 2008 14:15

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Obávám se, že pohnutky můžou být velmi různé, Pol....Představ si tu situaci: Děvče momentálně je pod jistým rodinným tlakem - a je ten tlak sebesofistikovanější. Nicméně - cítí to tak. Tudíž bude ve střehu. A v tom střehu někde chytne vlákénko, vedoucí k Babinetu a dohrabe se sem....co si tak řekne? no - že se baby proti ní spikly, že tetička je pěkná mrcha, když to ventiluje neznámým jí osobám....atd.
Teda ale myslím, že se sem stejně nedostane....vlastně se v tom hrabu, jen abych vám vysvětlila, jak jsem to myslela rodnarodna


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů