Oznámení

9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce.

1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus?

#876 21. 2. 2008 23:08

sýkorkas
♥♥♥----
Registrovaný: 15. 9. 2007
Příspěvky: 245

Re: platba u lékaře

Zdravím,
přišla jsem pozdě, takže nevím, jestli tu už
byla tato stránka?, když se dle zákona má 30 Kč u Dr. platit jen za KLINICKÉ VYŠETŘENÍ:
http://www.icm.cz/klinicke-vysetreni

a tato je také dobře vysvětlující :
http://www.bodnik.cz/seznam/101/3nov3klv.htm

Bohužel se platí i za to, když si jdete pro výsledky, protože to sestra bybírá takovým způsebem, aby bylo tomu pacientovi jasný, že se jinak do ordinace ani nedostane.  A ještě u toho vykřikuje, jak jí je to nepříjemné a že ať si nikdo nemyslí, že jí ty kačky snad zůstávají  dumbom

Ohradí se málokdo

Není tady

 

#877 23. 2. 2008 21:20

Silvestra
♥------
Registrovaný: 26. 7. 2006
Příspěvky: 9

Re: platba u lékaře

Petr100 napsal(a):

Klubko napsal(a):

Nebuďte hned tak krutí. Stačí Čína:))
Já se tady vždy tak pobavím. Hned se mi zvedne nálada godlike

Klubko dobrý je také Vietnam. Tam mají zdravotnictví úplně zadarmo. Švagr tam byl loni . Na jednom výletě sebou švihl a zlomil si klíční kost. A teď dobře čti. Bez jakéhokoli ošetření ho vezli na motorce v sajdě 180km do nejbližšího špitálu, samozřejmě žádné asfaltky. Během cesty prý několikrát omdlel bolestí.  Tam mu s tím něco udělali, vrátit domů se nemohl, pobyt byl zaplacen. Tak to tam přežil, kost mu napolo srostla, když se vrátil okamžitě lámání a oprava.

Ještě něco pro pobavení. Netřeba cestovat tak daleko. Stejnou situaci jsem zažila ve Španělsku. Asfaltky tam teda mají lol . Účastnice zájezdu, která si zlomila ruku, zažila naprosto totéž - ošetření spočívalo ve zrentgenování, konstatování zlomeniny a doporučení dát si ruku na šátek do klidové polohy.  Po návratu domů na letišti sanita, odvoz (špatně pojištěná asi nebyla), lámání a oprava ručky.

Není tady

 

#878 28. 2. 2008 8:06

Petr100
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 3. 3. 2007
Příspěvky: 18938

Re: platba u lékaře

Konečně první výsledky.
Tržby lékáren klesly o čtvrtinu.
http://ekonomika.idnes.cz/trzby-lekaren … nomika_zra


Zvýšíme daně, zlepšíme lidem život, věří expert ČSSD.
Margaret Tatcherová: "Problém socialistů je, že nakonec jim dojdou i peníze druhých."

Není tady

 

#879 28. 2. 2008 8:25

Ota
Moderátor(ka)
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5411

Re: platba u lékaře

Petr100 napsal(a):

Konečně první výsledky.
Tržby lékáren klesly o čtvrtinu.
http://ekonomika.idnes.cz/trzby-lekaren … nomika_zra

Zdravím Petře, kdoví, co bude..
http://zpravy.idnes.cz/platby-deti-moho … domaci_lpo


Ota
------------------------------------------------------
Nechceš-li si hubu spálit, musíš mlčet, nebo chválit.
K. H. Borovský.

Není tady

 

#880 28. 2. 2008 9:03

Petr100
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 3. 3. 2007
Příspěvky: 18938

Re: platba u lékaře

Ota napsal(a):

Petr100 napsal(a):

Konečně první výsledky.
Tržby lékáren klesly o čtvrtinu.
http://ekonomika.idnes.cz/trzby-lekaren … nomika_zra

Zdravím Petře, kdoví, co bude..
http://zpravy.idnes.cz/platby-deti-moho … domaci_lpo

Oto, absolutní souhlas s děckama. Ty si nechodí k doktorům pokecat. Připouštím i domovy pro důchodce, když odevzdají celý důchod domovu. S ostatními důchodci opatrně. Zdravím ze slunečného Brna.


Zvýšíme daně, zlepšíme lidem život, věří expert ČSSD.
Margaret Tatcherová: "Problém socialistů je, že nakonec jim dojdou i peníze druhých."

Není tady

 

#881 28. 2. 2008 9:09

maracuja
♥♥♥----
Místo: Lysá nad Labem
Registrovaný: 25. 1. 2007
Příspěvky: 205

Re: platba u lékaře

Nevíte někdo jestli se v lékárně platí 30 Kč i za léky, které pojišťovna nehradí např. antikoncepce???? Díky


http://www.gify-deny.ic.cz/images/136rgmjbm%20n.gif

Není tady

 

#882 28. 2. 2008 9:22

Ota
Moderátor(ka)
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5411

Re: platba u lékaře

maracuja napsal(a):

Nevíte někdo jestli se v lékárně platí 30 Kč i za léky, které pojišťovna nehradí např. antikoncepce???? Díky

Jestliže předepsaný lék plně hradí pacient (např. antikoncepce), regulační poplatek se nevybírá.


Ota
------------------------------------------------------
Nechceš-li si hubu spálit, musíš mlčet, nebo chválit.
K. H. Borovský.

Není tady

 

#883 28. 2. 2008 9:27

maracuja
♥♥♥----
Místo: Lysá nad Labem
Registrovaný: 25. 1. 2007
Příspěvky: 205

Re: platba u lékaře

děkuji moc, tak aspoň příště už budu vědět, že platit nemám, minule jsem totiž zaplatila a pak mi to vrtalo hlavou..... má chyba....


http://www.gify-deny.ic.cz/images/136rgmjbm%20n.gif

Není tady

 

#884 28. 2. 2008 10:52

kety
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 10. 2006
Příspěvky: 433

Re: platba u lékaře

Já si ale myslím, že to musí lékař zaškrtnout na receptu-plně hrazeno pacientem a potom se tudíž neplatí.

Není tady

 

#885 28. 2. 2008 12:06

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: platba u lékaře

Antikoncepce se nepřiplácí, jak mi bylo řečeno na gynekologii.


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#886 28. 2. 2008 12:20

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: platba u lékaře

Já jsem vůbec netušila, jak moc se platí v těch domovech důchodců. Až když říkali, že důchodcům  nezbývá na poplatky.
A jak je to u zubaře? Mamce dělají zuby - pár korunek a zbytek protézu. Má rozepsaných dopředu ale deset návštěv. Myslela jsem, že platit nebude, když jde o jednu záležitost, která si ale vyžaduje víc návštěv a sestra od ní vybírá pokaždé. Vlastně při druhé návštěvě 30 Kč nechtěla, ale při třetí už ano.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#887 28. 2. 2008 16:11

PetrV
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 1199

Re: platba u lékaře

Petr100 napsal(a):

Ota napsal(a):

Petr100 napsal(a):

Konečně první výsledky.
Tržby lékáren klesly o čtvrtinu.
http://ekonomika.idnes.cz/trzby-lekaren … nomika_zra

Zdravím Petře, kdoví, co bude..
http://zpravy.idnes.cz/platby-deti-moho … domaci_lpo

Oto, absolutní souhlas s děckama. Ty si nechodí k doktorům pokecat. Připouštím i domovy pro důchodce, když odevzdají celý důchod domovu. S ostatními důchodci opatrně. Zdravím ze slunečného Brna.

Promyslel jsem to a souhlasím. Zneužívání je hlavně ze strany důchodců, nikoliv dětí. Děti do 15 let bych od poplatků osvobodil, u domovů důchodců je to asi na delší diskusi a rozbor.

Není tady

 

#888 29. 2. 2008 7:31

Petr100
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 3. 3. 2007
Příspěvky: 18938

Re: platba u lékaře

Tak odpůrci poplatků, další fakta. Jak je možné, že najednou nejsou léky potřeba.

http://www.novinky.cz/clanek/134303-s-p … ecept.html
S poplatky poklesl zájem o léky na recept.


Zvýšíme daně, zlepšíme lidem život, věří expert ČSSD.
Margaret Tatcherová: "Problém socialistů je, že nakonec jim dojdou i peníze druhých."

Není tady

 

#889 29. 2. 2008 7:40

mag
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 2. 12. 2006
Příspěvky: 7438

Re: platba u lékaře

Judyna napsal(a):

Já jsem vůbec netušila, jak moc se platí v těch domovech důchodců. Až když říkali, že důchodcům  nezbývá na poplatky.
A jak je to u zubaře? Mamce dělají zuby - pár korunek a zbytek protézu. Má rozepsaných dopředu ale deset návštěv. Myslela jsem, že platit nebude, když jde o jednu záležitost, která si ale vyžaduje víc návštěv a sestra od ní vybírá pokaždé. Vlastně při druhé návštěvě 30 Kč nechtěla, ale při třetí už ano.

Já mám rozléčený zub, taky chodím postupně a doktorka ode mně vybrala poplatek pouze poprvé!

Není tady

 

#890 29. 2. 2008 8:21

Tajgr
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mars
Registrovaný: 29. 1. 2008
Příspěvky: 1287

Re: platba u lékaře

mag napsal(a):

Judyna napsal(a):

Já jsem vůbec netušila, jak moc se platí v těch domovech důchodců. Až když říkali, že důchodcům  nezbývá na poplatky.
A jak je to u zubaře? Mamce dělají zuby - pár korunek a zbytek protézu. Má rozepsaných dopředu ale deset návštěv. Myslela jsem, že platit nebude, když jde o jednu záležitost, která si ale vyžaduje víc návštěv a sestra od ní vybírá pokaždé. Vlastně při druhé návštěvě 30 Kč nechtěla, ale při třetí už ano.

Já mám rozléčený zub, taky chodím postupně a doktorka ode mně vybrala poplatek pouze poprvé!

Dobré ráno všem.Tak by to mělo dle příručky být,když je rozléčený jeden zub tak se platí jen to první ošetření ty další vztahující se na ten samý zub by se neměly platit.


http://sign.kards.ru/images/sign/0a/00/10.jpg?rnd=6500
Člověk se narodí nahý,mokrý a hladový.Pak se věci začnou zhoršovat.

Není tady

 

#891 29. 2. 2008 10:08

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: platba u lékaře

Petr100 napsal(a):

Tak odpůrci poplatků, další fakta. Jak je možné, že najednou nejsou léky potřeba.

http://www.novinky.cz/clanek/134303-s-p … ecept.html
S poplatky poklesl zájem o léky na recept.

Petře, vždyť je to jasné. A píšou to i tom tvém článku. Lidi se prostě předzásibili.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#892 29. 2. 2008 10:14

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: platba u lékaře

Tajgr napsal(a):

mag napsal(a):

Judyna napsal(a):

Já jsem vůbec netušila, jak moc se platí v těch domovech důchodců. Až když říkali, že důchodcům  nezbývá na poplatky.
A jak je to u zubaře? Mamce dělají zuby - pár korunek a zbytek protézu. Má rozepsaných dopředu ale deset návštěv. Myslela jsem, že platit nebude, když jde o jednu záležitost, která si ale vyžaduje víc návštěv a sestra od ní vybírá pokaždé. Vlastně při druhé návštěvě 30 Kč nechtěla, ale při třetí už ano.

Já mám rozléčený zub, taky chodím postupně a doktorka ode mně vybrala poplatek pouze poprvé!

Dobré ráno všem.Tak by to mělo dle příručky být,když je rozléčený jeden zub tak se platí jen to první ošetření ty další vztahující se na ten samý zub by se neměly platit.

Děkuji za opovědi. Taky si myslím, že by měla platit mamka jen poprvé. Tady jde ale o kompletní náhradu chrupu za pomocí pár korunek a protézy (klapaček).Tak nevím, jestli to berou jako jeden problém nebo řeší každou část zvlášť. Teď momentálně pracují na jedné korunce, jsem zvědavá, jak to bude při příští návštěvě, kdy by se mělo jednat pořád o ten jeden zub. Jo, v listopadu platila za jednu korunku zhruba 1600 a teď jí řekli, že si má připravit asi 2400, ale možná to prý bude víc.
Jinak kompletní náhrada chrupu - takové ty nastřelovací zuby - prý příjde na 200 000 Kč. Dobré, ne?


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#893 29. 2. 2008 10:23

PetrV
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 1199

Re: platba u lékaře

Jeden zub stojí minimálně 10000 Kč (to je to navrtání do kosti). Čili celý chrup určitě bude záležitostí statisíců.

Není tady

 

#894 29. 2. 2008 18:50

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: platba u lékaře

Jojo.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#895 29. 2. 2008 19:08

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3743

Re: platba u lékaře

My jsme zaplatili za zubní implantát /titanový šroub + korunka / pro dceru 15 000 a bylo to už před 6 lety,takže teď to bude minimálně tolik,ne-li víc. A to ještě bez záruky,tu vám žádný zubař nedá,protože je individuální,jestli pacientův organismus šroubek přijme nebo ne. Nám zatím drží.

Není tady

 

#896 5. 3. 2008 10:38

Petr100
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 3. 3. 2007
Příspěvky: 18938

Re: platba u lékaře

Vážně nemocní u lékaře nedoplácejí a ordinace se tolik neplní
http://zpravy.idnes.cz/vazne-nemocni-u- … domaci_jba


Zvýšíme daně, zlepšíme lidem život, věří expert ČSSD.
Margaret Tatcherová: "Problém socialistů je, že nakonec jim dojdou i peníze druhých."

Není tady

 

#897 5. 3. 2008 19:03

kety
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 10. 2006
Příspěvky: 433

Re: platba u lékaře

Budu chodit 3měsíce na rehabilitace, budu platit za každou návštěvu?

Není tady

 

#898 5. 3. 2008 19:20

Bebe
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 22. 3. 2006
Příspěvky: 1089

Re: platba u lékaře

mag napsal(a):

Judyna napsal(a):

Já jsem vůbec netušila, jak moc se platí v těch domovech důchodců. Až když říkali, že důchodcům  nezbývá na poplatky.
A jak je to u zubaře? Mamce dělají zuby - pár korunek a zbytek protézu. Má rozepsaných dopředu ale deset návštěv. Myslela jsem, že platit nebude, když jde o jednu záležitost, která si ale vyžaduje víc návštěv a sestra od ní vybírá pokaždé. Vlastně při druhé návštěvě 30 Kč nechtěla, ale při třetí už ano.

Já mám rozléčený zub, taky chodím postupně a doktorka ode mně vybrala poplatek pouze poprvé!

U mě taky tak ,byla jsem u zubajdy  4 krát a platila jen poprvé!


http://www.gify.nou.cz/mini_ikon7_soubory/484.gif

Není tady

 

#899 5. 3. 2008 19:26

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: platba u lékaře

Kety nebudeš.Já jsem taky byla 5x po sobě na RHB zad. A platila jsem jen u konzultace u lékaře, který mi ty rehábky napsal.


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#900 6. 3. 2008 5:43

Tajgr
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mars
Registrovaný: 29. 1. 2008
Příspěvky: 1287

Re: platba u lékaře

Panimáma byla si jen vyzvednout výsledky krve,čekala v čekárně hodinu a sestra ji zvážila a změřila tlak(nevím proč) a skásla ji o 30 korun.Přišlo mi to že jen proto aby dostaly těch svejch 30 kaček.


http://sign.kards.ru/images/sign/0a/00/10.jpg?rnd=6500
Člověk se narodí nahý,mokrý a hladový.Pak se věci začnou zhoršovat.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Turistické, populárně – naučné, dětské a zábavné e-knihy. Stáhněte si zdarma e-knihy Jiřího Gleta. Můžete si vytvořit vlastní knihovničku e-knih na svých mobilech a tabletech.

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů