|
9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení! 9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce. 1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus? |
|
|
Tajgr napsal(a):
Panimáma byla si jen vyzvednout výsledky krve,čekala v čekárně hodinu a sestra ji zvážila a změřila tlak(nevím proč) a skásla ji o 30 korun.Přišlo mi to že jen proto aby dostaly těch svejch 30 kaček.
přesto jí platit neměla, měření a vážení není klinické vyšetření, navíc ho provedla sestra a těm se za úkony neplatí
Upravil(a) lindaB (6. 3. 2008 8:39)
Není tady
lindaB napsal(a):
Tajgr napsal(a):
Panimáma byla si jen vyzvednout výsledky krve,čekala v čekárně hodinu a sestra ji zvážila a změřila tlak(nevím proč) a skásla ji o 30 korun.Přišlo mi to že jen proto aby dostaly těch svejch 30 kaček.
přesto jí platit neměla, měření a vážení není klinické vyšetření, navíc ho provedla sestra a těm se za úkony neplatí
Díky.Mně se to zdálo nějaký divný,příště už budeme chytřejší,prostě za každou cenu chtějí ten poplatek vybrat.Za chvíli budou vybírat i za sezení v čekárně
.

Není tady
Tajgr napsal(a):
Panimáma byla si jen vyzvednout výsledky krve,čekala v čekárně hodinu a sestra ji zvážila a změřila tlak(nevím proč) a skásla ji o 30 korun.Přišlo mi to že jen proto aby dostaly těch svejch 30 kaček.
Tak toto se stalo mamce taky. Śla si pro výsledky krve, paní doktorka jí změřila tlak (nikdy se maminka s tlakem neléčila, má ho v pořádku), přečetla výsledky a když maminka odcházela z ordinace, sama p. doktorka ji upozoronila na 30 Kč.
Není tady
Zajímavé.
Lidé vyhazují stovky tun léků. Poplatky by to mohly změnit.
http://zpravy.idnes.cz/lide-vyhazuji-st … domaci_hos
Není tady

tak jsem se právě dočetla na jednom serveru (neříkám že na seriozním, ale pokud je na tom aspoň něco pravdy, fakt tomu nelze než pogratulovat) :
Za co příště u lékaře zaplatíme - v návrhu od ledna 2009
● Za amalgámové plomby – zaplatíme 150 až 500 korun. Budou ale výjimky: těhotné ženy či lidé nemocní cukrovkou platit nebudou.
● Za převoz sanitkou – pokud nebude stav pacienta akutní a lékař jej nenařídí. Rychlá záchranná služba zůstane zdarma.
● Vyšší poplatky budou za drobné plastické operace – například přišití odstávajících uší u dětí.
● Vyšší poplatky za umělé oplodnění. To se v současné době pohybuje od 22 tisíc do 70 tisíc korun
tak nevím, asi jsem divná, ale tohle mi přijde fakt asociální..........
takže k zubaři už nemusíme vůbec, protože už nejen bílé, ale všechny plomby si cálnem...... když policajti zavolají k bouračce sanitku, která protože nemá lékaře, musí všechny odvážet do špitálu, tak cálneme my (to si nevymýšlím, to jsem zažila minulý týden) ....... a zvyšování porodnosti zlepšíme tím, že "potrestáme!" už tak zoufalé páry, kterým se nedaří přirozeně 

Není tady
Vypadla mi plomba, resp. celá výplň zubu. Paní zubařka mi díru vyplnila, obrousila pahýl pod korunku. Prý mi dá na sedmičku kovovou korunku, keramická bílá prý stojí 2700,-Kč. Sedmička není vidět. Zaplatila jsem 30,- kč za návštěvu. Za 14 dní mě objednala na nasazení korunky. Minulý týden korunku nasadila, podepsala jsem papír pro pojišťovnu a vyplázla opět 30,-kč. Potvrzení prý nevydávají, protože by se z toho "musely se sestřičkou zbláznit, při tom množství". Taky jsem byla přesvědčená, podle pilného studování za co platit, že léčení jednoho zubu=1 poplatek...
Asi jsem se mýlila já...
Není tady
Já bych řekla, že za léčení jednoho zubu se opravdu platí jen poprve a potvrzení musí na žádost vystavit !
Není tady
mrkněte na stránky VZP tady se dozvíte kdy a za co platit poplatky u lékaře www.vzp.cz
Není tady

Dost dlouho jsem se poplatků "zastávala"- protože , jak známo, co je "zadarmo", to se u nás zneužívá. Řekla jsem si: dobře, zaplatím poplatek, a chci vidět alespoň minimální změnu k lepšímu. A ono - houby houby zlatá rybko. Otec ležel v nemocnici - každý den šedesát Kč - jídlo 3x denně - kde jsou ty doby, kdy bývaly dvě svačiny, že? Porce malé, ne příliš chutné.
A jak píše Popelka - jen zdražte už tak dost finančně náročné umělé oplodnění - však lidí je jako s......
Není tady
zdravim, mam dotaz-vyuzivate preventivni prohlidky
u praktickeho lekare? (ma byt bezplatna 1x za 2 roky)
Premyslim,ze bych zitra zasla..je mi 21 let a 2 roky jsem
u lekare nebyla..
Není tady
Tak s tím umělým oplodněním je to hrozný!Už ted je to drahý a ty lidi za to nemůžou a je mi jich líto.Co třeba sebevrah který přežil?Toho bych nechala zacálovat všechno,a to ani nemluvím o fet'ácích!

Není tady
cocobello napsal(a):
zdravim, mam dotaz-vyuzivate preventivni prohlidky
u praktickeho lekare? (ma byt bezplatna 1x za 2 roky)
Premyslim,ze bych zitra zasla..je mi 21 let a 2 roky jsem
u lekare nebyla..
Já na preventivce byla snad ve škole(je mi 32).Jinak co se dělá na prev.prohlídce?Změří tlak,zváží?

Není tady
nedavno jsem to cetla v jednom casopise ale uz si nepamatuju
co ze se ma vse udelat na te prohlidce:) kdyztak se zeptam zitra
musim tam tak jako tak..
Není tady
pokud si pamatuji, tak na preventivní prohlídce se kontroluje zrak, váží se, měří se, změří tlak. možná ještě něco dalšího, ale už si nevzpomenu, byla jsem v 19, jdu až v listopadu (ach jo, ta 21 se tak blíží
) - ještě kontrolní otázka - tato preventivní prohlídka se neplatí, že jo?
jinak zítra jdu na oční do nemocnice a poprvé se "seznámím" s automatem na placení, tak to zase pokonim, už se vidim

Upravil(a) leny.wood (19. 3. 2008 22:24)

Není tady
lenywood: preventivka v tomhle pripade by se nemela platit...ja se dneska v tom spechu zapomnela
zeptat pani doktorky co vsechno to zahrnuje..i dkyz je tahle moznost tak si myslim, ze ji kazdy nedodrzuje
nebo jo?
Není tady
Já jsem šla na preventivní prohlídku, když mi bylo 40 let a požádala jsem o krevní obryz a hodnoty krevních tuků. Pak mi zěřila tlak, poslechla a proklepala. nevím, na co vše mám nárok, ale možná na vše, o co si člověk řekne?
Není tady
Je toho docela dost - nechci to sem kopírovat, takže viz
http://www.zpmvcr.cz/cz/pojistenci-a-ve … lidky.html
Není tady
http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot … ?id=600088
No vida jak se najednou rychle uzdravujeme. 
Není tady
Jeňýk napsal(a):
http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=600088
No vida jak se najednou rychle uzdravujeme.
Kéž by se mohla uzdravit i moje máma, když se tak najednou uzdravujeme 
Není tady

no nevím....... mně to moc logické nepřijde, když někdo leží v nemocnici třeba měsíc, aby na každý víkend šel domů a v pondělí zase zpátky ........
a Jeňýku, já se teda rychle neuzdravuju, nikdy jsem nezneužívala lékaře, ani lékárny... a přesto se mi nejméně 50% kroků zdá prostě asociálních...

Není tady
mala.popelka napsal(a):
no nevím....... mně to moc logické nepřijde, když někdo leží v nemocnici třeba měsíc, aby na každý víkend šel domů a v pondělí zase zpátky ........
Já hlavně nechápu, kde dotyčný uspoří - doma se pod 60 Kč na den těžko nají.
Není tady
PetrV napsal(a):
Já hlavně nechápu, kde dotyčný uspoří - doma se pod 60 Kč na den těžko nají.
Petře to já taky ne, proto taky nechápu proč má někdo problém s tím že má těch šedesát kaček zaplatit když doma "prožere" určitě víc.
mala.popelka napsal(a):
a Jeňýku, já se teda rychle neuzdravuju, nikdy jsem nezneužívala lékaře, ani lékárny... a přesto se mi nejméně 50% kroků zdá prostě asociálních.
Já taky ne ale bohužel to dělali jiní....... 
Asociální, co je to asociální? To by se vcelku dalo říct o každým zvýšení jakýkoliv ceny. Jediný co já bych na tom změnil a taky se nejspíš změní, jsou poplatky za kojence. Ono to opravdu blbě vypadá když se člověk sotva vyklube na svět aby ho hned stát stáhnul o peníze. 
Důchodcům bych samozřejmě poplatky ponechal v plné výši, snad s vyjímkou několika málo opravdu nejnuznějších případů.
Není tady
Jeňýk napsal(a):
PetrV napsal(a):
Já hlavně nechápu, kde dotyčný uspoří - doma se pod 60 Kč na den těžko nají.
Petře to já taky ne, proto taky nechápu proč má někdo problém s tím že má těch šedesát kaček zaplatit když doma "prožere" určitě víc.
mala.popelka napsal(a):
a Jeňýku, já se teda rychle neuzdravuju, nikdy jsem nezneužívala lékaře, ani lékárny... a přesto se mi nejméně 50% kroků zdá prostě asociálních.
Já taky ne ale bohužel to dělali jiní.......
Asociální, co je to asociální? To by se vcelku dalo říct o každým zvýšení jakýkoliv ceny. Jediný co já bych na tom změnil a taky se nejspíš změní, jsou poplatky za kojence. Ono to opravdu blbě vypadá když se člověk sotva vyklube na svět aby ho hned stát stáhnul o peníze.
Důchodcům bych samozřejmě poplatky ponechal v plné výši, snad s vyjímkou několika málo opravdu nejnuznějších případů.
Souhlas,fůrt se stěžují a přitom plno lidí má stejný plat nebo dokonce nižší než ty jejich důchody a ještě musí živit rodinu.

Není tady

Tajgr, ale pokud sis nevšiml(a), tak ti důchodci ve většině případů celý život makali........... BTW - moje známá dělá pečovatelku v Domově.... kde v některých případech opravdu existují lidi, kteří se pro jistotu bojí jít k doktorovi, protože jim po zaplacení všech nákladů na měsíc zůstane částka někde kolem 700,- a z ní si musí hradit hyg.prostředky, lékaře, léky..... A někdy jejich doplatky prostě jsou vyšší....
Jeňýku, asociální mi přijde např. to, že porod není nemoc, za níž by se mělo platit - chceme snad zvyšovat populaci (českou, tu ostatní zvyšovat nemusíme)...... stejně tak kojenci...... pak nechápu proč se teda při 5000,- limitu má dále platit a čekat čtvrtletí, jestli to pojišťovna vrátí..... proč teda neudělají systém, kde by viděli, že dotyčný přeskočil limit a už neplatil.....?
Proč si mám za chvíli u zubaře platit už pomalu to, že otevřu pusu ?
a konečně jak už jsem psala krajně asociální a s naprosto nulovou mírou empatie vidím zdražení umělého oplodnění, pokud tedy avízované změny mají vejít v platnost od dalšího ledna........... ono totiž trestat někoho, kdo už je stejně tak potrestaný osudem dost krutě............... a to nezmiňuju, že už dnes se částky pohybují kolem 20-60ti tisíc (i při rádoby hrazených 2 pokusech)
proč se radši stát nezamyslí nad tím, že NEEXISTUJE platit narkomanovi léčbu, která určitě není levná...... že bych v žádném případě nehradila odvykací kúry alkoholikům..... že bych dala vyšší pojištění těm, kdo dobrovolně ničí svoje zdraví tabákem........ ti si pak totiž za řadu nemocí s tím spojených můžou sami...... přes neustálá varování lékařů si myslí, že jich se to přece nemůže týkat..... tak proč máme doplácet na ně ?

Není tady
Popelko jasně,máš pravdu že makali ale ne zadarmo ne,za peníze.Mají kde bydlet,mají vybavenou domácnost,ale co mají říkat třeba mladí co se rozhodnou založit rodinu s dnešním průměrným platem?Začnou bytem za pulmelounu a kde je vybavení domácnosti a ani nemluvím o tom že důchod ani mít nebudou.

Není tady