Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 12. 1. 2008 19:10

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

13letý puberák a značkové věci

Zdravím všechny:-)))
Mám doma 13 let chlapce(8 tř.) a začíná si myslet, že prostě bez značkového oblečení bude out ( ve škole a vůbec všude).
K Vánocům dostal od 2 babiček nějaké peníze, se slovy kup si co se ti líbí.Byli jsme nakupovat spolu, v obchodě Queens,džíny1600,-,fleeska2300,-.OK, nezbláznila jsem se, tiše jsem jen polykala. Teď mám já sama na sobě džíny od vietnamců ve slevě za 100,-(jednosto) a jsou bezva....

Další den si syn po internetu objednal kšiltovku(ZNACKOVOU) za 1500,-(jedentisícpětsetkč).....tak to jsem byla na mrtvici.....dle mého to není normální...hodili jsme řeč na téma peníze, kdo si kolik vydělá a za co utratí, atd...

Uznával, že přeápl,ale tvrdí, že ve škole SKORO VŠICHNI nosí značkové věci, jinak jsou prostě out!!!No, nezdá se mi to....

Jaké vy máte zkušenosti???

Není tady

 

#2 12. 1. 2008 19:18

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: 13letý puberák a značkové věci

Mám kluka, v srpnu mu bylo 14 a taky by chtěl značkový věci. Pár věcí jsem objednala z druhé ruky z mimibazaru, on se např. koupil značkový batoh do školy (ve slevě ) z 1600 na 900Kč.
Ale on moc dobře ví, že to stojí plno peněz, proto je rád i za těch pár hadříků. Rifle má pěkný - od čínanů a je taky spokojenej.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#3 13. 1. 2008 10:12

Hannah
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 3. 10. 2006
Příspěvky: 529

Re: 13letý puberák a značkové věci

Já bych puberákovi řekla a si spolužáky a kamarády pořádně prohlídne.Každý jeden má většinou jen jednu ,dvě značkové věci,mnohdy z druhé ruky.Celkový dojem pak je ,že zaujatý pozorovatel vidí jen značkové gatě,trika,mikiny,bundy,......Dospívající jsou taky proti všem,hlavně když cítí jak je s nimi manipulováno - a reklama to je manipulace jak víno.Upozorňování na průhlednost prodejcova tlaku je dobrá průprava do dospělého nakupování.

Není tady

 

#4 13. 1. 2008 11:50

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: 13letý puberák a značkové věci

Děkuji za názory, už jsem si myslela, že jsem "ujetá a a baba držgřešle"....máte nějakou tu adresu, kde by se nechaly sehnat věci z druhé ruky?Jinak  samozřejmě dle mého vietnamští obchodníci mají taky OK zboží, ale tluč to do hlavy dospívajícímu jedinci....

Není tady

 

#5 13. 1. 2008 13:52

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: 13letý puberák a značkové věci

No tak to ja mam stejne zkusenosti a ty pubertaky mam doma dva.Jinou vec nez znackovou na sebe nevezmou tak to vypada asi takhle maji poloprazdnou skrin.syn vlastni jen 3 mikiny,uz napul znicene  a 4 tricka a dvoje rifle jedny za 1500 kc a druhe za 2000kc ty dostal ode mne k vanocum a jedny boty za 2000 kc jine nema.Tak stejne je na tom i dcera ktere jeste navic rozkousal jeji domaci mazlicek potkan jeji znackovou mikinu ma v ni par direk,ale ji to nevadi je prece mikyna znackova tak je za hvezdu.Boty vlastni take jedny.Nosi je jak v lete tak v zime oni teda stejne vydrzi tak 8 mesicu vic ty boty stejne nevydrzi.Ja sama mam narozdil od nich plnou skrin obleceni ,ale nakoupenou v sekaci.Takze maminka chodi jak dama a deti jako supaci. :-)


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#6 13. 1. 2008 18:56

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: 13letý puberák a značkové věci

Eremuruss,
díky za zprávu, směji se tu na celé kolo( jsem tu sama)
tak to je přesné: mlaďas bude chodit v jednom - viz boty jedny  nosí od léta do te´dka  i v mrazech...ne že by neměl jiné...ale  začnu neřešit - resp. jiné zimní boty má a ty ho donutím vzít si na hory za 14 dní, že tam přeci jen v těch adidaskách byl směšný....
no a moje skříň je také přeplněná second handovým oblečením....

Není tady

 

#7 14. 1. 2008 8:37

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: 13letý puberák a značkové věci

tam s těma botama je to u nás stejný. Jedný značkový a nosí celou sezonu. To jsem ráda, že vtom nejsem sama.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#8 14. 1. 2008 8:49

vera1
♥♥♥----
Registrovaný: 3. 5. 2006
Příspěvky: 113

Re: 13letý puberák a značkové věci

Tak to jsem se hezky po ránu pobavila - můj 14 letý syn, který do cca 12 let na sebe vzal COKOLI pohodlného a bylo mu naprosto jedno, zda je to špinavé, roztrhané, od Vietnamců nebo z obchodu - teď má v oblíbených položkách na netu samé značkové e-shopy a šetří na značkové hadry, boty. Čáru přes jeho rozpočet mu udělal jeho otec(jsme rozvedení už 10 let) - k vánocům dostal syn i dcera každý po 300 Kč:-))-počítal aspoň s 2 tisícovkama...
Takže má zatím jen boty za 2200 Kč a teď šetří a šetří. Vysvětlit mu, že příšerně drahá BÍLÁ mikina je pro něj jako házení perel sviním- je to tak trošku čuňátko a navíc - co kdyby náhodou maminka udělala chybu při praní, že...
A to jsem byla přesvědčená, že budu mít problém s hadříkama jen s dcerkou(12 let), ta už si vybírala hadry na sebe i do školky sama. Až ta začne se značkovejma věcičkama- počítám tak do roka, tak asi udělám nějakou banku, aby byly děti IN a ne OUT.
Teď je na chvíli klid, synek má kvalitní MP4 a dcerka KONEČNÉ mobil, co má všechny funkce a kvalitní foák. Co na tom, že maminka má stařičký SonyEricsson s odřenou klávesnicí, hlavně že děti jsou ve třídě považovány za NORMÁLNÍ...
To je teda doba...uf.

Není tady

 

#9 14. 1. 2008 9:47

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: 13letý puberák a značkové věci

Hm, opět si musím potvrdit, že díky všem vám( nám) na babinetu, tedy zjištuju, že i u nás vše v normálu, tak to mě uklidnilo.... :-))

Není tady

 

#10 14. 1. 2008 21:15

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: 13letý puberák a značkové věci

vera1 napsal(a):

Tak to jsem se hezky po ránu pobavila - můj 14 letý syn, který do cca 12 let na sebe vzal COKOLI pohodlného a bylo mu naprosto jedno, zda je to špinavé, roztrhané, od Vietnamců nebo z obchodu - teď má v oblíbených položkách na netu samé značkové e-shopy a šetří na značkové hadry, boty. Čáru přes jeho rozpočet mu udělal jeho otec(jsme rozvedení už 10 let) - k vánocům dostal syn i dcera každý po 300 Kč:-))-počítal aspoň s 2 tisícovkama...
Takže má zatím jen boty za 2200 Kč a teď šetří a šetří. Vysvětlit mu, že příšerně drahá BÍLÁ mikina je pro něj jako házení perel sviním- je to tak trošku čuňátko a navíc - co kdyby náhodou maminka udělala chybu při praní, že...
A to jsem byla přesvědčená, že budu mít problém s hadříkama jen s dcerkou(12 let), ta už si vybírala hadry na sebe i do školky sama. Až ta začne se značkovejma věcičkama- počítám tak do roka, tak asi udělám nějakou banku, aby byly děti IN a ne OUT.
Teď je na chvíli klid, synek má kvalitní MP4 a dcerka KONEČNÉ mobil, co má všechny funkce a kvalitní foák. Co na tom, že maminka má stařičký SonyEricsson s odřenou klávesnicí, hlavně že děti jsou ve třídě považovány za NORMÁLNÍ...
To je teda doba...uf.

No deticky taky dostali k vanocum MP4.Dcerka chtela vyprat svou znackovou bundu znacky SAM a v predni kapse si nechala MP4 a ja ji hodila do pracky s tim,ze si to vyndala.Kdyz se pekne vyprala tak pri odstredovani jsem se divila co to triska do bubnu.No a ona to MP4.No byla nastvana ,ale vynahradil ji to jeji znackovi pes znacky STAFORD,ktereho dostala take k vanocum.Ten pry je nad vsechny darky.No je to sranda s tema pubertakama,uz aby to skoncilo.Dneska jsme byli v obchode s dcerou koupit nejake kalhoty,protoze ty jeji khaki plataky,uz opravdu vypadali hrozne.Samozrejme ostuda hrozna porad si nemohla vybrat nic se ji nelibilo.Nakonec si koupila ty stejne hruzy co ma doma.Takze ma dvoje stejne kalhoty.lol


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#11 14. 1. 2008 21:28

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: 13letý puberák a značkové věci

Dotaz: Značkový pes Staford... je to živý nebo  plyšový za moc peněz???Aleplyšový zase nemus횠 denně   krmit,co?
Děvčata,díky   Vám  si   už  zase  připadám  normální a   tuším, že   nevychovávám  divnýho  skřeta.....(tím mám na mysli   našeho  synka  13   let....)

Není tady

 

#12 15. 1. 2008 4:14

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: 13letý puberák a značkové věci

To je zivy pes.Chtela jsem obycejneho voriska a ona Staforda...


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#13 15. 1. 2008 6:08

soumrak
♥♥-----
Registrovaný: 6. 1. 2008
Příspěvky: 35

Re: 13letý puberák a značkové věci

Michaela.43 napsal(a):

Zdravím všechny:-)))
Mám doma 13 let chlapce(8 tř.) a začíná si myslet, že prostě bez značkového oblečení bude out ( ve škole a vůbec všude).
K Vánocům dostal od 2 babiček nějaké peníze, se slovy kup si co se ti líbí.Byli jsme nakupovat spolu, v obchodě Queens,džíny1600,-,fleeska2300,-.OK, nezbláznila jsem se, tiše jsem jen polykala. Teď mám já sama na sobě džíny od vietnamců ve slevě za 100,-(jednosto) a jsou bezva....

Další den si syn po internetu objednal kšiltovku(ZNACKOVOU) za 1500,-(jedentisícpětsetkč).....tak to jsem byla na mrtvici.....dle mého to není normální...hodili jsme řeč na téma peníze, kdo si kolik vydělá a za co utratí, atd...

Uznával, že přeápl,ale tvrdí, že ve škole SKORO VŠICHNI nosí značkové věci, jinak jsou prostě out!!!No, nezdá se mi to....

Jaké vy máte zkušenosti???

Mám bráchu (16) a v oblékání je na tom úplně stejně. Má rád hip hop, nakupuje především v obchodech, které se nesou ve vlně stylu. Kšiltovka min. litr, boty má za 3000 a kalhoty taky tak za 1500. Kluci mají obecně potřebu machrovat a ve značkovym oblečení se cítí lépe. Asi:dumbom:

Není tady

 

#14 15. 1. 2008 6:50

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 3756

Re: 13letý puberák a značkové věci

mám syna 12let,, no zatím vcelku ujde, možná i tím že do školy chodí na malém městě,
tak na značky hader moc nedá, fakt je že něco objednám přes mimibazar nebo mu přivezu ze sekáče (a tajím to) zaručeně značkovou věc big_smile , ale často mu n akupuju v outletech, má to nášivku, tak drží pusu. Například boty v HItecu ( do kolika let je to považováno za slušnou značku???? ) tam stojí do 500,- Kč, a bundy asi taky tak, za rohem je značkové Kenvello a to by mu mohlo na dalších pár let stačit.
Kdyby chtěl mikinu za 2300, ais bych to nerozdýchala a kšiltovku asi zatrhla, ( v hi tecu je za 60!!!! ) dumbom , ale to možná říkám teď a za rok budu skučet.

Zatím vychází to že ho nechávám šetřit si na tábor, ty2500 šetří celý rok za mého hojného přispívání. A v době kdy "jely" multikina tak tam chtěl týdně dvakrát, když jsem to nechtěla zaplatit, tak byl haur a že nás zve( bylo mu tak 10) , vzal si pětikilo a když mu vrátila pár mincí tak se zatvářil děsně kysele a od té doby v Brně chodíme do technického muzea, tam mu vyjde i na čaj z automatu .

Ale abych ho nepřechválila, dopis ježíškovi zněl:
čtyřkolka, snowboard, mp3, mikroskop, kuličkovka, rifle, mikina ( dvě poslední věci asi proto aby mi zalichotil) . Dopis jsem nechala celé vánoce nevyzvednutý za oknem s tím že Ježíška asi šlehlo když to viděl, ale stejně jsem byla zbabělá a snowboard a mp4 dostal.
A ještě měl tu drzost!!!!!! se zeptat jestli ta čtyřkolka bude k narozeninám. Tak jemmu doporučila a si založí webové stránky s názvem CHcete mně, třeba se najde nějaký divný roidč co ho bude chtít sponzorovat, biologičtí rodiče to ale nebudou.!


Mája

Není tady

 

#15 16. 1. 2008 9:05

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: 13letý puberák a značkové věci

Ten můj pubertáček má jednu značkovou mikinu, a i když jsou venku mrazy, chodí jen v ní. (bez bundy) dumbom No jo frajer.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#16 16. 1. 2008 10:18

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: 13letý puberák a značkové věci

U nás se taky chodí jen ve značkové mikině, mrazy nemrazy...no, je okolo nuly....., jinak díky za nápad,  zkouknu  outlety...ale sama si netroufám raději nic kupovat, protože nevím, zda bych byla či nebyla pochválena....jo v sobotu  jde mladík do multikina...a chtěl 300....120 na kino, 40 na bus tama zpět a zbytek na občerstvení u mekáče....tak nevím,  mohu-li slevit na 250.....

Májojájo - to s těma webstránkama není špatný nápad :-)))))

Není tady

 

#17 16. 1. 2008 11:37

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: 13letý puberák a značkové věci

Tak to u nás jezdí kluk každou sobotu na bruslák (brusle nepotřebuje) on tam totiž jezdí balit holky. 40Kč na vstup, 20 na autobus, něco na jídlo. A hned je  100 pryč.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#18 16. 1. 2008 22:13

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 3756

Re: 13letý puberák a značkové věci

dáváte jim kapesné?


Mája

Není tady

 

#19 17. 1. 2008 7:56

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: 13letý puberák a značkové věci

75,-Kč na týden bez  peněz za autobus do školy( 5,-Kč tam a 5 zpět)....

Není tady

 

#20 17. 1. 2008 9:35

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: 13letý puberák a značkové věci

Kapesný nedávám, pořád si říkám,že bych měla. Když potřebuje, tak mu prostě dám. Jsem nedůsledná dumbom


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#21 18. 1. 2008 19:00

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: 13letý puberák a značkové věci

Synovi davam denne 70 kc z toho 40 kc projede do skoly.A 300 mesicne na zabavy.Dcera dostava 100 tydne a 150 mesicne na zabavy.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#22 21. 1. 2008 7:26

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 3756

Re: 13letý puberák a značkové věci

hm, tak to já dávám 60,- a z toho je 40,- na autobus. Tak to se asi moc nepředám, co? Ale sem tam mu přihodím dvacku a někdy i v rozmaru 100,- kč, ale z toho předpokládám že si ušetří na tábor .


Mája

Není tady

 

#23 21. 1. 2008 11:08

vera1
♥♥♥----
Registrovaný: 3. 5. 2006
Příspěvky: 113

Re: 13letý puberák a značkové věci

dávám 75 Kč týdně - kluk 14 let, holka 12 let , šetří si z toho na hadříčky a botičky, jsou stále bez kreditu(ten jim samozřejmě neplatím, když dostávají celkem měsíčně 300 Kč kapesného)

Není tady

 

#24 21. 1. 2008 15:44

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: 13letý puberák a značkové věci

Klukovi dávám na kredit měsíčně 200Kč (když ho neprosmskuje, může šetřit).
Občas ráno 20Kč na mlíčka, nebo nějakou oplatku. (Sváči má domácí).
KDyž si řekne, dostane na pamlsky atd.
No a když někdy jde s malou na procházku, dostane za hlídání 50 Kč. Ale to málokdy, protože on má po odpoledních jiné aktivity.
Šetří si na kolo - k svátku, k narozeninám dostává ode mě peníze (500Kč) a i od babiček.
(Už mu kolo totiž koupit nechci, všechny zničil).

Upravil(a) dusička (21. 1. 2008 15:46)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#25 6. 2. 2008 11:57

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: 13letý puberák a značkové věci

Značkové věci jsou také velmi oblíbené, pokud budeme nakupovat spolu, tak mě dovlíkne vždy do toho "správného" obchodu. Kde přece nakupujou VŠICHNI. Tohle mi tolik nevadí, tak to respektuju, ale ne vždy tomu tak bylo....

čepici -kšiltovku - za 1700,-mám za sebou také a to jsem postavila jako její rozhodnutí. Ve stejné ceně džíny (mikinu, cokliv) nebo blbou čepici. Nešlo o peníze, ale o hloupou snobárnu.
Některé značkové věci jsou dobré, např, boty, to upřednosnuju také. Ale jsou věci, u nichž je to opravdu jedno, ale jedná se jim jen skutečně o jedno:   "obstát "v kolektivu. Protože si na to vzpomínám ze školy, vím že ten tlak je a pubescent v tomto věku se s tím těžko vyrovná.TNěkteří ano. To záleží na tom jak je kdo vedený a vybalancovaný. Já se přiznám, že mé dítě mezi tyto nepatří...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů