Oznámení

8. června : Vážení uživatelé, v současné době pracujeme na vylepšení stránek Babinet.cz, což může způsobovat občasné výpadky či problémy spojené zejména s přihlašováním. Na odstranění problémů a doladění detailů usilovně pracujeme. Děkujeme za pochopení.

8. června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

28. května : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

#151 7. 1. 2008 7:51

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Pomoc odchází!!!

majkafa napsal(a):

Cháááááááááááááááááááááááááááá, takhle jednoduché
fáááááááááááákt nejsme. smilebig_smilelol

Ale jste, jen si to šíleněěěěěěěěěěěěě komplikujete (tím i nám). Fakt. Přestaňte myslet a začněte milovat. V tom čase jste opravdu nádherné a jednoduché smile

Upravil(a) Pisatel (7. 1. 2008 7:53)

Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

#152 7. 1. 2008 12:10

Nicolas
♥♥♥♥♥♥-
Web

Podzime,

pochopil jsem z textu několik věcí, i když mi to dalo práci:

1. Jako každý, kdo dostal kopačky, se ptᚠPROČ (proč mě opustila, když se vše zdálo být tak skvělé).
- je to první přirozená reakce a všichni se ptáme na to samé
- hledáme vysvětlení a chceme to pochopit s tím, že doufáme, že to alespon zmírní naši bolest
- v tom horším případě doufáme v to, že díky pochopení PROČ se nám podaří něco změnit a partnera "získat" zpět

2. Z textu dále dovozuji, že vše bylo Z TVÉHO POHLEDU ok, ale:
- nastala zásadní změna v životě přítelkyně (nová práce) - to jsou věci, které nikdo neovlivní. Zivot prostě přináší změny a ty se mohou odrazit i v partnerském vztahu.
- přítelkyně řešila vaše problémy mlčením namísto vyříkáním si to. Tohle mi přijde (samozřejmě domněnka) jako velmi zásadní věc. Obávám se, že ty nevíš, co si tvoje přítelkyně opravdu myslela o vašem vztahu a o tom, jak zpracovávala problémy. Což není samozřejmě tvoje chyba. Když partner nemluví (a ženy o tom vědí své :-), nepodává ti vlastně žádnou informaci, co se s ním děje (jestli je OK nebo připravuje vraždu nebo jen rozchod).

PS: pod vlivem drog již nemám sílu napsat více, než jsem psal dříve. Přeju ti jen, at se jednou s ex u kafe dozvíš, co bylo příčinou jejího odchodu. Ani ne proto, že byste se k sobe museli vrátit (i když proč ne), ale spíš proto, abys měl celou věc pro sebe uzavřenou.
A pokud se to setkání a upřímný hovor nestane, tak všechny diskuse s ostatními budou pouhé domněnky či informace z druhé ruky.

Proto doporučuji, opakovaně, zaměřit se na vlastní život a přijmout fakt, že v životě nejsou jen slunečné dny a že kromě času veselení je i čas truchlení. Na což mᚠprávo. Doufám, že již mᚠlístek na Madeiru a zásobu dobrého pití.

Není tady

#153 7. 1. 2008 14:44

hrosanek
Host

Majkafo mám Tě ráda a Tvoje názory na leccos taky, ale zcela souhlasím, že dva, kteří jsou spolu ve stadiu plány na svatby JSOU I KAMARÁDI!!!!!!!!

#154 7. 1. 2008 15:21

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Mjka, presne som xcela napísa, že s posledným ex sme boli AJ milenci, AJ kamaráti, AJ spoločníci na storstark aj čojaviemčo všetko ešte... ale už je to minulos. Ale aj tak mám objednaného muža, ktorý bude milenec, láska aj kamarát, 3v1.

Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

#155 7. 1. 2008 15:27

podzim
♥♥-----

Nevím, Nik to vystih dost lidí pochopilo, já taky vím oč tu běží a o co kráčelo. Člověk si možná jen potřebuje to s někým probrat, ale majkafa si vždy vytrhla něco z kontextu a zareagovala na to, někdy frází, někdy nějaké rozumně vypadající klišé, ale nezlobte se, životní zkušenost a moudrost, případně vsřícnost, kterou tu každý očekává, vypadá jinak.
Minimálně jako rada to nikdy nevypadalo.........můj názor.sorry.

Není tady

#156 7. 1. 2008 20:04

majkafa
Host

Možná mě u tvých příspěvků irituje, že já bych se s takovým mužem cítila jako ve zlaté kleci. A možná se tak cítila i tvá přítelkyně, proto z té klece utekla. Kdoví. smile

Upravil(a) majkafa (7. 1. 2008 20:04)

#157 7. 1. 2008 21:26

maricka
♥♥♥♥♥--

A taky...možná...Tvá bývalá přítelkyně je požitkářka a miluje jen vše krásné...a pokud nastane probmém, stereotyp, utíká...do jisté míry to pozoruji na svém příteli.

Není tady

#158 8. 1. 2008 9:46

Nicolas
♥♥♥♥♥♥-
Web

majkafa napsal(a):

Možná mě u tvých příspěvků irituje, že já bych se s takovým mužem cítila jako ve zlaté kleci. A možná se tak cítila i tvá přítelkyně, proto z té klece utekla. Kdoví. smile

To jsi mohla napsat dříve a nedošlo by k pomýlení, že nedopřeješ partnerům kromě lásky i přátelství/kamarádství :-)

Není tady

#159 12. 1. 2008 13:09

misa1234
♥♥♥♥---

Mozna je nejlepsi moc si nedelat budoucnoct a brat vsechno tak, jak je. Asi nejlepsi bude, kdyz to nechas tak. Nucenim si nikoho  neprivazes, naopak se ji zprotivis. Najdi si nejakou zalibu. Jdi si treba zaplavat, do posilovny. styrka  Drzim palce stolt

Upravil(a) misa1234 (12. 1. 2008 13:11)

Není tady

#160 12. 1. 2008 22:06

podzim
♥♥-----

Jojo. Je pryč.
Je to tak člověk se s tím smiřuje pomalu, ale smiřuje.
Víte jak to je, kus z vás už tu není. Ohlížíte se, ale už tam není. Ráno ji chete pohladit, ale postel je prázdná. Chystáte si jídlo, ale už jen pro sebe a takových věcí je milion. Mám plno známých, kteří pomáhají zapomenout, plno věcí na práci, ale je ve mě a hodně hluboko a ubránit se myšlenkám na ni je tak těžké. Musí se bojovat. Chce to čas.

Není tady

#161 12. 1. 2008 22:19

glorie
Host

podzim napsal(a):

Jojo. Je pryč.
Je to tak člověk se s tím smiřuje pomalu, ale smiřuje.
Víte jak to je, kus z vás už tu není. Ohlížíte se, ale už tam není. Ráno ji chete pohladit, ale postel je prázdná. Chystáte si jídlo, ale už jen pro sebe a takových věcí je milion. Mám plno známých, kteří pomáhají zapomenout, plno věcí na práci, ale je ve mě a hodně hluboko a ubránit se myšlenkám na ni je tak těžké. Musí se bojovat. Chce to čas.

Proč jste se rozešli? A kolik je ti let?

#162 12. 1. 2008 22:31

podzim
♥♥-----

Odešla, protože si někoho našla v práci. Je mi 26 proč?

Není tady

#163 12. 1. 2008 22:37

lakina
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krabí

podzim napsal(a):

Odešla, protože si někoho našla v práci. Je mi 26 proč?

víš kolik je holek?co nemohou najít slušného kluka jdi se mrknout na seznamku,mají tam i fotky!neblbni jsi mladý odkud jsi?nechceš mou dceru? je štíhlá,krásná,to neříkám jako její matka,to o ní mi říkají druzí,až je mi to nemilé,dlouhé blond vlasy,studovaná...

Přítomná bolest je sestrou budoucí radosti.

Není tady

#164 12. 1. 2008 22:58

podzim
♥♥-----

To je milé děkuju......No po pravdě s tímhle jsem problém nikdy neměl. V tomhle ten problém není. Před i během našeho vztahu se kolem mě točily slečny. Teď co se to rozseklo už taky nějaké "utěšitelské" sms přišly, ale já se nějak do ničeho zatím nechci hnát.

Není tady

#165 13. 1. 2008 11:54

maricka
♥♥♥♥♥--

Podzime, určitě dělᚠdobře, protože většinou ony "utěšitelské sms" chtějí jen využít Tvé situace. Vím, že například můj partner, když byl sám a jeho dobrá kamarádka také, tak toho nevyužil a naopak ji utěšoval jen tím, že spolu trávili čas, nic víc...a přitom by možná i chtěl něco víc.
Ale zase se do té bolesti příliš neukolébej, to také není dobré, dej si čas na rozmyšlenou a pak pátrej v jiných vodách, hlavně, abys z toho vztahu byl již vyléčený, nebo je docela nezodpovědné zraňovat takhle druhá srdce... Ale to jistě víš:-)

Není tady

#166 14. 1. 2008 10:36

Slniečko
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Brno-Praha-Brno

Podzime, nemela jsem cas precist celou Tvoji historii,ale par stranek jsem si precetla. Napisu Ti to z te druhe strany. Jsem take hrozne moc emotivni clovek a zazila jsem presne to,co jsi Ty popisoval. Milovala jsem ho od detstvi a on me take, v 16-ti jsme se dali dohromady a to,co jsme spolu prozili za tech 5 let je na roman, nikdy bych nerekla,ze vztah a laska mohou byt tak silne a nadherne. Ja byla z Brna on ze Slovenska a delilo nas nejakych 150 km a pak? Byla to prvni laska a ja sla na vysokou a dostala se mezi spoustu jinych lidi a po peti letech jsem ho opustila,protoze jsem se take silene zamilovala. I kdyz jsem od neho odesla ja,trapila jsem se cele dalsi ctyri roky a litovala jsem toho,co jsem udelala a lituji toho dodnes. Ja si tu opravdovou a zivotni lasku odzila s nim. Jenze ve chvili,kdy mi to vsechno doslo a sla jsem ho pozadat o odpusteni on na truc uz cekal dite s jinou. A dnes? Nejsem opravdu uvnitr stastny ani jeden, vim o nem vsem, jsem v kontaktu s jeho sestrou,ale jeho jsem od rozchodu nevidela, udajne me nenavidi a jaka to byla laska...  A zaver, nehledej v tom myslenku, jen jsem chtela rict,ze se to stava i jinym a to vlastnim pricinenim, Ty jsi udelal maximam, stejne jako tehdy muj milovany a presto jsem mela potrebu poznat i neco jineho, bohuzel...
Mozna i ona bude jednou litovat,ale Ty uz se to bud nedozvis nebo to uz nebudes chtit ani vedet. Drz se,jsi mlady, nikdy nevis,kde na Tebe ceka dalsi intenzivni a krasny vztah, jen uz nebude takovy jako ten prvni,protoze uz si budes davat vetsi pozor a mozna se uz nikdy tak neotevres a neoddas nekomu dalsimu jako tomu prvnimu clovickovi. A mozna se jen pletu. Osud proste nechtel,aby jste byli spolu a co vis,zivot je dlouhy a nikdo nezda dopredu cestu. Ja si stale rikam,ze se jeste na te dlouhe ceste se svoji zivotni laskou mohu potkat...

"Nikdo si nezaslouží Tvé slzy či pláč a ten, kdo si je zaslouží, Tě nikdy nerozpláče..."
http://lbyf.lilypie.com/r1htp1.png
1. ROK: 8,570 kg, 74 cm, 2. ROK: 11,0 kg, 86 cm, 3. ROK: 12,0 kg, 93 cm
http://lb2f.lilypie.com/lQfmp1.png
1.ROK: 7,400 kg, 72 cm, 2. ROK: 9,6 kg, 81 cm

Není tady

#167 14. 1. 2008 15:38

podzim
♥♥-----

Já vím, ale teď už je vše pryč. Je ve mě a bude dlouho možná jako v předešlém příběhu. Nemá smysl se doma užírat, myslet na ní a podobně. Vybrala si a teď si nejspíš užívá s jiným. Ano může se stát, že na to časem příjde, co mezi námi bylo, je a může být. Budu na blízku. Nejsem zapšklý. Nic nezatracuju, každý může udělat chybu, ale taky na to nemusí nikdy přijíd.
Jsem mladý a nechci takhle marnit čas, přemýšlet co by kdyby. Určitě někde někdo je, kdo naplní můj život stejně a doufám, že víc. Myslím, že to obyčejně funguje tak, že díru v srdíčku nazahojí čas, ale lépe jiná žena, jiná láska. Je třeba ji hledat. Každý to má jinak, ale určitě na tom "sejde z očí sejde z mysli" něco bude.
Zřejmě se to ve mě bude chvíli prát a třeba to nebude vůči některé fér, ale může to být naopak....

Není tady

#168 14. 1. 2008 15:42

Fatimah
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Web

podzim napsal(a):

Já vím, ale teď už je vše pryč. Je ve mě a bude dlouho možná jako v předešlém příběhu. Nemá smysl se doma užírat, myslet na ní a podobně. Vybrala si a teď si nejspíš užívá s jiným. Ano může se stát, že na to časem příjde, co mezi námi bylo, je a může být. Budu na blízku. Nejsem zapšklý. Nic nezatracuju, každý může udělat chybu, ale taky na to nemusí nikdy přijíd.
Jsem mladý a nechci takhle marnit čas, přemýšlet co by kdyby. Určitě někde někdo je, kdo naplní můj život stejně a doufám, že víc. Myslím, že to obyčejně funguje tak, že díru v srdíčku nazahojí čas, ale lépe jiná žena, jiná láska. Je třeba ji hledat. Každý to má jinak, ale určitě na tom "sejde z očí sejde z mysli" něco bude.
Zřejmě se to ve mě bude chvíli prát a třeba to nebude vůči některé fér, ale může to být naopak....

Podzime, nechci ti do toho kecat, každý svého štěstí strojvůdcem, ale pokud chceš začít láskyplný a perspektivní vztah s bolavou duší, čeká tě tedy fuška.
Myslím, že opravdu jediný dobrý lékař je v tomto případě čas v kombinaci s jeho kvalitním využitím a naplněním (toho času). A ve chvíli, kdy budeš umět být sám za sebe, i jako single si budeš připadat šastný a naplněný, pak je čas hledat nějakou další spřízněnou duši.
Pokud tě bolí duše, hledᚠjen někoho, od koho bys mohl brát, ale nemᚠco dát, jenom bolest, strach a obavy.
To můj názor, ber, nech být.. vissla

Upravil(a) Fatimah (14. 1. 2008 15:42)

Jestliže nevíme, ke kterému přístavu míříme, žádný vítr není příznivý.

Není tady

#169 14. 1. 2008 16:19

Slniečko
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Brno-Praha-Brno

V tom ma Fatima pravdu, ja take ctyri roky brala,nez jsem pochopila,ze nedokazu dat a on uz se natrpel dost....ted na to nejsem vubec hrda.

"Nikdo si nezaslouží Tvé slzy či pláč a ten, kdo si je zaslouží, Tě nikdy nerozpláče..."
http://lbyf.lilypie.com/r1htp1.png
1. ROK: 8,570 kg, 74 cm, 2. ROK: 11,0 kg, 86 cm, 3. ROK: 12,0 kg, 93 cm
http://lb2f.lilypie.com/lQfmp1.png
1.ROK: 7,400 kg, 72 cm, 2. ROK: 9,6 kg, 81 cm

Není tady

#170 14. 1. 2008 16:28

podzim
♥♥-----

Člověk by musel zůstat hooodně dlouho sám, pokud by to takhle chtěl nechat odeznít............
Souhlasím, na každý pád je to pro každého to "nejrozumnější", ale je to ta nejméně schůdná a "léčivá" cesta a možná jsou v tomhle chlapi jiní..........

Není tady

#171 14. 1. 2008 16:43

Fatimah
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Web

podzim napsal(a):

Člověk by musel zůstat hooodně dlouho sám, pokud by to takhle chtěl nechat odeznít............
Souhlasím, na každý pád je to pro každého to "nejrozumnější", ale je to ta nejméně schůdná a "léčivá" cesta a možná jsou v tomhle chlapi jiní..........

To není o mužích a ženách, ale o jisté "vyspělosti" (nezamněňovat s nadřazeností a podobně)

Jestliže nevíme, ke kterému přístavu míříme, žádný vítr není příznivý.

Není tady

#172 14. 1. 2008 16:46

maricka
♥♥♥♥♥--

Tak třeba je to u něj jinak... Myslím, že by asi nechtěl ubližovat. A taky si myslím, že je lepší zapomenout za půl roku, když si někoho najde (přičemž něco již odezní), než se trápit tři roky a být sám.

Ale u mne je to stejně, taky se nejdříve musím vyléčit z toho předchozího vztahu. Zatím mi to nikdy dlouho netrvalo, protože to byly vesměs krátké vztahy. Ale nevím, jak dlouho bych se léčila teď, když jsem s přítelem již rok a čtvrt. A co potom dělat po x letech...:-(

Není tady

#173 14. 1. 2008 16:55

podzim
♥♥-----

Je to i tak trochu o mužích a ženách jako ve všem nejsme stejní.....můj názor....
Vyspělost určitě je to pravé slovo, ale jen slovo fati. Samota je jeden z nejhorších pocitů, každý někoho potřebuje a nemyslím tím přátele a kamarády....

Není tady

#174 15. 1. 2008 7:51

vera
♥♥♥♥♥♥-

Fati, to je asi jediná správná cesta, vím, že bych to zatím neuměla

Není tady

NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí