Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 3. 1. 2008 22:34

misulinka21
♥♥♥♥---
Místo: Střední Čechy - Neratovice
Registrovaný: 20. 4. 2006
Příspěvky: 461

Děti versus babička - co s tím?

Ahoj maminky,
prožívám teď doma jedno z nejhorších období svého života. Nevím, jak se rozhodnout, co je správné a dobré pro mé děti.
Moc bych potřebovala znát vaše názory, rady, zkušenosti. Jsem na dně.
Mám úžasnou maminku, která se na první vnouče strašně moc těšila. Doslova by se pro ni rozkrájela. Někde v srdci tuším, že je pro ni Eliška něco jako dobíječka. Vidí se v ní a je na ní dost upnutá, hlavně ve chvílích, kdy jí je zle. Malou si bere na víkendy a prodloužené víkendy už od jejích 5-ti měsíců. Od 1,5 roka pak s dědou každý rok i na dovolenou k moři. Jak jí zavolá, tak se malá může zbláznit. Jenže, když jsme u nich, tak mne pak Eli moc neposlouchá. Mamka s oblibou říká, teď je u nás. Teď může snídat tlačenku bez chleba a zapíjet jí kakaem. Víc to asi ani popisovat nemusím. Je vedená k tomu, že maminka se poslouchá, ale když je u babičky, tak .... Je tam jako utržená z řetězu. A když se po pár dnech vrátí, tak je to na ní znát. Najednou jí musím opět učit, co se má a musí, prostě se jí nechce ... Bylo mi vysvětleno, že od toho na světě babičky a dědové jsou, aby děti rozmazlovaly - s rozumem, a rodiče pak vychovávali. Jenže kde je ta hranice toho rozumného .... Oni jsou pak ti dobří, kde se nic nemusí. Né, že by jí nechali po sobě skákat a dělat si co chce, musí poslechnout, ale přijde mi, že je situace nastavená tak, že to jde malé na ruku. Aby se nebylo o čem dohadovat. Maminka si myslela, že druhé dítě budeme mít později. Že koupíme dům někde blíže k nim (máme to 60 km) a oni budou mít k Eli blíže. Vídáme se tak 1x měsíčně, ale určitě 1x za 2 měsíce si malou na pár dní berou k nim. My ale chtěli druhé dítě tak do 3-4 let, jen to maminka nějak nechtěla slyšet. Když jsem jí oznámila, že čekáme druhé - neměla radost, nezlobila se, byla zaskočená. Já pak celou noc bulela do polštáře. Moc nám ve všem pomáhala, přála nám, aby nám vyšel ten vytoužený kluk. Když se malý narodil, ani nedorazila do porodnice. Hlídala malou a ona by pak přeci nechtěla zpátky k nim, no a přeci si ráda odpočinu. Vlezly do toho Velikonoce, tak tam malá byla ještě pár dní i po té, co jsem přišla z porodnice domů. Bylo mi líto, že nepřijeli, že brášku neviděla v porodnici. Ale přikládala jsem to rozbouřeným hladinám hormonů po porodu a neřešila to. Jenže malému už budou dva roky a naši ho tam neměli ani na pár hodin. Vždy ho vidí, jen když si přijedou pro Eli - sbalí ji a frčí nebo když ji vrací - to ani nevypijou kávu. A samozřejmě, když tam k nim přijedeme my. To ale po nich skáče Eliška a malej si tam někde popolézá, popobíhá a vnucuje se jim. Snažím se to korigovat, ale moc to nejde. Když jsem mamince naznačila, že by si měla začít brát i malého - narazila jsem. Oba je nezvládnou, Eli je tam divoch a malej je zase hodně živej. Nejprve se ale hrozně urazila a dlouho jsme spolu nemluvily. Pak mi vysvětlila, že malýmu je to jedno, je ještě malej a že by bylo Elišce líto, kdyby tam měli třeba jenom jeho. Tím debata skončila. Vesele si brali dále jen Elišku. Doma u nás zatím začala atmosféra houstnout, manžel se mi snažil naznačit, že to tak dále nejde. Že je Jenik sice malej, ale Eli už ne. No, byli jsme u rodičů i na štědrý den. Druhý den jsme jeli domů. Pak mamka psala, že by chtěli Elišku na pár dní. Té se ale od nových hraček hned nechtělo a .... scéna na sebe nedala čekat. Mamince to bylo - dle ní, jen líto, ale z SMS to vyznělo jinak. Naznačila, že jsme Eli nechtěli pustit, protože si neberou Jendu. Že před ní doma mluvíme, že si ho neberou a ona pak k nim bez něj nechce. Že jim to tak i měla říct. Bylo mi zle, měla jsem černo před očima. Taková blbost. Ale maminka nakonec udělala špatnou ze mně. Vždy já si to přebrala jinak. S mamkou se časem určitě usmířím, ale nevím co dál. Chtěla bych tam přestat Elišku samotnou pouštět. Myslím, že jí babička dělá v hlavičce zmatek. Kazí jí. Snaží se jí vynahradit to, že má sourozence a doma tak na ni není tolik času. Ale my oba se moc snažíme, aby nás když to jen jde, měla JEN pro sebe. Dáme malého spát a věnujeme se jen jí. Nemyslím, že by trpěla. Teď si spolu začali pěkně hrát, povyrostli a zdá se, že v bráchovi začíná vidět kamaráda. Sama si s ním jde hrát. Nikdy ji nenutíme, snažíme se vymýšlet hry, kdy jsme zapojeni všichni.
Možná trochu žárlila, ale my doma upravili režim a myslím, že je teď vše v pořádku. Jenže babička si asi myslí, že jí musí pořád něco vynahrazovat.
POMOC, fakt pomoc. Vůbec netuším, co dál. Mám vyhledat psychologa? Pro sebe, pro dceru, pro obě?
Nechci Elišce a Jendovi "vzít" babičku, ale její chování není v pořádku a nedá se jí to vysvětlit. Co s tím?
Omlouvám se za obsáhlost, snažila jsem se co nejvíce popsat naši situaci, jsem opravdu zoufalá. Moc mne bolí, že se nemůžu s maminkou normálně domluvit. Vždycky jsem ustupovala, nerada se hádám. Nechci jí ztratit.
Díky moc
M.


http://www.ticker.7910.org/an1cxzS0g410010Mjg4ZHw0NzQ3NTE3amF8SmVuaWNrb3ZpIGpl.gif

http://www.ticker.7910.org/an1cqk60g410010Mjg3ZHw0MjAwNzlqYXxFbGluY2UgamU.gif

Není tady

 

#2 4. 1. 2008 12:17

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Děti versus babička - co s tím?

misulinko myslíš si to dobře. Tvůj názor je správný. Tvé holčičce není co vynahrazovat. A ty jsi ta, která musí stanovit pravidla a trvat na nich i za cenu rozbrojů. Časem by to totiž mohlo dojít do situace, že budou myslet jen na jedno vnouče. Jsou to tvoji rodiče, tak nečekej, že to za tebe někdo vyřeší. Mᚠmožnost určit si, bud si je budete brát oba, třeba i na střídačku (myslím jednou holčičku, podruhé kluka) a nebo nic.

Myslím, že tvoje maminka si na vnučce něco kompenzuje a možná si to sama sobě není ani ochotná připustit. A pro ni je jednodušší citově te vydírat, nebo tě dokonce může obvinovat. Zkus si ještě promluvit s tátou, jak se na to dívá. Mohla bys jeho dostat na svoji stranu.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#3 4. 1. 2008 12:28

misulinka21
♥♥♥♥---
Místo: Střední Čechy - Neratovice
Registrovaný: 20. 4. 2006
Příspěvky: 461

Re: Děti versus babička - co s tím?

Moc děkuji za názor. Nenapadlo mne promluvit s tátou, možná by to mohlo mít smysl. Zatím je to moc čerstvé a tak dávám oddechový čas sobě i mamince. Nějaká kompenzace tam asi bude, nejspíše tam hraje roli více podnětů. Sestra se léčí v Bohnicích,když byla malá, tak se to nezvládlo. Chybí jí serotonin - ovlivňuje náladu, nedostatek způsobuje deprese atd..Skončila u alkoholu,sebepoškozování. Zdá se, že je na dobré cestě. Léčení je dobrovolné a ona už je tam 2 měsíce. Ale mamka to asi bere jako svou prohru. Je na ní tím vším vyvíjen velký psychický nátlak a tak to prostě na toho silvestra vygradovalo. Že něco není úplně v pořádku už tuším asi rok, jen jsem to asi moc nechtěla vidět. Brala jsem to tak, že je Jeníček ještě malý. Jenže ona není malá Eliška, ta už vidí a cítí, že je protěžovaná. By zdánlivě neúmyslně. Manžel není Eliščin biologický otec, známe se od mého 4. měsíce těhotenství. Je jí ale tím "pravým" tátou. Maminka má možná jen strach .... Je to složitější. Rozhodně ale pokud si doteď, kdy je malém 21. měsíců o něj sama neřekla, zájem projevila jen koupí dárků a pomazlení při návštěvách, tak myslím, že už se nic moc nezmění. Nějak si k němu nenašla cestu, je prostě NAVÍC. A to se asi nezmění, je mi to líto. Moc líto. Můžu jen doufat, ale ne se založenýma rukama v klíně. Pro obě mé děti to není dobré. Musím vztahy s babičkou korigovat, nikdo jiný to za mně neudělá. Bohužel nikdy nemůžu vyjít vstříc všem. Musím si vybrat. Já volila své děti. Snad mi to maminka jednou odpustí, snad jednou pochopí, že přílišná láska je naškodu.....


http://www.ticker.7910.org/an1cxzS0g410010Mjg4ZHw0NzQ3NTE3amF8SmVuaWNrb3ZpIGpl.gif

http://www.ticker.7910.org/an1cqk60g410010Mjg3ZHw0MjAwNzlqYXxFbGluY2UgamU.gif

Není tady

 

#4 4. 1. 2008 14:32

PetaZ
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3668

Re: Děti versus babička - co s tím?

Misulinko, chapu, ze nechces ztratit maminku, ale nadruhou stranu je mit lepsi pohodu doma, ne? Nezlob se, ale ja bych Elisku davala rodicum co nejmene a Jenika bych zapojovala take do spolecnych setkani s prarodici..
Ted z jineho soudku.. My ted museli bydlet u moji mamy skoro pul roku. Bydli tam i segra s dvema malymi detmi.. A takovy rozdily co delala moje mati mezi Nelou a segrinymi detmi. No, hruza.. Nela byla babickou hlidana cca 5x v jejim zivote par hodin. Urcite na babi nezanevru, ale spadl mi kamen ze srdce, ze bydlime uz ve svym a babicka nema vliv. Zdalo se mi, ze se tam Nele kazi povaha.... A neter, uff, tak tu bych nechtela mit doma. Rika se, ze deti potrebuji k zivotu prarodice, ale vseho s mirou. My jsme rodice albert

Upravil(a) PetaZ (4. 1. 2008 14:35)

Není tady

 

#5 4. 1. 2008 14:47

misulinka21
♥♥♥♥---
Místo: Střední Čechy - Neratovice
Registrovaný: 20. 4. 2006
Příspěvky: 461

Re: Děti versus babička - co s tím?

Musím ti gratulovat, žes to ustála. Moje maminka je na malou hodně upnutá, hledá v ní smysl svýho života. Dlouho mi trvalo, než jsem jí vůbec dokázala říct, že by si už měli brát i Jeníčka. To mu bylo 1,5 roku a Elišce už 4. Hádkou na silvestra mne maminka ujistila jen v tom, co jsem začínala čím dál více tušit. Že musím dát mamince ultimátum, nebo mi děti zkazí. Buď si začne brát i Jendu na střídačku s Eliškou, ale mamince je 48 let, určitě by je zvládla oba. Prý by si to ale neužila. Nevím, to se špatně posuzuje.
Na druhou stranu musím říct, že mi od Eliščiných 5 měsíců bydlíme u manželovy matky (nyní 63). Předtím měla starého psa, tak se vše točilo okolo něj. S kočárem nechodila, k nám do pokoje si pohrát s malou také ne. Pak pes stářím pošel, narodil se Jeníček a změna nic moc. Pak začal malý lézt a pohybovat se po společné kuchyni. Začala se mu víc věnovat, už s ním byla sranda. Jednu dobu více než Elišce, tak jsem to tchyni řekla. Že musí mít zájem i o Elišku, ne aby tam malá poskakovala a musela na sebe upozornit. trochu se urazila, ale pak se přizpůsobila. Byla jsem schopná dávat dětem i jídlo u nás v pokoji, jen aby tedy nebyly pohromadě s babičkou. Jinak občas pohlídala, ale ne často. Nechtěla jsem ji sama zatěžovat. Ona sama moc věcí od sebe neudělá, musím jí říct. nechce nám lézt do soukromí. Když jsem teď více marodila a manžel byl doma s dětmi sám, najednou začala pomáhat. Tak nějak po letech, kdy byla doma jen se psem jí holt chvíli trvalo, než si opět zvykla na přítomnost dalších lidí v bytě. Komunikace byla navázána. Dnes chodím do práce na pár hodin a babi hlídá Jendu. Zajímá se i o Elišku, ale hlavně RESPEKTUJE naši výchovu a neplete dětem hlavu. Mám tak ke tchyni blíž, než k mamince a to je mezi mnou a tchyní velký věkový rozdíl. Mně bude teď 30 a jí 63. Neumí se moc s dětmi mazlit, lézt po čtyřech a dělat jim koníčka, ale nekazí mi je.  U mé mamky se pořád cítím "jako malá holka". Tchyně mně bere jako dospělou matku od dětí. No jo. Byla by z nich ideální babička, co?
Snad to taky nějak ustojí, prvně v životě projevuju svůj názor, stojím si za ním a hlavně, dávám mamince ultimátum. To fakt poprvý. Divný, co?


http://www.ticker.7910.org/an1cxzS0g410010Mjg4ZHw0NzQ3NTE3amF8SmVuaWNrb3ZpIGpl.gif

http://www.ticker.7910.org/an1cqk60g410010Mjg3ZHw0MjAwNzlqYXxFbGluY2UgamU.gif

Není tady

 

#6 4. 1. 2008 16:25

PetaZ
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3668

Re: Děti versus babička - co s tím?

Jej, bych ti mohla vypravet, jak jsme se s mati nekolikrat chytly.. Asi uz se na nas taky projevovala ponorka, ale.. Moji mame je taky 48 nebo ted ji bude a jednou mi odvetila, kdyz jsem chtela pohlidat Nelu na pul hodiny, ze tri deti nezvladne. Jindy zase Nela sebrala neteri hracku a bezely obe za ni do pokoje a babi na neter, aby Nelu placla a neter zacala Nelu bit do obliceje a to bylo jako v poradku. Manzel je vykazal z pokoje, ze takhle tedy ne a urazila se.. No, asi tak, moje mati nikdy nebyla na mazleni, deti ji spis otravuji a me rekla, ze se chovam hrozne.. Rekla jsem ji pravdu do oci a to se ji nelibilo. Ac to mam nekdy tezsi, ze nemam ani jednu babicku na hlidani a od rana do vecera jsem vicemene sama s Nelou, tak jsem spokojena a hlavne mam klidek, coz je k nezaplaceni....
Asi nase mamy prozivaji krizi strednich let.. To tak pro odlehceni lol

Není tady

 

#7 4. 1. 2008 17:16

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Děti versus babička - co s tím?

misulinko, možná se moc nebudu mýlit, když si myslím, že tvoje máma si kompenzuje na Elišce výchovu tvé sestry. Ona by měla vyhledat odbornou pomoc, aby pochopila, že chemickou rovnováhu mozku prostě výchovou neovlivní. Obzvlášt pokud je tvoje sestra mladší, tak je logické, proč nechtěla, abys měla brzy druhé dítě. Je to prostě její zkušenost, ona ji má za špatnou a v sobě nezpracovanou. Navíc může procházet klimakteriem.

Jerdnou by stejně nějakáchvíle nastala, kdy bys musela řešit nějaký problém s mámou, život je holt takový. Ale zkus k oběma babičkám přistupovat stejně a nastavit podobná pravidla. Táta by mohl mít pro tebe pochopení. Přece jen chlapi si rozumějí s klukama. Zvl᚝ když jim pořídí autíčko na ovládání wink


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#8 4. 1. 2008 20:52

potvurkapodivna
Host

Re: Děti versus babička - co s tím?

Misulinko, holky mají pravdu a tvé mamince to možná bude chvíli trvat než to pochopí, ale myslím, že na to přistoupí, protože by ztratila i svou druhou dceru a vnoučata.
Mojí mamce bude 64 let a bráchovy osmiletá dvojčata zvládá naprosto perfektně, ikdyž já k jejich výchově mám výhrady gloria, prostě podle mě nejsou moc poslušní, ale to je problém jejich rodičů.
Mě by to asi taky moc mrzelo, kdyby někdo z blízkých preferoval jen jedno dítě a malé skutečně není třeba něco kompenzovat, žije v celkem harmonické rodině a lásku jí projevujete, takže určitě netrpí. Bohužel by to na ní časem napáchalo škody, zvykla by si na protěžování a to nedělá nikdy dobře.
Držím ti palce, aby se tvá maminka umoudřila a ty si s tím nemusela lámat hlavu.

 

#9 4. 1. 2008 21:47

misulinka21
♥♥♥♥---
Místo: Střední Čechy - Neratovice
Registrovaný: 20. 4. 2006
Příspěvky: 461

Re: Děti versus babička - co s tím?

Děkuji moc vám všem. Potřebovala jsem najít v sobě tu sílu začít věci řešit a nazývat je správnými jmény. Manžel se culí a tiše říká, vždy já to říkal tongue Nevím, jestli to maminka pochopí. Doufám jen, že nebude chtít ztratit mne i vnoučata a pokusíme se najít společné řešení. Zatím se neozývá, je to brzy. Ona ví, že ségra je nemocná, že to není výchovou, ale asi si vyčítá, že se na to nepřišlo dříve. Ségra je rozmazlená, nezodpovědná a to je v kombinaci s její nemocí bohužel fatální. A na tom už mamka svůj podíl má.
Maminka se teď asi hodně zlobí a asi nechápe, co se to se mnou událo za změnu. Tuším, že to přičítá manželovi. Ten se směje a říká, že když se hádal s první tchyní, tak holt bude i s tou druhou vissla. Děti jsou pro nás na prvním místě a pro jejich dobro a pohodu musíme udělat vše.
Moc vám děkuji za podporu, cesta, která nás čeká, nebude lehká a bude jistě dlouhá, ale mám po svém boku úžasného muže a tak věřím, že spolu to zvládneme.
M.


http://www.ticker.7910.org/an1cxzS0g410010Mjg4ZHw0NzQ3NTE3amF8SmVuaWNrb3ZpIGpl.gif

http://www.ticker.7910.org/an1cqk60g410010Mjg3ZHw0MjAwNzlqYXxFbGluY2UgamU.gif

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů