Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#776 27. 4. 2010 22:12

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Jen tak mimochodem - jak bříza, tak kočka jsou výrazně ŽENSKÉHO zjevu a půvabu - a ve 22 je člověk žena už docela určitě

Lupi, mohla bys prosím tuhle myšlenku ještě nějak dál rozvést? rodna

Není tady

 

#777 28. 4. 2010 1:00

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Tulipánka napsal(a):

Javeno,
tak když to tak čtu, tak u nás byla situace v rodině jako přes kopírák. Bylo mi 1,5 roku, když se narodila brácha a já z toho dostala záchvaty dusivého kašle (průdušky). Pak asi ve 2. třídě kašel zmizel a rok na to cukrovka dumbom . A ta už nezmizela.

Tak já měla jen ty průdušky - cukrovka nebo něco vážnějšího nee... Já nechci, aby to vyznělo blbě - kolem mě chudáci rodiče "běhali" a řešili tu moji "záduchu" a pak i bráchův "ekzém"... Jako, že to nenchali jen tak - mastičky, doktor a nic... snažili se i o nějaký ty babský zaručený léčebný postupy smile a pak to nějak ustoupilo. Jakoby se museli něčemu přiučit a zvládli to. Možná to není vždycky jen o nemocném...
Kámoška s daleko vážnější diagnozou a přístupem rodiny... není v dohledu konec vůbec... a pořád se jim v rodině točí nějaké nemoci, daleko závažnější... hmm

Upravil(a) javena (28. 4. 2010 7:22)

Není tady

 

#778 6. 5. 2010 16:41

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Tulipánka napsal(a):

Lupi,
no, měla jsem třeba migrénu po extrémním soustředění při stříhání psa lol - no, možná to bylo fakt nad můj limit najít, zda je levá strana kratší než pravá big_smile

lol
panebože..ale to už bych musela být dávno mrtvá z migrén, kdybych měla z každého soustředění "nadlimity".
Jsem postiženec, už jsem si dg. stanovila.
No já věděla proč ty své blbouny nestříhám sama..lol

Není tady

 

#779 6. 5. 2010 16:50

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

lupina montana napsal(a):

No já přímo naopak, Terci - pokud si to neporovnám v psychice, kažá léčba je na mě krátká - asi i proto jsem taková zastánkyně gloriasmile
Nevím: napadá mě, že tahounem kolovýletů v rodině jsi byla ty a rodina, by ne úplně nadšena tak voplendovala, až si tak nějak zařídila, že jí ukradli kola (nojo, já vím, tohle je na tebe už kór těžkej kalibr winklol ) Načež tys byla s nima prostě solidární, no....
Ono je to dost složitý: na nějaké úrovni jsi skutečně mohla být nadšená lyžařka beze všech pochyb; jenže tak nějak "pod tím" mohl být nějaký...příkaz, dejme tomu - z dětství. Moje homeopatka tomu říkala přísaha - hned ti na příkladu vysvětlím, co tím myslela. Dělala totiž terapii kočeně, která trpěla tím, že ještě snad v 25 neměla menzes - a objevily to. Kočena si totiž během té terapie vzpomněla (a věř mně, že se dá vzpomenout na ledacos) že když jí byly asi tři, natloukla si ošklivě kolena. Krve jak z vola, kočena vyděšená,ale maminka, zaměstnaná něčím jiným, ji odbyla a nešílí, že jsou to jen odřený kolena a a neotravuje - nebo tak nějak. No a milá kočena si (doslova) přísahala, že už nikdy, nikdy nebude krvácet - přesně takhle. No? A přísahu dodržela roll Jen si sama vzpomeň, kolik takových slibů a přísah si dítě dá: znám případ holky, která si takhle přísahala jako dítě, že ona sama mít děti nebude - a nemá...ačkoliv teď by velmi ráda. Zařídila si to tak, že má vztahy s chlapama na drek, no...
Mysl je děsivě mnohovrstevná, 99% toho, co zažila, uloží kamsi do nevědomí a pak to hledej hmm a navíc! Navíc dokáže sama sebe očůrat naprosto neuvěřitelným způsobem. Takže i při sebevětší snaze o upřímnost tě některá tvoje část může bojkotovat, ani nevíš jak.
Nenadarmo mluvil Jung o sjednocení mysli....znamená to všechny ty poztrácené a případně rozhádané bytůstky, na které je rozdělená, dát zase dokupy....

Já s tebou naprosto souhlasím.
Mysl a podvědomí je neskutečně složité a myslím, že jsou alfou a omegou všeho.

Není tady

 

#780 6. 5. 2010 20:54

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

sandra napsal(a):

Jen tak mimochodem - jak bříza, tak kočka jsou výrazně ŽENSKÉHO zjevu a půvabu - a ve 22 je člověk žena už docela určitě

Lupi, mohla bys prosím tuhle myšlenku ještě nějak dál rozvést? rodna

Jsem na tebe zapomněla Sandro.
No řekla bych, že jsi docela průhledně alergická na fakt, že jsi ženská - anebo na nějaké stránky ženského: jemnost, měkkost a ták. Nejsi třeba taková spíš Amazonka a nenakecal ti někdo, že žena musí být jemná a citlivá a přítulná bytost? Jestli jo, tak na to se vyprdni, to není pravda ani náhodou lol
No a že se ti objevila ve 22 - no přece ve věku, kdy už se to nedá zatlouct ani omylem, že jsi ženská. Anebo se něco na tohle téma stalo?
A vůbec - nebyla bys radši muž - třeba? Ani v nejtajnějších snech?


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#781 6. 5. 2010 21:00

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Lupina: napadá mě, že tahounem kolovýletů v rodině jsi byla ty

Ne, Lupi, mě tím nápadem manžel dokonce překvapil.
Ale to už je jedno, je zbytečné to řešit. Každopádně přemýšlení nad vazbami nemocí a psychicky je zajímavé, nicméně - výsledky mi kolikrát připadají spíš "vsugerované".

Není tady

 

#782 6. 5. 2010 22:59

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Cokoli může být sugesce.
Výchova? čirá sugesce.
Školy? No nápodobně - záleží na míře...
Názory okolí? Záleží na "sugesci" prvotní....
Co třeba sugestivní šéf?
A bůhví, jestli celej tenhle vesmír není jedna velká, praštěná sugesce. Jestli si nááhodou nesugeruje sám sebe lol
Takže vzato kolem a kolem je lepší si ty sugesce tak nějak poupravovat tak, aby to co nejlépe fungovalo - ne? wink
Akorát, že ty psychomedicínské vazby jsou docela dobře odpozorovaný -  ač patrně vznikají nějakou sugescí, projevují se už bohužel docela samostatně. Nezapomeň, že já ještě pamatuju doby, kdy medicína nechtěla ani slyšet cokoliv o souvislosti duševních a tělesných pochodů (jako bychom nebyli jeden celek a jakoby to všechno neřídil ten nᚠsugestibilní mozek lol ), že ještě generace mých rodičů se na cokoli, co se týkalo vztahů a duševních záležitostí dívala asi jako na práci nějakých neovlivnitelných živlů - že jsme tomu zkrátka na úplným začátku. A zkoušíme, o čem to vlastně je.
Holt na začátku je vždycky empirie, co nadělᚠsmile


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#783 7. 5. 2010 12:22

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Od narození je každému z nás něco cpáno. Rodiči, rodinou, školou, okolím..atd..a žijeme tedy stále v těchto lžích a ani netušíme, že jsou to lži. Proto už jsem začla kus života probírat jedno po druhém, co je vlastně "moje", co jsem vážně já, a co  ne. Co je jen jakýsi kolektivní názor .. Je to zvláštní si to třeba v 35letech uvědomit, že ne všechno, co jsem se dozvěděla a co jsem přijala a taky reprodukovala dál..je   pravda, že je to jen produkt mé mysli...

Není tady

 

#784 7. 5. 2010 13:41

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Tercila napsal(a):

Ale já jsem měla na mysli třeba to (v souvislosti s názvem vlákna), že jsem nepociovala žádné zdravotní potíže, ale jednou jsem spadla nehezky z kola, nadřela jsem si koleno. Pak jsem roky nejezdila, pak jsem chytla nějakou sportovní slinu a zase začala a koleno se ozvalo tak, že dvě sezóny jsem se prošklebila bolestí (a 10 km na kole není nic, že jo) a nakonec usoudila, že kolo prodám, nemá to cenu ruinovat si tělo - právě proto, že chci být v pohodě.

Jde mi o to, že tato příčina bolesti se mi zdá být absolutně logická. Takže když potom slyším, že bolest kolena znamená tvrdohlavost a takové řeči, tak .... mi to připadne když ne směšné, tak - prostě (teď hledám marně slova) až trapné.... (ale ne ve zlém, prosím).
Migrény a příčinu v duševním stavu člověka jaksi chápu, ale to koleno....... smile

Tercilo co se tyka me rozumim Ti,nebot ja jsem toho nazoru ze mnohdy je uraz zapricinen pouhopouhou nepozornosti.
Pokud Tvuj uraz pocitujes ci uvedomujes si ze byl zapricinen nepozornosti,pak neni treba hledat pricinu tam kde neni.

Nekdy je naopak i uraz zapricinen necim o cem mluv Tak ze hlava nedovoluje projevit ci uvedomit si ze pocity jsou jine nez kaze rozum. (zjednodusene receno)

Takze pravdou je jak nepozornost,tak skryta neuvedomela pricina. smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#785 23. 6. 2010 12:31

Rigoletta
♥♥♥♥---
Registrovaný: 4. 1. 2010
Příspěvky: 358

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Ahoj smile
Poradili by jste čím by mohla být zapříčiněna bolest pravé kyčle? Už před lety jsem byla přijata s velkými horečkami a bolestmi kyčle v nemocnici... Důvod byl zřejmě psychosomatický. Teď se mi bolest jednorázově vrátila. Pociuji to jako varování... Ale před čím? Zas tak strašně přetížená se necítím, i když toho mám v poslední době moc.
Děkuji.

A ještě Vás prosím, dotaz za někoho... co by mohlo způsobovat vyrážku na rukou (nějaký ekzém), pokožka na rukou praská, je hrubá...

Upravil(a) Rigoletta (23. 6. 2010 12:35)

Není tady

 

#786 23. 6. 2010 17:09

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

já jsem si vzpomněla, že přes kyčle přesně jdou akupunkturní dráhy, tak jsme se mrkla a je to dráha žlučníku. Takže dobře utajený (nebo ani nemusí být) vztek? Jestli je tam zánět, tak pravděpodobně podstupuješ boj mezi tím rozzuřit se-nerozzuřit. Čím je zánět silnější, tím silnější bych řekla, že jsou "argumenty protistran" Ale vlastně nevím, jestli ty horečky byly způsobeny zánětem, žejo smile
Ekzém je všeobecně snaha těla, dostat pryč odpadní látky, a to skrze ekzém tehdy, když už nestačí běžné kanály. A taky je to současně symbolicky narušení hranice (kterou mezi tebou a světem tvoří právě kůže). Takže tipuju, že se ti něco nechce dělat (dlaně = konání, činění, akce, dělání něčeho) a to velmi nechce, ale něco jiného tě nutí to dělat. Může to být cokoli - práce, nějaký způsob chování, cokoli, co se ti příšerně, ale opravdu příšerně nechce dělat - a přesto to děláš. Na což by mohla hezky navazovat ta kyčel - mᚠvztek (protože "to" nechceš dělat") ale ten vztek potlačuješ; ale tělo ti vzkazuje "Na tohle už nesahej a tudy už nechoď" smile Brání ti v chůzi ta kyčel, nebo ne?
Tak - a ty mně napiš, jak moc jsem se trefila, nebo netrefila smile


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#787 23. 6. 2010 22:48

Rigoletta
♥♥♥♥---
Registrovaný: 4. 1. 2010
Příspěvky: 358

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Děkuji.
Ruce nejsou mé, ale mamky. Opravdu byla postavena před problém, který musela vyřešit a nevěděla, jak se k němu správně postavit. Možná, až si situaci dořeší... zatím se to jen pořád zhoršuje.

Kyčel v prvním případě mi pohyb úplně znemožnila a byl tam zánět. Tentokrát to nebylo takové. Spíš mi to přišlo jako varování. Vztek to nemyslím. Tenkrát mi bylo celkem dobře, ale když se stalo, tak jsem si uvědomila, že se nechci vracet domů, že je mi líp samotné třeba i v té nemocnici. Proč teď - nechápu.

Není tady

 

#788 23. 6. 2010 22:56

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Takze to muze znamenat ta kycel neco v tom smyslu ze Ti ma zabranit k nejakemu pohybu?
Neco jako ze se nechces hnou z mista (nebo ze situace) na kterem jsi prave dnes? Neco jako ze na psychicke urovni Ti v tom neco brani a presto Te neco k tomu tlaci?

Upravil(a) hirondel (23. 6. 2010 22:58)


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#789 23. 6. 2010 22:59

Rigoletta
♥♥♥♥---
Registrovaný: 4. 1. 2010
Příspěvky: 358

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Teď mě napadlo, že ten vztek by se mohl týkat práce. Toho, že chtějí víc, než bylo řečeno a mám někdy problém zajistit péči o dceru. Toho, že všichni chodí do práce nemocní, zelení a s horečkou a nakazí se postupně od sebe. dumbom

Není tady

 

#790 23. 6. 2010 23:05

Rigoletta
♥♥♥♥---
Registrovaný: 4. 1. 2010
Příspěvky: 358

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Možná se zastavit a zamyslet, že něco není jak se zdá? Mohlo by to být? Teď jsem byla v takovém kalupu, že na přemýšlení nebyl moc čas. Budu v sobě muset popátrat.

Není tady

 

#791 24. 6. 2010 9:17

Taisha
♥♥♥♥♥--
Místo: střední Morava
Registrovaný: 25. 4. 2007
Příspěvky: 871

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Holky jestli můžu taky poprosit, zajímala by mě duchovní příčina sluneční alergie... Nikdy jsem jí netrpěla, ale letos se i po namazání 50 faktorem pro děti můžu zbláznit. A zajímavé je, že mi to dělá jen od krku po výstřih, jinde ne, a opalovací typ jsem +3, takže vždy pohoda...
A já slunko fakt miluju, tak jsem se na něj těšila,...a teď tohle!
Díky za všechny nápady, mně nějak hlava nebere, jak lze mít alergii na "životadárnou energii"...


Poznání je jedno, ale hloupost se násobí.

Není tady

 

#792 24. 6. 2010 12:44

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Tai - podívej se na svůj avatar, prostuduj si krční čakru. Tam by mohly být vodítka.
http://www.tomexo.cz/cakry-a-nase-produ … rcni-5.htm

a neber to jako alergii na energii, uchop ten problém "jinak"


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#793 24. 6. 2010 13:17

Taisha
♥♥♥♥♥--
Místo: střední Morava
Registrovaný: 25. 4. 2007
Příspěvky: 871

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

No, a já jsem tajně doufala, že s čakrami to nebude mít co do činění...že důvod bude prozaičtější. Hanka T. to má rozepsané fakt skvěle...
A sebevyjádření je sice pěkná věc, ovšem v mém nynějším životním tempu a nasazení naprosto nereálná... Ovšem ne že bych s tím nepočítala a nějak se tím zalamovala...
Asi se s tím budu muset pro letošek smířit a příští rok už snad bude zase OK...


Poznání je jedno, ale hloupost se násobí.

Není tady

 

#794 24. 6. 2010 18:48

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Smíření není  řešení, pracuj na energii, uvědom si proč to tak mᚠa zkus přijít na to, jak by to šlo jinak. Jde to. Nemám na mysli, žebys mohla vyjíždět třeba na týdenní semináře, ale vyhradit si chvilku na sebe a svoje potřeby...

Uvědom si, že tohle je už projev nemoci, tedy mᚠa musíš si toho všimnout. Něco jiného by bylo pouhé oslabení. Vždy existuje cesta.

Upravil(a) PavlaH (24. 6. 2010 18:49)


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#795 24. 6. 2010 19:19

Taisha
♥♥♥♥♥--
Místo: střední Morava
Registrovaný: 25. 4. 2007
Příspěvky: 871

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Pavli, já ti nevím, nemám dojem, že by mé "pracovní nasazení" bylo nějak výjimečné, aby spělo k projevu "nemoci"... A rozhodně s ním teď nepohnu, do plusu to už nejde, do mínusu taky ne.
Faktem je, že nyní nemám prostor pro sebe naprosto žádný, ale to znᚠsama - děti dávají zabrat všem zúčastněným, a má to tak stejně i manža, takže šunky si válet nebudu a nechci...


Poznání je jedno, ale hloupost se násobí.

Není tady

 

#796 24. 6. 2010 19:44

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Tai - nejde o válení šunek ale sladit režim dne i s tvými potřebami. Stačí třeba, když dítě spí, nedohánět resty, ale nejdřív si aspon 20 minut odpočinout. Právě proto, že vím jak jsem to měla já a že jsem si stím taky musela poradit. taky alergie, taky sebeobětování o které nakonec nikdo nestojí. DObré plánování pak byl základ. Kdyby něco, stále mám skype...


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#797 24. 6. 2010 20:25

Taisha
♥♥♥♥♥--
Místo: střední Morava
Registrovaný: 25. 4. 2007
Příspěvky: 871

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Pavli vím, o jaké vlastní zkušenosti mluvíš, ale sebeobětováním vážně netrpím. Spíš mám dojem, že naopak - házím kopýtka na stůl, jak jen to jde,...a řadou věcí si už dávno hlavu nelámu. Co není hotové, to není a basta, můžou mi všichni vlézt na záda...
Na plánování jsem mistr, o tom to taky nebude...

Nejblíž k tomu, co vidíš jako problém-řešení, má ten pojem sebevyjádření, na což teď není čas a ani síla. Ale to si uvědomuji a v současné době kvůli okolnostem to přijímám.
Tak fakt nevím.


Poznání je jedno, ale hloupost se násobí.

Není tady

 

#798 24. 6. 2010 20:39

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Zkus si někde nechat umíchat bachovky.  Tohle není ani tak o praktické stránce, jako o emocích, jak se tak dívám. Takže bachovky a hledat a pojmenovávat pocity. Zpracovávat jak pozitivní tak negativní emoce. Uvolnit se.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#799 24. 6. 2010 20:40

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Taisho,
jestlize jsou nejake Tve vlastni potreby prave ted potlacovany kvuli necemu jinemu (nebot si rikas rozumove ze to jinak ted nejde,ze to musis potlacit),pak se vyvali to potlaceni ven jinak.

A pokud to na Tebe sedi co je tady uz napsano (nebo treba vubec ne,to nevime),pak alespon vis z ceho mas tu vyrazku a o to tu bezi. smile

A jestli ji priste uz mit nechces,tak pro to neco udelas a nebo neudelas a budes ji mit zase (a ze je to peknej opruz,to teda je. )


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#800 28. 6. 2010 16:03

Olympia
Host

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

.

Upravil(a) Olympia (18. 3. 2012 18:26)

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů