Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#101 10. 3. 2008 9:34

Somaia
Host

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Stále jsem optimista, ale tady v tomto případě už velmi přituhlo ... grater
Má někdo nějaké zkušenosti, rady či nápady ? nádory - alternativní příčina??

 

#102 10. 3. 2008 9:59

Hani
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Olomouc
Registrovaný: 20. 6. 2006
Příspěvky: 3425
Web

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Som, na tohle je odborník Hrabica (ve středu jdu na jeho přednášku). Vím, že poskytuje pomoc lidem i na telefon nebo mail. Chceš sehnat kontakt?


Nejušlechtilejší a nejhezčí věci na světě lze prožívat, poznávat, ale těžko se definují a popisují. (OSHO)

Není tady

 

#103 10. 3. 2008 10:26

Somaia
Host

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Hani, děkuji, na Hrabicu má kontakt i jeho knihy o alter. příčině nemocí můj bratr. Už jsme o tom včera spolu telefonicky mluvili a něco mi přeposílal e- mailem.
Už něco hledám na internetu, mám pohromadě dost zajímavých informací a třídím.... jenže nevím... jak spolu s tímto  bratrem přimět našeho prvního společného  bratra (a otce nemocné) , aby začal přemýšlet i  o alternativách nejen o chemoterapii ... grater  To bude oříšek....

Těším se na info od tebe  z té přednášky...dej mi to sem vědět, pokud budeš mít chu pussa

Upravil(a) Somaia (10. 3. 2008 10:27)

 

#104 10. 3. 2008 10:52

Heluška
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 1943

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Som, pročti si www.jurkovic.sk
jinak je prý účinný půst, ale to se musí pod dohledem a v tomto věku by to asi bylo dost náročné.
Modlitby- upřimné a od srdce jsou dobré urychlovače léčby.

Není tady

 

#105 10. 3. 2008 11:00

Somaia
Host

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Heluško, děkuji, podívám se. Mě však  nejde jen o alternativu v léčení, ale spíš o názory na duchovní příčiny tohoto nádorového onemocnění, nad tím se nejdřív potřebuji hluboce zamyslet. Co nám to má říct???
Snad na to příjdu.... hmm

Upravil(a) Somaia (10. 3. 2008 11:25)

 

#106 10. 3. 2008 11:10

eset
♥♥♥♥---
Registrovaný: 31. 1. 2006
Příspěvky: 458

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

to by aj mna velmi zaujimalo - priciny nadorovych ochoreni, bo u nas jich mali asi vsetci predkovia a ani mne sa to nevyhlo


Ak a opantala jeho pokojná sila alebo jej čaro, ak sa očarený oddáš, to nie je láska, ale porážka.

Není tady

 

#107 10. 3. 2008 12:39

poletucha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2535

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Somaia napsal(a):

Stále jsem optimista, ale tady v tomto případě už velmi přituhlo ... grater
Má někdo nějaké zkušenosti, rady či nápady ? nádory - alternativní příčina??

nádory
člověk tak nemyslí na svoje potřeby, tak moc potlačuje přirozenou agresivitu, imunitu, schopnost říci NE na to co se nehodí,  potlačuje všechny varovné příznaky organismu, až si ten organismus řekne, že teda nemá cenu bojovat, že mysl říká, že za to nestojí, a "přehodí" svou imunitu, tak jak ji naprogramoval za ta léta mozek- že má tělo ničit a potlačit sama sebe.
To, že člověk svůj nesouhlas potlačuje do hloubky, to že všechny protesty tlumí a schovává, způsobuje, že rakovina je také dlouho skrytá.
Léčba je o prosazení vlastní vůle, samostatnosti, zodpovědnosti, vzpoury proti strnulým pravidlům, schopnost žít naplno co jsem potlačovala vevnitř. Projevit svou osobnost a přirozenost, nechat proudit energii ze sebe ven, projevit svou vůli.
mnohem víc- Nemoc jako řeč duše - Dahlke.

Není tady

 

#108 10. 3. 2008 13:15

Nick3594
Host

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Som, rady a nápady? Těžko, když ten dotyčný sám nechce, nikdo jiný jej žádnými způsoby nemůže přesvědčit či "přinutit". Můj táta je alkoholik, dlouho jsem řešila formu pomoci. On sám si pomoci nechce a tím to končí. Je mi to moc líto, upřímně doufám, že ten dotyčný prozře sám dřív, než bude pozdě. Jak se říká, každý svého štěstí strojvůdce, vždy to sama dobře víš........ ale chápu tu bezmoc a touhu pomoci rock.

 

#109 10. 3. 2008 13:40

Somaia
Host

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Lvice, onemocnění dětí v takovémto  závažném případě jako je tento, má vždycky spíš něco říci spřízněným lidem okolo... rodičům ... prarodičům ( v tomto konkrétním případě) a tak dále....nad tím hloubám... nad samotnou neteří až v druhé fázi.... stále ještě nepatří mezi dospělé ani úředně ani mentálně.

Pol, četla jsem , děkuji... ještě to umět naaplikovat na nᚠkonkrétní případ a mám vyhráno....
Leč nezahazuji flintu do žita. Mám skvělého bratra, který dělá v poslední době neuvěřitelné ne pokroky, ale mílové skoky v sebeuvědomění , pomalu se stává rodinným pilířem, tak se mám o koho-co opřít... big_smile

Upravil(a) Somaia (10. 3. 2008 13:42)

 

#110 10. 3. 2008 13:46

Nick3594
Host

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Takže se jedná o dítě, to jsem nevěděla...... To mění situaci...... stolt. Držím palce par

 

#111 10. 3. 2008 14:10

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 8. 2007
Příspěvky: 3800

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Som, co se týče těch nádorů dětí, mě se to zdá jako nesprávný, potlačovaný růst.....
Neschopnost dětí správně růst třeba díky nepřekonanému vnitřnímu vzdoru (nebo neprojevenému), by si ostatní myslí, jak je dítě milované....
U Tvé neteře - pokud se jedná o koleno - já to vnímám jako nějak potlačovaný růst osobnosti dítěte, možná nemá "dost kyslíku"  od rodičů, okolí, aby mohla projevovat vlastní já....
U leukémie - má teta na ni zemřela ve 32 letech (takže se nejednalo o dítě...)ale u ní to byla podle mého neschopnost radovat se ze života, nechat život spontánně plynout, vnitřní odpor....

Upravil(a) Račice dračice (10. 3. 2008 14:14)


18.12.2009 přišel na svět nᚠOndrášek dudlik hjarta

"Chcete-li být šastny s mužem, musíte mít pro něho spoustu pochopení a trošku lásky,
  chcete-li být šastni s ženou, musíte ji zahrnout spoustou lásky a vůbec se nesnažit
  o pochopení"   MAUROIS

Není tady

 

#112 10. 3. 2008 14:15

Somaia
Host

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Račice dračice, těch kostlivců máme v této části rodiny habakuk, ale od někud se začít s úklidem musí.... čas už přezrál jak je vidno...
P.S. Taky jsem našla kolena - pokora...

 

#113 10. 3. 2008 14:20

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 8. 2007
Příspěvky: 3800

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Držím tedy palečky, a se dopracujete k jádru pudla,a tím pomůžete i dětem.... v naší rodině nejde o část, ale o celou, mám pocit, že ty kostlivce máme všude a všichni....
Když se tu probírají příčiny - víte co značí kotník??  Cítím to správně jako neschopnost nebo strach udělat další krok vpřed?

Upravil(a) Račice dračice (10. 3. 2008 14:21)


18.12.2009 přišel na svět nᚠOndrášek dudlik hjarta

"Chcete-li být šastny s mužem, musíte mít pro něho spoustu pochopení a trošku lásky,
  chcete-li být šastni s ženou, musíte ji zahrnout spoustou lásky a vůbec se nesnažit
  o pochopení"   MAUROIS

Není tady

 

#114 10. 3. 2008 14:58

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Somaio,
rakovina je potlacovani pocitu.
Chovani je navenek jine nez je uvnitr pocitovano.
Vzdycky me kolena pripominaji cast na kterou lide padaji kdyz klopytaji. Nebo kdyz chtej prosit o neco.Ano i v pokore klesaji na kolena.Otazkou je pred kym a proc.
Koleno je i jako symbol pohybu,ohybu.
Tahle prirovnani muzou byt schodna s psychikou cloveka. Tam bych zacla hledat podle sebe priciny.
Podle meho nazoru je tou nejzakladnejsi nejake potlacovani.


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#115 10. 3. 2008 15:04

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Jestliže si nemoci způsobujeme "nesprávným" myšlením, cítěním, chováním...čemuž zcela věřím, tak nevím, jak s dětmi. často jsou nemocné už i malé děti, nebo se s nemocemi přímo rodí.
Karmické zatížení? Asi jo.

Jak mi vysvětlíte, že člověk, který dští celý život kolem sebe nenávist a má rád jen sebe, se dožije ve zdraví 93 let? Máme takový případ v rodině. Jaktože ho ta zloba nesežehla, nesežrala?

Není tady

 

#116 10. 3. 2008 15:27

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 8. 2007
Příspěvky: 3800

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Já myslím, že ty, co se s tím rodí, jsou karmicky zatížené a narodí se rodičům, kteří se tím postižením dítěte a vším, co s tím souvisí, mají něco naučit. Ohleduplnosti, vstřícnosti, sebepřijetí....atd...
Většinou se tihle lidé změní, nebo taky to mohou být rodiče, kteří tím objeví své poslání, spousta takových rodičů jsou pak "vůdci" v možnostech lepšího světa pro handicapované lidi - a už je to charita, léčba, speciální školy atd....

Damilo, s tím nenávistným člověkem, kt. se dožil ve zdraví 93 let....  já si myslím, že mohl mít kolem sebe lidi, kteří ho právě takového "potřebovali", aby se tou jeho nenávistí a záští něco naučili, třeba jak jí odolávat, jak se proti ní obrnit, srovnat se s ní, naučit se s ní vycházet, umět ji odpouštět tad..... Třeba právě proto s vámi byl....
A jestli ho to nezasáhlo v tomhle životě (jakože si myslím, že ano, by třebaže ne na fyzické úrovni, ale na té psychické....nenávistný člověk se nemůže cítit fajn...) tak ho to možná postihne v tom příštím....
Každopádně, že žil tak dlouho, či žije, má určitě svůj účel...  a taky možná mohl objevit kolem sebe lidi, kteří se s tou jeho nenávistí neuměli srovnat a onemocněnili za něj....jen mě tak napadlo....

Upravil(a) Račice dračice (10. 3. 2008 15:30)


18.12.2009 přišel na svět nᚠOndrášek dudlik hjarta

"Chcete-li být šastny s mužem, musíte mít pro něho spoustu pochopení a trošku lásky,
  chcete-li být šastni s ženou, musíte ji zahrnout spoustou lásky a vůbec se nesnažit
  o pochopení"   MAUROIS

Není tady

 

#117 10. 3. 2008 15:33

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

No Dami tot otazka.
Muzem zvazovat hodne hypotez. Ale zda se ze ne kazdy musi onemocnet zavaznou chorobou. Ale jedno si myslim je jiste.Toho cloveka tak jak tak, ta jeho zloba uzira.Tomu se rika utrpeni.Pokud v momente smrti svou nenavist nepropusti,pak jestli veris na zivot po smrti a na peklo pak bych Ti rekla,ze tam se tomu zaru nevyhne.
No a chces ale opravdu rict ze je uplne zdravej?


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#118 10. 3. 2008 16:45

Somaia
Host

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Dami, ono se taky musí rozlišovat, jestli se ta zloba a  dštění síry děje jen navenek nebo jestli se takhle člověk projevuje proto, že je plný negativních emocí uvnitř. Ty vnější reakce mohou často klamat, protože jsou jen povrchní a pak tady člověk vydrží s takovým přístupem vegetovat až do uctyhodného stáří. Jiná věc je však, pokud takto  někdo jedná z hlubokých vnitřních pohnutek poháněný negativními emocemi, které si pouští i dovnitř , to je na pováženou a člověk to dlouhodobě  unést,  bez toho aby onemocněl ,nemůže.

Závažné choroby  a postižení u dětí mají dle mého názoru zcela jistě karmický původ a jsou lekcí především pro rodiče, mohou přímo souviset s rodinou karmou.
Pokud bych měla mluvit konkrétně k našemu případu, tak moje neteř je od narození vlídný , hloubavý , pracovitý a pozorný kozoroh..., medový koláček...
a rodiče i prarodiče... tam bude pes zakopaný... pravděpodobně... grater grater

 

#119 10. 3. 2008 17:47

Andromeda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 19. 11. 2006
Příspěvky: 2245
Web

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Dami, takové ty "běžné" nemoci dětí, včetně i třeba častých onemocnění, jsou spíše odrazem nepříliš ideálních vztahů v rodině. Já jako děcko měla dvě angíny ročně a celkově jsem už od první třídy měla ročně zameškaných kolem 200 hodin, do čehož se počítá mých 5 pobytů v nemocnici (ledviny, oči), což bylo tak zhruba jednou ročně. Pak se to změnilo, když jsem začala dojíždět na gymnázium. No teď už jsem u praktického lékaře nebyla takových 8 let (možná i víc), akorát když si jdu vyzvednout kartu, když se stěhuju tummenupp Ještě jsem zapomněla říct, že naši si příliš nerozuměli...


Plýžením v plyš! tongue

Není tady

 

#120 10. 3. 2008 17:58

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Andromeda napsal(a):

Dami, takové ty "běžné" nemoci dětí, včetně i třeba častých onemocnění, jsou spíše odrazem nepříliš ideálních vztahů v rodině. Já jako děcko měla dvě angíny ročně a celkově jsem už od první třídy měla ročně zameškaných kolem 200 hodin, do čehož se počítá mých 5 pobytů v nemocnici (ledviny, oči), což bylo tak zhruba jednou ročně. Pak se to změnilo, když jsem začala dojíždět na gymnázium. No teď už jsem u praktického lékaře nebyla takových 8 let (možná i víc), akorát když si jdu vyzvednout kartu, když se stěhuju tummenupp Ještě jsem zapomněla říct, že naši si příliš nerozuměli...

Jo jo jo, to znám.smile
Taky jsem nechtěla slyšet hádky rodičů a pořád jsem  se léčila na záněty uší, apod.
Ale ona většina dětí si v dětství prochází spoustou nemocí, ono to nikde nebude ideální. Zajímavé je, jak to každé dítě prožívá jinak. U nás děti mají každé sklon k jiným nemocem.

Jinak,měla jsem na mysli v původním dotazu větší nemoci. Vrozené vady, a tak...

Není tady

 

#121 10. 3. 2008 19:38

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Somaio,
Predevsim nezapomenout ze nemocna je vnucka,takze i vnucka je nekym kdo se ma neco naucit.
Uz neni tak mala,bez vlastniho nazoru.
Vsichni maji tu svou karmu a maji se od sebe neco naucit.Nesou si vsichni svuj dil.

Jeste dodavam protoze jsem si ted precetla co jsi psala Lvici o tom ze vnucka neni uredne ani mentalne dospela,nebo tak neco.
V tomhle veku si vetsinou tak stary jedinec vytvari vlastni pohled na zivot ,sve nazory. Hleda sam sebe a tak je otazkou zda je to jeste dite.Stale si rodice mysli to sve a ridi pravidla podle uradu kdy je dite jeste dite a kdy ne.
No nad tim bych se zamyslela.
Zda se me ze jsi zrovna mohla odhalit lekci pro rodinu.

Upravil(a) hirondel (10. 3. 2008 19:51)


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#122 11. 3. 2008 11:05

Somaia
Host

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

http://www.demiurg.cz/index.php?option= … ;Itemid=39

tohle je dost zajímavý článek.

 

#123 17. 3. 2008 8:22

taurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: cely svet
Registrovaný: 5. 6. 2007
Příspěvky: 1758

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Nevíte jakou příčinu má angína? Včera jsem byla docel silně emocionálně odrovnaná. I když asi spíš jde o úhle pohledu ale i tak mě to dostalo dost na kolena. A mám angínu jako prase, i když za poslední dva roky jsem nebyla vůbec nemocná...grater


I was still free: free to hate the men who were torturing me, or to forgive them. It doesn´t sound like much. I know. But in the flinch and bite of the chain, when it´s all you´ve got, that freedom is a universe of possibility.

Není tady

 

#124 17. 3. 2008 8:30

Hani
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Olomouc
Registrovaný: 20. 6. 2006
Příspěvky: 3425
Web

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Angína - nemůžeš nebo nechceš něco spolknout. To by sedělo i na ty emoce, ne? smile


Nejušlechtilejší a nejhezčí věci na světě lze prožívat, poznávat, ale těžko se definují a popisují. (OSHO)

Není tady

 

#125 17. 3. 2008 8:38

taurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: cely svet
Registrovaný: 5. 6. 2007
Příspěvky: 1758

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Hani napsal(a):

Angína - nemůžeš nebo nechceš něco spolknout. To by sedělo i na ty emoce, ne? smile

Sedne to jak pr... na hrnec tummenupp. Děkuju. Vypadá to, že teď bude angína můj věrný průvodce...


I was still free: free to hate the men who were torturing me, or to forgive them. It doesn´t sound like much. I know. But in the flinch and bite of the chain, when it´s all you´ve got, that freedom is a universe of possibility.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů