Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 3. 1. 2008 12:40

host5522
Host

Re: Jak ušetřit

PetrV napsal(a):

yellow108: můžu tě uklidnit, že téměř nikomu nezbývají peníze. Je jedno, jestli mᚠdvacet nebo sto tisíc měsíčně, utratí se vždycky všechny. Jediný rozdíl je v tom, že místo ojeté škodovky si člověk koupí audinu nebo místo hadrů ze sekáče nakoupí ve značkovém shopu. Ale problém vyjít má nakonec každý smile

Dobře, dobře.. doteď jsem si o každém, komu snadno nezbyde minimálně třetina výplaty (mluvím o lidech bez závazků), myslela, že zbytečně utrácí. Už se na to budu dívat jinak lol

Upravil(a) yellow108 (3. 1. 2008 12:41)

 

#52 3. 1. 2008 13:18

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jak ušetřit

Petře, já občas říkám "na co nemám, to se mi nelíbí" http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png, přičemž to "na co nemám" nemusí nutně znamenat audinu, ale třeba v mém případě auto jako takové. Tím nemyslím, že bych si ho nemohla pořídit, ale vzhledem k minimálnímu využití se mi jeví jako investice ztrátová. Totéž s oblečením - cedulka se značkou, která mi hadřík zdraží o dva tácy, aniž by se to projevilo na jeho kvalitě, mi přijde zbytečná, což zas neznamená, že bych se kompletně šatila po sekáčích. Možná do týhle doby nepasuju (dost pochybných agentur poskytujících rychlé peníze ba nadšeně souhlasilo), ale jediný "dluh", který jsem kdy splácela, byla novomanželská půjčka. Když po něčem moc toužím, tak si na to ušetřím (a mnohdy v průběhu šetření zjistím, že to vlastně ani tak moc nechci nebo nepotřebuju), ale mít cokoli jen proto, že to mají ostatní a abych byla IN i za cenu toho, že bych nevyšla - to se mi nelíbí.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#53 3. 1. 2008 14:21

PetrV
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 1199

Re: Jak ušetřit

Heleno, by s tvými politickými názory nebetyčně nesouhlasím (viz jiné téma), tak v tomhle mᚠpravdu. Nejlepší je na všechno ušetřit, často člověk v průběhu zjistí, že to vlastně nepotřebuje.

Jinak s tím oblečením jsem to spíš myslel tak, že když vidím džíny, které se mi líbí, tak si je koupím a nekoukám na cenu nebo nepřemýšlím, jestli to samé nebude ve second handu lacinější. Není to tak, že by lepší značka měla nějakou váhu, to vůbec ne. Jen třeba nemusím počítat a přemýšlet, jestli si oblečení můžu dovolit.

Není tady

 

#54 3. 1. 2008 14:21

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: Jak ušetřit

No, včera jsem musela do Alberta (jinak se mu vyhýbám),abych koupila tousty. Na regálu cena: 8,50 a u pokladny jsem platila 10,90,tedy 11,-.
Kdepak je to navýšení ceny kvůli DPH o 4 %? Nebot tyto haléře zdaleka nevyjadřují navýšení 4%, ale na mé kalkulačce 28,2 procent, takže 29%. PLETU SE?
Zrovna mne to dva kolegové potvrdili, shodou okolností oba profesoři-učitelé (jeden má  4 děti a druhý vnoučata dvojčata). Stěžují si stejně jako my, závratné platy taky nemají a cenové skoky vidí v reálu i 100%. Třeba i na cenu 1 kg citrónu /za týden/.
A ten poplatek u CP byl dobře, vycházelo minimálně tak 140 czk na měsíc+navýšení ty minipoložky (málem 200)-za příchozí, odchozí platby, za trvalé příkazy, za výběry z automatu , vklad atd.atd.atd.  To byl pro mne šok. Banka řekla, každý se musí starat sám, proč by mne oni nabídli levnější vedení účtu. Já vůl se domnívala, že když jsem u nich od r. 1980!!!! tak si váží toho, že jsem tam tak dlouho. Dnes bych zrušila banku, protože mám plné zuby, jak i ta se na mne přiživuje, ale vlastně člověk bez účtu jakoby ani neexistoval.

Není tady

 

#55 3. 1. 2008 14:25

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: Jak ušetřit

Myslela jsem to tak, že za chvíli budeme lézt po strromech, nebudeme mít na bydlení, my také doma pošetřujeme s topením , když nejsme doma a o  víkendech topíme dřevem, ale když čtu, jak třeba píše "musim" o svém životě, někteří lidé už nemají kam ustoupit, já bych z takového života asi pošla, budu se snažit, snad to nezažiji.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#56 3. 1. 2008 14:48

PetrV
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 1199

Re: Jak ušetřit

Musim: tak to hned změň banku. Já platím asi 70Kč měsíčně a to mám několik trvalých příkazů, výběry z bankomatu, příchozí platby, všechno.

Jinak otázka je, na co nebo koho si stěžovat? Politikové jistě neurčují cenu citrónů. Mě politika už moc nezajímá, já se starám jen o to, abych já vydělal dostatek peněz pro sebe a svou rodinu. Je jedno, kdo je u moci. Kromě komunistů je každá ze čtyř zbývajících parlamentních stran schopna vést tuto zemi a rozdíly nejsou v důsledku až tak velké, maximálně se pohybuje sazba daně nebo mění velikost státního dluhu. Životy lidí ovšem vláda ovlivňuje jen málo.

Není tady

 

#57 3. 1. 2008 15:16

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Jak ušetřit

Já vím že mě ukamenujtete,ale co třeba zkusit hleda do budoucna jinou práci? Lepe placenou? Třeba i o ty 2,000 měsíčne... Vím, na vesnici a dojíždění nic moc. Ale třeba zkusit nějaké zaměstnání z domu,přivýdělek...sad(((


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#58 3. 1. 2008 15:26

taurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: cely svet
Registrovaný: 5. 6. 2007
Příspěvky: 1758

Re: Jak ušetřit

Klubko napsal(a):

Já vím že mě ukamenujtete,ale co třeba zkusit hleda do budoucna jinou práci? Lepe placenou? Třeba i o ty 2,000 měsíčne... Vím, na vesnici a dojíždění nic moc. Ale třeba zkusit nějaké zaměstnání z domu,přivýdělek...sad(((

Klubo, když ono je to docela problém. Moje poslední bydliště bylo v poměrně velkém městě. Měla jsem štěstí, že jsem měla jednu stabilní brigádu. Když jsem se ale rozhodla, že budu bydlet sama ve svém bytě, tak jsem si musela najít ještě jednu stabilní brigádu, což bylo prakticky nemožné. Vždycky to byly jen nárazovky. Takže jsem musela začít dojíždět  tři až čtyři dny v týdnu hodinu a půl do Prahy, abych se uživila... Pracovala bych jak ďas ale jaksi nebyla práce tam u nás.


I was still free: free to hate the men who were torturing me, or to forgive them. It doesn´t sound like much. I know. But in the flinch and bite of the chain, when it´s all you´ve got, that freedom is a universe of possibility.

Není tady

 

#59 3. 1. 2008 15:45

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Jak ušetřit

taurus napsal(a):

Klubko napsal(a):

Já vím že mě ukamenujtete,ale co třeba zkusit hleda do budoucna jinou práci? Lepe placenou? Třeba i o ty 2,000 měsíčne... Vím, na vesnici a dojíždění nic moc. Ale třeba zkusit nějaké zaměstnání z domu,přivýdělek...sad(((

Klubo, když ono je to docela problém. Moje poslední bydliště bylo v poměrně velkém městě. Měla jsem štěstí, že jsem měla jednu stabilní brigádu. Když jsem se ale rozhodla, že budu bydlet sama ve svém bytě, tak jsem si musela najít ještě jednu stabilní brigádu, což bylo prakticky nemožné. Vždycky to byly jen nárazovky. Takže jsem musela začít dojíždět  tři až čtyři dny v týdnu hodinu a půl do Prahy, abych se uživila... Pracovala bych jak ďas ale jaksi nebyla práce tam u nás.

Já vím.Taky z Pardubic (což je docela velké město) jezdím za prací do Hradce a ještě pak zpět na nárazovky. Já bych bez těch nárazových prací byla taky v p....i. Jedině z nich našetřím na dovolenou,nebo své koníčky. Já nevím, na brigády chodím od 16ti,pracuji od 19ti, tak mi to příjde normální si přivydělt. Chápu, že s dětmi je to horší, méně času a mamky se chtějí věnovat raději jim, než lítat z práce do práce....
No já třeba vydělávám 17,000 hrubého,což ja asi 13,500 čistého, taky nic závratného,ale může být určitě hůřesmile


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#60 3. 1. 2008 16:05

medveeed
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 11. 2007
Příspěvky: 103

Re: Jak ušetřit

Souhlasím s Musim a Irenkou. Taky už nevím, kde šetřit. A pak pan prezident řekne, že se máme nejlépe v historii...jenže jaksi pozapomněl zdůraznit, že jen někteří. On totiž takové debaty- jako je tato- nečte, protože ho obyčejní lidé absolutně nezajímají. Taky mi připadá pod úroveň, že lidi šetří spotřebu vody tím, že se čtyřčlenná rodina koupe v jedné vaně (v jedné vodě) po sobě. Taky mi připadá nedůstojné mrznout ve vlastním bytě. Taky mi připadá jak z minulého století, že si nemůžu koupit knížku, jít do kina nebo koupit maličkost někomu blízkému. Oblečení vůbec nekupuji (výjimečně ve výprodeji -např. teď jsem si koupil v TEscu zimní bundu slevněnou o 50% - za 400Kč),páč už jsem ji fakt potřeboval. Klubko radí najít si lepší práci, docela bych ty dva tácy navíc bral, ale jaksi můžu být rád, že mám aspoň to co mám... Na brigádu už mi nezbývá čas (v práci jsem 12h denně), mám zahradu u rodičů, nemocné rodiče...ale stejně bych ji těžko sehnal... Žena neví, co je to jít ke kadeřníkovi, na kosmetiku... Topení nemůžeme ovlivnit, bydlíme v bytě, který se otápí spolu s fabrikou a naúčtují nám stejnou částku, a topíme nebo ne. Cena za teplo se počítá podle plochy v metrech. Za nájem, vodu a teplo zaplatíme od ledna 6200,- k tomu elektřinu (bojler), rozhlas,TV-další poplatky, pevnou linku jsme už dávno odhlásili. Zbude nám pár korun, kdybych onemocněl, nemáme kam sáhnout. Levnější byt u nás neseženu, o ten jsou bitky. Dvě děti na krku, a to nám ještě představitelé ODS sebrali od ledna rodinné přídavky. Když vynechám lidi ve velkých městech, tak se životní úroveň jiných všude kolem mě snižuje, jako bychom se vraceli do středověku. Jen se nestačím divit, jak dlouho si to ještě lidi nechají líbit. Od stávajících politiků se soucitu nedočkáme, těm je úplně lhostejné, že nemáme ani na doktora. Nemají slitování ani s důchodci, ani s dětmi. Myslí jen na sebe  a vždycky tomu tak bude. Po dobrém se s nimi nedá domluvit. Kašlou na všechny, i kdybychom chcípali vedle nich, tak nám nepomůžou. Řeknou: měli jste si vydělat, jste neschopní, dobře vám tak. Na solidaritu se dnes nehraje. Když na to nemᚠžaludek,tak mᚠviditelně smůlu. A vypínat PC pokaždé, když někdo odejde na hodinku a pak ho zas zapínat je pěkná blbost, protože se tím víc zničí PC než ušetří za elektřinu. Bodej by byly ve státní kase peníze, když se v bankách a jinde beztrestně rozkradly miliony a nikdo se nenamáhá zjistit, kde jsou... Ušetřit na chudácích,kteří se nemohou bránit, to je jednodušší.

Není tady

 

#61 3. 1. 2008 16:10

PetrV
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 1199

Re: Jak ušetřit

medveed: a jaký mᚠkonstruktivní návrh? Chceš zvýšit (už tak vysoké) přímé daně, chceš dostávat do konce života dávky, chceš centrálně stanovit ceny potravin nebo čekáš, že ti politik najde dobrou práci? Mně pořád nějak uniká, proč si všichni stěžují na vládu a nedělají radši sami něco pro zvýšení své životní úrovně. Od koho má podle tebe přijít pomoc a v jaké podobě?

Není tady

 

#62 3. 1. 2008 16:16

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Jak ušetřit

PetrV napsal(a):

medveed: a jaký mᚠkonstruktivní návrh? Chceš zvýšit (už tak vysoké) přímé daně, chceš dostávat do konce života dávky, chceš centrálně stanovit ceny potravin nebo čekáš, že ti politik najde dobrou práci? Mně pořád nějak uniká, proč si všichni stěžují na vládu a nedělají radši sami něco pro zvýšení své životní úrovně. Od koho má podle tebe přijít pomoc a v jaké podobě?

No přeci znovu raději totalitu, to bylo všechno zadarmo:))))


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#63 3. 1. 2008 16:20

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: Jak ušetřit

Medveede, děkuji za příspěvěk muže, který taky ví, jak se žije a má reálný přehled o životě.
Ani jsem nepsala, že se mne nájem zvedl o 46,6 % od 1.7. a zas od 1.08, takže za půl roku o 93,2 %, pro rejpaly.Ne 100%. Jen od 1.7 to bude zase 46,6 a už jenom toto navýšení mne položilo-finančně. Firma sice na čistém přidala cca 1500 (v hrubém 2,000), ale namísto od 1.3 až 1.9, odměny škrtla vůbec a další přidání-v nedohlednu. Ano, hledám si místo. Jaké asi mám šance  48 let a dítě 11???a žena-samoživitelka???Ale hledám, jinak mne měsíčně bude chybět na vynucených nových výdajích 2-3000(plyn-el...atd). I brigádu bych brala...to bych šla z jedné práce do druhé, domů bych možná došla 20-21,00. Kdy pak budu vychovávat dítě?Co z ní vyroste?
Rodinné přídavky? HA..nemám nárok, jedno, že nemohu vymoci výživné.
No, kupovala jsem si denně ty nejlevnější noviny, asi i to zruším. Kniha-už ani v obchodě za 39 ne.A dítě musí povinně do knihovny-zadarmo.
MHD v Ph...26 a 13  lístek-dospělý dítě s přestupem do hodiny. Už i za 20 a 10 jsem uvažovala, zda můžem k někomu na návštěvu, protože to bylo za 30 tam, 30 zpět-vše jenom Praha. Taky chodím všude pěšky a když to jde, musím stíhat do hodiny vyřídit něco po MHD, abych stihla za jeden lístek tam a zpět. I důchodci zvažují, zda si mohou dovolit jet MHD.
Asi si zase nechám narůst vlasy, a nemusím na stříhání, barvím doma, jak jinak sama.
No, to koupání po sobě pamatuji z vesnice (ale to byla voda prvně venku, pak už v baráku), jednou týdně v sobotu. Ale to byly roky 1960 a něco.
To je vývoj!

Není tady

 

#64 3. 1. 2008 16:23

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: Jak ušetřit

Já si nestěžuji, přídavky mi už vzali dávno před touhle reformou, nyní jsem si spočítala, že podle nového zdanění budu mít navíc více peněz než by dělaly přídavky, jenom lituji ty, kteří pracují, vychovávají děti a budou živořit, rozhodně ovšem nelituji ty, které živí vysoká porodnost v jejich rodinách, těm bych přitvrdila, proč di myslíte , že Slovensko hospodaří líp než my, není tak sociální k těm, kteří nechtějí dělat.

Upravil(a) Irenka21 (3. 1. 2008 16:25)


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#65 3. 1. 2008 16:33

x256987
Host

Re: Jak ušetřit

Možná bych ke všem těm nápadům ještě zařadila pozitivní přístup - spousta lidí, jak to tady čtu, má hodně věcí vychytaných, aby přesně vyšli nebo něco málo naspořili. Potom mi přijde rozhodně zdravé zaujmout životní postoj "mám na všechno, co potřebuju, žiju v dostatku", než se neustále stresovat myšlenkami "nemám peníze".

 

#66 3. 1. 2008 16:34

Jdhehajnx
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 3. 2007
Příspěvky: 1772

Re: Jak ušetřit

Jo Irenko,to jsi vystihla. Musí ze zakročit proti těm,co nepracují a ne je furt živit...Nemluvím o těch,kteří přišli o práci a pečlivě si jí shání,mluvím o těch,kteří se jí vyhýbají velikým obloukem,akorát si jednou za čas dojdou pro dávky. Je jedno jestli jsou to Romové,nebo kdokoliv jiný,jenže jedni z nich mají obrovskou výhodu,mohou se ohánět slovem DISKRIMINACE. Nedávno se jedna starší Romka hádala v tramvaji s revizorem,že nemá lístek,peníze ani doklady,protože má starosti a a jí nechá na pokoji. Bylo nás tam šest,všechny revizor zkontroloval a ona začla vykřikovat,že "tamtoho pána se neptal na lístek,protože je bílý"... A prochází jim to.Kdo jiný má tuhle situaci vyřešit než politikové,PetřeV? CO já s tím jako občan udělám?
Někdo tu napsal,že ve větších městech je to lepší. ???? SIce jsou tu vyšší platy ve srovnatelných profesích než "venku",ale jsou tu také vyšší životní náklady. Jak psala Musim i to MHD se prodraží a chodit po Praze pěšky,když děláte třeba na druhém konci?

Není tady

 

#67 3. 1. 2008 16:36

PetrV
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 1199

Re: Jak ušetřit

Luizi: v tomhle jsem s tebou 100%, politikové se slova DISKRIMINACE bojí jako čert kříže, tohle je opravdu na nich. Ale to bude trvat ještě léta, než přijde někdo, kdo v tom udělá pořádek. Ale to je trochu mimo téma. Rovnost před zákonem v tomhle bohužel není, ale mě teď spíš zajímá, když si tady spousta lidí stěžuje, že prý kvůli politikům se mají špatně, tak jsem chtěl od nich slyšet, co by v zákonech změnili, aby se měli lépe.

Není tady

 

#68 3. 1. 2008 16:50

medveeed
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 11. 2007
Příspěvky: 103

Re: Jak ušetřit

No tak já bych rozhodně nezdražoval potraviny, ale zato třeba auta. Auto je zbytná věc, kdo ho chce, a šetří. Ale šetřit na jídle, to mi přijde trapné a smutné zároveň. Rozhodně bych nezaváděl poplatky pro nemocné a invalidní občany, zato bych si pořádně ohlídal platy manažerů ve zdravotních pojišovnách a jejich vedlejší výdaje (moc dobře vím, o čem mluvím, přitom to nejsou ziskové organizace). Zavedl bych daleko přísnější tresty vůči nepoctivcům, zlodějům, neřkuli vrahům. A když říkám pořádné tresty, tak opravdu myslím pořádné. Aby se poctivcům žilo lépe, ne grázlům. Zloděje vyfotit, fotky vystavit za výlohou. Opilým za volantem zabavit nadosmrti auto. A ne aby se zbohatlíci mohli vykoupit ze všeho zaplacením kauce...Vrahy a násilníky neživit v kriminále, ale dát trest smrti. Oni by si to všichni ti dacani a nepoctivci rozmysleli okrádat slušné lidi. A kdo jiný to může zajistit než vláda a politici? Podobných věcí je víc, metr je jenom na slušňáky. Ty, co nechtějí pracovat, těm omezit dávky, ale slušným nemocným lidem neplatit první tři dny nemoci??? Mozek mi to nějak nebere. Jsme jak v Kocourkově.

Upravil(a) medveeed (3. 1. 2008 16:51)

Není tady

 

#69 3. 1. 2008 16:53

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: Jak ušetřit

Kdyby se ze zákona snížily náklady na výše zmiňované lidi, peníze na různé výsluhové renty a důchody, zrušil se senát a krajské úřady, nemuseli by zaměstnavateké odvádět za lidi tak vysoklé odvody a mohli by je slušněji zaplatit, ale to nikdo nikdy neudělá.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#70 3. 1. 2008 16:56

PetrV
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 1199

Re: Jak ušetřit

medveeed: co znamená zdražit? To je snad věc každé firmy, co a jak zdraží, ne? Možná jsi myslel, že bys potraviny dal do nižší daňové sazby, to bych ještě pochopil. Auto zdražit? Jak? Zase daňová výjimka? Kolik by potom takových výjimek bylo? Tak si ho dovezu z Německa. Clo? Jsme v EU, nejde si tady stanovovat nějaké sazby, jak koho napadne. Atd. atd. atd. Mně se zdá, že jsi zastydnul v komunismu a myslíš si, že vláda může centrálně stanovovat ceny komodit na trhu.

Není tady

 

#71 3. 1. 2008 16:56

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: Jak ušetřit

S tou nemocenskou je to bordel, já když budu měsíc nemocná přijdu o několik desítel tisíc, to raději budu umírat v kanclu.Kvůli synům mi tedy nějakých deset tisíc na měsíc rozhodně nestačí, rvu do systému těžké many a živím bůh ví koho.

Upravil(a) Irenka21 (3. 1. 2008 16:59)


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#72 3. 1. 2008 16:58

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: Jak ušetřit

Pro lidi s kreativním zaměstnáním je auto nezbytnost, stejně tak pro ty, co do práce dojíždějí.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#73 3. 1. 2008 16:58

PetrV
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 1199

Re: Jak ušetřit

Irenka21: ano, částečný souhlas. Renta jsou nesmyslné (policie atd.). Odvody za lidi jsou obrovské, souhlas. Tohle považuju za konstruktivní.

Dodatek k medveeedovi: poplatky za ošetření nejsou proti nemocným, ale proti plýtvání. Když to nejde po dobrém, musí se to udělat takhle.

Není tady

 

#74 3. 1. 2008 17:04

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: Jak ušetřit

Prostě komunisti a socani potřebují sociálně slabé , nechtějící dlouhou dobu pracovat a Cikány jako hlasy a proti nim nepůjdou, zelení chtějí vydávat s Džamilou miliony na zkulturnění Rómů, ale to se v našich zemích nepodařilo od středověku, přečtěte si něco z historie a budete šokováni, jaká je to cházka už odpradávna. Podle mne pokud člověk nepřispívá na fungování státu více než pět let a nepracuje / nemyslím důchodce/ neměl by mít hlasovací právo, tihle lidé se množí rachleji než pracující slušňáci, zaplaví naši zemi do roku 2050 jich bude dvě třetiny. Oni z dětí parazitují, ale nevychovávají je a nenaučí je vztahu k práci.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#75 3. 1. 2008 17:05

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Jak ušetřit

Judita napsal(a):

Možná bych ke všem těm nápadům ještě zařadila pozitivní přístup - spousta lidí, jak to tady čtu, má hodně věcí vychytaných, aby přesně vyšli nebo něco málo naspořili. Potom mi přijde rozhodně zdravé zaujmout životní postoj "mám na všechno, co potřebuju, žiju v dostatku", než se neustále stresovat myšlenkami "nemám peníze".

Něco v tomto smyslu jsem chtěla napsat.
Když jsem četla Vaše příspěvky, tak jsem byla dost šokovaná. Nechci tímto nikoho popudit, spíš naznačit, že lze i jinak....nic jiného.
Asi se na mě budete zlobit, ale nikdy mě nenapadlo, že bych měla šetřit. Tím nechci říct, že hodinu před odjezdem si nahřívám auto a svítím stále i když nejsem doma atd. Někoho šetřit baví, správnou míru také nikomu neberu, ale některé metody jsou téměř nedůstojné.

Nikdy jsem nešla cestou jak ušetřit,ale vždycky jsem uvažovala jak získat více peněz. Mám na mysli legální cestu a zatím jsem nepřišla na jinou možnost, než je práce. Dlouhou dobu jsem neužila negativní myšlenku - viz Judita. Peníze získat jdou. Každý má to jen jiný úhel pohledu. A vím, že to tak je, protože jsem prošla i jinými fázemi, než je dostatek.
A doplním Juditu.Pozitivní přístup stojí  stejnou námahu - ne-li menší. Ale musím sama si být jista, že chci něci jiného, než mám.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů