Oznámení

4.června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.června : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

#726 12. 4. 2010 20:49

Lay
♥------

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

btw: Me se to prave take udelalo pred odjezdem do ciziny. Docela zvlastni spojitost no smile

Není tady

#727 12. 4. 2010 22:38

mariposa
♥♥♥♥♥♥-

Lay napsal(a):

Ja se v tomhle moc neorientuji takze jsou pro me " pohled sama na sebe" a "vzorec chovani" moc obecne pojmy .... neslo by to nejak vic specifikovat? A pripadne nazvy tech knizek jestli jsi myslela nejake konkretni... Dekuju smile

Z hlavy si vybavim zatim jen toto: Christiane Northrupová: Zdravá žena : od narození k prvnímu početi. Nebo taky: Žena : tělo a duše: cesta k tělesnému a duševnímu zdraví 

Podle me Ti nikdo jiny nez Ty sama nezodpovi odpoved na to, proc se Ti cysty tvori. Tedy Ty sama bys mela zapatrat v sobe, ve svem chovani, jednani, reakcich... Treba i ta souvislost s cestou, o co presne slo, co jsi predtim resila, co se Ti honilo hlavou, jak ses pred cestou citila, na co jsi myslela atd. atd. Prijit na pricinu nemoci je nejdulezitejsi veci k naprave a vyleceni. Je to klic a je treba hledat uvnitr sebe smile Podle me smile

"Buď jen sebou samým a do ničeho jiného se nenuť. Copak ti nestačí být Buddhou, jen tak si svobodně a radostně být?" (Marielu Lörler: Jakub objevuje řeku života)

Není tady

#728 13. 4. 2010 20:07

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

Panejo, holky - před cestou do ciziny? va Nestačím zírat....mně se nedělají patrně z toho důvodu, že se v cizině musím držet někoho za šos, jinak bych si rovnou sedla do příkopy, plakala a pak umřela lol
Poslyšte a nemohlo by to být něco jako strachy stažený zadek? Ve smyslu "všechny tekutiny dovnitř" - normální stresová reakce, jen jaksi důkladnější? Cysty jsou přece úplně zastavené proudění - jako by tam ta energie zhoustla.

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#729 13. 4. 2010 21:56

mariposa
♥♥♥♥♥♥-

lupina montana napsal(a):

Panejo, holky - před cestou do ciziny? va Nestačím zírat....mně se nedělají patrně z toho důvodu, že se v cizině musím držet někoho za šos, jinak bych si rovnou sedla do příkopy, plakala a pak umřela lol
Poslyšte a nemohlo by to být něco jako strachy stažený zadek? Ve smyslu "všechny tekutiny dovnitř" - normální stresová reakce, jen jaksi důkladnější? Cysty jsou přece úplně zastavené proudění - jako by tam ta energie zhoustla.

S tim vytucnenym souhlasim, u me to byla jasne reakce na stres - vim co tomu (vytvoreni cysty) predchazelo. Souhlasim i s tim, ze se to uvnitr stahlo, energie nemohla volne proudit. Je to o tom co jsem psala, zamerit se na to co se okolo te cysty deje, delo se mnou, s mou psychikou, emocema, rozpolozenim smile

"Buď jen sebou samým a do ničeho jiného se nenuť. Copak ti nestačí být Buddhou, jen tak si svobodně a radostně být?" (Marielu Lörler: Jakub objevuje řeku života)

Není tady

#730 13. 4. 2010 23:34

Lay
♥------

V jedny chytry knizecce co sem nasla u mamy dneska jsem nasla ze cysty obecne jsou Vzpominani na minule bolestne prozitky takove to "hyckani starych trapeni"  A potize s genitaliemi - obavy z vlastni nedokonalosti. na me to tedy bohuzel oboje az moc dobre sedi

Není tady

#731 13. 4. 2010 23:34

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥

Nojo, holky, ale copak může být člověk programově neustále happy?
Aby mu náhodou něco v těle nevyrostlo? Já pořád nevím..... vůbec nejsem přesvědčená o spojitostech....
Přece když není někomu dán optimismus, nedonutí se do něj.
Nekamenujte mě, prosím, jsem tu proto, abych se něco dozvěděla a ne zpochybňovala. smile

Není tady

#732 14. 4. 2010 13:02

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥

Tercila napsal(a):

Nekamenujte mě, prosím, jsem tu proto, abych se něco dozvěděla a ne zpochybňovala. smile

Cauvec Terci,
jak to myslis ze neni nekomu dan optimismus?   

Vzdyt my jsme ti co voli zda byt optimistou ci nikoliv. smile  Je to volba,zadne nuceni se. smile

Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

#733 14. 4. 2010 15:27

Lay
♥------

Ja myslim, ze je to spis o tom, jak nahlizis na svet a deni kolem sebe , ze to zacnes vnimat jinak. A ze kdyz clovek tyhle spojitosti mezi dusi a telem pochopi a nauci se s tim pracovat tak proste nastane takovej jejich soulad. Pak je clovek schopnej se svoji vlastni vuli vylecit z nevylecitelny rakoviny (true story - tohle jsem slysela od jednoho pana v takovejch duchovnich laznich,jemu se to tak stalo a od ty dobry zacal ty lazne provozovat). Nemyslim ze je to o tom ze clovek musi mit porad dobrou naladu a nic ho nemuze otravit nebo nastvat, jen si to nesmi moc brat, uvnitr si udrzet takovej klid...

Není tady

#734 14. 4. 2010 20:48

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Web

Já myslím, že člověk je natolik zdravý, nakolik si to dokáže připustit smile

Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

#735 15. 4. 2010 14:40

rejka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kousek od matičky stověžaté

Duševní (ne)pohoda úzce souvisí s fyzickým zdravím(nemocí). Stres,úzkosti,deprese atd. silně ovlivňují imunitu těla,spouštějí hromadu obranných funkcí,které dál tělo oslabují...pak vznikají nemoci,kterým se říká autoimunitní. Každý máme imunitu jinou,někdo tomu dokáže odolávat,jiný je stále nemocný.Myslím si,že když si člověk srovná psychiku,zbaví se spousty fyzických potíží...

„Nevyčítej životu, co ti nedal, uč se oceňovat to, co ti dal.“
Seneca
http://pdgf.pitapata.com/C9u1p2.png

Není tady

#736 15. 4. 2010 22:00

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Tercila napsal(a):

Nojo, holky, ale copak může být člověk programově neustále happy?
Aby mu náhodou něco v těle nevyrostlo? Já pořád nevím..... vůbec nejsem přesvědčená o spojitostech....

Myslím, že nemůže - a ani nemá - být happy. Leda by napřed peklo prokřižoval křížemkrážem smile
Ale programově jo (jakože je dobrý se snažit být spokojen, ne? Je lepší být zdravý a bohatý, než chudý a nemocný vissla ) A optimismus se musí pěstovat - i když uznávám, že někdo ho má danej víc a někdo míň.

Není tady

#737 16. 4. 2010 6:22

pomněnka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj

Lupi, to jo , ale musí být danej a přirozenej. Musí vycházet ze srdce a z přesvědčení. Takový předstírání, že jsem ten nejšťastnější člověk na zemi a doma po večerech brečet do polštáře... to je pěkně na ho.no.

Jsme slepí a hluší k tomu nejkrásnějšímu co je ukryto v nás samých.

Není tady

#738 16. 4. 2010 21:33

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

O tom žádná, Pom - předstírání nic moc neřeší....vidím to tak, že každý má nějaký díl optimismu a je na člověku samém, jestli si jej bude pěstovat, nebo ne....nebo jestli si bude pěstovat spíš chmurný pohled na život smile

Není tady

#739 20. 4. 2010 14:08

Wiki
♥♥♥♥♥♥-

No..já si dřív třeba myslela, že optimisté jsou divní, že si moc "troufají". Tak je možné, že někdo to třeba vidí nějak podobně...jako, že je lepší očekávat horší. Dnes chci být optimista a budu optimista - ale přesto jde o nějaký střed - reálný střed.
Ale je to potřeba zkusit. Dá se i naučit být štastný a spokojený. Nemluvím o poźe ani o nucení se. Je to příjemnější, než být nešťastný - a je to pořád jen o tom, jak svůj příběh budu psát a co do něj dám.....můžu vložit první optimisticku kapitolu, když si usmyslím..ne?

A k tématu - po probrání se z včerejší migrény - můj soukromý název je "migréna jako prase", kdy jsem dnes ve stadiu "netřepat" nebo jak to maj na té poště ? "neklopit"? Takový nějaký zakonzervovaný odražený stav lehkého tlaku. 
Včera jsem si během její kulminace prošla návody "jak na ni" - zkusila jsem - pustit bolest, přivítat, optat se jí co že mi přináší...pokračovala bych ve výzkumu, ale nauzea mě donutila opustit ledové temné lože a vyndat opakovaně všechno (tedy nic - ) z žaludku a nejspíš  i z příslušenství..big_smile
Pak, po této operaci zmrtvýchvstání  jsem zkusila reiki,  poté moc podvědomí s uvědomováním si stavu -příjemna, štěstí, pohody atd, načež jsem se znovu pobli.a. Tak jsem si stáhla hlavu vždy připraveným hadrem a naprosto neduchovně se ze všech stran nacpala analgetiky .
Já bych vážně chtěla slyšet někoho, kdo si bolest hlavy rozmluvil nebo ji zmírnil jakkoliv jinak, než chemicky.
A úplně vážně přemýšlím o příčinách, snažím se hledat nějaký styčný bod nástupu migrén,psychické příčiny, ale stále nemůžu na nic přijít. butter

Není tady

#740 20. 4. 2010 15:29

Pag
♥♥♥♥---

Já se s migrénou znám taktéž osobně tillfreds A už jsem u sebe vypozorovala, že to mám právě z potlačených emocí - smutku. Velmi dlouho jsem neuměla brečet a stále si někdy hraju na " tvďáka", co vše vydrží. Minulý rok jsem měla těžké migrény až čtyři dny z týdnu a brala na ně pěkný driáky.
A i teď se mi to občas stane. Ale už to občas zvládnu jen s ibalginem. Vypozorovala jsem, že to mám opravdu psychicky, kdy rozum a city nemám v souladu a snažím se sama sebe přesvědčit, že to samosebou "zvládnu" bez hnutí brvy, jenže i tělo pak už protestuje. Při velké bolesti hlavy se mi automaticky spustí slzy. 

U mě se to přez tělo ukazuje celkem rychle.
Když jsem jednou s někým nezávazně spala, ale ze srdce jsem si přála mít s tím klukem stálý vztah, tak se nám opakovaně stávalo, že jsem při styku krvácela. Dost jsem se toho lekla a hned běžela k doktorce. Tak mě prohlídla a řekla, že jsem zdravá jak řípa a že to mám psychický. Prostě jsem se nedokázala uvolnit.

Není tady

#741 20. 4. 2010 18:06

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Web

Děvčata,
nevěřila jsem tomu, ale člověk může být neustále v klidu a šťastný, i když má zrovna třeba nějaký problém. Já to teď totiž žiju a uvědomuju si, že všechno špatné vůbec nebylo špatné, prostě to bylo. A jednou docela velká krize, pobrečela jsem si a stejně jsem byla stále šťastná smile .
Zní to divně, ale už se mi to daří pár měsíců.

A může se to naučit každý. Stačí jen vše přijímat. Dobré i špatné. A věřit, že vše má smysl a že všechno špatné nás někam posune. Spolehnout se na vesmírnou energii, že vše, co dělá, je pro dobro vás a pokud budete opravdu věřit, bude se vám dařit smile

Není tady

#742 20. 4. 2010 18:49

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥

Jojo, když se člověku daří vážit si toho, co má a být za to vděčen (to je jedno, komu), tak je i ten náhled na každodenní život veselejší. Patřím mezi usměváčky, už jsem byla dokonce i sprdnuta za to, že mám furt hubu od ucha k uchu (ale když já ten život žiju strašně ráda a téměř všichni okolo se mi zdají být prima a přátelští smile...

Ale já jsem měla na mysli třeba to (v souvislosti s názvem vlákna), že jsem nepociťovala žádné zdravotní potíže, ale jednou jsem spadla nehezky z kola, nadřela jsem si koleno. Pak jsem roky nejezdila, pak jsem chytla nějakou sportovní slinu a zase začala a koleno se ozvalo tak, že dvě sezóny jsem se prošklebila bolestí (a 10 km na kole není nic, že jo) a nakonec usoudila, že kolo prodám, nemá to cenu ruinovat si tělo - právě proto, že chci být v pohodě.

Jde mi o to, že tato příčina bolesti se mi zdá být absolutně logická. Takže když potom slyším, že bolest kolena znamená tvrdohlavost a takové řeči, tak .... mi to připadne když ne směšné, tak - prostě (teď hledám marně slova) až trapné.... (ale ne ve zlém, prosím).
Migrény a příčinu v duševním stavu člověka jaksi chápu, ale to koleno....... smile

Není tady

#743 20. 4. 2010 19:32

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

wiki - migrénu ve stavu rozjetosti se mi nikdy nepodařilo utlumít. Spíš s tím , jak si řeším svoje tématka se   migréna nedostavuje. Skončí třeba jen u bolesti hlavy a to se dá.

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#744 20. 4. 2010 21:07

sandra
♥♥♥♥♥♥-

Ahoj,

myslíte, že alergie má taky nějaký původ v psychice?

Není tady

#745 21. 4. 2010 12:05

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Sandro, řeknu ti jen jedno: na vlastní oko jsem viděla, jak kamarádka, těžce alergická na všechny ořechy s výjimkou vlašskejch, sbaštila palačinku, plněnou třema druhama ořechů jiných. Důvod? Nakukala jsem jí, že jsou tam jen vlašáky. A podobných jsem slyšela více - tuhle jsem i viděla. Takže sama zvaž....
Terci, ty mně prosímtě pověz - proč migréna "ještě jo" a koleno "už ne"? va
O migréně pořád slyším, že je to něco, jako orgasmus v hlavě a mám vypozorováno, že něco na tom je - i když ne doslovně. Myslím, že kdyby to někdo podrobněji zkoumal, našel by nějaké spojitosti třeba s funkční epilepsií - totiž, že je to prostě vybití energie nějakým (patrně společensky únosným ) způsobem - stejně, jako orgasmus....
Všimla jsem si, že ji mají ženy (chlapi prý taky, ale to jsem neviděla) když chtějí podávat výkony nad vlastní limity. Takže - jestli to nemá nějakou spojitost i s nerovnováhou mužsko - ženskou?
I když bůhví: já měla problém s výkonností prakticky celej život a žádnou migrénu k tomu - třeba proto, že v nejhorší chvilce nastoupil pan Marný? lol

Není tady

#746 21. 4. 2010 14:25

Wiki
♥♥♥♥♥♥-

Tulipánka napsal(a):

Děvčata,
nevěřila jsem tomu, ale člověk může být neustále v klidu a šťastný, i když má zrovna třeba nějaký problém. Já to teď totiž žiju a uvědomuju si, že všechno špatné vůbec nebylo špatné, prostě to bylo. A jednou docela velká krize, pobrečela jsem si a stejně jsem byla stále šťastná smile .
Zní to divně, ale už se mi to daří pár měsíců.

A může se to naučit každý. Stačí jen vše přijímat. Dobré i špatné. A věřit, že vše má smysl a že všechno špatné nás někam posune. Spolehnout se na vesmírnou energii, že vše, co dělá, je pro dobro vás a pokud budete opravdu věřit, bude se vám dařit smile

Ale jo, to je jasné. Těmto stavům říkám , že je mi dobře blbě.
Dojde-li však na migrénu, mám jediný zájem, propíchnout si grilovací jehlou hlavu přes spánky. Jestli jsem při tom v klidu a šťastná jsem neposuzovala..roll

Upravil(a) Wiki (21. 4. 2010 14:43)

Není tady

#747 21. 4. 2010 14:40

Wiki
♥♥♥♥♥♥-

lupina montana napsal(a):

Sandro, řeknu ti jen jedno: na vlastní oko jsem viděla, jak kamarádka, těžce alergická na všechny ořechy s výjimkou vlašskejch, sbaštila palačinku, plněnou třema druhama ořechů jiných. Důvod? Nakukala jsem jí, že jsou tam jen vlašáky. A podobných jsem slyšela více - tuhle jsem i viděla. Takže sama zvaž....
Terci, ty mně prosímtě pověz - proč migréna "ještě jo" a koleno "už ne"? va
O migréně pořád slyším, že je to něco, jako orgasmus v hlavě a mám vypozorováno, že něco na tom je - i když ne doslovně. Myslím, že kdyby to někdo podrobněji zkoumal, našel by nějaké spojitosti třeba s funkční epilepsií - totiž, že je to prostě vybití energie nějakým (patrně společensky únosným ) způsobem - stejně, jako orgasmus....
Všimla jsem si, že ji mají ženy (chlapi prý taky, ale to jsem neviděla) když chtějí podávat výkony nad vlastní limity. Takže - jestli to nemá nějakou spojitost i s nerovnováhou mužsko - ženskou?
I když bůhví: já měla problém s výkonností prakticky celej život a žádnou migrénu k tomu - třeba proto, že v nejhorší chvilce nastoupil pan Marný? lol

Já jsem si jistá, že se jedná o psychický problém, nebo že prapůvod bude v psychice.
důvody mých indispozicí mi můj partner objasnil již několikrát, nedostatek sexu - to když slyším zčerná mi před očima -  To by tedy šlo jednoduše dokázat - ženy bez sexu - migraničky, ženy se sexem - nemigreničky. Tuhle primitivní statistiku by  snad výzkum migrén již dávno zaznamenal. ..No dobře..zkusím si ji udělat sama  a dám vědět.
Chápu, že nějakým vlivem(tlak, teplota) dojde ke konrakcím cév, dobře, pak to přepínání sil má logiku, a zadržování slz, citů by také mělo logiku. Pravidelně mě bude bolet hlava - až migr., když půjdu na Vacuwell- pás nebo Power - cvičit ( to by přece mohlo být vybití společensky únosné, ne?). To bych ještě taky pochopila. Rozhážu si to tam, jak poskakuju (odborná terminologie big_smile )
Ale řekněte mi, proč mě hlava rozbolí v noci, např.  kolem 4té raní? Kdy mám již za sebou třeba 5hodin spánku... Musím tedy podvědomě, nevědomě pracovat na nějakém problému...
Zajímavé bylo, když jsem byla u nějakého léčitele (kyvadélníka:D), že mi od stolu, někde ze tří metrů sdělil, že mám hlavu a krk v betonovém krunýři, ačkoliv o mně nevěděl nic, natož můj fyzický problém.

Není tady

#748 21. 4. 2010 14:47

Wiki
♥♥♥♥♥♥-

Tercila napsal(a):

Jojo, když se člověku daří vážit si toho, co má a být za to vděčen (to je jedno, komu), tak je i ten náhled na každodenní život veselejší. Patřím mezi usměváčky, už jsem byla dokonce i sprdnuta za to, že mám furt hubu od ucha k uchu (ale když já ten život žiju strašně ráda a téměř všichni okolo se mi zdají být prima a přátelští smile...

Ale já jsem měla na mysli třeba to (v souvislosti s názvem vlákna), že jsem nepociťovala žádné zdravotní potíže, ale jednou jsem spadla nehezky z kola, nadřela jsem si koleno. Pak jsem roky nejezdila, pak jsem chytla nějakou sportovní slinu a zase začala a koleno se ozvalo tak, že dvě sezóny jsem se prošklebila bolestí (a 10 km na kole není nic, že jo) a nakonec usoudila, že kolo prodám, nemá to cenu ruinovat si tělo - právě proto, že chci být v pohodě.

Jde mi o to, že tato příčina bolesti se mi zdá být absolutně logická. Takže když potom slyším, že bolest kolena znamená tvrdohlavost a takové řeči, tak .... mi to připadne když ne směšné, tak - prostě (teď hledám marně slova) až trapné.... (ale ne ve zlém, prosím).
Migrény a příčinu v duševním stavu člověka jaksi chápu, ale to koleno....... smile

To je zvláštní - v čem je migréna (v podstatě zužení průsvitu cév) "duševnější" , než jakýkoliv bolestivý proces v koleně ?

Není tady

#749 21. 4. 2010 14:52

Wiki
♥♥♥♥♥♥-

PavlaH napsal(a):

wiki - migrénu ve stavu rozjetosti se mi nikdy nepodařilo utlumít. Spíš s tím , jak si řeším svoje tématka se   migréna nedostavuje. Skončí třeba jen u bolesti hlavy a to se dá.

Já to nedokážu zastavit, ani ve chvíli s jasnými prodromy. Ta doba nástupu je právě  od 2 až do třeba i 12ti hodin. Jen vím, upozorním okolí,  že to zase bude masakr...butter Odestelu, připravím studenou colu, tunu chemie...mno...asi tak..butter

Není tady

#750 21. 4. 2010 15:29

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Web

Tak třeba já mám migrénu při velkém nárazovém výdeji energie (hodně silné emoce, rychlé a vyčerpávající pohyby nebo při extrémním soustředění)...

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí