Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#701 4. 11. 2009 10:57

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Příčiny nemocí - "alternativní" pohled

Ja bych naopak rekla, ze to je Tvoji nepozornosti=Tvoji nepritomnosti. Jsi v hlave mozna prilis zamestnana vsim moznym natolik ze ani nevis kudy jdes a kam slapes.
Nebo jestli si myslis ze to neni tou nesoustredensosti ,zkus si vsimnout na co myslis kdyz jdes po schodech,nez upadnes.  smile  Jsi soustredena na to ze jdes po schodech nebo ne?smile

Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

#702 4. 11. 2009 11:13

Rozmarila
Zablokovaný

Pokud něco v životě přehlížíš, neřešíš, moc spěchᚠa neřešíš věci, když mᚠ, můžeš mít nějakej vztahovej nebo sex.problém, nějakou disharmonii v sobě.........tak tě osud zastaví tím, že si třeba zlomíš nohu nebo mᚠbouračku ......abys měla čas přemýšlet a najít nový pohled na svý věci ..............někoho zastaví navždy, když to přehání moc.

Upravil(a) Rozmarila (4. 11. 2009 11:22)

A si komplikujete život sebevíc, on sám se zjednoduší.

Není tady

#703 4. 11. 2009 13:39

pomněnka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj

Taky si myslím, že tě to má v něčem zbrzdit, nebo, že mᚠvykročeno špatným směrem smile

Jsme slepí a hluší k tomu nejkrásnějšímu co je ukryto v nás samých.

Není tady

#704 4. 11. 2009 14:04

Lianne
♥♥-----

Děkuju, za názory. Mně připadá, že jsem zbržděná až až. Vždycky se mi to asi stalo, když jsem se cítila být šastná. Poprvé jsem byla v euforii, že jsem se konečně dostala mezi lidi, tam kde bych chtěla být a jak bych chtěla žít a teď se cítím být docela šastná, že mohu něco dělat a že neběhám jen doma kolem plotny a špinavého prádla (jsem čerstvě po rodičovské dov. a už mně to strašně drásalo). Já jsem si asi špatně říkala, jestli mně to nemá někam popostrčit, nakopnout... i když nevím kam. Asi je to tedy blbost. Málo kdy vidím nějaký směr, jakou cestou bych se měla dát.

Není tady

#705 4. 11. 2009 15:38

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Možno nakopnú v zmysle "buď pružnejšia", či už reálne fyzicky alebo duševne a duchovne. Neby skostnatelá, nežpie na vzorcoch a vzoroch, na zaužívaných veciach... A by "prítomná", možno sa až tak nevznáša na obláčiku... wink

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#706 4. 11. 2009 20:12

pomněnka
♥♥♥♥♥♥-

Lianne napsal(a):

Děkuju, za názory. Mně připadá, že jsem zbržděná až až. Vždycky se mi to asi stalo, když jsem se cítila být šastná. Poprvé jsem byla v euforii, že jsem se konečně dostala mezi lidi, tam kde bych chtěla být a jak bych chtěla žít a teď se cítím být docela šastná, že mohu něco dělat a že neběhám jen doma kolem plotny a špinavého prádla (jsem čerstvě po rodičovské dov. a už mně to strašně drásalo). Já jsem si asi špatně říkala, jestli mně to nemá někam popostrčit, nakopnout... i když nevím kam. Asi je to tedy blbost. Málo kdy vidím nějaký směr, jakou cestou bych se měla dát.

Jo táák vypuštěný tygr z klece lol lol no tak to buď ráda jen za vyvrknutý kotník mohlo to dopadnout ještě hůř. Hele to se srovná.... jak vidíš ta příroda je moudřejší než my... zbrzdila si tě sama. Tak trochu víc klidu a rozvahy hjarta

Upravil(a) pomněnka (4. 11. 2009 20:12)

Není tady

#707 4. 11. 2009 20:54

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

Lianne, malé klouby (kotníky a zápěstí) mají souvislost s tím, co psychologové nazývají "vnitřní dítě" - to jest s dětskou složkou v nás. Tedy se spontaneitou, bezelstností, impulzivností a tak podobně.
Pravá je strana takříkajíc mužská a nohy symbolizují směr, ideály, úmysly - prostě to, kam kráčíme, nebo bychom chtěli, či měli kráčet smile
To jen pro přesnost.
Takže pokud si nějak nápadně často zvrkávᚠkotník soudila bych na nějaký prográmek z raného dětství, související spíš s klučenčíma aktivitama. Myslím tím, jestli ti neříkávali takové věci, jako "ta holka je jak z divokejch vajec, počkej, jak si natlučeš" nebo dokonce "chovej se, jak se na holčičku sluší" wink Zkrátka, jestli ses přirozeně neprojevovala jako divoška a tvým vychovatelům se to nelíbilo.
Jestli takového něco najdeš, bude to ono- to, co ti brání "spontánně se rozběhnout a uskutečnit svoje cíle" smile
Anebo varianta b) - jestli ses nerozběhla skutečně příliš prudce do těch nových aktivit - ale když říkáš, že se cítíš zabržděná, myslím, že by to mohlo být spíš to první.

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#708 5. 11. 2009 14:11

Lianne
♥♥-----

Pomněnko, tak trochu se tak cítím opravdu :-D  .

Není tady

#709 5. 11. 2009 14:11

eset
♥♥♥♥---

Ak a opantala jeho pokojná sila alebo jej čaro, ak sa očarený oddáš, to nie je láska, ale porážka.

Není tady

#710 5. 11. 2009 16:26

Lianne
♥♥-----

Lupi, děkuju.
Snažím se si z toho něco pobrat. Všechny ty dětské složky, jak jsi popsala jsou mi hodně vlastní, ale mám je potlačené a teď už úplně. Pamatuji si období v dětství, kdy jsem měla s těmi výrony kotníků potíže (snad minimálně 4 krát) a určitě jsem byla živel kamarádící spíš s klukama. Pak se to změnilo,ale nepamatuji se, že by pod nějakým tlakem ze strany rodičů. Přišlo období pro mně docela smutné a depresivní.Teď jak o tom přemýšlím, tak jsem si uvědomila, že mám partnera, který je hodně dominantní a toho "rodiče" jako bych v něm občas viděla a mám tendenci dát až moc na jeho mínění. Teď jsem se snažila trochu víc zaměřit na sebe a zjistit, co bych chtěla já a jakmile mám pocit, že je to ono tak se mi stávají ty úrazy... Strašně mně to zarazilo. A připadám si jako bych dělala něco špatně tím, že si půjdu za svým. Jsme s partnerem strašně odlišní a já potřebuji ke štěstí aby se trochu něco dělo, být mezi lidmi, něco dělat ... on je to zázemí. Možná bych měla opravdu trochu zvolnit a víc o všem přemýšlet.

Na ty odkazy mrknu. Děkuju.

Není tady

#711 6. 11. 2009 13:01

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥

Neni vzdy treba hledat nejake hlubsi priciny,za kazdou nehodou.  smile
Nehoda je mnohdy jak uz jsem psala pouhou zbrklosti a nebo nepozornosti k tomu co delame kdyz to prave delame.  smile
No ,ale zalezi na kazdem v cem nasel odpoved.  smile

Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

#712 29. 12. 2009 0:23

mary.one
♥♥-----

Zajímalo by mě, jaké má duchovní příčiny náměsíčnictví. Byla jsem náměsíčná v dětství hodně let a samotnou by mě zajímalo, co se se mnou po tu dobu vlastně dělo... pak to v pubertě samo přešlo. Máte s tím někdo zkušenosti? Čím to je, co je toho příčinou a proč to zničehonic zase zmizí stejně jako se to zničehonic objevilo?

Není tady

#713 29. 12. 2009 11:26

pomněnka
♥♥♥♥♥♥-

Mi jen tak napadlo, jestli to není tím, že se to tělo nechce pustit ducha, když si ve svém snění poletuje.
Ale možná jsem úplně mimo kapitulation

Není tady

#714 19. 2. 2010 13:14

Lena01
♥♥♥♥♥--

Zdravím, měla bych dotaz...
nemáte někdo zkušenost s přípravky Vironal nebo Grepofit, trápí mně už 3 týdny kašel a nemůžu se ho zbavit, tak jsem se na netu dočetla, že by mohly pomoci.
Brala jsem i týden antibiotika a pořád kašlu...
Hledala jsem i duchovní příčinu- pocit dušení, nahromaděná agrese, napadá Vás ještě něco?
Děkuji moc za odpověď pussa

Není tady

#715 24. 3. 2010 11:55

Lúthien
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Tam, kde Vysočina začíná...
Web

a co si myslíte o úpalu nebo o úžehu? Hledám nějakou "duchovní" příčinu, ale myslím, že nenajdu. Člověk může dostat úžeh při nebezpečně dlouhém pobytu na sluníčku v jakémkoliv psychickém stavu. Nebo ne? smile

Svět je jako zrcadlo: směj se na něj, bude se na tebe smát. Mrač se na něj, i on se na tebe zamračí. Herbert Samuels

http://www.tvorbaprodusi.estranky.cz/

http://lpmf.lilypie.com/q91Ap1.png

Není tady

#716 24. 3. 2010 12:45

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

No já si myslím....možná jsme při nějakém duševním stavu náchylnější se přehřát (třeba přednasraní by mohli - to by stálo za menší anketku vissla ) ale zase když je jednodušší nechodit na sluníčko, leda v mokrý čapce, tak co... lol

Není tady

#717 24. 3. 2010 13:18

Lúthien
♥♥♥♥♥♥-
Web

lupina montana napsal(a):

No já si myslím....možná jsme při nějakém duševním stavu náchylnější se přehřát (třeba přednasraní by mohli - to by stálo za menší anketku vissla ) ale zase když je jednodušší nechodit na sluníčko, leda v mokrý čapce, tak co... lol

Lupi, to by mohlo být, něco takového storstark
No a včera mě fakt nenapadlo dát si na hlavu mokrou čapku lol Jsem jako každý rok dělala drsňačku a nechala se prvním jarním sluníčkem přiudit usch

Svět je jako zrcadlo: směj se na něj, bude se na tebe smát. Mrač se na něj, i on se na tebe zamračí. Herbert Samuels

Není tady

#718 24. 3. 2010 13:53

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Jj, je to takové rouhání, dávat si na hlavu mokrou čapku před jarním sluníčkem, když po něm člověk tři měsíce stonal cool
Počkej, co takového - jako že jsi přednasraná? lol

Není tady

#719 24. 3. 2010 14:35

Lúthien
♥♥♥♥♥♥-
Web

lupina montana napsal(a):

Jj, je to takové rouhání, dávat si na hlavu mokrou čapku před jarním sluníčkem, když po něm člověk tři měsíce stonal cool
Počkej, co takového - jako že jsi přednasraná? lol

Jojo, něco takového. Ale přednasraná to přímo ne lol Spíš nějaká napjatá a trochu nervní. Jen co se pořádně rozjede rajo, tak to přejde si myslím vissla

Není tady

#720 26. 3. 2010 16:42

mariposa
♥♥♥♥♥♥-

Lúthien napsal(a):

a co si myslíte o úpalu nebo o úžehu? Hledám nějakou "duchovní" příčinu, ale myslím, že nenajdu. Člověk může dostat úžeh při nebezpečně dlouhém pobytu na sluníčku v jakémkoliv psychickém stavu. Nebo ne? smile

Jednoduse nepozornost, nedostatecna bdelost. Podceneni sil jarniho slunce. Jak se rika: vseho s Mirou big_smile

"Buď jen sebou samým a do ničeho jiného se nenu. Copak ti nestačí být Buddhou, jen tak si svobodně a radostně být?" (Marielu Lörler: Jakub objevuje řeku života)

Není tady

#721 1. 4. 2010 20:25

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥

jako že jsi přednasraná?

big_smile big_smile big_smile To je hezký termín...
Marně zatím přemýšlím, jestli se mi to přihodilo...big_smile

Není tady

#722 6. 4. 2010 16:12

Wiki
♥♥♥♥♥♥-

Lupi, jakou bys doporučila literaturu ? I samozřejmě prosím ostatní..

Není tady

#723 12. 4. 2010 14:57

Lay
♥------

Ahoj, rada bych se zeptala na cystu bartoliniho zlazy, ono uz to tu jednou bylo ale jen velmi zbezne. Tak jen zopaknu pro ty kterym by nazev nic nenapovedel, ze je to zlaza zenskych pohl. org. zajistujici vlhkost. Tato cysta me opakovane trapi uz nekolik let, a co jsem prosmejdila internet tak nikdo (zadny lekar) ani nevi proc vznika. Proste reknou ze nekomu se delaji nekomu ne. Ale narazila jsem na zvlastni spojitost : Hodne lidem se cysta udela prvne pred odjezdem do ciziny smile) asi jen nahoda ale.

Za Vase rady bych byla vazne moc vdecna.
Mimochodem musim rict ze to ceho jsem se zde docetla (zbezne jsem precetla cele tema abych zbytecne neopakovala) je velice zajimave. Dusevni priciny nemoci me vzdy zajimaly, ale spis jen tak povrchne, ze kdyz me neco boli tak mrknu do knizky,ale tady to ve me vzbudilo skutecny zajem tummenupp . Tak kdyby precije rady neprisly ,tak jsem vlatne alepson narazila na takovouhle zajimavou stranecku (vsechno zle k necemu dobre) big_smile

Není tady

#724 12. 4. 2010 18:08

mariposa
♥♥♥♥♥♥-

Lay napsal(a):

Ahoj, rada bych se zeptala na cystu bartoliniho zlazy, ono uz to tu jednou bylo ale jen velmi zbezne. Tak jen zopaknu pro ty kterym by nazev nic nenapovedel, ze je to zlaza zenskych pohl. org. zajistujici vlhkost. Tato cysta me opakovane trapi uz nekolik let, a co jsem prosmejdila internet tak nikdo (zadny lekar) ani nevi proc vznika. Proste reknou ze nekomu se delaji nekomu ne. Ale narazila jsem na zvlastni spojitost : Hodne lidem se cysta udela prvne pred odjezdem do ciziny smile) asi jen nahoda ale.

Za Vase rady bych byla vazne moc vdecna.
Mimochodem musim rict ze to ceho jsem se zde docetla (zbezne jsem precetla cele tema abych zbytecne neopakovala) je velice zajimave. Dusevni priciny nemoci me vzdy zajimaly, ale spis jen tak povrchne, ze kdyz me neco boli tak mrknu do knizky,ale tady to ve me vzbudilo skutecny zajem tummenupp . Tak kdyby precije rady neprisly ,tak jsem vlatne alepson narazila na takovouhle zajimavou stranecku (vsechno zle k necemu dobre) big_smile

Lay, dvakrat mi byla zjistena velka cysta na vajecniku - a pokazde slo o dulezitou cestu do ciziny wink
Lekari skutecne nevedi proc nekterym zenam vzniknou a jinym je. A take nevedi, proc nekterym zenam samovolne take zmizi a nekterym ne. Jasna vec je, ze to ma souvislost s zenskou roli, s zenskou podstatou. Existuje nekolik velmi dobrych knih na toto tema, ale jasne je predevsim to, ze na to proc se to deje (vyskyt cyst) musi kazda zena prijit sama. Ma to neco spolecneho s jejim pohledem sama na sebe, s jejim vzorcem chovani, a mozna i s karmou.

smile

"Buď jen sebou samým a do ničeho jiného se nenu. Copak ti nestačí být Buddhou, jen tak si svobodně a radostně být?" (Marielu Lörler: Jakub objevuje řeku života)

Není tady

#725 12. 4. 2010 20:48

Lay
♥------

Ja se v tomhle moc neorientuji takze jsou pro me " pohled sama na sebe" a "vzorec chovani" moc obecne pojmy .... neslo by to nejak vic specifikovat? A pripadne nazvy tech knizek jestli jsi myslela nejake konkretni... Dekuju smile

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí