Oznámení

4.března : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.března : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

4.března : Krásná velikonoční dekorace. Stačí stará dřevěná krabička

#51 4. 1. 2008 15:18

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

Re: Partnerska shoda - stir versus stir ** Jake mate zkusenosti?

Jéje....yikes a taky asi dělá docela jiný dojem, než se pak vyvrbí, co? roll

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#52 4. 1. 2008 15:19

Somaia
Host

lupina montana napsal(a):

Somaiečko, to je mi líto, ale je to tak visslavissla Jseš zkompletovaná Osa množství jak vyšitá..... retalol
No co....každá osa dobrá! Já držim v šachu Osu relace, neboli poměru smile

grater grater jenže já pořád nehňápu o co jdeeee  grater

To souvisí nějak s materiálnem a u tebe s komunikací ??? (abych zase nebyla za úplného blba...)

#53 4. 1. 2008 15:20

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥

Somaia napsal(a):

cilka napsal(a):

můj štír má ascendent ve střelci

tak pokud je to partner, tak asi musí být hádky pěkně ostroftipné!!! Blíženec x štír ve střelci... a jdu raději z cesty, abych to taky neschytala lol

No dva bodce n ajednou střílet a bodat a jeden ještě jedovatej smile Máš pravdu jdeme prač bude válka:) Ale zas je to bojovník se vším všudy a ty usmiřovačky když ujede. Co má říkat střelec s ac. ve štíru to je to samé, ta vácheň hmmmmmmmmmmmmmmm to bych bral:)

Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

#54 4. 1. 2008 15:20

OTZI
♥♥♥♥♥--

Hlásím se hrdě!!! ke štírům ,veškeré charakteristiky tohoto znamení  ve velké vědšině ma mě pasují jako hrnec na pr...
Ale jak píšete tu stručnou charakteristiku ve  dvou výrazech Vznešený orel a zákeřná ještěrka. Ano,to jsem já. Ale jak tu bylo psáno,že spousta štírů tu vlastnost pomstychchtivost  nikdy nevyužije. Charakteristika,že štíři mají zbraň a tu si stále nosí s sebou a nikdy nevíš,kdy jí použijí.To je pravda.Platí to u mě teda hlavně  ve formě slovních zaútočení.Přesně na mě platí,že štíři si dlouho pamatují křivdu,nebo pokud jim někdo ublíží,tak  to dokážou vrátit úplně nečekaně po letech. Přesně tohle u sebe pociťuju.Ale jsem víc ten orel,takže tu zbraň vytahuju pouze v mysli . Jak píšete je to ta touha po spravedlnosti,víc než po pomstě.Jinak ty blbý vlastnosti jako žárlivost,podezíravost  jsem teda jako štír získala,ale vím o nich a chci se toho zbavovat,teda umírnit to.Když miluju tak na 200% a nenávidět umím taky. Jinak jako ta ještěrka jsem spíš roztomilá,než zákeřná nebo jinak  -mrštně zvládám některé situace.
Manžel je Beran a prý tahle znamení se k sobě vůbec nehodí. Jako voda a oheň. Beran na něj taky sedí na 1000% . Myslím ,že se k sobě hodíme ,ale občas jsme  ta voda a oheň. Já ho občas musím trochu zchladit a on mě někdy dokáže pěkně rozpálit. Zároveň ho taky dokážu nažhavit,nebo i on mě a je nám spolu pěkně teploučko.
Štíři jsou skvělí

Není tady

#55 4. 1. 2008 15:22

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥

Somaia napsal(a):

Somaiečko, to je mi líto, ale je to tak visslavissla Jseš zkompletovaná Osa množství jak vyšitá..... retalol
No co....každá osa dobrá! Já držim v šachu Osu relace, neboli poměru smile

grater grater jenže já pořád nehňápu o co jdeeee  grater

To souvisí nějak s materiálnem a u tebe s komunikací ??? (abych zase nebyla za úplného blba...)

Somi buď má onu osu jako proti pól štíra a nebo na dómech má proti pól v býku a tam nějakou planetu nevím jak to přesně je  myslím že na té stránce www.mandalia.cz bys našla to "osení"

Není tady

#56 4. 1. 2008 15:23

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥

OTZI napsal(a):

Hlásím se hrdě!!! ke štírům ,veškeré charakteristiky tohoto znamení  ve velké vědšině ma mě pasují jako hrnec na pr...
Ale jak píšete tu stručnou charakteristiku ve  dvou výrazech Vznešený orel a zákeřná ještěrka. Ano,to jsem já. Ale jak tu bylo psáno,že spousta štírů tu vlastnost pomstychchtivost  nikdy nevyužije. Charakteristika,že štíři mají zbraň a tu si stále nosí s sebou a nikdy nevíš,kdy jí použijí.To je pravda.Platí to u mě teda hlavně  ve formě slovních zaútočení.Přesně na mě platí,že štíři si dlouho pamatují křivdu,nebo pokud jim někdo ublíží,tak  to dokážou vrátit úplně nečekaně po letech. Přesně tohle u sebe pociťuju.Ale jsem víc ten orel,takže tu zbraň vytahuju pouze v mysli . Jak píšete je to ta touha po spravedlnosti,víc než po pomstě.Jinak ty blbý vlastnosti jako žárlivost,podezíravost  jsem teda jako štír získala,ale vím o nich a chci se toho zbavovat,teda umírnit to.Když miluju tak na 200% a nenávidět umím taky. Jinak jako ta ještěrka jsem spíš roztomilá,než zákeřná nebo jinak  -mrštně zvládám některé situace.
Manžel je Beran a prý tahle znamení se k sobě vůbec nehodí. Jako voda a oheň. Beran na něj taky sedí na 1000% . Myslím ,že se k sobě hodíme ,ale občas jsme  ta voda a oheň. Já ho občas musím trochu zchladit a on mě někdy dokáže pěkně rozpálit. Zároveň ho taky dokážu nažhavit,nebo i on mě a je nám spolu pěkně teploučko.
Štíři jsou skvělí

Jo to jsou jen málo kdy plně docenění a správně pochopeni. Zdravím taky štír smile

Není tady

#57 4. 1. 2008 15:27

Somaia
Host

tak se jdu teda učit... něco jsem v astrologii asi ještě nepochopila, nenanrazila jsem na to.......  stále nehňápu, ale jdu po tom.... big_smile

#58 4. 1. 2008 15:30

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Zvěrokruh jest dělen šesti oasami vždy dvou protilehlých znamení.
Beran-Váhy=osa rovnováhy
Býk-Štír= osa množství
Blíženci-Střelec=osa poměřování
Rak-Kozoroh=osa času
Lef-Vodnář=osa prostoru
Panna-Ryby=osa způsobu, funkce
A všimni si, že jedenkaždý konec té osy je taky protilehlý - ve smyslu, že jedno znamení energii, nebo potenciál osy jaksi soustřeďuje, individualizuje a ten druhý roz...no rozdává, nebo jak.....socializuje rock

Není tady

#59 4. 1. 2008 15:33

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Osa množství mi popravdě není úplně jasná, protože ji moc neznám - ale snad se jednou sejdem a něco se konečně dovím smilepar
Osa relace (poměru) ano- Střelec dává do souvislostí to co je Dole s tím, co je Nahoře, čili jaksi.....vertikálně. Blíženci spíš horizontálně - najdou souvislost, i kdyby za móřem byla lol Řekla bych, že jsme "mezioboroví" rodnalol

Není tady

#60 4. 1. 2008 15:35

poletucha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Zvěrokruh jest dělen šesti oasami vždy dvou protilehlých znamení.
Beran-Váhy=osa rovnováhy
Býk-Štír= osa množství
Blíženci-Střelec=osa poměřování
Rak-Kozoroh=osa času
Lef-Vodnář=osa prostoru
Panna-Ryby=osa způsobu, funkce
A všimni si, že jedenkaždý konec té osy je taky protilehlý - ve smyslu, že jedno znamení energii, nebo potenciál osy jaksi soustřeďuje, individualizuje a ten druhý roz...no rozdává, nebo jak.....socializuje rock

tummenupp , jsi tak vzdělanej blíženec!
já znám Štíra a Býka jako osu hodnot

Upravil(a) poletucha (4. 1. 2008 15:36)

Není tady

#61 4. 1. 2008 15:42

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Hodnot?? va To jsem ještě neslyšela....hmm...a nemohlo by to souhlasit? Asi jako "talent-měna a talent-dar shůry?" Hodnoty....množství....bohatsví.....
My to dnes tak nevnímáme, pro nás dnes bohatství nerovná se hodnota....ale to je přece nová myšlenka, ne?

Není tady

#62 4. 1. 2008 15:48

poletucha
♥♥♥♥♥♥-

Hodnot?? va To jsem ještě neslyšela....hmm...a nemohlo by to souhlasit? Asi jako "talent-měna a talent-dar shůry?" Hodnoty....množství....bohatsví.....
My to dnes tak nevnímáme, pro nás dnes bohatství nerovná se hodnota....ale to je přece nová myšlenka, ne?

taky myslím že je to dtto
ukazuje to na jeden směr. smile

Není tady

#63 4. 1. 2008 16:12

Martina1980
♥♥♥♥---
Web

Jakej ascendent ma stir, kterej se narodil 28/10 v pul jedenacty rano??

a stir narozenej 5/11 vecer?

Není tady

#64 4. 1. 2008 16:45

Somaia
Host

Lupíšku, Pol...děkuji, už se mi jasní... lol
Jen ještě otázečku... myslím ve správném směru, když řeknu, že jako býk pravděpodobně shromažďuji, ale ASC. to zase rozfr... tedy rozdává?

#65 4. 1. 2008 17:36

poletucha
♥♥♥♥♥♥-

Somaia napsal(a):

Jen ještě otázečku... myslím ve správném směru, když řeknu, že jako býk pravděpodobně shromažďuji, ale ASC. to zase rozfr... tedy rozdává?

bych řekla že tam jde o to co shromažduješ - jako býk statky a krásu, jako štír vnímání a nepostihnutelné hlubiny ...
asi

Není tady

#66 4. 1. 2008 17:41

Somaia
Host

poletucha napsal(a):

Somaia napsal(a):

bych řekla že tam jde o to co shromažduješ - jako býk statky a krásu, jako štír vnímání a nepostihnutelné hlubiny ...
asi

no s těmi hmotnými statky to v mém životě není tak dramatické , pro býky typické..... a teď na starší kolena, jsem si ten hmotný stateček dost v sobě přemlela, pomlela a nejen v Černošicích mi to prozřetelnost schválila lol na a co se týká toho štířího shromažďování, tak i ty temné hlubiny přiznávám bez mučení...

#67 4. 1. 2008 18:47

Doubravka
♥♥♥♥♥--

PÁROVÉ USPOŘÁDÁNÍ 12 ZNAMENÍ

BERAN -  osobní zájmy - VÁHY  - společenské zájmy

BÝK -  materiální jistoty -ŠTÍR  -  emocionální jistoty

BLÍŽENCI-získání vědění-STŘELEC-nabytí moudrosti

RAK-péče o nejbližší okolí -KOZOROH - péče a život ve společnosti

LEV -individuální hodnoty - VODNÁŘ - kolektivní hodnoty

PANNA -  fyzické sebeobětování - RYBY  - emocionální sebeobětování

Někde k tomu mám víc, ale to bych musela hledat...

Není tady

#68 4. 1. 2008 18:50

Doubravka
♥♥♥♥♥--

Anebo ještě takto smile :

Protiklady
Teď si ale prosím vychutnejte toto slovo: proti-klad. Tedy klad, který leží naproti. Naproti totiž není nepřítel. Je tam pouze někdo, kdo má na věc jiný názor. Máme napůl vyhráno, když dokážeme pochopit, že tento názor není špatný jen proto, že se liší od našeho, že je prostě jen jiný.

Opozice nás zpravidla upozorňuje na nutnost a nezbytnost podívat se na záležitost z druhé strany. Tak už to prostě v kruhu – i ve zvěrokruhu – chodí. Žádnému astrologickému znamení nemůžeme zcela porozumět, pokud budeme ignorovat protilehlé. V kruhu je vždycky něco nebo někdo naproti. A zároveň v kruhu jsou všechny pozice stejně významné – u kulatého stolu není místo v čele.

Dvojice protikladných astrologických znamení v horoskopu pak představují společná témata, která lze řešit různými způsoby, úkoly, na něž je třeba pohlížet z různých úhlů, vzájemné předávání zkušeností. Je to vzájemná lekce vyvážení a hledání středu, těžiště, které sjednocuje protiklady ku prospěchu obou původně a zdánlivě nesmiřitelných stran. Protilehlým astrologickým znamením se jakoby předkládá stejný problém, aby k němu mohla přistoupit ze dvou stran a svým odlišným vnímáním a názorem přispěla k jeho řešení.
Ve zkratce uvádím přehled opozičních znamení a hlavní témata jejich společné osy (analogicky pak odpovídajících astrologických domů).

Beran/Váhy (1.dům/7.dům) – osa vztahů, soupeření a spolupráce

Býk/Štír (2.dům/8.dům) – osa hodnot a vlastnictví

Blíženci/Střelec (3.dům/9.dům) – osa vědění a informací

Rak/Kozoroh (4.dům/10.dům) – osa odpovědnosti a výchovy

Lev/Vodnář (5.dům/11.dům) – osa tvořivosti a jedinečnosti

Panna/Ryby (6.dům/12.dům) – osa reality a fantazie

Není tady

#69 4. 1. 2008 19:17

poletucha
♥♥♥♥♥♥-

Doubravko tummenupp

Není tady

#70 4. 1. 2008 19:49

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥

lupina montana: "Ano, je to zvláštní....Štíři a protinožní Býci jsou velmi jednoznační, velmi snadno identifikovatelní...........nevím proč, uvažuju o tom, že snad to způsobuje to, že vytvářejí osu množství?" roll

.... osu množství? To jak se tu někdo ptal (myslím Somaia) že to jako Býk shromažďuje a Štír rozhazuje? big_smile Že já, Býk, jsem si nevzala Pištu Hufnágla big_smile To můžu spořit donekonečna big_smile.

No, vždycky s ohledem na podobná hodnocení partnerů se mi vybavuje vtip:
Přijde reportérka na diamantové svatbě k babičce a ptá se:
"a babičko, vy jste nikdy nepomýšlela na rozvod s dědečkem? "
A babička odpoví: "Nééé, děvenko, na rozvod nééé, ale zabít, zabít jsem ho chtěla mockrát" big_smile

Pěstuju si doma Štíra s mnoha planetami ve Střelci a ascendentem přesně mezi Rakem a Lvem - můžete mě někdo politovat? big_smile big_smile
Néééé, nestěžuju si!!!, "ale zabít........" big_smile big_smile

Není tady

#71 4. 1. 2008 23:54

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Cha! Abych tě netrumfla Pannou s Asc na Kozorohu a s Martem na Asc! tillfredslol
Jak se ale projevuje Asc přímo na hrotu znamení? To je dost zajímavý postavení.....

Pol, Doubravko - přemítala jsem, chodíc podle nočního Labe a zdá se mi, že "hodnoty" jsou vskutku výstižnější, než množství, protože Štírec přece  nechává přežít pouze to životaschopné, možná tedy hodnotné....zatímco Býk nalezne hodnotu v....no skoro ve všem lol ¨
Som, řekla bych ale, že je to naopak - že z tohoto pohledu logicky je Štír ten co usebere, málo nechá....Býk rozmnožuje, no ni? tummenupp

Není tady

#72 5. 1. 2008 0:43

Doubravka
♥♥♥♥♥--

Jo, Lupi, hodnoty - oba je hledají a pak se jich nechtějí pustit wink lol

Zatímco býk ty hodnoty hledá ( a nachází big_smile ) řekněme...hm... ve hmotné sféře ( a nemusí to být nutně domy, ale třeba umění, nebo taky příroda), štír se zaryje kamsi hluboko pod povrch. Nebo třeba: zatímco býk prožívá sex tak labužnicky smyslně a vychutnává plnými doušky tělesných požitků - štír neprožívá malou smrt ale rovnou velkou, oba velmi vašniví a přece každý úplně jinak smile

Od hmoty (býk) k odhmotnění (štír), od povrchu ku hloubce.
Býk buduje, štír boří.

To vlastnictví tam chápu spíš jako vztaženo na domy - II. moje vlastnictví (nebo taky sebehodnota) a VIII. vlatnictví ostatních (nebo taky transcendence)

Není tady

#73 5. 1. 2008 0:50

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Jo.....dodnes vzpomínám na sex se štírem...(tady by měl být nyvě zasněnej smajlík, hergot....) Smrt? Nevím ti....spíš mě to přišlo pokaždý, jako...ponor do hlubin...? Mýtus....?
A co se Býků týče- taky jich mám kolem sebe hodně a řekla bych, že skutečnosti spíš odpovídá to "hodnoty nacházej všude" - nemusí to být jen hmotná sféra. Ta se u nich dle mého pozorování ovšem projevuje v potřebě zabezpečení - to teda jo. Ve všech co znám - bez výjimky.

Není tady

#74 5. 1. 2008 0:55

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥

lupina montana: "Cha! Abych tě netrumfla Pannou s Asc na Kozorohu a s Martem na Asc! tillfredslol
Jak se ale projevuje Asc přímo na hrotu znamení? To je dost zajímavý postavení....."

Nééé, trumfování už bych neustála big_smile
No, mám Asc na posledním stupni Panny - někdy se projevuji jako Panna big_smile a někdy váhám a váhám a hodnotím a posuzuju... Jinak mám Mars v konjunkci s Asc... a Plutem a Uranem big_smile
Jo, k té Býčí potřebě zabezpečení - já tomu u sebe říkám: "chvályhodný nedostatek nezodpovědné lehkovážnosti". wink big_smile
A jak se z mého pohledu projevuje Asc mezi Rakem a Lvem u manžela? No, řekla bych, že klasicky: občas zafunguje totální citová oddanost rodině a občas jakési furiantství, kdy scéna plná obdivujících diváků je důležitější... smile Asi tak podle počasí wink.

Upravil(a) Tercila (5. 1. 2008 1:01)

Není tady

#75 5. 1. 2008 0:57

Doubravka
♥♥♥♥♥--

No napsala jsem to trochu blbě, taky znám pár kousků - a pro jednoho je to třeba hudba...
Spíš jakože to vidím tak, že to, v čem najde hodnotu štír, není pro mnohé smrtelníky jaksi "uchopitelné" natož pochopitelné...

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí