Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#1 24. 12. 2007 22:53

host5522
Host

Náklady na dítě II.

Můj život udělal kotrmelec a zatím vše nasvědčuje tomu, že budu mít jakožto samoživitelka miminko  smile

V souvislosti s tím řeším svou bytovou situaci, a počítám, zda si budu moci dovolit být za svoje úspory dva roky na rodičovské (a v té době sama platit nájem, hypotéku a všechny ostatní výdaje.) Svoje výdaje odhadnout dokážu, ale u prcka fakt netuším..

Proto se vás ptám, jaké jsou měsíční náklady na malé dítě, tím mám na mysli:

- na kolik cca vyjdou měsíčně plenky (např. kombinace Pampers a nějakých levnějších) - absolutně nemám tušení
- kolik stojí měsíčně např. Nutrilon a podobné výživy pokud nebude možné kojit
- na kolik cca měsíčně vyjdou příkrmy (různé přesnídávky, maso se zeleninou) atd. v době, kdy se již přikrmuje
- další výdaje na dítě (např. nutná kosmetika, věci co jsou potřeba z lékárny atd)
- atd.

Na kompletní výbavičku na dítě včetně oblečení mám peníze bokem, proto mě zajímá jen běžná každodenní spotřeba do věku cca dvou-tří let.
Koukala jsem, že 10 lekcí plavání pro kojence v našem městě stojí 2.700,- Kč - to je fakt masakr dumbom

Moc děkuju za všechny vaše odpovědi. wink

Upravil(a) yellow108 (25. 12. 2007 10:50)

#2 25. 12. 2007 5:49

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Re: Náklady na dítě II.

Žluásku,
především BLAHOPŘEJI!!!
To jsou krásné starosti. Můžu Ti říct, že zpočátku mimi není tak náročné na peníze, jako později. Otázka je, s jakou částkou budeš muset vyjít a jestli bude otec dítka platit...
Každopádně do věku 2-3 let dítě v pohodě uživíš. Pokud nebude mít speciální potřeby, narodí se zdravé a vše půjde tak jak má.
Přesné ceny Ti už neřeknu, už mám děti větší, ale věř, že nikdy nebyla sociálně příhodnější doba mít dítě, než teď. Využij toho, než to zase zkrouhnou.

Není tady

#3 25. 12. 2007 6:51

host5522
Host

..

Upravil(a) yellow108 (25. 12. 2007 10:47)

#4 25. 12. 2007 7:50

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Omlouvám, se, jestli jsem se Tě nějak dotkla.

Není tady

#5 25. 12. 2007 8:46

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Yellow zalezi jak budes narocna.Pleny nemusis kupovat,ale muzes mit latkove a prat je.Prikrmy take nemusis kupovat hotove,ale udelat si je pro miminko sama doma,urcite to pro to miminko bude zdravejsi.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#6 25. 12. 2007 9:01

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava

yellow108 napsal(a):

Můj život udělal kotrmelec a zatím vše nasvědčuje tomu, že budu mít jakožto samoživitelka miminko smile

V souvislosti s tím řeším svou bytovou situaci, a počítám, zda si budu moci dovolit být za svoje úspory dva roky na rodičovské (a v té době sama platit nájem, hypotéku a všechny ostatní výdaje.) Svoje výdaje odhadnout dokážu, ale u prcka fakt netuším..

Proto se vás ptám, jaké jsou měsíční náklady na malé dítě, tím mám na mysli:

- na kolik cca vyjdou měsíčně plenky (např. kombinace Pampers a nějakých levnějších) - absolutně nemám tušení
- kolik stojí měsíčně např. Nutrilon a podobné výživy pokud nebude možné kojit
- na kolik cca měsíčně vyjdou příkrmy (různé přesnídávky, maso se zeleninou) atd. v době, kdy se již přikrmuje
- další výdaje na dítě (např. nutná kosmetika, věci co jsou potřeba z lékárny atd)
- atd.

Na kompletní výbavičku na dítě včetně oblečení mám peníze bokem, proto mě zajímá jen běžná každodenní spotřeba do věku cca dvou-tří let.
Koukala jsem, že 10 lekcí plavání pro kojence v našem městě stojí 2.700,- Kč - to je fakt masakr dumbom

Moc děkuju za všechny vaše odpovědi wink

Víš, když vidím, že koukᚠi na plavání (2.700Kč)-tak Ti můžu říci pouze tohle. Já, i když jsem manžela měla, jsme si to nemohli dovolit, teda mohli, ale nezbylo by na jiné věci. Jistě, že chceš pro dítě to nejlepší, ale prostě jsi samoživitelka-tak to je a musíš, aspoň momentálně oddělit věci důležité, od těch, co být nemusí.

Není tady

#7 25. 12. 2007 9:14

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Dnes jsou na tom maminky na materske o hodne lepe,ja kdyz se stala samozivitelkou to v roce 1995 tak materska byla 1600kc a zivotni minimum pro nas 5800.S toho jsem musela zaplatit byt a uzivit dve deti.Je pravda,ze jsem nikdy nemela papirove pleny a i ty presnidavky a polivcicky jsem si delala sama doma.Ono to tolik casu nezabere a vedela jsem,ze tam v tom nemam zadny konzervacni a chemicky latky.Taky je pravda,ze ja u svych deti za celou dobu co je mam nevim co je to,kdyz jsou nemocny.A do bazenu jsem s nima taky nikdy nechodila,ale na obycejnou prochazku do prirody nebo na loutkove divadlo ktere u nas bylo kazdy tyden.Ja vim asi te moje odpoved moc nepotesi.Ale i tak jsem te chtela napsat svuj nazor.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#8 25. 12. 2007 10:58

host5522
Host

Káčo, co jste si s manželem dovolit mohli a nemohli, mě dá se říci nezajímá. Kde jsi z mého příspěvku nabyla dojmu, že to plavání nutně musím mít, pouze jsem psala, že to tolik stojí. Ptala jsem se, kolik stojí nutrilon a pleny měsíčně, tak děkuji, že jsi mi odpověděla.

Holky, já vám za odpovědi děkuji, ale mě zajímá KOLIK CO STOJÍ V SOUČASNÉ DOBĚ. Proto jsem svůj dotaz směřovala na "rodinné finance". Kdybych chtěla, aby někdo rozebíral, zda se mu zdám jako (budoucí) samoživitelka náročná, formuluji svůj dotaz jinak a umístím ho na "psychologickou".

Aby mě tu nikdo nerozebíral, tak vás mohu ujistit, že budu žít (téměř) z ruky do huby. Vidím, že tady mi nikdo neodpustí, že jsem jako mladá holka svoje sedmileté úspory nefozfrcala za blbosti a díky tomu je teď můžu použít na výše uvedené a nedejbože ještě zauvažovat nad plaváním pro kojence..... To jsem opravdu náročná..... No comment.

Upravil(a) yellow108 (25. 12. 2007 11:20)

#9 25. 12. 2007 11:24

baru
♥♥-----

Tak Nutrilon teď po podražení stojí krabice 300,-- miminko vypije krabici za týden přibližne. Plenky - malé miminko i deset a víc plenek denne to nejde určit přesne balík plenek kolik stojí - to záleží jaký druh plenek a co bude miminku vyhovovat, já mám tři deti a každé se mi osypalo třeba po tesco plenkách a jiným detem to vyhovuje, balík cca 50 - 60 ks stojí 300 -400 kč, fakt záleží jaké plenky, pak ubrousky balení kolem 60 kč to se spotřebuje tak dve balení mesíčne, oblečky pro první díte i s kočárkem kolem dvaceti tisíc, a lékárnu ani nepočítám

Není tady

#10 25. 12. 2007 11:28

host5522
Host

baru napsal(a):

Tak Nutrilon teď po podražení stojí krabice 300,-- miminko vypije krabici za týden přibližne. Plenky - malé miminko i deset a víc plenek denne to nejde určit přesne balík plenek kolik stojí - to záleží jaký druh plenek a co bude miminku vyhovovat, já mám tři deti a každé se mi osypalo třeba po tesco plenkách a jiným detem to vyhovuje, balík cca 50 - 60 ks stojí 300 -400 kč, fakt záleží jaké plenky, pak ubrousky balení kolem 60 kč to se spotřebuje tak dve balení mesíčne, oblečky pro první díte i s kočárkem kolem dvaceti tisíc, a lékárnu ani nepočítám

Baru, děkuji.

#11 25. 12. 2007 11:30

baru
♥♥-----

Není zač a držím palce a to zvládneš

Není tady

#12 25. 12. 2007 11:43

mates
♥♥♥♥♥♥♥

Já to nedávno propočítávala.Jsme na Nutrilonu,zeleninku mu vařím doma,večer má kaši.Pleny používáme Pampers a nevyjdou ani moc draho .Celkem je to asi 1500,- -1700,-Kč měsíčně.Ale pokud budeš kojit tak tě to vyjde mnohem levněji-propijeme asi k tisícovce.Mažu po koupání slunečnicovým olejem z lékárny za pár kaček a prdýlku rybylkou a vydrží celkem dlouho.

Není tady

#13 25. 12. 2007 11:52

host5522
Host

Mates, díky. Pokud by to bylo do 1.700,- po nějakou dobu za pleny a do 1.500,- za Nutrilon, tak by to šlo. Spíš jsem se bála, aby to nebylo ještě víc.

#14 25. 12. 2007 11:54

Káča
♥♥♥♥♥♥-

yellow108 napsal(a):

Káčo, co jste si s manželem dovolit mohli a nemohli, mě dá se říci nezajímá. Kde jsi z mého příspěvku nabyla dojmu, že to plavání nutně musím mít, pouze jsem psala, že to tolik stojí. Ptala jsem se, kolik stojí nutrilon a pleny měsíčně, tak děkuji, že jsi mi odpověděla.

Holky, já vám za odpovědi děkuji, ale mě zajímá KOLIK CO STOJÍ V SOUČASNÉ DOBĚ. Proto jsem svůj dotaz směřovala na "rodinné finance". Kdybych chtěla, aby někdo rozebíral, zda se mu zdám jako (budoucí) samoživitelka náročná, formuluji svůj dotaz jinak a umístím ho na "psychologickou".

Aby mě tu nikdo nerozebíral, tak vás mohu ujistit, že budu žít (téměř) z ruky do huby. Vidím, že tady mi nikdo neodpustí, že jsem jako mladá holka svoje sedmileté úspory nefozfrcala za blbosti a díky tomu je teď můžu použít na výše uvedené a nedejbože ještě zauvažovat nad plaváním pro kojence..... To jsem opravdu náročná..... No comment.

Nemusíš se hned čertit-stane se, že se zde i občas nepochopí přesně....Já mám dceru 5 let, tak už nevím, kolik takové ty věci na úplné prtě stojí, navíc to za těch pár let taky podražilo. Hodně jsem vybírala ty levnější-jak tu už někdo píše-Rybilku z lékárny(je dost dobrá na opruzeniny), Tescácké plínky (v šestinedělí jsem používala ty norm.bavlněné) a snažila jsem se u sebe podporovat kojení (kmínová polévka na tvorbu mléka+malému to vyžene prdíky), abych nemusela být odkázána na Sunar a podobné....Oblečení jsem kupovala v jednom dobrém sekošu-úžasný věci, levný a malá byla oblečena, jak z Tuzexu lol

Není tady

#15 25. 12. 2007 11:56

host5522
Host

Káčo, nezlob se, ale je toho na mě asi příliš, takže občas startuji na první našlápnutí... roll

#16 25. 12. 2007 11:59

Káča
♥♥♥♥♥♥-

Ale jo, dy jsi měla pravdu, já vždycky v rychlosti něco přečtu, něco mi z toho utkví v hlavě a hned odpovídám. Je jásné, že je toho i tak na Tebe dost-ale to bude dobrý, vážně. Mᚠaspoň podporu v rodičích, nebo někom blízkém?

Není tady

#17 25. 12. 2007 12:01

host5522
Host

Já se nechci rouhat, když tady rozjíždím takové debaty, když mám prcka asi tak 2 cm, ale prostě jsou finanční situaci budu muset asi řešit začátkem příštího roku, tak to holt jinak nejde. A musím si svoje výdaje nějak naplánovat (i když vše samozřejmě může být jinak), abych věděla, zda i potom utáhnu hypotéku. Jinak - prcek bude mít vaničku a sedačku ještě po mně lol.

Jo, oporu mám v rodině a mohla bych bydlet u rodičů v bytě, ale vypadá to, že se o pár pater níž u našich uvolní byt a bude mi pravděpodobně nabídnut ke koupi, takže teď dlouze počítám, zda budu schopná to všechno uplatit.

Upravil(a) yellow108 (25. 12. 2007 12:14)

#18 25. 12. 2007 12:02

Helča2
♥♥♥♥♥--

Já tedy používám plínky tesco, 2 balíky za měsíc ( využívám akci 2+1 zdarma a vyjdou na 218,-Kč všechny tři balení ,mám je na noc a vycházky ven).Přes den doma dávám látkové.Zatím pořád jen kojím,takže mlíčko neporadím.Příkrmy začnu dávat po silvestru,to bude malé 7,5 měsíce.Vařit si budu zeleninku doma :-))) .Oblečky kupuji v akci v Tescu nebo CaA a na www.mimibazar.cz .Počítám,že mě malá vychází zatím tak na 600-800 Kč měsíčně (oblečky, plínky,prášek na praní,drogerie).Na zadeček mám rybilku,do koupele krémovou pěnu hypoalergení nivea a na tělíčko taky hypoalergení mléko nivea.Snaž se opravdu kojit,nejen že to pro mimi to nejlepší,ale taky hodně ušetříš.Rady najdeš na www.kojeni.net  stolt
Držím palečky,a vše spolu s mimískem zvládnete.

Upravil(a) Helča2 (25. 12. 2007 12:05)

http://ticker.7910.org/as1cA1P0g410010Mzk0MTIxfDAwMDY3NDRkfCBadXphbmthIG3h.gif
nar. v úterý 15.5.2007 ve 23:55 hod v Motole, váha  3,60 kg a  49 cm *

Není tady

#19 25. 12. 2007 12:05

Káča
♥♥♥♥♥♥-

Já kojila do jejích dvou let, takže levný a přitom pohodlný (všude a hned teplý mlíčko :-))

Není tady

#20 25. 12. 2007 12:08

host5522
Host

Káča napsal(a):

Já kojila do jejích dvou let, takže levný a přitom pohodlný (všude a hned teplý mlíčko :-))

Taky bych ráda kojila, ale raději počítám s financemi za UV, kdyby to z nějakého důvodu nešlo.

#21 25. 12. 2007 14:35

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

yellow108 napsal(a):

Já se nechci rouhat, když tady rozjíždím takové debaty, když mám prcka asi tak 2 cm, ale prostě jsou finanční situaci budu muset asi řešit začátkem příštího roku, tak to holt jinak nejde. A musím si svoje výdaje nějak naplánovat (i když vše samozřejmě může být jinak), abych věděla, zda i potom utáhnu hypotéku. Jinak - prcek bude mít vaničku a sedačku ještě po mně lol.

Jo, oporu mám v rodině a mohla bych bydlet u rodičů v bytě, ale vypadá to, že se o pár pater níž u našich uvolní byt a bude mi pravděpodobně nabídnut ke koupi, takže teď dlouze počítám, zda budu schopná to všechno uplatit.

Naviem, ako je to v Čechách, ale kamoške tuná na Slovensku banka počkala s hypotékou(alebo možno znížili výšku splátok, neviem presne), cca na pol roka, potom musela spä do práce. Ale pretĺkla sa fakt úplne sama, podporu rodiny mala len z diažky a podporu spoluautora dieaa nulovú... Obdivujem ju a vidím ako žiarivý príklad toho, že keď sa chce, všetko sa dá.

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#22 25. 12. 2007 15:19

bajaja
♥♥♥♥♥♥-

Ahoj Yellow, vcera jsem se koukala na tohle tema a rikala jsem si jak je fajn, zes ho zalozila, nebot jestli si pamatujes se me to taky tyka  a zajima big_smile
vybavicku uz mam teda nakoupenou, bohuzel v okoli nikdo mimco nema a veci po me uz jsou davno kdovi kde...
celkem jsem utratila asi dvanact tisic + kocarek jsem dostala od mamy.... plinky jsem poridila latkovy, nejen kvuli usporam, ale hodne kvuli zdravi miminka....
s tou hypotekou nevim, jak to budes zvladat, prave nejvetsi polozku mam za bydleni (7.500) jinak jsem pocitala s naklady na mimco tak 500-600 mesicne, s UV jsem pocitala asi s tisicovkou navic...

http://img524.imageshack.us/img524/9357/138io.jpg

Není tady

#23 25. 12. 2007 15:31

host5522
Host

Ahoj Bajajo, pamatuji se a zdravím tě. smile Já mám svých starostí dost a poslední, co jsem teď chtěla řešit je ještě hypotéka, ale vypadá to, že se bude prodávat byt u našich ve vchodě (což by bylo absolutně super z hlediska soukromí i hlídání). Ty náklady na byt by byly měsíčně celkem 12.500-13.500,- ale podle mých výpočtů a podle toho, co tu všichni píšou, vypadá, že bych to spíš zvládla. Líbí se mi, že je to byt 3+1 s kompletním vybavením, sice starým, ale to by mi nevadilo. A časem by se ke mně třeba někdo přistěhoval.... smile
Pokud s prckem všechno dobře dopadne, tak budu mít jídelní židličku s pultíkem a stolkem, vaničku a nočník ještě po mě :-))), postýlku půjčenou, nějaké oblečení po synovcích a zbytek koupím po bazarech. Z mých kamarádů dítě taky nikdo nemá. Kočárek si koupím nějaký obyč., do 10tis. Plínky jsem počítala kombinaci Pampers, levnějších značek a látkových (nějaké látkové se v rodině asi najdou). Já jsem náklady na mimčo počítala tak 4500-5000 i s nějakou rezervou, ale pokud by to bylo míň, byla bych jedině ráda. Mně se teď uplně chce brečet štěstím, že jsem byla vždycky spíš spořivá (jednou jsem dokonce na Babinetu založila fórum "jak utratit peníze"... - teď jako když to najdu.

Upravil(a) yellow108 (25. 12. 2007 15:34)

#24 25. 12. 2007 15:36

bajaja
♥♥♥♥♥♥-

S tim sporenim mi nezbyva nez ti zavidet big_smile vetsinu uspor co jsem mela, jsem za posledni rok a pul procestovala (ale nelituju toho)...a ten zbytek ted padl na zarizeni bytu a vybaveni pro mimco no a nejak rezerva, ale stejne pocitam s tim, ze pujdu brzy do prace....myslim, ze to zvladnem, jsme holky sikovny big_smile ti co se k nam jednou nastehuji na nas budou pysni big_smile big_smile big_smile

http://img524.imageshack.us/img524/9357/138io.jpg

Není tady

#25 25. 12. 2007 15:43

host5522
Host

Bajajo, já VÍM že to zvládneme smile Ono nám totiž nic jiného nezbyde. Ony ty moje úspory nejsou žádná horentní částka, ale žít se z toho dá relativně dlouho. Zvl᚝ když nebudu jíst... lol Aspoň vidím, že v životě nemá cenu plánovat. Plánovala jsem, že dám na jaře v práci výpověď a budu cestovat - a teď jsem najednou za svou práci hoooodně ráda. Tak teď jen doufám, že nám to s tím prckem všechno vyjde, ty už to mᚠza pár.. smile Já bych doma chtěla být dva roky. Možná bych si našla jednou týdně nějakou brigošku, ale chtěla bych si prcka pořádně užít.

Upravil(a) yellow108 (25. 12. 2007 15:43)

NÁŠ TIP:

Zápatí