Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 26. 12. 2007 6:34

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Pomoc odchází!!!

Selima napsal(a):

Mne pripadá férovejšie prizna si, že proste asi od prírody CELKOVO NIE SME NAPROGRAMOVANÍ na monogamiu, 
..

No, četla jsem někde, že teď se to víc projevuje, protože dnes se dožívámě vyššího věku, než tomu bylo kdysi. A strávit s jedním člověkem celý život je prý nadlidský výkon. Nevím, já to posoudit nedokážu, protože po rozvodu už nejsem ten správný vzorek.lol

Selima napsal(a):

Čítala som peknú myšlienku, že rodina a monogamia sú ideálne z hžadiska spoločnosti(= zaručená výchova detí), ale dos nešastné z hžadiska jednotlivca. A život pozostáva z hžadania ideálneho zlatého stredu...

No jo, ale je otázka, kde hledat a co to je ten ideální zlatý střed.... Ale to hledání zase může přinést spoustu zajímavých poznatků.....tummenupp


A ještě - když BM odcházel, říkal mi: "Co brečíš, lidi se scházejí a rozcházejí, to je život, tak to tak ber."
Měl pravdu.

Upravil(a) Modroočka (26. 12. 2007 6:36)


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#27 26. 12. 2007 10:44

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Pomoc odchází!!!

To ti řekl hezkou větu, doufám, že mu ji nějáká zopakuje, až ho kopne někam roll


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#28 26. 12. 2007 10:55

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Pomoc odchází!!!

PPavlaa napsal(a):

To ti řekl hezkou větu, doufám, že mu ji nějáká zopakuje, až ho kopne někam roll

No, Pavli, když mu v dubnu umřel desetidenní syn a on mi brečel do telefonu, že to nemůže unést, takhle věta mě napadla, ale ne ve zlém, jen že i tohle se stává, bohužel, že i tohle je život. Neřekla bych mu ji, neumím být tak drsná a tvrdá. Myslím, že takhle se to snad ani nikomu neříká, zní to bezcitně a to nejsem.

Upravil(a) Modroočka (26. 12. 2007 10:56)


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#29 26. 12. 2007 10:59

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Pomoc odchází!!!

Modroočka napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

To ti řekl hezkou větu, doufám, že mu ji nějáká zopakuje, až ho kopne někam roll

No, Pavli, když mu v dubnu umřel desetidenní syn a on mi brečel do telefonu, že to nemůže unést, takhle věta mě napadla, ale ne ve zlém, jen že i tohle se stává, bohužel, že i tohle je život. Neřekla bych mu ji, neumím být tak drsná a tvrdá. Myslím, že takhle se to snad ani nikomu neříká, zní to bezcitně a to nejsem.

Tak to je drsný, to bych nepřála nikomu.
Ale proč brečel do tlf. Tobě? yikes
Nicméně smrt dítěte je mnohem, mnohem horší, než jakýkoliv rozchod. Je "potrestán" dostatečně.

Upravil(a) Damila (26. 12. 2007 17:59)

Není tady

 

#30 26. 12. 2007 11:08

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Pomoc odchází!!!

Damila napsal(a):

Tak to je drsný, to bych nepřála nikomu.
Ale proč brečel do tlf. Tobě? yikes
Nicméně smrt dítěte je mnohem, mnohem horšěí, než jakýkoliv rozchod. Je "potrestán" dostatečně.

Je, potkalo ho to nejhorší, co ho potkat mohlo, to bych nepřála nikomu. To si nezasloužil. Proč brečel do telefonu mně? Nevím, něco mezi náma je, nedovedu to popsat, nejsou to žádný city, ale žili jsme spolu dost dlouho, hádáme se jen kvůli penězům, jinak spolu vycházíme dobře. My můžeme být kámoši, ale jako partneři - to nešlo.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#31 26. 12. 2007 11:17

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Pomoc odchází!!!

Fuj, běhá mi z toho mráz po zádech, tohle bych fakt nepřála nikomu sad


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#32 26. 12. 2007 11:24

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Pomoc odchází!!!

No, aj podža mňa je rozdiel medzi rozchodom a "odchodom": A plakal ti do telefónu asi preto, že matke dieaa by to vežmi dobre nepadlo a holt a považoval za blízku osobu, s ktorou má deti, tak predpokladal, že ho pochopíš... aj keď trochu bizarné to asi je.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#33 26. 12. 2007 11:26

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Pomoc odchází!!!

A proto si říkám, že to, co potkalo mě, není ještě tak strašný, ale to, co potkalo jeho, to je tragédie


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#34 26. 12. 2007 14:20

juli
♥♥♥♥---
Registrovaný: 30. 9. 2007
Příspěvky: 265

Re: Pomoc odchází!!!

Těžká rada protože každý je úplě jiný,jinak se zachová a jinak na něj působí různé taktiky.Třeba já po 14letém manželství dle mě poslední roky byli moc hezké,manžel povíšil na ředitele,zamiloval se a odstěhoval se k přítelkyni,já šílela,volala mu,prosila,pak jsem i s dětma 9 a 13 let zkončila na psichyatrii,řekla jsem si dobře nechám mu prostor na rozmyšlení,ale prostor se mu asi moc zalíbil byl pánem svého času,velkého platu,luxusního auta prostě usměvavý ředitel,má již několikátou přítelkyni, o děti se vůbec nestará,tak dvakrát za měcíc jim zavolá nebo se staví,ted dojel nečekaně na štědrý den já a děti právě sedala ke stolu kde jsme měli prostřeno jen pro nás 3 bez něj,přidali jsme další talíř a jedl s náma,dětem dovezl spoustu drahých dárků,přespal a ráno zase odjel prostě samazřejmost,můžu ti říct že pořád brečím když ho vidím jeho a děti ale nic mi nepomůže! Podal rozvod první stání máme 24.1. Tak strašně mě to bolí,tlačí,tíží ale on je štastný,usměvavý... Už vím že už nikdy nebudu tolik někoho milovat jako jeho,nikomu nebudu dělat první poslední a spolehnout se musím jen a jen na sebe.
Drž se a užívej si vím že to moc nejde ale hlavně nezůstávej sám ,chod mezi lidi,do kina, všude jsou lidi a né všichni jsou štastní jak se nám asi zklamaným dost často zdá,radím a sama jsem zoufalá,asi to chce všechno čas,čas který musí přebolet ale mě už bolí 1.5roků.

podzim napsal(a):

Vím,ale každý v mé situaci takhle nemyslí a příjde mu ta pravá. A to je to, je to odvážné, ale já byl šastný, že to můžu takhle cítit a říct, že je to ona, tím víc to bolí a mrzí. Měl jsem vztahy i delší, milující, ale věděl jsem o nich své, že nejsou navždy. Tentokrát to bylo jinak....

Není tady

 

#35 26. 12. 2007 17:52

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Pomoc odchází!!!

juli napsal(a):

všude jsou lidi a né všichni jsou štastní jak se nám asi zklamaným dost často zdá,radím a sama jsem zoufalá,asi to chce všechno čas,čas který musí přebolet ale mě už bolí 1.5roků.

Juli, já taky vypadám na první pohled jako spokojená, šastná a vysmátá, ale to jen "klamu tělem", není to tak. Takže to, co si myslíš, že vidíš, nemusí být ta pravá skutečnost. Je jen opravdu minimum lidí, kteří ví, jak na tom skutečně jsem. Mě to bolí už sedmý rok, ale ví to málokdo.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#36 26. 12. 2007 17:57

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Pomoc odchází!!!

Je blbost, pro toho druhýho dělat první poslední, člověk by měl mít rád taky sám sebe.

Oli, krucaj, už ho vypráskej ze svýho srdíčka a je tam místečko pro někoho dalšího, je to už dlouho pryč, přestaň se tím trápit dumbom


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#37 26. 12. 2007 18:02

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Pomoc odchází!!!

PPavlaa napsal(a):

Je blbost, pro toho druhýho dělat první poslední, člověk by měl mít rád taky sám sebe.

Oli, krucaj, už ho vypráskej ze svýho srdíčka a je tam místečko pro někoho dalšího, je to už dlouho pryč, přestaň se tím trápit dumbom

Pavli, BM tam není už dávno, jenže u mě v srdíčku je pusto a prázdno, nikdo tam nechce..................ale už se snad ani netrápím..... prostě nějak přežívám tu prázdnotu a mám děsnej strach, že už jsem si na to zvykla, to je šílený..........

Upravil(a) Modroočka (26. 12. 2007 18:03)


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#38 26. 12. 2007 18:06

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Pomoc odchází!!!

PPavlaa napsal(a):

Je blbost, pro toho druhýho dělat první poslední, člověk by měl mít rád taky sám sebe.

Oli, krucaj, už ho vypráskej ze svýho srdíčka a je tam místečko pro někoho dalšího, je to už dlouho pryč, přestaň se tím trápit dumbom

Ppavli, kdyby to tak šlo jen rozumem ho vypráskat...když to hloupé srdce s jeho otravnými city je jiného názoru...sad

Přemýšlím nad tím, proč když skončí vztah po dlouholetém manželství, proč skončí jen z jedné strany?
Proč jen (např. ) muž odejde za milenkou, a žena to tak necítí, jako konec vztahu?

To přijde opravdu jako blesk z čistého nebe, bez předchozích náznaků? V době plně fungujícího manželství?yikes

Není tady

 

#39 26. 12. 2007 18:08

Rena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3145

Re: Pomoc odchází!!!

Moodroočka, jsem sama již 4 roky a děsím se,že už bych ani neuměla s někým žít.

Není tady

 

#40 26. 12. 2007 18:09

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Pomoc odchází!!!

Modroočka napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

Je blbost, pro toho druhýho dělat první poslední, člověk by měl mít rád taky sám sebe.

Oli, krucaj, už ho vypráskej ze svýho srdíčka a je tam místečko pro někoho dalšího, je to už dlouho pryč, přestaň se tím trápit dumbom

Pavli, BM tam není už dávno, jenže u mě v srdíčku je pusto a prázdno, nikdo tam nechce..................ale už se snad ani netrápím..... prostě nějak přežívám tu prázdnotu a mám děsnej strach, že už jsem si na to zvykla, to je šílený..........

Ale tak tomu nevěřím, já ti dám, že tam nikdo nechce dumbom není to o tom, že mᚠjen strach tam někoho pustit pussa


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#41 26. 12. 2007 18:12

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Pomoc odchází!!!

Damila napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

Je blbost, pro toho druhýho dělat první poslední, člověk by měl mít rád taky sám sebe.

Oli, krucaj, už ho vypráskej ze svýho srdíčka a je tam místečko pro někoho dalšího, je to už dlouho pryč, přestaň se tím trápit dumbom

Ppavli, kdyby to tak šlo jen rozumem ho vypráskat...když to hloupé srdce s jeho otravnými city je jiného názoru...sad

Přemýšlím nad tím, proč když skončí vztah po dlouholetém manželství, proč skončí jen z jedné strany?
Proč jen (např. ) muž odejde za milenkou, a žena to tak necítí, jako konec vztahu?

To přijde opravdu jako blesk z čistého nebe, bez předchozích náznaků? V době plně fungujícího manželství?yikes

Já vím, taky mi tam ex pořád ještě trošku "smrdí" ale u nás to je jen chvíli, nebudu smutnit za někým, kdo mě nechce 7 let ... nezaslouží si to.
Když jsem nebyla dost dobrá pro něj, není on dost dobrej pro mě hmm

Taky by mě zajímalo, proč to tak je sad


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#42 26. 12. 2007 18:12

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Pomoc odchází!!!

PPavlaa napsal(a):

Ale tak tomu nevěřím, já ti dám, že tam nikdo nechce dumbom není to o tom, že mᚠjen strach tam někoho pustit pussa

MᚠPavli, bohužel, pravdu, možná by tam někdo chtěl, ale já mám strach tam někoho pustit


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#43 26. 12. 2007 18:14

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Pomoc odchází!!!

Beruško, každej chlap ti nenakope prd.l, co zkusit věřit, aspoň malinko wink


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#44 26. 12. 2007 18:18

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Pomoc odchází!!!

PPavlaa napsal(a):

Beruško, každej chlap ti nenakope prd.l, co zkusit věřit, aspoň malinko wink

Věřím už sedm let........ale furt nic.................


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#45 26. 12. 2007 18:19

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Pomoc odchází!!!

No tož to dáme dohromady, jsem přesvědčená, že nám to bude klapat godlikegodlike


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#46 26. 12. 2007 20:21

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Pomoc odchází!!!

PPavlaa napsal(a):

No tož to dáme dohromady, jsem přesvědčená, že nám to bude klapat godlikegodlike

Nám dvěma? no, tomu bych i věřila, holka ví asi víc, co holka chce a potřebuje,.........


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#47 26. 12. 2007 20:31

Slavek17
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 25. 8. 2007
Příspěvky: 1348

Re: Pomoc odchází!!!

Podzime, ber to sportovně... neber to tragicky... - Ono se to dá i obrátit, víš? - a nazvat to třeba: Hurá odchází!!!

Bičovat se, zpytovat své svědomí, nemá žádnou cenu... stejně nic kloudného nevymyslíš!
Mysli raději na ochranu a posílení svého sebevědomí. - To je to, co potřebuje každý chlap.
A proto si to má chránit. - Taky už kvůli tomu, že to je to, co ženám imponuje...
stolt
Nemusíš se k smrti urážet. Je však nenejvýš imponující, když se hrdě stáhneš.
Celou svojí bytostí vyzařuj, že život je pro tebe krásný sám o sobě, s ženou stejně jako bez ženy.
Sbal se a zajeď si někam zalyžovat, užívej si nádherného počasí na horách...
(když nás tady v nížinách sejří už pěkných pár dnů ta protivná inverze... )
Třeba tě potká za pár dnů, ty budeš vysmátý, opálený, budeš zářit pohodou....
- to jí bude imponovat mnohem spíš, než nějaké doprošování. Nevyčítej. Buď v pohodě.
To je ten nejlepší recept.

( Zkrátka a dobře: Nemůžeš nikoho k (věčné) lásce nutit. )

Není tady

 

#48 27. 12. 2007 15:44

podzim
♥♥-----
Registrovaný: 24. 12. 2007
Příspěvky: 36

Re: Pomoc odchází!!!

Díky lidi moc. Moc. Jsou svátky a my byli spolu. Proběhla vánoční dohoda, vše pokračuje kvůli rodinám prarodičům známým a tak včetně Nového roku. Je možné, že kvůli mě(soucit). Kromě postele vše vypadalo jak má dokonce probíhaly doteky a letmé polibky. Člověk si pak říká, zkouší si tohle dát ona v hlavě dohromady, nebo to jen dohrává, přehrává třeba jen potřebujou čas na stěhování, bydlení, nájem či podobně. Víte jak to je člověk vnímá a víc pozoruje vše. Bylo spoustů názorů, spoustu emocí a rad. Začínám být nad věcí i když težko a srdce bolí ví a víc. Nechci z toho dělat tragédii, ale na druhou stranu nechci zažít příběh jako psala koloběžka1. Život je krátký a kvůli něčí chybě by vše mohlo zle dopadnout i když by nemuselo. Na druhou stranu já už teď nejsem ta ikona jako jsme pro sebe byli oba a těžko zase i kdyby náhodou budu, což by nevedlo nikam. Soudruh, který kolem ní teď poletuje, se asi snažit bude. Je starší a určitě si bude vším možným chtít atraktivní, pohlednou a inteligentní slečnu naklonit. Víte jak to je chlap je lovec a pokud je starší a sám jako že on do teď byl má tisíc důvodů proto, aby udělál a namluvil vše.Tyhle důvody jejich momentální chemie z ní vyloudí ten zbytek mě, takže podle mě, tu čas po našem rozchodu, roli v blízké budoucnosti hrát žádnou nebude.

Není tady

 

#49 27. 12. 2007 16:05

juli
♥♥♥♥---
Registrovaný: 30. 9. 2007
Příspěvky: 265

Re: Pomoc odchází!!!

Milý podzime,nechci kazit Tvoji naději ale i já si myslela že když se s manželem vyspím.... že se vrátí,přitom to chtěl on sex,pohlazení ,obejmutí a já bláhová byla štastná že pozná o co přišel ale omyl jen jsem mu vyhovovala protože mu sex po dobu 20let se mnou vyhovoval,moc moc mě to bolí,z jedné strany bych ho chtěla zpátky a taky z druhé strany tam ta nedůvěra bude pořád ale to je asi už na každém co je schopen tolerovat????? chápu stane se úlet ale lituje toho ta tvá přitelkyně nebo tě bere jako jistotu??? bude ji ten sponzorovat??? Moc moc přemýšlej zda ti za to stojí !!! Zdᚠse mi takovej poctivec(sprominutím bl..c) že z její radosti mᚠtešprve ty radost ale je to oboustrané??? Věř prožila jsem si své a sama v tom lítám a dávám si tyto otázky,naštěstí nemáte děti. snad se nezlobíš ale trošku v tobě vidím sebe.držím pěstičky a hlavně přeji abys byl vnitřně štastný s někým kdo to ocení!!!


podzim napsal(a):

Díky lidi moc. Moc. Jsou svátky a my byli spolu. Proběhla vánoční dohoda, vše pokračuje kvůli rodinám prarodičům známým a tak včetně Nového roku. Je možné, že kvůli mě(soucit). Kromě postele vše vypadalo jak má dokonce probíhaly doteky a letmé polibky. Člověk si pak říká, zkouší si tohle dát ona v hlavě dohromady, nebo to jen dohrává, přehrává třeba jen potřebujou čas na stěhování, bydlení, nájem či podobně. Víte jak to je člověk vnímá a víc pozoruje vše. Bylo spoustů názorů, spoustu emocí a rad. Začínám být nad věcí i když težko a srdce bolí ví a víc. Nechci z toho dělat tragédii, ale na druhou stranu nechci zažít příběh jako psala koloběžka1. Život je krátký a kvůli něčí chybě by vše mohlo zle dopadnout i když by nemuselo. Na druhou stranu já už teď nejsem ta ikona jako jsme pro sebe byli oba a těžko zase i kdyby náhodou budu, což by nevedlo nikam. Soudruh, který kolem ní teď poletuje, se asi snažit bude. Je starší a určitě si bude vším možným chtít atraktivní, pohlednou a inteligentní slečnu naklonit. Víte jak to je chlap je lovec a pokud je starší a sám jako že on do teď byl má tisíc důvodů proto, aby udělál a namluvil vše.Tyhle důvody jejich momentální chemie z ní vyloudí ten zbytek mě, takže podle mě, tu čas po našem rozchodu, roli v blízké budoucnosti hrát žádnou nebude.

Upravil(a) juli (27. 12. 2007 16:06)

Není tady

 

#50 27. 12. 2007 16:31

podzim
♥♥-----
Registrovaný: 24. 12. 2007
Příspěvky: 36

Re: Pomoc odchází!!!

Ahoj. No prvně litovala. Pak se rozhodla, že tedy půjde. Byl jsem darebák, žádné nevińátko, ale s ní jsem se zklidnil a kromě kamarádů, přátel a občasného alkoholu jsem už nezlobil. Nevím jestli je v tom problém, jestli jsem hodný bl...c může být, ale to snad ke spokojenému vztahu patří. Jestli mě bere jako jistotu. No asi určitě. Každý když od někoho odchází ho bere jako jistotu. Tak to bývá. Než se ve vztahu vše pokází většina ho bere jako jistotu. O tom to je. Já tolerantní nikdy moc nebyl, taky jsem byl žárlivý. Teď bych odpustil, ale asi jen tohle dál už bych to nesnesl a nevím zda časem na nějaký comeback, jak bych zareagoval. Teď miluju, možná ano, něco bych snesl a výčitky bych se musel naučit potlačit. Jinak by to nešlo.

Upravil(a) podzim (27. 12. 2007 16:32)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů