Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 2. 1. 2008 21:44

Stelička
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 1. 2006
Příspěvky: 1160

Re: Jak ušetřit

Jo, o pekárně taky trošku uvažuji, jen mít v panelákové kuchyňce na ni místo. Počítᚠdo nákladů na pečení i elektřinu?


http://sirmi.ic.cz/cara/215.gif

Není tady

 

#27 2. 1. 2008 21:45

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Re: Jak ušetřit

ita napsal(a):

Bety je skvělá pekařinka, moje rohlíky tak pohledné nebyly, chuově dobré.
Zrovna bylo v tel. novinách, že zdražování se zatím nekoná, kontrolní nákup vyšel dokonce levněji než loni.

Taky jsem dnes ještě nakoupila relativně lacino v Albertu, ale na dotaz, do kdy tyhle ceny vydrží, mi bylo odpovězeno, že už jenom dnes, prý tam budou do půlnoci a budou přeceňovat. grater

Není tady

 

#28 2. 1. 2008 21:46

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Re: Jak ušetřit

Bety napsal(a):

Stelička napsal(a):

Když je místo v mražáku, tak to tak dělám. Jenže ono tam vždycky není. A s tou novou ledničkou mi místa o jednu přihrádku ubyde sad.

Mᚠpekárnu? Rohlík vyjde sotva na 1,- a chleba můžeš upéct menší a vydrží čerstvý dýl než z obchodu pokud se hned nesní
http://www.venusanka.cz/prispevky/476295.jpg

Bety, v pekárně zadělávᚠtěsto a pak to pečeš v troubě ? Pekárnu mám, peču zatím jen chleba. Přihoď podrobný recept na rohlíky, prosím. tummenuppgodlike

Není tady

 

#29 2. 1. 2008 22:22

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Re: Jak ušetřit

ita napsal(a):

Zrovna bylo v tel. novinách, že zdražování se zatím nekoná, kontrolní nákup vyšel dokonce levněji než loni.

Ono se nebude konat víc věcí se kterejma straší lidi někteří politici. Povíme si to na tomhle místě třeba za rok. wink


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 

#30 3. 1. 2008 7:10

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Re: Jak ušetřit

Jeňýk napsal(a):

ita napsal(a):

Zrovna bylo v tel. novinách, že zdražování se zatím nekoná, kontrolní nákup vyšel dokonce levněji než loni.

Ono se nebude konat víc věcí se kterejma straší lidi někteří politici. Povíme si to na tomhle místě třeba za rok. wink

Jeňýku, až půjdeš nakoupit za týden, budou už ceny jiné. Obchoďáci ještě nepřeceňovali, až teď to začne (u nás např. Albert přeceňoval dnes v noci).

Upravil(a) Ela.. (3. 1. 2008 7:12)

Není tady

 

#31 3. 1. 2008 8:36

max72
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 292

Re: Jak ušetřit

Díky za další typy, hlavně Steličce. Těsnění do dveří taky musím dát, možná i do oken. Jinak o folii za radiátor jsem taky slyšela, ale zatím nikde neviděla.
Díky

Není tady

 

#32 3. 1. 2008 8:41

Ota
Moderátor(ka)
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5411

Re: Jak ušetřit

max72 napsal(a):

Díky za další typy, hlavně Steličce. Těsnění do dveří taky musím dát, možná i do oken. Jinak o folii za radiátor jsem taky slyšela, ale zatím nikde neviděla.
Díky

Folie za radiátor se nahrazovala alobalem, tou lesklejší stranou do místnosti.


Ota
------------------------------------------------------
Nechceš-li si hubu spálit, musíš mlčet, nebo chválit.
K. H. Borovský.

Není tady

 

#33 3. 1. 2008 8:49

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: Jak ušetřit

No skoro všechny nápady do domácnosti děláme, ale ty lahve u nádržek mi manžel nepřekousl, prý se časem může ucpat potrubí, vím, že pošetřovat se má a kluky k tomu už dlouho vedu, protože se jim to bude jistě hodit, člověk by neměl moc rozhazovat nikdy, ale nepřijde vám to takové pod úroveň netopit, přemýšlet, co strčím do pusinky, nesvítit, nesplachovat, nepoužívat lednici,nejezdit autobusem nebo autem příště snad budeme bydlet na stromech. Nechodit za kulturou a nekupovat knížky mi zase zavání degradací lidského ducha, kterým se odlišujeme od opic. Kam to povede, to nevím.

Upravil(a) Irenka21 (3. 1. 2008 8:54)


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#34 3. 1. 2008 9:40

host5522
Host

Re: Jak ušetřit

max72 napsal(a):

Díky za další typy, hlavně Steličce. Těsnění do dveří taky musím dát, možná i do oken. Jinak o folii za radiátor jsem taky slyšela, ale zatím nikde neviděla.
Díky

My jsme ji kdysi měli (zkoušeli jsme dva druhy, jednu tenčí a jednu silnější), obě s lesklou vrstvou a žádný efekt jsem nepociovala. Při topení stále zapnutém na určitý stupeň byla v místnosti stejná teplota. Mají to všude - OBI, Hornbach, atd.

Jinak - ty nápady, co jsem psala někam na první stranu, když jsem nevěděla, jak na tom Max72 je... Nevěděla jsem, že má problém zaplatit nutné výdaje, když se ptala, kde ušetřit. Ale mám několik kamarádek, které mají 30tisíc hrubého, všechno mají pro sebe, nájem nízký a ani s tím nevystačí. Aby ne, když chodí obden do baru na koktejly, nakupují pořád oblečení, obden nová knížka, skoro denně časpopisy... a nepřijde jim na tom vůbec nic divného. Jednou jsem takové kamarádce půjčovala na nájem. Prý jí prostě nezbylo.... A za tři dny mě lákala do baru.... hmm

Upravil(a) yellow108 (3. 1. 2008 9:53)

 

#35 3. 1. 2008 10:00

Ota
Moderátor(ka)
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5411

Re: Jak ušetřit

yellow108 napsal(a):

max72 napsal(a):

Díky za další typy, hlavně Steličce. Těsnění do dveří taky musím dát, možná i do oken. Jinak o folii za radiátor jsem taky slyšela, ale zatím nikde neviděla.
Díky

My jsme ji kdysi měli (zkoušeli jsme dva druhy, jednu tenčí a jednu silnější), obě s lesklou vrstvou a žádný efekt jsem nepociovala. Při topení stále zapnutém na určitý stupeň byla v místnosti stejná teplota. Mají to všude - OBI, Hornbach, atd.

Jinak - ty nápady, co jsem psala někam na první stranu, když jsem nevěděla, jak na tom Max72 je... Nevěděla jsem, že má problém zaplatit nutné výdaje, když se ptala, kde ušetřit. Ale mám několik kamarádek, které mají 30tisíc hrubého, všechno mají pro sebe, nájem nízký a ani s tím nevystačí. Aby ne, když chodí obden do baru na koktejly, nakupují pořád oblečení, obden nová knížka, skoro denně časpopisy... a nepřijde jim na tom vůbec nic divného. Jednou jsem takové kamarádce půjčovala na nájem. Prý jí prostě nezbylo.... A za tři dny mě lákala do baru.... hmm

Jasně, ono to s tou folií je tak trochu na ideologií placeba, věříš tomu a mᚠdojem, že to funguje.


Ota
------------------------------------------------------
Nechceš-li si hubu spálit, musíš mlčet, nebo chválit.
K. H. Borovský.

Není tady

 

#36 3. 1. 2008 10:07

host5522
Host

Re: Jak ušetřit

My jsme ty fólie kupovali tuším v Hornbachu, dávali jsme to za 4 radiátory a vyšlo to asi na 600, je to tak 3 roky. Asi jsme tomu málo věřili lol

Upravil(a) yellow108 (3. 1. 2008 10:07)

 

#37 3. 1. 2008 10:13

Ota
Moderátor(ka)
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5411

Re: Jak ušetřit

yellow108 napsal(a):

My jsme ty fólie kupovali tuším v Hornbachu, dávali jsme to za 4 radiátory a vyšlo to asi na 600, je to tak 3 roky. Asi jsme tomu málo věřili lol

Folie nebyly, tak jsme tam nacpali alobal..to bylo teploučko..pak přišel jeden "normální" a říká, "máte tu nějak chladno" v tu ránu i nám bylo zima lol


Ota
------------------------------------------------------
Nechceš-li si hubu spálit, musíš mlčet, nebo chválit.
K. H. Borovský.

Není tady

 

#38 3. 1. 2008 10:25

Jessie
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 809

Re: Jak ušetřit

Jde ušetřit i na vodě - pokud to tedy již neděláš. Všechnu vodu vytékající z automatky chytáme a pak s ní splachujeme toaletu. Případně pokud máma pere oblečení, které je třeba jen propocené, tak tu "čistější" vodu chytá a použije znovu na praní, ale jen na tátovy montérky, ze kterých musí nejdříve vyprat tu nejhorší špínu a pak prát ještě jednou. A právě na tu nejhorší špínu to úplně stačí.


Pesimista vidí v tunelu tmu.Optimista vidí světlo na konci tunelu. Realista vidí světla vlaku. Strojvůdce vidí tři debily na kolejích.

Není tady

 

#39 3. 1. 2008 10:32

host5522
Host

Re: Jak ušetřit

Jessie napsal(a):

Jde ušetřit i na vodě - pokud to tedy již neděláš. Všechnu vodu vytékající z automatky chytáme a pak s ní splachujeme toaletu. Případně pokud máma pere oblečení, které je třeba jen propocené, tak tu "čistější" vodu chytá a použije znovu na praní, ale jen na tátovy montérky, ze kterých musí nejdříve vyprat tu nejhorší špínu a pak prát ještě jednou. A právě na tu nejhorší špínu to úplně stačí.

A kolik se tím ušetří? Není to Jessie nic proti tobě, nechci rýpat, ale v tomhle už tak trochu souhlasím s Irenkou. Dovedu si představit, že si odpustím kulturu a nebudu se rozcapovat v jídle (pokud to bude potřeba).., ale že po bytě naháním špinavou vodu, to už mně osobně přijde docela extrémní.

 

#40 3. 1. 2008 10:42

Ota
Moderátor(ka)
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5411

Re: Jak ušetřit

yellow108 napsal(a):

Jessie napsal(a):

Jde ušetřit i na vodě - pokud to tedy již neděláš. Všechnu vodu vytékající z automatky chytáme a pak s ní splachujeme toaletu. Případně pokud máma pere oblečení, které je třeba jen propocené, tak tu "čistější" vodu chytá a použije znovu na praní, ale jen na tátovy montérky, ze kterých musí nejdříve vyprat tu nejhorší špínu a pak prát ještě jednou. A právě na tu nejhorší špínu to úplně stačí.

A kolik se tím ušetří? Není to Jessie nic proti tobě, nechci rýpat, ale v tomhle už tak trochu souhlasím s Irenkou. Dovedu si představit, že si odpustím kulturu a nebudu se rozcapovat v jídle (pokud to bude potřeba).., ale že po bytě naháním špinavou vodu, to už mně osobně přijde docela extrémní.

Odpadovou hadici pračky jsem napojil do odpadu, tudy cesta nevede (u nás). Ale v 16.00 bajvočko, pustíš teplou vodu na nejvyšší teplotu, čůrkem do vany a zhruba v 19-20.00 mᚠskoro plnou vanu teplé vody na vykoupání a vodoměr si skoro "nevšimne".


Ota
------------------------------------------------------
Nechceš-li si hubu spálit, musíš mlčet, nebo chválit.
K. H. Borovský.

Není tady

 

#41 3. 1. 2008 10:49

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jak ušetřit

Irenko, nepřijde mi "pod úroveň" netopit tam, kde to není potřeba, třeba v nepoužívané místnosti, kde stačí teplo od stoupaček, zhasínat za sebou, když jdu jinam, nenechat běžet televizi celý den, nebo zbytečně neplácat teplou vodu. Pak mi totiž zbyde třeba právě na tu knížku nebo nějako ňamku.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#42 3. 1. 2008 11:00

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 3756

Re: Jak ušetřit

řekla bych že my jsme teda slušný průměr, co se týče platů, ale vůbec mi nepřijde pod úroveň netopit tam kde nejsme, takže prakticky netopíme na chodbách, v ložnici a dětském pokoji, skoro se tam nezdržujeme. Jen nemám ráda ú.s.p.o.r.né žárovky, moje oči u nich nevidí. alE SNAŽÍM SE VYPÍNAT PŘES NOC ÚPLNĚ TY SPOTŘEBIČE KDE JE DIODA, TA SEŽERE SNAD AŽ 500,- kČ ROČNĚ.............
A chtěla bych slyšet, jeslti je reálná úspora při několikadenním zapínáním/vypínáním pc, nebo je lepší jej nechat jet celý den ?


Mája

Není tady

 

#43 3. 1. 2008 11:09

Ota
Moderátor(ka)
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5411

Re: Jak ušetřit

Májajája napsal(a):

řekla bych že my jsme teda slušný průměr, co se týče platů, ale vůbec mi nepřijde pod úroveň netopit tam kde nejsme, takže prakticky netopíme na chodbách, v ložnici a dětském pokoji, skoro se tam nezdržujeme. Jen nemám ráda ú.s.p.o.r.né žárovky, moje oči u nich nevidí. alE SNAŽÍM SE VYPÍNAT PŘES NOC ÚPLNĚ TY SPOTŘEBIČE KDE JE DIODA, TA SEŽERE SNAD AŽ 500,- kČ ROČNĚ.............
A chtěla bych slyšet, jeslti je reálná úspora při několikadenním zapínáním/vypínáním pc, nebo je lepší jej nechat jet celý den ?

Nárazové mnohonásobné zapínání pc asi sežere víc.


Ota
------------------------------------------------------
Nechceš-li si hubu spálit, musíš mlčet, nebo chválit.
K. H. Borovský.

Není tady

 

#44 3. 1. 2008 11:11

host5522
Host

Re: Jak ušetřit

Já nechci mluvit za Irenku, ale pochybuju, že ona to myslela tak, že se má topit v místnostech, kde nikdo není atd.

S tím počítačem by mě to taky zajímalo. Je lepší ho nechat od rána do večera puštěný, s tím, že se na něm třeba 4x po hodině a půl pracuje a nebo se má vždy vypnout (a tedy 4x denně zase zapnout).. Zajímá mě to i z hlediska, co je lepší pro počítač, nejen kvůli spotřebě energie...

Oto, víš???????? Děkujeme.. smile

 

#45 3. 1. 2008 11:11

host5522
Host

Re: Jak ušetřit

Oto, ty jsi rychlejší než moje myšlenka.... smile Dík.

 

#46 3. 1. 2008 11:43

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: Jak ušetřit

Tedy, mne taky vře hlava, kde ještě ušetřit, i když už leta šetřím a už nevím, kde ubrat.Jak někdo píše, asi zůstane jídlo a nechodit k dr. Stand-by systém vypínám každý večer a zapínám, když přijdem domů. Netopím ani přez den, jen ráno a zas-když přijdem domů. V noci taky ne.
Těsnění-ta pěnová Vám za určitou dobu odejdou, ale na malé netěsnosti pomůžou.
Akce-kina? hahaha-co to je?Tam pošlu maximálně dítě se školou, a ji není líto, že nemám na lístek pro sebe.(a nadšená nejsem i tak-i to je drahé).Pak stál lístek "jenom" 90 a ne 150.
Kosmetika?musí stačit z obchodu vše za 39....
Každý rok na konci roku hledám na účtu, kde ještě mohu ubrat. Jednou jsem s údivem zjistila, že vedeníi účtu stojí 2400....u České spořitelny. Když jsem přešla na levnější typ, stejně to vymyslí tak, že ty poplatky se tomu svou výši podobat budou.
Šla bych k M-nebo Ebance, kdybych pravidelně měla měsíční příjem -čistý 15,000...ale nemám.Takže nemohu. Ale kdybych našla lépe placenou práci, tak mne ČP víc už neuvidí!
Tel-mám doma už jenom na příjem hovorů kvůli matce, jinak bych pevnou ráda zrušila. To je možná jediná věc, co ještě mohu zrušit.
A taky stavební spoření, i když jenom 500 měsíčně. Říkala jsem si, co dá stát na příspěvcích možná pokryje to, co veme banka. Nevím, propočítám a zruším taky.
Jinak sekáč...ten vede už x-let, i pro dítě. Dovolené-sen...kroužky....už jenom ty zadarmo.
S dítětem jsem chodila k 9-ti dr., už jsem hlásila, nebudem nikam chodit. Obě alergičky, asi chcípnem, kdybych měla platit ty léky a francouzské kapky, co máme brát 3-5 let. Nakonec mne už pojištovna nehradí nic, dítěti jenom do 15-ti let. Pak budem zřejmě zdravé.
Příští nemoc-až mne posbírají na ulici, tak mne mohou odvést, jinak nic a budu občansky neposlušná.
Když si nemohu vymoci výživné, tak nevím, proč mám tento stát milovat, když mne ted postavil plánovite do role žebráka. A že v práci-ve školství peníze nepřidají, to je jasné.
Dítě zatím nevěří, že bude málo jídla, ale bude. Pokusíme se vypěstovat pro nás dvě veškerou? zeleninu na zahrádce. Až nato, že jsem nemocná a vlastně nesmím na zahrádce pracovat, tak je to ok. Klidně se roztrhám, však, až bude po mne, stát ušetří na mém důchodu u nemocenskou i léky a dítě bude pak zadarmo vychovávat taky sám stát.
NEvím, proč si vše necháme od politků líbit. Ano, kdyby taky vážně platil zákon a řád, tak prosím.
Ale neplatí.

Není tady

 

#47 3. 1. 2008 12:07

mala.popelka
Moderátor(ka)
Místo: krásné Podbeskydí
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9473

Re: Jak ušetřit

Oto, co se týká té vody do vany, možná pěkný nápad, možná se dá i realizovat, ale ze zkušenosti domovníka jednoho domu vím, že vodoměry v bytech nejsou tak citlivé jako ty u paty domu, takže ty zaznamenávají i ukapávající kohoutky.... ztráta, která takto vznikne se rozpočítá mezi domácnosti v domě, takže pokud takto bude postupovat třeba 5i člená rodina, paradoxně je to může stát více, než kdyby normálně vytočili o X litrů (kubíků) více...

Májo, máme prakticky odzkoušené, že nechat běžet PC trvale, pokud k němu třeba sedají děti, nebo Ty každé 2 hodiny, nebo několikrát denně, je lepší, než pořád start.... Zhasnout monitor a nechat běžet... fakt to sežere míň


"Proti bolestem duše jsou jen dva léky: naděje a trpělivost" - Pythagoras

http://www.ticker.7910.org/as1cMbUuM2B0010MjAzZHwwMDAwMjY2N2R8TmFzIHphenJhayBLcnlzdHVmZWsgbWE.gif

Není tady

 

#48 3. 1. 2008 12:12

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: Jak ušetřit

No, mne taky kape kouhoutek poté v kuchyni a extra tehdy, když mám zaplý kotel na topení, to kape jak divý (když netopím, tak ne)a co vyměnili stoupačky v domě a odmítly uznat, že tím odešly všechny původní baterie (zanešené špínou po výměně). Chytám vodu a polévám pak kytky, protože zatím nemám na úhradu nové baterie.

Není tady

 

#49 3. 1. 2008 12:13

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: Jak ušetřit

Taky se snažíme doma šetřit, jinak to prostě v dnešní době nejde. Ale s topením - máme plyn v RD, to mám vyzkoušeno, než úplně zastavovat, tak je lepší snížit teplotu např. na 19 stupňů - v noci, nebo když nikdo není doma, protože když pak kotel jede v kuse delší dobu, je to samozřejmě větší spotřeba. dumbom


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#50 3. 1. 2008 12:16

PetrV
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 1199

Re: Jak ušetřit

Stelička a ostatní: počítač na pár minut nevypínejte; ušetříte jen pár haléřů a zbytečně se opotřebovává disk, protože při zapnutí se musí znova roztočit.

Ela: pokud budeme mluvit jen o zvýšení sazby DPH, tak u potravin to je z 5% na 9%, což je v absolutních číslech zhruba 3.8%. Tři koruny ze stovky, to je jako plivnutí do moře. Uvidíme, do jaké míry se do ceny potravin promítne zvýšení cen elektřiny, ale hodně z toho kompenzuje zvýšení platů.

yellow108: můžu tě uklidnit, že téměř nikomu nezbývají peníze. Je jedno, jestli mᚠdvacet nebo sto tisíc měsíčně, utratí se vždycky všechny. Jediný rozdíl je v tom, že místo ojeté škodovky si člověk koupí audinu nebo místo hadrů ze sekáče nakoupí ve značkovém shopu. Ale problém vyjít má nakonec každý smile

Musim: stavební spoření určitě neruš, je to skvělá věc. Vedení účtu za 2400, tam jsi asi zapomněla nulu (ta Mbank bude každopádně lepší). Pevnou bych okamžitě zrušil. A politici za tvůj plat (ani za zdražování energie) nemůžou, věř mi.


Úspory jsou jasné, netopit v místnostech, kde nikdo není, nebo vypínat na noc spotřebiče včetně TV. Ale chytat špinavou vodu a pak s ní splachovat, to už se vracíme tak padesát let zpátky. Jste si jisti, že zrovna tahle úspora je ta klíčová? Že se k ní musíte snižovat kvůli uspořeným pěti korunám?

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů