|
9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení! 9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce. 1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus? |
|
|
Zdravím,
přišla jsem pozdě, takže nevím, jestli tu už
byla tato stránka?, když se dle zákona má 30 Kč u Dr. platit jen za KLINICKÉ VYŠETŘENÍ:
http://www.icm.cz/klinicke-vysetreni
a tato je také dobře vysvětlující :
http://www.bodnik.cz/seznam/101/3nov3klv.htm
Bohužel se platí i za to, když si jdete pro výsledky, protože to sestra bybírá takovým způsebem, aby bylo tomu pacientovi jasný, že se jinak do ordinace ani nedostane. A ještě u toho vykřikuje, jak jí je to nepříjemné a že ať si nikdo nemyslí, že jí ty kačky snad zůstávají 
Ohradí se málokdo
Není tady
Petr100 napsal(a):
Klubko napsal(a):
Nebuďte hned tak krutí. Stačí Čína:))
Já se tady vždy tak pobavím. Hned se mi zvedne náladaKlubko dobrý je také Vietnam. Tam mají zdravotnictví úplně zadarmo. Švagr tam byl loni . Na jednom výletě sebou švihl a zlomil si klíční kost. A teď dobře čti. Bez jakéhokoli ošetření ho vezli na motorce v sajdě 180km do nejbližšího špitálu, samozřejmě žádné asfaltky. Během cesty prý několikrát omdlel bolestí. Tam mu s tím něco udělali, vrátit domů se nemohl, pobyt byl zaplacen. Tak to tam přežil, kost mu napolo srostla, když se vrátil okamžitě lámání a oprava.
Ještě něco pro pobavení. Netřeba cestovat tak daleko. Stejnou situaci jsem zažila ve Španělsku. Asfaltky tam teda mají
. Účastnice zájezdu, která si zlomila ruku, zažila naprosto totéž - ošetření spočívalo ve zrentgenování, konstatování zlomeniny a doporučení dát si ruku na šátek do klidové polohy. Po návratu domů na letišti sanita, odvoz (špatně pojištěná asi nebyla), lámání a oprava ručky.
Není tady
Konečně první výsledky.
Tržby lékáren klesly o čtvrtinu.
http://ekonomika.idnes.cz/trzby-lekaren … nomika_zra
Není tady

Petr100 napsal(a):
Konečně první výsledky.
Tržby lékáren klesly o čtvrtinu.
http://ekonomika.idnes.cz/trzby-lekaren … nomika_zra
Zdravím Petře, kdoví, co bude..
http://zpravy.idnes.cz/platby-deti-moho … domaci_lpo
Není tady
Ota napsal(a):
Petr100 napsal(a):
Konečně první výsledky.
Tržby lékáren klesly o čtvrtinu.
http://ekonomika.idnes.cz/trzby-lekaren … nomika_zraZdravím Petře, kdoví, co bude..
http://zpravy.idnes.cz/platby-deti-moho … domaci_lpo
Oto, absolutní souhlas s děckama. Ty si nechodí k doktorům pokecat. Připouštím i domovy pro důchodce, když odevzdají celý důchod domovu. S ostatními důchodci opatrně. Zdravím ze slunečného Brna.
Není tady
Nevíte někdo jestli se v lékárně platí 30 Kč i za léky, které pojišťovna nehradí např. antikoncepce???? Díky

Není tady

maracuja napsal(a):
Nevíte někdo jestli se v lékárně platí 30 Kč i za léky, které pojišťovna nehradí např. antikoncepce???? Díky
Jestliže předepsaný lék plně hradí pacient (např. antikoncepce), regulační poplatek se nevybírá.
Není tady
děkuji moc, tak aspoň příště už budu vědět, že platit nemám, minule jsem totiž zaplatila a pak mi to vrtalo hlavou..... má chyba....

Není tady
Já si ale myslím, že to musí lékař zaškrtnout na receptu-plně hrazeno pacientem a potom se tudíž neplatí.
Není tady
Antikoncepce se nepřiplácí, jak mi bylo řečeno na gynekologii.
Není tady
Já jsem vůbec netušila, jak moc se platí v těch domovech důchodců. Až když říkali, že důchodcům nezbývá na poplatky.
A jak je to u zubaře? Mamce dělají zuby - pár korunek a zbytek protézu. Má rozepsaných dopředu ale deset návštěv. Myslela jsem, že platit nebude, když jde o jednu záležitost, která si ale vyžaduje víc návštěv a sestra od ní vybírá pokaždé. Vlastně při druhé návštěvě 30 Kč nechtěla, ale při třetí už ano.
Není tady
Petr100 napsal(a):
Ota napsal(a):
Petr100 napsal(a):
Konečně první výsledky.
Tržby lékáren klesly o čtvrtinu.
http://ekonomika.idnes.cz/trzby-lekaren … nomika_zraZdravím Petře, kdoví, co bude..
http://zpravy.idnes.cz/platby-deti-moho … domaci_lpoOto, absolutní souhlas s děckama. Ty si nechodí k doktorům pokecat. Připouštím i domovy pro důchodce, když odevzdají celý důchod domovu. S ostatními důchodci opatrně. Zdravím ze slunečného Brna.
Promyslel jsem to a souhlasím. Zneužívání je hlavně ze strany důchodců, nikoliv dětí. Děti do 15 let bych od poplatků osvobodil, u domovů důchodců je to asi na delší diskusi a rozbor.
Není tady
Tak odpůrci poplatků, další fakta. Jak je možné, že najednou nejsou léky potřeba.
http://www.novinky.cz/clanek/134303-s-p … ecept.html
S poplatky poklesl zájem o léky na recept.
Není tady
Judyna napsal(a):
Já jsem vůbec netušila, jak moc se platí v těch domovech důchodců. Až když říkali, že důchodcům nezbývá na poplatky.
A jak je to u zubaře? Mamce dělají zuby - pár korunek a zbytek protézu. Má rozepsaných dopředu ale deset návštěv. Myslela jsem, že platit nebude, když jde o jednu záležitost, která si ale vyžaduje víc návštěv a sestra od ní vybírá pokaždé. Vlastně při druhé návštěvě 30 Kč nechtěla, ale při třetí už ano.
Já mám rozléčený zub, taky chodím postupně a doktorka ode mně vybrala poplatek pouze poprvé!
Není tady
mag napsal(a):
Judyna napsal(a):
Já jsem vůbec netušila, jak moc se platí v těch domovech důchodců. Až když říkali, že důchodcům nezbývá na poplatky.
A jak je to u zubaře? Mamce dělají zuby - pár korunek a zbytek protézu. Má rozepsaných dopředu ale deset návštěv. Myslela jsem, že platit nebude, když jde o jednu záležitost, která si ale vyžaduje víc návštěv a sestra od ní vybírá pokaždé. Vlastně při druhé návštěvě 30 Kč nechtěla, ale při třetí už ano.Já mám rozléčený zub, taky chodím postupně a doktorka ode mně vybrala poplatek pouze poprvé!
Dobré ráno všem.Tak by to mělo dle příručky být,když je rozléčený jeden zub tak se platí jen to první ošetření ty další vztahující se na ten samý zub by se neměly platit.

Není tady
Petr100 napsal(a):
Tak odpůrci poplatků, další fakta. Jak je možné, že najednou nejsou léky potřeba.
http://www.novinky.cz/clanek/134303-s-p … ecept.html
S poplatky poklesl zájem o léky na recept.
Petře, vždyť je to jasné. A píšou to i tom tvém článku. Lidi se prostě předzásibili.
Není tady
Tajgr napsal(a):
mag napsal(a):
Judyna napsal(a):
Já jsem vůbec netušila, jak moc se platí v těch domovech důchodců. Až když říkali, že důchodcům nezbývá na poplatky.
A jak je to u zubaře? Mamce dělají zuby - pár korunek a zbytek protézu. Má rozepsaných dopředu ale deset návštěv. Myslela jsem, že platit nebude, když jde o jednu záležitost, která si ale vyžaduje víc návštěv a sestra od ní vybírá pokaždé. Vlastně při druhé návštěvě 30 Kč nechtěla, ale při třetí už ano.Já mám rozléčený zub, taky chodím postupně a doktorka ode mně vybrala poplatek pouze poprvé!
Dobré ráno všem.Tak by to mělo dle příručky být,když je rozléčený jeden zub tak se platí jen to první ošetření ty další vztahující se na ten samý zub by se neměly platit.
Děkuji za opovědi. Taky si myslím, že by měla platit mamka jen poprvé. Tady jde ale o kompletní náhradu chrupu za pomocí pár korunek a protézy (klapaček).Tak nevím, jestli to berou jako jeden problém nebo řeší každou část zvlášť. Teď momentálně pracují na jedné korunce, jsem zvědavá, jak to bude při příští návštěvě, kdy by se mělo jednat pořád o ten jeden zub. Jo, v listopadu platila za jednu korunku zhruba 1600 a teď jí řekli, že si má připravit asi 2400, ale možná to prý bude víc.
Jinak kompletní náhrada chrupu - takové ty nastřelovací zuby - prý příjde na 200 000 Kč. Dobré, ne?
Není tady
Jeden zub stojí minimálně 10000 Kč (to je to navrtání do kosti). Čili celý chrup určitě bude záležitostí statisíců.
Není tady
Jojo.
Není tady
My jsme zaplatili za zubní implantát /titanový šroub + korunka / pro dceru 15 000 a bylo to už před 6 lety,takže teď to bude minimálně tolik,ne-li víc. A to ještě bez záruky,tu vám žádný zubař nedá,protože je individuální,jestli pacientův organismus šroubek přijme nebo ne. Nám zatím drží.
Není tady
Vážně nemocní u lékaře nedoplácejí a ordinace se tolik neplní
http://zpravy.idnes.cz/vazne-nemocni-u- … domaci_jba
Není tady
Budu chodit 3měsíce na rehabilitace, budu platit za každou návštěvu?
Není tady
mag napsal(a):
Judyna napsal(a):
Já jsem vůbec netušila, jak moc se platí v těch domovech důchodců. Až když říkali, že důchodcům nezbývá na poplatky.
A jak je to u zubaře? Mamce dělají zuby - pár korunek a zbytek protézu. Má rozepsaných dopředu ale deset návštěv. Myslela jsem, že platit nebude, když jde o jednu záležitost, která si ale vyžaduje víc návštěv a sestra od ní vybírá pokaždé. Vlastně při druhé návštěvě 30 Kč nechtěla, ale při třetí už ano.Já mám rozléčený zub, taky chodím postupně a doktorka ode mně vybrala poplatek pouze poprvé!
U mě taky tak ,byla jsem u zubajdy 4 krát a platila jen poprvé!

Není tady
Kety nebudeš.Já jsem taky byla 5x po sobě na RHB zad. A platila jsem jen u konzultace u lékaře, který mi ty rehábky napsal.
Není tady
Panimáma byla si jen vyzvednout výsledky krve,čekala v čekárně hodinu a sestra ji zvážila a změřila tlak(nevím proč) a skásla ji o 30 korun.Přišlo mi to že jen proto aby dostaly těch svejch 30 kaček.

Není tady