Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 15. 1. 2008 14:27

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Aké zviera?

Ahojte, umrela mi psina a zdá sa, že predbežne z praktických dôvodo ďalšieho psa ma nemôžem... Aké zviera by ste mi doporúčali?
Som alergička, takže ideálne by boli korytnačky alebo rybičky, ale tie na nejako neberú... Mačky mi skutočne robia dos zle, takže skôr uvažujem o škrečkovi, morčati alebo zajacovi... Prípadne o operencovi. Máte s nimi skúsenosti? Kožko vydržia samé a aká náročná je starostlivos? Alebo máte ešte nejaký iný tip...?
Budem sa totiž sahova do vlasntého bytu, býva tam zatiaž sama a mám časovo dos náročné a nevypočitatežné zamestnanie.

Upravil(a) Selima (15. 1. 2008 14:28)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#2 15. 1. 2008 15:07

Ladie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2007
Příspěvky: 2242

Re: Aké zviera?

My jsme se před 2,5 lety rozhodovali, jaké zvíře si pořídíme. Psa jsme vyloučili (málo času), opeřence jsem doma nechtěla (na můj vkus moc hluční a nečistotní). No a zase hlodavec (kdysi jsme měli morčata a křečky) tě přece jenom pořádně nepřivítá hmm Tak jsme skončili u kočky - milá, občas i přítulná, vydrží klidně celý víkend sama doma...  Pokud jsi alergik, tak co třeba Sfinx/Sphynx. To je tak škaredá kočka, až je hezká big_smile

Není tady

 

#3 16. 1. 2008 12:04

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Aké zviera?

A nesmrdí? My sme ekdysi mali doma mačku a postupne dvoch kocúrov(všetko nekastrované zvieratá) a mali snahu čura kade-tade.... Trochu sa toho bojím. Ale fakt je, že mačky sa mi páčia... a vyhovovali by mi aj povahovo, aj celkovo.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#4 16. 1. 2008 12:12

Ladie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2007
Příspěvky: 2242

Re: Aké zviera?

Naše micina je čistě domácí (ven chce jít takmax. 4x do roka), je vykastrovaná a nesmrdí vůbec. Taky záleží, jak se o ni starᚠ(koupání atd.)...
Známí mají kocoura a dokud byl nekastrovaný, tak jim doma značkoval všechno, co potkal big_smile A to byl smrad. No stačilo vykastrovat a je klid.

Není tady

 

#5 16. 1. 2008 12:48

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Aké zviera?

Dík za tip, tak si pôjdem hžada asi nekastrované zviera, ešte musím dorieši srs...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#6 16. 1. 2008 16:58

Maya.82
Host

Re: Aké zviera?

A co třeba chameleona??

 

#7 16. 1. 2008 17:50

Jdhehajnx
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 3. 2007
Příspěvky: 1772

Re: Aké zviera?

Morčátko vydrží doma třeba dva dny samo,když mu dᚠdost jídla,sena,přihodíš mu k tomu třeba mrkvičku a dᚠmu celé pítko čerstvé vody. Bude smutné,ale o to radostněji tě přivítá. Není pravda,že tato zvířátka nevítaji. Naše morčina,když se otevřou dveře,olamžitě píská.Pozná i kdo jde,takže když jde táta,tak jen tak "bublá" protože ví,že by jí okřikl. Je to mazlíček,leze na rameno jak papoušek,čučí po světě,když je spokojená tak si mručí,"bublá",vibruje,když má hlad,nebo vítá,tak piští jak píchlý prase lol
No už jsem ji přenechala mladším sourozenců,ale vždycky když přijedu k našim,tak mě vítá a jde se podívat jestli jsem to opravdu já lol Jediná péče,kterou opravdu potřebuje,je zastřihávání drápků. A mazlit a mazli a mazlit,tedy aspoň ta naše.Já myslím,že jsou to dobří společníci a dá se s nimi i cestovat-třeba na chalupu nebo tak.Vezmeš je v jejich "krabici" a přemístíš big_smile

Není tady

 

#8 16. 1. 2008 18:00

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Aké zviera?

Maya.82 napsal(a):

A co třeba chameleona??

Dotykovo nesympatický...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#9 16. 1. 2008 20:07

taurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: cely svet
Registrovaný: 5. 6. 2007
Příspěvky: 1758

Re: Aké zviera?

Je pravda, ze morce dovede taky naprosto uzasne vitat. Vzdycky kdyz jsem prisla domu, tak zacala pistet jako o zivot. A jsem i presvedcena, ze vedela, ktery clen rodiny se zrovna vratil domu. Jedine, co mi ale vadilo, ze jsem musela klec cistit co tri dny jinak priserne smrdela.


I was still free: free to hate the men who were torturing me, or to forgive them. It doesn´t sound like much. I know. But in the flinch and bite of the chain, when it´s all you´ve got, that freedom is a universe of possibility.

Není tady

 

#10 17. 1. 2008 14:52

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Aké zviera?

Tak to morča pôsobí dobre, ale mala by som si overi, či nie som alergická aj na jeho roztoče... A smrad je tiež dos argument. Idem si zisti ďalšie informácie.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#11 17. 1. 2008 15:33

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ve stínu Plzeňské věže
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 6474
Web

Re: Aké zviera?

A co mimi ? lol lol

Není tady

 

#12 17. 1. 2008 15:33

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ve stínu Plzeňské věže
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 6474
Web

Re: Aké zviera?

Omlouvám se, pokud to byl nevhodný vtip, neznám tvou situaci, ale tak nějak jsem se nemohla udržet... promiň.

Není tady

 

#13 17. 1. 2008 15:34

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ve stínu Plzeňské věže
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 6474
Web

Re: Aké zviera?

Hada? - dobrá moc velké emoce neprojevuje, ale je veskrze nenáročný, nehlučný a na omak je to docela fajn...

Není tady

 

#14 17. 1. 2008 18:22

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Aké zviera?

Veranna napsal(a):

Omlouvám se, pokud to byl nevhodný vtip, neznám tvou situaci, ale tak nějak jsem se nemohla udržet... promiň.

Nóóó... ak mᚠnejakého ochotného darcu semena, sem s ním. wink Tiež vtip.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#15 17. 1. 2008 18:23

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Aké zviera?

Veranna napsal(a):

Hada? - dobrá moc velké emoce neprojevuje, ale je veskrze nenáročný, nehlučný a na omak je to docela fajn...

Kamoškin syn chová červenú užovku, ale mne vedí ten dotyk - už menej ako predtým, ale nie je to to, na čo by som sa tešila domov... asi by som skôr chodila inam a domov sa vracala len v prípade núdze... hmm


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#16 17. 1. 2008 18:31

Hani
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Olomouc
Registrovaný: 20. 6. 2006
Příspěvky: 3425
Web

Re: Aké zviera?

Seli, já bych řekla, že a si pořídíš cokoli, pořiď to raděj dvakrát, a tomu není doma smutno. smile My měli kdysi činčily a byly fajn.
Jo a na rybičky bacha - to je pro alergiky děs, v akvárku vznikají plísně.


Nejušlechtilejší a nejhezčí věci na světě lze prožívat, poznávat, ale těžko se definují a popisují. (OSHO)

Není tady

 

#17 17. 1. 2008 23:07

křepelka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 12. 9. 2006
Příspěvky: 266

Re: Aké zviera?

Já chovám morčata a osmáky. Morčátka jsou taková klidná, pohodová zvířátka ale pokud jsi alergik tak naši docela dost línají (máme morčata rossetova). Osmáci jsou rebelové, zvídavá a moc chytrá zvířáta. Morčátka i osmáčci jsou moc fajn, dobří společníci ale je lepší pořídit si hned dva protože hlavně osmák potřebuje kamaráda. Při chovu hlodavců taky pozor na alergii na seno, slámu. Taky mě napadá potkan (existuje potkan bez chlupů takže pro tebe ideální), je prý hodně mazlivý a neuvěřitelně chytrý..

Není tady

 

#18 18. 1. 2008 11:47

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Aké zviera?

sad No tak to fakt vyzerá, že ako alergička som dos obmedzená vo výbere... Morčatá ma potešili, že žijú 8-10 rokov(niekožko rokov nechcem pochováva žiadne zviera), ale srs aj seno ma trochu desí... Vážne uvažujem, či by som si nedokázala obžúbi korytnačku - tá ma, dúfam, prežije.
A ešte mi napadli jaštery... Tiež to asi nie sú vežmi kontaktné zvieratá, ale zasa možno starostlivos je jednoduchšia. Moja doučovatežka matiky mala leguána a bolo zábavné pozorova ho. Ale zasa to nebol vežmi zábavný spoločník.

Upravil(a) Selima (18. 1. 2008 11:49)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#19 18. 1. 2008 12:07

Hellga
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 3. 2. 2006
Příspěvky: 5682

Re: Aké zviera?

No, Sel a budeš to muset krmit nějakejma "šváblíkama", co se ti rozutíkají po bytě... lol
Co takovej "pidikrálík"? Podesteleš mu piliny a krmit jej můžeš zeleninou a granulkama... Jsou tací, že maj i rádi koukání na telku s "páníčkem" a je s nimi taky sranda...a když si jej naučíš odmala, tak jsou to "šmajchlíři" náááááramní... stolt

Není tady

 

#20 18. 1. 2008 12:08

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: Aké zviera?

A co potkan? Jsou inteligentní, taky tě doma přivítá, nemusí být pořád v kleci ...

Upravil(a) Vlaďka (18. 1. 2008 12:12)


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#21 18. 1. 2008 12:23

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Aké zviera?

Myslím, že má v srsti tie isté alebo podobné roztoče ako mačky, morčatá... bohužiaž. hmm Som alergička, resp. astmatička. Musím si najprv niekde overi, ako by som to-ktoré zviera znášala.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#22 18. 1. 2008 12:31

Hani
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Olomouc
Registrovaný: 20. 6. 2006
Příspěvky: 3425
Web

Re: Aké zviera?

Sel, začínám si myslet, že jediným řešením tvé prekérní situace je chovat doma mě! big_smile Ovšem upozorňuji, že sice nemám roztoče, ale zase hodně sežeru a nadělám nepořádek. Ale hezky se se mnou chodí na procházky, dokonce i na tanečky (mmch - v dubnu tě zvu na cigánské s Blankou!). Taky nesmrdím, neskáču na ostatní v parku a dokonce po mně nezůstávají hromádky. Jeňýk by měl radost! smile


Nejušlechtilejší a nejhezčí věci na světě lze prožívat, poznávat, ale těžko se definují a popisují. (OSHO)

Není tady

 

#23 18. 1. 2008 12:45

taurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: cely svet
Registrovaný: 5. 6. 2007
Příspěvky: 1758

Re: Aké zviera?

A co zkusit papouska? Moje nevlastni mati mela uz nekolik papousku a vzdkycky to s nima byla sranda. Je pravda, ze kdyz si je poridis, tak se jim trochu musis venovat a oni pak nejsou tolik plassi. Tedka ma doma krasne zbarveneho operence a ta s chuti pristava vsem na hlave a povida si. Sice je pravda, ze kdyz je pustis z klece tak vsechno pos. ou ale neni to tak strasny.


I was still free: free to hate the men who were torturing me, or to forgive them. It doesn´t sound like much. I know. But in the flinch and bite of the chain, when it´s all you´ve got, that freedom is a universe of possibility.

Není tady

 

#24 18. 1. 2008 16:17

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Aké zviera?

Hani napsal(a):

Sel, začínám si myslet, že jediným řešením tvé prekérní situace je chovat doma mě! big_smile Ovšem upozorňuji, že sice nemám roztoče, ale zase hodně sežeru a nadělám nepořádek. Ale hezky se se mnou chodí na procházky, dokonce i na tanečky (mmch - v dubnu tě zvu na cigánské s Blankou!). Taky nesmrdím, neskáču na ostatní v parku a dokonce po mně nezůstávají hromádky. Jeňýk by měl radost! smile

A môžem a občas bez strachu necha samu na víkend???? big_smile


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#25 18. 1. 2008 16:18

Ladie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2007
Příspěvky: 2242

Re: Aké zviera?

Sel, nebo si zatím žádné zvířátko napořizuj a choď navštěvovat známé, kteří mají nějakou tu potvůrku doma - to je asi jediná možnost, jak zjistit, jestli ti nebudou vadit.
Jinak nejvíce alergikům obecně vadí alergeny koček, psů, koní (ale počítám, že toho by sis do bytu nepořídila big_smile ), u hlodavců je největší problém pro alergiky moč. Hadi a podobná havě zase do vzduchu vesele vypouští šupinky kůže... No tak asi nic.
Víš co? Obejdi obchody a vyber si nějakého chlapa. Celkem nenáročný - stačí nakrmit a posadit před televizi s ovladačem v jedné a s pivem v druhé ruce. Jenom se bojím, abys i na něj časem nedostala alergii va lol

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů