Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 4. 1. 2008 11:31

potvurkapodivna
Host

Plíseň na hlíně

Na pokojových kytkách se mi udělala plíseň - přesazovala jsem je někdy koncem léta. Co s tím? Při představě, že to dýcháme mi moc dobře není usch

#2 4. 1. 2008 11:37

Ota
Moderátor(ka)
Místo: Praha

Re: Plíseň na hlíně

Cituji odborníka
"Plíseň v zemině se objevuje, pokud rostlinu zaléváme a substrát ještě zcela nevyschl. Jednoduše půdu kypřete a plíseň odstraňujte např. pomocí lžíce. Z vlastní zkušenosti můžu říci, že plíseň se objevuje u zakoupeného substrátu. Zemina z pařeniště je sice těžká, plíseň se však v květináči příliš neobjevuje."

Ota
------------------------------------------------------
Nechceš-li si hubu spálit, musíš mlčet, nebo chválit.
K. H. Borovský.

Není tady

#3 4. 1. 2008 17:56

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

Taky se nám dělá - taková bílá, napřed jsem myslela že je to jen vápník z vody...

Strach je malá smrt...

Není tady

#4 4. 1. 2008 19:15

Regina
♥♥♥♥♥♥♥
Web

mně k tomu zplesnivěl květináč...lautr všechny, které byly nové....le byly naplněny stejným substrátem....v tom m bude asi zakopaný pes.

Krása a zdraví Před svítáním je největší tma.

Není tady

#5 4. 1. 2008 21:26

potvurkapodivna
Host

Ota napsal(a):

Cituji odborníka
"Plíseň v zemině se objevuje, pokud rostlinu zaléváme a substrát ještě zcela nevyschl. Jednoduše půdu kypřete a plíseň odstraňujte např. pomocí lžíce. Z vlastní zkušenosti můžu říci, že plíseň se objevuje u zakoupeného substrátu. Zemina z pařeniště je sice těžká, plíseň se však v květináči příliš neobjevuje."

Tak na tom asi něco bude, substrát byl kupovaný za těžké prachy lol. Kdybych si tam nakopala hlínu ze záhonku, určitě by tam plíseň nebyla. Takže plíseň odstranit a kypřit.
A přitom se říká, že kupovaný substrát je čistší než hlína ze záhonku.

#6 27. 1. 2008 18:55

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj

Kupovaný substrát je poslední roky opravdu pěkně zaneřáděný.Protože zahrádku nemám a musím ho kupovat,osvědčilo se mi substrát rozložit na plech a zahřát ho v troubě.Menší množství v květináči.Neplesnivý a nelítají z něj ani mušky smile

Není tady

#7 13. 2. 2008 12:28

petrželka
♥♥♥♥♥--

Téda to koukám. Taky jsem si koupila substrát, ještě speciální na palmy a taky tam mám bílou plíseň. Příště si radši nakopu hlínu u našich na zahrádce. Fakt blázinec....

[url=http://www.TickerFactory.com/]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10300;6/st/20061229/n/Karol%EDnka/k/d1d7/age.png

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10300;122/st/20090730/n/Pep%EDk/k/4918/age.png

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí