Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 15. 1. 2008 11:13

IvaM
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 4777

Výhřez plotýnky

Ahoj holky, včera jsem byla na magn. rezonanci a zjistili mi, že mám vyhřezlou plotýnku a erozivní osteochondrosu L4/5. Prý by pomohla operace, postižená plotýnka by se vyndala, dal by se místo ní implantát a ty dva postižené disky by se napevno sešroubovali. Ale prý i tato operace nese svá rizika...kapitulation
Je mi 39 let, má někdo zkušensoti, není nějaká šance na méně invazivní léčbu??? kapitulation

Není tady

 

#2 15. 1. 2008 17:28

mufina1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek za Prahou
Registrovaný: 2. 8. 2006
Příspěvky: 17472
Web

Re: Výhřez plotýnky

Ivčo na Homolce byl teď na štědrý den operován můj kamarád.. je mu 32... ovšem ten dopadl tak, že den před operací se nepostavil na nohy, na magnetické nevydržel bolestma atd... plotýnku měl 2mm od míchy.. takže chybělo málo... nicménu mu ji vzali a teď už "běhá"...
manžel měl vyhřezlou plotýnku také... skoro nemohl chodit... ale jemu to rozhejbali... chodil na magnety, rehabilitace a bral léky... musím to zaklepat - je z toho zatím venku... no však jsi viděla, že chodí v pohodě.. ono je těžko v tomhle radit, ale zase doktorům na Homolce bych věřila.. u koho jsi byla??

Není tady

 

#3 15. 1. 2008 18:34

IvaM
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 4777

Re: Výhřez plotýnky

Mufí, já jim věřím,ale to víš, bojm se dlouhé rekonvalescence, možná i bolesti po operaci, to bude něco jiného, než nějaká hysterektomie...reta Rezonanci vyhodnocoval dr. Weichet a na neurochirurgii se mnou mluvil dr. Pavlík nebo tak nějak...kapitulation
Ale to víš,že bych raději nějaké rehabilitace atd.
Ale nakonec jsem se s nimi domluvila, že zkusíme kapačky a rehabilitace a uvidíme. Prý mě to stejně nakonec dokope. dumbom Ale to mě neznají....big_smile

Není tady

 

#4 17. 1. 2008 0:26

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: Výhřez plotýnky

ahojky Ivuš,,každá operace ,něco obnáší...si prostě nevybereš,,
Známej měl taky něco z plotýnkama,,.. já jen vím,že měl bolesti,,operaci stále odkládal..Nakonec ji stejně musel podstoupit..


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#5 17. 1. 2008 10:28

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Výhřez plotýnky

Moje mamka má vyhřezlou ploténku už asi třicet let. Taky jí hrozila operace (ona se vůbec nepostavila na nohy, lezla po čtyřech). V té době se ale operace bála, takže vše rozcvičila. Skončila sice v invalidním důchodě, ale chodí. Cvičí denně a už ví, jaké pohyby si může a nemůže dovolit. Tenkrát jí lékař i léčitel doporučil Thyamin - bere ho s přestávkami dodnes. Jo a jyk je doma, hned si dává svetr kolem zad - chce to suché teplo a celkově si páteř chrání proti chladu. Hodně štěstí.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#6 18. 1. 2008 12:10

IvaM
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 4777

Re: Výhřez plotýnky

Díky za odpovědi. Dneska jsem po 2. H směsi / kapačce/ a neurolog ještě navrhuje nějaké abstřiky, které se provádějí přímo do kostrče,ale musí se u toho ležet ve špitále. Teď si nemůžu vzpomenout jak se to jmenuje...kapitulation

Není tady

 

#7 18. 1. 2008 15:58

bílá kočka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 19. 3. 2007
Příspěvky: 256

Re: Výhřez plotýnky

Ahoj zkus si zvolat na Dornovu metodu snad se s tím dá ještě něco dělat. Já jsem vždy pro operaci jako poslední řešení, když už všechno ostatní selže.Známému na Dornovce vrátili plotýnku 12ml nazpět a dnes je z něj šohaj a má 50 let.Zkus www.dornova-metoda.com   tummenupp


Kočka

Není tady

 

#8 20. 1. 2008 12:37

IvaM
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 4777

Re: Výhřez plotýnky

Už jsem o tom slyšela,určitě vyzkouším, díky godliketummenupp
Neurologové mě chtějí poslat došpitálu na nějaké kaudální bloky,ale hodně lidí mi to rozmlouvá, že prý jsou to jakési epidurálové injekce a tím pádem dost nebezpečné..., tak se raději tomu vyhnu. kapitulation

Není tady

 

#9 11. 3. 2009 22:07

ester0
♥------
Registrovaný: 8. 12. 2008
Příspěvky: 10

Re: Výhřez plotýnky

já ji mám taky hnutou, pomohla akupunktura, léky a cvičení. Bolí záda,ale už tolik nebrní noha. Ted nemužu cvičit protože jsem po břišní operaci a už občas zase pobrňívá. Byla jsem na EMG tak nerv ješě není poškozeny tak msím cvičit a cvičit  a doufat .

Není tady

 

#10 15. 3. 2009 23:16

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: Výhřez plotýnky

Nechoď na tu mřížku do Vojenské nemocnici v Praze. Otec mého dítětě nato musel, trochu mu to tam zvorali, nezafixovali mřížku a hnula se. Víš jak to dělají? zepředu, proříznou hrtan..(a pak mu jídlo šlo namísto do žaludku částečně do plic). Krunýř nosil..tedy na krku snad rok, půlrok určitě.
Po operaci na tom byl hůř, než předtím, ochrnoval bez varování v různých pozicích a situacích (třeba v sedě v metru) a něchtěly ho reoperovat, že přece chodí a není na vozíku, tak co chce.
Reoperovali ho v Motole, tam se to povedlo. Doma dostal sepsi cca po 4-5 dnech, protože ho poslali domů chrchlajícího krev a říkali ,že to je normální, čistí se rána. Nebyla to rána, ale ten jícen, co špatně fungoval. Pak byl 10 dnů na kapačkách a čekalo se, kdo vyhraje..zda sepse nebo léky.
Po reoperaci se vrátil domů totálně cizí člověk u kterého se rozběhla psychická nemoc. Prý se to stává, když je ta operace blízko mozku. Denně jim tam zkolaboval, ztrácel vědomí... Bylo mu tou dobou 43 let, proto měl odvahu do toho jít. Mluvím o krční páteři.
Třeba se ty operace už naučili, už to je 10 let.
Jestli jsi z Prahy, znám osobně moc hodnou a šikovnou rehabilitační sestru, která umí hodně metod, i tu Dornovu, pak jehličky, banky, masáže atd. a vedle sebe má rovnou chiropraktika.

Upravil(a) Musim (15. 3. 2009 23:17)

Není tady

 

#11 19. 5. 2009 16:54

Holly
♥♥-----
Registrovaný: 9. 10. 2007
Příspěvky: 63

Re: Výhřez plotýnky

Měla jsem taky posunutou plotýnku, je to asi 3 nebo 4 roky. Ochrnutou levou nohu, hrůza... Tenkrát mi pomohla léčitelka (léčba rukama), do 5 týdnů jsem byla úplně fit. Nedávno jsem se sekla, i když ne tolik a léčitelka po ruce nebyla - zkusila jsem homeopatika (arnica + hypericum) a za dva dny úplná pohoda! :-)

Není tady

 

#12 24. 9. 2009 15:11

Andri
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 7817
Web

Re: Výhřez plotýnky

Ivuš, jak jsi dopadla???
Já mám před sebou CT vyšetření, také plotýnka sad Chondrosa L4-5 ...tak řeším co a jak.....hlavně cvičit. Ale chci zkusit i jiné metody?

Holly - léčitelka? odkud jsi?

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů